۲۹ آبان ۱۳۹۳
رئیس کمیسیون انرژی مجلس

افزایش قیمت آب در وهله کنونی به مصلحت نیست

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: نظر من این است که در شرایط فعلی اقتصاد کشور مردم توان افزایش قیمت آب، برق و گاز و… ندارند و در مجلس نیز نمایندگان عقیده دارند تا رسیدن اقتصاد به ثبات افزایش قیمت نداشته باشیم.

۲۹ آبان ۱۳۹۳

۵۰ هزار حلقه چاه آب هوشمند شد/ طرح احیاء منابع آب در دستور کار

مشاور وزیر نیرو با اعلام اینکه طرح احیاء و تعادل بخشی به منابع زیرزمینی آب در دستور کار وزارت نیرو است گفت: ۵۰ هزار حلقه چاه آب در کشور هوشمند شد.

۲۹ آبان ۱۳۹۳
مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت:

فقط چند کالای کشاورزی ممنوعیت صادرات دارند

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت کشور با بیان اینکه تعرفه های غیر منطقی مسیر قاچاق را هموار می کند، گفت: ممنوعیت‌های صادرات بخش صنعت برداشته شده و در حال حاضر چند مورد از اقلام بخش کشاورزی ممنوعیت صادرات دارند.

۲۹ آبان ۱۳۹۳

وزیرجهاد کشاورزی : صدای کشاورز وتولید کننده بسیار ضعیف شنیده می شود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه صدای کشاورز و تولید کنندگان محصولات کشاورزی درکشور بسیار ضعیف وکم شنیده می شود گفت: تنها راه به صرفه شدن تولید محصولات کشاورزی یکپارچگی وانسجام در زنجیره تولید است.

۲۹ آبان ۱۳۹۳
قائم مقام معاونت تولیدات دامی:

خرید شیرخام با قیمت مصوب ۱۴۴۰ تومانی ضرورتی اجتناب ناپذیر/ صنایع لبنی تمکین نمی کنند

قائم مقام معاونت تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی گفت: خرید شیرخام به قیمت مصوب ۱۴۴۰ تومان ضرورتی اجتناب ناپذیر است که متاسفانه صنایع لبنی از آن تمکین نمی کنند.

۲۸ آبان ۱۳۹۳
مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران در گفت‌وگویی خبر داد

جزئیات طرح دامداران برای رساندن قیمت شیرخام به ۱۴۴۰ تومان

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران گفت: حالا که دولت بر اساس قانون خرید تضمینی شیر را انجام نمی‌دهد و کارخانه‌های لبنی هم خیلی کمتر از قیمت مصوب شیر دامدار را می‌خرند، دامداران با تبدیل شیرخام به شیر خشک و پنیر قیمت را به کیلویی ۱۴۴۰ تومان مصوب برسانند.

۲۸ آبان ۱۳۹۳

معاون وزیر کشاورزی: شیرخشک ایرانی به روسیه می‌رود

معاون وزیر جهاد کشاورزی از آمادگی برای صادرات گوشت مرغ و شیر خشک به روسیه خبر داد و گفت: صادرات این محصولات به روسیه منوط به تکمیل و اجرایی شدن پروتکل بهداشتی بین مسئولان دامپزشکی دو کشور است.

۲۸ آبان ۱۳۹۳
بر اساس مصوبه مجلس

یک درصد از درآمدهای نفتی به مدیریت عرضه و تقاضای آب اختصاص یافت

نمایندگان مجلس با اختصاص یک درصد از درآمدهای حاصل از صادرات نفت خام و میعانات گازی به مدیریت عرضه و تقاضای آب کشور موافقت کردند.

۲۸ آبان ۱۳۹۳

وزیر نیرو: سال آینده تابستان سختی برای تأمین آب و برق خواهیم داشت

وزیر نیرو گفت: مدیریت منابع و مدیریت تقاضا دو رویکرد اصلی وزارت نیرو است که در هر بخش پیش بینی های لازم انجام شده و طرح هایی را در غالب لایحه بودجه سنواتی کشور و همچنین طرح هایی خارج از بودجه به دولت ارائه کرده ایم.

۲۸ آبان ۱۳۹۳
رئیس اتحادیه محصولات کشاورزی:

طرح نکاشت موجب وابستگی به خارج می‌شود/ اشتغال ۲۵ درصد جمعیت وابسته به کشاورزی است

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران با بیان اینکه طرح نکاشت، طرح خوبی نیست، گفت: با اجرای طرح نکاشت وابستگی ما به دنیا زیاد، کشاورزان بیکار، حقوق بگیران دولت زیاد و صنایع جانبی کشور تعطیل و ارزی‌آوری کاهش می‌یابد.

۲۷ آبان ۱۳۹۳

دبیر کل خانه کشاورز: نباید به بهانه قرنطینه مانع ورود تکنولوژی شد

دبیر کل خانه کشاورز ایران با بیان این که «نباید به بهانه قرنطینه جلوی واردات تکنولوژی را بگیریم» گفت: هرچه راه ورود تکنولوژی را به بهانه قرنطینه سخت کنیم، آفت ها چندین برابر می شود.

۲۷ آبان ۱۳۹۳

نتایج طرح نکاشت برای احیای دریاچه ارومیه اطمینان بخش نیست

عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی گفت: اگر طرح نکاشت یک سال مشکل چندانی ایجاد نمی‌کند اما اگر قرار باشد این طرح چند سال ادامه یابد، باید این کار با دقت و برنامه‌ریزی انجام شود زیرا این موضوع اثرات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی دارد.

۲۷ آبان ۱۳۹۳

وزیر نیرو: نشست زمین ساختمان‌های تهران را تهدید می‌کند

وزیر نیرو گفت: با چالش نشست زمین در دشت تهران مواجه شده ایم که اگر این چالش کنترل نشود خطرات زیادی را برای زیرساختها و ساختمانهای تهران به وجود خواهد آورد.

۲۷ آبان ۱۳۹۳
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا:

افت ۱۵ میلیارد مترمکعبی آب‌های زیرزمینی/ مصرف غیرمجاز ۸۳ درصدی کشور را وارد تنش آبی کرد

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: طبق آمار رسمی، ایران حدود ۱۳۰ میلیارد مترمکعب آب تجدیدشونده داشته که این رقم به ‌دلیل خشکسالی و تغییر اقلیم هم‌اکنون به ۱۱۵ میلیارد مترمکعب کاهش یافته است.

۲۷ آبان ۱۳۹۳
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی خبر داد

وجود ذخیره ۸ ماهه گندم/ تکلیف دولت برای واردات ۷ میلیون تنی گندم

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی از وجود ذخایر گندم برای هشت ماه در انبارهای این شرکت خبر داد و گفت: بر اساس تکلیف دولت، امسال میزان واردات گندم به هفت میلیون تن می‌رسد.