۱۹ تیر ۱۳۹۳
دبیر کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار:

مصرف تخم مرغ بعد از ماه رمضان دوباره افزایش می یابد

از آنجا که بخش خصوصی توان و ابزار لازم برای تنظیم بازار تخم‌مرغ را به‌دلیل خلاء قانونی ندارد، سپردن تنظیم بازار این محصول به اتحادیه‌ها امری صوری است.

۱۹ تیر ۱۳۹۳
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون کشاورزی :

کاهش تورم محصولات کشاورزی در بازار محسوس نیست

در حالی که آمارهای منتشرشده توسط مرکز آمار ایران نشان‌دهنده کاهش تورم در کالاهای مصرفی و مایحتاج مردم است، هنوز ارزانی و پایین آمدن نرخ تورم توسط مردم احساس نشده است.

۱۹ تیر ۱۳۹۳
عضو فراکسیون محیط زیست:

پرونده آلودگی برنج بار دیگر در مجلس باز شد

فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی، آلودگی برنج‌های وارداتی و همچنین آلودگی آب‌های جنوب غرب تهران و آبیاری شالیزارها از طریق این آب‌ها را از مهم‌ترین پرونده‌های مورد بررسی در این فراکسیون عنوان کرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۳

راندمان آبیاری کشاورزی ایران از لیبی هم کمتر است!

مصرف آب در بخش کشاورزی ایران ۲۲ درصد بیشتر از متوسط مصرف جهانی آب در این بخش است؛ به طوری که حدود ۹۲ درصد مصرف آب مختص بخش کشاورزی است و این درحالی است که متوسط مصرف آب جهان در این بخش حدود ۷۰ درصد است.

۱۸ تیر ۱۳۹۳
با هدف بررسی مسایل و برنامه های توسعه ای بخش کشاورزی؛

نشست مشترک وزیر و مسئولان وزارت جهادکشاورزی با اعضاء کمیسیون کشاورزی مجلس برگزار شد

نشست مشترک وزیر، معاونین و مسئولین وزارت جهادکشاورزی با رئیس، نایب رئیس و اعضاء کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به منظور تبیین و بررسی برنامه‌ها، اهداف و مسائل حوزه کشاورزی در محل وزارت جهادکشاورزی برگزار شد.

۱۸ تیر ۱۳۹۳
معاون سازمان جنگل ها:

بیان آمار غیرواقعی از تخریب جنگل ها، موجب حفظ منابع طبیعی نمی شود

معاون امور جنگل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بیان آمار غیرواقعی از تخریب جنگل به ویژه تخریب جنگل های هیرکانی در شمال کشور نه تنها موجب حفظ منابع طبیعی نمی شود، بلکه مردم را سردرگم می کند.

۱۸ تیر ۱۳۹۳

حمایت از طرح های مهندسی ژنتیک در حوزه کشاورزی و محیط زیست

طرح های کاربردی در حوزه مهندسی ژنتیک با حمایت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی می شود.

۱۸ تیر ۱۳۹۳
به گزارش روابط عمومي شركت بازرگاني دولتي ايران

خریدگندم۴ميليون‌‌تن/۹۲درصدپرداخت مطالبات‌كشاورزان

مقدارخريد تضميني گندم با رشد ۷۸ درصدي در ۳۱ استان به بيش از ۴ ميليون تن رسيده وحدود ۳ هزار و ۹۰۰ ميلياردتومان ازبهاي گندم‌هاي خريداري شده به كشاورزان در سراسر كشور پرداخت شده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۳
دفتر برنامه محيط زيست سازمان ملل اعلام کرد:

تنش آبی برای ۴۰ درصد جمعیت کره زمین

سرانه آب تجديدپذير ساليانه هر نفر انسان در سال ۱۹۹۰ معادل ۹ هزار مترمكعب بوده است كه اين مقدار به هفت‌هزار و ۸۰۰ مترمكعب در سال ۲۰۱۵ و پنج‌هزار و ۱۰۰ مترمكعب در سال ۲۰۲۵ کاهش خواهد يافت.

۱۸ تیر ۱۳۹۳

الگوی مصرف آب ایران حتی در کشورهای پرآب هم نمونه ندارد

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: به طور متوسط هر ایرانی ۲.۵ برابر متوسط سرانه مصرف آب در جهان، آب مصرف می کند در حالی که خشکسالی، تغییر اقلیم و مصرف بی رویه کشور را در شرایط بحران دسترسی به منابع آبی قرار داده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۳

سازمان دامپزشکی و دانشگاه تهران تفاهم نامه همکاری امضا کردند

سازمان دامپزشکی کشور و دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران با هدف ایفای هر چه موثرتر نقش دامپزشکی در برخورد با چالش های پیش رو تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

۱۸ تیر ۱۳۹۳

روسیه فناوری تکثیر ماهیان خاویاری را در اختیار ایران می گذارد

معاون اداره صید ماهی و حفظ ذخایر آبزیان شمال خزر موسوم به ˈسوکاسپ ریب ود ˈ که مالک شش واحد پرورش ماهیان خاویاری در آستراخان روسیه است ، از آمادگی این کشور برای در اختیار قرار دادن فناوری های جدید مربوط به تکثیر و حفاظت از ماهیان خاویاری به ایران خبر داد.

۱۸ تیر ۱۳۹۳
پاپی زاده بالگان عنوان کرد:

بررسی شیوه تنظم بازار در کمیسیون کشاورزی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: جلسه امروز نمایندگان در خصوص راهکارهای تنظیم بازار محصولات کشاورزی بود.

۱۸ تیر ۱۳۹۳

حجم آب سدهای تهران ۱۶۵ میلیون متر مکعب کاهش یافت/عبور مصرف آب تهرانی ها از ۳۰۰ میلیون مترمکعب

حجم مصرف آب شهروندان تهرانی از ابتدای امسال تاکنون، از مرز ۳۰۰ میلیون متر مکعب فراتر رفت و میزان حجم آب سدهای تهران نشان می‌دهد که ذخیره سدها نسبت به سال قبل در این روزها ۱۶۵ میلیون متر مکعب کاهش نشان می‌دهد.

۱۷ تیر ۱۳۹۳
مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران:

سناریوی نوبت‌بندی آب تهران روی میز است/ چاه های غیرمجاز شهرداری

مدیرعامل آب منطقه‌ای تهران گفت: با افزایش ۲.۳ درصدی مصرف آب تهران و کاهش منابع آبی استان، سناریوی نوبت‌بندی روی میز آب و فاضلاب است اما در فصل گرما با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده امیدواریم سراغ این برنامه نرویم.