۲۸ دی ۱۳۹۵
دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق:

ترکیه و چین بازار آرد عراق را قبضه کرده‌اند

دبیر‌کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با بیان اینکه ترکیه و چین با برندهای نه چندان معروف با افتتاح شعب مختلف حضور مستمر در صادرات آرد به عراق دارند، گفت: تولید‌کنندگان آرد ایرانی رضایت مشتریان خارجی را فراهم نمی‌کنند.

۲۸ دی ۱۳۹۵
در پی اصلاح آیین نامه قانون امور گمرکی؛

سود بازرگانی واردات قطعی ۹ قلم کالای کشاورزی اعلام شد

پس از اینکه دولت با ابلاغ مصوبه‌ای نسبت به افزایش سود بازرگانی تبدیل به واردات قطعی برخی کالاهای کشاورزی ورود موقت و کاهش زمان صدور محصولات تولیدشده از این کالاها به یک‌ سال اقدام کرد، جزئیات اضافه‌شدن دو تبصره به قانون امور گمرکی اعلام شد.

۲۸ دی ۱۳۹۵

تداوم تیرگی روابط تجاری روسیه و ترکیه

وزیر اقتصاد ترکیه اعلام کرده که همچنان، واردات یکسری محصولات کشاورزی ترکیه به روسیه ممنوع است و روابط تجاری دو کشور، به سطح پیش از بحران برنگشته است.

۲۸ دی ۱۳۹۵
معاون وزیرجهادکشاورزی:

بخش بازرگانی در کنار تولیدات کشاورزی باید فعال شود

معاون امور باغبانی وزیر جهاد کشاورزی گفت که حوزه بازرگانی در کنار تولیدات کشاورزی به ویژه باغبانی فعال نیست، درحالی که بازاریابی فروش محصول را باید این بخش انجام دهد.

۲۷ دی ۱۳۹۵
طبق آمار گمرک؛

واردات هزار و ۸۰۰ تن خوراک آماده آبزیان از ویتنام در ۷ ماه منتهی به مهر

بر اساس آمار گمرک در ۷ ماه منتهی به مهر ماه سال جاری بیش از هزار و ۸۰۰ تن خوراک آماده آبزیان وارد کشور شده است.

۲۶ دی ۱۳۹۵

افزایش ۸۲٫۲ درصدی یارانه خرید تضمینی گندم در بودجه ۹۶

مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی گفت: اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای ملی وزارت جهاد کشاورزی در لایحه بودجه پیشنهادی دولت در سال ۹۶ نسبت به سال قبل ۲۵٫۲ درصد رشد نشان می دهد.

۲۶ دی ۱۳۹۵
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی اعلام کرد؛

سرمایه‌گذاری ۵هزار میلیاردی برای توسعه مکانیزاسیون در بخش گندم

رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: در بخش گندم، تاکنون ۵ هزار میلیارد تومان برای توسعه مکانیزاسیون سرمایه‌گذاری شده است و انتظار می‌رود این عدد، سالانه به ۱۵۰۰ میلیارد تومان برسد.

۲۶ دی ۱۳۹۵
رییس موسسه سرم سازی رازی:

۱۰۰ میلیون دُز واکسن جدید نیوکاسل در سال آینده تولید می‌شود

رییس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی، از برنامه ریزی برای تولید ۱۰۰ میلیون دُز واکسن جدید نیوکاسل مقاوم به گرما در سال آینده خبر داد.

۲۶ دی ۱۳۹۵
یک مقام مسئول اعلام کرد:

وضعیت آب تهران بحرانی شد/صادرات هندوانه اشتباه است

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به اعلام وضعیت بحرانی برای منبع آب تهران، گفت: تولید و صادرات هندوانه در شرایط بی‌آبی فعلی، اشتباه بزرگی است.

۲۶ دی ۱۳۹۵
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خبر داد؛

پرداخت وام تا ۵ میلیارد تومان به روستائیان با فرصت یک ساله اشتغالزایی

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید با اشاره به پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به روستائیان و اینکه متقاضیان یک سال پس از دریافت تسهیلات فرصت برای ایجاد شغل دارند گفت:سقف پرداخت تسهیلات ۵ میلیارد تومان است.

۲۶ دی ۱۳۹۵
معاون وزیر نیرو:

۹۰ درصد ظرفیت‌های طبیعی کشور برای تامین آب مورد استفاده قرار گرفته است

معاون برنامه ریزی و اموراقتصادی وزارت نیرو با اشاره به استفاده دست کم ۹۰ درصدازمنابع طبیعی موجود کشور برای تامین آب در بخش های مختلف، برلزوم صرف جویی درمصرف، استفاده بهینه از منابع، حرکت به سمت استفاده از منابع جدید آبی و جلوگیری از توسعه سازه ای در بخش آب تاکید کرد.

۲۵ دی ۱۳۹۵
مدیرعامل سازمان بهره وری مصرف انرژی ایران:

مصرف انرژی در بخش کشاورزی ایران ۳٫۳ برابر مصرف جهانی است

مدیرعامل سازمان بهره وری مصرف انرژی ایران (سابا) گفت: بر اساس آمار آژانس بین المللی انرژی، مصرف انرژی در بخش کشاورزی ایران ۳٫۳ برابر متوسط جهانی است.

۲۵ دی ۱۳۹۵
مدیرکل صنایع تبدیلی و تکمیلی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد؛

کاهش مهاجرت روستاییان در صورت تخصیص تسهیلات ۱٫۵ میلیارد دلاری برای رونق صنایع تبدیلی و کشاورزی

در پی اعلام خبر تسهیلات ۱.۵ میلیارد دلاری برای توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی در روستاها از سوی وزیر جهاد کشاورزی، جزئیات آن از طرف مدیرکل صنایع تبدیلی و تکمیلی این وزارتخانه اعلام شد.

۲۵ دی ۱۳۹۵
بانک کشاورزی اعلام کرد؛

بخشودگی کامل جرایم دیرکرد تسهیلات در بانک کشاورزی به شرط پرداخت نقدی بدهی

بانک کشاورزی به منظور همراهی با سیاست های اقتصاد مقاومتی ، حمایت از تولید و مساعدت به بدهکاران، کلیه جرائم دیرکرد تسهیلات را مشروط به تسویه نقدی بدهی تا پایان سال ۱۳۹۵ مورد بخشودگی قرار می دهد.

۲۵ دی ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

نیمی از دامداری‌های کشور تعطیل هستند/کمبود دام گرانی گوشت را رقم زده است

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه ۴۰ الی ۵۰ درصد اماکن پرورش دام گوشتی در کشور تعطیل هستند،گفت: کمبود دام عاملی برای گرانی گوشت به شمارمی آید.