۲۳ خرداد ۱۳۹۶
مدیر واحد خدمات مالیاتی اتاق تهران:

پیشنهاد اتاق تهران، حذف حقوق ورودی از ماخذ محاسبه مالیات بر واردات است

دارائیان: در بخشی از بندهای پیشنهادی اتاق تهران برای درج در قانون مالیات بر ارزش افزوده جدید، مواردی در مواد ۴ و ۵ لایحه به عنوان موارد موضوع معافیت و نرخ صفر مالیاتی با استدلال احتراز از تضعیف قدرت خرید اقشار کم درآمد که موجب تنزل سطح معیشت اقشار مذکور می شود پیشنهاد شده است. همان‌گونه که کاهش هزینه‌های درمانی این اقشار، نیز مشمول توجه جدی کارگروه مالیاتی اتاق تهران قرار گرفته است. همچنین در ارتباط با مالیات واردات کالا، استدلال فنی، جهت حذف حقوق ورودی از ماخذ محاسبه مالیات واردات کالا در متن پیشنهادی ارائه شده است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶
کارشناس اقتصادی:

اجرای مالیات بر مسکن، منجر به افزایش قیمت مسکن میشود

خسروی: ساخت مسکن در سال‌های گذشته به دلیل رکود و همچنین وضع سیاست‌های ضد رونق، روند کاهشی را طی کرده است و باید برای این مشکلات برنامه‌ریزی کرد. متاسفانه مالیت ۲۵ درصدی بر فروش اولین واحد مسکونی نوساز، منجر به کاهش سرمایه گذاری در بخش مسکن و سپس افزایش تقاضا به نسبت عرضه و در نهایت افزایش قیمت خواهد شد.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶
رئیس اتاق اصناف:

مبنای مالیات عملکرد سال ۹۵ افزایش ۸ درصدی نسبت به عملکرد سال ۹۴ است

فاضلی: کلیه مودیانی که در اجرای دستورالمعل تبصره ماده۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم نسبت به تکمیل فرم تهیه شده در سامانه سازمان امور مالیاتی تا تاریخ۳۱ خرداد ماه ۱۳۹۶ اقدام می کند، با رعایت مقررات مربوطه ، مالیات عملکرد سال ۱۳۹۴ آنها با هشت درصد افزایش، مبنای مالیات مقطوع سال ۱۳۹۵ آنها قرار می گیرد.

۱۰ خرداد ۱۳۹۶

همکاری اتاق ایران و مرکز پژوهش‌های مجلس برای بررسی لایحه مالیات بر ارزش افزوده

نشست مشترک اعضای مرکز پژوهش‌های مجلس با جمعی از اعضای پارلمان بخش خصوصی و کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق ایران با هدف بررسی لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده برگزار شد. در این جلسه، علاء میرمحمدصادقی نایب‌رئیس اتاق تهران، حسین سلاح ورزی نایب‌رئیس اتاق ایران و علیرضا اشرف، دبیرکل اتاق ایران حضور داشتند.

۹ خرداد ۱۳۹۶

تصویب کلیات لایحه مالیات برارزش افزوده در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس

تابش، عضو کمیسیون برنامه و بودجه: رسیدگی به کلیات لایحه مالیات بر ارزش افزوده در دستور کار کمیسیون برنامه و بودجه قرار گرفت و کلیات این لایحه رای آورد و رسیدگی به جزئیات آن برای رفع ایرادات و اعمال نقطه نظرات اعضا، به جلسات آینده موکول شد.

۹ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

۳۷ هزار میلیارد تومان از درآمد هدفمندی به خزانه واریز نمی‌شود

حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه: ۳۷ هزار میلیارد تومان از منابع هدفمندی یارانه به خزانه واریز نمی‌شود که از این طریق منابع مستمری تامین می‌شود./ میزان درآمد دولت از محل درآمد افزایش قیمت حامل‌های انرژی بیش از ۸۰ هزار میلیارد تومان است و تنها ۴۳ هزار میلیارد تومان آن به خزانه واریز می‌شود و پس از آن مشخص است، در چه اموری هزینه شده است./ در صورتی که دولت منابع جدید برای افزایش یارانه نداشته باشد، دو راه برای این کار وجود دارد، اول آنکه طبق ماده ۷۹ قانون برنامه ششم از محل حذف یارانه پردرآمدها مستمری را افزایش دهد و یا اینکه براساس ماده ۳۹ قانون برنامه با اصلاح تدریجی حامل‌های انرژی تا سال ۱۴۰۰ درآمد بیشتری کسب کند.

۹ خرداد ۱۳۹۶

کارشناسان از ابهام در منابع مربوط به افزایش ۵ برابری یارانه مستمندان سخن می‌گویند

گزارش// نوبخت سخنگوی دولت اعلام کرد، دولت قصد دارد مستمری این اقشار را طی سال‌های آینده پنج برابر کند./ پرداخت یارانه پنج برابری به سه دهک پایین درآمدی و حذف اقشار پردرآمد از فهرست یارانه بگیران امری ممدوح است/ اگر منابع افزایش یارانه اقشار کم‌درآمد، حذف یارانه ثروتمندان باشد، کار بسیار خوبی است اما اگر قرار است از محل بودجه دولتی این کار انجام شود، قطعاً با مشکلاتی مانند کسری بودجه مواجه خواهیم شد./ افزایش پنج برابری یارانه به تنهایی موجب بالا رفتن سطح رفاه اقشار کم‌درآمد نمی‌شود. به نظر می‌رسد اقداماتی مانند برقراری بیمه برای افرادی که توانایی کار ندارند، مهم‌ترین موضوع است تا بتوانند به حداقل‌های زندگی برسند.

۹ خرداد ۱۳۹۶

جزئیاتی از لایحه مالیات بر ارزش افزوده، گسترش چتر معافیت‌های مالیاتی برای رونق تولید

لایحه جدید مالیات بر ارزش افزوده که قرار است جایگزین قانون آزمایشی فعلی شود، تلاش کرده تا کالاهای بیشتری تحت پوشش چتر معافیت ها قرار گیرند./ فصل دوم این لایحه به معافیت های مالیاتی اختصاص دارد که تفاوت آن با قانون فعلی مالیات بر ارزش افزوده، تفکیک معافیت ها به دو بخش کالا و خدمات است.
در بخش معافیت های کالایی ۱۷ گروه کالا در زمره معافیت های مالیاتی قرار گرفته اند که نرخ آن در شرایط کنونی ۹ درصد محاسبه می شود.

۸ خرداد ۱۳۹۶
مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد؛

موضوع حذف غیرنیازمندان و کسری منابع هدفمندی دلیل تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها

ندیمی، مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه: موضوع حذف غیرنیازمندان و کسری منابع هدفمندی از محورهای مهم تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها است./ سازمان هدفمندی منابع را مدیریت کرده و طبیعی است، باید اطلاعات کسری، کیفیت پرداخت و حذف پردرآمدها را ارائه دهد./به لحاظ روش و مدیریت در تحقیق و تفحص حرف برای گفتن زیاد است، اما در بخش عمل به قانون تاکنون دیوان محاسبات نیز به عنوان ناظر ایرادی به این سازمان نداشته است.

۱ خرداد ۱۳۹۶
بنابر آمارهای ارائه شده از جانب معاونت اقتصادی وزارت اقتصاد؛

رشد درآمدهای مالیاتی از نرخ رشد اقتصادی بیشتر بوده است

وزارت اقتصاد با ارائه گزارشی از وضعیت مالیات ستانی در دوره سال های ۸۴ تا ۹۵ اعلام کرد: سهم مالیات اشخاص حقیقی در این دوره ۴۱ درصد بوده که در فاصله سال های ۹۲ تا ۹۵ به ۳۴ درصد کاهش یافت./ همچنین، در فاصله سال های ۹۲ تا ۹۵ میزان رشد درآمدهای مالیاتی از نرخ رشد اقتصادی بسیار بیشتر بوده که نشان دهنده اهتمام دولت برای جلوگیری از فرار مالیاتی بوده است.

۶ مرداد ۱۳۹۵

رویکرد اقتصاد مقاومتی در حوزه پولی و مالی: ثبات اقتصادی و کاهش وابستگی بودجه ای

رویکرد اقتصاد مقاومتی در حوزه پولی و مالی، ایجاد ثبات اقتصادی و همچنین وابستگی های بودجه ای به درآمدهای نفتی و هزینه های غیرضرور است. بر این اساس، اصلاح نظام مالی کشور اعم از بانک، بورس، بیمه و … و همچنین اصلاح درآمدها و هزینه های دولت در بودجه در سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی مورد اشاره قرار گرفته است.

۱۴ تیر ۱۳۹۵
روابط عمومی بانک پارسیان:

هیچ نفعی از موسسه ثامن الحجج نبردیم

بانک پارسیان در اطلاعیه اعلام کرد ماموریت این بانک برای عاملیت ساماندهی ثامن‌الحجج احتیاج به تصمیم مجدد مقامات ذی‌صلاح دارد.

۱۳ تیر ۱۳۹۵

قیمت وام برای مشتریان یکسان است؟

گزارش/: در کشورهای توسعه یافته، با نرخ تورم بین یک تا ۲ درصد قیمت وام (نرخ سود) برای افراد به بیش از ۲۰ درصد هم می‌رسد./ در نظام‌های اقتصادی توسعه‌یافته، سازوکار ارائه تسهیلات مبتنی بر پرداخت وام متناسب با اعتبار افراد است./ ریسک اعتباری افراد و نوع وام درخواستی تعیین‌کننده نرخ بهره پرداختی آنها خواهد بود./

۹ تیر ۱۳۹۵
مدیر روابط عمومی بانک مرکزی:

بانکها ملزم به شفافیت در گزارشهای مالی هستند

کریمی، مدیر روابط عمومی بانک مرکزی: راساس ابلاغیه «شیوه جدید گزارشگری مالی» در بهمن۹۴، بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری ملزم به افشای میزان دریافتی و معاملات مدیران هستند./ بر اساس استانداردهای جهانی، درآمد و دریافتی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره باید شفاف باشد که این مساله در شکل جدید صورت‌های مالی در نظر گرفته شده است./

۹ تیر ۱۳۹۵

صورتهای جدید مالی مغایر با استاندارد حسابرسی است

بزرگ اصل، عضو هیات مدیره سازمان حسابرسی: تصمیم بانک مرکزی مبنی بر، تدوین صورتهای مالی جدید، مغایر با استاندارد حسابرسی است./ در ایران با تصویب قانون تشکیل سازمان حسابرسی، مرجع رسمی تدوین استانداردهای حسابداری مشخص شده است و صورتهای مالی شرکت های ایرانی از سال ۱۳۷۸ براساس این استانداردها تهیه می‌شود. استانداردهای حسابداری چه در سطح ملی و چه در سطح بین‌المللی معیار اصلی اظهارنظر حسابرسان مستقل است./