۲۵ دی ۱۳۹۵

ورودی آب سدها ۷ میلیارد مترمکعب شد/ ۳۷ درصد افت نسبت به پارسال

شرکت مدیریت منابع آب ایران میزان ورودی آب به ۱۶۹ سد کشور از آغاز سال آبی ۹۶-۱۳۹۵ تا چهارشنبه هفته گذشته (بیست و دوم دی ماه) را هفت میلیارد مترمکعب اعلام کرد.

۲۵ دی ۱۳۹۵
رییس مرکز مکانیزاسیون بخش کشاورزی:

۳۰درصد ناوگان ماشین آلات بخش کشاورزی نوسازی شد/ کاهش ۲۰درصدی ماشین‌های وارداتی

رییس مرکز مکانیزاسیون بخش کشاورزی می گوید، در دولت یازدهم و درنتیجه گشایش های برجام تاکنون بیش از ۲۵ تا ۳۰ درصد ناوگان ماشین های کشاورزی در کمتر از ۳ سال نوسازی و بازسازی شد که این امر تحولی در بخش کشاورزی کشور ایجاد کرده است.

۲۴ دی ۱۳۹۵
برای صادرات به اروپا؛

ایران و ایتالیا شرکت مشترک کشاورزی تاسیس کردند

یک شرکت ایرانی با شرکت ایتالیایی نیچر اس آر ال شرکت سرمایه گذاری مشترک تاسیس کرد که هدف از آن کشت محصولات کشاورزی مطابق با استانداردهای اروپایی برای صادرات به این قاره است.

۲۴ دی ۱۳۹۵
رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع خبر داد؛

احداث سدها کانون‌های بحران بیابان‌زایی در خوزستان ایجاد کرد/تنها ۱۵ درصد از اعتبارات بیابان‌زدایی اختصاص یافت

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه در طول برنامه ششم توسعه باید عملیات بیابان‌زدایی و تثبیت کانون‌های بحرانی در یک میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار زمین انجام شود، گفت: تنها یک هشتم از اعتبارات بیابان‌زدایی در سال گذشته اختصاص یافت.

۲۴ دی ۱۳۹۵

تنفس جنگل‌ها ۴ سال عقب افتاد

لایحه ممنوعیت بهره‌برداری تجاری از جنگل‌های کشور، معروف به طرح تنفس جنگل‌ها که قرار بود در برنامه ششم توسعه اجرا شود و در آن جایگاهی برای صنایع بزرگ چوب دیده نشده بود، با نحوه تصویب مجلس عقب افتاد و زمان اجرای آن به سال چهارم برنامه موکول شد.

۲۴ دی ۱۳۹۵
مدیرعامل سابق اتحادیه فرآورده‌های لبنی کشور:

خبری از توزیع شیر مدارس نیست/کاهش شدید سرانه مصرف شیر پس از حذف یارانه

مدیرعامل سابق اتحادیه فرآورده‌های لبنی کشور گفت: قرار بود در برنامه پنجم سرانه مصرف شیر به ۱۵۶ کیلوگرم برسد که اکنون با حذف یارانه آن به ۷۰ کیلوگرم رسیده است و با ادامه این روند در آینده با فاجعه پوکی استخوان مواجه خواهیم شد.

۲۴ دی ۱۳۹۵

محصولات تراریخته برچسب گذاری می‌شوند

مدیرکل ارزیابی و کنترل تجویز و مصرف کالای سلامت سازمان غذا و دارو از برچسب گذاری روغن های خوراکی تصفیه شده و استحصال شده از گیاهان تراریخته(GMO) در کشور خبر داد.

۲۳ دی ۱۳۹۵

اختصاص یارانه به تولیدکنندگان کشمش

دولت با پرداخت ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای جبران خسارات ناشی از برف و سرمازدگی به بخش کشاورزی موافقت کرد.

۲۳ دی ۱۳۹۵
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران:

بجای یارانه باید تشکل‌های کشاورزی ساماندهی شوند

به جای یارانه هایی که به اصل تولید ضربه می زند باید نسبت به ساماندهی تعاونی ها و تشکل های کشاورزی اقدام کنیم.

۲۳ دی ۱۳۹۵

فعالیت کشاورزی از مالیات معاف شد

نمایندگان مجلس در جلسه علنی مجلس، بند الحاقی به ماده ۴۳ لایحه برنامه ششم توسعه را با ۱۶۰ رای موافق، ۳۱ رای مخالف و ۴ رای ممتنع تصویب کردند.

۲۲ دی ۱۳۹۵
معاون علمی رئیس‌جمهوری:

قیمت گوشت باید در تمام کشور مانند تلفن همراه یکسان باشد

معاون علمی ریاست جمهوری گفت: شرکتهای فناوری می‌توانند در حوزه فروش اینترنتی حوزه دام نیز حضور یابند به طوری که قیمت و کیفیت گوشت باید در تمام نقاط شهر و حتی کشور مانند گوشی تلفن همراه یکسان باشد.

۲۲ دی ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد:

میوه شب عید تامین است/سرمازدگی به ۳۰ درصد تولید مازندران آسیب زد

معاون وزیر جهاد بابیان اینکه عده‌ای با وارد کردن بخشی از پرتقال‌های یخ زده به بازار،طوری وانمودکردندکه تمام تولید شمال آسیب دیده و قابل استفاده نیست،گفت:ما مشکلی برای تامین پرتقال شب عیدنداریم.

۲۲ دی ۱۳۹۵
معاون حجتی تأیید کرد؛

توقیف ۱۵۰ تن موز قاچاق در مرز بازرگان/گمرک این‌بار با کم‌اظهاری واردکنندگان برخورد کرد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: برخی از واردکنندگان میوه در گمرک کم‌اظهاری می‌کنند که این بار گمرک با هوشیاری توانست جلوی آنها را بگیرد و ۱۵۰ تن موز قاچاق در مرز بازرگان متوقف شد.

۲۲ دی ۱۳۹۵

افزایش قیمت برنج باسماتی در پی لغو ممنوعیت ایران

قیمت‌های برنج باسماتی به دلیل تقاضا از سوی ایران که اخیرا به ممنوعیت پنج ماهه واردات این غله از هند پایان داده است، رو به افزایش است.

۲۲ دی ۱۳۹۵
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

بررسی طرح اشتغالی ۱.۵میلیارد دلاری به تعویق افتاد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه از تعویق بررسی طرح اشتغالی۱.۵ میلیارد دلاری به پس از تعطیلات یک هفته ای مجلس خبر داد و گفت: اجرای این طرح نیازمند بررسی بیشتر است، ضمن اینکه صندوق توسعه ملی فعلاً این پول را ندارد.