۱۵ مهر ۱۳۹۶

ایران و ارمنستان در زمینه تولید داروی دام همکاری می‌کنند

در جریان نشست مقامات ایران و ارمنستان، طرفین توافق کردند که در زمینه تولید و توسعه داروهای دامپزشکی با یکدیگر همکاری کنند.

۱۵ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

جزئیات تازه از عرضه گندم در بورس

معاون وزیر جهاد با ارائه جزئیاتی از نحوه عرضه گندم در بورس کالا طی سال آینده گفت: باقی مانده مطالبات گندمکاران طی دو ماه آینده واریز می شود.

۱۵ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

پشتیبانی امور دام برای خرید وارد میدان می‌شوند/ نرخ منطقی هر کیلو مرغ ۸۵۰۰ تومان

محمد یوسفی: با وجود افزایش تقاضای مصرف در ایام سوگواری ماه محرم، بازار مرغ از رکود نسبی برخوردار است.ستاد تنظیم بازار برای هر کیلو مرغ، نرخ ۷ هزار و ۸۰۰ تومان را تعیین کردند که با وجود افزایش هزینه ها این نرخ منطقی نیست. با ورود پشتیبانی امور دام و خرید مرغ از مرغداران انتظار می‌رود که در روزهای آینده وضعیت قیمت مرغ در بازار بهبود یابد. با احتساب نرخ تورم و نهاده ها قیمت منطقی هر کیلو مرغ برای مصرف کننده ۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

۱۵ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

کلاه‎برداری جدید در تهران/ فروش گوشت میش به جای گوسفند

محمد محمدی: با وجود اینکه گوشت میش (گوسفند ماده) در هر کیلو حدود ۱۲هزار تومان از گوشت گوسفند ارزانتر است نه تنها نوع گوشت را به مردم اطلاع رسانی نمی کنند بلکه صنوف متخلف پول گوشت گوسفندی را می گیرند و گوشت میش تحویل می دهند.

۱۵ مهر ۱۳۹۶

آخوندی: پایانه‌های ویژه کشاورزی می‌تواند میزان فساد محصولات کشاورزی را به ویژه در مناطق گرمسیری کاهش دهد

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر ایجاد پایانه‌های ویژه محصولات کشاورزی گفت: این پایانه‌ها با انجام تفکیک، سورفینگ، خشک کردن و بسته‌بندی محصولات کشاورزی نقش مهمی در بالا بردن ارزش افزوده آنها ایجاد می‌کند.

۱۴ مهر ۱۳۹۶

کاهش بحرانی جمعیت نشخوارکنندگان کشور

بر اساس آخرین سرشماری‌ها، جمعیت نشخوارکنندگان مثل آهو، کل و بز، قوچ و میش، جبیر و شوکا و مرال بسیار کاهش یافته است. کل جمیت نشخوارکنندگان کشور به عدد ۱۱۵ تا ۱۲۰ هزار نشخوارکننده رسیده است که این آمار یک فاجعه برای کشور به شمار می‌رود.

۱۴ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تلاش نمایندگان برای تشکیل وزارت آب، محیط زیست و منابع طبیعی/ سازماندهی تولیت حوزه محیط زیست ضروری است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: در شرایط کنونی بستر مناسبی برای تفکیک یا ایجاد برخی وزارتخانه‌ها از جمله وزارت آب، محیط زیست و منابع طبیعی فراهم شده است.

۱۳ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

شعار دادن راهکار افزایش صادرات نیست/کاهش چشمگیر صادرات محصولات کشاورزی

یک مقام مسوول گفت: در پنج ماه نخست سال با ۱۰درصد کاهش، ۲ میلیون و ۱۵ هزارتن انواع محصولات کشاورزی با ارزش بالغ بر یک میلیارد و ۷۲۶ میلیون دلار صادر شد.

۱۳ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

طرح تشکیل «وزارت آب، محیط زیست و منابع طبیعی» و «وزارت انرژی» کلید خورد

پاپی‌زاده نماینده دزفول با بیان اینکه در موضوع حفظ منابع آبی کشور دیگر در شرایط آزمون و خطا نیستیم تصریح کرد: ما به اتفاق سایر نمایندگان مجلس به این جمع بندی رسیدیم تا پیشنهاد طرح تشکیل دو وزارتخانه «آب، محیط زیست و منابع طبیعی» و «انرژی» را با محوریت فرار از بحران‌ها و چالش‌های زیست محیطی، مورد پیگیری قرار دهیم.

۱۲ مهر ۱۳۹۶

رضوی: الگوبرداری غلط از غرب در مسیر توسعه روستاها موجب صدمه به بنیان‌های اجتماعی و فرهنگی روستاها شده است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اعلام کرد که چهارمین همایش ملی روز روستا و عشایر با هدف تبیین جایگاه روستائیان و بهره گیری از توانمندی های نخبگان روستایی در روند توسعه کشور، روز شنبه پانزدهم مهرماه در تهران برگزار می شود.

۱۲ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

حضور زنان روستایی در اقتصاد افزایش یافته است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارد که مشارکت زنان در اقتصاد به نسبت گذشته بیشتر شده و رشد مشارکت زنان روستایی در این میان نیز قابل توجه بوده است.

۱۲ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

۷۲ درصد مطالبات گندمکاران تاکنون پرداخت شده است/خرید بیش از ۳۶۰ هزارتن گندم دوروم از کشاورزان

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تاکنون هشت میلیون و ۸۶۵ هزارتن گندم از کشاورزان سراسر کشور خریداری و نزدیک به ۷۲ درصد مطالبات گندمکاران پرداخت شده است.

۱۲ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

از سوی ستاد تنظیم بازار قیمت ۷۱۰۰ تا ۷۸۰۰ تومان برای خرید هر کیلو مرغ تصویب شد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی از تصویب و ابلاغ دامنه قیمتی جدید برای گوشت مرغ از کیلویی ۷۱۰۰ تا ۷۸۰۰ تومان از سوی ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: البته پیش از این هم قیمت ۷۵۰۰ تومان برای خرید هر کیلوگرم مرغ در بازار مصرف به عنوان قیمت سقف از سوی وزارت جهاد کشاورزی تعیین شده بود.

۱۲ مهر ۱۳۹۶

وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و تعاون،کار و رفاه اجتماعی تفاهم نامه همکاری امضا کردند

وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و تعاون،کار و رفاه اجتماعی برای اجرای «برنامه اشتغال فراگیر» و «طرح کارورزی» در بخش کشاورزی و زیربخش‌های آن، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

۱۲ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

استانداردهای بسته‌بندی در صادرات محصولات کشاورزی اجباری شد

رئیس اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات کشاورزی گفت: با توجه به نامناسب بودن بسته‌بندی محصولات کشاورزی و انواع میوه که این ضعف سبب شده بود صادرات آنها با مشکل مواجه شود، استانداردهای بسته بندی با سازمان توسعه تجارت بررسی و تدوین شد که از نیمه آبان ماه امسال اجباری می‌شود.