۵ آذر ۱۳۹۳

توسعه همکاری ایران و فرانسه در زمینه اصلاح مرغ لاین

مدیرعامل موسسه جهاد استقلال وزارت جهاد کشاورزی از نخستین فرآیند تلقیح مصنوعی طیور در ایران با هدف کاهش هزینه های تمام شده نگهداری خروس در واحدهای مرغداری و افزایش بهره وری خبر داد.

۵ آذر ۱۳۹۳
رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خبر داد

رونق مکانیزاسیون در برداشت برنج

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور گفت: امسال با تزریق مناسب تسهیلات، شاهد رونق مکانیزاسیون در عرصه برداشت برنج هستیم.

۵ آذر ۱۳۹۳

واکنش سازمان غذا و دارو به واردات فرآورده‌های حیوانات حرام گوشت به کشور

مدیرکل نظارت بر فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، به شایعات درباره به عرضه سوسیس و کالباس حیوانات حرام گوشت پاسخ داد و گفت: اگر مصرف کنندگان با مواردی هم مواجه شدند با شماره ۱۴۹۰ تماس بگیرند.

۴ آذر ۱۳۹۳
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران خبر داد:

اجرای کامل مدیریت به‌هم‌پیوسته حوضه‌های آبریز در دو سال آینده

نبود مدیریت به‌هم پیوسته حوضه‌های آبریز باعث شده بود که بخشی‌نگری و تقسیمات سیاسی در حکمرانی بخش آب به وجود آید و بدون این طرح نمی‌توانستیم برای هر حوضه‌ آبریز برنامه جامعی اجرا کنیم، چرا که هر استان طبق منافع خود در این زمینه اقدام می‌کرد؛ در هر حال بخشی که بیشترین ضربه را تحمل کرده بود محیط زیست کشور بود و اولین مغلوب معادلات آب، محیط زیست بود.

۴ آذر ۱۳۹۳
موسوی مطرح کرد:

راهکار کاهش مصرف آب کشاورزی با توسعه کشت گلخانه‌ای/ تعطیلی ۶۰ درصدی گلخانه های کشور

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با انتقاد از عملکرد ضعیف وزارت جهادکشاورزی در تولید محصولات ارگانیک، گفت: کشت گلخانه ای افزایش بهره وری وکاهش مصرف آب در بخش کشاورزی را به دنبال دارد و ارائه طرحی جامع و هدفمند برای ترویج این کشت از سوی جهادکشاورزی الزامی است.

۴ آذر ۱۳۹۳
منابع پاکستانی خبر دادند

سفر هیئت ۱۹ نفره ایران به پاکستان برای واردات برنج

هیئت ۱۹ نفره از اتحادیه وارد کنندگان برنج ایران برای بازدید از کارخانه ها، مزارع و آزمایشگاه های برنج به لاهور پاکستان سفر می‌کند.

۴ آذر ۱۳۹۳
معاون وزیر نیرو در گفت‌وگویی خبر داد

۷ هزار میلیارد تومان برای پایان دادن به آبرسانی با تانکر نیاز است

معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا از نیاز ۷ هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو برای بستن پرونده آبرسانی با تانکر در روستاهای کشور خبر داد و گفت: به راحتی می توانیم در صورت تأمین مالی، تا پایان دولت پرونده آب روستایی را ببندیم.

۴ آذر ۱۳۹۳
معاون وزیر نیرو در گفت‌وگویی اعلام کرد

طرح برخورد با مشترکان پرمصرف آب تا پایان سال آماده اجرا می‌شود

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: با هماهنگی دولت طرح برخورد با مشترکان پرمصرف آب را تا پایان سال آماده اجرا می‌کنیم تا از ابتدای سال آینده امکان اجرای این طرح وجود داشته باشد.

۳ آذر ۱۳۹۳

پاسخ یک اقتصاددان به استدلال‌های عیسی کلانتری درباره اجرای طرح «نکاشت»

دکتر عبدالمجید شیخی در یادداشتی که برای «نسیم» ارسال کرده است افزود: اگر روش سنتی به روش نوین آبیاری تبدیل شود با کاهش ۶۰ درصدی در میزان برداشت آب از منابع ۶.۹ درصد نیز از میزان تبخیر کاسته می‌شود

۳ آذر ۱۳۹۳

قائم مقام شرکت آبفای تهران: کیفیت آب مشکلی ندارد

قائم مقام شرکت آب و فاضلاب استان تهران با تاکید بر این‌که کیفیت آب تهران مشکلی ندارد، تصریح کرد: از ابتدای سال تاکنون ۳۰ حلقه چاه جابه‌جا شده‌اند و چاه‌های جدید نیز با ایزولاسیون کامل حفاری می‌شوند.

۳ آذر ۱۳۹۳
پایگاه هندی ایندیا تایمز گزارش داد

ادامه صادرات زعفران ایران به آمریکا با وجود تحریم‌ها

پایگاه هندی ایندیا تایمز با اشاره به این که ایران ۹۵ درصد زعفران دنیا را تولید می کند نوشت تحریم ها هم باعث توقف مصرف زعفران ایران در آمریکا نشده و زعفران تولیدی ایران از طریق کانادا به این کشور صادر می‌شود.

۳ آذر ۱۳۹۳

معاون وزیر کشاورزی: گلخانه های نوین با بازده تولید بالا ضامن تامین نیاز کشوراند

معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت: ارتقای بهره وری و بازده تولید گلخانه های نوین، بسیار بالاست و قابل مقایسه با گلخانه های سنتی نیست و این قابلیت می تواند ضامن تامین نیاز کشور در بخش کشاورزی باشد.

۲ آذر ۱۳۹۳

آغاز اجرای طرح خرید تضمینی شیرخام از شنبه هفته آینده

رئیس اتحادیه سراسری دامداران کشور با بیان اینکه عملیات اجرایی خرید تضمینی شیرخام از شنبه آتی آغاز می‌شود، گفت: در فاز اول اجرای این طرح، شیرخام خریداری شده فقط به شیرخشک تبدیل خواهد شد و همه این شیرخشک صادر می‌شود.

۲ آذر ۱۳۹۳

کمبود اعتبار مهمترین مشکل پژوهشگران بخش کشاورزی است

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی گفت: کمبود اعتبار مهم‌ترین مشکل پژوهشگران بخش کشاورزی است.

۲ آذر ۱۳۹۳
معاون سازمان حفظ نباتات:

فقط ۵ درصد از محصولات کشاورزی، باقی‌مانده شیمیایی دارند

معاون سازمان حفظ نباتات گفت: مصرف سموم شیمیایی در اراضی کشاورزی ایران ۴۰ درصد کمتر از جهان بوده و فقط پنج درصد از محصولات تولید شده باقیمانده‌های شیمیایی بالایی دارند.