۱۰ آذر ۱۳۹۶

رئیس اتحادیه مرغداران در نامه‌ای به معاون حجتی نسبت به وضعیت بحرانی صنعت طیور به دلایل اقتصادی هشدار داد

رئیس اتحادیه مرغداران گفت: صنعت پرورش طیور گوشتی کشور در حال حاضر به علت کاهش تقاضا و نوسانات شدید چند ماه اخیر قیمت مرغ و افزایش قیمت نهاده‌های طیور در وضعیت بحران قرار گرفته است.

۱۰ آذر ۱۳۹۶

حجتی: تشکیل زنجیره‌های تولید با محوریت تشکل‌ها برای نزدیک شدن به بازار، ثبات تولید و قیمت‌ها الزامیست

وزیر جهاد کشاورزی: در دنیا تولیدکنندگان از مزرعه فراتر رفته اند و به بازار نزدیک شده اند، تشکیل زنجیره های تولید با محوریت تشکل ها الزامیست. هم اکنون ۳۰ تا ۴۰ درصد تولید گوشت مرغ در کشور به صورت زنجیره ای انجام می شود و این مساله در ثبات و پایداری تولید و قیمت ها موثر بوده است. در لبنیات فاصله تولید تا مصرف باید کم شود و در این زمینه تعاونی ها نقش مهمی دارند. در نهادسازی و خدمات پس از تولید از جمله حمل و نقل و سردخانه عقب ماندگی تاریخی داریم. با همکاری معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، راه اندازی استارت اپ ها به منظور کاهش فاصله تولید تا مصرف را پیگیری می کنیم.

۷ آذر ۱۳۹۶
معاون حجتی:

مسئولیت تنظیم بازار به تشکل‌های زیر مجموعه کشاورزی واگذار می‌شود

معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۰ هزار میلیارد ریال در سال ۹۶ از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی و منابع داخلی بانک ها برای حمایت از صادرات محصولات کشاورزی پیش بینی شده است.

۱ آذر ۱۳۹۶
دبیر ستاد تنظیم بازار:

کالاهایی مانند گوشت، مرغ، تخم‌مرغ و قندوشکر برای مردم مهم است، دولت نیز درباره آزادسازی قیمت آن‌ها حساسیت دارد

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: امکان آزادسازی قیمت در بخش حمل و نقل ریلی و کره خوراکی که در سبد خانوار از اهمیت کمتری برخوردار است وجود دارد.

۲۹ آبان ۱۳۹۶

جهانگیری: در تنظیم بازار، حمایت از تولید داخلی باید همواره مدنظر باشد

جلسه ستاد تنظیم بازار ظهر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد.

۲۱ آبان ۱۳۹۶
یک مسئول:

سازمان حمایت قیمت سه فرآورده لبنی شیر، ماست و پنیر را به ستاد تنظیم بازار ابلاغ کرده است

دبیر انجمن صنایع لبنی با بیان اینکه سازمان حمایت نرخ های جدید ۳ محصول لبنی را تعیین کرده است، گفت: این نرخ ها برای ابلاغ به ستاد تنظیم بازار ارائه شده است. ‌

۱۹ آبان ۱۳۹۶
یک مسئول:

طرح توزیع اینترنتی مواد غذایی، پروتئینی، میوه و سبزی با استارت‌آپ‌ها تا ۶ ماه آینده در تهران فعال می‌شود

عضو هیئت مدیره سازمان تعاون روستایی کشور گفت: طرح توزیع اینترنتی و دیجیتالی مواد غذایی، پروتئینی، میوه و سبزی با استارت آپ ها تا ۶ ماه آینده در تهران فعال می شود.

۱۸ آبان ۱۳۹۶
یک عضو ستاد تنظیم بازار:

انجمن قند و شکر و سازمان حمایت بر سر قیمت شکر به توافق نرسیدند

یک عضو ستاد تنظیم بازار گفت: روز گذشته موضوع قیمت شکر در جلسه مطرح شد اما به دلیل اختلاف قیمت که برآورد شده بین انجمن صنایع قند و شکر و سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده تعیین قیمت به جلسه بعد موکول شد.

۹ آبان ۱۳۹۶
معاون وزیر کشاورزی:

تخصیص ارز مبادله‌ای نهاده‌های مورد نیاز دام و طیور به تایید بانک مرکزی رسیده است

از دو روز گذشته با پی گیری های خوب وزارتخانه موضوع تخصیص ارز مبادله ای نهاده های مورد نیاز دام و طیور نهایی شده و به تایید بانک مرکزی نیز رسیده است. اختصاص ارز مبادله ای به نهاده ها منجر به کاهش قیمت این محصولات شود.

۹ آبان ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

باید تعاونی روستایی، مسئولیت توزیع گوشت را به صورت مستقیم برعهده بگیرد تا بتوان واسطه‌های گوشت را حذف کرد

نماینده مردم ورامین در مجلس،گفت:برخلاف آمار و ارقام تورم اعلامی توسط دولت ما شاهد ثبات در بازار مواد غذایی نیستیم زیرا درمیدان عمل شاهد افزایش قیمت کالاهای اساسی در بازارهستیم.

۷ آبان ۱۳۹۶
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی:

ممنوعیت ذبح بره ماده در کشتارگاه‌ها، تأثیر قابل‌توجهی در قیمت گوشت گوسفند در بازار نداشته است

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از ثبات قیمت گوشت قرمز در بازار خرده فروشی خبر داد.

۲ آبان ۱۳۹۶

حجتی: زنجیره تولید باید جایگزین خرید محصولات کشاورزی ازسوی دولت شود

وزارت جهاد کشاورزی: در پرداخت های تضمینی موظف هستم تا پیش از فصل کشت این کار را انجام دهم که می دهم. راه توسعه کشاورزی، خرید محصولات از سوی دولت نیست. زنجیره تولید را باید شکل دهیم که با خود تولیدکنندگان شکل می‌گیرد و الگویمان کشورهای اروپایی است و کشاورزی از مزرعه تا سفره را دنبال می کنیم و به دنبال حذف دلالان کشاورزی هستیم. روزانه بیش از هزار تن شیر جمع آوری می کنیم و این سیستم دولتی است که درست نیست، اما می خواهیم عرضه و تقاضا را تنظیم کنیم در حالی که خرید این شیر با وضعیت بودجه موجود باعث ایجاد کسری در وزارتخانه می شود.

۱ آبان ۱۳۹۶

گزارش جدید بانک مرکزی از تغییرات قیمت محصولات کشاورزی در یک سال و یک هفته گذشته

طبق اعلام بانک مرکزی در یک سال منتهی به ۲۸ مهرماه ۹۶ نرخ لبنیات ۹.۷ درصد، تخم مرغ ۲۵.۶ درصد، برنج یک درصد، حبوب ۱۰.۷ درصد، میوه های تازه ۱۳.۵ درصد، سبزی‌های تازه ۲۵.۲ درصد، گوشت قرمز ۱۴.۴ درصد، چای ۲۱.۷ درصد و روغن نباتی ۲.۸ درصد رشد داشته است.

۱ آبان ۱۳۹۶
نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران:

در پی افزایش تولید و کاهش مصرف در فصل پاییز، مرغ‌ها بدون مشتری در مرغداری‌ها مانده‌اند

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران از کاهش قیمت مرغ خبر داد و گفت: در پی افزایش تولید و کاهش مصرف در فصل پاییز، مرغ‌ها بدون مشتری در مرغداری‌ها مانده‌اند.

۱ آبان ۱۳۹۶
یک مقام مسئول:

افزایش چشمگیر قیمت گوشت قرمز دلیل اصلی کاهش مصرف آن در سال‌های اخیر بوده‌است

رییس انجمن واردکنندگان فراورده های خام دامی گفت:یکی ازمهمترین دلیل ناکارآمدی دستگاه های دولتی درتنظیم بازار گوشت قرمز این است که برخی می‌خواهند اقتصاد را به صورت دستوری مدیریت کنند.