۲۸ فروردین ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر کشاورزی اعلام کرد؛

توزیع میوه‌های​ تنظیم بازاری تا اطلاع ثانوی

قائم مقام وزیر کشاورزی در امور بازرگانی اعلام کرد که میوه های تنظیم بازاری شب عید تا اطلاع ثانوی و برای کنترل قیمت‌ها به نفع مصرف کنندگان و تولیدکنندگان توزیع می شود و اگر مردم، گران فروشان را به دستگاه‌های نظارتی معرفی کنند با آنها برخورد می‌شود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

مدیریت بحران آب، در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته است

علیجانی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس گفت: اگر مشکل آب حل شود مشکل کشاورزی، دامپروری و صنایع مرتبط حل می شود؛ لذا بحران آب و مدیریت آن؛ مورد توجه برنامه ششم توسعه اقتصادی مجلس قرار گرفته است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد؛

کشاورزی، اولویت گسترش تولید و اشتغال

رسیدن به یک شرایط مطلوب در حوزه اشتغال و تولید، مستلزم انتخاب آن بخش اقتصادی است که اولویت داشته و منابع کشور به آن اختصاص یابد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی مطرح کرد؛

جولان ۱۸ نوع میوه قاچاق در بازار

مهاجران، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی از عرضه ۱۸ نوع میوه قاچاق با بسته بندی های ایرانی در بازار خبر داد. وی افزود: قاچاق میوه سبب ورود آفات خطرناک به کشور می شود که مبارزه با آنها دشوار است.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
در مجلس مصوب شد؛

اجرای سالانه معادل ۳۰۰ هزار هکتار اقدامات مقابله با پدیده گرد وغبار توسط وزارت جهاد کشاورزی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی وزارت جهاد کشاورزی را موظف کردند علاوه بر اجرای طرح‌های بیابان‌زدایی مقرر، سالانه حداقل معادل ۳۰۰ هزار هکتار نسبت به اجرای اقدامات مقابله با پدیده گرد وغبار با اولویت عملیات بیابان زدایی در مناطق بحرانی و کانون ها و زیست‌ بوم‌های حساس اقدام کند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

واعظی: بردن اینترنت به روستاها، به منظور ریشه‌کنی فقر و جلوگیری از مهاجرت است

واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات: نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری، مطابق با دغدغه‌های دولت به ویژه در موضوع اشتغال و رسیدگی به وضعیت معیشتی محرومان و مردم است. راه‌اندازی اینترنت در روستاها به این دلیل است که روستائیان بتوانند از طریق آن از خدماتی مانند دوره‌های آموزشی جهاد کشاورزی و پرونده سلامت الکترونیک بهره‌مند شوند. به دنبال استفاده از اینترنت و امکانات ارتباطی برای معرفی بهتر مناطق کشور به ویژه روستاها برای گردشگری، تولید، عرضه صنایع دستی با همکاری فارغ‌التحصیلان هستیم.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

تاکید عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بر عرضه مرکبات در بورس کالا

حسن نژاد، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم عرضه مرکبات در بورس کالا و ایجاد شفافیت در این زمینه گفت: بورس کالا این توانایی را دارد در کنار سایر محصولات که درحال حاضر مورد معامله قرار می گیرد مرکبات را در این بازار عرضه کند. راه اندازی قیمت تضمینی شرایط جدیدی را برای این بازار مالی رقم زده است. به گفته وی، به طور یقین توسعه این طرح به نفع کشاورزان و باغداران خواهد بود.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دولت، کشاورز را مجبور به گرفتن وام کرده و سپس سود بانکی می‌گیرد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: توجه به شعار اقتصاد مقاومتی در حوزه تولید و اشتغال از مهم‌ترین بحث‌های کمیسیون کشاورزی مجلس در سال جاری است.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

حجتی: تلاش ما این بود که میوه‌های شب عید با کیفیت باشد

حجتی، وزیر جهاد کشاورزی: تمام تلاش ما این بود که میوه‌های شب عید به خصوص پرتقال و سیب، با کیفیت باشد. در غرفه‌هایی که مربوط به ستاد تنظیم بازار بود کیفیت همه میوه‌ها خوب بود و اگر موردی از کیفیت پایین مشاهده کرده‌اید بگویید تا من پیگیری کنم.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد؛

سرعت کشورها برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار در بخش آب و فاضلاب کافی نیست

براساس گزارش تازه منتشر شده توسط سازمان بهداشت جهانی و بخش آب سازمان ملل، کشورها با سرعت کافی به سمت هدف تعیین شده در بخش آب و فاضلاب از اهداف توسعه پایدار حرکت نمی‌کنند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶

۱۲ میلیون قطعه مرغ تخم گذار بر اثر آنفلوانزا از بین رفت

طلاکش، دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران: اگر بیمه غرامت تولیدکنندگانی را که آنفلوانزا به تولیدشان آسیب وارد کرده پرداخت نکند، در ۶ ماهه دوم سال، تولید تخم مرغ با مشکل مواجه می‌شود. برای از سرگیری صادرات، لازم است که سازمان دامپزشکی کشور به سازمان جهانی بهداشتِ دام اعلام کند که ایران از این بیماری(آنفلوآنزا) پاک شده است. حدود ۱۲ میلیون قطعه مرغ تخم گذار بر اثر شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور معدوم و حذف شد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
وزیر اسبق کشاورزی:

عملکرد بخش کشاورزی در دولت یازدهم، مثبت است/ مشکل آب و بازار همچنان پابرجا است

وزیر اسبق کشاورزی معتقد است که گرچه عملکرد دولت یازدهم در حوزه کشاورزی مثبت بوده است اما مشکلاتی مانند میزان مصرف آب در این بخش و نوسانات و معضلات بازار همچنان پابرجاست که باید به آن توجه کرد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
رئیس سازمان بورس:

سیاست قیمت تضمینی در بورس، جایگزین خرید تضمینی شود

رئیس سازمان بورس با بیان این که سیاست قیمت تضمینی باید جایگزین خرید تضمینی محصولات کشاورزی شود، گفت: با اجرای این طرح بار مالی دولت در خرید محصول کشاورزان کاهش می‌یابد.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران مرغ گوشتی مطرح کرد؛

افزایش قیمت نهاده‌های کشاورزی و هزینه‌های سرقفلی، عامل گرانی مرغ

در حالیکه قیمت گوشت مرغ در بازار پس از چند هفته ثبات و کاهش نسبی قیمت مجددا رو به افزایش حرکت می‌کند، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام می‌گوید هیچ مشکلی در بازار تولید، تامین و عمده‌فروشی این محصول وجود ندارد نهایتا کیلویی ۷۲۰۰ تا ۷۵۰۰ تومان باید فروخته شود، در غیر اینصورت دستگاه‌های نظارتی باید با گران‌فروشان برخورد کنند.

۲۷ فروردین ۱۳۹۶
وزیر اسبق کشاورزی اعلام کرد؛

پابرجا بودن مشکل بازار کشاورزی از پیش از انقلاب تا کنون

کلانتری، وزیر اسبق کشاورزی اعلام کرد که از پیش از پیروزی انقلاب تا کنون کسی نتوانسته در هیچ دولتی حریف بازاری‌ها شود؛ چرا که همواره قیمت محصولات کشاورزی از زمان تولید و خرید از کشاورزان تا سفره‌های مردم تا حدود ۱۰۰۰ درصد یعنی ۱۰ برابر فاصله داشته است و می‌توان گفت دولت یازدهم نیز در این زمینه موفق به ثبت عملکردی مثبت نشده است. به گفته کلانتری احیای وزارت بازرگانی در این زمینه ضروری است و از وقتی این وزارتخانه حذف شد، مسائل و مشکلات بازار بدتر از گذشته شد و در این میان تنها کسی که متضرر شده، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان هستند.