۹ خرداد ۱۳۹۵

استخدام ۳۵هزار نفر توسط دولت/ حذف یارانه ۲۴میلیون پردرآمد در دستور کار قرار گرفت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان اینکه دولت امسال ۳۴ تا ۳۵ هزار نفر را استخدام می‌کند در مورد حذف یارانه ۲۴میلیون پردرآمد گفت این موضوع در دستور کار دولت قرار دارد.

۸ اردیبهشت ۱۳۹۵

مقایسه حداقل دستمزد در ایران و دیگر کشورها

یکی از بحران‌های جامعه بین‌الملل افزایش روز افزون اختلاف درآمد جوامع است. افزایش حداقل دستمزد کارگران از اهرم‌هایی است که می‌تواند به توزیع مناسب‌ ثروت در جامعه منجر شود.

۲۶ فروردین ۱۳۹۵

بیکاری در ایران بیشتر شد/ ایران در رتبه ۲۴ بیکاری جهان

صندوق بین‌المللی پول از افزایش نرخ بیکاری در ایران طی سال گذشته خبر داد و اعلام کرد ایران در رده‌بندی جهانی رتبه ۲۴ را از این نظر به خود اختصاص داده است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۵

شغل دوم به افزایش بیکاری دامن زد/امنیت شغلی و مزد منصفانه ۲ مطالبه اصلی کارگران

نایب رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران با تأکید بر این که ایجاد امنیت شغلی و داشتن مزد واقعی اصلی‌ترین مطالبه کارگران در هفته کارگر است افزود: داشتن مزد واقعی بر اساس واقعیت های موجود در جامعه تا کنون برای کارگران مهیا نشده است.

۲۳ فروردین ۱۳۹۵

آدرس اشتباهی دولت به میلیون‌ها بیکار

دولت یازدهم علی رغم عملکرد ضعیفی که در حوزه اشتغالزایی از خود به جا گذاشته است، با بیان آمار اشتغالزایی ۱.۲ میلیونی در دو سال و نیم گذشته به نوعی از پاسخگویی در برابر میلیونها جوان بیکار فرار می کند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۴

نتایج عملکرد ۵ ساله مشاغل خانگی

۴۶.۷ درصد طرح‌های مشاغل خانگی متوقف شده و عملکرد ۵ ساله این طرح اشتغال‌زایی نشان می‌دهد در حال حاضر تنها ۵۳.۳ درصد پروژه‌ها فعالیت داشته و مابقی عملا شکست خورده و از دور خارج شده‌اند.

۲۶ اسفند ۱۳۹۴

سال گذشته ۲.۱ میلیون نفر شغل خود را ترک کرده‌اند/ موقتی بودن شغل و پایین بودن درآمد علت اصلی ترک شغل

سال گذشته یک میلیون و ٢۵٠ هزار نفر از شغل قبلی خود انصراف داده‌اند که از این تعداد یک میلیون و ١٢۵ هزار نفر مرد و ١٢۵ هزار نفر زن بوده‌اند.

۲۴ اسفند ۱۳۹۴

هیچ شغلی ایجاد نشد؛ ۱۵۲۰۰۰ نفر بیکار شدند

رئیس‌جمهور در حالی ادعا می‌کند که دولت ۱.۲ میلیون شغل طی ۲ سال گذشته ایجاد کرده که براساس گزارش رسمی مرکز آمار نه تنها این آمار صحت ندارد بلکه ۱۵۲ هزار نفر نیز در این مدت شغل خود را از دست داده‌اند.

۲۱ اسفند ۱۳۹۴

افزایش حداقل مزد سال ۹۵ به کارفرمایان ابلاغ شد+ بسته مزدی و تصویر

مصوبه افزایش ۱۴ درصدی مزد سال ۹۵کارگران در تمام سطوح شغلی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به کارفرمایان مشمول قانون کار سراسر کشور ابلاغ شد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۴

فیلم: جزئیات افزایش ۱۴ درصدی دستمزد کارگران به روایت وزیر کار

دستمزد کارگران برای سال ۹۵ درحالی ۱۴ درصد افزایش یافت که با توجه به کاهش قدرت خرید مردم بسیار بیشتری از دولت در این خصوص وجود داشت.

۲۰ اسفند ۱۳۹۴

بسته سیاستی اشتغال در جلسه شورای عالی اشتغال بررسی شد

بررسی بسته سیاستی اشتغال در دوران رکود و پس از رکود از موضوعات مهم و قابل بررسی در کمیته تخصصی اشتغال بود.

۱۸ اسفند ۱۳۹۴

لیلاز: افزایش ۱۲ درصدی حقوق کارگران و کارمندان به درد نمی‌خورد/ دولت باید دستمزدها را ۲۵ درصد افزایش می‌داد

لیلاز گفت: به عنوان یک اقتصاد‌دان همین جا از دولت می خواهم دستمزد کارگران برای سال ۹۵ را حداقل ۲۵ درصد افزایش دهد چرا که با افزایش های ۱۲ تا ۱۵ درصدی، اقتصاد کشور راه به جایی نخواهد برد.

۱۸ اسفند ۱۳۹۴

دستمزد کارگران ایرانی پائین‌تر از حتی کارگران چینی/ خبرهای خوشی از جلسات دستمزد ۹۵ نمی‌رسد

میزگرد نمایندگان کارگری با حضور اعضای کمیته تعیین مزد سال ۹۵ کارگران برای ارائه گزارش‌های سبد معیشت در خبرگزاری فارس برگزار و در آن نگرانی‌های مهم از جمله افزایش قدرت دولتی‌ها در شورایعالی کار و دفاع از کارفرمایان برای کاهش بیشتر قدرت خرید کارگران اعلام شد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۴

وزارت اقتصاد مانع اصلی افزایش دستمزد کارگران است

رئیس کمیته دستمزد مجمع عالی نمایندگان کارگران با اشاره به اینکه افزایش قدرت خرید باعث رونق صنعت می‌شود گفت:وزارت اقتصاد مانع افزایش دستمزد کارگران می‌شود.

۱۷ اسفند ۱۳۹۴

تعیین دستمزد ۹۵ کارگران «دستوری» شد

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران کشور با انتقاد از عدم‌حضور تشکلات کارگری در کمیته‌های دستمزد گفت: احتمال تعیین نرخ نهایی دستمزد در سه‌شنبه هفته آینده وجود دارد. دستمزد کارگران بدون حضور نمایندگان تشکل‌های کارگری دستوری تعیین می‌شود.