۱۷ تیر ۱۳۹۷
مجری طرح خودکفایی گندم:

تأمین کارنده‌های مناسب کشت مستقیم گندم در اراضی دیم اولویت دارد

اسفندیاری پور: توسعه کشت گندم روی پشته و کف کاری برای افزایش عملکرد و ارتقا کیفیت گندم آبی و بهره‌وری آب ضرورت داشته و همچنین تامین کارنده‌های مناسب کشت مستقیم گندم در اراضی دیم اولویت دارد.

۱۷ تیر ۱۳۹۷

توسعه کشت گندم بر روی پشته و مسائل کارنده‌های کشت مستقیم در اراضی دیم،محور پنجاه و هفتمین جلسه فنی گندم بود

پنجاه و هفتمین جلسه کمیته فنی گندم با حضور مجری طرح گندم با اولویت تامین کارنده‌های مناسب کشت مستقیم گندم در اراضی دیم برگزار شد.

۱۷ تیر ۱۳۹۷
رحمانی فضلی:

طرح آبرسانی ۴۶ هزار هکتار از اراضی سیستان، ۶۷ درصد پیشرفت داشته است

وزیر کشور با اشاره به جلوتر بودن اجرای طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری دشت سیستان تاکید کرد که مشکل تامین مواد اولیه را پیگیری خواهیم کرد و امیدواریم تا پایان سال بتوانیم مواد مورد نیاز را تامین کنیم.

۱۷ تیر ۱۳۹۷
معاون توسعه روستایی رئیس‌جمهور:

طی ۵ماهه گذشته، حدود ۱۳۰۰میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت و ۲۰هزار شغل ایجاد شده است

پس از گذشت ۵ ماه از اجرای برنامه ملی اشتغال روستایی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از اشتغالزایی ۲۰ هزار نفر از محل اجرای این طرح خبر می‌دهد.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
نماینده وزیر در ستاد مبارزه با آنفلوانزای مرغی:

دستورالعمل پیشگیری با آنفلوآنزا برای کاهش ۷۰ تا ۸۰ درصد تلفات تدوین شد

با توجه به شرایطی که در سال گذشته پس از بروز بیماری فوق حاد پرندگان در مرغداری های کشور بروز کرد، در پایان سال ۹۶ دولت تصمیم گرفت روند یکسانی را در کشور پیاده کند و دستورالعمل اجرایی پیشگیری و مقابله با بیماری آنفلوانزا تدوین شد. در این دستورالعمل وظیفه همه دستگاهها مشخص شده و ما هم به استانها سرکشی می کنیم تا با این نقشه بتوانیم بیماری را کنترل کرده و با پیامدهای آن مقابله کنیم. این بیماری معمولا درنیمه دوم سال بروز میکند و دو ماه فرصت داریم هماهنگی لازم را انجام دهیم تا ۷۰ تا ۸۰ درصد تلفات سال قبل را کنترل کرده و صنعت طیور کشور را پشتیبانی کنیم و از بحران خارج شویم.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی:

روغن سویای تراریخته با رعایت مسائل زیستی، بهداشتی و رعایت قانون وارد می‌شود

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت:‌ روغن سویا با رعایت مسائل زیستی، بهداشتی و رعایت قانون به صورت تراریخته وارد می‌شود، اما روغن‌های کلزا، آفتابگران، ذرت و سایر موارد تراریخته نیست.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بانک ملی:

پروژه شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج‌فارس با مشارکت بانک‌ها باید در سال ١٣٩٨ به بهره‌بردارى می‌رسد

طرح ملی شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق کشور که به صورت یک کنسرسیوم و با عاملیت بانک ملی ایران پیاده‌سازی شده، به سرعت در حال پیشرفت است.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
نماینده وزیر در ستاد مبارزه با آنفلوانزای مرغی:‌

سال گذشته ۲۷میلیون تلفات مرغی داشتیم که برای هر قطعه‌مرغ تلف‌شده ۱۵هزار‌تومان خسارت پرداخت شد

در سال گذشته به دلیل تنوع طیور ۲۷ میلیون تلفات مرغی در واحدهای صنعتی در سراسر کشور داشتیم. در خصوص تامین خسارت مرغداران برای هر قطعه مرغ تلف شده ۱۵ هزار تومان بیمه خسارت پرداخت شد. ۱۲ استان در کشور درگیر این بیماری هستند که بیشترین برنامه ریزی در این استانها صورت می گیرد و قزوین پایلوت طرح مبارزه با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان است.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
رئیس شرکت بازرگانی دولتی:

میزان خرید گندم از ابتدای فصل برداشت تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال ١٤.٧درصد کاهش داشته است

معاون وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه از ابتدای فصل برداشت تاکنون ٤.٨ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شده،گفت: ٣٤ هزار میلیارد ریال از وجوه گندم خریداری شده به گندمکاران پرداخت شد.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

اقدامات دولت در راستای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو موفقیت‌آمیز بوده است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اقدامات دولت در راستای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو موفقیت آمیز بوده اما موارد نادری در سطح کشور گزارش شده که قابل رفع است.

۱۶ تیر ۱۳۹۷
معاون پارلمانی رئیس‌جمهور:

لایحه اصلاح ساختار دولت می‌توانست در شرایط فعلی بخشی از مشکلات اقتصادی را حل کند

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور گفت: لایحه اصلاح ساختار دولت اهمیت بسیاری برای دولت داشت و می‌توانست در شرایط فعلی بخشی از مشکلات اقتصادی را حل کند.

۱۵ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

ادعای واردات گوشی تلفن همراه توسط شرکت پشتیبانی امور دام، کذب است

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با تکذیب ادعای واردات موبایل توسط این شرکت،گفت:به عنوان مباشر تنظیم بازار کالاهای اساسی وظیفه ای جز ورود به تنظیم بازار کالاهای اساسی نداریم.

۱۵ تیر ۱۳۹۷
رئیس انجمن خوراک دام:

نقض برجام سبب ایجاد نوسانات شدید در این حوزه می‌شود

موافق قدیری: افزایش قیمت های جهانی شرط لازم جهت افزایش قیمت های داخلی نهاده های دامی تولید خوراک دام است اما شرط کافی نیست ضمن اینکه صرف تخصیص ٤٠٠ تومان مابه التفاوت نرخ ارز نمی تواند در این زمینه معجزه ای کند و اینقدر هم مهم باشد.نکته بسیار مهم این است که عرضه و تقاضا در بازار نهاده های دامی باید کاملا شفاف باشد، در زمان اوج افزایش قیمت این محصولات، واردات و عرضه در بازار بسیار کم بود.اما در حال حاضر که عرضه زیاد شده و قیمت ها کاهش نمی یابد دلایل معتددی دارد.نقض برجام سبب ایجاد نوسانات شدید در این حوزه می شود.

۱۵ تیر ۱۳۹۷
رئیس انجمن خوراک دام:

چنانچه گشایشی در شرایط ارزی موجود ایجاد نشود،باید هزینه‌های مختلفی را در قیمت تمام‌شده نهاده‌های دامی متصور شویم

رئیس انجمن خوراک دام با بیان اینکه تخصیص ارز دولتی نمی تواند باعث کاهش قیمت نهاده ها شود،گفت: نقض برجام سبب ایجاد نوسانات شدید در این حوزه می شود.

۱۵ تیر ۱۳۹۷

گمرک ایران با صدور ابلاغیه‌ای صادرات ۱۸ قلم کالای اساسی و ضروری کشاورزی را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد

گمرک ایران با صدور ابلاغیه ای صادرات ۱۸ قلم کالای اساسی و ضروری کشاورزی را تا اطلاع ثانوی ممنوع کرد.