۲۱ مهر ۱۳۹۴

گزارش فائو از تولید محصولات اساسی/ جایگاه یازدهم ایران در تولید گندم جهان

فائو در جدیدترین گزارش از افزایش ۱۰۰ هزار تنی تولید غلات ایران در سال زراعی امسال خبر داد و اعلام کرد تولید گندم ایران بدون تغییر در سطح ۱۴ میلیون تن باقی می‌ماند.

۲۱ مهر ۱۳۹۴

تدوین طرح قانون نحوه بهره برداری محصولات تراریخته کشاورزی در مجلس

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس، با بیان اینکه برخی گروههای مردم نهاد در اروپا اجازه ورود محصولات تراریخته غذایی را به بازار مصرف خودشان نمی دهند، گفت: تهیه طرح قانون نحوه بهره برداری محصولات تراریخته کشاورزی به زودی در مجلس مطرح می شود.

۲۱ مهر ۱۳۹۴
عضو کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی:

کشاورزان با اعلام دیرهنگام نرخ‌های تضمینی در بلاتکلیفی به سر می‌برند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه قیمت مناسب برای خرید تضمینی گندم برای سال جدید حدود ۱۳۵۰ تا ۱۴۰۰ تومان است، گفت: کشاورزان با اعلام نشدن قیمت‌های تضمینی در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

۲۱ مهر ۱۳۹۴

بی‌آبی بهانه است/ در ایران، آب داریم ولی مدیریت نداریم

بهروز فروتن، مشاور عالی کانون صنایع غذایی و بنیان‌گذار صنایع غذایی بهروز، در گفت و گو با «فرصت امروز» از ناملایمات و موانعی که بر سر راه تولیدکنندگان قرار دارد، سخن می‌گوید. وی با همه این دشواری‌ها اما آینده و افق راه صنعت غذایی کشور را روشن می‌داند. این کارشناس پیشکسوت و به اصطلاح استخوان خرد کرده صنعت کشور، تکیه بر اقتصاد کشاورزی و گسترش صنایع غذایی را یکی از پایه‌های اصلی اقتصاد معرفی می‌کند. فروتن نیاز اصلی کشور در بحبوحه کنونی را وجود مدیرانی عاقل و دلسوز می‌داند و بر این موضوع تأکید فراوان دارد. در ادامه این گفت و گو را می‌خوانید.

۲۱ مهر ۱۳۹۴

بهای آب مصرفی ۵۲درصد مردم فقط ۱۰درصد افزایش یافت

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با تشریح جلسه امروز کمیسیون متبوعش، از بررسی افزایش آب بهای مصرفی خبرداد و گفت: براساس گزارش وزارت نیرو، افزایش قیمت آب پلکانی و بهای آب ۵۲درصد مردم ۱۰درصد افزایش یافته است.

۲۰ مهر ۱۳۹۴
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی

افزایش یک میلیون و ۱۰۰ هزار هکتاری سطح مکانیزاسیون در کشت پاییزه

در کشت پاییزه در دولت تدبیر و امید افزایش یک میلیون و ۱۰۰ هزار هکتاری سطح مکانیزاسیون در کشور عملیاتی شد.

۲۰ مهر ۱۳۹۴

اجرای طرح خرید تضمینی آب با حضور سرمایه گذاران خارجی انجام میگرد

معاون وزیر نیرو با بیان اینکه هنوز اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی خرید آب تضمینی از بخش خصوصی تامین نشده است، گفت: در دوران پساتحریم، سرمایه‌گذاران خارجی آماده اجرای طرح‌های صنعت آب هستند.

۲۰ مهر ۱۳۹۴
یک پژوهشگر آب و توسعه پایدار

دریاچه ارومیه با حفر چاه خشک نمی‌شود/ عامل خشکیدن دریاچه‌ها، رودها و تالاب‌ها سدسازی بدون ارزیابی است

پژوهشگر آب و توسعه پایدار با بیان اینکه دریاچه ۴۰ میلیارد متر مکعبی ارومیه هیچ‌گاه با حفر چاه نمی‌خشکد، گفت: سدسازی و انحراف آب رودها از بالا دست، باعث جابجایی حق ابه‌های کشاورزان و خشکیدن قنات‌ها و چاه‌های آن می‌شود.

۲۰ مهر ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر امور تشکل‌های کشاورزی سازمان تعاون روستایی خبر داد:

برنجکاران نیازمند یک تشکل صنفی هستند

برای دستیابی به کشاورزی پایدار و حمایت صنفی از تولیدکنندگان، تشکل‌های صنفی مقتدر که نقش دیده‌بانی داشته و قدرت چانه‌زنی با دولت دارند، ضرورت انکارناپذیر است.

۲۰ مهر ۱۳۹۴

دبیر جدید انجمن صنفی صنایع روغن نباتی انتخاب شد

به‌دنبال اتفاق‌های اخیر در بازار دانه‌های روغنی و بازپس‌گیری اختیار تنظیم بازار از این انجمن صنفی، دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران انتخاب شد.

۲۰ مهر ۱۳۹۴
مدیرعامل مجمع ملی کشاورزان خبره کشور خبر داد:

تاخیر دولت در اعلام قیمت خرید تضمینی گندم، بر تولید اثر منفی خواهد داشت

امروز و فرداهای تیم اقتصادی دولت در اعلام خرید تضمینی محصول استراتژیک گندم به‌طور قطع اثرات خود را بر محصولی که در خردادماه سال ۹۵ تولید می‌شود، خواهد گذاشت؛ زیرا کشاورزان عمده، هنوز مبادرت به کشت نکرده‌اند.

۲۰ مهر ۱۳۹۴
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران:

موانع صادرات خوراک دام به عراق برطرف شد

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: از ابتدای سال تاکنون صادرات خوراک دام، طیور و آبزیان به عراق متوقف شده بود که با رایزنی های انجام شده و رفع دغدغه های طرف عراقی، صادرات این محصول به کشور یادشده از امروز دوباره از سر گرفته شد.

۲۰ مهر ۱۳۹۴

صادرات میگو، نتیجه مذاکرات ایران و فرانسه!

سیاست‌های وزارت جهاد کشاورزی و باز شدن بازارهایی مانند روسیه، آمریکا و برخی کشورهای اروپایی، افزایش ۱۲۳ درصدی ارزآوری صادرات میگو در نیمه نخست امسال را به همراه داشته است.

۲۰ مهر ۱۳۹۴

اعلام دیرهنگام نرخ تضمینی باعث آسیب دیدن تولید داخلی میشود

مدیرعامل مجمع ملی کشاورزان خبره کشور گفت: کشاورزان به دلیل اعلام نشدن به موقع نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی سرگردانند.

۲۰ مهر ۱۳۹۴

سهام یک شرکت بزرگ روغن متعلق به عربستان است

خزائی، تولیدکننده روغن: متأسفانه یکی از بزرگترین شرکت‌های تولید روغن سهامش متعلق به عربستان است/ دولت افراد معتمدتری از همکاران خود را برای ارائه گزارش به وزارت جهاد معرفی کند