۲۹ ارد ۱۳۹۳

رئیس مجلس: برای حل معضلات آب همکاری وزاری نیرو، کشور و جهاد کشاورزی لازم است

رئیس مجلس شورای اسلامی امروز در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان چهار محال و بختیاری، بر لزوم بررسی پروژه گلاب و بهشت‌آباد با حضور نمایندگان دو استان اصفهان و چهار محال و بختیاری و وزرای نیرو، ‌جهاد کشاورزی و کشور تأکید کرد.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

وضعیت ۲۹۰ دشت کشور در شرایط بحرانی است

از مجموع ۶۰۹ دشت ایران، وضعیت منابع زیرزمینی آب ۲۹۰ دشت بحرانی است و بقیه دشتها نیز نیازمند مراقبت و برنامه‌ریزی فوری برای نپیوستن به جمع دشتهای در خطر نابودی کشور هستند.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

تلاش بورس کالا برای عرضه محصولات کشاورزی

با توجه به عدم وجود شفافیت در زنجیره توزیع محصولات کشاورزی، برخی عرضه این محصولات در بورس کالا را راهکار حل این موضوع میدانند. در حالیکه تجربه گذشته از ناموفق بودن عرضه محصولات اساسی در این بورس حکایت دارد.

۲۹ ارد ۱۳۹۳

علی آباد کتول محور تولید پنبه در کشور می شود

علی‌آباد کتول در سال ۵۷، بیش از ۱۵۷ هزار هکتار اراضی پنبه‌کاری و ۲۸ کارخانه داشت که طی سال‌های گذشته به‌علت واردات بی‌رویه و عدم حمایت کافی از پنبه، از بین رفته است.

۲۸ ارد ۱۳۹۳

خریداری ۳۵ هزا تن برگ سبز چای از چایکاران

تاکنون ۳۵ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران به‌ صورت تضمینی خریداری شده است که ۸۰ درصد آن درجه یک و ۲۰ درصد آن را برگ سبز درجه دو تشکیل می‌دهد.

۲۸ ارد ۱۳۹۳

مصرف گوشت مرغ در ایران دو برابر میانگین مصرف جهانی

حسن رکنی: میانگین مصرف تخم مرغ در دنیا حدود ۹ کیلو و در ایران حدود ۱۱ کیلو است همچنین میانگین مصرف گوشت مرغ در دنیا ۱۳ کیلو و در ایران حدود ۲۵ کیلو است.

۲۷ ارد ۱۳۹۳

افزایش تعرفه واردات قند و شکر به ۱۸ درصد

رئیس فراکسیون توسعه صادرات غیرنفتی: ایران می‌تواند به‌عنوان صادرکننده شکر سفید باشد، به این معنا که شکر خام وارد کشور شود و پس از فرآوری به‌صورت سفید صادر شود که ارزش افزوده مناسبی برای صنعت خواهد داشت.

۲۷ ارد ۱۳۹۳

میزان خرید تضمینی گندم از مرز یک میلیون تن گذشت

رشد ۸۳ درصدی میزان خرید تضمینی گندم نسبت به مدت مشابه سال قبل

۲۷ ارد ۱۳۹۳

بورس کالا در آستانه ورود اولین محصول خرید تضمینی

بورس کالا همزمان با آغاز برداشت سویا در کشور و به‌ ویژه در استان گلستان آماده پذیرش این محصول است.

۲۷ ارد ۱۳۹۳

برگزاری همایش ملی مدیریت آب در مزرعه

دومین همایش ملی مدیریت آب در مزرعه با هدف بررسی نقش مدیریت‌های آبیاری و زراعی در افزایش بهره‌وری مصرف آب در مزرعه، ۲۹ تا ۳۰ مهرماه سال جاری در کرج برگزار می‌شود.

۲۷ ارد ۱۳۹۳

درخواست نماینده جیرفت برای پیگیری وضعیت کشاورزان جنوب کرمان

تکرار هر ساله داستان افت قیمت محصولات کشاورزی در شهرهای جنوب کرمان، بدون هیچ تدبیری از سوی مسئولان استانی و محلی اتفاق می افتد.

۲۷ ارد ۱۳۹۳

تحریم ها دلیل توقف محموله های غلات و شکر نیست

رئیس مجمع عالی واردات با رد اینکه مشکلات پرداخت‌های مالی و تداوم تحریم‌ بانکی عامل توقف کشتی‌های حامل غلات در بنادر ایران است گفت: کشتی‌ها در نوبت هستند تا پس از گذراندن مراحل از سوی سازمان استاندارد و وزارت جهاد کشاورزی ترخیص شوند.

۲۷ ارد ۱۳۹۳

۱۰ درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بخش آب و کشاورزی اختصاص دارد

امید گیلان پور: براساس قانون بودجه ۱۰ درصد منابع ورودی این صندوق به بخش آب، کشاورزی و منابع طبیعی تعلق می‌گیرد و این میزان به صورت ریالی به بخش کشاورزی تخصیص داده می‌شود.

۲۵ ارد ۱۳۹۳

معاون وزیر جهاد: باقیمانده پول شیر دامداران در حال تامین است

معاون وزیر جهاد: با وجود افزایش نرخ حامل های انرژی، به طور حتم تغییراتی در هزینه های تولید دامداران و صنایع تولیدی نیز ایجاد می شود که جبران این مهم مورد تاکید دولت قرار دارد.

۲۴ ارد ۱۳۹۳

بازار میوه در وضعیت رکود قرار دارد/ پیش بینی افزایش قیمتها در ماه های آینده

رئیس اتحادیه باغداران: شاید در حال حاضر افزایش چشم‌گیری در قیمت میوه ها و محصولات کشاورزی احساس نشود اما در آینده نزدیک یعنی در پاییز و زمستان تاثیر آن بیشتر قابل لمس خواهد بود.