۳۱ فروردین ۱۳۹۳

صادرات 100تن زعفران در سال92/ کاهش 68درصدی ازلحاظ ارزش

آمارها نشان می‌دهد 100 تن زعفران به ارزش ۱۱۹.۱ میلیون دلار به خارج از کشور صادر شده است که این رقم در مقایسه با صادرات سال 91 با کاهش 68 درصدی از لحاظ ارزش مواجه بوده است.

۳۱ فروردین ۱۳۹۳

جنگل های زاگرس منبع تامین 40درصد آب شیرین کشور

براساس آمار اعلام شده برخی کارشناسان، 40 درصد آب شیرین کشور از جنگل های زاگرسی تامین می شود که طبق آمارهای مذکور پدیده خشکیدگی درختان بلوط زاگرسی از لحاظ اهمیت دست کمی از دریاچه ارومیه ندارد.

۳۱ فروردین ۱۳۹۳

پیش بینی افزایش میزان تولید میگو درسال جاری

متاسفانه صنعت میگو هم اکنون با موانع و مشکلات اعتباری مواجه است، که در صورت رفع مشکلات این بخش، تولید 25 هزار تنی میگو دور از انتظار نخواهد بود.

۳۱ فروردین ۱۳۹۳
مجری طرح گندم:

پیش بینی برداشت 10میلیون تن گندم در سال جاری

پیش‌بینی می شود در سال جاری حدود 10 میلیون تن گندم برداشت شود و با توجه به وضعیت خریدهای امسال، امید می‌رود که بیشتر این محصول توسط بخش دولتی خریداری شود.

۳۱ فروردین ۱۳۹۳

عدم نظارت دولت، عامل اصلی وضعیت نابسامان بازار تخم مرغ

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران:قیمت نهاده های دامی به صورت دقیقه ای افزایش می یابد. مرغداران در هر کیلو تخم مرغ تولیدی ۱۶۰۰ تومان زیان می کنند.

۳۱ فروردین ۱۳۹۳

کاهش شدید تولید پرتقال آمریکا در پی شیوع آفت

این آفت مرکبات که از طریق یک حشره کوچک گسترش یافته، محصول پرتقال فلوریدا را از بین برده و صعود قیمت آب پرتقال در بازارهای نیویورک را به دنبال داشته است.

۳۰ فروردین ۱۳۹۳

واردات 2هزار تن بذر سیب زمینی، پاسخگوی نیاز کشور نیست

عضو هیات مدیره اتحادیه سیب زمینی کاران:در حال حاضر قیمت تمام شده تولید سیب زمینی سرزمین (بدون تاثیر هدفمندی یارانه‌ها) هزار تومان است؛ مسئولان و مردم باید سیب زمینی کمتر از این قیمت را فراموش کنند.

۳۰ فروردین ۱۳۹۳

اجاره مراتع ارمنستان توسط ایران غیرمحتمل است

یک مقام دولت ارمنستان: امکان انعقاد موافقتنامه های جدید با ایران را غیرمحتمل دانست و گفت، دولت محلی سیونیک تنها خواهان توسعه پرورش گوسفند در داخل است.

۳۰ فروردین ۱۳۹۳

برداشت سیب زمینی از مناطق جنوبی/ پیش بینی کاهش قیمت

در حالی که قیمت سیب‌زمینی در بازار به بیش از ۴ هزار تومان رسیده بود با آغاز برداشت این محصول در خوزستان قیمت به ۲ هزار تومان در میادین میوه و ۳ هزار تومان در میوه‌فروشی‌ها کاهش یافت.

۳۰ فروردین ۱۳۹۳

بذر های وارداتی صیفی جات، یکساله هستند

باید برای بذرگیری از محصولات کشاورزی بومی اقدام شود چرا که بذرهای وارداتی اعتبار یک ساله دارند و نمی‌توان از آنها بذرگیری کرد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۳

طرح انتقال آب به 46 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دشت سیستان

بررسی مشکل کم آبی یکی از مهمترین برنامه های کاری رئیس جمهور در سفر به سیستان و بلوچستان است.

۲۷ فروردین ۱۳۹۳

ممنوعیت کشت ذرت اصلاح شده در فرانسه

مجلس فرانسه کشت و زراعت دانه‌های ذرتی که توسط مهندسان ژنتیک از نظر نژادی تغییر یافته است را در این کشور ممنوع اعلام کرد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۳

راه اندازی مرکز تحقیقات غذای حلال در مشهد

رییس پژوهشکده علوم و صنایع غذایی مشهد گفت: امسال ایجاد مرکز تحقیقات غذای حلال در این پژوهشکده به عنوان یک اولویت مهم، اجرایی و فعال می شود.

۲۷ فروردین ۱۳۹۳

غیر از برنج، تامین سایر اقلام سبدکالای دوم برعهده وزارت جهاد است

در راستای واگذاری تنظیم بازار کالاهای اساسی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت جهاد کشاورزی کالاهای مرحله‌ی دوم سبد کالایی به غیر از برنج از سوی وزارت جهاد کشاورزی تامین می‌شود.

۲۷ فروردین ۱۳۹۳

اختصاص 1300میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار

در سال جاری 1300 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار اختصاص یافته که درصورت تخصیص کامل، این اعتبار برای 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کفایت می‌کند.