۲۶ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

مدیریت ضعیف منجر به بروز خسارت میلیاردی به کشور از محل تلفات بیماری‌های دامی شده است

وقف چی: مدیریت ضعیف منجر به بروز خسارت میلیاردی به کشور از محل تلفات بیماری‌های دامی شده است. همچنین مساله انحصار گوشت و رانت‌های موجود در این زمینه، یکی دیگر از معضلات است که در خصوص آن تذکراتی را به وزیر محترم داده‌ایم. ایشان نیز در مجمع قول‌هایی دادند مبنی‌بر اینکه حرف‌های ما را بشنوند و نسبت به اصلاح امور اقدام کنند. دغدغه‌ عدم توجه وزیر جهاد کشاورزی به دامپزشکی را دیروز در فراکسیون عشایری و قبل از آن در کمیسیون و جلساتی که داشتیم، خدمت مهندس حجتی عرض کردیم .

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
معاون رئیس شرکت پشتیبانی امور دام:

حدود ۱۰۰هزار تن گوشت قرمز توسط بخش خصوص وارد کشور می شود

حزبئی : مصرف گوشت قرمز در سطح کشور حدود ۹۰۰ هزار تن در سال است. نزدیک به ۱۰۰ هزار تن گوشت قرمز توسط بخش خصوصی به کشور وارد می شود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

تغییر اقلیم تاثیر منفی بر محصولات کشاورزی داشته و موجب کاهش چشمگیر آنها می شود

طبق گزارش جدید محققان، تغییر اقلیم تاثیر منفی بر محصولات کشاورزی داشته و موجب کاهش چشمگیر آنها می شود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

معضل‌های فراوان در حوزه آبخیزداری، سبب شده تا بخش کشاورزی با ناپایداری در تولید روبرو شود

حسینی: امروز با مدیریت بحث برانگیز بر منابع آبی کشور، تعداد چاه های غیرمجاز، خشک شدن قنوات و تالاب ها و تمرکز استفاده از آب های سد کشور برای آب شرب، فعالیت های کشاورزی دچار تنگنا شده است. معضل های فراوانی که در حوزه های آبی و فعالیت های آبخیزداری توسعه آبخوان های کشور با آن مواجه هستیم، سبب شده است تا بخش کشاورزی با ناپایداری در تولید روبرو شود. سرمایه گذاری های محدود گذشته، اراضی پایاب سدها و توسعه شبکه های آبیاری و اصلی و فرعی امکان بهره برداری مناسب از سرمایه گذاری های انجام شده در احداث سدها مختل کرده است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

در راس سازمان تعاون روستایی فردی بی انگیزه و با فراموش کردن روستاییان به کار مشغول است

حسینی: در سرشماری سال ۹۵ جمعیت روستایی به ۲۵ درصد و سن بالای ساکن افراد روستاها به بیش از ۴۰ سال رسیده است. با اجرای سیاست های «مزرعه تا سفره» شما سفره این قشر از جامعه کوچکتر شده است. امروز مردم روستا از همکاران منابع طبیعی شما از مزارع فرار می کنند جایی که با اجرای قوانین سنوات بسیار گذشته مشکلات عدیده ای را به وجود آورد هیچ راه حلی تحت عنوان لایحه اصلاحیه به مجلس ارایه نکردید و موجب کوچ مردم روستا به حاشیه شهرها شدید. در راس سازمان تعاون روستایی فردی بی انگیزه و با فراموش کردن روستاییان به کار مشغول است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
قائم مقام خانه کشاورز:

بعد از اجرای قانون انتزاع بخش بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی موفق عمل نکرد

بیابانی: بعد از اجرای قانون انتزاع بخش بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی موفق عمل نکرد. واردات بی‌رویه بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله مرکبات بدون نظارت و ارزیابی دقیق انجام شد. اگر تجربیات آقای حجتی در زمینه کارهای فنی به کار گرفته شود قابل قبول است. اما در بخش بازرگانی عملکرد ایشان مورد تایید نیست. با این که ما حامی طرح انتزاع بودیم و اعتقاد داشتیم که وزارتخانه متولی توزیع می‌تواند در بخش توزیع هم با برنامه ریزی دقیق موفق شود، اما متاسفانه عملکرد آقای حجتی در این بخش خوب نبود. در این چهار سال ما محصولات خودمان را گران توزیع کردیم و ارزان فروختیم و زیان کردیم.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

قرار است که وزیر جدید صنعت، تنظیم بازار را مجدد به وزارت صنعت بازگرداند

یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت: قرار است که وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت در صورت کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی، تنظیم بازار را مجدد به وزارت صنعت بازگرداند. البته تمرکز اصلی بر این است که در گام اول، شرکت بازرگانی دولتی ایران مجدد به بدنه وزارت صنعت، معدن و تجارت بازگشته و در این وزارتخانه مدیریت شود. این در حالی است که وزیر جهاد کشاورزی نیز تا حدود زیادی با این موضوع موافقت کرده است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
معاون سازمان حفاظت محیط زیست:

عمق آب دریاچه ارومیه ۸۰ سانتیمتر شد

فرشچی: با اتخاذ سیاست های متعدد جهت احیای دریاچه ارومیه توسط کارگروه ملی نجات این دریاچه تاکنون سطح تراز دریاچه ارومیه به بیش از ۸۰ سانتی متر افزایش یافته است. در سازمان حفاظت محیط زیست دریایی، اجــرای طــرح توســعه کشــاورزی پایــدار و آمــوزش جوامــع محلــی بــرای اصـلاح الگــوی کشــت و آبیــاری در ۹۰ روســتای حاشــیه مناطــق حفاظــت شــده از جملــه ۴۰ روســتا در حاشــیه پــارک ملــی دریاچــه ارومیــه از جمله اقدامات در راستای احیای دریاچه ارومیه بوده است.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

موضوع تغییر اقلیم در برنامه‌های به نژادی درختان میوه باید مورد توجه قرار گیرد

زند: موضوع تغییر اقلیم در برنامه های به نژادی درختان میوه باید مورد توجه قرار گیرد و متناسب با این امر، برنامه های به نژادی خود را به مورد اجرا دراورد.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
رییس سازمان دامپزشکی کشور:

تولیدکنندگان خوراک دام باید پروانه بهداشتی و ساخت بگیرند

خلج: تمامی تولیدکنندگان خوراک دام باید علاوه بر اخذ پروانه بهداشتی بهره‌برداری، پروانه ساخت نیز برای هر محصول تولید شده در کارخانه دریافت کنند تا مواد اولیه مورد مصرف به همراه درصد و آنالیز آن مشخص شود. سازمان دامپزشکی با تدوین دستورالعمل‌ها بر اساس استانداردهای بین‌المللی تمام مراحل اولیه تا تولید محصول نهایی را به‌صورت پیوسته نظارت و ارزیابی می کند.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی:

پیش‌بینی می شود که در سال جاری، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج تولید شود

مدیرکل دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی از پیش‌بینی تولید ۲.۲ میلیون تنی برنج در سال جاری خبر داد و گفت: با ورود محصول جدید به بازار شاهد آرامش تدریجی در قیمت برنج هستیم که کیلویی حدود ۹۰۰۰ تومان در استان‌های شمالی عرضه می‌شود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

دولت با کنترل واردات برنج، باعث افزایش انگیزه شالیکاران مازندرانی شد

میران آملی، نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران: دولت تدبیر وامید در چند سال گذشته با کنترل هوشمندانه واردات برنج در زمان کاشت وبرداشت این محصول در کشور، باعث افزایش انگیزه تولید میان شالیکاران به خصوص درمازندران شده است. در سال های اخیر فرایند تغییرکاربری زمین هایی که به باغات تبدیل شده بود متوقف و درسال جاری دوباره به چرخه کشت برنج برگشت واین فرایند مثبت در افزایش تولید واشتغال کشور نیز تاثیرمستقیم دارد.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ای برای صادرات محصولات کشاورزی ندارد

بدری: وزارت جهاد کشاورزی برای میزان، کیفیت بازار عرضه داخلی و خارجی محصولات کشاورزی بویژه در کشورهای همسایه هیچ برنامه خاصی ندارد. وزارت جهاد کشاورزی بجز گندم برای خرید دیگر محصولات کشاورزی هیچ اقدامی نکرده است. برای تولید سیب زمینی که سالانه ۵.۲ میلیون تن بوده نه برای بازار داخلی و نه برای بازار خارجی اقدامی صورت نگرفته است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

واردات محصولات ترایخته بدون ضابطه در حال انجام است

نماینده مردم اردبیل در مجلس با بیان اینکه واردات محصولات ترایخته بدون ضابطه در حال انجام است، گفت: مصرف بی‌رویه کود و سموم شیمیایی موجب به خطر افتادن سلامت مردم و بی‌رغبتی کشورهای همسایه برای خرید تولیدات کشاورزی ایران شده است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه:

در خودکفایی گندم رکورد زدیم

فرشادان: در بحث خودکفایی در گندم رکورد زدیم اما برای پرداخت پول کشاورزان بسیار نارضایتی ایجاد شد که قسمتی از آن به عدم تامین اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه برمی گردد و مقداری از آن هم به توزیع ناعادلانه منابع مربوط است.