۱۰ مرد ۱۳۹۷

بیمه بیکاری در دوران تحریم به کارگاه‌ها اختصاص می‌یابد

ربیعی با اشاره به اینکه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی برای آینده ۶ برنامه اشتغال دارد، یادآور شد: سیاست تثبیت شغل را برای شرایط تحریمی در نظر گرفته‌ایم تا بیمه بیکاری در داخل کارگاه پرداخت شود.

۵ مرد ۱۳۹۷

جریمه دیرکرد تامین اجتماعی ۲۵ هزار کارفرمای تهرانی بخشیده شد

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران گفت: ۲۵ هزار نفر از کارفرمایان استان تهران امسال توانستند از مزایای آیین نامه بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب بهره مند شوند.

۳ مرد ۱۳۹۷

رونمایی از سه برنامه اشتغال در زمان تحریم

ربیعی گفت: سیاست اول در سال جاری تثبیت اشتغال است. برنامه دوم را توسعه اشتغال رسته‌ای است. برای همین مبلغ ۶۴ هزار میلیارد تومان برای این منظور پیش‌بینی شده که صرف رسته‌هایی که کشش اشتغال دارند خواهد شد. ایجاد بانک دانش یا پایگاه دانشی اشتغال روستایی از دیگر اقدامات است. وزارت ارتباطات ایجاد ۱۲۰ هزار شغل را تضمین خواهد کرد و طرح تکاپو نیز از ۱۱ استان به سایر استان‌ها تسری می‌یابد که از پول اشتغال سال ۹۷ می‌توانیم وام‌ها را ارزان‌قیمت‌تر کنیم.

۲ مرد ۱۳۹۷

اختصاص بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان برای اشتغال در شرایط تحریمی/بیمه بیکاری داخل کارگاه پرداخت می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بیش از ۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در تبصره ۱۸ بودجه برای اشتغال اختصاص یافته است چرا که ممکن است در شرایط تحریم برخی بنگاه ها میزان اشتغالشان کاهش یابد.

۲ مرد ۱۳۹۷

آغاز طرح رصد اشتغال‌پذیری فارغ‌التحصیلان

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با بیان اینکه در حال حاضر ۲۹ دانشگاه ارزیابی خود را از طرح مذکور به وزارت علوم ارائه دادند، گفت: تلاش ما این است که در مهرماه، نخستین گزارش از نتیجه آمارگیری نیروی کار فارغ التحصیلان را با همکاری دانشگاه ها و موسسه پژوهش و آموزش وزارت علوم منتشر کنیم.

۲ مرد ۱۳۹۷

نرخ بیکاری بهار امسال ۱۲.۱ درصد‌ شد

بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، در بهار امسال ۴۱.۱ درصد جمعیت ١٠ ساله و بیشتر، از نظر اقتصادی فعال بوده‌اند؛ تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی است که این نرخ نسبت به فصل مشابه در سال قبل پنج‌دهم درصد افزایش داشته است.

۱ مرد ۱۳۹۷

آیین‌نامه اشتغال فراگیر ابلاغ شد/اختصاص۶۵هزار میلیارد برای اشتغال

آیین نامه اجرایی برنامه ملی اشتغال فراگیر با هدف توسعه اشتغال و نوسازی صنایع بالای ۶۰ درصد پیشرفت ابلاغ شد و ۶۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد از محل قانون بودجه، صندوق توسعه و بانک مرکزی اختصاص یافت.

۳۱ تیر ۱۳۹۷

دولت قراردادهای اشتغال روستایی را به‌عنوان تسهیلات پرداختی تلقی می‌کند/ سامانه کارا اشکالات اساسی دارد

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: دولت زمانی که قراردادی را با متقاضی تسهیلات اشتغال روستایی منعقد می‌کند آن را در تراز مالی خود به عنوان پرداخت تسهیلات محاسبه می‌کند که این مسئله عامل اختلاف آماری موجود در این بخش است.

۳۱ تیر ۱۳۹۷

مسائل داخلی مهمترین مشکل اقتصاد است/ فضای کسب و کار بهار امسال از زمستان پارسال بدتر شد

رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در کنار موانع خارجی و تحریم‌ها، موانع داخلی ایجاد نکنیم، گفت:‌ بر اساس بررسی‌ها و آمار اتاق بازرگانی ایران، فضای کسب و کار در بهار امسال نسبت به زمستان سال گذشته بدتر شده است. فضای کسب و کار در بهار امسال نسبت به زمستان سال گذشته بسیار بدتر شده است و بر اساس نتایج حاصل از پایش ملی فضای کسب و کار در بهار ۹۷ رقم شاخص ملی ۶.۱۵ بوده که این رقم به مراتب بدتر از وضعیت این شاخص نسبت به ارزیابی فصل گذشته است.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

تجربه دنیا برای بهبود اشتغال چیست؟/تعیین رشته فعالیت‌های پیشران

نتیجه یافته‌های مرکز پژوهش های مجلس نشان می‌دهد کشورهای دارای تجربه موفق در بهبود اشتغال، رشته فعالیت‌های و صنایع پیشران دارای ارزش افزوده را برای یک دوره ۵ تا ۱۰ ساله تعریف کردند.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

سیاست ۴ کشور برای ساماندهی وضعیت اشتغال/ استراتژی توسعه صنعتی کره‌جنوبی، چین، مالزی و برزیل چه بود؟

آنچه بنیان ایجاد اشتغال پایدار است، سیاست‌های موقتی اشتغال عمومی نیست، بلکه سیاست تغییر ساختاری است. براساس یک تعریف عمومی، تغییر ساختار عبارت از حرکت نیروی کار از بخش کشاورزی به سمت صنعت به‌ویژه تولید کارخانه‌ای است. این امر لازمه ایجاد اشتغال پایدار در هر کشوری است.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

نرخ بیکاری در جوانان ایران ۲۸ درصد شد

بر اساس گزارش اسپکتاتور ایندکس نرخ بیکاری در جوانان ایران ۲۸ درصد شده که رقم‌های بالاتری نسبت به ترکیه،‌هند، کره جنوبی و ژاپن دارد.

۲۳ تیر ۱۳۹۷

دستور وزیر اقتصاد به گمرک و سازمان مالیاتی برای مبارزه با فساد/ مقابله با بیش اظهاری واردات

وزیر اقتصاد در ادامه اقدامات اجرایی این وزراتخانه برای مبارزه با فساد، طی جلسه‌ای فوری با مسئولان گمرگ جمهوری اسلامی و سازمان امور مالیاتی، با تاکید بر لزوم برخورد جدی با تخلفاتی چون کم اظهاری مالیاتی و تخلفات گمرکی، با ابلاغ بخشنامه‌ای، این دو سازمان را موظف به همکاری کامل با بخش خصوصی شناسنامه دار کشور برای مبارزه با فساد کرد.

۱۷ تیر ۱۳۹۷

آغاز به کار سامانه اشتغال

وزیر تعاون از آغاز به کار سامانه اشتغال (شناسنامه کار) به منظور افزایش امنیت شغلی کارگران خبر داد.

۹ تیر ۱۳۹۷

جوابیه اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در پاسخ به شایعات در حوزه لوازم‌خانگی

اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در پاسخ به شایعات مطرح‌شده در حوزه لوازم‌خانگی جوابیه صادر کرد.