۲۵ آذر ۱۳۹۶

اداره مهاجرت آمریکا دروغ بودن آمار بالای فرار مغزها در ایران را تایید کرد

اداره مهاجرت ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که رتبه ایران در زمینه اعزام دانشجو به این کشور نسبت به اوایل انقلاب، پنج برابر کاهش داشته است. گزارش این اداره تایید می کند که جوسازی های رسانه ای مبنی بر خروج فاجعه آمیز مغزها از ایران طی سال های گذشته، کذب محض است.

۲۲ آذر ۱۳۹۶

ستاری : ۱۰۰ هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور تحصیل می کنند

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر ۱۰۰ هزار دانشجوی ایرانی در خارج از کشور تحصیل می کنند که از این تعداد ۱۲ هزار دانشجو در آمریکا مشغول به تحصیل هستند.

۲۰ آذر ۱۳۹۶

بر اساس لایحه بودجه ۹۷؛ ۱۶ میلیارد تومان برای جذب نخبگان غیرمقیم درنظر گرفته شده است

دولت در لایحه بودجه سال آینده کشور رقمی بالغ بر ۱۶ میلیارد تومان را برای جذب و حمایت از نخبگان غیرمقیم در نظر گرفته است که برای اختصاص نیاز به تأیید مجلس شورای اسلامی دارد.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

صندوق حمایت از پژوهشگران از اجرای ۸۱ پروژه علمی در حوزه‌های مختلف حمایت می‌کند

۸۱ پروژه علمی در حوزه‌های مختلف برای حمایت تصویب شد تا از این طریق فعالیت تحقیقاتی محققان کشور سرعت گیرد.

۱۸ آذر ۱۳۹۶

بیش از ۶ هزار دانشجوی ایرانی در ترکیه مشغول به تحصیل هستند

ابراهیم حقیقی دبیر انجمن علمی و فرهنگی دانشجویان و دانش آموختگان ایرانی مقیم ترکیه اعلام کرد: هم اکنون ۶ هزار و ۶۸ دانشجوی ایرانی در مراکز آموزش عالی کشور ترکیه در مقاطع مختلف مشغول تحصیل هستند.

۱۲ آذر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر فناوری وزارت علوم :

۲۸۱۸ ایده در سراسر کشور در جشنواره شناسایی و توانمندسازی ایده‌های برگزیده (شتاب) ثبت شده است

دکتر خسرو پیری مدیرکل دفتر سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امورفناوری وزارت علوم، از رشد ۵۴ درصدی ایده‌ها در استان‌های کشور در سال جاری، جهت شرکت در جشنواره شناسایی و توانمندسازی ایده‌های برگزیده (شتاب)، نسبت به سال ۱۳۹۵ خبر داد.

۱۲ آذر ۱۳۹۶
معاون بنیادملی‌نخبگان:

بناداریم براساس نقشه راه، کم‌کم از سمت پرداخت مالی مستفیم به نخبگان فاصله بگیریم و به‌سمت توانمندسازی حرکت کنیم

معاون توسعه مدیریت منابع انسانی بنیاد ملی نخبگان گفت: بنا داریم بر اساس نقشه راه، کم کم از پرداخت مالی مستقیم به نخبگان فاصله بگیریم و به سمت توانمند سازی آنها حرکت کنیم.

۱۲ آذر ۱۳۹۶

تعداد دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در ایالات‌متحده در ۱۰سال اخیر رشد صعودی داشته است

در سال تحصیلی ۱۷-۲۰۱۶ دوازده هزار و ۶۴۳ دانشجو از ایران در ایالات متحده تحصیل کرده اند که نسبت به سال قبل سه درصد افزایش داشته است.

۱۱ آذر ۱۳۹۶

ازسال ۸۶ تا کنون۱۰۳ گرنت پژوهشی به محققان کشور از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی داده شده‌است

در عصری که اقتصاد دانش‌بنیان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد برداشتن گام‌ها در راستای ارتقاء ظرفیت های تولید علم و فناوری کشور امری مهم تلقی می‌شود بنابراین اقداماتی همدر عصری که اقتصاد دانش‌بنیان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد برداشتن گام‌ها در راستای ارتقاء ظرفیت های تولید علم و فناوری کشور امری مهم تلقی می‌شود بنابراین اقداماتی همچون اعطای گرنت پژوهشی را باید حائز اهمیت دانست.چون اعطای گرنت پژوهشی را باید حائز اهمیت دانست.

۹ آذر ۱۳۹۶

نخبگان با طرح دوست علمی شناسایی می‌شوند

طرح دوست علمی یکی از طرح‌هایی است که توسط بنیاد ملی نخبگان به منظور جهت دهی و هدف بخشی به فعالیت‌های استعداد‌های درخشان استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

برنامه اجرایی جذب نخبگان در سال۱۳۹۶ اعلام شد

مرکز همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با هدف ارتقاء سطح علمی دانشگاه ها و ایجاد بستر مناسب جهت رشد خلاقیت و نوآوری اقدام به اجرایی کردن برنامه جذب نخبگان کرده است.

۶ آبان ۱۳۹۶

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه تهران و دانشگاه حمل و نقل روسیه به امضا رسید

تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه تهران و دانشگاه حمل و نقل روسیه به امضا رسید.

۲۴ مهر ۱۳۹۶
رئیس هیأت عالی جذب:

دانشجویان بورسیه تعیین تکلیف شدند

رئیس هیات عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی از تعیین تکلیف شدن دانشجویان بورسیه خبر داد و گفت: جایابی بورسیه ها در دانشگاه ها آغاز شده است.

۲۲ مهر ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات به همراه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشگاه فضایی ایران بازدید کرد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات به همراه معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از نمایشگاه دستاوردهای پژوهشگاه فضایی ایران بازدید کرد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
قائم مقام بين‌الملل معاونت علمی:

مهاجرت دانشجویان و نخبگان ایرانی پایین‌تر از میانگین جهانی است

قائم مقام بین‌الملل معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: در دو سال و نیم گذشته، حدود ۸۰۰ نخبه علمی به کشور بازگشته‌اند و میزان مهاجرت دانشجویان و نخبگان ایرانی پایین‌تر از میانگین جهانی است.