۲۷ خرداد ۱۳۹۶

نشست همکاری علمی بین‌المللی در علوم انسانی با حضور روسای چند دانشگاه آلمان در برگزار می‌شود

نشست مشترک در خصوص همکاری علمی بین المللی در علوم انسانی و اجتماعی با حضور روسای چند دانشگاه ایران و آلمان ۱۲ و۱۳ تیرماه در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار می شود.

۲۷ خرداد ۱۳۹۶

نشست نظام جدید رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در مسکو برگزار شد

اولین نشست بین‌المللی کارشناسان نظام رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در مسکو با حضور دانشگاه تهران در دانشگاه دولتی مسکو برگزار شد.

۲۵ خرداد ۱۳۹۶
مدیر کل اداره بین‌الملل دانشگاه آزاد:

واحدهای دانشگاه آزاد در پنج کشور تاسیس می‌شود

مدیر کل اداره بین‌الملل دانشگاه آزاد اسلامی از ایجاد واحدهای دانشگاهی در عراق، سوریه و جمهوری آذربایجان خبر داد و گفت : واحدها و رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی در لبنان و افغانستان توسعه می‌یابد.

۲۰ خرداد ۱۳۹۶

رئیس هیات امنا دانشگاه آزاد: برنامه دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید؛ توسعه همکاری با کشورهای همسایه است

یادداشت تفاهم‌ همکاری بین ایران و عراق برای ایجاد شعب دانشگاه آزاد اسلامی در این کشور صبح امروز با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی، دکتر علی‌محمد نوریان و سیدمحسن حکیم، در سالن جلسات بیمارستان مسیح دانشوری امضا شد.

۲۰ خرداد ۱۳۹۶
رتبه بندی جهانی کیو اس سال 2018 منتشر شد؛

حضور ۵ دانشگاه ایران در جمع برترین های دنیا

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: نتایج رتبه بندی سال ۲۰۱۸ میلادی کیو اس که به تازگی منتشر شده است، از حضور دانشگاه های صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران، تهران و شهید بهشتی در جمع ۹۵۹ دانشگاه برتر جهان نشان دارد.

۱۵ خرداد ۱۳۹۶

وزیر علوم: ۹ دانشگاه دوره مشترک دکتری خارجی راه اندازی کرده‌اند

وزیر علوم گفت: تاکنون ۹ دانشگاه کشور دوره های مشترک دکتری را با دانشگاه‌های برتر دنیا راه اندازی کرده اند.

۹ خرداد ۱۳۹۶

قائم‎مقام وزیر علوم در امور بین‎الملل از حمایت افراد برای شرکت در کنفرانس‎های علمی بین‎المللی قرآنی، فرصت‌های مطالعاتی و تبادل استاد خبر داد

رئیس کارگروه توسعه همکاری هایعلمی بین المللی قرآنی از اقدام این کارگروه در حمایت از شرکت در کنفرانس‎های علمی بین‎المللی قرآنی و تبادل استاد خبر داد.

۳ خرداد ۱۳۹۶

اولین سمپوزیوم علمی و فناوری ایران و چین در پکن گشایش یافت

اولین سمپوزیوم علمی ایران و چین با هدف گسترش و توسعه همکاریهای دوجانبه در صندوق علم و فناوری «جاده ابریشم» روز چهارشنبه در شهر پکن پایتخت چین گشایش یافت.

۱ خرداد ۱۳۹۶

رییس دانشگاه تهران: تقاضای دانشجویان خارجی برای تحصیل در دانشگاه تهران افزایش پیدا کرده است

رییس دانشگاه تهران گفت: تقاضا برای تحصیل در دانشگاه تهران افزایش پیدا کرده به طوری که ما از ۵ کشور جهان ۱۲۰۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه داریم.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

در رتبه بندی لایدن،۱۸ دانشگاه ایرانی در جمع برترین دانشگاه‌های دنیا قرار گرفتند

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: در رتبه بندی لایدن در سال ۲۰۱۷ میلادی تعداد ۱۸ دانشگاه از جمهوری اسلامی ایران در جمع ۹۰۲ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

فرهادی: وزارت علوم برای حمایت از بخش‌های مختلف آموزش عالی سوریه آمادگی کامل دارد

به گزارش عیارآنلاین، در این دیدار دکتر فرهادی در سخنانی با تبریک پیروزی های اخیر سوریه و آرزوی آزادسازی کامل این کشور از نفوذ تروریست های تکفیری اظهار داشت: روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه در تمامی موارد سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و به خصوص علم و فناوری از سطح مناسبی برخوردار است و ما در […]

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC):

زبان فارسی به عنوان زبان علم دنیا ۱۴ درصد رشد کرد

سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: رشد تعداد مقالات ثبت شده در پایگاه اسکوپوس ۲۰۱۶ میلادی نسبت به سال ۲۰۱۵ میلادی بیانگر رشد ۱۴ درصدی زبان فارسی به عنوان زبان علم دنیا است.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

ستاری با حضور در ژنو از آزمایشگاه «سرن» بازدید کرد

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری که به منظور حضور در «بیستمین اجلاس سالانه کمیسیون علم و فناوری برای توسعه سازمان ملل» وارد ژنو سوییس شده بود، با حضور در آزمایشگاه «سرن» از بخش های مختلف آن بازدید کرد.

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
رییس دانشگاه خواجه نصیر:

هدف وزارت علوم بین‌المللی کردن آموزش‌عالی است

رییس دانشگاه خواجه نصیر گفت: هدف اصلی ۴ ساله دانشگاه بر روی کیفی سازی و بین المللی کردن دانشگاه‌ها بوده است.

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

دوازدهمین نشست سران پارک‌های علم و فناوری آسیا در تهران آغاز شد

دوازدهمین نشست سران پارک های علم و فناوری عضو انجمن آسیایی پارک های علمی (ASPA) به میزبانی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در باغ موزه نگارستان آغاز به کار کرد.