۳ ارد ۱۳۹۳

قیمت هرکیلو زعفران ۸۰۰هزار تومان افزایش یافت

کشاورزان از ۲۵ اسفند تا بیستم فروردین‌ماه محصول خود را به بازار عرضه نمی‌کنند و از سوی دیگر تقاضا برای زعفران نیز وجود دارد و در نتیجه این محصول گران می‌شود.

۳ ارد ۱۳۹۳

گزارش جلسه رئیس جمهور با مدیران وزارت جهاد کشاورزی

در این جلسه که با حضور مدیران ارشد وزارتخانه برگزار شد، معاونان وزیر جهاد کشاورزی به ارائه گزارش از بخش خود پرداختند.

۳ ارد ۱۳۹۳

مغفول ماندن پروژه انتقال آب به دریاچه ارومیه

زمانیکه دولت یازدهم مسئولیت اداره کشور را به دست گرفت ۷۰ درصد این دریاچه خشک شده بود اما متاسفانه امروز ۹۴ درصد این دریاچه خشک شده است.

۳ ارد ۱۳۹۳
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

درصورت تخصیص یارانه، قیمت شیر ثابت می ماند

اگر قرار بر این باشد که دولت یارانه‌ای برای دامداران مانند سال گذشته در نظر بگیرد قیمت این محصول ثابت می‌ماند در غیر این صورت باید به فکر تجدیدنظر قیمت شیر خام باشیم.

۳ ارد ۱۳۹۳
وزیر نیرو:

سرانه مصرف آب در ایران بسیار بالا است/ نرخ برق با ۲۴درصد افزایش همراه است

در حال حاضر در اروپا حدود ۱۵۰ لیتر در روز مصرف آب صورت می‌گیرد که در کشور ما در حدود ۲۵۰ لیتر بوده که این رقم بسیار بالایی است.

۲ ارد ۱۳۹۳

خریداری ۴۸هزار تن گندم/ طرح خوشه زرین برای تشویق کشاورزان

تاکنون ۴۸ هزار تن گندم از کشاورزان پنج استان کشور خریداری و ۵۱۰ میلیارد ریال به حساب گندمکاران واریز شده است.

۲ ارد ۱۳۹۳

تهیه بسته حمایتی ازبخش تولیدکشاورزی ضروری است

باید دولت در این مرحله بسته حمایتی مناسبی را طراحی کند و این بسته نه برای حمایت از تولید و بخش کشاورزی بلکه برای حمایت از مصرف‌کننده باشد، تا بار افزایش قیمت بر عهده مصرف‌کننده نباشد.

۲ ارد ۱۳۹۳

سوء استفاده دلالان از بازار نابسامان زعفران

ه دلیل ضعف مدیریتی در بخش اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی بازار امروز زعفران به جولانگاه دلالان فرصت‌طلب و سودجویانی تبدیل شده که به راحتی برای سرنوشت این محصول استراتژیک و با ارزش ایرانی تعیین تکلیف می‌کنند.

۲ ارد ۱۳۹۳

تورم روستایی وضعیت مناسبی ندارد

هرچند نرخ تورم روستایی بر اساس اعلام مرکز آمار ایران از ۴۴.۸ درصد سال ۹۱ به ۴۳.۳ درصد در سال ۹۲ رسیده است، اما نمی‌توان وضعیت تورم به‌ویژه در حوزه روستا را متناسب توصیف کرد.

۲ ارد ۱۳۹۳

استیضاح وزیر نیرو تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد

استیضاح وزیر نیرو یکشنبه هفته جاری با حدود ۳۰ امضا به هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تقدیم شد. دلیل این استیضاح حفر تونل گلاب به منظور انتقال آب های زیر زمینی و چاه های استان چهارمحال و بختیاری به برخی استان ها مانند اصفهان است.

۲ ارد ۱۳۹۳

موافقت وزارت جهادکشاورزی با صادرات تخم مرغ

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخشی از مازاد تولید تخم‌مرغ از ابتدای سال تاکنون صادر شده ، گفت: تا حدود ۱۰ روز پیش نزدیک به ۱۵۰۰ تن تخم‌مرغ از کشور صادر شده است.

۲ ارد ۱۳۹۳

رئیس جمهور: شاهد تحول خوبی درکشاورزی خواهیم بود

به ملت عزیز قول می‌دهم در آینده‌ای نزدیک شاهد تحولی خوب در محصولات کشاورزی خواهیم بود و رقم اتکا در کالری مورد نیاز را در برنامه‌ای ۴ ساله به بیش از ۸۰ درصد خواهیم رساند.

۱ ارد ۱۳۹۳

۷۵درصد بارندگی ها در ۳۰درصد مناطق کشور

معاون بهبود تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی میزان بارندگی سالانه در ایران را ۲۵۰ میلی‌متر خواند و بیان کرد: میانگین بارندگی کشور یک‌سوم بارندگی‌ها در دنیا است.

۱ ارد ۱۳۹۳

واردات ۱۱۵ هزار تن سیب زمینی از پاکستان

هر تن سیب زمینی پاکستان به قیمت ۲۵۰ دلار به ایران( هر کیلو ۷۵۰ تومان با دلار ۳۰۰۰ تومانی) صادر می شود و پاکستان تاکنون حدود ۱۱۵ هزار تن سیب زمینی به این کشور صادر کرده است.

۱ ارد ۱۳۹۳

بازدید رئیس جمهور از وزارت جهاد کشاورزی

در ادامه بازدیدهای رییس‌جمهور از وزارتخانه‌ها، دکتر روحانی صبح امروز از وزارت جهاد کشاورزی بازدید کرد.