۲۶ تیر ۱۳۹۳
معاون وزیر جهادکشاورزی:

ساماندهی کمیت و کیفیت کود های مورد نیاز بخش کشاورزی ضروری است

معاون امور زراعت وزیر جهادکشاورزی بر ساماندهی کمیت و کیفیت کودهای مورد نیاز بخش کشاورزی در راستای افزایش و پایداری این تولیدات تاکید کرد.

۲۶ تیر ۱۳۹۳

امضای تفاهم‌نامه بین سازمان نظام دامپزشکی و سازمان امور مالیاتی کشور

با امضای تفاهم‌نامه مالیاتی بین سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و سازمان امور مالیاتی کشور اظهارنامه‌های تسلیمی هر یک از اعضای سازمان نظام دامپزشکی با رعایت مقررات و شرایط مربوطه مشمول طرح خود اظهاری قرار می‌گیرد.

۲۶ تیر ۱۳۹۳

عضو کمیسیون کشاورزی: اتحادیه لبنیات از عدم تخصیص یارانه به دامدران گله‌مند است

بزرگواری افزود: افزایش قیمت شیر باعث حذف این کالا از سبد غذایی مردم شده است/ کمیسیون کشاورزی همچنان برای کاهش قیمت‌ها منتظر گزارش کارشناسان اتحادیه لبنیات است

۲۶ تیر ۱۳۹۳

لبنیات در بازار ۲۰درصد گران شد+جدول

در حالیکه مسئولان صنایع لبنی تاکنون زیر بار خرید شیرخام به نرخ ۱۴۴۰ تومان نرفته اند، قیمت فراورده های لبنی در بازار دور از چشم مسئولان نظارتی ۲۰ درصد افزایش یافته است.

۲۵ تیر ۱۳۹۳

افزایش تولید گوشت قرمز در سال جاری/ فقط به 50 هزار تن واردات نیاز است

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران با اشاره به اینکه طی ماه های اخیر نرخ خرید گوشت قرمز از تولید کنندگان و دامپروران ثابت بوده است گفت: قیمت این محصول تا پایان ماه مبارک رمضان نیز افزایش نخواهد یافت.

۲۵ تیر ۱۳۹۳

خرید گندم از سال 94 بر مبنای سنجش کیفیت ذاتی انجام می‌شود

با رشد 37 درصدی، چهار میلیون و 583 هزار و 979 تن گندم از کشاورزان کشور خریداری شده است.

۲۵ تیر ۱۳۹۳

حجتی : احتمال وجود گوشت برزیلی با برند ایرانی ناچیز است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: هدف وزارت جهاد کشاورزی کوتاه کردن مسیر سفره تا زمین و حذف دلالان است، به نوعی که تولیدکننده، محصول خود را به صورت مستقیم در اختیار متقاضی قرار دهد.

۲۵ تیر ۱۳۹۳

دولت بابت یارانه شیر چقدر باید بپردازد؟

یارانه 300 میلیارد تومانی شیر خام که آذر پارسال برای حمایت از دامداران و جلوگیری از افزایش قیمت لبنیات به تصویب هیات دولت رسید، پس از گذشت حدود هفت ماه همچنان یک سوم آن پرداخت نشده است و طبق مصوبه جدید دولت برای بهار امسال هم باید پرداخت این مابه‌التفاوت ادامه یابد.

۲۵ تیر ۱۳۹۳
وزارت کشاورزی آمریکا

تولید ذرت ایران امسال هم افزایش ندارد/نیاز به 4.8 میلیون تن واردات ذرت

وزارت کشاورزی آمریکا پیش‌بینی کرد تولید ذرت امسال ایران نسبت به سال گذشته بدون تغییر یک میلیون و 250 هزار تن باشد که این میزان در طی سه سال اخیر ثابت بوده است.

۲۵ تیر ۱۳۹۳

نماینده جیرفت: بانک‌ها در حال مصادره زندگی کشاورزان هستند

نماینده مردم جیرفت با اشاره به نامه بیش از 160 نماینده مجلس به رئیس جمهور به منظور رسیدگی به مشکلات کشاورزان جنوب نسبت به اجرایی نشدن مطالبات نمایندگان انتقاد کرد.

۲۵ تیر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون کشاورزی

ضایعات ۳۰درصدی کشاورزی/کاهش ضایعات محصولات کشاورزی باعث بی‌نیازی از واردات می‌شود

عضو کمیسیون کشاورزی، گفت: اختصاص اعتبار برای نوسازی و مکانیزه کردن تجهیزات کشاورزی و برنامه‌ریزی برای کاهش ضایعات ما را از واردات بخش زیادی از محصولات کشاورزی بی‌نیاز می‌کند.

۲۵ تیر ۱۳۹۳

توضیحات وزیر جهاد کشاورزی درباره چای و ابریشم نماینده رشت را قانع نکرد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: جبار کوچکی نژاد نماینده مردم رشت از پاسخ وزیر جهاد کشاورزی در مورد مشکلات حوزه انتخابیه قانع نشد و سوال پس از طی مراحل قانونی در صحن مطرح خواهد شد.

۲۵ تیر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون کشاورزی:

رویکرد قانون‌مداری در وزارت جهادکشاورزی بارز است

وزارت جهادکشاورزی برای اجرای قانون‌های مصوب کمیسیون کشاورزی اهتمام ویژه‌ای دارد و مؤید آن را می‌توان تشکیل صندوق حمایت از تولیدکنندگان خوراک دام، طیور و آبزیان در جریان قانون افزایش بهره‌وری دانست.

۲۵ تیر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون کشاورزی خبر داد:

نامه نمایندگان مجمع کرمان به روحانی برای قرار دادن خرما در سبد کالا

نامه نمایندگان برای قرار دادن خرما در سبد کالای مصرفی نوبت دوم، بی‌جواب باقی مانده است.

۲۵ تیر ۱۳۹۳
دبیر انجمن کارفرمایان صنایع چوب ایران خبر داد:

قاچاق سالانه سه میلیون مترمکعب چوب از جنگل‌های کشور

سالانه حدود دو تا سه میلیون مترمکعب کسری چوب مصرفی در صنایع داخلی وجود دارد که به‌دلیل به صرفه نبودن واردات، از طریق قاچاق چوب تأمین می‌شود.