۲۳ مرداد ۱۳۹۶

حجتی: مدیریت آب بر عهده وزارت نیرو است

وزیر جهاد کشاورزی: بعضی محدودیت های قانونی و خشک مغزی ها در گرفتاری ما با منابع طبیعی تاثیرگذار است اما راه حلی برای رفع این موضوعات وجود دارد. مدیریت آب بر عهده وزارت نیرو است و ما مشاور کشاورزان در چگونگی مصرف آب هستیم. با وزارت نیرو در بخش تعادل بخشی آب سفره های زیرزمینی تفاهم نامه ای امضا کرده ایم.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی:

تعیین تکلیف مالکیت اراضی کشاورزی، با جدیت بیشتری در دولت دوازدهم دنبال شود

ابراهیمی: در دولت یازدهم از موضوعاتی که باید با جدیت بیشتری دنبال شود، تعیین تکلیف مالکیت اراضی کشاورزی به عنوان اساسی‌ترین عامل سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و همچنین اصلاح ماموریت و یا ادغام و حتی منحل شدن برخی از شرکتها و سازمان‌های وابسته به این وزارتخانه است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

رییس‌ جمهور قانون هوای پاک را برای اجرا ابلاغ کرد

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، امروز قانون هوای پاک را برای اجرا ابلاغ کرد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

سازمان محیط زیست باید با رعایت ضوابط، مجوز پرورش این ماهی را در کشور صادر کند

علی اکبری با انتقاد از واردات ماهی تیلاپیا به کشور گفت: با تولید این ماهی در کشور می توانیم اشتغالزایی فراوانی ایجاد کنیم. لذا سازمان محیط زیست باید با رعایت ضوابط، مجوز پرورش این ماهی را در کشور صادر کند.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

نوبخت: از ۱۰ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون‌تومانی بدهی دولت به گندم‌کاران‌، ۸ هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است

معاون رئیس‌جمهور گفت: از ۱۰ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون‌تومانی بدهی دولت به گندم‌کاران‌، ۸ هزار میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

احتمال ورود بیماری از طریق واردات تخم مرغ به کشور وجود دارد

نبی پور: احتمال ورود بیماری از طریق واردات تخم مرغ به کشور وجود دارد واقعیت این است که کشور ما بر مبنای واردات بنا شده نه تولید؛ از هر کشوری که تخم مرغ وارد کنند قیمت آن از چیزی که الان در داخل داریم هم گران تر می شود. ممکن است بیماری و آلودگی از این طریق وارد کشور شود، گفت: مسئولان به جای این کارها قیمت نهاده ها را کاهش دهند که قیمت تمام شده تولید پایین بیاید.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

حجتی: سهم کشاورزی در اقتصاد کشور ۳۱ درصد است

وزیر جهاد کشاورزی: با این هزینه‌های بالای بخش کشاورزی که قیمت تمام شده نهایی محصولات بالا بوده نمی‌توان با کشورهای دنیا رقابت کرد. کشورهای مختلف یارانه‌های چند صد میلیارد دلاری به کشاورزان می‌دهند حتی کشورهای کوچک نیز حمایت‌های آنچنانی از بخش کشاورزی می‌کنند.سهم کشاورزی در اقتصاد کشور ۳۱ درصد است. نگاه وزارت جهاد کشاورزی به تولید، نگاه زنجیره اقتصادی است و صنایع تبدیلی و تکمیلی غذایی باید در حوزه تولید باشد. باید از تولید داخل در بحث تعرفه ها حمایت شود و لایحه برداشت یک و نیم میلیارد دلاری فرصت مناسبی برای توسعه کشت گلخانه‌ای است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل امور بین‌الملل سازمان جنگل‌ها:

سند همکاری جهت ظرفیت‌سازی مدیریت مشارکتی جنگل و مرتع بین ایران و ژاپن امضا خواهد شد

مدیرکل امور بین الملل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از امضای سند همکاری ایران و ژاپن جهت ظرفیت‌سازی مدیریت مشارکتی جنگل و مرتع خبر داد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

عدم اجرای کامل قانون انتزاع، عامل واردات برنج در فصل برداشت است

قربانی: اجازه دادن به واردات برنج در زمان برداشت، تفکر ضد اقتصاد مقاومتی است. این اتفاق ناشی از عدم اجرای کامل قانون انتزاع است؛ طبق قانون انتزاع باید ستاد تنظیم بازار در اختیار وزارت کشاورزی باشد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر مدیریت مبارزه با بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی:

مشکل اصلی در مدیریت و مبارزه با تب برفکی، کمبود تولید واکسن مورد نیاز است

جهان‌پیما: مشکل اصلی در مدیریت و مبارزه با بیماری‌هایی مانند تب برفکی، کمبود تولید و تامین واکسن مورد نیاز است که با توسعه تولید داخلی درصدد تامین آن هستیم. بیماری تب برفکی و مبارزه با آن بر اساس اصل پیشگیری همواره با کمبود واکسن طی سال‌های اخیر مواجه بوده است و ظرفیت تولید داخلی مجموعه‌هایی مانند موسسه رازی و شرکت‌های بخش خصوصی کفاف نیاز داخلی را نمی‌دهد و در این راستا توسعه شرکت‌های تولیدکننده داخلی در دستور کار قرار گرفته است تا با تشویق و حمایت از آنها بتوانیم تولید داخلی این محصول را افزایش دهیم.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مردم زاهدان در مجلس:

امنیت غذایی، حاصل انتقال ستاد تنظیم بازار به وزارت کشاورزی است

شهریاری: اجرای قانون انتزاع باعث بهبود روند تولیدات بخش کشاورزی داخلی شده است. جداسازی بخش بازرگانی از وزارت جهاد کشاورزی کشور را به گذشته بر می گرداند. امنیت غذایی، حاصل انتقال ستاد تنظیم بازار به وزارت کشاورزی است.تنظیم بازار داخلی از طریق واردات محصولات کشاورزی خارجی یکی از سیاستهای غلط وزارت خانه بازرگانی سابق بود. باید به وزارت جهاد کشاورزی مسئولیت سیاستگذاری مدیریت واحد تولید از مزرعه تا بازار بطور کامل داده شود و سایر نهادها در راستای این سیاستها به ایفای وظایف خود بپردازند تا امنیت غذایی حاصل شود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
مدیر آمار و برنامه‌ریزی انجمن صنایع روغن‌کشی کشور:

در سال جاری از واردکنندگان بابت واردات هر کیلوگرم دانه روغنی ۵۰ تومان اخذ می‌شود

جعفری: در سال جاری از واردکنندگان بابت واردات هر کیلوگرم دانه روغنی ۵۰ تومان اخذ می‌شود که با این وجود، تعرفه واردات به ۱۰ درصد می‌رسد، حال باید از مسئولان پرسید که چرا واردات کنجاله به کشور از اخذ مابه‌التفاوت معاف است. هم‌اکنون برخی از کارخانه‌های روغن‌کشی غیرفعال هستند و برخی با ظرفیت ۵ تا ۱۰ درصد و برخی با ظرفیت ۴۰ درصد فعالیت می‌کنند. با توجه به نیاز ۲,۵ میلیون تنی کشور به کنجاله، کارخانه‌های این بخش در سال گذشته با روغن‌کشی یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن انواع دانه‌های روغنی، یک میلیون و ۵۰۰ هزار تن کنجاله تولید کردند، این در حالی است که واردات یک میلیون و ۶۰۰ هزار تنی انواع کنجاله به کشور، کارخانه‌هایی که سال‌ها با ظرفیت پایین فعالیت می‌کردند را با مشکل روبه‌رو کرده؛ به‌طوری‌که دیگر توان رقابت ندارند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

شریعتمداری گزینه مناسبی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت است

اکبری: محمد شریعتمداری گزینه مناسبی برای وزارت صنعت، معدن و تجارت است. ایشان تجربیات ارزنده ای در حوزه صنعت و تجارت دارد و قطعا در دوره وزارت ایشان در این وزارتخانه، شاهد غنی شدن بخش تجارت و افزایش صادرات خواهیم بود. با توجه به تجربیات هشت ساله آقای شریعتمداری در وزارت بازرگانی و سوابق دیگری که دارد، قطعا در وزارت صنعت، معدن و تجارت موفق خواهد بود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

عرضه گندم در بورس، سبب افزایش کیفیت محصول و شفافیت معاملات می شود

خانلو، رییس امور بازرگانی و خدمات مالی سازمان برنامه و بودجه: اجرای سیاست قیمت تضمینی در بورس کالا علاوه بر شفافیت معاملاتی، عرضه محصولات براساس استانداردهای تعیین شده در بورس و افزایش کیفیت را به همراه دارد. بورس کالا یک ابزار شفاف و کاراست، اما بدون تامین شرایط کامل در زنجیره تولید یک محصول، نباید انتظار معجزه را از آن داشت به عبارت دیگر اکنون از یک سو با اجرای سیاست خرید تضمینی توسط دولت و از سوی دیگر تعیین دستوری قیمت آرد و نان، دست بورس کالا را برای اجرای یک سیاست درست و بهینه بسته شده است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت محیط زیست شد

با حکم رییس جمهور، دکتر عیسی کلانتری به سمت معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شد . عیسی کلانتری در دولت یازدهم، مشاور معاون اول رئیس جمهور در امور آب، کشاورزی و محیط زیست و دبیر ستاد احیاء دریاچه ارومیه بوده است .