۱۴ تیر ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد:

اصل و سود تسهیلات کشاورزان آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه به مدت دو سال امهال می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت:اصل و سود تسهیلات بهره برداران بخش کشاورزی آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه از جمله سرمازدگی و خشکسالی به مدت دو سال امهال می‌شود.

۱۴ تیر ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تقویت حاصل خیزی خاک مهمترین عملکرد در طرح کشاورزی حفاظتی است

کشاورز: توسعه کشاورزی حفاظتی بر سه اصل تناوب، حفظ باقیمانده گیاهان و انجام حداقل عملیات خاک ورزی با اولویت کشت مستقیم از برنامه اساسی وزارت جهاد کشاورزی در حمایت از کشاورزان است. تقویت حاصل خیزی خاک مهمترین عملکرد در طرح کشاورزی حفاظتی است. در این نوع کشاورزی، استفاده از دستگاه کارنده حفاظتی باعث افزایش تولید، مدیریت مصرف آب و پایداری کار کشاورزی می شود و به دنبال آن این روش کلید بهبود خاک کشاورزی در کشور است

۱۴ تیر ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

طبق پیش‌بینی، امسال بیش از ۱۳میلیون تن گندم برداشت و ۱۰ میلیون تن خریداری خواهد شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت گفت: طبق پیش بینی، امسال بیش از ۱۳میلیون تن گندم در کشور از مزارع این محصول برداشت خواهد شد که ۱۰میلیون تن آن به صورت تضمینی خریداری می شود.

۱۳ تیر ۱۳۹۷
از اول مردادماه؛

ثبت سفارش محصولات کشاورزی در سامانه جامع تجارت الزامی شد

محصولات کشاورزی مربوط به وزارت جهاد کشاورزی مانند گروه های کالایی دیگر مشمول طرح شناسه کالا شدند.

۱۳ تیر ۱۳۹۷

از تاریخ۹۷/۰۵/۰۱ ثبت سفارش محصولات کشاورزی در سامانه جامع‌ تجارت ملزم به ارائه شناسه کالا خواهد بود

از ابتدای مردادماه سالجاری، ثبت شناسه کالا برای واردکنندگان محصولات کشاورزی در سامانه جامع‌ تجارت الزامی شد.

۱۳ تیر ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

نگران پنجاه درصد مطالبات باقی‌مانده کشاورزان هستیم که با تأخیر رو به‌ رو می‌شود

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه نزدیک به چهل و پنج درصد مطالبات کشاورزان پرداخت شده، تصریح کرد: سعی می کنیم در مرحله اول پنجاه درصد را پرداخت کنیم تا بتوانند هزینه های روزانه خود را بدهند.

۱۳ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

یکی از راهبردهای وزارت جهاد کشاورزی حمایت از زنجیره‌های تولید است

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی بین ۲۰ تا ۲۵ درصد از میوه‌های تولیدی کشور خراب می‌شود این میزان با توجه به محدودیت آبی که وجود دارد تاسف بار است.

۱۳ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل منابع‌طبیعی گلستان:

اغلب حریق‌های منابع طبیعی در هفته گذشته، از زمین‌های کشاورزی سرایت کرده‌اند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان گفت: از ابتدای هفته جاری ۱۹ مورد حریق در عرصه‌های جنگلی و مرتعی سطح استان داشتیم که اغلب آن‌ها از زمین‌های کشاورزی به این مناطق سرایت کرده بود.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
مجری طرح گندم:

با توجه به نوسانات دلار، درصورت وابستگی به واردات گندم، قادر به تأمین امنیت غذایی نبودیم

اسفندیاری‌پور: برخی از اقتصاددان‌ها و سیاسیون عقیده داشتند که گندم را به دلیل قیمت پایین آن در بازارهای جهانی، وارد کنیم. در این صورت با توجه به نوسانات دلار و تحریم‌ها علیه کشور قادر به تامین غذایی کشور با گندم نبوده ایم. بازار جهانی گندم توسط چند کشور آمریکا ، کانادا، استرالیا، اتحادیه اروپا، آرژانتین و روسیه تامین می‌شود. منطقی نیست که امنیت غذایی کشور را به واردات گره بزنیم.

۱۲ تیر ۱۳۹۷

عملیات اجرایی طرح مدیریت جامع حوضه آبخیز کارون با همکاری شرکت ژاپنی(جایکا)در ۶ استان کشور کلید خورد

عملیات اجرایی طرح مدیریت جامع حوضه آبخیز کارون با همکاری شرکت ژاپنی آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا) روز سه شنبه در ۶ استان کشور با محوریت چهارمحال و بختیاری در شهرکرد کلید خورد.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
رئیس هیئت‌مدیره انجمن گاوداران:

به دلیل نبود نظارت‌های لازم نهاده‌های دامی واردشده به قیمت تمام‌شده با ارز رسمی و یارانه به فروش نمی‌رسد

دامدارن می‌گویند که باوجود اختصاص ارز دولتی و یارانه به واردات خوراک دام در بازار اما این محصولات به دلیل نبود نظارت‌های لازم به قیمت‌های بالایی در بازار به فروش می‌رسد و علوفه دولتی به‌دستشان نمی‌رسد.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
مجری طرح گندم:

در شورای اقتصاد حق این بوده که از کشاورزان پشتیبانی منطقی‌تری انجام شود

اسفندیاری‌پور: خوش‌بین هستیم تا قبل از دوره کاشت گندم، دولت پرداخت مطلوب‌تری داشته باشد و کشاورزان در مضیغه کشت قرار نگیرند.در شورای اقتصاد حق این بوده که از کشاورزان پشتیبانی منطقی‌تری انجام شود. امیدوارم شورای اقتصاد برای خرید گندم سال آینده جبران مافات کند.در صورت عملکرد دولت در سال آینده به شکل کنونی قطعا شاهد ضربه به تولید گندم خواهیم بود.

۱۲ تیر ۱۳۹۷
عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار:

دولت باید با نمی از اعتبار وام اشتغال روستایی، زیرساخت‌های لازم را آماده کند

عضو کانون عالی شوراهای اسلامی کار با اشاره به وضعیت دولت برای ایجاد اشتغال، پیشنهاد کرد به جای توزیع یکباره تسهیلات اشتغال روستایی، نیمی از آن صرف ایجاد زیرساخت‌ها و نیمی دیگر برای اجرای طرح‌های اشتغال هزینه شود.

۱۱ تیر ۱۳۹۷

۶۵ درصد کشاورزان اتحادیه اروپا زمین‌های کمتر از ۵ هکتار دارند

اتحادیه اروپا ۷۰ درصد زمین‌های کشاورزی کمتر از ۵ هکتار دارند و ۱۱ درصد مدیران کشاورزیشان کمتر از ۴۰ سال سن دارند،‌ تولیدات کشاورزی ۲۸ عضو این اتحادیه را تنها ۴ کشور تولید می‌کنند.

۱۱ تیر ۱۳۹۷

در نشستی با معاون امور روستایی رئیس‌جمهور، چالش‌های وام اشتغال روستایی بررسی شد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: وضعیت عملکردی پرداخت تسهیلات مربوط به اشتغالزائی روستائیان و عشایر از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی در استان‌های کشور و چالش‌های مربوط به عدم جذب این تسهیلات بررسی شد.