۱ مهر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

سهام موسسه‌های وابسته به وزارت جهاد تاکنون به ۲۵ هزار نفر از رزمندگان دفاع مقدس واگذار شده است

جوادی: در دولت یازدهم با توجه وزیر جهاد کشاورزی، سهام شرکت و موسسه های وابسته به وزارت جهاد کشاورزی تاکنون به ۲۵ هزار نفر از رزمندگانی که بیشتر از ۶ ماه در جبهه های حق علیه باطل حضور داشته اند واگذار شده و این واگذاری ها ادامه دارد.

۱ مهر ۱۳۹۶
مجری طرح گندم:

نباید با خوش خیالی کشاورزان را دلسرد و کشور را بار دیگر واردکننده گندم کنیم

اسفندیاری‌پور: متوسط خرید گندم از کشاورزان در سال های ۹۰ تا ۹۲ حدود چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تن در سال بود در حالی که این رقم در چهار سال گذشته به هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید و افزایشی ۸۳ درصدی داشت. طبق برآوردها و با توجه به متغیرهای موجود، تولید ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم در سال ۱۴۰۴ پیش بینی شده است.

۱ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

طی ۳ سال اخیر، مصرف آب در حوضه آبریز دریاچه ارومیه ۴۰ درصد کاهش یافته است

«ابوالفضل آبشت» مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران گفت: بعد از گذشت سه سال از اجرای طرح مشترک ایران و ژاپن با عنوان استقرار کشاورزی پایدار، ۳۵ تا ۴۰ درصد در مصرف آب در این حوضه آبریز صرفه جویی شده است.

۳۱ شهریور ۱۳۹۶

اتاق بازرگانی تهران و یونیسف به منظور ایجاد فرصت‌هایی برای بخش خصوصی در جهت بهبود رفاه کودکان ایران، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (TCCIMA) و یونیسف ایران روز ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۶، به منظور ارتقاء مسئولیت اجتماعی شرکت ها (CSR) و ایجاد فرصت هایی برای بخش خصوصی در جهت بهبود رفاه کودکان ایران، تفاهم نامه همکاری امضاء کردند.

۳۰ شهریور ۱۳۹۶
مجری طرح گندم کشور:

متوسط خرید سالانه گندم در دولت تدبیر و امید ۸۳ درصد بیشتر شده است

اسفندیاری‌پور: متوسط خرید گندم از کشاورزان در سال های ۹۰ تا ۹۲ حدود چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تن در سال بود در حالی که این رقم در چهار سال گذشته به هشت میلیون و ۸۰۰ هزار تن رسید و افزایشی ۸۳ درصدی داشت. طبق برآوردها و با توجه به متغیرهای موجود، تولید ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم در سال ۱۴۰۴ پیش بینی شده است.

۳۰ شهریور ۱۳۹۶
عضو انجمن کشاورزی فراسرزمینی:

سیاستمداران و دولتمردان برای حمایت از کشاورزی فراسرزمینی، هیچ برنامه خاصی ندارند

عبدالعلی‌زاده: هنوز سیاستمداران و دولتمردان برای حمایت از کشاورزی فراسرزمینی، هیچ برنامه خاصی ندارند و تقریبا می‌توان ادعا کرد که حمایت در این عرصه صفر است. روشن بودن سیاست‌های دولت برای حمایت از کشاورزی فراسرزمینی، به معنای آن نیست که این نهاد خود به سرمایه‌گذاری در این امر مشارکت کند، بلکه ماهیت این کار خصوصی است و دولت می‌تواند با حداقل دخالت، حداکثر پشتیبانی را داشته باشد.اگر توسعه کشاورزی فراسرزمینی برای ما مهم است، باید نسبت به ارائه تسهیلات و وام‌های کم‌بهره اصلاحات بنیادی صورت گیرد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

شاخص‌های بسته‌بندی محصولات کشاورزی صادراتی اجرا می‌شود

عباسی، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان: شاخص‌های بسته بندی محصولات کشاورزی صادراتی از ۱۵ آبانماه سال جاری اجرا می‌شود. استان هرمزگان امسال به عنوان استان معین میزتخصصی توسعه صادرات محصولات گوجه فرنگی، قیرو صنایع دریایی، فعالیت خواهد کرد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

علوفه مورد نیاز باید در داخل تولید شود

کشاورز: تولید محصولات علوفه ای کم آب‌بر و متناسب با شرایط آب و اقلیم کشور ضروری است. در زمینه تولید محصولات علوفه ای باید به دنبال محصولاتی باشیم که علاوه بر کم آب بر بودن، با شرایط اقلیمی کشور سازگار بوده و در عین حال پرمحصول و باکیفیت باشند. گیاه سورگوم عملکردش دو برابر ذرت است و ۵۰ درصد آب کمتر مصرف می کند و ارقام جدید آن به لحاظ کیفیت برای دام بسیار مناسب هستند.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

۷۹۰۰۰ میلیارد ریال معادل ۶۸ درصد بهای گندم خریداری شده است

با عاملیت بانک کشاورزی و توسط سامانه جامع الکترونیکی این بانک، تا پایان شهریور سال جاری بالغ بر ۸٫۸ میلیون تن گندم از گندمکاران کشور خریداری شده است.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶
رئیس سازمان حفظ نباتات:

استفاده از سموم کشاورزی در ایران را ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از میانگین جهانی است

رئیس سازمان حفظ نباتات؛ استفاده از سموم کشاورزی در ایران را ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از میانگین جهانی اعلام کرد و از ثبت ۳۵۰ قلم سم در کشور خبر داد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

عرضه ذرت دانه‌ای پنج استان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالا آغاز شد

با اجرای مصوبه هیات دولت مبنی بر معامله کل ذرت تولید داخلی کشور در بورس کالای ایران در قالب طرح قیمت تضمینی(موضوع ماده ۳۳ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی)عرضه ذرت دانه‌ای پنج استان در قالب گواهی سپرده کالایی در بورس کالای ایران آغاز شد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

سازمان دامپزشکی کشور از شروع برنامه واکسیناسیون دام سنگین از اول مهرماه خبر داد

سازمان دامپزشکی کشور از شروع برنامه واکسیناسیون دام سنگین در ماه آینده خبر داد.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

موافقت‌نامه انتقال و پایش فناوری شورورزی در زه‌آب‌های کشاورزی امضا شد

موافقت نامه انتقال و پایش فناوری شورورزی در زه آب های کشاورزی خوزستان توسط رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امضا شد. با اجرای این موافقت نامه بزودی طرح پایلوت تلفیقی شورورزی در کانون های بحرانی با تامین اعتبار مالی از سوی صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری و با همکاری موسسه جهاد نصر در مساحتی بالغ بر ۵۰ هکتار در منطقه جفیر خوزستان اجرا می شود

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

گمرک: هیچ محموله برنج بعد از مهلت قانونی به کشور وارد نشده است

گمرک ایران بر اساس همین مکاتبات عمل نموده و از تاریخ ۳۱ مرداد ماه اجازه اظهار و از ۱۸ شهریور ماه اجازه خروج از گمرکات را به محموله‌های برنج‌ وارداتی نداده است. ضمن اینکه با الکترونیکی شدن گمرک تمامی مجوزها الکترونیکی شده و اعمال بخشنامه ها هم به صورت الکترونیکی در گمرکات صورت می‌گیرد. لذا سامانه جامع گمرکی از تاریخ‌های یاد شده بر روی این تشریفات قفل شده است و هر گونه ادعایی بی پایه و اساس و فاقد مستندات است.

۲۹ شهریور ۱۳۹۶

لاریجانی: سرمایه‌گذاران صنعتی، معدنی، کشاورزی و دامداری در کنار روستاها باید از تسهیلات بهره‌مند شوند

رئیس مجلس: سرمایه‌گذاران صنعتی، معدنی، کشاورزی و دامداری در کنار روستاها باید از تسهیلات بهره‌مند شوند. کسانی که به سرمایه‌گذاری در روستاها علاقمند هستند باید تجمعاتی را ایجاد کنند و از این منابع استفاده ببرند زیرا بسیاری از روستاها ظرفیت فعالیت برای توسعه کشاورزی را دارند تا از مهاجرت جلوگیری شود. در شهرها کارهای فردی وجود دارد ولی اگر به روستاها کمک شود جوانان می‌توانند در کنار خانواده خود و با هزینه کمتر شاغل شوند. توسعه روستایی باید جدی گرفته شود. محیط باید برای سرمایه‌گذاری و اشتغال جوانان در روستاها فراهم شود.