۲۵ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: شرکت‌های بزرگ فناوری از ایتالیا به ایران می آیند

معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: طی روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین ماه شرکت های بزرگ فناوری از کشور ایتالیا به ایران سفر می کنند.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خبر داد؛

برگزاری دوره‌های مشترک دانشگاه‌های ایران با ۱۰۰ دانشگاه بزرگ دنیا

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از برگزاری دوره‌های مشترک بین دانشگاه‌های داخل کشور و ۱۰۰ دانشگاه برتر دنیا خبر داد و گفت: این دوره‌ها از مهر ماه سال آینده به منظور گسترش ارتباطات بین‌المللی دانشگاه‌های داخل کشور و تقویت فعالیت‌های علمی و آموزشی با یکصد دانشگاه‌ بزرگ دنیا برگزار می‌شود.

۲۵ اسفند ۱۳۹۵

ستاری: ظرفیت‌های کشاورزی ایران، زمینه تعامل فناورانه با مجارستان قرار می‌گیرد

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: ایران در حوزه‌های گوناگونی از جمله کشاورزی ظرفیت‌ها و طرح‌های گوناگونی برای همکاری میان ایران و مجارستان وجود دارد که ظرفیت‌های ایران در حوزه کشاورزی می‌تواند موضوع همکاری دو کشور بر مبنای فناوری قرار بگیرد.

۲۴ اسفند ۱۳۹۵

انتخاب دانشگاه خوارزمی برای ورود به سطح تراز بین‌المللی

وزارت علوم با پیشنهاد دانشگاه خوارزمی برای ورود این دانشگاه به طرح ارتقاء و تبدیل پنج دانشگاه و پنج مرکز پژوهشی برتر به سطح تراز بین المللی موافقت کرد.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵
گزارش/

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل عمل‌گرایی را در راس برنامه‌های همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم دانست

دکتر حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی در دیدار با مارتین همیلتون اسمیت، وزیر تجارت و سرمایه گذاری ایالت استرالیای جنوبی، بر گسترش روابط علمی و آموزشی میان طرفین تاکید کرد.

۲۱ اسفند ۱۳۹۵

دیدار معاون وزوحیر علوم با مدیرکل همکاری‌ها و هماهنگ کننده دانشگاه‌های اتریش

دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با استفان زوتی مدیر کل همکاری ها و هماهنگ کننده دانشگاه های اتریش در خصوص ارتقای همکاری های مشترک علمی و فناوری بین ایران و اتریش دیدار و گفتگو کردند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
رئیس سازمان امور دانشجویان خبر داد؛

تحصیل ۷۰ درصد دانشجویان خارجی به شکل غیربورس در کشور

رئیس سازمان امور دانشجویان افزایش تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های داخل را از مهم‌ترین برنامه‌های سال آینده این سازمان اعلام کرد و گفت: در حال حاضر بیش از ۲۳۰۰۰ دانشجوی خارجی در داخل مشغول تحصیل هستند و سیاست وزارت علوم این است که آمار دانشجویان خارجی در سال آینده افزایش چشم گیری داشته باشد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

رئیس سازمان دانشجویان: افغانستان بیشترین تعداد دانشجو را در ایران دارد

رئیس سازمان امور دانشجویان به تشریح برنامه‌های این سازمان در جهت افزایش تحصیل دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه ‌های کشور پرداخت و گفت: افغانستان، عراق و لبنان رتبه‌های یک تا سه را در تعداد دانشجو در ایران دارند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل: ۸۵۳ تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه‌های خارجی امضا شده است

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل با اشاره به ارزیابی پژوهشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی در کشور گفت: در سال ۹۲ تنها دانشگاه شریف در بین دانشگاه‌های برتر جهان بوده است ولی در حال حاضر ۱۳ دانشگاه کشور در این رتبه‌بندی قرار دارند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

۲۳۵ پروژه مشترک بین اساتید داخلی و خارجی داریم

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: در سال تحصیلی گذشته حدود ۲ هزار ۱۰۰ نفر از اساتید و دانشگاه ها وارد کشور شده اند که در این رابطه تقریبا ترافیک علمی قابل قبول است و ۲۳۵ پروژه مشترک بین اساتید داخلی و خارجی داریم.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل مطرح کرد؛

روند مثبت دانشگاه آزاد در توسعه بین‌المللی

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل گفت: دانشگاه آزاد در توسعه همکاری‌های بین‌المللی روند مثبتی داشته و به همین دلیل ما از همکاری دانشگاه آزاد در دیپلماسی علمی بهره‌گیری می‌کنیم.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

رئیس دانشگاه امیرکبیر: امکانات دانشگاه پاسخگوی بین‌المللی شدن نیست

رئیس دانشگاه امیرکبیر گفت: ساختار قدیمی پاسخگوی جو دانشجو و اساتید خارجی در دانشگاه‌ها در زمینه بین‌المللی کردن نمی‌باشد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

دانشگاه تهران بیشترین تعداد دانشجوی خارجی را دارد

هفتمین نشست هم‌اندیشی معاونان و مدیران بین‌المللی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم: گسترش تعاملات بین‌المللی علمی سبب رشد بار علمی و پیشرفت کشور می‌شود

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: گسترش تعاملات بین المللی علمی سبب رشد بار علمی و پیشرفت کشور می شود.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

معاون وزیرعلوم : ایران خواستار مشارکت در ایجاد و خلق فناوری با دیگر کشورها است

دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) گفت: ایران نمی خواهد تنها خریدار و وارد کننده صرف فناوری از کشورهای توسعه یافته باشد و با توانمندی های موجود در ایران، ما خواستار مشارکت در ایجاد و خلق فناوری با کشورهای هدف هستیم.