۲۱ تیر ۱۳۹۴
ارسال به دوستان نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی

افزایش قیمت محصولات لبنی بستگی به کشش بازار دارد/ کره گران نمی‌شود

نایب رئیس هیئت مدیره انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه افزایش قیمت محصولات لبنی منوط به شرایط شرکت‌ها و آنالیز آن‌ها از وضعیت خود و بازار دارد، گفت: ممکن است با توجه به شرایط برخی محصولات افزایش قیمت نیابد.

۲۱ تیر ۱۳۹۴

کشاورزی پایدار، حفظ پایدار خاک

توجه به حفظ خاک به عنوان یکی از نهاده های اصلی کشاورزی از مباحث مهم کشاورزی پایدار می باشد. تخریب و فرسایش خاک به چالشی اساسی تبدیل شده است و اگر به آن توجه نشود بحران نابودی کشاورزی را در پی خواهد داشت.

۲۱ تیر ۱۳۹۴
رییس سازمان حفظ نباتات اعلام کرد

امسال میزان سن‌زدگی گندم به زیر یک درصد می‌رسد

رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: امسال میزان سن زدگی گندم در اثر مبارزه به موقع با این بیماری به زیر یک درصد می‌رسد.

۲۱ تیر ۱۳۹۴
سخنگوی سازمان حمایت

هنوز مجوزی برای افزایش قیمت ۱۸ کالای اساسی نداده‌ایم/ افزایش تا سقف ۶ درصد با بررسی مستندات

سخنگوی سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان با رد افزایش قیمت ۱۸ قلم کالای اساسی، افزود: طی بخشنامه‌ای مجوز بررسی مستندات تولیدکنندگان ۱۸ قلم کالا تا سقف ۶ درصد به سازمان حمایت داده شده است.

۲۱ تیر ۱۳۹۴
محصولات آب‌بر همچنان در صدر صادرات

صادرات هندوانه نصف شد، سیب‌زمینی دو برابر

با وجود کاهش صادرات هندوانه به نصف در مقایسه با سه ماهه اول سال گذشته، آمارها نشان می‌دهد که همچنان هندوانه در بین محصولات صیفی و سبزی بیشترین صادرات را دارد و از سوی دیگر صادرات سیب‌زمینی به عنوان دیگر محصولی که آب‌بر بودن آن باعث انتقاد کارشناسان کشاورزی می‌شود، نیز در این مدت به دو برابر افزایش پیدا کرده‌ است.

۲۱ تیر ۱۳۹۴
آیا آنفلوآنزا مهار شده است؟

سند شیوع بیماری آنفلوآنزای پرندگان در ایران روی سایت سازمان بهداشت جهانی دام

در حالی شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در ایران روی سایت سازمان بهداشت جهانی دام خودنمایی می‌کند که برخی مسئولان داخلی خبر از کنترل این بیماری در کشور خبر می‌دهند.

۲۱ تیر ۱۳۹۴

قیمت هر کیلو مرغ صادراتی اعلام شد

در حالی که صادرات گوشت مرغ در سه ماهه اول سال جاری با رشد ۵۰ درصدی به ۱۰ هزار تن رسیده‌ است، گمرک با انتشار بخشنامه‌ای صادرات گوشت مرغ را بدون دریافت مجوز قبلی مجاز اعلام کرد.

۲۱ تیر ۱۳۹۴

واکنش سازمان حمایت به بحث افزایش قیمت‌ لبنیات

سخنگوی سازمان حمایت اعلام کرد بر اساس مصوبات اخیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها، کمافی‌السابق شیر خام و محصولات لبنی پرمصرف (شیر، پنیر و ماست) در گروه کالاهای اولویت اول قرار گرفت.

۲۱ تیر ۱۳۹۴
دبیر انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان:

ایران مرکز توزیع خوراک دام و طیور خاورمیانه می‌شود

دبیر انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان از تلاش ایران برای تبدیل شدن به مرکز توزیع محصولات و صادرات مجدد در خاورمیانه خبر داد و گفت: با نگاه پساتحریمی آماده‌ایم تا از چند روز آینده مرکز توزیع محصولات در خاورمیانه شویم.

۲۱ تیر ۱۳۹۴

امسال میزان سن‌زدگی گندم به زیر یک درصد می‌رسد

رییس سازمان حفظ نباتات کشور گفت: امسال میزان سن زدگی گندم در اثر مبارزه به موقع با این بیماری به زیر یک درصد می‌رسد.

۲۱ تیر ۱۳۹۴

تاکنون هیچ افزایش قیمتی در شیر، پنیر و ماست نداشته ایم/۴۰۰ کارخانه لبنی زیان ده هستند

دبیر انجمن صنایع لبنی ایران با تاکید بر اینکه تاکنون ابلاغیه ای برای افزایش قیمت شیر، ماست و پنیر از سوی دولت نداشته ایم، گفت: انتظار می رود سازمان های نظارتی با شرکت های متخلف که افزایش قیمت غیرقانونی داشته اند، طبق مقررات قانونی برخورد کنند.

۲۱ تیر ۱۳۹۴
شورای اقتصاد تصویب کرد

دریافت مابه التفاوت ۱۵۰ تومانی از واردات هر کیلوگرم گندم و جو

شورای اقتصاد اخذ مابه‌التفاوت ۱۵۰۰ ریالی از واردات گندم و جو در سال ۹۴ را به استناد بند ۱ ماده ۱۳ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت بررسی و تصویب کرد.

۲۱ تیر ۱۳۹۴

بخشنامه افزایش ۶ درصدی قیمت کالاهای اساسی ابلاغ شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ بخشنامه معاون اجرایی رئیس‌جمهور به وزارت صنعت برای افزایش ۶ درصدی قیمت کالاهای اساسی خبر داد که گندم، آرد، نان، قند و شکر، مرغ، تخم مرغ، برنج، روغن نباتی، گوشت قرمز، کره، شیرخام و لبنیات از جمله اقلام مشمول افزایش قیمت هستند.

۲۱ تیر ۱۳۹۴
رییس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ خبر داد

شایعات آنفلوآنزایی مانع افزایش صادرات مرغ/ عراق پا پس کشید

رییس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت:‌ به دلیل شایعات اخیر درباره آنفلوآنزای مرغی، قانون جدید مبنی بر حذف مجوز وزارت کشاورزی برای صادرات مرغ، نمی‌تواند به بازار این محصول کمک کند و برای ایجاد تعادل در بازار، باید به افزایش صادرات مرغ کمک کرد.

۲۱ تیر ۱۳۹۴
مدیرکل دامپزشکی استان تهران:

فیروزکوه و دماوند به‌خاطر آنفلوآنزای مرغی قرنطینه شدند

مدیرکل دامپزشکی استان تهران با بیان اینکه به‌دلیل همجواری فیروزکوه و دماوند با استان مازندران این دو منطقه مورد قرنطینه قرار گرفته‌اند، گفت: تا به امروز موردی از شیوع آنفلوآنزا در استان تهران مشاهده نشده است.