۱۴ مرداد ۱۳۹۶
رئیس هیئت موسس و هیئت‌امنای دانشگاه ازاد:

دانشگاه آزاد باید زمینه فعالیت نخبگان در کشور را فراهم سازد

رئیس هیئت موسس و هیئت‌امنای دانشگاه ازاد گفت: دانشگاه آزاد باید زمینه فعالیت نخبگان در کشور را فراهم سازد.

۷ مرداد ۱۳۹۶

ستاری: برای حفظ نخبگان باید ابتدا وضعیت داخلی را از جمله شرایط تحقق اقتصاد دانش‌بنیان را فراهم کنیم

معاون علمی و فناوری ریاست‌ جمهوری انتظار جامعه از ایجاد دانشگاه را تربیت نسل کارآفرین و تولید کننده ارزش افزوده دانست و گفت: داروی درمان ” MS ” به کشور روسیه صادر شده و توانسته‌ است ۱۰۰ درصد بازار این کشور را به خود اختصاص دهد.

۴ مرداد ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

آمار دقیقی از روند مهاجرت فارغ التحصیلان دانشگاه‌های کشور به خارج وجود ندارد

نخبگان علمی به خاطر نقش موثر در پیشرفت و آبادانی، به عنوان ثروت اصلی ملی به شمار می روند، بر همین اساس کشورهای پیشرفته با تمامی ابزارهای تبلیغاتی، تشویقی مادی و معنوی درصدد جذب و حفظ این قشر آینده ساز هستند.

۲۸ تیر ۱۳۹۶

فرهادی: نخبگان پس از بازگشت به کشور در هیئت علمی دانشگاه‌ها حضور پیدا می‌کنند

وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری اعلام کرد: مصوبه‌ای تصویب شد تا نخبگانی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند هنگامی که بازگشتند از طریق بنیاد نخبگان جذب و در هیات علمی دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند.

۲۷ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: ماندگار شدن نخبگان نیازمند ارائه حمایت و ایجاد فضای فعالیت مدرن علمی است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد ارائه حمایت مادی و معنوی، امکانات رفاهی و ایجاد فضای فعالیت مدرن علمی سبب ماندگار شدن نخبگان در کشورشان می‌شود.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: نباید به رفت‎وآمدهای علمی عنوان فرار مغزها داد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد نگهداری نخبگانی که به کشور بازمی‌گردند آسان نیست زیرا باید شرایط فعالیت علمی، حمایت مالی و معنوی و غیره کافی وجود داشته باشد.

۲۶ تیر ۱۳۹۶

ستاری: ۸۰۰نفر نخبه به کشور برگشته‌اند

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور از بازگشت ۸۰۰ نفر از نخبگان به کشور طی دو سال گذشته خبر داد و گفت: عموما کشورهای آمریکای شمالی و اختصاصا امریکا علاقه بیشتری برای جذب نخبگان ایرانی دارند.

۲۵ تیر ۱۳۹۶

نماینده مجلس: شرایط مناسبی برای حمایت از نخبگان فراهم است

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با حضور معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور به بررسی اقدامات پژوهشی و فناوری به ویژه در پارک های علم و فناوری پرداخت.

۱۹ تیر ۱۳۹۶

با همکاری معاونت علمی، ۷۱۰محقق ایرانی به کشور بازگشتند

همکاری علمی و فناوری با ایرانیان خارج از کشور منجر به شروع به کار ۷۱۰ ایرانی دانشگاههای خارجی، در کشور شده همچنین چندین شرکت فناوری توسط این افراد راه اندازی شده است.

۱۸ تیر ۱۳۹۶
رئیس نهاد رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور:

در حال حاضر تعداد دانشجویان ایرانی که به کشور چین می‌روند، در حال افزایش است.

رئیس نهاد رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور گفت: در حال حاضر تعداد دانشجویانی که به کشور چین برای تحصیل اعزام می شوند در حال افزایش است.

۲۳ خرداد ۱۳۹۶

افزایش مهاجرت نخبگان در دولت یازدهم

با وجود اینکه همه آمارها از افزایش خروج نخبگان از کشور خبر می‌دهد، ‌وزیر علوم با استناد به بازگشت ۱۰ تا ۱۵ درصدی بورسیه‌ها معتقد است روند مهاجرت نخبگان معکوس شده است!

۱۰ خرداد ۱۳۹۶

سرپرست دانشگاه آزاد: به زودی حدود ۲۰۰ نخبه در دانشگاه آزاد جذب می‌شوند

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: برنامه داریم به زودی حدود ۱۰۰ تا ۲۰۰ نخبه را در دانشگاه آزاد جذب کنیم. این نخبگان ابتدا از دانشگاه آزاد و در مراحل بعدی از خارج از دانشگاه جذب می شوند.

۵ خرداد ۱۳۹۶
سرپرست دانشگاه آزاد خبر داد؛

ارائه برنامه عملیاتی جذب نخبگان در دانشگاه آزاد تا شهریورماه

سرپرست دانشگاه آزاد با بیان اینکه جذب نخبگان در دانشگاه آزاد یکی از راهبردهای مدیریت جدید این دانشگاه است، گفت: برنامه عملیاتی جذب نخبگان در دانشگاه آزاد تا شهریورماه ارائه می‌شود.

۲ خرداد ۱۳۹۶
سرپرست دانشگاه آزاد خبر داد؛

حمایت از افراد شاخص علمی فاقد تمکن مالی

سرپرست دانشگاه آزاد گفت: گروهی تشکیل دادیم تا تمام دور‌ه‌های دکتری و کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مورد ارزیابی مجدد قرار گیرد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس سازمان دانشجویان: به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درصد از بورسیه‌ها باز نمی‌گردند

رئیس سازمان امور دانشجویان روند بازگشت دانشجویان بورسیه را تشریح کرد و گفت: به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ درصد از بورسیه ها باز نمی گردند که این موضوع ارتباطی به این دولت یا دولت های قبل ندارد.