۱۳ مرد ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران:

وضعیت دریاچه ارومیه بهبود یافته‌است/ ۲۷ سد در انتظار تامین منابع مالی

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: به دلیل بارندگی‌های اخیر وضعیت دریاچه ارومیه نسبت به سال گذشته بهبود یافته است.

۱۳ مرد ۱۳۹۴
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

مصوبه خرید شیرخام ۱۴۴۰ تومانی زودتر اجرا شود/ دامداران توقع زیادی ندارند

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دامداران از سال گذشته منتظر اجرای مصوبه خرید شیر خام به قیمت ۱۴۴۰ تومان هستند، گفت: انتظار می‌رود سازمان حمایت هر چه زودتر این مصوبه را اجرا کند، تا بیش از این شاهد متضرر شدن دامداران نباشیم.

۱۳ مرد ۱۳۹۴

کلانتری: زور وزارت جهاد به واردکنندگان نمی‌رسد!

مشاور معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه به قاچاق گسترده میوه اعتقادی ندارم،گفت: واردکنندگان میوه یا دردرون حاکمیت هستندو زور وزارت جهادکشاورزی به آنها نمی‌رسد و یا اینکه مجوز می‌گیرند و وارد می‌کنند.

۱۳ مرد ۱۳۹۴

آیا خرید حق‌آبه «دریاچه ارومیه» را نجات می‌دهد؟

در صورت خشکی کامل دریاچه ارومیه، بیابانی به وسعت ۵۷۰ هزار هکتار با هشت میلیارد تن نمک ایجاد خواهد شد که با وزش باد، نمک موجود در هوا منتشر و علاوه بر ایجاد معضل برای داخل کشور برای سرزمین‌های همسایه نیز بحران‌های زیست محیطی ایجاد خواهد کرد.

۱۲ مرد ۱۳۹۴
معاون سازمان دامپزشکی

مرغ و گوشت ایرانی در مراحل نهایی صادرات به روسیه

معاون سازمان دامپزشکی کشور از نهایی شدن پروتکل مشترک بهداشتی بین روسیه و ایران برای صادرات گوشت، مرغ و تخم‌مرغ به این کشور خبر داد و گفت: این محصولات از نظر استانداردهای بهداشتی و بیماری‌ها، هیچ مشکلی برای صادرات به روسیه ندارند.

۱۲ مرد ۱۳۹۴

سازمان حمایت: وزارت جهاد مسئول قیمت گذاری محصولات کشاورزی است

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرد که با توجه به شرایط مناسب بازار گوشت مرغ، هیچ‌گونه اعلام نیازی برای ورود سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به این موضوع نبوده است.

۱۲ مرد ۱۳۹۴

وزیر جهاد: افزایش قیمت لبنیات به من ربطی ندارد/ سازمان حمایت مسئول است

وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه سازمان حمایت تعیین کننده قیمت مواد لبنی و نظارت کننده بر قیمت این مواد است، تصریح کرد: شورای اقتصاد برای جلوگیری از فروش گندم وارداتی به دولت و حمایت از کشاورزان تعرفه ۱۵ درصدی بر واردات را تصویب و اجرا کرده است.

۱۲ مرد ۱۳۹۴
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

رکورد خرید تضمینی گندم شکسته شد/ پیش‌بینی خرید ۸ میلیون تن در سال جاری

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: خرید تضمینی گندم در کشور تا دهم مردادماه جاری به حدود ۶.۹ میلیون تن رسیده، در حالی که تا پایان فصل خرید سال گذشته جمعا حدود ۶.۷ میلیون تن گندم توسط کشاورزان تحویل مراکز خرید شده بود.

۱۲ مرد ۱۳۹۴
کشت برنج تراریخته در کشور آغاز شد

تاکید دانشگاه آمریکایی بر سرطانزایی محصولات تراریخته

در حالی دانشگاه آمریکا محصولات تراریخته را برای نسل‌های آینده تهدید جدی می‌داند که به گفته مسئولان ۸۰ درصد محصولات کشاورزی وارداتی به ارزش ۵.۵ میلیارد دلار تراریخته بوده و به زودی کشت برنج تراریخته نیز در کشور آغاز می‌شود.

۱۲ مرد ۱۳۹۴
معاون وزیر جهاد کشاورزی

هیچ مجوزی در ۱۱ ماه اخیر برای واردات برنج صادر نشده است

معاون وزیر جهاد کشاورزی در واکنش به واردات ۳۰۲ میلیون دلاری برنج گفت: وزارت جهاد کشاورزی در ۱۱ ماه گذشته هیچگونه مجوزی برای واردات برنج صادر نکرده است.

۱۲ مرد ۱۳۹۴
دولت زمینه صادرات گوشت و دام زنده را فراهم کند

عرضه و تولید گوشت قرمز بیش از نیاز داخل

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با هشدار نسبت خسارت به صنعت دامداری کشور در نتیجه بی توجهی به تولید ملی،گفت: خرید تضمینی گوشت، اعطای تسهیلات کارآمد به دامداران و اعمال ممنوعیت واردات دام به کشور از مواردی است که به رشد تولید ملی کمک می کند.

۱۲ مرد ۱۳۹۴
از سوی موسسه برنامه‌ریزی و اقتصاد کشاورزی اعلام شد

عوامل مؤثر بر کاهش قیمت بین‌المللی محصولات کشاورزی و تداوم روند کاهشی/ کاهش ۲.۹ درصد قیمت جهانی لبنیات

موسسه پژوهشهای برنامه‌ریزی و اقتصاد کشاورزی بررسی عوامل مؤثر بر کاهش قیمت بین‌المللی محصولات مهم کشاورزی در چند سال اخیر و تداوم روند کاهش قیمت‌ها را منتشر کرد.

۱۲ مرد ۱۳۹۴
رییس ستاد مبارزه با قاچاق کالا

هزینه واردات رسمی دام، دو برابر واردات قاچاق

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز ضمن اعلام کاهش قاچاق دام در سال گذشته، گفت: در کشور ما قاچاق برای قاچقچی به صرف‌ه است و می‌توان گفت که هزینه واردات رسمی دو برابر واردات قاچاقی است.

۱۲ مرد ۱۳۹۴

اعتبارات استانی آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد۵۰ درصد کاهش یافت

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت:ا عتبارات استانی آبخیزداری این استان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از۵۰ درصد کاهش یافته است.

۱۲ مرد ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر نظارت و بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی کشور:

تعطیلی کشتارگاه های دام سنتی با اجرای یک برنامه دو ساله

مدیرکل دفتر نظارت و بهداشت عمومی سازمان دامپزشکی کشور گفت: در نظر داریم با اجرای یک برنامه زمان بندی دو ساله، کشتارگاه های سنتی را از لحاظ بهداشتی ارتقا دهیم تا به کشتارگاه های صنعتی تبدیل شوند و یا آنکه این مراکز باید تعطیل شده و از چرخه تولید خارج گردند.