۲۵ تیر ۱۳۹۲

کشاورزان گندم خود را به دولت نمی‌فروشند!

مدیر عامل اتحادیه مرکزی شرکت‌های تعاونی تولید روستایی گفت: به دلیل قیمت پایین خرید تضمینی گندم، کشاورزان از فروش این محصول خودداری می‌کنند.

۲۴ تیر ۱۳۹۲

قیمت خرید تضمینی گندم پائین‌تر از قیمت گندم وارداتی است

مادامی که قیمت خرید تضمینی گندم پایین‌تر از قیمت وارداتی آن باشد، علاوه بر افزایش قاچاق، این محصول به خودکفایی و استقلال تولیدی نخواهد رسید.

۲۲ تیر ۱۳۹۲

عدم ترخیص 80 محموله کشتی گندم به‌دلیل مشکلات ارزی

در حالی بیش از ۸۰ کشتی گندم، کنجاله و مقادیری کالای اساسی در گمرک به‌دلیل مشکلات ارزی دپو شده که مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی گفت: بانک مرکزی نسبت به اختصاص ارز همکاری لازم را ندارد که از رئیس‌جمهور تقاضا داریم در این مورد دخالت کند.

۱۹ تیر ۱۳۹۲

گندم ایرانی ارزان‌تر از گندم‌های وارداتی

قیمت خرید تضمینی گندم همیشه از قیمت‌ گندم‌های وارداتی پایین‌تر بوده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۲

واردات برنج ۹۳ درصد افزایش یافت

در سه ماه اول سال 537 هزار تن برنج وارد کشور شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 93 درصدی را نشان می‌دهد.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

به اندازه صنعت به کشاورزی توجه نشده است

رییس سازمان حفظ نباتات تاکید کرد: از آنجاکه امنیت غذایی همواره حرف اول را در پایداری حکومت‌ها می‌زند باید از تولیدات کشاورزی حمایت بیشتری کرد اما تاکنون آنچنان که در بخش صنعت سرمایه‌گذاری شده به کشاورزی توجه نشده است.

۱۵ تیر ۱۳۹۲

۲۶۱ هزار تن کنجاله دانه‌های روغنی از هند وارد شد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از فارس؛ ایران با واردات 260 هزار و 734 تن کنجاله سویا از هند، دومین واردکننده بزرگ این محصولات از هند در فصل بهار به شمار می‌رود. ایران در فاصله آوریل تا ژوئن سال گذشته(بهار 92)، 301 هزار و 154 تن کنجاله سویا از هند وارد کرده بود. صادرات این […]

۱۰ تیر ۱۳۹۲

خرید گندم خارجی 650 تومان گرانتر از گندم داخلی

به عبارت دیگر در سال گذشته گندم خارجی با قیمت متوسط هر کیلو 1080 تومان یعنی 650 تومان بیشتر از قیمت تضمینی خرید گندم داخلی خریداری شد و همین مساله سبب شد تا بیشتر کشاورزان محصولات خود را به دلالان عراقی بفروشند.

۹ تیر ۱۳۹۲

تسهیلات صندوق کشاورزی بدون نیاز به وثیقه در خدمت کشاورزی

محمد اسماعیل‌نیا در گفتگو با ایسنا به تخصیص 850 میلیارد تومان اعتبار برای صندوق بیمه محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: با یک طرح دو فوریتی بیش از 200 نفر از نمایندگان مجلس به این طرح رای دادند و مورد موافقت قرار گرفت و نیز 850 میلیارد تومان سال گذشته برای کمک به کشاورزان به […]

۶ تیر ۱۳۹۲

1.8 میلیون تن خرید تضمینی گندم انجام شده است

سخنگوی خرید تضمینی گندم با اعلام خرید 1.8 میلیون تن گندم از کشاورزان کشور گفت: در حال حاضر شرکت بازرگانی دولتی ایران آمادگی خرید هر میزان گندم در هر جای کشور را دارد.

۶ تیر ۱۳۹۲

تشکیل کمیته‌های برنامه‌ریزی توسط رئیس جمهور منتخب

عیسی کلانتری: 7 کمیته در بخش های مختلف اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، صنعت، کشاورزی و … مشغول بررسی و تدوین برنامه برای حل مشکلات کشور هستند.

۵ تیر ۱۳۹۲

ذخایر غلات ایران دو برابر می شود

سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی پیش بینی کرد ذخایر غلات ایران در سال جاری میلادی به دو برابر افزایش یابد.