۱۵ فروردین ۱۳۹۷
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

پرداخت وام تا ۲ ماه دیگر انجام نمی‌شود

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی روند اجرای وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی را تشریح کرد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶
رییس سازمان امور دانشجویان:

امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالا بدون آزمون از جمله تسهیلاتی است که به دانشجویان نمونه ارائه خواهد شد

در آیین تقدیر از برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره دانشجویان نمونه کشور، دکتر مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم ، رئیس سازمان امور دانشجویان و دبیر این جشنواره ، با تاکید بر اینکه هدایای دانشجویان نمونه وزارت علوم صبح امروز به حساب آنها واریز شد، گفت: امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالا بدون آزمون،‌گذراندن دوره‌های کوتاه مدت مطالعاتی و استفاده از امکانات بنیاد ملی نخبگان از مهم‌ترین تسهیلاتی است که به دانشجویان نمونه ارائه خواهد شد.

۱۳ اسفند ۱۳۹۶
رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان:

تمامی شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم‌ و فناوری از تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی، بهره‌مند می‌شوند

به گزارش عیارآنلاین، در نشست آشنایی با تسهیلات جدید نظام‌وظیفه تخصصی سید محمد صاحبکار خراسانی، رئیس مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان با اشاره به روند ارائه تسهیلات نظام‌وظیفه تخصصی گفت: از سال ۱۳۸۷ با همکاری بنیاد نخبگان و ستاد کل نیروهای مسلح، در راستای استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های نخبگان برای رفع نیازهای کلیدی کشور، […]

۱۶ بهمن ۱۳۹۶

ایران در میان ۲۰ کشور فرستنده مهاجر متخصص رتبه آخر را دارد

براساس گزارش‌های سازمان‎های جهانی، ایران در میان ۲۰ کشور فرستنده مهاجر متخصص رتبه ۱۷ را دارد و در گزارش بانک جهانی در سال ۱۳۹۵،کشورمان در فهرست ۳۰ کشور اول ارسال‌کننده مهاجر قرار ندارد.

۱۴ بهمن ۱۳۹۶

معاون برنامه‌ریزی و نظارت بنیاد ملی نخبگان: توسعۀ کارآفرینی، از مهمترین محورهای برنامه‌های بنیادهای نخبگان استانی باشد

سالاریه گفت: با توجه به اثرگذاری بالای اجتماع نخبگانی در جامعۀ بومی، توسعه فرهنگ و افزایش مهارت کارآفرینی باید محور برنامه‌های بنیادهای نخبگان استانی باشد.

۱۲ بهمن ۱۳۹۶

ستاری: ایجاد زمینه‌های‌مساعد برای‌توسعه زیست‌بوم کارآفرینی به‌عنوان مهم‌ترین راهبردبازگشت و نگه‌داشت نخبگان در دستورکار قرارگرفته است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و رییس بنیاد ملی نخبگان، با اشاره به آمار فعلی مهاجرت دانشجویان کشورمان به خارج از کشور و مقایسه آن با ابتدای انقلاب تصریح کرد:ایران دیگر جزو کشورهای مهاجرفرست دنیا نیست.

۱۲ بهمن ۱۳۹۶

ستاری: ایران دیگر جزو کشورهای مهاجرفرست دنیا نیست

رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: ابتدای انقلاب، از مجموع ۲۷۰ هزار دانشجوی ایرانی، ۱۰۰ هزار دانشجو در خارج از کشور و از این میان ۵۰هزار نفر در امریکا حضور داشتند. اما اکنون از جمع ۴میلیون و هفتصد هزار دانشجوی ایرانی، ۴٨ هزار دانشجو در خارج از کشور داریم که تنها ۱۲ هزار نفر در آمریکا تحصیل می‌کنند و این موضوع نشان می‌دهد ایران دیگر جزو کشورهای مهاجرفرست دنیا نیست.

۱۲ بهمن ۱۳۹۶

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان: نخبه باوری روند حرکتی به سوی ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی را تسهیل کند

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: نخبه باوری و توجه به استعدادهای برتر و تقویت بستر ارتباطات تعاملی با اجتماع نخبگانی روند حرکتی آنان به سوی ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری را تسهیل کند.

۹ بهمن ۱۳۹۶

ستاری: خدمت در کسب و کار‌های نوین جایگزین خدمت سربازی می‌شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور: با هماهنگی‌های انجام شده، خدمت در کسب و کار‌های نوین جایگزین خدمت سربازی می‌شود.

۴ بهمن ۱۳۹۶

تعداد دانشجویان ایرانی محصل در آمریکا در سال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۷ نسبت به سال تحصیلی قبل کاهشِ ۱۴ درصدی داشته است

«موسسه بین‌المللی آموزش عالی ایالات متحده آمریکا»، از کاهش ۱۴ درصدی حضور دانشجویان ایرانی در مراکز علمی امریکا پیش از صدور فرمان ضد مهاجرتی دونالد ترامپ؛ رئیس جمهوری این کشور خبر داد.

۳۰ دی ۱۳۹۶

دبیرستاد راهبردی نقشه جامع علمی: بنیاد ملی نخبگان آمار درستی از خروج نخبگان کشور ندارد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به درخواست شورا از بنیاد ملی نخبگان برای ارائه آمار دقیق خروج نخبگان از کشور گفت: این درخواست را از بنیاد ملی نخبگان داشتیم، اما هنوز گزارشی به ما ارائه نشده است.

۵ دی ۱۳۹۶

رئیس دانشگاه شریف: تعداد دانشجویانی که از کشور خارج می‌شوند در مقطع کارشناسی از کارشناسی‌ارشد بیشتر هستند

فتوحی می‌گوید: تعداد دانشجویانی که از کشور خارج می‌شوند در مقطع کارشناسی از کارشناسی‌ارشد بیشتر است؛ همچنین آمار خروج در مقطع کارشناسی ارشد از دکتری بیشتر است.

۲۸ آذر ۱۳۹۶
معاون توسعه‌مدیریت بنیاد ملی‌نخبگان:

حمایت دولت از بنیاد نخبگان ضعیف بوده و باید توجهات به نخبگان بیشتر شود

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان گفت: حمایت دولت از بنیاد نخبگان ضعیف بوده و باید توجهات به نخبگان بیشتر و حمایت‌ها افزایش یابد

۲۵ آذر ۱۳۹۶

اداره مهاجرت آمریکا دروغ بودن آمار بالای فرار مغزها در ایران را تایید کرد

اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که رتبه ایران در زمینه اعزام دانشجو به این کشور نسبت به اوایل انقلاب، پنج برابر کاهش داشته است. گزارش این اداره تایید می کند که جوسازی های رسانه ای مبنی بر خروج فاجعه آمیز مغزها از ایران طی سال های گذشته، کذب محض است.

۲۲ آذر ۱۳۹۶

ستاری : ۱۰۰ هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور تحصیل می کنند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر ۱۰۰ هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۲ هزار دانشجو در آمریکا مشغول به تحصیل هستند.