۲۴ آذر ۱۳۹۶

رتبه جهانی ایران در شاخص نوآوری بهبود ۲۳ پله‌ای یافت

گزارش مجمع جهانی اقتصاد از بهبود ۲۳ پله‌ای ایران در شاخص «نوآوری» در میان کشورهای جهان خبر می‌دهد. در این رده بندی جایگاه کشور در مولفه «جلوگیری از فرار مغزها» ارتقا یافت.

۲۲ آذر ۱۳۹۶

براساس تبادل فرهنگی میان سوریه و ایران، ۱۴۲ دانشجوی سوری در دانشگاه‌های ایران پذیرش می‌شوند

وزارت علوم سوریه اعلام کرد: براساس تبادل فرهنگی میان این کشور و جمهوری اسلامی ایران، ۱۴۲ دانشجوی سوری در دانشگاه های ایران پذیرش می شوند.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه علمی کاربردی: جذب دانشجوی خارجی بهترین راهِ پر کردن ظرفیت خالی دانشگاه‌ها است

رئیس دانشگاه علمی کاربردی گفت: بیش از یک میلیون ظرفیت خالی در دانشگاه‌هایمان داریم که می‌توان آن را با دانشجوی خارجی پر کرد.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

تولیدات علمی کشور در حوزه مواد و ساخت پیشرفته سیر صعودی داشته است

در سال‌های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۶ میلادی ایران رشد چشمگیری در تولیدات علمی بین‌المللی حوزه علم مواد داشته است به طوریکه در سال ۲۰۱۶ با انتشار ۶۸۱۰ مقاله در رتبه یازدهم دنیا قرار گرفت.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

اجرای تفاهم‌نامه مشترک همکاری‌های علمی و فناوری ایران و عراق پیگیری می‌شود

معاون وزیر آموزش عالی عراق با قائم مقام معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری دیدار و گفت و گو کرد.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

افغانستان خواستار تاسیس دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای و تدوین سرفصل دروس در این کشور شده است

وزیر تحصیلات عالی افغانستان در دیدار با قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل خواستار تاسیس دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای و تدوین سرفصل دروس در این کشور شد.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

رئیس بنیاد علمی اکو با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری دیدار کرد

رئیس بنیاد علمی اکو با معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری دیدار و گفتگو کرد.

۱۴ آذر ۱۳۹۶

کمیسیون همکاری‌های ایران و اتریش نقشه راه همکاری های ۵ ساله ای تنظیم کردند

سومین نشست کارگروه فناوری های کارا و معدن با حضور قائم مقام در امور بین‌الملل و رئیس مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری جمهوری و نیز هیات اعزامی از وزارت علوم تحقیقات و اقتصاد کشور اتریش با حضور سفیر این کشور در ایران برگزار شد.

۱۴ آذر ۱۳۹۶

مدیرکل دفتر تبادل‌فناوری: همکاری فناورانه معاونت علمی و آکادمی علوم چین در قالب صندوق علمی مشترک راه ابریشم (SRSF) صورت می‌گیرد

به گزارش عیارآنلاین، در حاشیه دومین دوره جایزه مصطفی(ص) در تهران، رومن مورنزی، رییس آکادمی علوم جهان(TWAS) با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری دیدار کرد که در حاشیه این دیدار، احمدرضا علائی طباطبائی، مدیرکل دفتر تبادل فناوری به مدل همکاری فناورانه معاونت علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری و آکادمی علوم چین اشاره کرد […]

۱۴ آذر ۱۳۹۶

ستاری: آزمایشگاه نانوفناوری ایران به زودی در کوبا مستقر می‌شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری از استقرار آزمایشگاه نانوفناوری ایران با تجهیزات صد در صد ایرانی در کشور کوبا خبر داد.

۱۳ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل:

وزارت علوم از توسعه همکاری های دانشگاه های ایران در افغانستان حمایت می کند

قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل گفت: سیاست مرکز همکاریهای علمی بین المللی وزارت علوم ، حمایت از توسعه همکاری های دانشگاه های ایران در افغانستان است زیرا تربیت نیروی تحصیل کرده، نقش و جایگاه مهمی در توسعه همکاریهای علمی بین المللی همه جانبه دارد.

۱۳ آذر ۱۳۹۶

ستاری: حمایت از استارتاپ‌های بزرگ بهترین و موثرترین پلت‌فرم جذب دانشجویان ایرانی خارج ازکشور در چند سال اخیر بوده است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری معتقد است که توسعه و حمایت از استارتاپ های بزرگ و موفق، بهترین و موثرترین پلت‌فرم جذب دانشجویان ایرانی خارج از کشور در چند سال اخیر بوده است.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

وزیر بهداشت: امیدواریم با همکاری کشور کوبا دانشگاه مشترکی در سواحل جنوبی خلیج فارس برپا کنیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدواریم با همکاری کشور کوبا دانشگاه مشترکی در سواحل جنوبی خلیج فارس برپا کنیم و از تشخیص و مداوای پزشکان کوبایی برای جذب دانشجو، ارتقاء دانش پزشکی در منطقه و استفاده از تجربیات پزشکی حداکثر استفاده را داشته باشیم.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

رئیس پارک فناوری پردیس : امیدواریم در آینده‌ای نزدیک صندوق‌های علم و فناوری با همکاری کشورهای اسلامی ایجاد شود

دبیر شورای سیاستگذاری حایزه مصطفی(ص) گفت: امیدواریم بتوانیم به زودی صندوق علم و فناوری با همکاری کشورهای اسلامی ایجاد کنیم.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

دبیر ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی: تفاهمنامه همکاری‌های مشترک در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی با برزیل امضاء شد

تفاهمنامه همکاری‌های علمی مشترک در حوزه علوم و فناوری‌های شناختی میان ستاد توسعه علوم شناختی معاونت علمی و سازمان حمایت و ارزیابی تحصیلات تکمیلی جمهوری فدرال برزیل امضاء شد.