۱۹ تیر ۱۳۹۲

گندم ایرانی ارزان‌تر از گندم‌های وارداتی

قیمت خرید تضمینی گندم همیشه از قیمت‌ گندم‌های وارداتی پایین‌تر بوده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۲

واردات برنج ۹۳ درصد افزایش یافت

در سه ماه اول سال ۵۳۷ هزار تن برنج وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۹۳ درصدی را نشان می‌دهد.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

به اندازه صنعت به کشاورزی توجه نشده است

رییس سازمان حفظ نباتات تاکید کرد: از آنجاکه امنیت غذایی همواره حرف اول را در پایداری حکومت‌ها می‌زند باید از تولیدات کشاورزی حمایت بیشتری کرد اما تاکنون آنچنان که در بخش صنعت سرمایه‌گذاری شده به کشاورزی توجه نشده است.

۱۵ تیر ۱۳۹۲

۲۶۱ هزار تن کنجاله دانه‌های روغنی از هند وارد شد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس؛ ایران با واردات ۲۶۰ هزار و ۷۳۴ تن کنجاله سویا از هند، دومین واردکننده بزرگ این محصولات از هند در فصل بهار به شمار می‌رود. ایران در فاصله آوریل تا ژوئن سال گذشته(بهار ۹۲)، ۳۰۱ هزار و ۱۵۴ تن کنجاله سویا از هند وارد کرده بود. صادرات این […]

۱۰ تیر ۱۳۹۲

خرید گندم خارجی ۶۵۰ تومان گرانتر از گندم داخلی

به عبارت دیگر در سال گذشته گندم خارجی با قیمت متوسط هر کیلو ۱۰۸۰ تومان یعنی ۶۵۰ تومان بیشتر از قیمت تضمینی خرید گندم داخلی خریداری شد و همین مساله سبب شد تا بیشتر کشاورزان محصولات خود را به دلالان عراقی بفروشند.

۹ تیر ۱۳۹۲

تسهیلات صندوق کشاورزی بدون نیاز به وثیقه در خدمت کشاورزی

محمد اسماعیل‌نیا در گفتگو با ایسنا به تخصیص ۸۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای صندوق بیمه محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: با یک طرح دو فوریتی بیش از ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس به این طرح رای دادند و مورد موافقت قرار گرفت و نیز ۸۵۰ میلیارد تومان سال گذشته برای کمک به کشاورزان به […]

۶ تیر ۱۳۹۲

۱.۸ میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شده است

سخنگوی خرید تضمینی گندم با اعلام خرید ۱.۸ میلیون تن گندم از کشاورزان کشور گفت: در حال حاضر شرکت بازرگانی دولتی ایران آمادگی خرید هر میزان گندم در هر جای کشور را دارد.

۶ تیر ۱۳۹۲

تشکیل کمیته‌های برنامه‌ریزی توسط رئیس جمهور منتخب

عیسی کلانتری: ۷ کمیته در بخش های مختلف اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، صنعت، کشاورزی و … مشغول بررسی و تدوین برنامه برای حل مشکلات کشور هستند.

۵ تیر ۱۳۹۲

ذخایر غلات ایران دو برابر می شود

سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی پیش بینی کرد ذخایر غلات ایران در سال جاری میلادی به دو برابر افزایش یابد.