۲۶ خرداد ۱۳۹۳

سالانه بیش از 25 درصد خرمای تولیدی کشور به ضایعات تبدیل می شود

مصرف سرانه خرما در ایران پنج کیلوگرم در سال بوده که برای کشوری مانند ایران به‌عنوان دومین تولیدکننده خرما در جهان بسیار کم است. هر سال 350 هزار تن از این محصول با نداشتن مشتری در انبارها باقی مانده و به ضایعات تبدیل می‌شود.

۲۶ خرداد ۱۳۹۳

وزیر جهاد: تصویب قیمت 1440 تومان برای خرید شیر از دامداران

وزیر جهاد کشاورزی گفت: قیمت خرید شیر خام از دامدار ۱۴۴۰ تومان تعیین شده است که این نرخ در بخش عرضه تغییر می‌کند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۳

معاون وزیر جهاد: محصولات پروتئینی برای ماه رمضان تأمین شده

معاون بهبود امور تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ‌محصولات پروتئینی مانند گوشت مرغ، گوشت قرمز، تخم مرغ و لبنیات بیش از نیاز تولید می‌شود و در انبارها به حد کافی ذخیره شده است، مردم هیچ نگران نباشند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۳

هزینه پایین نگه داشتن قیمت شیر، از جیب تولیدکنندگان پرداخت نشود

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه نباید کاهش هزینه کالای مصرفی مردم از جیب تولیدکننده تامین شود، گفت:‌ دولت باید برای جبران افزایش قیمت شیر یارانه‌ای به مصرف‌کننده و تولیدکننده اختصاص دهد.

۲۶ خرداد ۱۳۹۳

بانک مرکزی تکلیف کرد: 25 درصد تسهیلات اعطایی بانک ها به بخش آب و کشاورزی اختصاص یابد

کلیه بانک‌های دولتی و غیر دولتی که حداقل 40 درصد سهام آن‌ها متعلق به دولت است، موظف شدند حداقل 25درصد از تسهیلات اعطایی خود را به بخش آب و کشاورزی اختصاص دهند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۳

تا کنون خرید تضمینی 2.5 میلیون تن گندم انجام گرفته است

معاون وزيرصنعت، معدن و تجارت گفت:مقدار خريد گندم داخلي با رشد 60 درصدي نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 2.5 ميليون تن رسيده و هم اكنون عمليات خريد در 23 استان كشور ادامه دارد.

۲۶ خرداد ۱۳۹۳

دستور رئیس جمهور بر تأمین مواد خوراکی ماه رمضان

رئیس جمهور در آستانه ماه مبارک رمضان، دستگاه‌های ذیربط را به تأمین نیازمندی‌های مردم در این ماه مأمور و اظهار امیدواری کرد که مواد خوراکی مورد نیاز مردم به میزان کافی در دسترس باشد.

۲۵ خرداد ۱۳۹۳

دلال بازی در واردات کالاهای اساسی/ گندم تولید داخل، قاچاق می شود

متأسفانه ردپایی از اعمال نفوذ و دلال‌بازی ‌برخی شرکت‌های انحصاری دیده می‌شود که هر یک در یکی از حوزه‌های اقتصادی فعالیت می‌کنند که توسط افرادی در پشت پرده حمایت می‌شوند؛ این فعالیت‌ها در واردات گندم، برنج و گوشت آشکارا دیده‌ به چشم می‌‌‌‌خورد و حتی واردات گوشت قرمز، به تازگی ‌در حال تبدیل شدن به ‌انحصاری مطلق است که توسط افرادی در وزارت‌خانه‌ها ـ که وابسته به وزارت جهاد کشاورزی است ـ اداره می‌شود.

۲۵ خرداد ۱۳۹۳

مناقصه طرح انتقال آب رودخانه ارس به دریاچه ارومیه

برای نجات دریاچه ارومیه، انتقال آب از رودخانه ارس از طریق فاینانس و توسط بخش خصوصی کلید خورده است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۳

واگذاری وظایف تنظیم بازار تخم‌مرغ به اتحادیه مرغداران میهن

سه وظیفه حاکمیتی میزان تولید و نرخ کف و سقف تخم‌مرغ برای تنظیم بازار این محصول به اتحادیه مرغ میهن بازمی‌گردد.

۲۵ خرداد ۱۳۹۳

خرید تضمینی 2 میلیون و 355 هزار تن گندم

سخنگو و مدیر پروژه خرید تضمینی گندم، چای و برنج گفت: تاکنون ۲ میلیون و ۳۵۵ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده و کلیه وجوه آن به کشاورزان پرداخت شده است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۳

محصولات کشاورزی عمده ترین اقلام وارداتی از ابتدای امسال

گندم صدرنشین اقلام وارداتی در دوماهه سال جاری است.

۲۴ خرداد ۱۳۹۳

کاهش 6 درصدی حجم آب خروجی از سدها نسبت به سال گذشته

حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه 92) تاکنون، پنج درصد درمقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته کاهش یافته است.

۲۴ خرداد ۱۳۹۳

قیمت محصولات لبنی باید 12 درصد افزایش یابد

مدیرعامل صنایع شیر ایران با بیان اینکه باید حداقل 12 درصد افزایش قیمت در محصولات لبنی داشته باشیم، گفت: به هر نسبتی که به نرخ خرید شیرخام و دیگر هزینه‌های ما افزوده شود این درصد هم بالاتر می‌رود.

۲۴ خرداد ۱۳۹۳

اختصاص 800 میلیارد تومان جهت توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در سال جاری

برای نخستین بار سال گذشته اعتبار هفت هزار و 500 میلیارد ریالی برای توسعه مکانیزاسیون ایجاد شد که مورد استقبال ویژه کشاورزان قرار گرفت. تاکنون حدود 97 درصد این اعتبار جذب و با تبدیل به ماشین آلات و ادوات وارد مزرعه شده است.