۱۹ فروردین ۱۳۹۳

تغییر قیمت کودهای شیمیایی درسال جدید/باافزایش قیمت مخالفیم

از آنجا که هرساله قیمت کودهای شیمیایی با رایزنی‌هایی که توسط دولت با پتروشیمی‌ها انجام و اعلام می‌شود، امسال منتظر قیمت‌های جدید هستیم.

۱۸ فروردین ۱۳۹۳
عباس رجایی

بخش کشاورزی آمادگی اجرای فاز دوم هدفمندی را ندارد

بخش کشاورزی به‌علت عدم تحقق بسته‌های حمایتی در فاز نخست به‌شدت صدمه دیده و نباید با افزایش هرگونه قیمتی در فاز دوم به چالش‌های موجود اضافه کرد و بخش تولید باید به‌صورت ترجیحی و با ثبات قیمت دیده شود.

۱۸ فروردین ۱۳۹۳

افزایش قیمت نان قطعی است

افزایش قیمت نان قطعی است، ولی هنوز میزان افزایش آن را دولت اعلام نکرده و احتمالا قیمت نهایی آن تا ۲۵ فروردین معین می‌شود.

۱۸ فروردین ۱۳۹۳

سم پاشی ۱۱۳هزار هکتار از اراضی علیه سن گندم

دبیر ستاد مبارزه با سن گندم کشور گفت: از ابتدای فصل مبارزه با آفت سن گندم تاکنون کرمانشاه رکوردار مبارزه با این آفت در کل کشور بوده است.

۱۸ فروردین ۱۳۹۳
دبیر انجمن برنج:

اعلام ممنوعیت کشت برنج در استانهایی غیراز گیلان ومازندران، تصمیم نادرستی بود.

ممنوعیت کشت برنج به جز استانهای مازندران و گیلان غیر قابل تحقق است بلکه باید وزارت جهاد اعلام می کرد کشت برنج در مناطق نامناسب انجام نشود.

۱۸ فروردین ۱۳۹۳
قائم مقام سازمان امور عشایر

تولید۱۷۵هزار تن گوشت قرمز فصلی توسط عشایر

در صورتی که اعتبار مورد نیاز از صندوق توسعه ملی به صندوق عشایری اختصاص یابد، پیش‌بینی می‌شود که ۲۰۰ هزار تن به تولید گوشت قرمز افزوده شود.

۱۸ فروردین ۱۳۹۳

حجتی به صحن علنی مجلس می رود

وزیر جهادکشاورزی برای تبیین نحوه اجرای اقتصاد مقاومتی، چگونگی اجرای بودجه ۹۳ کل کشور، ضوابط و آیین‌نامه‌های اجرایی آن چهارشنبه این هفته در صحن علنی مجلس حاضر خواهد شد.

۱۸ فروردین ۱۳۹۳
پاپی زاده:

بین سازمان محیط زیست و سازمان جنگلها، موازی کاری وجود دارد

موازی‌کاری در حوزه سازمان جنگل‌ها و محیط زیست ایجاب می‌کند بخشی از مسئولیت‌های سازمان محیط زیست به سازمان جنگل‌ها واگذار شود.

۱۷ فروردین ۱۳۹۳

احتمال خسارت ۱۰۰درصدی به گندم خوزستان دراثر بارندگی

در حال حاضر بخشی از مزارع گندم که دچار خوابیدگی هستند، مرطوب بوده و بخشی از مزارع هم که سرپا هستند احتمال ریزش دانه وجود دارد.

۱۷ فروردین ۱۳۹۳
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی

اختصاص «یارانه تولید» برای حمایت ازبخش کشاورزی ضروری است

يكي از عوامل مهم و تأثيرگذار در كاهش قيمت گوشت و پروتئين حيواني تخصيص و وصول يارانه به كشاورز است بنابراين ضروريست از بخش كشاورزي با پرداخت يارانه توليد حمايت شود.

۱۶ فروردین ۱۳۹۳

خسارت صددرصدی سرما به باغات زردآلوی جلفا

ضا عباسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جلفا از خسارت صد در صدی باغات زردآلوی این شهرستان بر اثر سرمازدگی طی روزهای گذشته خبر داد و میزان خسارت وارده را ۴۶۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

۱۶ فروردین ۱۳۹۳
فائو اعلام کرد

فائواعلام کرد: افزایش قیمت های جهانی غذا درماه گذشته

شاخص قیمت سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) افزایش قیمت‌های جهانی غذا در مارس و صعود آن به بالاترین سطح در یک سال گذشته را نشان داد.

۱۶ فروردین ۱۳۹۳
سخنگوی خرید تضمینی گندم

پول خرید تضمینی گندم بلافاصله پرداخت می شود

کشاورزان منطقه خوزستان و فارس به زودی گندم خود را به مراکز خرید تحویل می‌دهند و با این تحویل خرید تضمینی گندم در کشور از ۲۰ فروردین ۹۳ آغاز می‌شود.

۱۶ فروردین ۱۳۹۳
حجتی:

واردات دام زنده به کشور ممنوع است

با همکاری وزارت کشور و نیروی انتظامی توافق شد با نظارت سازمان دامپزشکی دام ها در همان نوار مرزی کشتار شوند و دام زنده به هیچ وجه وارد کشور نشود.

۱۵ فروردین ۱۳۹۳

کاهش ۵۰ درصدي ميزان توليد «چای» در هکتار طي سال ۹۲

مدیرعامل اتحادیه چای کاران شمال کشور با بیان اینکه ميزان تولید در هکتار طی سال‌های گذشته بین ۶ تا ۷ تن بوده است، گفت: این میزان در سال۹۲، ۰با کاهش ۵۰درصدي مواجه بود.