۲۴ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد خبر داد؛

کنترل قیمت کالاهای اساسی در خرده‌فروشی‌ها ربطی به ما ندارد

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام گفت: توزیع، تولید و پشتیبانی کالاهای اساسی از جمله گوشت بر عهده ما است، اما نظارت بر قیمت در خرده‌فروشی‌ها ربطی به ما ندارد و سازمان‌هایی همچون سازمان حمایت و اصناف مسئول این کار هستند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
رییس اتحادیه فروشندگان میوه:

ناظران در بازار میوه کم‌حضور شده‌اند

در حالیکه بر اساس اعلام سازمان حمایت، بازار میوه و سبزی بیشترین شکایت‌ را در میان دیگر صنوف از سوی مردم داشته است، رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی گفت: دلالان خودمختار و سودجویانی که گوش‌شان به هیچ کس بدهکار نیست، عامل گرانی و تخلف در بازار میوه هستند و در این میان ناظران طی ماه‌های اخیر کمتر در بازار حضور داشته‌اند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

ممنوعیت و توصیه موکد بر عدم جوجه‌ریزی در اصفهان به دلیل آنفلوآنزا

با توجه به شیوع آنفوآنزای فوق حاد پرندگان در استان اصفهان، دامپزشکی ممنوعیت جوجه ریزی را در مناطق دارای ریسک بالای استان اعلام و توصیه موکد بر عدم جوجه‌ریزی گوشتی، تخمگذار و پولت در سایر مناطق کرد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

میزان اعتبار بیمه کشاورزی هرساله نیازمند افزایش است/ ردیف مستقل برای صندوق بیمه کشاورزی راهکاری برای پرداخت سریع خسارت به کشاورزان

عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه دولت در برنامه ششم در ماده۴۴ موظف شده ردیف مستقل برای صندوق بیمه کشاورزی درنظر بگیرد تا خسارت کشاورزان به موقع پرداخت شود،گفت:برطبق برنامه های توسعه کشور میزان اعتبار بیمه کشاورزی هرساله نیازمند افزایش است.

۲۴ بهمن ۱۳۹۵

توزیع برنج دولتی ۳۸۰۰ تومانی تا اردیبهشت ۹۶

دبیر انجمن واردکنندگان برنج خبر از توزیع برنج ۳ هزار و ۸۰۰ تومانی به مدت ۴ ماه یعنی تا اردیبهشت ۹۶ بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار داد.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
وزیر صنایع و کالاهای زراعی مالزی:

من ایران را متقاعد کردم که روغن پالم برای سلامتی انسان مضر نیست

وزیر صنایع و کالاهای زراعی مالزی گفت: من ایران را متقاعد کردم که روغن پالم برای سلامتی انسان مضر نیست. این گامی مهم در تشویق دولت ایران برای پایین آوردن تعرفه هاست.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

صادرات برنج هندی به ایران متوقف شد

به دنبال وضع تحریم های جدید آمریکا و بی میلی ایران نسبت به استفاده از دلار در مبادلات تجاری خود، نامشخص بودن وضعیت ارز مورد استفاده در مبادلات تجاری ایران و هند بر صادرات برنج باسماتی هند به ایران تاثیر گذاشته است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
مدیرعامل مجمع خبرگان کشاورزی:

تصمیم‌های یک‌شبه، تعادل بازار برنج را برهم زد

آزادسازی واردات برنج در حالی اعلام می‌شود که از یک ماه پیش بازار برنج وارداتی دچار نوسانات شدیدی شد و این نوسان بر بازار برنج داخلی نیز تأثیر گذاشت، به‌طوری‌که شاهد افزایش غیرمنطقی قیمت این محصول استراتژیک بودیم.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

گمرک واردات انواع برنج خارجی را تا مرداد ۹۶ آزاد اعلام کرد

گمرک ایران در ابلاغیه‌ای اعلام کرد: بر اساس بخشنامه‌های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان توسعه تجارت، واردات برنج تا مردادماه سال آینده آزاد شده است.بر اساس ابلاغیه اخیر هیات دولت، در ابتدای بهمن ماه نرخ حقوق ورودی انواع برنج سفید و قهوه‌ای از ۳۲ درصد به ۵ درصد، کاهش پیدا کرده است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور ایران:

۶۰ درصد خوراک دام در شرایط غیراستاندارد تولید می‌شود/ ضایعات ۹۸۰ میلیارد تومانی در مرغداری‌های صنعتی

رئیس انجمن صنایع خوراک دام و طیور ایران گفت: ضایعات در صنعت خوراک دام و طیور در سال گذشته به حدود ۹۸۰ میلیارد تومان رسید.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

ایران به قطب تحقیقات گندم و ذرت در خاورمیانه تبدیل می‌شود

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، ترویج و آموزش کشاورزی گفت: با اجرای طرح مشترک با موسسه تحقیقات سیمیت ، ایران به قطب بزرگ تحقیقاتی در زمینه گندم و ذرت در منطقه خاورمیانه تبدیل می شود.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس تاکیدکرد؛

کنترل ریسک بازار وارداتی و صادراتی محصولات کشاورزی نیازمند توسعه مرکز آمار ایران

عضو هیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه کنترل و مدیریت ریسک بازار وارداتی و صادراتی محصولات کشاورزی نیازمند توسعه مرکز آمار ایران است،گفت:نباید اجازه داد واسطه ها چندین برابر تولیدکننده و کشاورز سود ببرند.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی خبر داد؛

افزایش ۳۶ درصدی اعتبارات تملک ملی تحقیقات کشاورزی در لایحه بودجه ۹۶

مدیر کل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی گفت: اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای ملی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و موسسه های تابعه آن در لایحه پیشنهادی بودجه ۹۶ دولت ۳۶ درصد افزایش نشان می دهد.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

صادرات دام زنده گوشت را گران کرده است/ فاصله نرخ میان کشتارگاه و قصابی نیازمند نظارت جامع

عضوکمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه صادرات دام زنده عاملی برای گرانی گوشت به شمار می آید،گفت: تعیین منصفانه حد فاصل نرخ میان کشتارگاه و قصابی نیازمند نظارت جامع است.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام کشور:

صادرات دام زنده، همچنان آزاد است

وزارت جهاد کشاورزی، ممنوعیتی برای صادرات دام زنده از مرزهای کشور ندارد.