۲۳ خرداد ۱۳۹۴
وزیر نیرو در افتتاحیه نمایشگاه ملی فناوری‌های آب، خاک و محیط زیست مطرح کرد:

راهکارهای حل بحران آب از زبان وزیر نیرو

۷۲ درصد جامعه برای آب شرب مصرفی کمتر از ۱۰ هزار تومان پرداخت می‌کنند که برای جلوگیری از مصرف بی‌رویه آب در بخش‌های مختلف باید “آب مفت” ممنوع شود.

۲۳ خرداد ۱۳۹۴
رجائی تاکید کرد:

پرداخت یارانه نقدی به اقشار کم درآمد لازمه حذف یارانه نان

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس، با تاکید بر ضرورت حمایت دولت از مردم به ویژه اقشار کم درآمد جامعه جهت تامین نان،گفت: تولید نان با کیفیت در کنار پرداخت یارانه نان تنها به اقشار نیازمند و کم درآمد باید مورد توجه دولت قرار گیرد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۴

ورود آفات نتیجه قاچاق میوه به کشور

معاون فنی سازمان حفظ نباتات کشور از کاهش جمعیت آفات مزارع گندم خبر داد و گفت: با گسترش پدیده کوله‌بری در مرزها شاهد ورود میوه‌های قاچاق به کشور هستیم که تهدید جدی برای سلامت عرصه‌های کشاورزی است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۴

اختلاف ۱۰ هزار تومانی قیمت گوشت قرمز از تولید تا مصرف/ قاچاق بیش از ۱۰۰ هزار رأس دام سبک به خارج از کشور

نج روز به ماه مبارک رمضان باقی مانده است و باز هم در نظر مردم، ذخیره‌سازی برای جلوگیری از گرانی مایحتاج این ماه آغاز شده است. در حالی که در بخش گوشت و فرآورده‌های پروتئینی مازاد تولید در کشور وجود دارد، باز هم دغدغه کمبود یا نبود گوشت هست، اما مدیرعامل اتحادیه دامداران به مردم اطمینان داد که تولید به اندازه کافی و حتی مازاد بر نیاز داریم و نباید با جوسازی اجازه دهیم تا واسطه‌ها کار خود را انجام داده و نسبت به گران کردن این کالاها اقدام کند.

۲۳ خرداد ۱۳۹۴
تولید برنج از مرز ۲ میلیون تن عبور می‌کند؛

پیش بینی تولید ۲ میلیون تن برنج در سال جاری/ سهمیه بندی واردات برنج

دبیر انجمن برنج کشور گفت: پیش بینی می‌شود حداقل ۲ میلیون تن برنج در سال‌جاری تولید شود.

۲۳ خرداد ۱۳۹۴
مدیرعامل گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر:

انحصاری در بازار جوجه یک‌روزه نداریم/ خودکفایی در کشاورزی با شرایط موجود هم امکان‌پذیر است

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر با بیان این که خودکفایی در کشاورزی با شرایط موجود منابع آب و خاک هم امکان‌پذیر است، گفت: توان تولید ۳۰۰ میلیون تن محصول کشاورزی در کشور وجود دارد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۴
مدیرعامل اتحادیه ماهیان گرم‌آبی:

سود ۴۰۰۰ تومانی دلال‌ها از هر کیلوگرم ماهی/ تولیدکنندگان آبزی در شمار صادرکنندگان به روسیه قرار نگرفتند

واگذاری صدور پروانه به سازمان نظام مهندسی کشاورزی که بدنه کارشناسی شیلاتی نداشته و به‌عنوان یک تشکل شبه‌دولتی کارنامه درخشانی ندارد، تنها سنگ‌اندازی و مقاومت در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و اقتصاد مقاومتی است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۴
قائم‌مقام سازمان امور عشایر کشور خبر داد:

افزایش کیفیت مراتع با اجرای طرح پرواربندی

طرح پرواربندی دام‌های عشایر می‌تواند ضمن افزایش تولید گوشت قرمز، باعث احیای مراتع شود.

۲۳ خرداد ۱۳۹۴
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

کشاورزان خوزستانی ورشکسته شدند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه قیمت هرکیلوگرم سیب زمینی به ۲۰۰ ، پیاز ۷۰ و گوجه فرنگی ۱۰۰ تومان کاهش یافته است، گفت: کشاورزان خوزستانی برای پرداخت مطالبات خود مجبوربه فروش ماشین، تراکتور، زمین‌های کشاورزی و خانه خود شده اند.

۲۳ خرداد ۱۳۹۴

بی نظمی در بازار عرضه محصولات کشاورزی

رییس اتحادیه بنکداران مواد غذایی از آغاز طرح فروش فوق‌العاده ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این طرح تا ۲۶ تیرماه (شب عید فطر) ادامه خواهد داشت و مواد غذایی عرضه شده در این طرح از تخفیف حداکثر ۱۲ درصدی برخوردارند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۴
رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان:

آبگیری سدهای بالادست استان خوزستان باعث بحران کم آبی شده است

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با بیان اینکه ممنوعیت کشت تابستانه را نمی پذیریم، گفت: به کشاورزان حوضه رودخانه های کرخه و زهره اعلام کردیم که اراضی خود را زیرکشت ببرند.

۲۲ خرداد ۱۳۹۴
مدیرعامل مرکز همکاری‌های امور دام

سود ۷ هزار تومانی قصابی ها از فروش گوشت قرمز

مدیرعامل مرکزهمکاری‌های امور دام با بیان اینکه قصابی‌ها برای فروش هر کیلوگرم گوشت قرمز ۷ هزار تومان سود برای خود در نظر می‌گیرند که رقم زیادی است گفت: گوشت در ماه مبارک رمضان گران نمی‌شود.

۲۰ خرداد ۱۳۹۴
عضو هیئت علمی دانشگاه ایالتی کالیفرنیا:

خشکسالی ۳۰ سال آینده ایران پایه علمی ندارد

عضو هیئت علمی دانشگاه ایالتی کالیفرنیا تأکید کرد: اینکه بتوان تحولات طبیعی را تا ۳۰ سال آینده از هم اکنون پیش‌بینی کرد پایه علمی محکمی ندارد بلکه متکی بر فرضیات است.

۲۰ خرداد ۱۳۹۴

یک میلیون هکتار از باغ های کشور نیازمند بازسازی و اصلاح است

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: افزون بر یک میلیون هکتار معادل ۴۰ درصد باغهای کشور نیازمند اصلاح، بازسازی اساسی و تغییر رقم تجاری است.

۲۰ خرداد ۱۳۹۴

کم‌آبی، نتیجه سوء مدیریت

رنج و گندم و میوه و شکر و روغن بخشی از کالاهای استراتژیک بازار ایران به شمار می‌روند که به بهانه «خشکسالی ۵۰ ساله» وارد کشور شده است.