۲۲ آذر ۱۳۹۶
مرکز پژوهش‌های مجلس:

برنامه جامع اشتغال فراگیر نقاط ضعف جدی دارد

مرکز پژوهشهای مجلس:بررسی‌های این مرکز نشان می‌دهد؛ متن برنامه حاوی تعداد بسیار زیادی از برنامه‌های مختلف است و با وجود تلاش‌های درخور‌ توجه در توضیح چارچوب مفهومی «برنامه اشتغال فراگیر»، هیچ‌گونه چارچوب تئوریک مشخصی بر این برنامه قابل استنتاج نیست و از مداخلات کامل دولتی و اجبار نظام بانکی به تزریق منابع تا استفاده مفید از تجارب جهانی در راستای گسترش اطلاعات در بازار کار، ارتقای مهارت نیروی کار و توسعه دوره‌های کارورزی دیده می‌شود.

۱۳ آذر ۱۳۹۶

براساس آمار، ۳۶ درصد از مجموعه بیکاران کشور را افرادی با تحصیلات عالیه تشکیل داده‌اند

براساس آمار، ۳۶ درصد از مجموعه بیکاران کشور را افرادی با تحصیلات عالیه تشکیل داده‌اند و ۲۷ درصد از بازار بیکاری به افرادی اختصاص یافته که دارای مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی هستند. بیکاران تحصیل‌کرده که در راس هرم قرار گرفته‌اند در مجموع رقمی در حدود یک میلیون و ۱۸۵ هزار نفر هستند که این یعنی زنگ خطر جدی برای جامعه‌ای که بیشتر جمعیت آن را جوانان تشکیل می‌دهند. اما چرا در جامعه ۲۲۴ هزار فوق‌دیپلم بیکار، ۷۹۰ هزار لیسانس بیکار، ۱۵۸ هزار فوق‌لیسانس و دکتری تخصصی بیکار وجود دارد؟

۱۳ آذر ۱۳۹۶
معاون وزیر کار:

تنها ۱۲ درصد از خانواده‌های ایرانی از تسهیلات نظام بانکی بهره‌مند می‌شوند

معاون امور رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با انتقاد از سیستم بانکی و اینکه چرا باید تنها ۱۲ درصد از خانواده‌های ایرانی از تسهیلات نظام بانکی بهره‌مند شوند، گفت: دسترسی دهک‌های ثروتمند جامعه به تسهیلات سه برابر دهک‌های فقیر در کشور است.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

ربیعی: قراردادهای موقت نیازمند اصلاح قوانین هستند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: موضوع قرارداد‌های موقت فقط مخصوص شغل‌های غیر مستمر است و بنا نیست قرارداد‌های موقت بسیار زیادی در موضوع شغل‌های مستمر منعقد شود.

۱۲ آذر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون رقابت، خصوصی‌سازی و سلامت اداری اتاق ایران:

برای طرح تکاپو هیچ بودجه‌ای در نظر نگرفتند

این طرح هم مانند بسیاری از طرح‌های خوب، در اواسط راه دچار مشکل و چالش شد. تا این لحظه که من و شما با هم صحبت می کنیم هیچ بودجه‌ای برای توانمدسازی و تقویت این طرح در نظر گرفته نشده است.

۱۱ آذر ۱۳۹۶
گزارش 100 روزه عملکرد وزارت کار:

۱۰۰ میلیارد تومان در فاز اول به دو طرح اشتغالزای کاج و تکاپو اختصاص داده شد

دولت دوازدهم با ارائه گزارشی از عملکرد صد روزه خود، اجرای برنامه اشتغال فراگیر برای تحرک بخشی به بازار کار، تدوین برنامه ویژه اشتغال با تاکید بر اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی، مهارت آموزی و اشتغال‌پذیری نیروی کار با طرح کارورزی فارغ التحصیلان، ارائه آموزشهای تخصصی فنی و حرفه‌ای، ایجاد کلینیکهای کسب و کار و ساماندهی اشتغال اتباع خارجی را از مهمترین اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال و بازار کار اعلام کرد.

۷ آذر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تنها ۲۰ درصد از بودجه ایجاد اشتغال در سال ۹۶ محقق شده است

در سال اقتصاد مقاومتی – تولید و اشتغال، توجه به بخش تولید بیش از سایر سال ها اهمیت پیدا می کند؛ اما طبق گفته گیلانی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، حدود ۸۰ درصد از بودجه ایجاد اشتغال در سال ۹۶ هنوز محقق نشده است.

۷ آذر ۱۳۹۶

تهیه طرحی جهت صدور کارت «اشتغال» همانند کارت ملی برای هر فرد

نماینده زنجان در مجلس با اعلام تهیه پیش‌نویس طرح ساماندهی اشتغال گفت: طبق این طرح، برای هر ایرانی همانند کارت ملی، یک کارت «اشتغال» صادر و برای هر فرد داشتن بیش از یک شغل، مجوز و مغازه ممنوع می‌شود.

۵ آذر ۱۳۹۶

سرزعیم، معاون اقتصادی وزیر کار شد

علی سرزعیم به عنوان معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد.

۲۶ مهر ۱۳۹۶

ابلاغ دستورالعمل اشتغال فراگیر در هفته آینده

مدیرکل سیاست‌گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار با اعلام ابلاغ دستورالعمل جدید اشتغال در هفته آینده، از افزوده شدن ۸۴۱ هزار نفر به آمار شاغلان کشور خبر داد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶

سیف: در ۶ ماه نخست امسال، ۷۹۵ هزار شغل ایجاد شده است

رئیس کل بانک مرکزی: در ۶ ماه نخست امسال، ۷۹۵ هزار شغل ایجاد شده است و امیدواریم با برنامه های جدید بتوانیم اشتغال بیشتری ایجاد کنیم.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهره‌وری:

نرخ مشارکت زنان افزایش داشته است و نرخ مشارکت جامعه را افزایش داده است

رئیس سازمان ملی بهره‌وری از افزایش مشارکت اقتصادی زنان در بازار کار خبر داد و آن را عاملی برای افزایش نرخ مشارکت اقتصادی جامعه دانست.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
رئیس سازمان اداری و استخدامی:

نرخ بیکاری ۱۲٫۴ درصد و نزدیک به ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بیکار است

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: اگر روند رشد هزینه‌های جاری متوقف نشود، ممکن است در چند سال آینده هیچ منابعی برای عمرانی‌ها وجود نداشته باشد.

۲۵ مهر ۱۳۹۶
وزیر کار:

از تابستان سال گذشته تا تابستان امسال حدود ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آمار اشتغال تابستان ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۶ را حدود ۷۰۰ هزار اعلام کرد و با بیان اینکه تا پایان سال قصد جهت‌گیری ۹۰۰ هزار شغل را داریم، گفت: ۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه برای اشتغال فراگیر در نظر گرفته شده است.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر هدایت نیرو و کاریابی‌ها:

۴۲ هزار نفر از طریق کاریابی‌ها در ۶ ماه نخست امسال،شاغل شدند

اکبرنیا: در۶ماهه اول سال جاری تعداد مراجعه‌کنندگان به کاریابی‌ها حدود ۲۵۰ هزار نفر بوده است که از این تعداد حدود ۴۲هزار نفر مشغول به کار شده‌اند.