۲۸ مهر ۱۳۹۳
به گزارش روابط عمومي شركت بازرگاني دولتي ايران:

بازگشت شرکت های غله وخدمات بازرگانی مناطق ۱۴گانه بهGTC

مهندس محمود حجتی، وزیرجهاد کشاورزی با ارسال نامه ای به عنوان دکتر علی قنبری، معاون وزیرو مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، شرکت های غله وخدمات بازرگانی مناطق چهارده گانه وشرکت حمل ونقل خلیج فارس را مجدد ا به شرکت مادرتخصص بازگرداند.

۲۸ مهر ۱۳۹۳

نوبخت به داد دامداران رسید/ ایران واردکننده ماست و پنیر می‌شود!

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به جلسه دامداران و نماینده معاونت راهبردی ریاست جمهوری، گفت: در این جلسه ۷ مطالبه دامداران صورت‌جلسه شد تا به محمدباقر نوبخت برای طرح در دولت ارائه شود.

۲۸ مهر ۱۳۹۳

ایران با ۱۵ شرکت در نمایشگاه مواد غذایی فرانسه شرکت کرد

پنجاهمین نمایشگاه بین المللی سیال فرانسه در زمینه مواد غذایی در فضایی به مساحت ۲۶۰ هزار متر مربع با حضور ۶ هزار و ۳۰۰ تولید کننده افتتاح شد.

۲۸ مهر ۱۳۹۳

ممنوعیتی برای واردات برنج اعمال نشده است

دبیر انجمن برنج با بیان اینکه واردات برنج ممنوع نشده است، گفت: با توجه به واردات دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن برنج از ابتدای سال ۹۲ تاکنون، ایران برای سال ۹۴ نیز به واردات این محصول نیاز ندارد.

۲۸ مهر ۱۳۹۳

امیدوار به احیای دریاچه ارومیه هستیم

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با رد این مطلب که شرایط دریاچه ارومیه نسبت به گذشته بدتر شده و سطح تراز آب این دریاچه کاهش چشم‌گیری یافته است، گفت: ما امیدوار به احیای دریاچه ارومیه هستیم.

۲۸ مهر ۱۳۹۳

جریمه پرمصرف‌ها در انتظار ابلاغ دولت

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با بیان اینکه هیچ طرحی برای افزایش قیمت آب و برق به‌صورت سراسری در نیمه دوم امسال مطرح نشده است، گفت: اینکه عنوان شده احتمال این وجود دارد که قیمت آب و برق در پاییز یا زمستان سال جاری گران شود نه‌تنها نهایی نشده، بلکه بررسی‌های اولیه هم روی آن نیز صورت نگرفته است.

۲۸ مهر ۱۳۹۳

معاون وزیر جهاد کشاورزی: شیلات مسافر روسیه می‌شود

شیلات جزو اولین محصولات صادراتی به روسیه است.

۲۸ مهر ۱۳۹۳

پیوستن ایران به جمع چهار کشور تولیدکننده میگوی عاری از بیماری خاص

مجری طرح کلان تولید انبوه میگوی عاری از بیماری خاص در کشور از ایجاد زیرساخت های مورد نیاز برای تولید میگوی با کیفیت و بدون هرگونه بیماری به منظور پرورش میگوی عاری از بیماری خاص با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور خبر داد.

۲۸ مهر ۱۳۹۳

مرکز پژوهش‌های مجلس: بخش کشاورزی در بسته ضدرکود مغفول مانده است

مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام کرد: سیاست‌های بسته ضدرکود (به عنوان یک برنامه کلان اقتصادی کشور)، حاکی از غفلت اساسی از بخش کشاورزی است.

۲۸ مهر ۱۳۹۳
رئیس اتحادیه باغداران مطرح کرد

رنگ‌دهی مصنوعی به پرتقال‌های نارس برای عرضه پیش از موعد/ کمبود تولید با کاهش تلفات قابل جبران است

رئیس اتحادیه باغداران با بیان اینکه با کاهش ضایعات بخش زیادی از افت تولید مرکبات در کشور جبران می‌شود، گفت: پرتقال‌های زرد موجود در بازار با دستگاه رنگ‌آوری شده‌اند و به دلیل اسید بالا از مصرف این محصول باید خودداری کرد.

۲۸ مهر ۱۳۹۳
امیری کهنوج خبر داد:

تشکیل کارگروه مشترک به منظور تدوین طرح جامع منابع طبیعی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: به منظور تدوین طرح جامع منابع طبیعی، کارگروهی مشترک تشکیل شد تا این موضوع را پیگیری کنند.

۲۸ مهر ۱۳۹۳
معاون وزیر نیرو خبر داد

برگزاری کنفرانس ملی جداسازی شبکه آب در آبان ماه

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: آبان ماه سال جاری کنفرانسی ملی برای بررسی جداسازی شبکه آب بهداشتی و آب آشامیدنی در سطح کشور در تهران برگزار خواهد شد.

۲۸ مهر ۱۳۹۳
پیش بینی‌ها تحقق نیافت؛

خرید تضمینی گندم به ۷ میلیون تن نرسید

مدیرکارگروه خرید تضمینی گندم با بیان اینکه برآورد دولت در زمینه خرید تضمینی گندم در سال جاری حدود ۷ میلیون تن بود، گفت: طی سال جاری میزان ۶ میلیون و ۶۹۶ هزار تن گندم به‌ ارزش تقریبی بیش از ۷۱ هزار میلیارد ریال از گندمکاران خریداری شد

۲۸ مهر ۱۳۹۳
جعفرزاده ایمن آبادی:

طرح مدیریت جامع سیل در استانهای شمالی ارایه می شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با توجه به اینکه سال گذشته ۱۱ سیل دراستان گلستان اتفاق افتاد در درجلسه عصر امروز این کارگروه گزارش کمیسیون درباره پروژه های این استان و نحوه تخصیص بودجه پروژه های عمرانی مقرر شد طرح مدیریت جامع سیل در استانهای شمالی ارایه شود.

۲۷ مهر ۱۳۹۳

سهم یارانه دولت در بیمه محصولات کشاورزی کشور به ۷۶ درصد رسید

عضو هیات مدیره صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور با اشاره به توجه دولت یازدهم به ضرورت بیمه محصولات کشاورزی، از افزایش درصد یارانه دولت نسب به حق بیمه این محصولات به ۷۶ درصد در سال زراعی جاری خبر داد.