۲۰ مرد ۱۳۹۴
برای تفکیک اراضی ملی

۲۰ میلیون هکتار اراضی کشاورزی عکس‌برداری هوایی می‌شود

بر اساس تفاهم‌نامه سازمان‌های امور اراضی کشور و نقشه‌برداری و به منظور تفکیک اراضی ملی ۲۰ میلیون هکتار از اراضی کشاورزی عکس‌برداری هوایی می‌شود.

۲۰ مرد ۱۳۹۴
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی:

دولت درصدی از یارانه بخش کشاورزی را به خرید دانش اختصاص دهد

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور با تأکید بر کم کردن فاصله بین بهره‌بردار و مهندسان کشاورزی گفت: دولت درصدی از بودجه یارانه بخش کشاورزی را تحت عنوان یارانه خرید دانش‌ در این بخش هزینه کند.

۲۰ مرد ۱۳۹۴
دبیر انجمن برنج کشور:

پیش‌بینی تولید دو میلیون تن برنج در کشور

از آنجا که کیفیت برنج تولیدشده در استان‌های شمالی با آنچه که در مراکز فروش کلان‌شهرها عرضه می‌شود، تفاوت زمین تا آسمان دارد، لازم است دستگاه‌های نظارتی کمربندهایشان را برای نظارت بیشتر محکم‌تر کنند.

۲۰ مرد ۱۳۹۴

۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیم لرستان امسال آبی می شود

خرم آباد – استاندار لرستان از تبدیل ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دیم این استان به آبی خبر داد.

۲۰ مرد ۱۳۹۴
رییس موسسه سرم سازی رازی:

۶۰ درصد واکسن‌‌های طیور از خارج کشور تامین می‌شود

کرج – رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی کشور گفت: ۶۰ درصد واکسن های مورد نیاز بخش طیور از خارج تامین می شود در حالی که ظرفیت رفع نیاز کشور و تولید بیشتر در این حوزه وجود دارد.

۱۹ مرد ۱۳۹۴

صادرات گوشت و مرغ به روسیه در انتظار تایید روس‌ها/ کشتارگاه‌های سنتی تعطیل می‌شوند!

رییس سازمان دامپزشکی از به اتمام رسیدن مراحل نهایی بهداشتی و قرنطینه‌ای صادرات گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ به روسیه خبر داد و گفت: در حال حاضر منتظر تایید روسیه برای آغاز صادرات این محصولات پروتئینی هستیم و به نظر می‌رسد تاجران دو کشور نیز باید با یکدیگر مذاکرات خود را آغاز کنند.

۱۹ مرد ۱۳۹۴

امضای تفاهم نامه وزارتخانه های تعاون و جهادکشاورزی دربخش باغبانی

وزارتخانه های جهادکشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به منظور گسترش همکاری، تقویت مشارکت و استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانایی های اجرایی دو طرف و با هدف توسعه تعاونی های باغبانی، تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

۱۹ مرد ۱۳۹۴
رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغ گوشتی خبر داد:

صادرات مرغ به عراق و افغانستان از سرگرفته شد

رئیس انجمن صنفی پرورش دهندگان مرغداران گوشتی ایران از ادامه روند نوسان قیمت مرغ تا آبان ماه سالجاری خبر داد و گفت: روز گذشته مشکل صادرات گوشت مرغ به جنوب عراق و افغانستان برطرف شد.

۱۹ مرد ۱۳۹۴

برنج هسته ای به صورت آزمایشی در ۳ استان گیلان، مازندران و فارس کشت شد

تحقیقات دانشمندان جوان ایرانی برای تولید برنج هسته ای به نتیجه رسید.

۱۹ مرد ۱۳۹۴
مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران

خرید تضمینی گندم به ۷.۳ میلیون تن رسید

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تاکنون ۷٫۳ میلیون تن گندم به ارزش ۸۵ هزار میلیارد ریال از کشاورزان سراسر کشور خریداری و ذخیره‌سازی شده است.

۱۹ مرد ۱۳۹۴
مدیرعامل اتحادیه بارفروشان

قاچاق میوه متوقف نشده/ راه اندازی مانیتورینگ قیمت میوه

در حالی مسئولان ستاد مبارزه با کالای قاچاق از متوقف شدن واردات قاچاق میوه سخن می‌گویند که توزیع‌کنندگان میوه معتقدند قاچاق میوه متوقف نشده است و تنها راهی سردخانه‌ها می‌شود که می‌تواند در صورت عرضه، بازار داخلی را با آشوب روبه‌رو کند.

۱۹ مرد ۱۳۹۴
معاون وزیر جهاد کشاورزی خبر داد

اعتبار ۸ میلیارد تومانی برای اطفا حریق منابع طبیعی/ مهار پدیده گرد و غبار در اطراف دریاچه ارومیه/ ۷٫۷ میلیون هکتار اراضی کشور بیابان‌زا است

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۷٫۷ هکتار از اراضی کشور جزو مناطق بیابان‌زا است، ۳ میلیون هکتار از بخش مهم آن که تأثیر بیشتری در بیابان‌زایی دارد شناسایی شده و امیدواریم در برنامه ششم امکان اجرایی شدن راهکارهای مقابله با بیابان‌زایی فراهم شود.

۱۹ مرد ۱۳۹۴
مدیرعامل اتحادیه بارفروشان:

قاچاق میوه متوقف نشده/ ورود میوه‌های تابستانه ایرانی، میوه‌های قاچاق را به سردخانه‌ها برد

در حالی مسئولان ستاد مبارزه با کالای قاچاق از متوقف شدن واردات قاچاق میوه سخن می‌گویند که توزیع‌کنندگان میوه معتقدند قاچاق میوه متوقف نشده است و تنها راهی سردخانه‌ها می‌شود که می‌تواند در صورت عرضه، بازار داخلی را با آشوب روبه‌رو کند.

۱۹ مرد ۱۳۹۴

بزرگترین صادرکننده لبنیات جهان خواستار ورود به بازار ایران شد

رئیس بزرگترین صادرکننده فرآورده های لبنی در جهان بازار ایران را دارای پتانسیل عظیمی دانست و گفت: ایران بازار بزرگی است و پتانسیل زیادی دارد. مسلما ایران بخشی از برنامه های آینده ما را در برمی گیرد.

۱۹ مرد ۱۳۹۴
نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی:

صنایع لبنی: افزایش قیمت نمی‌دهیم/ بازار کشش افزایش قیمت لبنیات ندارد

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی با تأکید بر اینکه بازار کشش افزایش قیمت محصولات لبنی را ندارد، گفت: براساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده در جلسه اضطراری صنایع لبنی، هیچ‌گونه افزایش قیمتی در محصولات لبنی اعمال نمی‌شود.