۱۸ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

شرکت غله و خدمات بازرگانی خود را به‌صورت انحصاری جای بخش خصوصی قرار داده است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: تشکیلات شرکت غله و خدمات بازرگانی دولت خود را به‌صورت انحصاری جای بخش خصوصی قرار داده است در حالی که می‌تواند به تدریج نقش خود را به بخش خصوصی واگذار کند.

۱۸ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر آبخیزداری سازمان جنگل‌ها:

وقتی خاک را از دست می‌دهیم،دیگر مخازن زیرزمینی از آب پر نمی‌شود

جزئی:اگر بخواهیم آب داشته باشیم، باید بتوانیم خاک را به عنوان بستر نگهداری آب حفظ کنیم.پایین‌بودن بارندگی به میزان یک سوم متوسط جهانی بارش‌ها،تبخیر سه برابری منابع آب نسبت به میانگین جهانی و تغییر کاربری‌ها سه معضلی است که آب و خاک را در ایران تهدید می کند.وقتی خاک را از دست می‌دهیم،دیگر مخازن زیرزمینی از آب پر نمی‌شود و آب به سرعت از دسترس خارج می‌شود، بنابراین حساسیت در حفظ خاک کمتر از آب نیست.به دلیل اهمیت موضوع آبخیزداری در کشور امسال مبلغ ۷۰۰میلیاردتومان از محل صندوق توسعه ملی برای توسعه این طرح پیش‌بینی شده است که حدود ۲۷۰ تا ۲۸۰میلیاردتومان از آن برای جلوگیری از فرسایش و رسوب خاک و جاری شدن سیل در کشور هزینه خواهد شد.

۱۸ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر آبخیزداری سازمان جنگل‌ها:

عملیات آبخیزداری تنها راهکار کنترل فرسایش خاک است

جزئی: عملیات آبخیزداری تنها راهکار کنترل فرسایش خاک است. منابع مالی که طی سالهای گذشته به آبخیزداری اختصاص یافته، متناسب با نیاز کشور برای کنترل فرسایش سیل و رسوبات نیست. اگر آبخیزداری جدی گرفته نشود، هر مدلی را برای حفظ آب اجرا کنیم با چالش مدیریتی مواجه می شویم. اکنون با مشکل بی توجهی به موضوع آبخیزداری در کشور روبرو هستیم زیرا باید منابع بیشتری را برای موضوع کنترل فرسایش رسوب و مدیریت آب هزینه کنیم.

۱۸ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

گوشت قرمز ایران در بازار جهانی خواستار دارد و منع صادرات آن به تولیدکنندگان ضربه می‌زند

ابراهیمی: مانع شدن از صادرات گوشت قرمز ضربه زدن به تولیدکننده و دامداران داخلی است، کشورهای حاشیه خلیج فارس متقاضی گوشت قرمز تولیدی ایران هستند و از این طریق ارز مناسبی وارد کشور می‌شود.قیمت گوشت قرمز در کشور بر اساس تاثیر پذیری از قیمت نهاده‌ها و علوفه است و می‌توان گفت همیشه در چندسال گذشته متناسب با تورم قیمت گوشت قرمز رشد موازی دارد. در کشور ما همزمان گوشت قرمز صادر و وارد می‌شود، به لحاظ کیفیت و شرایط تولید گوشت قرمز گوسفندی و گوساله ایران در بازار جهانی خواستار دارد و می‌تواند در ارز آوری اثرگذار باشد.

۱۷ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

دردو سال گذشته به دلیل بیماری تب برفکی بخش قابل توجهی از دام‌های کشور تلف شده است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس از نابسامانی قیمت ها در بازار محصولات پروتئینی انتقاد کرد.

۱۷ خرد ۱۳۹۷
رئیس نظام صنفی کشاورزی:

یکی از مسائل مهم بخش کشاورزی، عدم شفافیت و نظارت صحیح در اجرا است

شفیع ملک‌زاده: یکی از مسائل مهم در بخش کشاورزی، عدم شفافیت و نظارت صحیح در بخش اجرایی و مدیریتی است. با توجه به وضعیت موجود کشاورزی و اوضاع نابسامان تولیدکنندگان کشاورزی خصوصا در زمینه تنظیم بازار و فروش محصولات کشاورزی شاهد آن هستیم که با وجود تولید با کیفیت محصولات کشاورزی اما محصول روی دست کشاورز می ماند و از بین می رود و عملا به جز خسارت و بدهی چیزی برای کشاورزان باقی نمی ماند لذا با تغییر رویکردها، اعمال نظارت دقیق، ایجاد نظم کاری و شفاف سازی عملکردها می توان تحول اساسی در سیستم مدیریتی و اجرایی بخش کشاورزی ایجاد کرد.

۱۷ خرد ۱۳۹۷
رئیس شورای عالی استان‌ها:

میزان مصرف متوسط آب در ایران ۲.۵ برابر میانگین جهانی است

الویری گفت: میزان متوسط مصرف آب در ایران دو و نیم برابر میانگین جهانی است، با این توصیف به سمت بحران جدی آب پیش می‌رویم.

۱۷ خرد ۱۳۹۷
مجری طرح دانه‌های روغنی:

تولید کلزا درسال جاری ۳۰۰هزارتن بوده که نسبت به سال گذشته ۸۰درصد افزایش داشته است

مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری دانه های روغنی از تولید ۳۰۰ هزارتن کلزا در کشور خبر داد.

۱۶ خرد ۱۳۹۷

ایران و اوکراین در مورد افزایش واردات محصولات کشاورزی از اوکراین مذاکره کردند

آمارهای رسمی دولت از افزایش شتابان واردات کالاهای مصرفی به کشور حکایت دارد؛ آماری که نگرانی‌ها نسبت به رشد واردات را دوچندان می‌کند.

۱۶ خرد ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد:

مهمترین چالش بخش کشاورزی،کم‌آبی است و تنها راه حل برون رفت از آن افزایش بهره‌وری است

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: مساله آب مهمترین چالش و مشکل بخش کشاورزی در کشورمان است که باید این مشکل با تدابیر علمی و اصولی رفع شود.

۱۶ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت غله منطقه۲:

خرید گندم با سامانه جامع پهنه بندی / کشاورزان به جهاد کشاورزی مراجعه کنند

خرید گندم صرفا از کشاورزانی که اطلاعات آن‌ها در سامانه جامع پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد مجاز خواهد بود.

۱۵ خرد ۱۳۹۷

واردات کالاهای مصرفی ۱۱ ماهه سال گذشته نسبت به مدت مشابه سال ۹۵،رشد ۶۵ درصدی داشته است

ایران و اوکراین علاقمند به تعمیق همکاری های دوجانبه در بخش کشاورزی و به ویژه افزایش تجارت غلات، روغن نباتی، ذرت، جو و سویا برای تامین نیازهای داخلی ایران هستند.

۱۲ خرد ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد:

طرح ایران-ایکاردا به منظور تأمین امنیت غذایی در بخش غلات در برخی استان‌های کشور در حال اجرا است

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: طرح افزایش بهره وری نظام های تولیدی غلات محور یا همان ایران – ایکاردا در صورت عملیاتی شدن در دیم زارهای کشور می تواند نقش مهمی در بهبود تولیدات کشاورزی ایفا کند.

۱۲ خرد ۱۳۹۷
مجری طرح ۴۶هزار هکتاری انتقال آب به دشت سیستان:

پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال‌جاری طرح انتقال آب سیستان به بهره‌برداری برسد

مجری طرح ۴۶ هزار هکتاری انتقال آب به دشت سیستان گفت: این طرح که از سال ۹۳ با سفر هیات دولت به منطقه سیستان با هدف جلوگیری از مهاجرت، پایداری مردم و افزایش درآمد کشاورزان آغاز شد پیش بینی می شود تا پایان سالجاری به بهره برداری برسد.

۱۰ خرد ۱۳۹۷

رئیس سازمان تات بر شفاف‌سازی و برون‌سپاری وظایف پژوهشی موسسه تحقیقات دیم با برنامه زمان‌بندی‌شده تأکید کرد

رئیس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی گفت: تاکنون دانش فنی تولید ۱۹ رقم بذر جدید غلات و حبوبات دیم به بخش خصوصی واگذار شده است.