۲ آذر ۱۳۹۳
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی:

حمایت از بخش کشاورزی وابستگی به واردات محصولات غذایی را کاهش می‌دهد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی، گفت: در صورت حمایت بیشتر دولت از بخش کشاورزی وابستگی به واردات محصولات غذایی کاهش می یابد.

۲ آذر ۱۳۹۳
پاپی زاده با اشاره به احتمال گرانی نان از ابتدای آذر مطرح کرد:

افزایش قیمت نان باید در میزان یارانه نقدی توزیعی جبران شود

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با یادآوری اینکه افزایش هزینه های تولید علت اصلی احتمال گرانی نان است، گفت: روند فعلی اجرای هدفمندی یارانه ها به صورت کامل نسخه قابل قبولی نبوده و موقت است بنابراین پیشنهاد می کنیم دولت در بودجه سال ۹۴ برنامه های جدیدی در راستای هدفمندی واقعی یارانه ها ارائه کند.

۱ آذر ۱۳۹۳

نخستین جلسه مجمع شرکت بازرگانی دولتی ایران پس از انتقال به وزارت جهاد کشاورزی تشکیل شد

در چارچوب اجرای قانون تمرکز وظایف اولین جلسه مجمع شرکت بازرگانی دولتی ایران پس از انتقال به وزارت جهاد کشاورزی امروز با حضور وزیر جهاد و نمایندگان وزارتخانه‌های عضو مجمع شرکت تشکیل شد.

۱ آذر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس:

اقتصاد مقاومتی نیاز به همایش و سمینار ندارد؛ برنامه می‌خواهد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی نیاز به همایش و سمینار ندارد، گفت: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی نیاز به برنامه‌ریزی دارد دولت اعلام کند در این یک سال اخیر چه برنامه‌هایی ارائه کرده است.

۱ آذر ۱۳۹۳
مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران:

کاهش صادرات برق در دولت مطرح نیست/ مذاکرات ایران و روسیه برای تبادل برق ادامه دارد

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران با تاکید بر اینکه مذاکرات با روسیه برای تبادل شبکه برق ایران و روسیه در حال انجام است، خبر داد: در دولت بحثی در خصوص کاهش صادرات برق ایران مطرح نیست چرا که کشورهای همسایه به برق ایران نیاز دارند.

۱ آذر ۱۳۹۳
وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

موافقت دولت با استمهال ۳ ساله بدهی کشاورزان خسارت دیده/ واردات برنج ممنوع شد

وزیر جهاد کشاورزی از موافقت دولت با استمهال ۳ ساله بدهی کشاورزان خسارت دیده حوادث غیرمترقبه در جلسه گذشته دولت خبر داد.

۳۰ آبان ۱۳۹۳

ممنوعیت واردات در ایران قیمت برنج باسماتی هند را ۳۰ درصد کاهش داد

ممنوعیت اخیر واردات برنج از سوی ایران، قیمت برنج باسماتی در بازار داخلی هند را کاهش داده است.

۳۰ آبان ۱۳۹۳
با گذشت ۶ ماه از مصوبه دولت

خرید تضمینی ۱۴۴۰ تومانی شیرخام از فردا آغاز می‌شود

در حالی دولت شش ماه پیش صنایع لبنی را ملزم به خرید شیرخام با نرخ ۱۴۴۰ تومان کرده بود که این مصوبه تاکنون اجرا نشده است و در برنامه جدیدی، خرید تضمینی ۱۴۴۰ تومانی شیرخام از فردا در شش استان کشور آغاز می‌شود.

۳۰ آبان ۱۳۹۳
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

صادرات مرغ و تخم مرغ با تولید آن در کشور تناسب ندارد

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه میزان صادرات مرغ و تخم مرغ کشور تناسبی با مقدار تولید آن ندارد گفت: هم اکنون ظرفیت صدور ماهیانه ۲۰ هزار تن تخم مرغ و مرغ در کشور وجود دارد.

۳۰ آبان ۱۳۹۳

احتمال مخالفت مجلس با افزایش جدید قیمت آب/ جزئیات دو مجوز ویژه رهبری درباره آب

رئیس کمیسیون انرژی مجلس از دو مجوز جدید مقام معظم رهبری برای استفاده از منابع صندوق توسعه ملی جهت مهار آب های مرزی و آبرسانی روستایی خبر داد و گفت: در شرایط فعلی با افزایش قیمت آب برای جلوگیری از فشار اقتصادی به مردم، مخالف هستیم.

۲۹ آبان ۱۳۹۳
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس:

سرانه آب کشور به کمتر از استاندارد جهانی رسید

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه طبق استاندارد جهانی سرانه آب های موجود قابل استحصال و تجدید پذیر یک هزار و۷۰۰ متر مکعب است، گفت: این رقم در حال حاضر در کشور به یک هزار و ۸۰۰ متر مکعب رسیده است .

۲۹ آبان ۱۳۹۳
رئیس کمیسیون انرژی مجلس

افزایش قیمت آب در وهله کنونی به مصلحت نیست

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: نظر من این است که در شرایط فعلی اقتصاد کشور مردم توان افزایش قیمت آب، برق و گاز و… ندارند و در مجلس نیز نمایندگان عقیده دارند تا رسیدن اقتصاد به ثبات افزایش قیمت نداشته باشیم.

۲۹ آبان ۱۳۹۳

۵۰ هزار حلقه چاه آب هوشمند شد/ طرح احیاء منابع آب در دستور کار

مشاور وزیر نیرو با اعلام اینکه طرح احیاء و تعادل بخشی به منابع زیرزمینی آب در دستور کار وزارت نیرو است گفت: ۵۰ هزار حلقه چاه آب در کشور هوشمند شد.

۲۹ آبان ۱۳۹۳
مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت:

فقط چند کالای کشاورزی ممنوعیت صادرات دارند

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت کشور با بیان اینکه تعرفه های غیر منطقی مسیر قاچاق را هموار می کند، گفت: ممنوعیت‌های صادرات بخش صنعت برداشته شده و در حال حاضر چند مورد از اقلام بخش کشاورزی ممنوعیت صادرات دارند.

۲۹ آبان ۱۳۹۳

وزیرجهاد کشاورزی : صدای کشاورز وتولید کننده بسیار ضعیف شنیده می شود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه صدای کشاورز و تولید کنندگان محصولات کشاورزی درکشور بسیار ضعیف وکم شنیده می شود گفت: تنها راه به صرفه شدن تولید محصولات کشاورزی یکپارچگی وانسجام در زنجیره تولید است.