۲۶ اسفند ۱۳۹۲

گزارش بانک مرکزی از قیمت اقلام مواد غذایی

قیمت مواد خوراکی گروه لبنیات نسبت به سال قبل ۲۰.۲ درصد، تخم مرغ ۲۶.۳ درصد، برنج ۱۹ درصد، میوه های تازه ۲۶.۶ درصد، سبزی های تازه ۲۴.۵ درصد، گوشت قرمز ۵.۹ درصد، گوشت مرغ ۲۶.۲ درصد، قند و شکر ۱۳.۴ درصد افزایش یافت.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲

نخستین محموله صادراتی دام زنده کشور

پس از گذشت سال ها نخستین صادرات دام زنده ایران در حال انجام است که این امر نشانگر وجود زیرساخت های مناسب کشور در بخش تولید دام و افزایش تولید گوشت قرمز است.

۲۶ اسفند ۱۳۹۲

قیمت های نامتوازن میوه در بازارهای عرضه

تعیین قیمت بالا برای خرید سیب و پرتقال باعث شد قیمت میوه در بازارهای عرضه افزایش پیدا کند و قیمت این محصولات به شکل تصاعدی بالا برود.

۲۵ اسفند ۱۳۹۲

تدوین برنامه‌ای برای جلوگیری از تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی

سازمان امور اراضی کشور با کمک سایر ارگان‌های مرتبط، برنامه مفصلی را برای جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی به‌ویژه شمال کشور در دست تدوین دارد.

۲۵ اسفند ۱۳۹۲

بانک سپه عامل پرداخت وجه خرید تضمینی گندم

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان اینکه بانک سپه به عنوان عامل پرداخت پول خرید تضمینی کشاورزان در سال ۹۳ تعیین شد، گفت: پول کشاورزان آنلاین و بدون تغییر پرداخت خواهد شد.

۲۵ اسفند ۱۳۹۲
وزیر نیرو اعلام کرد

برای اعلام خطر کاهش آب سدها به رئیس‌جمهور نامه می‌نویسم

وزیر نیرو با بیان اینکه تنها صحبت از کمبود منابع آبی در کشور برای مردم کفایت نمی‌کند، گفت: نسبت به پایین آمدن ارتفاع آب از تراز ایمنی مورد نیاز در شمار قابل توجهی از سدها اعلام خطر می‌کنم و باید نامه‌ای خدمت رئیس‌ جمهوری تهیه و اعلام خطر شود.

۲۴ اسفند ۱۳۹۲

تنظیم بازار شب عید بر عهده کیست؟

با تصویب آیین نامه های اجرایی قانون تمرکز وظایف بخش کشاورزی، از اواخر بهمن ماه سال جاری، اجرای آن در حالی آغاز شد که بخشی از این قانون همچون تنظیم بازار میوه شب عید همچنان با گفته های متناقض از سوی مسوولان دو وزارتخانه «صنعت، معدن و تجارت» و «جهاد کشاورزی» رو به رو است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۲

اقتصاد تک‌محصولی آنهم از نوع خام‌فروشی تنش‌آفرین، خلاقیت‌کش و خودستیز است

سالهاست سوءمدیریت‌های بخش دولتی را با درآمدهای سرشار نفتی جبران می‌ کنیم، متاسفانه با تبدیل ذخیره سرمایه ملی به واردات مواد غذایی انسان و دام و محصولات مصرفی، ناخواسته به جنگ اقتصاد ملی می‌رویم.

۲۰ اسفند ۱۳۹۲

هندی‌ها نخستین کود نانویی جهان را ساختند

هند دومین کشور بزرگ وارد کننده کود در جهان است و تقریبا همه کودهای غیر اوره‌ای مورد نیاز خود را از خارج تامین می کند. این کود نانویی جدید توسط دکتر طرفدار پژوهشگر هندی موسسه تحقیقات کشاورزی هند ساخته شده است. این کود با استفاده از آنزیم های میکروبی برای تجزیه نمک های مربوطه به نانو ساخته می شود.

۲۰ اسفند ۱۳۹۲
برخلاف قانون انتزاع

واردات گندم در سال آینده همچنان بر عهده وزارت صنعت است

در حالی که بر اساس قانون تمرکز وظایف بازرگانی بخش کشاورزی، سرنوشت تولید تا بازار داخلی و خارجی محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی واگذار شده است، شرکت بازرگانی دولتی اعلام کرده که واردات گندم در سال آینده را وزارت تجارت انجام می‌دهد.

۲۰ اسفند ۱۳۹۲

واگذاری 109 هزار هکتار از اراضی حاصلخیز به شرکت نفت

در حالی 109 هزار هکتار از اراضی حاصلخیز و مستعد کشت به شکل قانونی و یک‌جا به شرکت نفت واگذار شده است که این اراضی می‌توانست برای 10 هزار و 900 نفر از جوانان دشت آزادگان هویزه اشتغال ایجاد کند.

۱۸ اسفند ۱۳۹۲

برنج، کنجاله، گندم و ذرت عمده اقلام وارداتی امسال ایران!

اقلام عمده محصولات وارداتی به کشور شامل برنج به ارزش یک میلیارد و 930 میلیون دلار، کنجاله به ارزش یک میلیارد و 442 میلیون دلار، دانه گندم سخت به ارزش یک میلیارد و 12 میلیون دلار، دانه ذرت دامی به ارزش یک میلیارد و 17 میلیون دلار و وسایل نقلیه به ارزش 917 میلیون دلار بوده است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲
توکلی در نامه ای خطاب به روحانی:

چه توجیهی دارد شرکت‌­هایی که می­‌خواهیم از آنان خرید کنیم به تایید آمریکا برسانیم؟

آیا اطلاع دارید که وزارتخانه ذی‌ربط تنها 8 شرکت خارجی را برای خرید کالاهای اساسی از طریق وزارت خارجه به 1+5 معرفی کرده و آنان تنها 4 شرکت را پذیرفته‌اند؟ آیا خبر دارید که مالکین هر 4 شرکت آمریکایی هستند؟

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

طرح کاداستر در صحن علنی مجلس بررسی شد

سنددار شدن روستاها، علاوه بر آنکه می‌تواند مشکل روستاییان در سیستم بانکی را مرتفع کند، زیربنای رونق اقتصادی و پویایی بخش کشاورزی خواهد شد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

الزامات اقتصاد مقاومتی/ اینفوگرافیک

به گزارش عیارآنلاین به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، «مسئله اقتصاد مسئله اصلى كشور است». رهبر انقلاب در حرم امام رحمه‌الله این نكته را فرمودند. ایشان همچنین در دیدار كارگران در تبیین شاخص‌های اصلح برای انتخابات گفتند رئیس‌جمهور آینده باید در حوزه‌ی اقتصاد، دارای برنامه‌ی اقتصاد مقاومتی باشد.در این اینفوگرافیک الزامات […]