۲۲ تیر ۱۳۹۷

با تصویب کارگروه ستاد تنظیم بازار مقرر شدکماکان واردات گوشت گرم گوسفندی با پرداخت یارانه چهار هزار تومانی ادامه یابد

با تصویب کارگروه ستاد تنظیم بازار مقرر شدکماکان واردات گوشت گرم گوسفندی با ارز ۳۸۰۰ تومان و پرداخت یارانه ریالی حدود چهار هزار تومان برای هر کیلوگرم ادامه یابد .

۲۲ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی:

سیستم زنجیره سرد بر مرکبات حاکم می‌شود

شیرزاد: با سردخانه‌داران و سورتینگ‌داران صحبت کرده‌ایم و برنامه‌ریزی از الان شروع شده است تا برای شب عید مشکل نداشته باشیم. مشکل اینجاست که ما نقدینگی را برای این دو قشر فراهم نکرده بودیم. بانک‌ها را در این داستان مشارکت نداده بودیم و شرکت‌های صنایع تبدیلی، فرآوری و نگهداری از قبل مشخص نشده بود. شرکت‌های باربری و حمل و نقل ما از قبل تجهیز نشده بود ولی الان سیستم زنجیره سرد بر مرکبات حاکم می‌شود و اکنون به برخی شرکت‌های باربری وام می‌دهیم تا خود را توسعه دهند.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

برنامه‌ریزی دقیق و ‌انتقال دانش به منظور افزایش شاخص «بهره‌وری آب» برای احیای دریاچه ارومیه ضرورت دارد

زند: برنامه ریزی دقیق و اثربخش، انتقال دانش و ارتقای سطح توانمندی بهره برداران به منظور افزایش شاخص “بهره وری آب” برای احیای دریاچه ارومیه ضرورت دارد. فعالیت های ترویجی صورت گرفته در زمینه احیای دریاچه ارومیه تاکنون رضایت بخش بوده است. در راستای تحقق اهداف برنامه احیای دریاچه ارومیه،پهنه بندی و فرهنگ سازی برای مصرف بهینه آب در پهنه ها انجام شده است.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قندوشکر:

کل شکر تولیدی در سال ۹۶به بیش از دو میلیون و ۱۵هزارتن افزایش یافته‌است

کل شکر تولیدی از چغندر و نیشکر در سال ۹۶ به بیش از دو میلیون و ۱۵ هزار تن افزایش یافته که رکورد بی‌نظیری، در عمر ۱۲۳ ساله این صنعت است.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

با ایکرسایت برای تولید علوفه‌های کم آب همکاری نزدیکی داریم

معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بر ضرورت برنامه ریزی دقیق و اثربخش، انتقال دانش و ارتقای سطح توانمندی بهره برداران به منظور افزایش شاخص بهره وری آب برای احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

تعاونی‌ها و تشکل‌های تولیدی باید فرآیند تأمین نهاده تا تولید و عرضه را بر عهده بگیرند

حجتی بر ضرورت ساماندهی نظام تولید و عرضه محصولات کشاورزی تاکید کرد:تعاونی ها و تشکل های تولیدی با حمایت و مشارکت صندوق های سرمایه گذاری بخش کشاورزی باید فرآیند تولید از مرحله تامین نهاده ها تا بازاررسانی و دسترسی مردم به تولیدات کشاورزی را بر عهده بگیرند.ایجاد ساختار و توانمندسازی تعاونی ها و تشکل های تولیدی بخش کشاورزی لازمه پذیرش این مسئولیت مهم است. باید به گونه ای اقدام کنیم که دیگر افرادی به نام سلطان واردات شکر در کشور نداشته باشیم.

۱۹ تیر ۱۳۹۷

خبرهای ضد و نقیض از اجاره بخشی از مراتع استان فارس به سرمایه‌گذاران قطری به منظور پرورش شتر خبر می‌دهد

یدالله رحماني، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، از گفت‌وگو با قطر براي جذب سرمايه‌گذار خارجي و اجراي طرح پرورش دام در ايران خبر مي‌دهد. مهرزاد بوستاني، رئيس اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري اين استان، هم از تصميم‌گيري براي اختصاص بخشي از مراتع استان به سرمايه‌گذاران قطري سخن به ميان مي‌آورد. با وجود آنكه مسئولان استانداري مي‌گويند كه در طول مذاكرات ايران و قطر، متوليان سازمان جنگل‌ها در همه جلسات حضور داشته‌اند، مدير كل امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور، به‌طور كامل انجام اين مذاكرات را رد مي‌كند.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

براساس قانون نباید ارائه سند زمین‌های کشاورزی یکی از شرایط بانک‌ها برای پرداخت وام به کشاورزان باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی،گفت:بانک ها نباید برای پرداخت وام به کشاورزان ارائه سند زمین های کشاورزی را پیش شرط قرار دهند.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

امکان استفاده از آب در سواحل برای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای از جمله پرورش آناناس وجود دارد

حجتی: انتقال آب از عمق سرزمین به ساحل برای مصرف صنایع موجب خشکی برخی مناطق شده است و صرفه اقتصادی نیز ندارد.امکان استفاده از آب در سواحل برای ایجاد شهرک های گلخانه ای از جمله پرورش آناناس وجود دارد و با این اقدام ضمن ایجاد اشتغال در مناطق محروم از خروج ارز برای واردات این میوه جلوگیری می شود.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی:

اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی-روستایی،برای تکمیل زنجیره تجاری، باید به شرکت‌های سهامی خاص تبدیل شوند

مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی ایران گفت: اتحادیه مرکزی تعاونی‌های تولید کشاورزی و روستایی کشور باید در اندیشه تاسیس واحدهای خدمات تجاری و بازرگانی جدیدی با شکل حقوقی شرکتهای سهامی خاص باشد تا مدیریت واردات و صادرات نهاده و محصولات کشاورزی را برعهده گیرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

برخی سدها موجب خشک شدن قنات‌ها و از بین رفتن پوشش گیاهی شده‌اند که پیشنهاد تخریب آن‌ها ارائه شده است

حجتی بر ضرورت احیا و مرمت قنات ها با مشارکت مردم تاکید کرد و افزود:احداث برخی سدها موجب خشک شدن قنات ها و از بین رفتن پوشش گیاهی شده اند که برای حفظ سرزمین، پیشنهاد تخریب آنها ارائه شده است.سالانه ۸ میلیارد متر مکعب آب شیرین بدون استفاده مناسب به دریای خزر می ریزد. تا یک ماه آینده تمام آب استان گیلان ماندآبی می شود و یا به دریا می ریزد در حالی که می توانیم با اجرای عملیات آبخیزداری بخشی از این آب را در آب بندها ذخیره و با پرورش ماهی در آنها به افزایش درآمد روستاییان کمک کنیم.

۱۷ تیر ۱۳۹۷
مجری طرح خودکفایی گندم:

تأمین کارنده‌های مناسب کشت مستقیم گندم در اراضی دیم اولویت دارد

اسفندیاری پور: توسعه کشت گندم روی پشته و کف کاری برای افزایش عملکرد و ارتقا کیفیت گندم آبی و بهره‌وری آب ضرورت داشته و همچنین تامین کارنده‌های مناسب کشت مستقیم گندم در اراضی دیم اولویت دارد.

۱۷ تیر ۱۳۹۷

توسعه کشت گندم بر روی پشته و مسائل کارنده‌های کشت مستقیم در اراضی دیم،محور پنجاه و هفتمین جلسه فنی گندم بود

پنجاه و هفتمین جلسه کمیته فنی گندم با حضور مجری طرح گندم با اولویت تامین کارنده‌های مناسب کشت مستقیم گندم در اراضی دیم برگزار شد.

۱۷ تیر ۱۳۹۷
رحمانی فضلی:

طرح آبرسانی ۴۶ هزار هکتار از اراضی سیستان، ۶۷ درصد پیشرفت داشته است

وزیر کشور با اشاره به جلوتر بودن اجرای طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان تاکید کرد که مشکل تامین مواد اولیه را پیگیری خواهیم کرد و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم مواد مورد نیاز را تامین کنیم.

۱۷ تیر ۱۳۹۷
معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهور:

طی ۵ماهه گذشته، حدود ۱۳۰۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت و ۲۰هزار شغل ایجاد شده است

پس از گذشت ۵ ماه از اجرای برنامه ملی اشتغال روستایی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از اشتغالزایی ۲۰ هزار نفر از محل اجرای این طرح خبر می‌دهد.