• صفحه اول
  • اخبار مرتبط
  • نظام توزیع و تنظیم بازار
۷ مرد ۱۳۹۷
رئیس اتحادیه باغداران استان تهران:

افزایش قیمت میوه بدلیل سرمازدگی است /دولت به باغداران خسارت نداده است

رئیس اتحادیه باغداران استان تهران با اشاره به اینکه افزایش قیمت میوه در بازارناشی از سرمازدگی باغات در فصل بهار است، گفت: هزینه نهاده های تولید نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

۶ مرد ۱۳۹۷
معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام:

عدم توازن بین قیمت مرغ و نهاده‌ها/ توان تولید یک میلیون تن تخم مرغ داریم

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام با بیان این که توان تولید یک میلیون تن تخم مرغ در کشور وجود دارد، گفت: بین رشد قیمت مرغ و نهاده‌های تولید مرغ توازن برقرار نیست.

۱۸ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون کشاورزی:

گوشت قرمز ایران در بازار جهانی خواستار دارد و منع صادرات آن به تولیدکنندگان ضربه می‌زند

ابراهیمی: مانع شدن از صادرات گوشت قرمز ضربه زدن به تولیدکننده و دامداران داخلی است، کشورهای حاشیه خلیج فارس متقاضی گوشت قرمز تولیدی ایران هستند و از این طریق ارز مناسبی وارد کشور می‌شود.قیمت گوشت قرمز در کشور بر اساس تاثیر پذیری از قیمت نهاده‌ها و علوفه است و می‌توان گفت همیشه در چندسال گذشته متناسب با تورم قیمت گوشت قرمز رشد موازی دارد. در کشور ما همزمان گوشت قرمز صادر و وارد می‌شود، به لحاظ کیفیت و شرایط تولید گوشت قرمز گوسفندی و گوساله ایران در بازار جهانی خواستار دارد و می‌تواند در ارز آوری اثرگذار باشد.

۹ خرد ۱۳۹۷

مرغداران بابت افزایش قیمت نهاده‌های دامی و زیان صنعت مرغداری اعتراض خود را به خیابان‌ها کشاندند

در چند روز گذشته، صنف مرغداران اعتراضات خود را به کف خیابان ها کشاندند و به وضع موجود واکنش نشان دادند. آن ها به افزایش قیمت نهادهای دامی و کاهش قیمت مرغ کشتار معترض بوده و بر این باورند این وضعیت باعث تحمیل ضرر و زیان های سنگینی به صنعت مرغداری شده است؛ اعتراضاتی که با توجه به آمار و ارقام به نظر می رسد اعتراضی بجاست.

۸ خرد ۱۳۹۷

تمایل کشورهای عربی به خرید گوشت ایرانی به قاچاق دام دامن زد

رئیس ­اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی گفت: نوسانات قیمت ارز در کشور و تمایل خرید گوسفند سفید ایرانی در کشورهای عربی همسایه سبب ایجاد انگیزه برای سودجویان و خروج غیر قانونی دام از کشور شده است.

۵ خرد ۱۳۹۷
معاون امور دام وزیر جهاد:

به منظور تنظیم بازار، صادرات دام زنده به صورت موقت ممنوع شد

معاون وزیر کشاورزی از اعمال ممنوعیت صادرات دام برای تنظیم بازار گوشت و جلوگیری از افزایش نوسانات در بازار محصولات پروتئینی خبر داد.

۲۳ ارد ۱۳۹۷
رئیس اتحادیه مرغ تخم‌گذار تهران:

برخی نهاده‌ها از جمله کنجاله سویا در بازار کمیاب شده و به سختی بارگیری می‌شود

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، با بیان اینکه قیمت ذرت دامی طی دو روز گذشته حدود ۱۲۰ تومان افزایش یافته است، گفت: احتمال افزایش مجدد قیمت نهاده ها قوی است.

۱۷ ارد ۱۳۹۷
رئیس شرکت پشتیبانی امور دام:

بازار محصولات پروتئینی در ماه مبارک رمضان تنشی نخواهد داشت

ورناصری: ذخایر گوشت قرمز و سفید کشور در حد مطلوبی است. بازار محصولات پروتئینی در ماه مبارک رمضان تنشی ندارد. ستاد تنظیم بازار برای پیشگیری از نوسانات قیمت؛ برنامه بازار گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ را ابلاغ کرد. براساس این برنامه، سهمیه بندی استانی انجام شده است و چنانچه در هر استانی در قیمت گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ نوسانات ایجاد شود استان می تواند برای توزیع این اقلام با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار اقدام کند.

۹ ارد ۱۳۹۷
بازرس انجمن صنفی صنایع روغن نباتی:

به دلیل عدم تصمیم‌گیری به موقع برای تعیین قیمت روغن نباتی،تولید روغن نباتی توجیه اقتصادی ندارد

کمبود برخی روغن های مصرفی در صنوف و صنایع باعث افزایش شدید قیمت و ایجاد التهاب در بازار روغن نباتی شده است.

۸ ارد ۱۳۹۷
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

میزان واردات کاهش نیافته و روزانه با قیمت‌های سابق در بازار توزیع می‌شود

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه روزانه ۱۰۰ تن گوشت تازه گوسفندی در تهران در حال عرضه است،گفت: سیستم های نظارتی باید با گران فروشان گوشت برخورد کنند.

۲ ارد ۱۳۹۷

حقوق ورودی تخم مرغ خوراکی تا بیست و پنجم خردادماه به میزان پنج درصد تعیین شد

حقوق ورودی تخم مرغ خوراکی تا تاریخ ۲۵ خردادماه به میزان پنج درصد تعیین شد.

۳۰ فرو ۱۳۹۷
مدیرعامل اتحادیه دامداران:

با وجود حمایت از بازار نهاده‌های کشاورزی،برخی واردکنندگان به بهانه تک نرخی شدن ارز اقدام به افزایش قیمت محصولات می‌کنند

مدیر عامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت: با وجود سیاست دولت در حمایت از بازار نهاده های بخش کشاورزی، برخی واردکنندگان به بهانه تک نرخی شدن ارز اقدام به افزایش قیمت محصولاتی می کنند که پیش از این با ارزهای ارزان وارد کرده اند.

۲۸ فرو ۱۳۹۷
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی:

به دلیل کمبود دام و افزایش قیمت، باید صدور مجوز صادرات متوقف شود

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم شقه بدون دنبه با افزایش مجدد در تهران به ۴۹ هزار تومان برای مصرف‌کننده رسیده است، خواستار رسیدگی فوری به این مساله شد.

۱۵ فرو ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

با تأمین نهاده‌های دامی با ارز مبادله‌ای و خرید مرغ مازاد از حمایت‌های دولت بوده است

حجتی: در دولت تدبیر و امید از طریق ارائه ارز مبادله‌ای برای تامین نهاده های ذرت و کنجاله سویا و همچنین وضع تعرفه صفر درصد از صنعت مرغداری حمایت و این اقدام موجب پایداری تولید شده است. قیمت هر کیلوگرم ذرت در سال ۹۲، ۱۲۵۷ تومان بود در حالی که علیرغم افزایش قیمت ارز هم اکنون ذرت با قیمت هر کیلوگرم ۱۱۴۰ تا ۱۱۶۰ تومان معامله می شود. با هدف جلوگیری از زیان تولیدکنندگان،دولت در مقاطعی،مرغ مازاد بر نیاز بازار را از تولیدکنندگان خریداری و در ایام پرمصرف نظیر شب عید به منظور جلوگیری از افزایش قیمت ها و زیان مصرف کنندگان،این محصول را با قیمت تنظیم بازار عرضه می کند.

۱۴ فرو ۱۳۹۷
وزیر جهاد کشاورزی:

به دلیل عدم همکاری واردکنندگان، دولت ناچار به اختصاص ۲۰ میلیارد تومان یارانه برای واردات تخم‌مرغ شد

حجتی: به منظور کاهش قیمت تمام شده،حذف واسطه‌ها و بهره‌مندی تولیدکنندگان از ارزش افزوده فعالیت خود،زنجیره تولید از مرحله تامین نهاده تا بازار باید توسط تعاونی‌ها و تشکل‌های تولیدی تشکیل شود. در حالی که عده ای، قیمت شانه ای ۹ هزار تومان برای تخم مرغ داخلی را گران می دانستند،وقتی به خاطر بیماری آنفلوانزا مجبور به تامین حدود ۱۰ هزارتن تخم مرغ از خارج شدیم،واردکنندگان از قیمت تنظیم بازاری هر شانه ۱۲ هزار ۶۰۰ تومان برای تخم مرغ وارداتی استقبال نکردند و دولت به ناچار ۲۰ میلیارد تومان یارانه نیز برای این منظور اختصاص داد.