۲۵ مهر ۱۳۹۶

سیف: در ۶ ماه نخست امسال، ۷۹۵ هزار شغل ایجاد شده است

رئیس کل بانک مرکزی: در ۶ ماه نخست امسال، ۷۹۵ هزار شغل ایجاد شده است و امیدواریم با برنامه های جدید بتوانیم اشتغال بیشتری ایجاد کنیم.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر هدایت نیرو و کاریابی‌ها:

۴۲ هزار نفر از طریق کاریابی‌ها در ۶ ماه نخست امسال،شاغل شدند

اکبرنیا: در۶ماهه اول سال جاری تعداد مراجعه‌کنندگان به کاریابی‌ها حدود ۲۵۰ هزار نفر بوده است که از این تعداد حدود ۴۲هزار نفر مشغول به کار شده‌اند.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
نائب رئیس دوم کمیسیون صنعت و معدن:

سالانه به ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی نیاز داریم

احمدی : سرمایه مورد نیاز برای ایجاد یک فرصت شغلی به طور میانگین ۲۵۰ میلیون تومان است و برای تحقق نرخ رشد اقتصادی ۸ درصدی باید ۵٫۵ درصد آن را از طریق سرمایه‌گذاری ایجاد کنیم که به این منظور سالانه ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری نیاز داریم. از این ۲۰۰ میلیارد دلار نیز باید ۵۰ میلیارد دلار از طریق سرمایه خارجی و ۱۵۰ میلیارد دلار از طریق سرمایه‌های داخلی تامین شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
وزیر کار:

دستورالعمل پرداخت تسهیلات ۱٫۵ میلیارد دلاری اشتغال در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شد

ربیعی: دستورالعمل پرداخت تسهیلات ۱٫۵ میلیارد دلاری اشتغال در کمیسیون اجتماعی دولت تصویب شد و احتمالا هفته آینده در هیئت دولت در دستور کار قرار می گیرد.۵۰ درصد تسهیلات در سطوح ملی تخصیص داده خواهد شد و ۵۰ درصد مابقی از منابع صندوق توسعه ملی در اختیار استان‌ها و شهرستان‌ها و در سطوح استانی با تصمیم کارگروه‌های استانی تخصیص داده می‌شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
مدیر کل اشتغال وزارت کار:

اشتغال سالانه یک میلیون نفر در کشور امکان‌پذیر نیست

ازوجی: حدود ۲۰ درصد جوانان کشور بیکارند و نرخ بیکاری ۱۱/۷ درصد معادل سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر است. برای ایجاد یک میلیون شغل در سال نیاز به حجم تولید ناخالص داخلی حدود ۹۰۰ میلیون دلار داریم و همچین رقمی امکان پذیر نیست.

۱۵ مهر ۱۳۹۶
رئیس بنیاد مستضعفان:

سیاست بنیاد،ارائه تسهیلات به مناطق روستایی است

سعیدی کیا: سیاست بنیاد مستضعفان ارائه تسهیلات به مناطق روستایی و محروم برای اشتغال زایی روستایی است.هم اکنون برای هر استان ۲۰ میلیارد تومان در سال و برای هر طرح ۲ میلیارد تومان در نظر گرفته ایم که ارائه این نوع تسهیلات سه پیش شرط توجیه اقتصادی، ارائه تسهیلات لازم و پایش انجام طرح دارد.

۱۲ مهر ۱۳۹۶

نرخ بیکاری تابستان ۹۶ معادل ۱۱٫۷ اعلام شد

بنا به گزارش مرکز آمار ایران نرخ بیکاری تابستان ۹۶ معادل ۱۱.۷ درصد اعلام شد که نسبت به بهار امسال ۰.۹ درصد و نسبت به مدت مشابه سال گذشته یک درصد کاهش را نشان می‌دهد.

۱۱ مهر ۱۳۹۶

ربیعی: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ۲۰ میلیون تومانی به مشاغل خانگی

وزیر کار،تعاون و رفاه اجتماعی: ایجاد۲۰ هزار شغل خانگی برای سال ۱۳۹۶ پیگیری می شود و برای این کار هشت هزار میلیارد ریال (۸۰۰ میلیارد تومان) اعتبار در نظر گرفته ایم و به هر شغل خانگی ۲۰ میلیون تومان پرداخت می شود.

۵ مهر ۱۳۹۶

ربیعی: ۳۰هزارمیلیاردتومان تسهیلات رونق تولید و تثبیت اشتغال پرداخت می شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان سال جاری ۳۰هزار میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید، تثبیت اشتغال موجود و اشتغال زایی در کشور پرداخت خواهد شد.

۳ مهر ۱۳۹۶

در کشورهای دارای نرخ بیکاری پایین، سیاست‌های اشتغال عمدتا مبتنی بر مهارت افزایی بوده است

تجربیات موفق در زمینه حل بحران بیکاری نشان می‌دهد راه اشتغال‌زایی پایدار از مسیری به جز پول‌پاشی می‌گذرد.

۳ مهر ۱۳۹۶

طرح «نذر اشتغال» جدیدترین طرح دولت برای ایجاد اشتغال است

یکی از جدید ترین طرح های اشتغالی دولت طرح « نذر اشتغال» است. در این طرح دولت دست به دامان نذورات مردم برای ایجاد اشتغال شده است. بر اساس این طرح افرادی که مایلند باقیات الصالحات برجا بگذارند، می توانند از خدمات این صندوق استفاده کنند.مردم می توانند حتی مبلغ ۱۰ هزار تومانی خود را برای اشتغال یا ازدواج جوانان نذر کنند.

۲۷ شهریور ۱۳۹۶
رئیس جمهور خطاب به وزیر کار:

برنامه‌های اشتغال عمومی هرچه سریعتر اجرایی شود

رییس جمهور در ابلاغیه‌ای به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به وی دستور داد تا ظرف مهلت دو ماه برنامه اجرایی وزارتخانه تحت مدیریتش را تهیه و به وی ارایه کند.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

نوبخت: طرح‌های دیگر اشتغال نیز مانند طرح کاد و کارورزی بهمن سال ۹۵ در شورای عالی اشتغال تصویب شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه از تامین مالی ۲۵ هزار میلیارد تومانی شبکه بانکی برای ایجاد اشتغال خبر داد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶
وزیر کار:

طرح کارورزی با واریز منابع مورد نیاز ۱۲۰ هزار نفر روز گذشته شروع شد

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی با اشاره به اجرای طرح کارورزی گفت: طرح کارورزی با واریز منابع مورد نیاز ۱۲۰ هزار نفر روز گذشته شروع شد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

نوبخت: طبق قانون برنامه ششم توسعه دولت منابع را برای ایجاد یک میلیون فرصت شغلی تجهیز کرد

رئیس سازمان برنامه و بودجه: دولت برای ایجاد یک میلیون فرصت شغلی خود را آماده و تجهیز می‌کند تا برنامه پیشنهادی رئیس‌جمهور هنگام انتخابات تحقق یابد. پیش‌بینی می‌شود ۳۰۹ هزار میلیارد تومان از ۳۱۹ هزار میلیارد تومان منابع عمومی محقق شود، همچنین نسبت به ۲۹۴ هزار میلیارد تومان سال گذشته ۲۸۳ میلیارد تومان آن عملکرد داشت.