۳ شهریور ۱۳۹۲

خرید گندم از مرز ۴.۵ میلیون تن گذشت/ افزایش قیمت عامل رونق

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس، سخنگوی خرید تضمینی بانک سپه با بیان اینکه تاکنون ۴.۵ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده است پیش‌بینی کرد تا پایان فصل خرید بیش از ۵ میلیون تن خریداری شود. این میزان نسبت به سال قبل که تنها ۲.۰۴ میلیون تن گندم خریداری شده بود، از رشد ۱۲۰ […]

۲ شهریور ۱۳۹۲

۴.۷ میلیون تن گندم توسط دولت خریداری شده است

مدیرکل غلات وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تاکنون ۴.۷ میلیون تن گندم توسط دولت خریداری شده است.

۲ شهریور ۱۳۹۲

گزارشی از قوانین اجرا نشده‌ی بخش کشاورزی

قوانینی در مجلس هشتم تصویب شد که در صورت اجرا می‌توانست به بخش بزرگی از مشکلات کشور خاتمه دهد.

۱ شهریور ۱۳۹۲

مشکل پرداخت هزینه پیش روی خرید تضمینی گندم/رونق بازار دلالان

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم؛ حیدرپور مدیرکل غلات وزارت جهاد در بیان دلیل عدم افزایش میزان گندم خریداری شده توسط دولت در هفته اخیر به مشکل عدم تامین منابع مالی اشاره کرد و افزود: یکی از دلایل کند شدن خرید گندم عدم پرداخت پول و کاهش رغبت کشاورزان به فروش گندم می باشد. […]

۳۱ مرداد ۱۳۹۲

نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی باید واقعی شود

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: در راستای افزایش رغبت کشاورزان نسبت به فروش محصولات‌شان به دولت باید قیمت‌های خرید تضمینی را واقعی کرد.

۳۱ مرداد ۱۳۹۲

صادرات خشکبار پنج درصد ميزان کل صادرات

امروز صادرکنندگان موفق به دور زدن تحريم‏ها شده‏اند، آنها با ارزآوري خود به واردات نيزکمک کرده‏اند.در صادرات موفق، کشاورز با توليد پربار و باکيفيت و عوامل صادر کننده و حمايت کننده دخيل هستند.

۳۰ مرداد ۱۳۹۲

احداث ۱۰ هزار استخر ماهی در کشور/ چگونگی دو برابر شدن تولید شیلات

پیش‌بینی می‌شود در این حوزه احداث استخرهای پرورش ماهی در سال جاری ۱۰ هزار استخر ماهی در کشور ایجاد شود و با سرعتی که پیش می‌رود این مهم دست ‌نیافتنی نخواهد بود. با آموزش بسیجیان در این حوزه و همچنین تأمین بچه‌ماهی برای پرورش از ابتدای سال جاری تاکنون در هزار استخر پرورش ماهی صورت گرفته است.

۲۹ مرداد ۱۳۹۲

حجتی: کشت پاییزه گندم کلید خورد

حجتی در کمیسیون کشاورزی مجلس خبر داد که کشت پاییزه گندم به‌عنوان مهمترین محصول استراتژیک کشور با مدیریت جدید کلید خورد.

۲۹ مرداد ۱۳۹۲

۲ دستور جدید حجتی/ مشکل توزیع کود کشاورزان پیگیری می‌شود

مدیرکل دفتر غلات وزارت جهاد با بیان اینکه حجتی وزیر جهاد کشاورزی در جلسه روز گذشته با معاونین دو دستور برای حل مسائل مربوط به کود و بذر داده است گفت: قرار شد موضوع توقف توزیع کود به دلیل مشکل قیمت در دولت بررسی شود.

۲۹ مرداد ۱۳۹۲

مداخله وزارت صنعت فرصت‌های زیادی را از کشاورزی گرفت

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: به دلیل مداخله دولت و بخش‌های غیرتخصصی که مانع اجرای مهم‌ترین قانون این بخش یعنی تمرکز وظایف کشاورزی در وزارت جهاد شدند، فرصت‌های زیادی از بخش کشاورزی گرفته شد.

۲۸ مرداد ۱۳۹۲

اظهارات خلیلیان در مراسم تودیع

وزیر پیشین جهاد کشاورزی: اگر به من می‌گفتند از ۵ تا ۶ گزینه چه کسی برای وزارت جهاد کشاورزی انتخاب شود، حتما آقای حجتی را انتخاب می‌کردم. ایشان اقدامات خوبی در دوره وزارت خودشان انجام دادند و با اقدامات زیرساختی که در این دوره انجام شده است، عملکرد وزارت جهاد کشاورزی تسریع می‌یابد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۲

دولت گندم خارجی را ۵۰۰ تومان گران‌تر از گندم کشاورزان داخلی می‌خرد

در حالی کشاورزان ایرانی ماه‌ها برسر افزایش قیمت خرید تضمینی خرید گندم به ۸۰۰ تومان چانه زنی کردند که آن هم در عمل محقق نشد، که واردات و خرید یک کیلو گندم از کشاورزان خارجی حدود ۱۳۰۰ تومان برای دولت هزینه درپی داشته است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۲

عضو کمیسیون کشاورزی: خودکفایی گندم با مدیریت صحیح محقق می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه در رابطه با تولید گندم در کشور کاستی وجود ندارد و تولید این محصول به خوبی صورت می‌گیرد، گفت: مشکلی که در حال حاضر وجود دارد این است که با وجود تولید کافی گندم قوت اول مردم یعنی نان با محصول وارداتی راهی سفره‌های مردم می‌شود.

۲۱ مرداد ۱۳۹۲

برنامه‌های حجتی در راستای توسعه کشاورزی و صنایع غذایی است

سخنگوی فراکسیون صنایع غذایی مجلس گفت: برنامه‌های محمود حجتی وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، در راستای توسعه کشاورزی و صنایع غذایی است.

۲۰ مرداد ۱۳۹۲

درخواست از وزیر پیشنهادی نیرو برای ساخت نیروگاه بادی با مشارکت کشاورزان

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه این کمیسیون به وزیر پیشنهادی نیرو نظر مثبت دارد، گفت: از وزیر پیشنهادی درخواست توجه ویژه برای ایجاد تحول در حوزه آب و ساخت نیروگاه‌های تجدیدپذیر با مشارکت کشاورزان و بخش خصوصی داریم.