۲۸ دی ۱۳۹۵
رئیس سازمان دامپزشکی:

ایران از دانمارک تخم چشم‌زده وارد می‌کند

رئیس سازمان دامپزشکی ایران با اشاره به توسعه روابط ایران و دانمارک در حوزه دامپزشکی گفت: ایران به تازگی از کشور دانمارک گوشت بدون استخوان گوساله وارد کرده است و قصد دارد در آینده مکمل خوراک دام و تخم‌ چشم‌زده وارد کند.

۲۸ دی ۱۳۹۵

ایران و دانمارک در بخش دام و دامپزشکی تفاهمنامه امضا کردند

روسای سازمان دامپزشکی ایران و دانمارک تفاهمنامه همکاریهای علمی و پیشگیری علیه بیماریهای فرامرزی و توسعه همکاریهای آزمایشگاهی با یکدیگر امضا کردند.

۲۸ دی ۱۳۹۵
منابع طبیعی استان تهران اعلام کرد؛

بیابان زدائی در ۱۱ هزار هکتار بیابان ورامین

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان ورامین گفت: عملیات اجرایی بیابان زدائی و کاشت گونه‌های تاغ و گز مقاوم به شرایط سخت بیابانی در مساحت ۱۱ هزار هکتار از اراضی بیابانی ورامین انجام شد.

۲۸ دی ۱۳۹۵

نعمت زاده: برنامه‌های وزارت صنعت مطابق با سیاست‌های کلی نظام در محیط زیست است

وزیر صنعت، معدن و تجارت کشور با تاکید بر اینکه منافع صنعت با محیط زیست در تضاد نیست، اقدامات این وزارتخانه را در زمینه کاهش آلودگی هوا تشریح کرد و گفت: در زمینه ارتقای صنعت توأم با حفظ محیط زیست باید از تجربیات بین‌المللی استفاده کنیم.

۲۸ دی ۱۳۹۵
رئیس پژوهشکده سبزی و صیفی:

سالانه۷میلیون تن سبزی و صیفی ضایع می‌شود

رئیس پژوهشکده سبزی و صیفی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که سالانه ۷ میلیون تن از محصولات سبزی و صیفی کشور به ضایعات تبدیل می شود.

۲۸ دی ۱۳۹۵

ممنوعیت پرورش ماهیان غیر بومی در خلیج فارس و دریای خزر

مدیر کل دفتر سواحل و زیست بوم های معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست از همکاری با سازمان شیلات ایران برای توسعه پایدار پرورش ماهی در قفس خبر داد.

۲۸ دی ۱۳۹۵

نگرانی عضو شورای عالی سازمان محیط زیست از نحوه نگرش به کشاورزی در برنامه ششم/ تاکید بر تولید چغندر سبب فاجعه زیست محیطی خواهد شد

عضو شورای عالی سازمان حفاظت از محیط زیست خشک شدن تالاب‌ها و کم‌آبی رودها را به دلیل برداشت بی‌رویه آب‌های زیرزمینی دانست و گفت: در حال حاضر ۱۳۵ درصد از آب‌های زیرزمینی و ۹۰ درصد از آب‌های سطحی را مصرف می‌کنیم.

۲۸ دی ۱۳۹۵

شاعری:‌ برنامه ششم برای آب و کشاورزی احکام مترقیانه‌ای دارد

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:‌ نمایندگان مجلس از منابع کشور باخبر هستند و بسیاری از احکامی که مجلس در جریان بررسی ششم تصویب کرد با هماهنگی دولت بود.

۲۸ دی ۱۳۹۵

۴ میلیون مرغ تخم‌گذار آلوده به آنفلوآنزای مرغی معدوم شد

گزارش پنجمین جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران حکایت از معدوم‌سازی ۳ تا ۴ میلیون مرغ تخم‌گذار آلوده به آنفلوآنزای مرغی (آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان) دارد که موجب افزایش مقطعی قیمت تخم‌مرغ در استان تهران شده است.

۲۸ دی ۱۳۹۵
رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی:

نخستین واکسن نوترکیب انگلی دامی کشور تولید شد

رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از موفقیت محققان این موسسه در تولید آزمایشگاهی واکسن ضد کنه به عنوان نخستین واکسن نوترکیب در زمینه بیماری های انگلی دامی در کشور خبر داد.

۲۸ دی ۱۳۹۵
مجری طرح چغندر قند عنوان کرد؛

۹۰۰ میلیارد تومان بدهی معوق دولت به کارخانه‌های قند و شکر/ پیش‌بینی تولید ۱.۶میلیون تن شکر

مجری طرح چغندرقند وزارت جهاد کشاورزی گفت: دولت بابت مابه‌التفاوت خرید تضمینی چغندر از سال ۹۳ تاکنون ۹۰۰ میلیارد تومان بدهی معوق به کارخانجات قند دارد، ولی پیش‌بینی می‌کنیم امسال یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن شکر در کشور تولید شود.

۲۸ دی ۱۳۹۵
قائم مقام سازمان جنگل‌ها خبر داد؛

یک شرکت کره‌ای ۱۲۱ هزار نهال در جنگل‌های هیرکانی ایران می‌کارد

قائم مقام سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در راستای احیای جنگل‌های باستانی ایران و همچنین عمل به مسئولیت اجتماعی شرکتها یک شرکت کره‌ای با پیوستن به کمپین احیای جنگل‌های باستانی ایران ۱۲۱ هزار نهال در جنگل‌های هیرکانی مازندران می‌کارد.

۲۸ دی ۱۳۹۵

احتمال صادرات سیب ایرانی به فیلیپین در صورت تایید نمونه آن

وزارت کشاورزی فیلیپین اعلام کرد، این کشور احتمالا واردات سیب از ایران را به محض مشخص شدن نتایج بررسی ها و تایید نمونه سیب این کشور، آغاز خواهد کرد.

۲۸ دی ۱۳۹۵

حجتی: تولید محصولات کشاورزی باید با رویکرد صادرات محور و بازار پسند همراه باشد

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: تولید محصولات کشاورزی صادرات محور و متناسب با ذائقه مصرف کننده ضروری است و به توسعه و پایداری تولید می‌انجامد.

۲۸ دی ۱۳۹۵
معاون وزیر کشاورزی:

طرح تولید محصولات گلخانه‌ای تصویب شد

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: اجرای طرح تولید محصولات گلخانه ای در کشور مصوب شد.