۲۲ شهریور ۱۳۹۸

نمایشگاه آرد و نان افتتاح شد/ هر ایرانی چقدر نان می‌خورد؟

امروز نمایشگاه صنعت غلات،‌آرد و نان در محل نمایشگاه بین‌المللی تهران افتتاح شد و ۳ روز معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۸

تفکیک وزارت صمت آدرس غلط دولت به مجلس

اغلب مردم در این روز ها، تحت فشارافزایش قیمت های بی ضابطه و سرسام آوری هستند که نشانی از ناتوانی وزارت صمت و سازمان های زیرنظر آن می دهد و دولت به جای اینکه از افراد متخصص در این وزارتخانه استفاده کند،قصد دارد با تفکیک وزارت صمت،آدرس غلط به مجلس دهد

۲۲ مرداد ۱۳۹۸

وزارت کشاورزی آلمان حامی صادرکنندگان برای ورود به بازارهای جدید

وزارت غذا و کشاورزی آلمان با تدوین برنامه ای برای حمایت از صادرات محصولات کشاورزی قصد دارد بازارهای جدیدی را به روی صادرکنندگان این کشور باز کند.

۲۱ مرداد ۱۳۹۸

دور زدن نمایندگان ملت با تشکیل معاونت بازرگانی/نقض صریح قانون تمرکز

در سال­های اخیر دولت بارها طرح تفکیک وزارت صمت و تشکیل وزارت بازرگانی را به مجلس ارایه کرد و هر بار با مخالفت قاطع نمایندگان مواجه شد اما اخیرا رییس دفتر رییس جمهور از تشکیل معاونت بازرگانی در صورت عدم تصویب این طرح خبر داد.

۲۹ تیر ۱۳۹۸

تناقض حمایت از تولید با تشکیل وزارت بازرگانی

وعده‌های تولیدمحور روحانی در حالی مطرح شد که تنها یک ماه پس از انتخاب وی به‌عنوان رئیس دولت دوازدهم، لایحه تشکیل وزارت بازرگانی به مجلس تقدیم شد.

۲۳ تیر ۱۳۹۸

۲۷۰۰ درصد سود برای یک شرکت پرورش دام و طیور در چین

کاهش عرضه جوجه‌های گوشتی در چین باعث شد تا یک شرکت پرورش‌دهنده مرغ و ماکیان با استفاده از این فرصت و نیز افزایش تقاضا برای مصرف مرغ به دلیل بیماری خوکی، به سود ۲۷۰۰ درصدی دست پیدا کند. 

۱۵ تیر ۱۳۹۸

فاصله‌ی ایران با استانداردهای بین المللی محصولات کشاورزی

بررسی‌ها نشان می‌دهد قوانین و سازوکارهای قانونی سازمان ملی استاندارد برای جلوگیری از جرائم استانداردی در حوزه حساس غذا، قوی و بازدارنده و یا به عبارتی« استاندارد» نیست. ناهماهنگی دستگاه‌هایی چون معاونت غذا و داروی وزارت بهداشت و سازمان استاندارد در زمینه امنیت غذایی و تخلفات متعدد صورت گرفته در این حوزه بسیار است.

۱۳ تیر ۱۳۹۸
بررسی ارتباط تعاونی ها با پیشرفت کشاورزی؟

تکثر تعاونی‌های کشاورزی یا بازار محور بودن تعاونی­‌ها؟

 در این گزارش یکی از اساتید دانشگاه لیوزیانا با بررسی وضعیت تعاونی‌های کشاورزی در دو کشور آمریکا و نپال، بر این واقعیت صحه می‌گذارد که تکثّر تعداد تعاونی‌های بخش تولیدی عاملی برای توسعه کسب‌وکار کشاورزی نیست، بلکه مأموریت بازار محور تعاونی‌هایی هرچند با تعداد کمتر موجب پیشرفت کشاورزی در کشوری مثل آمریکا شده است.

۱۲ تیر ۱۳۹۸

ایرادات شورای‌نگهبان به موافقت نامه‌پاریس پابرجاست

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: سازمان حفاظت محیط‌زیست سند پیوستی یا سند تعهدات را همراه موافقت‌نامه پاریس به مجلس نفرستاد. شورای نگهبان نیز نسبت به این موافقت‌نامه هم ایراد گرفت و هم ابهام داشت. این ایرادات هنوز پابرجا هستند.

۹ تیر ۱۳۹۸

تشکیل وزارت بازرگانی آدرس انحرافی برای فرار از حل مشکلات بازار

بخشی از مسئولان با فرار روبه‌جلو، ضمن اتلاف وقت و عدم تصمیم‌گیری منطقی برای کنترل بازار، فقدان وزارت بازرگانی را عامل نا بسامانی بازار معرفی می‌کنند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۸

افزایش تعداد مخالفان تشکیل وزارت بازرگانی در مجلس به ۱۲۰ نفر+اسامی

تاکنون ۱۲۰ نفر از نمایندگان مجلس در مصاحبه با رسانه ها یا با امضای نامه خطاب به رئیس جمهور مخالفت خود با طرح تشکیل وزارت بازرگانی را اعلام کرده اند و همین مخالفت ها از مهمترین دلایل خروج این طرح از دستور کار مجلس بوده است.

۱۲ خرداد ۱۳۹۸

تشکیل وزارت بازرگانی بازگشایی دروازه‌های واردات است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی باز کردن دروازه‌های واردات به کشور بدون توجه به تولید داخلی است، گفت: در صورت جدا شدن بخش بازرگانی از صنعت دیگر کسی پاسخگوی تضعیف تولید نیست.

۱۱ خرداد ۱۳۹۸

حمایت چین از پرورش‌دهندگان خانوادگی گیاهان دارویی و زینتی

چین تلاش می­کند تا از توانایی­های خود برای تولید گیاهان دارویی به‌خصوص گل یاسمن استفاده کند و برای این منظور از کشاورزان حمایت کرده و به کسب‌وکارهای کوچک کمک می­کند تا محصولات مراقبت‌کننده پوست و رایحه دار را از این گیاه تولید کنند.

۹ خرداد ۱۳۹۸

منافع کشاورزان قربانی ملاحظات سیاسی/اهمال در دفاع از قانون تمرکز

در حالی که دولت در تصمیمی اشتباه و به اسم حل مشکل تنظیم بازار قصد دارد وزارت بازرگانی را احیا کند، سکوت و اهمال وزیر جهادکشاورزی در دفاع از قانون تمرکز مایه تعجب شده است.

۵ خرداد ۱۳۹۸

حمایت چند میلیون دلاری اروپا از دامداران خسارت‌دیده توافق برکسیت

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا جامعه دامداران اروپا را متاثر کرده است، به‌طوری‌که کمیسیون کشاورزی اروپا بسته حمایتی به ارزش چند میلیون دلار را برای کمک به دامداران اروپایی اختصاص داده است.