۲۳ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

تعاونی روستایی به رقیب کشاورزان بدل شده‌ است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس،گفت:ظرفیت تولید مرغ در کشور در شرایطی ۳میلیون تن است که ما در حدود ۱میلیون ۸۰۰تا ۲میلیون تن در کشور بازارمصرفی داریم.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

وزارت جهاد کشاورزی عامل اصلی افزایش قیمت شیرخام است

رئیس هیئت مدیره اتحادیه تولید کنندگان فرآورده های لبنی گفت: وزارت جهاد کشاورزی خود عامل اصلی افزایش روز افزون قیمت شیر خام در کشور است.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
دبیر انجمن صنایع لبنی عنوان کرد:

برآورد قیمت واقعی محصولات لبنی پس از ۴ سال

دبیر انجمن صنایع لبنی گفت: سازمان حمایت مصرف کنندگان از بهمن‌ماه پارسال در حال بررسی و حسابرسی شرکت‌های لبنی برای برآورد قیمت تمام‌شده محصولات از سال ۹۳ تاکنون است تا نتیجه برای تعیین قیمت به ستاد تنظیم بازار برود.

۱۵ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

پشتیبانی امور دام برای خرید وارد میدان می‌شوند/ نرخ منطقی هر کیلو مرغ ۸۵۰۰ تومان

محمد یوسفی: با وجود افزایش تقاضای مصرف در ایام سوگواری ماه محرم، بازار مرغ از رکود نسبی برخوردار است.ستاد تنظیم بازار برای هر کیلو مرغ، نرخ ۷ هزار و ۸۰۰ تومان را تعیین کردند که با وجود افزایش هزینه ها این نرخ منطقی نیست. با ورود پشتیبانی امور دام و خرید مرغ از مرغداران انتظار می‌رود که در روزهای آینده وضعیت قیمت مرغ در بازار بهبود یابد. با احتساب نرخ تورم و نهاده ها قیمت منطقی هر کیلو مرغ برای مصرف کننده ۸ هزار و ۵۰۰ تومان است.

۱۵ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

کلاه‎برداری جدید در تهران/ فروش گوشت میش به جای گوسفند

محمد محمدی: با وجود اینکه گوشت میش (گوسفند ماده) در هر کیلو حدود ۱۲هزار تومان از گوشت گوسفند ارزانتر است نه تنها نوع گوشت را به مردم اطلاع رسانی نمی کنند بلکه صنوف متخلف پول گوشت گوسفندی را می گیرند و گوشت میش تحویل می دهند.

۱۲ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

از سوی ستاد تنظیم بازار قیمت ۷۱۰۰ تا ۷۸۰۰ تومان برای خرید هر کیلو مرغ تصویب شد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران مرغ گوشتی از تصویب و ابلاغ دامنه قیمتی جدید برای گوشت مرغ از کیلویی ۷۱۰۰ تا ۷۸۰۰ تومان از سوی ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: البته پیش از این هم قیمت ۷۵۰۰ تومان برای خرید هر کیلوگرم مرغ در بازار مصرف به عنوان قیمت سقف از سوی وزارت جهاد کشاورزی تعیین شده بود.

۱۱ مهر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون کشاورزی:

به جای آنکه وزارت جهاد کشاورزی بازار را تنظیم کند دلالان بازار را به دست گرفته‌اند

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قرار بود واردات برنج از اول مرداد ممنوع باشد گفت: به جای آنکه وزارت جهاد کشاورزی بازار را تنظیم کند دلالان بازار را به دست گرفته اند. در حال حاضر به خاطر فشار مجلس واردات متوقف شده است. از ستاد تنظیم بازار درخواست داریم که این موضوع را جدی بگیرد.

۹ مهر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

افزایش بهره وری، کاهش هزینه های تولید و ضایعات از جمله مزایای ایجاد زنجیره در بخش کشاورزی است

در سال های اخیر به دلیل نبود مدیریت مناسب در زنجیره تولید، میزان ضایعات محصولات کشاورزی در کشور بصورت سرسام آوری افزایش یافته است.

۸ مهر ۱۳۹۶
رییس انجمن خوراک دام و طیور:

حجم بالای واردات نهاده‌های دامی باعث شده تا قیمت این محصولات در بازار کاهش یابد

موافق قدیری گفت: حجم بالای واردات نهاده‌های دامی باعث شده تا قیمت این محصولات در بازار کاهش یابد.

۷ مهر ۱۳۹۶
دبیر انجمن واردکنندگان برنج:

وزارت جهاد عامل گرانی برنج خارجی است

کشاورز گفت: اگر واردات برنج در آذرماه سال گذشته آزاد اعلام می‌شد، واردکنندگان با قیمت‌ مناسب‌تری اقدام به خرید برنج هندی می‌کردند.

۴ مهر ۱۳۹۶

مداخله در بازار با پیش بینی افزایش تقاضای یک محصول در فصل خاص مصرف آن، ضرورت دارد

وزیر صنعت، معدن و تجارت: مداخله در بازار با پیش بینی افزایش تقاضای یک محصول در فصل خاص مصرف آن، ضرورت دارد. رئیس جمهور دستور رسیدگی را درباره کالاهایی که بیش از ۲۰ درصد افزایش قیمت داشتند، صادر کرد و از بانک مرکزی انتظار دارم در بررسی علت افزایش قیمت اقلام ضروری که دولت مسوولیت تنظیم بازار آنها را بر عهده دارد، همکاری‌های لازم را انجام دهد. باید از واردات بی رویه برنج به خصوص در فصل عرضه آن جلوگیری شود.

۴ مهر ۱۳۹۶
وزیر جهاد کشاورزی:

تولید و عرضه کالاهای کشاورزی باید به صورت «زنجیره‌ای» انجام شود

تولید و عرضه کالاهای کشاورزی باید به صورت «زنجیره ای» انجام شود. نهادسازی برای تولیدات انبوه و اقتصادی بخش کشاورزی ضروری است. تولید محصولات کشاورزی علاوه بر رعایت روش های بهره وری از جمله استفاده از شیوه های نوین آبیاری و ارقام پربازده، باید تقاضامحور و بازارپسند باشد و سلیقه مشتری در همه مراحل تولید از جمله ارقام، فرآوری و بسته بندی مورد توجه قرار گیرد.

۴ مهر ۱۳۹۶
مدیرعامل بورس کالای ایران:

عرضه شکر‌های سلف شرکت بازرگانی دولتی باعث بر هم خوردن بازار شد

مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: در شرایطی که قیمت شکر در بازار مصرف بالا بود به شرکت بازرگانی دولتی و سایر عرضه کنندگان تذکر داده شد برای تنظیم بازار و تامین مصرف در کنار عرضه سلف به حجم بیشتر عرضه فوری وجود دارد، اما ۷۰ درصد شکر عرضه شده سلف بود.

۴ مهر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

دستگاه‌های دولتی در زمینه واردات اقلام کشاورزی، وزارت جهاد کشاورزی را دور می‌زنند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اعتقاد دارد واردات محصولات کشاورزی خلاف قانون است و با دور زدن وزارت کشاورزی توسط برخی دستگاه های دولتی رخ می دهد.

۳ مهر ۱۳۹۶
رئیس نظام صنفی کشاورزی:

حذف یارانه نرخ کود را بالا برد

پرداخت یارانه به نهاده‌های تولید یکی از روش‌های حمایتی از بهره برداران بوده که حذف یارانه چالش هایی را در این بخش ایجاد کرده است.