۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

رئیس جمهور: 200 هزار هکتار از اراضی به سیستم آبیاری مدرن مجهز می شوند

رئیس جمهور در مراسم روز کارگر: با برنامه ریزی دولت در سال ۹۳، ۲۰۰ هزار هکتار زمین به سیستم آبیاری مدرن مجهز خواهند شد.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۳

چین مانع از ورود بیش از یک میلیون تن ذرت آمریکایی شد

چین بیش از یک میلیون تن ذرت وارداتی از آمریکا را به دلیل وجود جزء تراریخته ژنتیکی تأیید نشده در آنها، مرجوع کرد.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

رئیس جمهور: بخش کشاورزی تحول بزرگی را پشت سر گذاشته است

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری در بخشی از گفت و گوی زنده تلویزیونی سه شنبه شب خود با مردم، به بخش کشاورزی پرداخت.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

ویلاسازی همچنان در روستاهای شمالی ادامه دارد

تبدیل اراضی کشاورزی و شالیزارها به دلیل لطمه‌ای که به بخش کشاورزی وارد می‌شود، بسیار خطرناک است و قطعا با تبدیل اراضی کشاورزی به ویلا خطراتی که بخش کشاورزی را تهدید می‌کند، بسیار جدی‌تر است.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

هشدار نسبت به آلودگی محصولات کشاورزی جنوب تهران

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، با انتقاد از استفاده از آب آلوده و سموم غیر استاندارد در تولید محصولات کشاورزی جنوب تهران، گفت: اگر اتفاقاتی چون حادثه مرگ 2 میلیون ماهی در سد فشافویه و همچنین استفاده از سموم غیراستاندارد در هر جای دنیا رخ می داد، مسئولان آن کشور استعفا می‌دادند.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

هزینه تمام شده تولید سیب زمینی 1000 تومان است

رئیس اتحادیه سیب زمینی کاران کشور: بهای این محصول در مراکز خرده فروشی استان تهران 3 هزار تومان و در میادین عمده‌ فروشی آن بین 1700 تا 2000 تومان است.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

کاهش شدید تولید گندم در سوریه

جنگ و خشکسالی محصول گندم سوریه را نابود کرده و اکنون برخی از کارشناسان پیش بینی می‌کنند تولید این کالای غذایی اساسی به حدود یک سوم پیش از دوران جنگ و احتمالا برای نخستین بار در 40 سال گذشته به کمتر از یک میلیون تن برسد.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

پرداخت 200 میلیارد تومان به گندمکاران/ وجه خرید تضمینی برگ سبز چای پرداخت نشده است

با وجود آنکه روزهای آغازین برداشت برگ سبز چای شروع شده است، اما هنوز برای اعتبار آن فکری نشده و کارسازی‌های لازم در بانک سپه به انجام نرسیده است.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

کاهش 3 درصدی تولید گندم در سطح جهان

شورای بین المللی غلات در گزارش ماه آوریل پیش بینی خود از تولید گندم جهان در سال 2014 را نسبت به گزارش ماه قبل 3 درصد کاهش داد و به 697 میلیون تن رساند.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

افزایش 50 درصدی قیمت تمام شده تولید شیر

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران: دامداران سال گذشته 8 ماه ضرر کردند و در 4 ماه پایانی سال نیز محصول خود را به قیمت تمام شده و بدون هیچگونه سودی عرضه کردند.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

جوائز صادراتی و توزیع کارت انرژی برنامه های دولت برای حمایت از بخش تولید

ایرج ندیمی: وزارت صنعت، طی چند روز گذشته سناریوهای پرداخت جایزه صادراتی به تولیدکنندگان و همچنین کاهش تعرفه خطوط ریلی به نفع بخش کشاورزی و تدوین کارت انرژی در دستور کار قرار داده است.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

اختصاص یارانه به محصولات لبنی هنوز قطعی نشده است

در نیمه دوم سال 92 دولت برای جلوگیری از افزایش قیمت لبنیات مصوب کرد، 300 میلیارد تومان به دامداران کشور به عنوان یارانه پرداخت شود، تا قیمت شیر خام و به تبع آن قیمت فرآورده‌های لبنی افزایش نیابد.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

همکاری ایران و قزاقستان در کشت فراسرزمینی گندم

معاون وزیر صنعت و فن‌آوری‌های نوین قزاقستان در دیدار با دکتر عبدالمهدی بخشنده معاون امور برنامه ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی، بر توسعه همکاری‌های کشاورزی بین دو کشور تأکید کرد.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

بهای خرید تضمینی برگ سبز چای، پرداخت نشده است

رییس سازمان چای از خرید تضمینی بیش از 2.5 تن برگ سبز چای خبر داد و گفت: گرچه هنوز پرداختی به چایکاران نداشته‌ایم اما با توجه به اختصاص ردیف بودجه مستقل به چای امیدوایم در آینده نزدیک با تامین منابع مالی، چایکاران به حق خود برسند.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

امضای تفاهمنامه «تبیین جایگاه کشاورزی در نهادهای رسانه‌ای»

بر اساس این تفاهم نامه زمینه همکاری مشترک بین نهادهای رسانه ای و وزارت جهاد کشاورزی پیش‌بینی شده و انتظار می رود بتوان از تمام ظرفیت‌های نهادهای رسانه‌ای و هنری کشور بهره برد.