۲۸ خرداد ۱۳۹۶
دبیر انجمن برنج:

وزارت جهاد کشاورزی، تجارت را نادیده گرفته است

کشاورز: وزارت جهاد کشاورزی با یک نگاه تک بعدی به حمایت از تولید داخلی نه تنها از تولید کنندگان حمایت نکرد بلکه موجب ضرر مصرف کنندگان نیز شد. انتظار می رفت با واگذاری قانون انتزاع به وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید، بحث تجارت نیز مورد توجه قرار گیرد.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶

تولید محصوات دامی در برنامه ششم توسعه، نیاز به ۱۶۴,۶۳ میلیارد مترمکعب آب دارد

تولید محصوات دامی در برنامه ششم توسعه، نیاز به ۱۶۴,۶۳ میلیارد مترمکعب آب دارد. همچنین، تولید گوشت قرمز از ۸۰۶ هزار تن در سال ۱۳۹۵ به ۸۹۹ هزار تن در سال ۱۴۰۰ خواهد رسید و رشد سالانه ۲ درصدی خواهد داشت. همچنین بر طبق برآوردها، در سال ۱۴۰۰ تراز تجاری گوشت قرمز منفی ۷۱ هزار تن خواهد بود. اگر بخش کشاورزی و صنایع غذایی سهم ۱۳ درصدی صادرات در سال ۹۵ را حفظ کند، باید در پایان برنامه ششم توسعه یعنی در سال ۱۴۰۰، این بخش بیش از ۱۴,۵ میلیارد دلار صادرات داشته باشد.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶
معاون دفتر بهبود تغذیه و جایگاه دام وزارت جهاد:

وزارت جهاد دخالتی در واردات محصولات کشاورزی ندارد

حیدری: وزارت جهاد کشاورزی و نهادهای زیرمجموعه این وزارتخانه تنها به امر رصد بازار محصولات کشاورزی مشغول هستند و دخالتی در واردات این محصولات ندارند. بر اساس آخرین آمار معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی، میزان دام گاو اصیل ۹۸۳ هزار راس، گاو بومی ۲ میلیون و ۹۴۵ هزار راس، گاومیش ۲۰۰ هزار راس، گوسفند ۴۸ میلیون و ۷ هزار و ۷۰۰ راس و بز و بزغاله ۲۰ میلیون و ۴۰۷ هزار راس در کشور است. طی سال گذشته ۸ میلیون تن ذرت وارد کشور شد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها:

بیابان‌زایی، سومین چالش کره زمین محسوب می‌شود

جلالی: بعد از تغییر اقلیم و گرمایش جهانی و کمبود آب، بیابان‌زایی، سومین چالش کره زمین محسوب می‌شود. بر اساس آمارهای کنوانسیون مقابله با بیابان‌زایی حدود یک ششم جمعیت جهان، سه چهارم اراضی خشک جهان، یک سوم خشکی‌های روی جهان در معرض بیابانی شدن قرار دارند همچنین ۱۱۰ کشور دنیا در معرض بیابان زایی هستند. با توجه به اقدامات صورت گرفته در کشور در زمینه بیابان‌زدایی در سطح هشت میلیون هکتار، در دولت یازدهم ۱۸۴ هزار و ۵۸۰ هکتار عملیات بیابان‌زدایی از جمله احداث بادشکن، بذرپاشی، نهال‌کاری، مالچ‌پاشی، مراقبت و آبیاری صورت گرفت همچنین در قالب پروژه‌های ترسیب کربن با جوامع بین‌المللی در زمینه بیابان‌زدایی همکاری داشتیم.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

مسکن روستایی؛ بهترین هزینه‌کرد برای منابع صندوق توسعه ملی

با توجه به نیاز به بازسازی و مقاوم‌سازی فوری بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد روستایی در کشور جهت جلوگیری از بروز خسارت‌های جانی و مالی ناشی از سوانح طبیعی، همچنین دلایلی که به‌تفصیل بیان شد، به نظر می‌رسد، مسکن روستایی بهترین محل هزینه کرد موضوع لایحه برداشت ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی است که می‌تواند دغدغه‌های نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در مورد این لایحه را برطرف کند.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

لزوم افزایش ۲۵ درصدی تولید برنج در منطقه آسیای مرکزی و غربی تا سال ۲۰۳۵

رئیس مرکز بین المللی برنج آسیای مرکزی و غربی گفت: به منظور رویارویی با افزایش تقاضا، برقراری امنیت غذایی و کاهش فقر به افزایش ۲۵ درصدی تولید برنج در این منطقه تا سال ۲۰۳۵ نیازمندیم.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
رئیس مجمع ملی صادرکنندگان دام زنده:

روزانه ۹۰ تن لاشه به قطر صادر می‌شود

پوریان: روزانه ۹۰ تن لاشه به قطر صادر می‌شود که این لاشه‌ها به هیچ عنوان داخلی نیست بلکه به اسم ایران صادر می‌شود. روزانه ۱۷۰ تن گوشت گوساله و گوسفند مورد نیاز قطر است. با کشورهای روسی وارد مذاکره شدیم تا با خرید گوشت کالا را به اسم ایران به قطر صادر نماییم.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

ادعای وجود مازاد گندم برای صادرات باید به صورت دقیق بررسی شود

وقف چی: موضوع مازاد تولید گندم در حال حاضر تنها یک ادعا است که باید در مجلس به شور گذاشته شده و کاملا بررسی شود. طبق گفته وزارت جهاد کشاورزی در سه ماهه نخست سال ۳ میلیون تن گندم مازاد داریم که از این میزان ۲ میلیون تن آن امکان صادرات دارد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
نماینده سازمان ملل در امور عمران:

پروژه ترسیب کربن در ۴ استان گلستان، خراسان شمالی، یزد و خراسان جنوبی اجرا خواهد شد

فاز سوم پروژه ترسیب کربن با همکاری سازمان جنگل‌ها و مراتع و دفتر عمران سازمان ملل متحد امروز با امضای تفاهم‌نامه‌ای برای اجرا در ۴ استان کشور آغاز شد.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان امور عشایر ایران:

۷۵ درصد اقتصاد عشایر متکی به دامپروری است

قندالی: وجود مرتع مناسب از جمله ظرفیت‌های خوب برای جامعه عشایری است. مراتع نقش بسیار مهمی در اقتصاد خانوارهای عشایر و دامداران دارد بنابراین می‌طلبد اصول و روش‌های درست نگهداری و حفظ مراتع همواره مورد توجه گیرد. ۷۵ درصد اقتصاد عشایر کشور متکی به دام و دامپروری است.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

در سال ۹۳ جهت پرداخت تسهیلات به ۱۱۳،۰۰۶ فقره واحد مسکونی، قرارداد منعقد گردید

طبق اعلام روابط عمومی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، بر اساس آمار و اطلاعات ارائه شده از سوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، در سال ۱۳۹۳ جهت پرداخت تسهیلات به ۱۱۳،۰۰۶ فقره واحد مسکونی، قرارداد منعقد گردیده که تاکنون ۹۳،۶۹۴ واحد خاتمه و به بهره برداری رسیده است.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

اجازه دولت به کارخانجات آردسازی برای خرید مستقیم گندم از کشاورزان

هیأت دولت به کارخانجات آردسازی سراسر کشور اجازه داد با هماهنگی شرکت بازرگانی دولتی ایران نسبت به خرید گندم مورد نیاز خود از کشاورزان اقدام کنند.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

آغاز فاز سوم پروژه ترسیب کربن با همکاری سازمان ملل در ایران

تفاهم‌نامه‌‌ای برای اجرای فاز سوم پروژه ترسیب کربن در ۴ استان ایران با حضور نمایندگان دفتر عمران سازمان ملل (UNDP) و معاونان و رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع پیش از ظهر امروز در محل سازمان جنگلها به امضا رسید.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع:

وضعیت سه میلیون هکتار از کانون‌های گردوغبار، بحرانی است

رئیس سازمان جنگل‌ها و مراتع گفت: وضعیت سه میلیون هکتار از کانون‌های گردوغبار بحرانی است و در سال ۹۶، ۸۰۰ میلیارد تومان برای مقابله با ریزگردها اعتبار در نظر گرفته شده که هنوز چیزی اختصاص نیافته است.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶
معاون وزارت کشاورزی و محصولات غذایی بلاروس:

ایران تمایل دارد تا بلاروس گوشت و لبنیات وارد کند

مارینیچ: ایران تمایل دارد تا بلاروس گوشت و لبنیات وارد کند. بازار ایران امیدبخش است و این کشور با جمعیت حدود ۸۰ میلیون نفری سالانه تنها ۱۰ میلیون تن شیر تولید می‌کند و به همین دلیل ایران نیازمند واردات محصولات لبنی است و در کنار صادرات گوشت گوساله تمایل داریم تا در بازار محصولات لبنی ایران نیز حضور داشته باشیم.