۲۳ خرد ۱۳۹۷

معافیت شرکت های دانش بنیان از پرداخت حق بیمه پیمانکاری

بر اساس توافق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلیه قراردادهایی که مجریان آن شرکت‌های دانش بنیان باشند با تایید معاونت علمی، از محاسبه ضرایب و پرداخت حق بیمه پیمانکاری معاف می شوند.

۲۱ خرد ۱۳۹۷

حق بیمه قرارداد مانعی بر سر راه تولید/ایران رکورددار دریافت حق بیمه از کارفرما

بر اساس آمار بانک جهانی، کشور ایران نسبت به سایر کشورها وضعیت مناسبی در زمینه دریافت حق بیمه از کارفرما ندارد. این در حالی است که در این آمارها، حق بیمه قرارداد نیز دیده نشده است که با در نظر گرفتن آن وضعیت ایران به مراتب بدتر خواهد بود.

۲۱ خرد ۱۳۹۷

فعالیت ۳۲ هزار کسب و کار اینترنتی در کشور

سخنگوی اتحادیه کسب و کار‌های اینترنتی گفت: هم اکنون ۳۲ هزار کسب و کار شناسایی شده اینترنتی در کشور در حال فعالیت است. این تعداد هویتشان مشخص شده است و ۱۸ هزار کسب و کار دیگر در مرحله تأیید هویت هستند.

۱۲ خرد ۱۳۹۷

همکاری وزارت اقتصاد و اتاق بازرگانی برای بهبود فضای کسب و کار

به منظور همکاری در بهبود فضای کسب و کار، تفاهم نامه ای بین وزارت امور اقتصادی و دارایی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران منعقد شد.

۱۲ خرد ۱۳۹۷

همکاری وزارت اقتصاد و اتاق بازرگانی برای بهبود فضای کسب و کار

به منظور همکاری در بهبود فضای کسب و کار، تفاهم نامه ای بین وزارت امور اقتصادی و دارایی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران منعقد شد.

۱۱ ارد ۱۳۹۷
وزیر اقتصاد:

اشتغالزایی ۲۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفری با واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی صورت می گیرد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی، گفت: براساس برآوردی که بخش خصوصی انجام داده است، با اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام برای ۲۰۰ هزار نفر تا ۸۰۰ هزار نفر شغل ایجاد می‌شود.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

تمرکز اشتغال بر نساجی و استارت‌آپ‌ها است

رحمانی: پیش‌بینی ناخالص ایجاد شغل در سه حوزه صنعت، معدن و تجارت در سال جاری ۵۳۰ هزار شغل است که با توجه به تمرکز بر برنامه‌های نساجی و پوشاک و استارت‌آپ‌ها امید می‌رود آمار پیش­بینی شده محقق شود ضمن اینکه بانکها و دستگاه‌های ذیربط تاکنون همکاری خوبی با واحدهای تولیدی داشته‌اند. در بودجه ۹۷ حدود ۷۰ درصد هدف‌گذاری اشتغال پیش‌بینی شده کشور در حوزه­های صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته است.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

تسهیلات بیست هزار میلیاردریالی بانک توسعه تعاون به تولیدکنندگان

به‌منظور حمایت از اشتغال فراگیر و پشتیبانی از فعالیت‌های تولیدکنندگان کالای ایرانی، بانک توسعه تعاون به میزان بیست هزار میلیارد ریال تسهیلات به تولیدکنندگان روستایی پرداخت می‌نماید.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

افت تقاضا برای بیمه بیکاری

وزارت کار از کاهش برقراری مقرری‌بگیران بیمه بیکاری در سال گذشته خبر داد. به گزارش مرکز آمار و اطلاعات راهبردی وزارت کار، میزان برقراری مقرری‌بگیر بیمه بیکاری در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵، معادل۴/ ۲ درصد کاهش یافته است. این کاهش در تحلیل بازار کار موید این است که مشکلات اقتصادی کارگاه‌ها در سال گذشته کاهش یافته و تعداد کارگران اخراجی نیاز به بیمه بیکاری افت کرده است. کاهش در تعداد بنگاه‌های مشکل‌دار نسبت به سال ۹۵ نیز تاییدکننده این ادعاست.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر صنعت:

تسهیلات رونق تولید به بیش از ۲۸ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی، معدنی و کشاورزی پرداخت شده است

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت ، معدن و تجارت ازبرگزاری ۴ نشست شورای معاونین در سال جدید در جهت حمایت از کالای ایرانی و بر اساس تاکید وزیر صنعت ، معدن و تجارت خبر داد و پروژه‌ها و راهبردهای این وزارتخانه را در سال جدید تشریح کرد.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
معاون مالیات ارزش افزوده سازمان مالیاتی:‌

برنامه‌‌ای برای تعلیق مالیات ارزش افزوده تولید نداریم

در حالی که معاون وزیر صنعت از تعلیق دوساله مالیات بر ارزش افزوده تولید کنندگان خبر می‌دهد، معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان مالیاتی از این موضوع ابراز بی اطلاعی کرده و معتقد است همه مباحث باید در چارچوب قانون باشد.

۱۰ ارد ۱۳۹۷
معاون وزیر صنعت:

‌احتمال تعلیق ۲ساله ارزش افزوده تولیدکنندگان وجود دارد

معاون وزیر صنعت از طراحی چندین پروژه ویژه حمایت از کالای ایرانی خبر داد و گفت: در حوزه پوشاک برنامه های مفصلی در حوزه حمایت از تولید داخلی تدارک دیده شده است.

۱۰ ارد ۱۳۹۷

معاون امور زنان رئیس جمهور: با وزارت کار برای رفع شکاف جنسیتی همکاری می کنیم

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری از همکاری با وزارت کار برای برطرف کردن شکاف‌های جنسیتی خبر داد و گفت: به تشکل‌های قوی کارگری که نقش تعیین‌کننده‌ای در تصمیم‌گیری‌ها داشته باشند، نیاز داریم.

۸ ارد ۱۳۹۷

تعداد بیکاران با تحصیلات عالیه رو به افزایش است

نتیجه یک مطالعه معتبر که از سوی موسسه آموزش عالی در مدیریت و برنامه‌ریزی صورت گرفته، نشان می‌دهد که تعداد بیکاران با تحصیلات عالیه رو به افزایش بوده و انتظار برای یافتن شغل‌های یقه سفید فزونی یافته است.

۸ ارد ۱۳۹۷

اشتغالزايي: هدفگذاري يا روياپردازي؟

چندي پيش، محمدباقر نوبخت، سخنگوي دولت اعلام كرد براي كاهش بيكاري، ١,٣٣ ميليون شغل جديد در سال ۹۷ ايجاد خواهد شد. با توجه به اينكه در حدود ۳ ميليون بيكار در كشور داريم، اين ميزان شغل جديد، يعني بيكاري ۴۴٪ كاهش پيدا خواهد كرد. به بيان ديگر، دولت قصد دارد به ازاي هر هزار نفر، ١٦.٥ شغل جديد ايجاد كند. بسته به اينكه چه سياستي براي دستيابي به اين تعداد شغل جديد، تبيين خواهد شد اين برنامه دولت مي‌تواند، يك هدف يا يك رويا تلقي شود.