۳۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

ستاد تنظیم بازار اختیارات وزیر جهاد کشاورزی را دور می‌زند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت از طریق ستاد تدبیر یا ستاد تنظیم بازار اختیارات وزیر جهاد کشاورزی را دور می‌زند؛ یعنی ثبت سفارشی که وزارت جهاد کشاورزی باید دستورش را بدهد را دور می‌زند و فرد دیگری درباره آن دستور می‌دهد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
معاون امور دام وزیر جهادکشاورزی:

۳۰۰ هزارتن انواع محصولات لبنی در سه ماه نخست امسال صادر شد

رکنی: ۳۰۰ هزارتن انواع محصولات لبنی در سه ماه نخست امسال صادر شد. این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰ درصد رشد دارد. ما سال گذشته با داشتن مشتری مانند کشور روسیه ، صادرات محصولات لبنی خود را به نزدیک ۸۵۰ هزارتن رساندیم.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی:

قیمت ۸۵۰۰ تومان برای مرغ، گران محسوب نمی‎شود

یوسفی: گران شدن جوجه فاکتور اصلی افزایش نرخ مرغ در بازار است. قیمت ۸۵۰۰ تومان برای مرغ، گران نیست و این نرخ با توجه به قیمت جوجه کاملا مناسب است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
یک مقام ارشد در وزارت کشاورزی:

حجتی، وزیر کشاورزی می‌ماند

یک مقام ارشد در وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که حجتی با درخواست اتحادیه‌ها و تشکل‌های بخش خصوصی و تاکید مسئولان دولتی برای دولت دوازدهم در وزارت جهاد کشاورزی باقی می‌ماند و به نظر می‌رسد روحانی او را برای این وزارتخانه مجددا به مجلس شورای اسلامی معرفی کند.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

خاک ورزی حفاظتی پایدار در بخش زراعت باید توسعه یابد

کشاورز: تا چند سال دیگر نباید خاک ورزی به جز در مورد محصولات سیب زمینی و چغندرقند داشته باشیم. خاک ورزی حفاظتی پایدار در بخش زراعت باید توسعه یابد. با کشت مستقیم دیم به کمک مکانیزاسیون، تحول زیادی در تولید ایجاد می‌شود.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
معاون رئیس شرکت بازرگانی دولتی:

تا به امروز ۶ میلیون و ۹۰۰ هزارتن گندم از گندمکاران ۳۱ استان خریداری شده است

معاون بازرگانی دولتی گفت: تا به امروز ۶ میلیون و ۹۰۰ هزارتن گندم با ارزش بالغ بر ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از گندمکاران ۳۱ استان خریداری و تحویل گرفته شده است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶

افزایش ۲۶۰ درصدی تولید کلزا در سال جاری

سیف، مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: با خرید تضمینی بیش از ۱۷۳ هزار تن دانه کلزا، درمقایسه با سال گذشته شاهد رشد ۲۶۰ درصدی تولید این کالای استراتژیک در کشور هستیم.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

اختیارات قانونی وزیر جهاد را به زور از نعمت زاده گرفتیم

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: دولت از طریق ستاد تدبیر یا ستاد تنظیم بازار اختیارات وزیر جهاد کشاورزی را دور می‌زند؛ یعنی ثبت سفارشی که وزارت جهاد کشاورزی باید دستورش را بدهد را دور می‌زند و فرد دیگری درباره آن دستور می‌دهد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶

برداشت برنج آغار شد/ ممنوعیت واردات کوتاه شد

خاکسار: وضعیت تولید و برداشت برنج در شالیزارهای کشور مناسب بوده و برداشت آن در استان‌های شمالی آغاز شده است که پیش‌بینی می‌شود با توجه به سطح زیر کشت ۶۱۰ هزار هکتاری شالیزارهای کشور، امسال دو میلیون و ۱۰۰ هزار تن تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار تن برنج تولید شود.طی سه ماهه نخست امسال بیش از ۵۰۰ هزار تن برنج وارد شده است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
وزیر اسبق بازرگانی:

قانون تمرکز تصویب شده اما ابزار اجرای آن را به وزارت جهاد نداده‌اند

یحیی آل اسحاق معتقد است رابطه تولید و بازرگانی چه در بخش صنعت و چه در بخش کشاورزی به هم گره خورده و نفی ناشدنی است، اما برخی نگاه‌ها اکنون در کشور به بخش بازرگانی غیر مولد است.

۳۰ تیر ۱۳۹۶
دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس:

وزیر جهادکشاورزی باید برای واردات برنج در فصل برداشت به مجلس توضیح دهد

دبیر کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه اعتراضی نمایندگان مجلس به وزیر جهاد کشاورزی درباره صدور مجوز واردات برنج در فصل برداشت گفت: نمایندگان از حجتی جواب می‌خواهند و وی باید به مجلس بیاید و در این ارتباط توضیح دهد.

۳۰ تیر ۱۳۹۶

اعتراض شدید به وزارت کشاورزی درباره قیمت گوشت و واردات برنج

جلسه اخیر ستاد تنظیم بازار محل اختلاف شدید مسئولان جهاد کشاورزی و یکی از مسئولان ستاد درباره قیمت گوشت قرمز و واردات برنج در فصل برداشت بود.

۳۰ تیر ۱۳۹۶

واردات قطعی گندم «ممنوع» و واردات موقت آزاد است

وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر ممنوع بودن واردات قطعی گندم به کشور اعلام کرد؛ براساس قانون امور گمرکی ورود موقت برای فرآوری و صادرات مجدد بلامانع است. با افزایش تولید و ذخایر گندم کشور،امکان صادرات این محصول و فرآورده های آن نظیر آرد نیز فراهم شده است.

۳۰ تیر ۱۳۹۶

خشک‌شدن ۲ منبع مهم آبی ایران با احداث ۲۲ سد جدید در ترکیه

ترکیه قصد دارد ۲۲ سد جدید در منطقه آناتولی جنوبی احداث کند. احداث این تعداد سد منجر به خشک‌شدن دو منبع آبی مهمی که به داخل خاک ایران سرازیر می‌شوند خواهد شد.

۲۹ تیر ۱۳۹۶
دبیر انجمن واردکنندگان برنج:

ممنوعیت ۴ ماهه واردات برنج خارجی موجب حذف شدن این محصول از سفره خانوارها می‌شود

دبیر انجمن واردکنندگان برنج گفت:ممنوعیت ۴ ماهه واردات برنج خارجی و افزایش بیش از حد قیمت برنج ایرانی موجب حذف شدن این محصول از سفره خانوارها خواهد شد.