۱۴ آبان ۱۳۹۶

آخوندی: دخالت دولت در قیمت گذاری مانع توسعه بخش حمل و نقل است

وزیر راه و شهرسازی تاکید بر مزیت رقابتی در کنار مزیت های نسبی را از سیاست های اصلی خود برشمرد و در عین حال دخالت دولت در قیمتگذاری را مانع توسعه بخش حمل و نقل و ترانزیت دانست.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶

همکاری های حمل و نقلی ایران و اوکراین بررسی شد

در مذاکرات محمد بهشتی منفرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در اوکراین و ولادیمیر اوملیان وزیر زیرساخت های این کشور برنامه توسعه همکاری های حمل و نقلی در حوزه های مختلف بررسی شد.

۱ خرداد ۱۳۹۶

معاون آخوندی: پیمانکاران ۱۰هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار هستند

معاون وزیر راه با بیان اینکه هم اینک رقم طلب پیمانکاران از دولت ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: ۱۵ هزار نفر در پروژه‌های آزادراهی شاغل هستند.

۲۸ آذر ۱۳۹۵

مجلس و دستگاه های نظارتی حقوق مردم را از وزیر راه و شهرسازی مطالبه کنند

سید مهدی هاشمی افزود: من فکر نمی کنم که اصلا آقای آخوندی برنامه اجرایی خاصی داده باشند و حرفهایی هم که در ارتباط با بحث مسکن و حمل و نقل زدند تقریبا می توانیم بگوییم یا اصلا اجرا نشده و یا عمده آن اجرا نشده است.

۱۱ آبان ۱۳۹۵
امسال

١٧٠ هزار خودروی فرسوده از ناوگان حمل و نقل کشور خارج شد

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: امسال حدود ١٧٠ هزار دستگاه انواع خودروهای سبک و سنگین در نقاط مختلف کشور از ناوگان خارج شده است که این تعداد تا پایان امسال به ٣۵٠ هزار دستگاه خودرو فرسوده می‌رسد.

۳ مرداد ۱۳۹۵

سراب ریل ملی در پایان تیرماه

امروز دوم مردادماه سال ۹۵، دو روز از زمان موعود ملی شدن صنعت ریل کشور گذشته است.

۲۲ تیر ۱۳۹۵
امروز در کمیسیون عمران مجلس؛

بررسی وضعیت شبکه ریلی کشور/فاصله حمل و نقل ریلی با پیش بینی های انجام شده در برنامه پنجم توسعه زیاد است

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، از بررسی وضعیت شبکه ریلی کشور در کمیسیون متبوعش با حضور مسئولان مربوطه خبر داد.

۷ تیر ۱۳۹۵
مقام مسئول بنیاد مستضعفان :

مشکلی برای ورود قرارگاه خاتم‌الانبیاء به آزادراه تهران ــ شمال وجود ندارد/ نیاز ۷۵۰۰میلیارد تومانی برای تکمیل آزادراه

مدیرعامل شرکت آزادراه تهران ــ شمال با بیان اینکه هم‌اکنون در این پروژه ۱۲۰ جبهه فعال شده است، گفت: آمادگی حضور قرارگاه خاتم‌الانبیا را در آزادراه تهران ــ شمال داریم.

۷ تیر ۱۳۹۵
‌رئیس سازمان هواپیمایی خبر داد

توافق کتبی ایران‌ایر با بوئینگ برای خرید ۱۰۰ فروند هواپیما/ تأمین مالی از طریق فاینانس

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مذاکرات مرحله‌ای ایران‌ایر با کمپانی بوئینگ، گفت: دو طرف به توافق مکتوب در زمینه خرید هواپیما رسیدند و تعداد هواپیماهای توافق شده‌ ۱۰۰ فروند است.‌

۲۹ خرداد ۱۳۹۵
نتایج یک تحقیق دانشگاهی در آمریکا نشان داد

نقش سرمایه‌گذاری ریلی در رونق اقتصادی

تاکنون صحبت‌های زیادی در باب فواید سرمایه‌گذاری در بخش ریلی مطرح شده است. آنچه اما به تازگی در نتایج یک پژوهش دانشگاهی در آمریکا مشخص شده، قابل تامل است. یک مطالعه جدید که توسط دانشگاه مطالعات اقتصادی توسون انجام شده نشان‌دهنده نقش مهمی است که صنعت ریلی در پیشبرد اقتصاد آمریکا ایفا می‌کند. در گزارش دانشگاه توسون که توسط سندیکای راه‌آهن‌های آمریکا منتشر شده، آمده است که در سال ۲۰۱۴ در آمریکا هفت شرکت بزرگ حمل‌ونقل ریلی باری به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم ۵/ ۱ میلیون شغل ایجاد کرده‌اند، ۲۷۴ میلیارد دلار تولید اقتصادی، ۸۸ میلیارد دلار دستمزد و ۳۳ میلیارد دلار درآمدهای مالیاتی را به خود اختصاص داده‌اند.

۲۹ خرداد ۱۳۹۵
معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن:

تعهد ذوب‌آهن برای تحویل ۴۰ هزار تن ریل به راه‌آهن تا پایان امسال

به گزارش عیارآنلاین،معاون فنی و زیربنایی راه‌آهن با بیان اینکه ذوب‌آهن پس از چندین قرارداد به تازگی در قراردادی با راه‌آهن متعهد شده است که ۴۰هزار تن ریل را تا پایان سال تحویل راه‌آهن دهد، گفت: با احتساب احداث خط آهن در شرکت ساخت سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تن ریل نیاز داریم. سعید محمدزاده […]

۲۹ خرداد ۱۳۹۵
سرتاج عزیز:

بندر گوادر را با خطوط ریلی به چابهار وصل می‌کنیم

مشاور امور خارجی نخست‌وزیر پاکستان گفت: منطقه ظرفیت فعالیت بندرهای زیادی را دارد، بنابراین بندر چابهار خطری برای گوادر محسوب نمی‌شود و سعی داریم با خطوط ریلی این دو بندر را به هم وصل کنیم.

۲۹ خرداد ۱۳۹۵
ضرورت توجه جدی به توسعه بندر چابهار

با پول‌های بلوکه شده ایران در هند چه می‌توان کرد؟

تنها با ۳ میلیارد دلار از منابع بلوکه‌شده ایران در هند، این امکان فراهم می‌شود که پروژه تجهیز بندر چابهار و همچنین ساخت راه‌آهن آن تا سرخس توسط پیمانکاران داخلی غیردولتی اجرا شود. در این صورت علاوه بر استفاده از توانمندی‌های داخل کشور، نیازی به اعطای مجوزهای بلندمدت به سرمایه‌گذاران خارجی برای استفاده از این بندر و قبول دیگر خواسته‌های آن‌ها نیست.

۲۶ خرداد ۱۳۹۵
قائم مقام شرکت واگن سازی تهران:

واگن‌سازی پارس تمام نیاز کشور را تامین می‌کند/اصلاً نیاز به واردات نیست

قائم مقام شرکت واگن سازی تهران گفت: در حال حاضر شبکه مترو تهران و سایر شهرهای ایران با وجود این شرکت دیگری نیازی به واردات واگن از خارج کشور ندارند.

۲۶ خرداد ۱۳۹۵
سرکنسول ایران در هرات:

ایران مصمم به تکمیل بخش سوم راه آهن هرات-خواف در افغانستان است

سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در هرات هدف سفر هیأت ایرانی را زمینه‌سازی برای اجرای قطعه سوم خط آهن هرات-خواف اعلام و تاکید کرد: ساخت این قطعه با همکاری طرفین اجرایی خواهد شد.