۲ تیر ۱۳۹۷

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی لایحه اصلاح ساختار دولت را خلاف سیاست‌های کلی نظام و برنامه ششم عنوان کرد

مرکز پژوهش‌های مجلس با اشاره به تعارض لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت با قوانین و اسناد بالادستی و مبهم بودن دلایل دولت برای تفکیک سه وزارتخانه اعلام کرد: تغییر ساختار پیشنهادی زمان بر و هزینه بر خواهد بود.

۲ تیر ۱۳۹۷

انجمن علمی-دانشجویی اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع)طی بیانیه‌ای از اقدام دولت درباره احیای وزارت بازرگانی و لغو قانون تمرکز انتقاد کرد

انجمن علمی-دانشجویی اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) طی بیانیه‌ای ضمن انتقاد شدید از اقدام دولت درباره احیای وزارت بازرگانی و لغو قانون تمرکز، درباره عواقب این کار هشدار داد.

۱ تیر ۱۳۹۷
رئیس سازمان بسیج مستضعفین:

یکی از طرح‌های بلندمدت سازمان بسیج، طرح نجات کشاورزی کشور است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشورگفت : یکی از طرح‌های بلندمدت این سازمان، طرح نجات کشاورزی کشور است که بسیار مفصل و جامع است و می‌تواند در گره‌گشایی از مشکلات کشور نقش مهم و مؤثری ایفا کند.

۳۰ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

بهتر است وزارت بازرگانی بدون وظیفه تنظیم بازار احیا شود

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: اگر وزارت بازرگانی بدون وظیفه تنظیم بازار احیا و سایر وظایف به وزارت بازرگانی محول شود و وزارت صنعت با نیروهای فعلی مانند گذشته جدا شود، موثر است.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
رئیس مجلس:

با توجه به شرایط آبی کشور داشتن یک متولی واحد برای مدیریت این بخش، کار عقلایی محسوب می‌شود

لاریجانی: موضوع تشکیل وزارتخانه های انرژی و آب، کشاورزی و محیط زیست پیشنهاد خوبی است که باید پیگیری شود و از بابت هماهنگی نیز مشکلی در این رابطه وجود ندارد و با توجه به شرایط آبی کشور اینکه در این زمینه یک متولی واحد ایجاد شود کار عقلایی محسوب می شود.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

درخواست نمایندگان از رئیس مجلس فشار بر وزارتخانه‌های جهاد و نیرو در خصوص آمایش سرزمینی بود

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بحث تشکیل وزارت آب، حفاطت محیط زیست و منابع طبیعی مطرح شد که رئیس مجلس شورای اسلامی نیز نطرر مثبتی داشتند اما این طرح باید کاملا کارشناسی شود تا در صحن علنی ارائه شود.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
رئیس مجلس:

تشکیل وزارتخانه برای توسعه صادرات اقدام خوبی می‌تواند باشد

لاریجانی: تشکیل وزارتخانه برای توسعه صادرات اقدام خوبی می‌تواند باشد و دولت نیز با این موضوع موافق است و با توجه به اینکه بازارهای خوبی در اطراف کشور وجود دارد می توان به طور مثال محصولات کشاورزی را به کشورهایی مانند روسیه و عراق صادر کرد.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
رئیس مجلس:

به دستور مقام معظم رهبری، مسائل کشاورزان در خصوص اسناد و مدارک زمین‌ها بایستی رفع شود

لاریجانی: در خصوص مشکلات مربوط به اراضی کشاورزی مسائل از طریق بنیاد مستضعفان پیگیری شده است و مقام معظم رهبری نیز در این رابطه دستور داده اند که مسائل کشاورزان در خصوص اسناد و مدارک زمین ها رفع شود و این مهم در چند مرحله صورت گرفته و اگر مواردی نیز باقی مانده باید از طریق بنیاد مستضعفان پیگیری شود و مساعدت های لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
رئیس مجلس:

طرح آمایش کشاورزی یکی از اولویت‌ها است ولی در اجرا اقدامات خوبی صورت نگرفته است

لاریجانی: توجه به طرح آمایش کشاورزی یکی از اولویت ها است البته وزارت جهاد کشاورزی می گوید که به این موضوع توجه کرده اما فکر می کنم در اجرا اقدامات خوبی صورت نگرفته و باید کمیسیون کشاورزی در این خصوص مطالبات را پیگیری کند.توجه به الگوی کشت نکته بسیار مهمی است و از این موضوع حمایت می شود به طور مثال لزومی ندارد در جایی که مشکل کمبود آب وجود دارد برنج کاشته بشود بنابراین وزارت جهاد کشاورزی نیز باید رسیدگی لازم را انجام دهد.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
رئیس مجلس:

برای تمرکز بیشتر امور روستا، تشکیل سازمان عمران و توسعه روستاها در مجلس بایستی پیگیری شود

لاریجانی: موضوع سازمان عمران و توسعه روستا باید پیگیری شود چرا که کار درستی است، روستاییان باید با یک مرجع مشخص برای امر توسعه روبه رو باشند چرا که در اوایل انقلاب که کارهای روستاییان با وزارت جهاد سازندگی ارتباط داشت، کارها با سهولت بیشتری انجام می شد اما در حال حاضر روستاییان برای انجام امور خود با طیف مختلفی از وزارتخانه ها در ارتباط هستند بنابراین باید موضوع تشکیل سازمان عمران و توسعه روستاها در مجلس پیگیری شود.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
رئیس مجلس:

نقص‌های مربوط به بیمه کشاورزی بایستی رفع شود

رئیس مجلس اعلام کرد که مقام معظم رهبری دستور داده اند که مسائل کشاورزان در خصوص اسناد و مدارک زمین ها رفع شود.

۲۹ خرد ۱۳۹۷

نمایندگان مجلس با در اولویت قرار گرفتن بررسی لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت مخالفت کردند

نمایندگان در نشست علنی سه شنبه، ۲۹ خرداد مجلس شورای اسلامی با بررسی اولویت دار لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت با ۱۰۳ رأی موافق، ۹۰ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در جلسه مخالفت کردند.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید:

۵هزار روستای کانونی برای مداخلات توسعه‌ای اشتغال در قالب برنامه «یک روستا – یک محصول» شناسایی شده است

نورالله ‌زاده: حدود ۵ هزار روستای کانونی برای مداخلات توسعه ای اشتغال شناسایی شده است. این طرح در قالب برنامه «یک روستا – یک محصول» اجرا شده که در گام نخست با مداخلات توسعه ای ظرفیت های اقتصادی و اشتغال در ۱۲۷ روستا شناسایی شده است که در این فرایند با مداخلات توسعه ای آنها را راهنمایی می کنیم تا فعالیت های اقتصادی و اشتغال خود را در این ظرفیت ها متمرکز کنند.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
نماینده مجلس:

با توجه به مشکلات اقتصادی فوریتی برای تفکیک وزارتخانه‌هایی که با عجله ادغام شدند وجود ندارد

نادری در مخالفت با بررسی اولویت دار لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی فوریتی برای تفکیک وزارتخانه هایی که با عجله ادغام شدند وجود ندارد.

۲۹ خرد ۱۳۹۷
رئیس موسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع:

کهور در خوزستان رفتار تهاجمی ندارد و استفاده از آن برای مهار ریزگردها ضروری است

جلیلی: استفاده از گونه کهور در استان خوزستان را با توجه به شرایط اقلیمی و خشکی آن ضروری است. کهور در خوزستان رفتار تهاجمی ندارد و یکی از نعمت‌هایی است که باید مورد استفاده قرار گیرد.