۲۲ آبان ۱۳۹۶

آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری ابلاغ شد

معاون اول رییس جمهور آیین نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی را ابلاغ کرد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

آذری جهرمی: مقرر شد کمیته‌ای از دو طرف پیش‌نویس برنامه اجرایی توسعه کاربرهای صنعت فضایی را ظرف ۴۵ روز تکمیل کند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود به جلسه مشترک (۲۱ آبان ۱۳۹۶) اشاره و نتایج حاصل از به‌کارگیری اینترنت اشیاء در بهبود شرایط آبیاری را چشمگیر توصیف کرد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶

لایحه الحاق ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فسادپذیر تقدیم مجلس شد

روحانی لایحه الحاق دولت ایران به موافقتنامه حمل و نقل بین المللی مواد غذایی فساد پذیر و تجهیزات خاص کاربردی برای اینگونه جابجایی ها را برای طی تشریفات قانونی تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
رئیس اتاق بازرگانی:

بخش خصوصی ایران آمادگی دارد تا همکاری‌ با اتحادیه اروپا را در قالب یک برنامه جامع مشخص ادامه دهد

غلامحسین شافعی، رئیس اتاق ایران می گوید ایران نیازمند حمایت و کمک اتحادیه اروپا برای رسیدن به بازارهای جهانی کشاورزی است؛ همچنین روش‌های کشاورزی و آبیاری در ایران به تکنولوژی‌های روز دنیا نیاز دارد و اتحادیه اروپا می‌تواند در این زمینه به ایران کمک کند.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

کمیسیون کشاورزی از سوی وزارت امور خارجه موضوع تاسیس دفتر اتحادیه اروپا را پیگیری خواهد کرد

علی بختیاری گفت: کمیسیون کشاورزی از سوی وزارت امور خارجه موضوع تاسیس دفتر اتحادیه اروپا را پیگیری خواهد کرد.

۲۲ آبان ۱۳۹۶
رئیس سازمان دامپزشکی:

توزیع مرغ مرده در کارخانجات فرآوری را به شدت رد می‌کنم

رئیس سازمان دامپزشکی توزیع مرغ مرده در کارخانجات فرآوری را تکذیب کرد.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

حجتی: بهره‌گیری از فناوری‌های فضایی برای توزیع هدفمند کالاهای کشاورزی از جمله اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است

وزیر جهاد کشاورزی: به کارگیری فناوری‌های فضایی و هوشمندسازی کشاورزی برای افزایش بهره‌وری تولید و کاهش مصرف انرژی در بخش کشاورزی لازم است. بهره‌گیری از فناوری‌های فضایی برای توزیع هدفمند کالاهای کشاورزی از جمله اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است. به کارگیری فناوری‌های هوشمند به منظور کاهش فاصله عرضه و تقاضا ضروری است. مدیریت آنلاین عرصه‌های کشاورزی از نظر میزان سطح زیر کشت، انجام عملیات داشت و برداشت و همچنین کنترل آفات از دیگر اولویت‌های بخش کشاورزی است. می‌توانیم با به کارگیری سیستم‌های نظارت و کنترل از راه دور (اسکادا) از جمله تصاویر ماهواره‌ای، وضعیت تولید محصولات کشاورزی را بهتر کنترل کنیم.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
وزیر ارتباطات:

لازم است سند اقدام مشترک دو وزارتخانه ارتباطات و کشاورزی برای به کارگیری فناوری‌های فضایی در بخش کشاورزی تدوین شود

آذری جهرمی: دو طرح پایلوت هوشمندسازی آبیاری در باغ ۶۰ هکتاری در استان فارس و همچنین مدیریت هوشمند اراضی زراعی کشت و صنعت مغان توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرا میشود. این طرح ها به منظور به کارگیری فناوری های نوین و فضایی در بخش کشاورزی اجرا شده و نتیجه آن کاهش مصرف آب و انرژی و همچنین افزایش تولید محصولات زراعی و باغی بوده است. بررسی دقیق و کاربردی نتایج طرح های یاد شده مهم است. لازم است سند اقدام مشترک دو وزارت برای به کارگیری فناوری های فضایی در بخش کشاورزی تدوین شود.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه نانوایان سنتی:

گندم‌های وارداتی که در تولید نان استفاده می‌شود، در واقع گندم‌های دامی هستند

رئیس اتحادیه نانوایان سنتی گندم با اشاره به ورود گندم های دامی وارداتی به چرخه تولید گفت: منع اظهارات وزارت بهداشت، درباره شوری نان‌های سنتی در کشور مشخص نیست.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

دستورالعمل اعطاء تسهیلات ارزی کوتاه مدت به دانه های روغنی ابلاغ شد

فهرست تکمیلی کالاهای مشمول بهره مندی از تسهیلات ارزی کوتاه مدت (۳ماهه) شامل دانه سویا ، دانه های آفتابگردان ، کلزا و کنجد

۲۱ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

سفر هیات‌های اقتصادی به ایران نمایشی است و با طرح مسائل اقتصادی به دنبال اهداف سیاسی خود هستند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که سفر هیات های اقتصادی به ایران نمایشی است و با طرح مسائل اقتصادی به دنبال اهداف سیاسی خود در ایران هستند.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

اردکانیان: سند آمایش آب محور با هدف مدیریت درست و دقیق منابع آب، برای حوضه‌های آبریز کشور تهیه می‌شود

وزیر نیرو گفت: سند آمایش آب محور در ماه های آینده با هدف مدیریت درست و دقیق منابع آب، برای حوضه های آبریز کشور تهیه می شود.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
رئیس کانون صنایع غذایی:

وجود ۱۷ درصد خاک و آشغال موجود در گندم، طبیعی نیست،که نشان‌ می‌دهد داخل گندم، خاک و ضایعات ریخته می‌شود

رئیس کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران گفت: دولت به دنبال آن است که میزان خاک موجود در گندم از ۷ درصد به ۵ درصد کاهش دهد اماباید توجه داشت در تمامی دنیا میزان خاک موجود در گندم ۰.۲ درصد است.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
یک مسئول:

سامانه ملی پایش کیفیت هوا تا پایان آذرماه سال جاری تکمیل می‌شود

مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سامانه ملی پایش کیفیت هوا به نشانی aqms.doe.ir تا پایان آذرماه سالجاری تکمیل می شود.

۲۱ آبان ۱۳۹۶

سمینار نظام حمایت از حقوق به‌نژادگران گیاهی، فرصت‌ها و چالش‌های الحاق به کنوانسیون بین‌المللی حمایت از ارقام جدید گیاهی(UPOV) برگزار شد

نظام ملی حمایت از ارقام جدید گیاهی، نظام کنوانسیون UPOV، ارتباط بین معاهدات بین‌المللی ناظر بر دسترسی به مواد ژنتیکی گیاهی و کنوانسون UPOV، قانون جدید مدیریت حفاظت و بهره‌برداری از منابع ژنتیکی ایران و… از موضوعاتی بود که در در سمینار نظام حمایت از حقوق به‌نژادگران گیاهی، فرصت‌ها و چالش‌های الحاق به کنوانسیون بین‌المللی مورد بررسی قرار گرفت.