۱۳ تیر ۱۳۹۷
از اول مردادماه؛

ثبت سفارش محصولات کشاورزی در سامانه جامع تجارت الزامی شد

محصولات کشاورزی مربوط به وزارت جهاد کشاورزی مانند گروه های کالایی دیگر مشمول طرح شناسه کالا شدند.

۱۳ تیر ۱۳۹۷

از تاریخ۹۷/۰۵/۰۱ ثبت سفارش محصولات کشاورزی در سامانه جامع‌ تجارت ملزم به ارائه شناسه کالا خواهد بود

از ابتدای مردادماه سالجاری، ثبت شناسه کالا برای واردکنندگان محصولات کشاورزی در سامانه جامع‌ تجارت الزامی شد.

۱۳ تیر ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

نگران پنجاه درصد مطالبات باقی‌مانده کشاورزان هستیم که با تأخیر رو به‌ رو می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه نزدیک به چهل و پنج درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده، تصریح کرد: سعی می کنیم در مرحله اول پنجاه درصد را پرداخت کنیم تا بتوانند هزینه های روزانه خود را بدهند.

۱۳ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

یکی از راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی حمایت از زنجیره‌های تولید است

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد از میوه‌های تولیدی کشور خراب می‌شود این میزان با توجه به محدودیت آبی که وجود دارد تاسف بار است.

۱۳ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل منابع‌طبیعی گلستان:

اغلب حریق‌های منابع طبیعی در هفته گذشته، از زمین‌های کشاورزی سرایت کرده‌اند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: از ابتدای هفته جاری ۱۹ مورد حریق در عرصه‌های جنگلی و مرتعی سطح استان داشتیم که اغلب آن‌ها از زمین‌های کشاورزی به این مناطق سرایت کرده بود.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
مجری طرح گندم:

با توجه به نوسانات دلار، درصورت وابستگی به واردات گندم، قادر به تأمین امنیت غذایی نبودیم

اسفندیاری‌پور: برخی از اقتصاددان‌ها و سیاسیون عقیده داشتند که گندم را به دلیل قیمت پایین آن در بازارهای جهانی، وارد کنیم. در این صورت با توجه به نوسانات دلار و تحریم‌ها علیه کشور قادر به تامین غذایی کشور با گندم نبوده ایم. بازار جهانی گندم توسط چند کشور آمریکا ، کانادا، استرالیا، اتحادیه اروپا، آرژانتین و روسیه تامین می‌شود. منطقی نیست که امنیت غذایی کشور را به واردات گره بزنیم.

۱۲ تیر ۱۳۹۷

عملیات اجرایی طرح مدیریت جامع حوضه آبخیز کارون با همکاری شرکت ژاپنی(جایکا)در ۶ استان کشور کلید خورد

عملیات اجرایی طرح مدیریت جامع حوضه آبخیز کارون با همکاری شرکت ژاپنی آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) روز سه شنبه در ۶ استان کشور با محوریت چهارمحال و بختیاری در شهرکرد کلید خورد.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
رئیس هیئت‌مدیره انجمن گاوداران:

به دلیل نبود نظارت‌های لازم نهاده‌های دامی واردشده به قیمت تمام‌شده با ارز رسمی و یارانه به فروش نمی‌رسد

دامدارن می‌گویند که باوجود اختصاص ارز دولتی و یارانه به واردات خوراک دام در بازار اما این محصولات به دلیل نبود نظارت‌های لازم به قیمت‌های بالایی در بازار به فروش می‌رسد و علوفه دولتی به‌دستشان نمی‌رسد.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
مجری طرح گندم:

در شورای اقتصاد حق این بوده که از کشاورزان پشتیبانی منطقی‌تری انجام شود

اسفندیاری‌پور: خوش‌بین هستیم تا قبل از دوره کاشت گندم، دولت پرداخت مطلوب‌تری داشته باشد و کشاورزان در مضیغه کشت قرار نگیرند.در شورای اقتصاد حق این بوده که از کشاورزان پشتیبانی منطقی‌تری انجام شود. امیدوارم شورای اقتصاد برای خرید گندم سال آینده جبران مافات کند.در صورت عملکرد دولت در سال آینده به شکل کنونی قطعا شاهد ضربه به تولید گندم خواهیم بود.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار:

دولت باید با نمی از اعتبار وام اشتغال روستایی، زیرساخت‌های لازم را آماده کند

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با اشاره به وضعیت دولت برای ایجاد اشتغال، پیشنهاد کرد به جای توزیع یکباره تسهیلات اشتغال روستایی، نیمی از آن صرف ایجاد زیرساخت‌ها و نیمی دیگر برای اجرای طرح‌های اشتغال هزینه شود.

۱۱ تیر ۱۳۹۷

۶۵ درصد کشاورزان اتحادیه اروپا زمین‌های کمتر از ۵ هکتار دارند

اتحادیه اروپا ۷۰ درصد زمین‌های کشاورزی کمتر از ۵ هکتار دارند و ۱۱ درصد مدیران کشاورزیشان کمتر از ۴۰ سال سن دارند،‌ تولیدات کشاورزی ۲۸ عضو این اتحادیه را تنها ۴ کشور تولید می‌کنند.

۱۱ تیر ۱۳۹۷

در نشستی با معاون امور روستایی رئیس‌جمهور، چالش‌های وام اشتغال روستایی بررسی شد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: وضعیت عملکردی پرداخت تسهیلات مربوط به اشتغالزائی روستائیان و عشایر از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در استان‌های کشور و چالش‌های مربوط به عدم جذب این تسهیلات بررسی شد.

۱۱ تیر ۱۳۹۷

برای مقابله با بیابان روش احیای پوشش گیاهی با کاشت مرتع و جنگل دست کاشت، بهترین راهکار است

برای مقابله با بیابان ۴ روش شامل احیای پوشش گیاهی با کاشت مرتع و جنگل دست کاشت، پاشیدن مالچ بیولوژیک، پاشیدن سنگ ریزه یا ریگ در بیابان و روش پاشیدن مالچ نفتی ارائه شده که به نظر می‌رسد پوشش گیاهی بهترین راهکار است.

۱۱ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان دامپزشکی:

مجموعه اقدامات ما در سال ۹۷ جلوی طغیان بیماری آنفلوانزای فوق حاد را خواهد گرفت

رفیعی‌پور: واکسیناسیون طیور از ۱۰ روز پیش در استان قزوین آغاز شده به ترتیب در استان‌های البرز،تهران و قم انجام می‌شود.در کنار آن اقداماتی همچون ورود به حوزه مرغداری های غیرمجاز برای تعیین تکلیف آنها داشتیم. در بخش پرورش مرغ‌های بومی و سنتی در روستاها اقدامات خوبی با همکاری وزارت جهاد کشاورزی شروع کردیم که این مرغداری‌ها هم تحت نظر و با مدیریت بهداشتی به تولیداتشان ادامه بدهند تا خطری برای صنعت طیور نباشند. در پی تفاهم‌نامه‌ای که با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به امضاء رسید،کنترل تمام جابه‌جایی صنعت طیور مانند تخم‌مرغ،‌مرغ،غذای صنعت طیور و کود مرغی در مبادی مختلف کشور انجام می‌شود.این مجموعه اقدامات جلوی طغیان بیماری آنفلوانزای فوق حاد را در سال ۹۷ خواهد گرفت.

۱۱ تیر ۱۳۹۷

در راستای طرح مداخلات توسعه‌ای وزارت کار، طرح کشاورزی قراردادی ذیل طرح وام اشتغال روستایی شروع شد

«کشت مبتنی بر قرارداد» یا «کشت مبتنی بر سفارش» طرحی در راستای طرح اشتغال روستایی است که بر اساس آن بیش از ۶۰۰۰ فرصت شغلی جدید و ۳۰ هزار اشتغال ناشی از رفع اشتغال ناقص روستایی و افزایش چشمگیر درآمد در این بخش بوجود می‌آید.