۱۴ آبان ۱۳۹۲

به جای سرمایه‌گذاری برای واردات، در بخش کشاورزی سرمایه‌گذاری کنیم

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: زمانی که قیمت جهانی گندم کیلویی 1200 تومان است، چرا باید دولت گندم را کیلویی 1050 تومان از کشاورزان خریداری کند که کشاورز متضرر شود و به ناچار گندم را به بخش خصوصی بفروشد.

۱۲ آبان ۱۳۹۲

ذخیره آب 77 سد به زیر 30 درصد رسید

55 سد کشور در پایان اولین ماه سال آبی جدید با کاهش بیش از 20 درصدی ورودی آب مواجه هستند و ذخیره آب 77 سد نیز به کمتر از 3- درصد رسیده است.

۱۲ آبان ۱۳۹۲

معاون توسعه مديريت و منابع انساني وزارت جهاد کشاورزی منصوب شد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از سایت وزارت جهاد محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی در حکمی مهندس محمد علي جوادي را به عنوان معاون توسعه مديريت و منابع انساني این وزارت خانه منصوب کرد.

۱۲ آبان ۱۳۹۲

دلار ۱۲۲۶تومانی نداریم/ تامین مسکن تکلیف قانونی دولت است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: مسکن مهر مربوط به قانون جامع مسکن است و باید اجرا شود، حال آقای احمدی‌نژاد اسم این طرح را مسکن مهر گذاشته و اینها اسمش را مثلا مسکن اجتماعی بگذارند، اما وظیفه انجام قانون جامع مسکن برعهده دولت است. اما بسیاری از وزیران این دولت چون از کار اجرایی به دور بوده‌اند، با قوانین آشنا نیستند.

۱۲ آبان ۱۳۹۲

سازمان توسعه تجارت عوارض صادرات زعفران را حذف کرد

گمرک ایران با صدور بخشنامه ای به گمرکات سراسر کشور اعلام کرد: صادرات زعفران در هر مقدار و بسته‌بندي مشمول اخذ عوارض صادراتي نيست

۱۲ آبان ۱۳۹۲

نان بی‌کیفیت نتیجه آرد نامرغوب است

در حالی که رئیس اتحادیه نانوایان تهران از واردات گندم باکیفیت در سال گذشته خبر داد، مدیر کل غله و خدمات بازرگانی از کیفیت مطلوب گندم داخلی می گوید.

۱۱ آبان ۱۳۹۲

عدم رعایت الگوی کشت صدمات زیادی به بخش کشاورزی وارد می‌کند

مشاور عالی وزیر جهاد کشاورزی: الگوی کشت در کشور وجود دارد، اما باید اصلاح آن در دستور کار قرار گیرد؛ در غیر این صورت، لطمات جبران‌ناپذیری به بخش وارد خواهد شد.

۱۱ آبان ۱۳۹۲

واردات 4 برابری محصولات کشاورزی نسبت به صادرات آن در کشورهای درحال‌توسعه

کشورهای توسعه یافته با اجرای سیاست‌ حمایتی و اصلاح ساختاری، راه صادرات را بر کشورهای در حال توسعه بسته‌اند که تا ۱۸ سال دیگر کسری تراز تجاری محصولات کشاورزی این کشورها ۴ برابر می‌شود.

۱۱ آبان ۱۳۹۲

قانون انتزاع کشاورزی اجرا نشود وزرای جهاد و صنعت استیضاح می‌شوند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در حالی که بیش از ۸ ماه از ابلاغ قانون انتزاع (تمرکز وظایف کشاورزی در وزارت جهاد) می‌گذرد، اما این قانون اجرا نشده است در صورت ادامه دو وزیر جهاد و صنعت استیضاح می‌شوند.

۸ آبان ۱۳۹۲
معاون برنامه‌ریزی نظارت و راهبردی رئیس جمهور:

بودجه سال آینده یک ماه دیگر در مجلس/ افزایش بودجه کشاورزی

معاون برنامه‌ریزی نظارت و راهبردی رئیس جمهور بابیان اینکه بودجه سال آینده یک ماه دیگر به مجلس می‌رود، گفت: نظرات نمایندگان کشاورزان در اعتبار بخش کشاورزی در بودجه ۹۳ قانون برنامه ششم لحاظ می‌شود.

۸ آبان ۱۳۹۲

رئیس‌جمهور: وزارت جهاد کشاورزی و نیرو برای صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی برنامه‌ریزی کنند

وزارتخانه های جهاد کشاورزی و نیرو نیز باید به منظور برنامه ریزی برای صرفه جویی در مصرف آب کشاورزی و تبدیل آن به مصرف بهینه، همکاری نزدیکی با یکدیگر داشته باشند.

۸ آبان ۱۳۹۲

کاهش بی‌سابقه ذخایر آبی سدهای تهران

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با بیان اینکه کاهش ذخایر آبی سدهای پنج گانه در ۱۰ سال اخیر بی‌سابقه است، گفت: مقرر شده نهادهای دولتی و عمومی در صورت در اختیار داشتن چاه با کیفیت آب شرب آن را در اختیار شبکه توزیع قرار دهند.

۸ آبان ۱۳۹۲

نان و مسایل آن موضوع برنامه امشب ثریا

امشب در برنامه ثریا مسایل و مشکلات حوزه نان بررسی خواهد شد.

۷ آبان ۱۳۹۲

55 درصد کالاهای اساسی کشاورزی را وارد می‌کنیم

55 درصد نیاز غذایی کشور در کالاهای اساسی طی سال گذشته از کشورهای خارجی وارد شده است، چنین وابستگی کشور به واردات کالاهای اساسی فاجعه است./ بیش از 90 درصد آب کشور توسط کشاورزان مصرف می‌شود و ما متهم به بزرگترین تخریب‌ کننده آب شیرین کشور هستیم.

۷ آبان ۱۳۹۲

دولت همه توان خود را برای احیای کشاورزی بکار خواهد بست

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ناچاریم بیش از ۷ میلیون تن گندم وارد کنیم، تأکید کرد: دولت همه توان خود را برای احیای کشاورزی بکار خواهد بست.