۲۴ تیر ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد در امور باغبانی:

کشاورزی باید به صورت قراردادی و قطبی پیگیری شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی در همایش مدیران شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور با بیان اینکه کشاورزی باید به صورت قراردادی و قطبی پیگیری شود، گفت: این مساله سبب خواهد شد تا در صادرات محصولات در بازارهای جهانی موفق عمل کنیم.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
معاون وزیر کار:

تاکنون ۶ هزار‌میلیارد‌تومان از منابع اشتغال روستایی تخصیص یافته و حدود ۲ هزار‌میلیارد‌تومان از آن‌ها،مصوب شده و در نوبت پرداخت قرار دارد

منصوری: بنابراین از مجموع منابع ۱.۵ میلیارد دلاری (معادل ۶ هزار میلیارد تومان) صندوق توسعه ملی برای اجرای برنامه اشتغال روستایی، تاکنون ۵۰ درصد منابع یعنی ۳ هزار میلیارد تومان به حساب بانک‌ها واریز شده است که طبق قانون بانک‌های عامل نیز مکلف هستند در هر مرحله از تخصیص منابع صندوق توسعه ملی، معادل آن را از منابع داخلی خود با تلفیق منابع صندوق برای اشتغال روستایی اختصاص دهند. تاکنون حدود ۲ هزار میلیارد تومان از طرح‌های اشتغال، مصوب و منجر به انعقاد قرارداد بانک‌ها شده است و در نوبت پرداخت قرار دارد.

۲۳ تیر ۱۳۹۷
معاون وزیر کار:

در فاز نخست طرح مداخلات توسعه‌ای روستا هزار روستا را در دستور کار قرار دادیم

منصوری: در طرح مداخلات توسعه‌ای۴۹۰۰ روستای کانونی را شناسایی کردیم و در فاز نخست هزار روستا را در دستور کار قرار دادیم. روستاهای کانونی روستاهایی هستند که بیشترین داده و ستانده اقتصادی و اجتماعی را با روستاهای همجوار دارند. بنابراین اگر در روستاهای کانونی مداخلات توسعه‌ای انجام شود روستاهای همجوار نیز توانمند می‌شوند که اطلس این طرح مشخص شده و به استان ها نیز اعلام شده تا اصلاحات لازم را بر اساس داده‌های میدانی خود انجام دهند و سپس به تدریج تسهیل گران را برای آموزش در روستاهای کانونی توزیع می‌کنیم.

۲۲ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی:

اولویت ما اکنون در سازمان نظم و انضباط مالی، ساختاربخشی سازمانی و ایجاد ساختارهای مدرن است

شیرزاد:اولویت ما اکنون در سازمان نظم و انضباط مالی، ساختاربخشی سازمانی و ایجاد ساختارهای مدرن است. در اذهان عمومی معروف است که تعاون روستایی یک سازمان آرکائیک است و بوی کهنگی از این سازمان بلند می‌شود. یک سازمان سنتی با مکانیسم‌های بسیار سنتی. یکی از اصلی‌ترین وظیفه‌های بنده مدرن‌سازی، پویا کردن و چابک‌سازی این سازمان است که یکی از مهمترین مکانیسم‌های بازار نوین استفاده از سازوکارهای بورسی است که ما آن را تشویق و حمایت می‌کنیم و شرکت‌های کارگزاری موجود را با خطوط اعتباری تقویت کنیم.

۲۲ تیر ۱۳۹۷

با تصویب کارگروه ستاد تنظیم بازار مقرر شدکماکان واردات گوشت گرم گوسفندی با پرداخت یارانه چهار هزار تومانی ادامه یابد

با تصویب کارگروه ستاد تنظیم بازار مقرر شدکماکان واردات گوشت گرم گوسفندی با ارز ۳۸۰۰ تومان و پرداخت یارانه ریالی حدود چهار هزار تومان برای هر کیلوگرم ادامه یابد .

۲۲ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی:

سیستم زنجیره سرد بر مرکبات حاکم می‌شود

شیرزاد: با سردخانه‌داران و سورتینگ‌داران صحبت کرده‌ایم و برنامه‌ریزی از الان شروع شده است تا برای شب عید مشکل نداشته باشیم. مشکل اینجاست که ما نقدینگی را برای این دو قشر فراهم نکرده بودیم. بانک‌ها را در این داستان مشارکت نداده بودیم و شرکت‌های صنایع تبدیلی، فرآوری و نگهداری از قبل مشخص نشده بود. شرکت‌های باربری و حمل و نقل ما از قبل تجهیز نشده بود ولی الان سیستم زنجیره سرد بر مرکبات حاکم می‌شود و اکنون به برخی شرکت‌های باربری وام می‌دهیم تا خود را توسعه دهند.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

برنامه‌ریزی دقیق و ‌انتقال دانش به منظور افزایش شاخص «بهره‌وری آب» برای احیای دریاچه ارومیه ضرورت دارد

زند: برنامه ریزی دقیق و اثربخش، انتقال دانش و ارتقای سطح توانمندی بهره برداران به منظور افزایش شاخص “بهره وری آب” برای احیای دریاچه ارومیه ضرورت دارد. فعالیت های ترویجی صورت گرفته در زمینه احیای دریاچه ارومیه تاکنون رضایت بخش بوده است. در راستای تحقق اهداف برنامه احیای دریاچه ارومیه،پهنه بندی و فرهنگ سازی برای مصرف بهینه آب در پهنه ها انجام شده است.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
دبیر انجمن صنفی کارخانه‌های قندوشکر:

کل شکر تولیدی در سال ۹۶به بیش از دو میلیون و ۱۵هزارتن افزایش یافته‌است

کل شکر تولیدی از چغندر و نیشکر در سال ۹۶ به بیش از دو میلیون و ۱۵ هزار تن افزایش یافته که رکورد بی‌نظیری، در عمر ۱۲۳ ساله این صنعت است.

۲۰ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان تات:

با ایکرسایت برای تولید علوفه‌های کم آب همکاری نزدیکی داریم

معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی بر ضرورت برنامه ریزی دقیق و اثربخش، انتقال دانش و ارتقای سطح توانمندی بهره برداران به منظور افزایش شاخص بهره وری آب برای احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

تعاونی‌ها و تشکل‌های تولیدی باید فرآیند تأمین نهاده تا تولید و عرضه را بر عهده بگیرند

حجتی بر ضرورت ساماندهی نظام تولید و عرضه محصولات کشاورزی تاکید کرد:تعاونی ها و تشکل های تولیدی با حمایت و مشارکت صندوق های سرمایه گذاری بخش کشاورزی باید فرآیند تولید از مرحله تامین نهاده ها تا بازاررسانی و دسترسی مردم به تولیدات کشاورزی را بر عهده بگیرند.ایجاد ساختار و توانمندسازی تعاونی ها و تشکل های تولیدی بخش کشاورزی لازمه پذیرش این مسئولیت مهم است. باید به گونه ای اقدام کنیم که دیگر افرادی به نام سلطان واردات شکر در کشور نداشته باشیم.

۱۹ تیر ۱۳۹۷

خبرهای ضد و نقیض از اجاره بخشی از مراتع استان فارس به سرمایه‌گذاران قطری به منظور پرورش شتر خبر می‌دهد

یدالله رحماني، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس، از گفت‌وگو با قطر براي جذب سرمايه‌گذار خارجي و اجراي طرح پرورش دام در ايران خبر مي‌دهد. مهرزاد بوستاني، رئيس اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري اين استان، هم از تصميم‌گيري براي اختصاص بخشي از مراتع استان به سرمايه‌گذاران قطري سخن به ميان مي‌آورد. با وجود آنكه مسئولان استانداري مي‌گويند كه در طول مذاكرات ايران و قطر، متوليان سازمان جنگل‌ها در همه جلسات حضور داشته‌اند، مدير كل امور مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخيزداري كشور، به‌طور كامل انجام اين مذاكرات را رد مي‌كند.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

براساس قانون نباید ارائه سند زمین‌های کشاورزی یکی از شرایط بانک‌ها برای پرداخت وام به کشاورزان باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مجلس شورای اسلامی،گفت:بانک ها نباید برای پرداخت وام به کشاورزان ارائه سند زمین های کشاورزی را پیش شرط قرار دهند.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

امکان استفاده از آب در سواحل برای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای از جمله پرورش آناناس وجود دارد

حجتی: انتقال آب از عمق سرزمین به ساحل برای مصرف صنایع موجب خشکی برخی مناطق شده است و صرفه اقتصادی نیز ندارد.امکان استفاده از آب در سواحل برای ایجاد شهرک های گلخانه ای از جمله پرورش آناناس وجود دارد و با این اقدام ضمن ایجاد اشتغال در مناطق محروم از خروج ارز برای واردات این میوه جلوگیری می شود.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی:

اتحادیه مرکزی تعاونی‌های کشاورزی-روستایی،برای تکمیل زنجیره تجاری، باید به شرکت‌های سهامی خاص تبدیل شوند

مدیرعامل سازمان تعاونی روستایی ایران گفت: اتحادیه مرکزی تعاونی‌های تولید کشاورزی و روستایی کشور باید در اندیشه تاسیس واحدهای خدمات تجاری و بازرگانی جدیدی با شکل حقوقی شرکتهای سهامی خاص باشد تا مدیریت واردات و صادرات نهاده و محصولات کشاورزی را برعهده گیرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

برخی سدها موجب خشک شدن قنات‌ها و از بین رفتن پوشش گیاهی شده‌اند که پیشنهاد تخریب آن‌ها ارائه شده است

حجتی بر ضرورت احیا و مرمت قنات ها با مشارکت مردم تاکید کرد و افزود:احداث برخی سدها موجب خشک شدن قنات ها و از بین رفتن پوشش گیاهی شده اند که برای حفظ سرزمین، پیشنهاد تخریب آنها ارائه شده است.سالانه ۸ میلیارد متر مکعب آب شیرین بدون استفاده مناسب به دریای خزر می ریزد. تا یک ماه آینده تمام آب استان گیلان ماندآبی می شود و یا به دریا می ریزد در حالی که می توانیم با اجرای عملیات آبخیزداری بخشی از این آب را در آب بندها ذخیره و با پرورش ماهی در آنها به افزایش درآمد روستاییان کمک کنیم.