۴ تیر ۱۳۹۳
وزیر جهاد کشاورزی خواستار شد

تشکیل کمیته ملی میراث نظام‌های کشاورزی با حضور دستگاه‌های مرتبط

وزیر جهاد کشاورزی گفت: نظام کشاورزی مبتنی بر آب قنات تبلور مشارکت و همسویی جوامع محلی برای دست‌یابی به الگوهای درون‌زای معیشت و توسعه پایدار است و این نظام علاوه بر تأمین امنیت غذایی، چشم‌اندازهای برجسته از لحاظ دانش بومی و تنوع زیستی دارد.

۴ تیر ۱۳۹۳

گسترش همکاری ایران و سودان در زمینه کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر لزوم اجرایی شدن توافقات قبلی همکاری دو کشور گفت: باید به دنبال برگزاری هر چه زودتر کمیسیون مشترک ایران وسودان باشیم.

۴ تیر ۱۳۹۳
عضو هیأت مدیره پست‌بانک ایران خبر داد:

وام‌های میلیاردی بدون ضمانت برای کشاورزان

عضو هیأت مدیره پست‌بانک ایران گفت: با اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی و بر اساس تفاهمنامه با سازمان نظام مهندسی کشاورزی، برای طرح‌های کشاورزی از ۵۰ میلیون تومان تا ۱۰ میلیارد تومان وام و آن هم بدون ضمانت داده می‌شود.

۴ تیر ۱۳۹۳

خرید تضمینی شیر بهترین راهکار کاهش هزینه های تولید

مدیرعامل اتحادیه دامداران و گاوداران صنعتی خراسان رضوی گفت: افزایش قیمت شیرخام باید با ضمانت اجرایی همراه باشد.

۴ تیر ۱۳۹۳
نامه 160 نماینده مجلس به لاریجانی،

نمایندگان خواستار توجه به کشاورزی و امنیت غذایی شدند

تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس خواستار اجرای اقتصاد مقاومتی به ویژه در بخش کشاورزی شدند.

۳ تیر ۱۳۹۳
رییس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران:

سالانه ۳۵ میلیارد متر مکعب آب در مسیر انتقال هدر می رود.

رییس دانشکده محیط زیست دانشگاه تهران گفت: متوسط بارندگی در کشور ۴۰۰ میلیارد مترمکعب است و تلاش می شود تا از ۱۳۵ میلیارد متر مکعب آن استفاده شود که از این میزان هم ۳۵ میلیارد متر مکعب در فرایند انتقال هدر می رود.

۳ تیر ۱۳۹۳
مقام مسئول:

خرید تضمینی گندم از مرز ۳ میلیون تن گذشت

مدیر پروژه و سخنگوی خرید تضمینی گندم، برنج و چای بانک سپه گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۳ میلیون و ۳۷ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

۳ تیر ۱۳۹۳

بررسی مبانی اختصاصی حوزه آب، کشاورزی و منابع طبیعی در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

نتایج حاصل از چهارده نشست سال های ۹۱ و ۹۲ کارگروه در خصوص مبانی اختصاصی حوزه آب کشاورزی و منابع طبیعی با توجه به اهداف و قلمروی فعالیت های اندیشکده آب، محیط زیست، امنیت غذایی و منابع طبیعی و بر اساس رهنمودهای مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت

۳ تیر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون کشاورزی ؛

جهادکشاورزی با اتمام طرح کاداستر، مکلف به ارائه الگوی کشت می‌شود

با اتمام بررسی طرح کاداستر در مجلس شورای اسلامی و تدوین آیین‌نامه اجرایی آن، وزارت جهادکشاورزی مکلف به ارائه الگوی کشت بر اساس مناطق جغرافیایی و وزارت نیرو، مکلف به منطقه‌یابی برای سدسازی خواهد شد.

۲ تیر ۱۳۹۳

افتتاح سامانه تحلیل و پایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی

سامانه اطلاعاتی اندازه گیری، تحلیل مدیریت و پایش اطلاعات سطح زیر کشت محصولات استراتژیک روز دوشنبه در پژوهشگاه فضایی ایران افتتاح شد.

۲ تیر ۱۳۹۳

عرضه ویژه محصولات پرمصرف در ماه رمضان

به گزارش عیارآنلاین ، به نقل از مهر ،علی فاضلی از جزئیات طرح‌های ویژه اصناف به مناسبت ماه مبارک رمضان خبرداد و گفت: مغازه ها و واحدهای صنفی سطح شهر نیز در راستای سیاست‌های دولت و همزمان با برگزاری نمایشگاه طرح ضیافت که از ۴ تیرماه در تهران برگزار می شود، فروش‌های فوق العاده را […]

۲ تیر ۱۳۹۳

توسعه صادرات گوشت مرغ در سال جاری

معاون وزیر جهاد: از مجموع ۱۰ میلیون تن تبادل مرغی که در دنیا صورت می گیرد ۳ میلیون تن آن در منطقه صورت می پذیرد. این فرصت خوبی برای کشور ماست که بتوانیم با افزایش کمی و کیفی تولید مرغ، بازارهای منطقه را از آن خود سازیم چراکه با زیرساخت های موجود، امکان افزایش ۵۰ درصدی گوشت مرغ وجود دارد.

۲ تیر ۱۳۹۳

افزایش ۲۰ درصدی قیمت محصولات لبنی در پی اعلام نرخ جدید شیر

صنایع لبنی تا زمانی که به‌طور رسمی بخشنامه‌ای از هیئت وزیران یا ستاد تنظیم بازار دریافت نکنند، تغییری در نرخ خرید شیرخام از دامداران ایجاد نمی‌کنند.

۲ تیر ۱۳۹۳

بسته پیشنهادی بخش خصوصی برای شیر

بحث و بررسی بر سر قیمت شیر و وضعیت کنونی دامداری‌ها و صنایع لبنی موضوع نشست اخیر کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تهران بود.

۲ تیر ۱۳۹۳
رئیس سازمان دامپزشکی کشور؛

تشکیل کمیته صادرات در سازمان دامپزشکی/ واردات ۸۳ هزار رأس دام زنده در سال گذشته

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه کمیته ملی صادرات در سازمان دامپزشکی راه‌اندازی می‌شود، گفت:سال گذشته ۸۳ هزار راس دام زنده وارد کشور شد و اکنون نیز واردات از ۴ کشور برزیل، گرجستان، ارمنستان و هندوستان انجام می‌شود.