۱۴ آبا ۱۳۹۲

پیشنهادات مرکز پژوهشهای مجلس برای خروج از بحران آبی

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی از وضعیت منابع آبی کشور و بیان وجود وضعیت هشداردهنده در گزارش های بین المللی درباره منابع آب ایران اعلام کرد:

۱۴ آبا ۱۳۹۲

تولید کشاورزی نیازمند بازمهندسی ساختاری است

مدير عامل سازمان مركزي تعاون روستايي كشور با اشاره به هم خوردن ساختار توليد در بخش كشاورزي كشور، گفت: ساختار و مناسبات توليد در بخش كشاورزي بايد دوباره مهندسي شود.

۱۴ آبا ۱۳۹۲

پیشنهادات مجلس برای جبران کسری بودجه بخش کشاورزی

استفاده از تسهیلات بانکی و به‌کارگیری منابع صندوق توسعه ملی به جای درآمدهای سال ۹۲ و افزایش‌های بودجه بیمه صندوق کشاورزی، سه پیشنهاد کمیسیون برای جبران کسری بودجه سال ۹۲ بخش کشاورزی است.

۱۴ آبا ۱۳۹۲

به جای سرمایه‌گذاری برای واردات، در بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری کنیم

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: زمانی که قیمت جهانی گندم کیلویی ۱۲۰۰ تومان است، چرا باید دولت گندم را کیلویی ۱۰۵۰ تومان از کشاورزان خریداری کند که کشاورز متضرر شود و به ناچار گندم را به بخش خصوصی بفروشد.

۱۲ آبا ۱۳۹۲

ذخیره آب ۷۷ سد به زیر ۳۰ درصد رسید

۵۵ سد کشور در پایان اولین ماه سال آبی جدید با کاهش بیش از ۲۰ درصدی ورودی آب مواجه هستند و ذخیره آب ۷۷ سد نیز به کمتر از ۳- درصد رسیده است.

۱۲ آبا ۱۳۹۲

معاون توسعه مديريت و منابع انساني وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از سایت وزارت جهاد محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حکمی مهندس محمد علي جوادي را به عنوان معاون توسعه مديريت و منابع انساني این وزارت خانه منصوب کرد.

۱۲ آبا ۱۳۹۲

دلار ۱۲۲۶تومانی نداریم/ تامین مسکن تکلیف قانونی دولت است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: مسکن مهر مربوط به قانون جامع مسکن است و باید اجرا شود، حال آقای احمدی‌نژاد اسم این طرح را مسکن مهر گذاشته و اینها اسمش را مثلا مسکن اجتماعی بگذارند، اما وظیفه انجام قانون جامع مسکن برعهده دولت است. اما بسیاری از وزیران این دولت چون از کار اجرایی به دور بوده‌اند، با قوانین آشنا نیستند.

۱۲ آبا ۱۳۹۲

سازمان توسعه تجارت عوارض صادرات زعفران را حذف کرد

گمرک ایران با صدور بخشنامه ای به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد: صادرات زعفران در هر مقدار و بسته‌بندي مشمول اخذ عوارض صادراتي نيست

۱۲ آبا ۱۳۹۲

نان بی‌کیفیت نتیجه آرد نامرغوب است

در حالی که رئیس اتحادیه نانوایان تهران از واردات گندم باکیفیت در سال گذشته خبر داد، مدیر کل غله و خدمات بازرگانی از کیفیت مطلوب گندم داخلی می گوید.

۱۱ آبا ۱۳۹۲

عدم رعایت الگوی کشت صدمات زیادی به بخش کشاورزی وارد می‌کند

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی: الگوی کشت در کشور وجود دارد، اما باید اصلاح آن در دستور کار قرار گیرد؛ در غیر این صورت، لطمات جبران‌ناپذیری به بخش وارد خواهد شد.

۱۱ آبا ۱۳۹۲

واردات ۴ برابری محصولات کشاورزی نسبت به صادرات آن در کشورهای درحال‌توسعه

کشورهای توسعه یافته با اجرای سیاست‌ حمایتی و اصلاح ساختاری، راه صادرات را بر کشورهای در حال توسعه بسته‌اند که تا ۱۸ سال دیگر کسری تراز تجاری محصولات کشاورزی این کشورها ۴ برابر می‌شود.

۱۱ آبا ۱۳۹۲

قانون انتزاع کشاورزی اجرا نشود وزرای جهاد و صنعت استیضاح می‌شوند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در حالی که بیش از ۸ ماه از ابلاغ قانون انتزاع (تمرکز وظایف کشاورزی در وزارت جهاد) می‌گذرد، اما این قانون اجرا نشده است در صورت ادامه دو وزیر جهاد و صنعت استیضاح می‌شوند.

۸ آبا ۱۳۹۲
معاون برنامه‌ریزی نظارت و راهبردی رئیس جمهور:

بودجه سال آینده یک ماه دیگر در مجلس/ افزایش بودجه کشاورزی

معاون برنامه‌ریزی نظارت و راهبردی رئیس جمهور بابیان اینکه بودجه سال آینده یک ماه دیگر به مجلس می‌رود، گفت: نظرات نمایندگان کشاورزان در اعتبار بخش کشاورزی در بودجه ۹۳ قانون برنامه ششم لحاظ می‌شود.

۸ آبا ۱۳۹۲

رئیس‌جمهور: وزارت جهاد کشاورزی و نیرو برای صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی برنامه‌ریزی کنند

وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو نیز باید به منظور برنامه ریزی برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی و تبدیل آن به مصرف بهینه، همکاری نزدیکی با یکدیگر داشته باشند.

۸ آبا ۱۳۹۲

کاهش بی‌سابقه ذخایر آبی سدهای تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه کاهش ذخایر آبی سدهای پنج گانه در ۱۰ سال اخیر بی‌سابقه است، گفت: مقرر شده نهادهای دولتی و عمومی در صورت در اختیار داشتن چاه با کیفیت آب شرب آن را در اختیار شبکه توزیع قرار دهند.