۲۶ خرداد ۱۳۹۴
رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران:

بالا بردن تعرفه زمینه قاچاق محصولات کشاورزی را فراهم کرده است

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی ایران از توسعه صادرات غیر نفتی می گوید و اعتقاد دارد که ممنوعیت واردات میوه کار درستی نیست.

۲۶ خرداد ۱۳۹۴
سازمان جهانی بهداشت حیوانات

آنفلوانزای مرغی در مازندران

سازمان جهانی بهداشت حیوانات اعلام کرد وزارت جهادکشاورزی ایران از شیوع بیماری آنفلوآنزای مرغی در یک روستای واقع در استان مازندران خبر داده است.

۲۶ خرداد ۱۳۹۴
رئیس کمیسیون ویژه تولید ملی مجلس:

با ۱۰ درصد هزینه واردات کالاهای اساسی طی ۱۰ سال می توان به خودکفایی رسید

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولیدملی مجلس با اعلام اینکه بر اساس قانون انتزاع ۱۰درصد هزینه واردات کالا‌های اساسی به حمایت از تولید همان کالا اختصاص می‌یابد، گفت: با اجرای این قانون طی ۱۰سال به خودکفایی در کالاهای اساسی وارداتی می‌رسیم.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴
رییس جمهوری اعلام کرد:

پرداخت تسهیلات با سود ۱۰ درصدی برای طرح های کشاورزی خراسان شمالی/ کاهش ۸ میلیارد دلاری واردات مواد غذایی

رییس جمهوری در اجتماع بزرگ مردم استان خراسان شمالی با تاکید بر اینکه ما از تحریم نمی ترسیم اما با آن مبارزه می کنیم و با کمک شما مردم تحریم ها را خواهیم شکست، گفت: اگر می خواهیم به پیشرفت و قله های ترقی دست یابیم باید متحد باشیم، دست به دست هم دهیم و اختلافات را کنار بگذاریم.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴

درخواست وزارت نیرو از طلاب و مبلغان برای هوشیار کردن مردم

قائم مقام وزارت نیرو، گفت: کشور از نظر منابع آبی مشکلات بسیاری دارد و طلاب و مبلغان باید مردم را نسبت بهره برداری و صرفه جویی در این نعمت هوشیار کنند.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴

توقف روند صعودی قیمت زعفران

میری در رابطه با بازار دو هفته گذشته زعفران بیان داشت: از پایان هفته گذشته روند صعودی قیمت زعفران متوقف شده و حتی قیمت هر کیلو زعفران حدود ۱۵۰ هزار تومان کاهش داشت.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴

اجرای طرح مشترک آبزی پروری بین ایران و فرانسه

معاون آبزی‌پروری سازمان شیلات ایران گفت: برای راه‌اندازی نخستین مرکز تکثیر ماهیان دریایی طرحی مشترک میان ایران و فرانسه در قشم با ۶٫۵ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴

مسیر وارد شدن زعفران به بورس کالا بررسی شد

جلسه مشترک بورس کالای ایران و فعالان بازار زعفران کشور در قالب یک دوره آموزشی با محور استفاده از بستر بورس کالای ایران برای توسعه تولید و معاملات زعفران در شهر تربت حیدریه استان خراسان رضوی برگزار شد.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴
لاهوتی تاکید کرد:

حل اختلاف وزارت صنعت و جهاد کشاورزی گام اول مبارزه با قاچاق برنج

نماینده مردم لنگرود در مجلس گفت:مسئله اصلی در مورد واردات برنج اختلاف نظر بین وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت،معدن وتجارت در مورد سرانه مصرف برنج کشور است که باید هر چه زودتر این مشکل حل شود.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴

رتبه پایین ایران از نظر شاخص های زیست محیطی

بر اساس گزارش ۲۰۱۴ شاخص جهانی عملکرد محیط زیست (EPI)، سوییس، لوکزامبورگ، استرالیا، سنگاپور، جمهوری چک، آلمان، اسپانیا، اتریش، سوئد و نروژ ۱۰ کشوری هستند که بهترین عملکرد محیط زیستی را داشته اند.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴

عسگراولادی: واردات محصولات اساسی در دولت یازدهم بیشتر از دولت قبل است

اسداله عسگراولادی رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین با انتقاد از ادعای رئیس جمهور در خصوص کاهش ۸ میلیارد دلاری واردات مواد غذایی نسبت به دوره قبل اظهار کرد: ادعای رئیس جمهور را به هیچ عنوان قبول ندارم و معتقدم که واردات در دولت یازدهم بیشتر از دولت قبل هم شده است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴
مدیر کل دفتر غلات وزارت کشاورزی

کاهش ۳۵ درصدی کشت برنج در مناطق غیرشمالی

مدیرکل دفتر غلات و نباتات علوفه‌ای وزارت جهاد کشاورزی از فاصله ۴۰ درصدی قیمت تولید تا بازار برنج خبر داد و گفت: در حالی که هر کیلوگرم برنج مرغوب از شالیکاران حدود ۶۰۰۰ تومان خریداری می‌شود، قیمت این محصول در آستانه ماه رمضان به کیلویی ۷۰۰۰ تا حداکثر ۸۵۰۰ تومان رسیده است.

۲۵ خرداد ۱۳۹۴
دبیر انجمن صنایع لبنی:

افزایش ۶ درصدی قیمت تمام شده محصولات لبنی

دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه پیگیر افزایش ۵ درصدی قیمت لبنیات نیستیم، گفت: بازار کشش افزایش قیمت جدید را ندارد.

۲۴ خرداد ۱۳۹۴
معاون امور بازرگانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور خبر داد

افزایش تنوع کودهای مصرفی بخش کشاورزی از ۳ به ۲۲ نوع

معاون امور بازرگانی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور گفت: با پیگیری پیشنهاد متنوع‌سازی کودهای شیمایی از سال گذشته توانستیم در سال جاری زمینه توزیع ۴ میلیون و ۷۵۰ هزار تن انواع کود شیمیایی در سطح کشور را فراهم کنیم.

۲۴ خرداد ۱۳۹۴
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران خبر داد

چراغ سبز دولت برای صادرات آرد توسط بخش خصوصی

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران بر حمایت از بخش خصوصی در صادرات آرد به کشورهای آسیای مرکزی و حوزه خلیج فارس تأکید کرد.