۲۴ فروردین ۱۳۹۶
استاد دانشگاه ایتالیا:

آماده همکاری با ایران برای پیشگیری از بیماری‌های رایج در دام هستیم

آرکانجلو جنتیله، استاد دانشگاه بولونیای ایتالیا: برای پیشگیری از بیماری های رایج در میان دام ها به ویژه دام های سنگین، آماده همکاری و در اختیار گذاشتن تجربه های خود با ایران هستیم. در کشور به گفته وی، در کشورایتالیا، ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار راس دام سنگین وجود دارد که از این میزان سه میلیون و چهار صد هزار راس آن بوفالو است و همچنین این کشور دارای هشت میلیون راس دام کوچک است.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

می‌توان کل نیاز کشور به گوشت قرمز را در داخل تولید کرد

قوامی، نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه: حداقل ۱۶۰ میلیارد تومان به‌صورت سرمایه در گردش به عشایر تسهیلات داده می‌شود تا دام خود را از ۲۰ کیلو به ۶۰ کیلو تبدیل کنند. این کار باعث می‌شود که عرضه گوشت، ۱۷۰ هزار تن افزایش پیدا کند. در حال حاضر مصرف گوشت قرمز، ۹۰۰ هزار تن بوده و تولید فعلی کشور ۸۰۰ هزار تن است. این تسهیلات باعث می‌شود بتوانیم در راستای اقتصاد مقاومتی، کل نیاز کشور به گوشت قرمز را در داخل تولید کرده و نیاز به واردات را کاهش بدهیم.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶
تولیت آستان قدس رضوی:

شرایط کار برای بسیاری از مهندسان کشاورزی فراهم نیست/ ایران می‌تواند قطب کشاورزی شود

تولیت آستان قدس رضوی گفت: ساخت مراکز تجاری برای عرضه محصولات و برندهای خارجی هیچ تناسبی با اقتصاد مقاومتی ندارد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶

پرداخت ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان طی سال زراعی گذشته

حسن نژاد، قائم مقام صندوق بیمه محصولات کشاورزی کشور: این صندوق طی سال زراعی گذشته، ۱۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال غرامت به بیمه گذاران بخش کشاورزی پرداخت کرد. بر اثر سرمای آذر ماه سال گذشته نیز بخشی از بیمه گذاران قبل از آنکه فرصت تمدید بیمه نامه های خود را بیابند دچار خسارت شدند که بیمه نامه های این دسته از کشاورزان خسارت دیده، تمدید شد و مشمول دریافت خسارت شدند.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد؛

هدف‌گذاری توسعه روابط خارجی برای انتقال فناوری و گسترش صادرات واکسن

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی توسعه روابط بین الملل، انتقال تکنولوژی و صادرات را از مهم ترین برنامه های موسسه رازی عنوان کرد و گفت: تقویت ابعاد علمی موسسه از اهمیت بالایی برخوردار است.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی:

امسال، ۱۴ میلیون تن گندم در کشور تولید می‌شود

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی از فرآیند عملیات برداشت و خرید گندم در پنج استان کشور خبرداد و گفت: بین ۱٫۵ تا دو درصد خرید گندم مربوط به فروردین ماه جاری است.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶

با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طرح «هر روستا یک محصول» در سفر رئیس جمهوری به مازندران کلید خورد

طرح «هر روستا یک محصول» در مازندران روز سه شنبه همزمان با سفر رئیس جمهوری به این استان در روستای «ورازان» شهرستان نور کلید خورد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
رئیس سازمان دامپزشکی اعلام کرد؛

فروکش کردن بیماری آنفلوآنزا در کشور

خلج، رئیس سازمان دامپزشکی: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان فروکش کرده و کاملا تحت کنترل است و همه مطالبات مرغداران ناشی از تلفات این بیماری با تامین اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی از سوی دولت پرداخت شده است. به گفته خلج، شرایط شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سویه‌ها و گونه‌های جدید با گذشته کاملا متفاوت است و نمی‌توان با گرم شدن هوا آسودگی خاطر از شیوع این بیماری داشت، چرا که طی سال‌های گذشته بروز این بیماری در فصل گرما نیز سابقه داشته است.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
در هیأت دولت مصوب شد؛

مجوز دولت برای همکاری دامپزشکی ایران با برزیل و ارمنستان

گزارش// هیأت وزیران به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داد نسبت به امضای موقت موافقت نامه همکاری در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری فدرال برزیل و دولت جمهوری ارمنستان اقدام نماید.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

به هم ریختگی بازارکشاورزی، نتیجه انحلال وزارت بازرگانی است

نوروزی، نماینده مجلس، با بیان اینکه به هم ریختگی بازارکشاورزی نتیجه انحلال وزارت بازرگانی است، گفت: عدم کیفیت میوه های وارداتی، ریشه درحذف وزارت بازرگانی دارد. به گفته وی، امسال یکی از بدترین سالهای توزیع محصولات کشاورزی از نظر نرخ و کیفیت برای بازار مصرفی شب عید بود. برای تنظیم مقوله صادرات و واردات محصولات کشاورزی برطبق کیفیت، چاره ای جز احیا وزارت بازرگانی نداریم. وزارت بازرگانی وظیفه کنترل و کیفیت نرخ کالا را برعهده داشت اما متاسفانه با حذف این وزارتخانه نتوانستیم نرخ و کیفیت کالا های وارداتی رادر شرایط اصولی و استاندارد قرار دهیم.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶
روحانی تاکید کرد؛

ایجاد بنادر و توسعه آن‌ها، تسهیل‌کننده صادرات انواع محصولات کشاورزی

روحانی، رئیس جمهور: امروز، زمینه برای صادرات انواع محصولات کشاورزی، فراهم است و ایجاد بنادر و توسعه آنها نیز تسهیل‌کننده آن خواهد بود، البته باید همپای آن در زمینه سازماندهی هم تلاش کنیم.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶
روحانی خبر داد؛

درآمد نسبتاً خوب ساکنان روستاها از ارائه اتاق‌ها و غذاهای محلی به میهمانان نوروزی

رییس جمهوری با اشاره به دستاوردهای دولت یازدهم در عرصه اقتصادی و ایجاد نشاط در میان مردم، اظهار داشت: رفع دغدغه‌ها برای سرمایه‌گذاری و آینده‌نگری بسیار مهم است. کاری که دولت تدبیر و امید انجام داد در یک جمله خلاصه می‌شود و اینکه امید مردم به آینده کشور و نظام در جهت مادی و معنوی افزایش پیدا کرده است و آینده را روشن‌تر می‌بینند.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

در یک هکتار فضای گلخانه‌ای، ۱۲ برابر فضای آزاد تولید صورت می‌گیرد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: با انتقال محصولات آب بر به محیط های کنترل شده همچون گلخانه ها با کمترین میزان مصرف آب می توان حتی به بهره وری ۲۰ برابری همراه با کیفیت بالاتر محصول دست یافت.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶

حجتی: سموم پرخطر از سبد مصرف کشاورزان حذف می‌شود

حجتی، وزیرجهاد کشاورزی با بیان اینکه برخی سموم باید از سبد مصرفی کشاورزان حذف شود و این کار در حال انجام است، گفت: درگیری‌های زیادی در این زمینه داشته‌ایم، اما درحال ساماندهی اوضاع هستیم. در دوره‌ای که ما تحریم بودیم، محصولات کم کیفیت و کم اثری را که چین و هند تولید می‌کردند وارد میکردیم. کشاورزان زمانی که می‌بینند محصولشان در حال از بین رفتن است و هرچه سم و کود به آن می‌زنند تأثیری ندارد، مکرراً از آنها استفاده می‌کنند. باید سم باکیفیت و کم خطر در اختیار کشاورزان قرار دهیم.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶
نماینده مجلس مطرح کرد؛

توسعه اقتصاد روستایی، رابطه تنگاتنگی با پیشرفت صنعت مولد کشاورزی دارد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تکرار خودکفایی گندم در گرو تعیین نرخ خرید منصفانه ازکشاورز است، گفت: بهای خریدگندم پایین تر از نرخ تورم اعلامی توسط دولت است .