۳۰ تیر ۱۳۹۲

۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات در مقابل ۱۱ میلیارد دلار واردات در بخش کشاورزی

این آمار در حالی ارایه می‌شود که تنها در سال گذشته در حدود ۱۱ میلیارد دلار واردات محصولات کشاورزی انجام شد که معادل با ۳۳ هزار میلیارد تومان است یعنی ۴ برابر تسهیلات عرضه شده به بخش کشاورزی.

۲۹ تیر ۱۳۹۲
ناگفته‌های کاهش خرید دولتی گندم

چگونه گندم‌های گم شده را پیدا کنیم؟

برای یافتن گندم‌های گم‌شده-تحویل نشده به دولت-پیشنهاد می‌‌شود تعرفه صادرات گندم حذف و صادرات گندم آزاد شود، همچنین کارگروهی مشکلات تولید و فرایند‌های پس از برداشت گندم را بازنگری کند.

۲۹ تیر ۱۳۹۲

نرخ خرید تضمینی گندم ۸۰۰ تومان شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با تصویب دولت، قیمت تضمینی گندم با افزایش ۸۰ تومان در هر کیلوگرم، به ۸۰۰ تومان افزایش یافت.

۲۷ تیر ۱۳۹۲

وزارت جهاد میزان خرید تضمینی گندم را ۵.۷ میلیون تن اعلام کرد

به گزارش عیارآنلاین معاون امور تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم گفت که تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است. از این میزان ۲ میلیون و ۲۰۹ هزار تن توسط بخش خصوصی و مابقی آن توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری شده است. بر […]

۲۵ تیر ۱۳۹۲

کشاورزان گندم خود را به دولت نمی‌فروشند!

مدیر عامل اتحادیه مرکزی شرکت‌های تعاونی تولید روستایی گفت: به دلیل قیمت پایین خرید تضمینی گندم، کشاورزان از فروش این محصول خودداری می‌کنند.

۲۴ تیر ۱۳۹۲

قیمت خرید تضمینی گندم پائین‌تر از قیمت گندم وارداتی است

مادامی که قیمت خرید تضمینی گندم پایین‌تر از قیمت وارداتی آن باشد، علاوه بر افزایش قاچاق، این محصول به خودکفایی و استقلال تولیدی نخواهد رسید.

۲۲ تیر ۱۳۹۲

عدم ترخیص ۸۰ محموله کشتی گندم به‌دلیل مشکلات ارزی

در حالی بیش از ۸۰ کشتی گندم، کنجاله و مقادیری کالای اساسی در گمرک به‌دلیل مشکلات ارزی دپو شده که مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: بانک مرکزی نسبت به اختصاص ارز همکاری لازم را ندارد که از رئیس‌جمهور تقاضا داریم در این مورد دخالت کند.

۱۹ تیر ۱۳۹۲

گندم ایرانی ارزان‌تر از گندم‌های وارداتی

قیمت خرید تضمینی گندم همیشه از قیمت‌ گندم‌های وارداتی پایین‌تر بوده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۲

واردات برنج ۹۳ درصد افزایش یافت

در سه ماه اول سال ۵۳۷ هزار تن برنج وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹۳ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

به اندازه صنعت به کشاورزی توجه نشده است

رییس سازمان حفظ نباتات تاکید کرد: از آنجاکه امنیت غذایی همواره حرف اول را در پایداری حکومت‌ها می‌زند باید از تولیدات کشاورزی حمایت بیشتری کرد اما تاکنون آنچنان که در بخش صنعت سرمایه‌گذاری شده به کشاورزی توجه نشده است.

۱۵ تیر ۱۳۹۲

۲۶۱ هزار تن کنجاله دانه‌های روغنی از هند وارد شد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس؛ ایران با واردات ۲۶۰ هزار و ۷۳۴ تن کنجاله سویا از هند، دومین واردکننده بزرگ این محصولات از هند در فصل بهار به شمار می‌رود. ایران در فاصله آوریل تا ژوئن سال گذشته(بهار ۹۲)، ۳۰۱ هزار و ۱۵۴ تن کنجاله سویا از هند وارد کرده بود. صادرات این […]

۱۰ تیر ۱۳۹۲

خرید گندم خارجی ۶۵۰ تومان گرانتر از گندم داخلی

به عبارت دیگر در سال گذشته گندم خارجی با قیمت متوسط هر کیلو ۱۰۸۰ تومان یعنی ۶۵۰ تومان بیشتر از قیمت تضمینی خرید گندم داخلی خریداری شد و همین مساله سبب شد تا بیشتر کشاورزان محصولات خود را به دلالان عراقی بفروشند.

۹ تیر ۱۳۹۲

تسهیلات صندوق کشاورزی بدون نیاز به وثیقه در خدمت کشاورزی

محمد اسماعیل‌نیا در گفتگو با ایسنا به تخصیص ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای صندوق بیمه محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: با یک طرح دو فوریتی بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس به این طرح رای دادند و مورد موافقت قرار گرفت و نیز ۸۵۰ میلیارد تومان سال گذشته برای کمک به کشاورزان به […]

۶ تیر ۱۳۹۲

۱.۸ میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شده است

سخنگوی خرید تضمینی گندم با اعلام خرید ۱.۸ میلیون تن گندم از کشاورزان کشور گفت: در حال حاضر شرکت بازرگانی دولتی ایران آمادگی خرید هر میزان گندم در هر جای کشور را دارد.

۶ تیر ۱۳۹۲

تشکیل کمیته‌های برنامه‌ریزی توسط رئیس جمهور منتخب

عیسی کلانتری: ۷ کمیته در بخش های مختلف اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، صنعت، کشاورزی و … مشغول بررسی و تدوین برنامه برای حل مشکلات کشور هستند.