۱۵ مرداد ۱۳۹۲

برنامه‌های وزیر پیشنهادی کشاورزی + متن کامل

به گزارش عیارآنلاین به نقل تسنیم، حجتی وزیر پیشنهادی کشاورزی متن کامل برنامه‌های خود برای وزارت جهاد کشاورزی را منتشر کرد. مقدمه در حوزه اندیشه‏ای از مهمترین دستاوردها، تفکر و بهره‏گیری از عقلانیت می‏باشد. تاکید ریاست‏محترم‏جمهور به”تدبیر” رویکرد برنامه‏ای‏درتعامل با چالش‏های اقتصادی – اجتماعی را ضروری ساخته است. اعتلای امور در نظام‏اجرایی‏کشور، منوط به حرکت […]

۱۴ مرداد ۱۳۹۲

اسامی وزرای پیشنهادی رئیس‌جمهور به مجلس

در پایان مراسم تحلیف حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران فهرست اسامی وزیران پیشنهادی به هیئت رئیسه مجلس ارائه شد که بر اساس آن اسامی ذیل به عنوان وزیران پیشنهادی معرفی شدند.

۹ مرداد ۱۳۹۲

ذوق زدگي رسانه انگليسي از امكان واردات گندم به ايران در شرايط تحريم

پس از تحريم‌هاي اقتصادي غرب، رسانه‌هاي غربي به طور مداوم خبر از واردات كالاهاي استراتژيك به ايران مي‌دهند. «افزايش واردات گندم ایران به دلیل برداشت ضعیف»، « ايران و خرید بیش از ۱ میلیون تن گندم در هفته های اخیر»، و «افزايش تعاملات ايران با قزاقزستان جهت تقویت ذخایر استراتژیک» از جمله تیترهای ماه جولای خبرگزاری رویترز است.

۹ مرداد ۱۳۹۲

سود گندم در جیب دلالان و واسطه گران

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه استان گلستان استان تولیدکننده گندم است، افزود: هنوز هیچ اقدامی برای خرید گندم بعد از قیمت گذاری انجام نشده است و دلالان و واسطه ها از خرید گندم بهره مند می شوند.

۵ مرداد ۱۳۹۲

عده‌ای نمی‌خواهند طرح انتزاع اجرا شود

عضو شورای کشاورزی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عده‌ای نمی‌خواهند قانون انتزاع اجرا شود، گفت: از مجلس انتظار نظارت بر اجرای قانونی که تصویب کرده است را داریم و از دولت یازدهم می‌خواهیم این قانون را با جدیت پیگیری کند.

۳ مرداد ۱۳۹۲

افزایش ۲۰۰ درصدی واردات گندم از آلمان

اداره آمار آلمان اعلام کرد این کشور در ماه می ۲۰۱۳ بالغ بر ۶۶ هزار تن گندم و در ۱۱ ماه ابتدایی اعمال تحریم‌ها علیه ایران ۱.۱۵۳ میلیون تن گندم به ایران صادر کرده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن ۲۰۰درصد افزایش دارد.

۳۰ تیر ۱۳۹۲

تشویق‌های مختلف، کشاورزان را متقاعد به فروش دولتی گندم نکرد

۲۶ کارخانه آرد در استان وجود دارد که به‌صورت توافقی گندم را با قیمت بالاتر از کشاورزان خریداری می‌کنند.

۳۰ تیر ۱۳۹۲

۹ هزار میلیارد تومان تسهیلات در مقابل ۱۱ میلیارد دلار واردات در بخش کشاورزی

این آمار در حالی ارایه می‌شود که تنها در سال گذشته در حدود ۱۱ میلیارد دلار واردات محصولات کشاورزی انجام شد که معادل با ۳۳ هزار میلیارد تومان است یعنی ۴ برابر تسهیلات عرضه شده به بخش کشاورزی.

۲۹ تیر ۱۳۹۲
ناگفته‌های کاهش خرید دولتی گندم

چگونه گندم‌های گم شده را پیدا کنیم؟

برای یافتن گندم‌های گم‌شده-تحویل نشده به دولت-پیشنهاد می‌‌شود تعرفه صادرات گندم حذف و صادرات گندم آزاد شود، همچنین کارگروهی مشکلات تولید و فرایند‌های پس از برداشت گندم را بازنگری کند.

۲۹ تیر ۱۳۹۲

نرخ خرید تضمینی گندم ۸۰۰ تومان شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با تصویب دولت، قیمت تضمینی گندم با افزایش ۸۰ تومان در هر کیلوگرم، به ۸۰۰ تومان افزایش یافت.

۲۷ تیر ۱۳۹۲

وزارت جهاد میزان خرید تضمینی گندم را ۵.۷ میلیون تن اعلام کرد

به گزارش عیارآنلاین معاون امور تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم گفت که تاکنون بیش از ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است. از این میزان ۲ میلیون و ۲۰۹ هزار تن توسط بخش خصوصی و مابقی آن توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران خریداری شده است. بر […]

۲۵ تیر ۱۳۹۲

کشاورزان گندم خود را به دولت نمی‌فروشند!

مدیر عامل اتحادیه مرکزی شرکت‌های تعاونی تولید روستایی گفت: به دلیل قیمت پایین خرید تضمینی گندم، کشاورزان از فروش این محصول خودداری می‌کنند.

۲۴ تیر ۱۳۹۲

قیمت خرید تضمینی گندم پائین‌تر از قیمت گندم وارداتی است

مادامی که قیمت خرید تضمینی گندم پایین‌تر از قیمت وارداتی آن باشد، علاوه بر افزایش قاچاق، این محصول به خودکفایی و استقلال تولیدی نخواهد رسید.

۲۲ تیر ۱۳۹۲

عدم ترخیص ۸۰ محموله کشتی گندم به‌دلیل مشکلات ارزی

در حالی بیش از ۸۰ کشتی گندم، کنجاله و مقادیری کالای اساسی در گمرک به‌دلیل مشکلات ارزی دپو شده که مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: بانک مرکزی نسبت به اختصاص ارز همکاری لازم را ندارد که از رئیس‌جمهور تقاضا داریم در این مورد دخالت کند.

۱۹ تیر ۱۳۹۲

گندم ایرانی ارزان‌تر از گندم‌های وارداتی

قیمت خرید تضمینی گندم همیشه از قیمت‌ گندم‌های وارداتی پایین‌تر بوده است.