۲۸ بهمن ۱۳۹۶

صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات بلاعوض برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در جشنواره ملی بهره وری در نظر گرفته است

صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات حمایتی بلاعوض برای حضور شرکت‌های دانش بنیان در جایزه مدیریت فناوری و نوآوری و جشنواره ملی بهره وری در نظر گرفته است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

معاون علمی رییس‌جمهوری: سرمایه‌گذاری خطرپذیر باید جایگزین ابزاری مانند پرداخت وام شود

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت : یکی از اصلی ترین روش های تجاری سازی محصولات دانش بنیان یافتن سرمایه گذار در حوزه خطر پذیر و توسعه بازار دارایی های فکری است .

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

دبیرستاد توسعه فناوری‌اطلاعات معاونت علمی: ۴۰ درصد از کل شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه ICT قرار دارند

فقیهی با اشاره به اینکه در حال حاضر چیزی در حدود هزار و سیصد و پنجاه شرکت دانش‌بنیان در حوزه ICT قرار دارند، اظهار کرد: با توجه به رشد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه ICT، شاهد آن هستیم، که ۴۰ درصد از کل شرکت‌های دانش‌بنیان متعلق به حوزه ICT است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶

معاون علمی رئیس جمهور: استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان زمینه‌ساز تحول آموزش پایه است

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، توسعه استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان فعال حوزه آموزش می‌تواند نوآوری و خلاقیت را از مراحل پایه در ساختار آموزش رسوخ دهد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۶
معاون پژوهش و فناوری وزیرعلوم:

در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری کشور۳۰ هزار شغل ایجاد شده است

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۳۰ هزار شغل در ۴۲ پارک علم و فناوری و ۱۸۶ مرکز رشد و فناوری کشور ایجاد شد.

۱۷ بهمن ۱۳۹۶

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو: در نظر داریم طبق برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال ۹۸ به بازار یک میلیارد دلاری نانو دست یابیم

دبیر ستاد ویژه توسعه فناوری نانو در سومین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مستربچ و کامپاند، به تشریح نگاه ستاد فناوری نانو در حوزهٔ توسعه صادرات پرداخت و گفت: در نظر داریم طبق برنامه‌ریزی‌ها تا پایان سال ۹۸ به بازار یک میلیارد دلاری دست یابیم.

۱۷ بهمن ۱۳۹۶

ستاری: بخش‌های گوناگون استان‌ها مانند پارک‌های علم وفناوری می‌توانند بستر بدل‌شدن ایده‌ها به کسب وکارهای موفق باشند

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، بخش‌های گوناگون استان‌ها مانند پارک‌های علم وفناوری، شتاب‌دهنده‌ها و مراکز نوآوری شرکتهای دانش بنیان می‌توانند بستر شکل‌گیری و پرورش ایده‌های خلاق جوانان تحصیل‌کرده و بدل شدن این ایده‌ها به کسب و کارهای موفق باشند.

۱۶ بهمن ۱۳۹۶

ستاری: حضور شرکت‌های دانش‌بنیان هموارکننده راه تحول عرصه کشاورزی است

معاون علمی فناوری رئیس جمهوری گفت: نفوذ استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان، ورود دانش و فناوری تلفیق شده با نوآوری دانشگاهیان خلاق، می‌تواند ضمن حل مشکلات کشاورزی زمینه‌ساز توسعه اقتصاد دانش بنیان و درآمد بالا در این حوزه باشد.

۱۴ بهمن ۱۳۹۶
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی:

ستاد توسعه زیست‌فناوری از دارو‌های شرکت‌های دانش بنیان حمایت می‌کند

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی بیان کرد: ستاد توسعه زیست‌فناوری از تولید دارو‌های زیستی در کشور توسط شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

۱۲ بهمن ۱۳۹۶

قائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان: اقتصاد دانش‌بنیان یکی از ارکان مهم اقتصاد مقاومتی است

سعادت‌فومنی با اشاره به لزوم حل مسائل و مشکلات کشور از طریق تزریق تفکر نخبگانی به جامعه، گفت: یکی از اهداف مهم طرح احمدی‌روشن، رصد مداوم فعالیت‌های مستعدان است که با توجه به گستردگی جامعۀ مستعدان، این مهم از طریق سرگروه‌های خبره این طرح محقق می‌شود.

۹ بهمن ۱۳۹۶
دبیر ستاد فناوری نانو:

تمرکزاقدامات فعلی ستادنانو در حوزه‌صنعتی و تجاری‌سازی برای ورود به بازارهای بین‌المللی است

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۳۸۰ قلم محصول تایید شده نانو در بازار وجود دارد،‌گفت: در حال حاضر اقدامات ترویجی برای رسوخ این فناوری به بخش‌های صنعتی داریم که در این زمینه بخش‌های “خصولتی” به عنوان گلوگاهی در این زمینه مطرح هستند.

۸ بهمن ۱۳۹۶

ستاری: استارتاپ‌ها گسترده‌ترین زیرساخت بازگشت نخبگان است

به اعتقاد معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری، رشد فزاینده و قابلیت‌های استارتاپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در کمک به توسعه اشتغال و ایجاد ارزش افزوده، ظرفیت ارزشمند است که می‌تواند زمینه‌ساز بازگشت نخبگان و استعدادهای برتر به کشور باشد.

۸ بهمن ۱۳۹۶
مشاور ارشد ستادعلوم شناختی معاونت علمی:

تاکنون ۳۰ انجمن علمی مغز و شناخت در مراکز دانشگاهی ایجاد و فعال شده است

مشاور ارشد ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی، از تاسیس ۳۰ انجمن‌ علمی مغز و شناخت در مراکز دانشگاهی کشور با حمایت این ستاد خبرداد.

۷ بهمن ۱۳۹۶

ستاری: باید بخش خصوصی در حوزه پژوهش وارد شود زیرا بدون این ظرفیت نمی‌توان به توسعه پژوهش دست یافت

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با بیان اینکه افزایش شمار دانشجویان دانشگاه ها نمی تواند چرخ اقتصاد مملکت و پژوهش را به جلو برد، گفت: نباید اجازه داد دانشجویان و نیروهای جوان کشور به سرمایه های خاموش تبدیل شوند.

۷ بهمن ۱۳۹۶

ستاری: نگاه دولتی نمی‌تواند به کارآمدی اقتصادی شدن پژوهش منجر شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت نقش دانشگاه‌ها در ایجاد زیست بوم آفرینی و نوآوری می‌تواند زمینه‌ساز بازگشت استعدادهای برتر و نخبگان استانی و نقش‌آفرینی آنان در تحول اقتصاد شهرستان و استان شود.