۳۱ مرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام:

واردات گوشت قرمز را تا تعادل قیمت در بازار ادامه می‌دهیم

ولی:طرح تنظیم بازار و واردات گوشت تازه از استرالیا و کشورهای آسیای میانه را آن‌قدر ادامه می‌دهیم، تا قیمت به تعادل برسد. روز گذشته ۱۶۰ تن گوشت قرمز تنظیم بازاری را وارد مغازه‌ها کرده‌ایم که قطعاً‌ بر قیمت‌ها تأثیرگذار است.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی در امور باغبانی:

سیاست وزارت جهاد کشاورزی در ۴ سال آینده ایجاد زنجیره‌های تولید با حضور بخش خصوصی است

طهماسبی: سیاست وزارت جهاد کشاورزی در ۴ سال آینده ایجاد زنجیره‌های تولید با حضور بخش خصوصی است، چرا که ضعف تشکل‌های بازرگانی سبب شده تا قیمت محصولات کشاورزی از تولید تا مصرف چند برابر شود. با این وجود امسال پیش‌بینی می‌کنیم که مازاد تولید مرکبات داشته باشیم و باید از اکنون به فکر صادرات بود، البته سال گذشته هم در همین مورد همین وضعیت را داشتیم که حتی دولت مشوق‌های صادراتی هم در نظر گرفت، اما سرما و یخ‌زدگی باعث خسارت‌های سنگینی شد که خود شاهد آن بودید.

۳۱ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر غلات وزارت جهاد کشاورزی:

کنترل نوسان نرخ برنج با وزارت جهاد نیست

خاکسار: با توجه به میزان تولید برنج و نیاز سه میلیون تنی در هر سال،سالانه به واردات ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تن برنج نیازمندیم. یکی از اهداف وزارت جهاد کشاورزی حمایت از تولید داخل و تنظیم بازار است به طوریکه با اجرای قانون انتزاع هر سال از میزان واردات کاسته شد. قبل از این قانون افزایش قیمت سرسام آوری داشتیم که این امر ناشی از تورم است و ارتباطی به اینکه متولی امر کار خود را به درستی انجام می دهد، ندارد. با وجود نوسانات نرخ برنج در سطح خرده فروشی باید گفت که کنترل آن با وزارت جهاد نیست از این رو مسئولان مربوطه براین امر باید نظارت داشته باشند.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶
دبیر کل کانون سراسری مرغ تخمگذار ایران:

شایعه واردات تخم مرغ، فقط برای سوء استفاده برخی از سوداگران است

طلاکش: تاکنون هیچگونه وارداتی در مورد تخم مرغ خوراکی صورت نگرفته و شایعه واردات فقط برای سوء استفاده برخی از سودگران است . براساس هماهنگی‌های انجام شده، در صورت نیاز احتمالی به واردات تخم مرغ در هر زمان، این اقدام کاملاً توسط صنف مرغ تخمگذار مدیریت خواهد شد.

۲۹ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور دام وزارت جهاد کشاورزی:

تغییر ذائقه ده درصد مردم از مصرف گوشت سرد به گوشت گرم دلیل اصلی نوسانات قیمت گوشت قرمز است

رکنی: همواره نیاز بازار داخلی با ۹۰ درصد گوشت گرم و ده درصد گوشت منجمد تامین می شد اما در سال های اخیر ذائقه ده درصدی که گوشت منجمد استفاده می کردند نیز به مصرف گوشت گرم متمایل شده وباعث شده است تنظیم بازار گوشت قرمز با مشکل مواجه شود.

۲۹ مرداد ۱۳۹۶
رئیس مرکز اصناف و بازرگانان وزارت صنعت، معدن و تجارت:

در شرایط کنونی درج قیمت روی اغلب کالاها فاقد رعایت ضرایب سود اصولی و منطقی است

صادقی: در حال حاضر کالاهای که در کارخانجات کشور تولید می شود خود تولید کنندگان قیمت را روی کالا درج و در نهایت به بازار مصرف عرضه می کنند. بررسی ها نشان می دهد این روش قیمت گذاری که در مملکت رواج داشته خیلی موفقیت آمیز نبوده به نحوی که امروز همگان شاهد عرضه خیلی از کالاهای مبتنی بر درج قیمت با درجات مختلف تخفیف ۵۰،۴۰،۳۰ و ۶۰ درصدی در مراکز فروش هستند. در شرایط کنونی درج قیمت روی اغلب کالاها فاقد رعایت ضرایب سود اصولی و منطقی بوده که موجب تضییع حقوق مصرف کنندگان می شود. تصمیم این وزارتخانه برای درج قیمت چند گروه کالایی بوسیله توزیع کنندگان و حذف قیمت گذاری ها از سوی تولید کنندگان به جهت شفافیت در قیمت کالاها و رقابتی تر شدن بازار بوده است.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
وزیر اسبق کشاورزی:

سازمان حمایت از مصرف کنندگان حضور جدی در بازار ندارد

وزیر اسبق کشاورزی با بیان اینکه با حذف وزارت بازرگانی دولت اطلاع کمی از نحوه زندگی مردم دارد، گفت: در حقیقت سازمان حمایت از مصرف کنندگان هم حضور جدی در بازار ندارد.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون عمران مجلس:

وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی، برنامه‌ای برای کشاورزان و تولید محصول‌شان ندارد

یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بروز مشکلات عدیده در بازار تولید و عدم توازن بازار محصولات کشاورزی انتقاد کرد.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
معاون رئیس شرکت پشتیبانی امور دام:

حدود ۱۰۰هزار تن گوشت قرمز توسط بخش خصوص وارد کشور می شود

حزبئی : مصرف گوشت قرمز در سطح کشور حدود ۹۰۰ هزار تن در سال است. نزدیک به ۱۰۰ هزار تن گوشت قرمز توسط بخش خصوصی به کشور وارد می شود.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

براساس گزارش مرکز آمار بیشترین افزایش قیمت در بهار امسال نسبت به سال گذشته با ۱۶۸ درصد بوده است

براساس گزارش مرکز آمار بیشترین افزایش قیمت در بهار امسال نسبت به سال گذشته با ۱۶۸ درصد بوده است. در فصل بهار ۱۳۹۶ قیمت فروش آزاد یک کیلوگرم گندم در کل کشور ۱۲۳۱۵ ریال بوده است. در فصل بهار ۱۳۹۶ قیمت فروش یک کیلوگرم جو در کل کشور معادل ۹۷۸۲ ریال بوده است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

عملکرد حجتی در مهار نوسانات بازار میوه مناسب نیست

حسن نژاد:عملکرد حجتی در مهار نوسانات بازار میوه مناسب نیست. با توجه به بررسی ها، به آقای حجتی رای اعتماد نمی دهم، به دلیل اینکه عملکرد آقای حجتی بطور مثال در بخش بازار مرغ و تخم مرغ و پرتقال های شب عید،نوسانات در بازار میوه و محصولات کشاروزی مناسب نبوده است.

۱۹ مرداد ۱۳۹۶

تخم مرغ اجازه واردات گرفت

بر اساس مصوبه هیئت دولت، حقوق ورودی تخم مرغ خوراکی با مجوز واردات تا پایان فصل پاییز تعیین شد. بر این اساس مهلت ثبت سفارش تخم مرغ تا پایان آبان ماه سال جاری ۵درصد تعیین شده است. حداکثر مهلت ترخیص این ماده خوراکی نیز تا پایان آذر ماه در نظر گرفته شده است.

۱۹ مرداد ۱۳۹۶
مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران:

نیاز به واردات تخم‌مرغ نیست

ترکاشوند: میزان تولید تخم مرغ بیش از نیاز بازار است و قیمت تخم مرغ از هفته پیش تا کنون پس از توزیع با قیمت تنظیم بازار در میادین روند کاهشی دارد. هم اکنون ممنوعیت و محدودیتی برای صادرات تخم مرغ نداریم و صادرات انجام می شود، با توجه به شرایط تقاضا در بازار داخل میزان صادرات محدود است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
دبیر انجمن روغن:

مصرف هر محصولی از جمله پالم در صورتی که به جا و به اندازه باشد مشکلی برای مصرف‌کننده نخواهد داشت

دبیر انجمن روغن نباتی گفت: سازمان حمایت امروز بررسی قیمت روغن را نهایی کرد و در صورت تایید ستاد تنظیم بازار نرخ این محصول از هفته آینده برای مصرف‌کنندگان افزایش می‌یابد.

۱۷ مرداد ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون کشاورزی:

واردات برنج درفصل برداشت ممنوع شد

سخنگوی کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،گفت: در طی جلساتی با رییس کارگروه تنظیم بازار و مسئولان وزارت کشاورزی برای حمایت از تولید داخلی واردات برنج در فصل برداشت ممنوع شد.