۲۹ تیر ۱۳۹۶
رييس انجمن صنايع خوراك دام، طيور و آبزيان ايران:

قیمت کنجاله سویا و ذرت نسبت به سال قبل کاهش و جو افزایش داشته است

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران گفت: قیمت کنجاله سویا و ذرت نسبت به سال قبل کاهش و جو افزایش داشته است.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

رشد ۳۷ درصدی تولید حبوبات در دولت یازدهم

کشاورز، معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی: تولید حبوبات در کشور با رشد ۳۷ درصدی از ۵۰۵ هزارتن در سال ۹۲ به ۶۹۰ هزارتن در سال ۹۵ افزایش یافته است. تغییر الگوی کشت حبوبات دیم (نخود و عدس) از بهاره به کشت های پاییزه و انتظاری از برنامه های این معاونت برای افزایش تولید حبوبات در کشور بوده است.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

بررسی ممیزی مراتع دامداران در مناطق مورد مناقشه با اولویت تهران، البرز و مازندران

عضو هیئت رییسه مجلس، از بررسی ممیزی مراتع دامداران در مناطق مورد مناقشه با اولویت تهران، البرز و مازندران خبر داد.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

ابتکار: شورای شهر باید به محیط زیست و توسعه پایدار بپردازد

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با مرگ پلنگ رهای‌سازی شده گفت: تقصیر آنجاست که این خبر به موقع و درست منتشر نشد و کتمان شد به این موضوع رسیدگی و تحت تخلفات اداری برخورد می‌شود.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

گرمای هوا، مرغ‎های ۵ استان را تلف کرد

ولی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام: میزان تولید گوشت مرغ در کشور بالاتر از نیاز بازار است. افزایش دما باعث تلفات در مرغداری‌های پنج استان و گرمای هوا مانع از جابجایی و توزیع به موقع گوشت مرغ هم شده و این مسائل سبب افزای مقطعی گوشت مرغ شده است.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

تذکر نماینده مجلس به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از واردات محصولات کشاورزی

یوسف نژاد، نماینده مردم ساری به وزیر جهاد کشاورزی در خصوص جلوگیری از واردات محصولات کشاورزی در فصل برداشت و همچنین به وزیر نیرو در خصوص رسیدگی به وضعیت آب شرب روستاهای بخش کلیجان ساری تذکر داد.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

رشد ارزش افزوده بخش کشاورزی (به قیمت ثابت) در سال ۱۳۹۵ نزدیک به ۵٫۷ درصد بود

کشاورزی به عنوان یکی از مهمترین ظرفیت های ملی برای تولید داخلی نقش مهم و سازنده در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد. واردات محصولات کشاورزی در دولت یازدهم ۵ میلیارد دلار کاهش یافته است.

۲۸ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وزیر کشاورزی پول گندم کشاورزان را بعد از یک ماه بپردازد

ابراهیمی: از آقای حجتی می‌خواهیم که پول گندم کشاورزان را بعد از یک ماه بپردازد. کشاورزان مشکلات زیادی دارند و این حداقل کاری است که برای حوزه تولید و اشتغال برای کشاورزان در کشور انجام شود.

۲۸ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

با صرفه جویی ۴۰ درصدی در منابع آبی بخش کشاورزی می توان به بحران آب و خشکسالی در روستاها پایان داد

محمودزاده: با صرفه جویی ۴۰ درصدی در منابع آبی بخش کشاورزی می توان به بحران آب و خشکسالی در روستاها پایان داد. مهار آبهای مرزی ایران توسط ترکیه غیرقانونی و خلاف عرف و قواعد بین المللی است و این در حالی است که وزارت امورخارجه باید با اقدامات قانونی هرچه سریعتر این روند غیر قانونی را متوقف کند.

۲۸ تیر ۱۳۹۶
رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران:

تاخیر در پرداخت مطالبات گندمکاران دور از انصاف است

ایمانی: برخی کشاورزان با شروع کشت دوم و عدم دریافت مطالبات خود در تنگنای مالی شدیدی قرار دارند که این امر دور از انصاف است. از آغاز خرید تضمینی گندم،پرداخت مطالبات در استان های گرمسیری به کندی صورت گرفته است. کشاورزانی که از ۱۵ خرداد تا ۱۵ تیرماه اقدام به تحویل محصول خود نمودند تنها ۵۰ درصد بها را دریافت کردند.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

خروج برخی سدها از دستور کار به دلیل نداشتن پیوست‌های زیست‌محیطی در دولت یازدهم

وزیر نیرو گفت: زمانی که دولت یازدهم آغاز به کار کرد، ۱۴۴ سد در حال اجرا بود؛ اما با مطالعاتی که انجام شد تعداد ۵۰ سد به دلیل عدم بهره‌مندی از پیوست‌های زیست‌محیطی و شاخص‌های فنی از دستورکار خارج شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وضعیت سدسازی‌های ترکیه توسط سازمان محیط زیست پیگیری شود

عضوکمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه وضعیت سدسازی‌های ترکیه توسط سازمان محیط زیست از طرف وزارت خارجه پیگیری شود،گفت: الزامات برنامه ششم در زمینه محیط زیست با حضور ابتکار نیز در این جلسه کمیسیون بررسی شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

وزارت جهاد کشاورزی باید از بروکراسی خارج شده و همانند یک معلم کشاورزان را حمایت کند

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از عدم بازاریابی مناسب داخلی و بین المللی برای محصولات کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی باید از بروکراسی خارج شده و همانند یک معلم کشاورزان را حمایت کند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

ریزگردها زندگی مردم را مختل کرده‌اند

دهمرده: ریزگردها زندگی مردم را مختل کرده اند. در خواست دارم،رییس جمهور هیئتی برای ارائه گزارش ریزگردها به منطقه اعزام کند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

براساس برنامه ششم باید متولیان روستاها برنامه‌ریزی کنند که مانع مهاجرت از روستاها شوند

بهرام‌نیا: براساس سند توسعه برنامه ششم باید متولیان روستاها به گونه ای برنامه ریزی کنند که مانع مهاجرت شده و حتی سبب مهاجرت معکوس شوند. به منظور تقویت روحیه تولیدگری در روستاها دستور دهید نسبت به پرداخت پول گندم و کلزای تحویلی اقدام عاجل به عمل آید لذا پیشنهاد می‌کنم در خصوص قیمت خرید تضمینی قبل از کشت محصول، اعلام شود تا کشاورز با اختیار برای نوع کشت خود اقدام کند.