۱۷ آذر ۱۳۹۵

نشست مشترک ایران و کره در زمینه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق برگزار می شود

به گزارش عیارآنلاین،پیرو دیداری که اردیبهشت‌ماه ۹۵ میان معاون علمی و فناوری رییس جمهور و وزیر امور خارجه کره جنوبی صورت گرفت، تفاهم‌نامه همکاری در حوزه فناوری‌های فرهنگی و صنایع خلاق میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری کره جنوبی امضا شد. در همین راستا مهرماه سال جاری معاون […]

۲۶ ارد ۱۳۹۵

کانون تربیت اسلامی خواستار شد: ورود موضوعات آموزش و پرورش به شبکه‌های پربیننده رسانه ملی

بیانیه کانون تربیت اسلامی خطاب به ریاست صدا و سیما// کانون تربیت اسلامی تقاضا دارد نسبت به ارتباط آموزش و پرورش و صدا و سیما تصمیم جدی اتخاذ و دستور فرمایید شبکه‌های پربیننده سیما، بهره‌گیری از ساختارهای مختلف تولیدی و تأمینی را پیرامون اجزاء و عناصر تحول بنیادین در آموزش و پرورش و مطالبات خانواده‌ها، در دستور کارخود قرار دهند.

۱۷ ارد ۱۳۹۵

تلویزیون تعاملی در آستانه راه‌اندازی/ مجوز پخش شبکه‌های سراسری سازمان صداوسیما صادر شد

سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، مجوز پخش شبکه‌های سراسری خود را پیرو قرارداد نمایندگی ارائه خدمات صوت و تصویر فراگیر مبتنی بر IP به آسمان اهدا کرد.

۲۸ فرو ۱۳۹۵

افتتاح رسمی کانال های پویا و نهال

رئیس رسانه ملی در آیین افتتاح رسمی کانال‌های «پویا و نهال» شبکه کودک و نوجوان، بر تولید انیمیشن‌های جذاب بومی و پرهیز از ارائه الگوهای غیرواقعی و افراطی غربی تأکید کرد.

۱۲ بهم ۱۳۹۴

حمایت از رسانه ها در برنامه ششم توسعه مورد تاکید است

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با قدردانی از طرح بیمه خبرنگاران، با طرح این موضوع که حمایت از رسانه ها در برنامه ششم توسعه مورد تاکید است گفت: دولت اعتباراتی را به اعتبار اصلی طرح بیمه خبرنگاران بیفزاید و به مجلس ارسال کند.

۷ بهم ۱۳۹۴

نخستین اپراتور تلویزیون اینترنتی راه اندازی شد/ با سایت‌های تلویزیونی بدون مجوز برخورد می‌شود

پس از اعطای مجوز رسمی برای فعالیت ۵ اپراتور تلویزیون اینترنتی از سوی سازمان صدا و سیما، با آغاز سرویس‌دهی نخستین اپراتور، خدمات مجاز تلویزیون اینترنتی رسما در کشور آغاز شد و از این پس نیز با فعالان فاقد مجوز برخورد خواهد شد.

۳۰ دی ۱۳۹۴

شورای نظارت بر صداوسیما با بودجه ۴ میلیاردی‌اش چه می‌کند؟!

شورای نظارت بر صداوسیما متشکل از شش نفری‌ست که اکثرا پست‌های مهمی را در اختیار دارند. و درکنار مشغله‌های زیاد؛ باید بر کار سازمان عریض و طویل صداوسیما هم نظارت کنند! آن‌چنان که مطرح شده این اعضا به عنوان بازوی نظارتی، مسئول ارائه مستقیم گزارش‌ها و ارزیابی‌های قوای سه‌گانه نظام از عملکرد رسانه ملی به رهبر جمهوری اسلامی هستند؛ اما آیا برای انجام چنین وظیفه‌ای به بودجه ۴ میلیارد تومانی نیاز است؟ ازسویی استفاده‌کنندگان از بودجه‌های عمومی کشور باید به افکار عمومی پاسخگو باشند؛ آیا اعضای این شورا پاسخگو هستند؟

۲۴ دی ۱۳۹۴

تلاش برای سازمان‌دهی و تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خبرنگاران در برنامه ششم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت: در برنامه ششم توسعه طرحی برای سازمان‌دهی خبرنگاران و تحت پوشش بیمه قرار دادن آن‌ها در حال اجرا است.

۲۱ دی ۱۳۹۴

دولت در برنامه ششم توسعه به رسانه توجه بیشتری داشته باشد

رئیس سازمان بسیج رسانه گفت: دولت در برنامه ششم توسعه به رسانه توجه بیشتری داشته باشد.

۲۰ دی ۱۳۹۴

مقوله فرهنگ و رسانه در برنامه ششم توسعه کشور مهجور مانده است

رئیس سازمان صداوسیمای جهموری اسلامی معتقد است موضوع فرهنگ در برنامه‌ ششم مهجور مانده و در این برنامه برای رسانه نیز جایگاه مناسبی پیش‌بینی نشده است.

۲۴ آذر ۱۳۹۴

پای تعزیرات به رسانه‌ها باز می‌شود

بر اساس لایحه پیشنهادی برنامه ششم توسعه، هرگونه تبلیغ خدمات و کالاهای آسیب‌رسان به نظام پولی و بانکی کشور براساس تشخیص و اعلام بانک مرکزی از سوی همه رسانه‌ها ممنوع می شود. رسیدگی به این تخلف رسانه‌ها بر عهده سازمان تعزیرات حکومتی گذاشته شد.

۱۱ آبا ۱۳۹۴

راه‌اندازی «رسانه تعاملی» تا پایان سال جاری

رئیس سازمان صدا و سیما گفت: ای‌پی تی‌وی (رسانه تعاملی) را تا پایان امسال راه‌اندازی می‌کنیم و مخاطبان با انتخاب خود می‌توانند برنامه موردنظرشان را به‌راحتی و در ساعت مورد نظر خود نظاره‌گر باشند.

۷ آبا ۱۳۹۴

اختلاف افکنی صداوسیما بین دو وزارتخانه: وزارت رفاه دستور داده کسی درباره تجمیع بیمه‌ها صحبت نکند؟

نامه ای که یک خبرگزاری وابسته به جناح منتقد دولت منتشر کرده، دستاویزی بود که بار دیگر صدا و سیما درباره موفقترین طرح اجتماعی دولت، اختلاف افکنی بین وزارتخانه را در دستور کار خود قرار دهد. آن هم در گفتگوی ویژه خبری!

۱۵ مهر ۱۳۹۴

بررسی سیاست‌های آموزش و پرورش در یک برنامه تلویزیونی

سردبیر و تهیه‌کننده برنامه «پرسشگر» با بیان اینکه تاکنون در حوزه سیاست‌های آموزش و پرورش برنامه‌ای ساخته نشده است، گفت: تغییرات مدیریتی در شبکه آموزش پرورش، فعالیت‌های تخصصی این شبکه در حوزه آموزش و پرورش وهمچنین جای خالی برنامه‌هایی که به سیاست‌های آموزشی بپردازد، باعث شد تا به سراغ ساخت برنامه‌ای با این مضامین بروم.

۱۱ مهر ۱۳۹۴

سیم‌کارت‌ سلامت جایگزین دفترچه‌ بیمه می‌شود

:رئیس هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی از عملیاتی شدن سامانه سلامت الکترونیک با همکاری بیمارستان میلاد و رایتل خبر داد و جایگزینی دفترچه‌های بیمه با سیم کارت‌های الکترونیکی را از دیگر برنامه‌های سازمان تأمین اجتماعی برشمرد