۲۵ اسفند ۱۳۹۵
بر اساس تصمیم جدید ستاد تنظیم بازار،

قیمت پرتقال وارداتی به ۳۹۰۰ تومان افزایش یافت

بر اساس تصمیم شب گذشته ستاد تنظیم بازار، قیمت پرتقال وارداتی تنظیم بازار شب عید به سه‌هزار و ۹۰۰ تومان برای کل کشور افزایش یافت.

۲۴ اسفند ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

دولت به زخم باغداران نمک پاشید

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون ۱۰۰ تا ۱۵۰هزار تن پرتقال درجه یک در انبارهای مازندران هست که با قیمت ۳هزار تا ۳۵۰۰ تومان در حال توزیع است. انتظار نمی‌رفت دولت در شب عید با واردات پرتقال به زخم باغداران نمک بپاشد.

۲۴ اسفند ۱۳۹۵
رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار:

فشارها برای واردات پرتقال بسیار زیاد بود

رئیس اتحادیه میوه و تره‌بار گفت: اگر مردم طبق شب عید سال‌های قبل پرتقال بخرند حدود ۱۲۰هزار تن پرتقال نیاز داریم، اما به مردم توصیه می‌کنیم که امسال پرتقال را از سبد میوه‌های اصلی پذیرایی عید خارج کنند تا نیازی به واردات این میوه نباشد.

۹ اسفند ۱۳۹۵
قائم مقام معاون وزیر جهاد کشاورزی تایید کرد؛

واردات دولتی ۲۵ هزار تن پرتقال از مصر برای شب عید

قائم‌مقام معاون امور بازرگانی و صنایع وزارت جهاد کشاورزی با تأیید واردات دولتی ۲۵هزار تنی پرتقال از مصر گفت: علت اینکه یک شرکت دولتی واردات پرتقال را انجام داد این است که اگر بخش خصوصی این کار را انجام می‌داد ممکن بود دلالان سوءاستفاده کنند.

۹ اسفند ۱۳۹۵
رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

پرتقال تولید داخل برای شب عید کافی است، وارد نکنید

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: وزارت جهادکشاورزی باید در واردات پرتقال تجدید نظر کند و مرکبات مورد نیاز شب عید را از تولیدکنندگان داخلی بخرد و کشاورزان مازندرانی را بیش از این دچار ناامیدی و یأس نکند.

۸ اسفند ۱۳۹۵

عرضه پرتقال با قیمت ۴۲۰۰ تومان در ۶۰ میدان میوه و تره بار تهران

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران گفت: کار عرضه پرتقال با قیمت هر کیلوگرم ۴۲۰۰ تومان از طریق ۶۰ میدان میوه و تره بار شهر تهران آغاز شده است.

۸ اسفند ۱۳۹۵
عضو هیات مدیره اتحادیه صنف بارفروشان:

واردات پرتقال مصری ناشی از رانت خواری عده‌ای خاص است

سرمازدگی،وضعیت پرتقال را در سال جاری بغرنج ساخت، در چنین شرایطی برخی معتقدند واردات پرتقال امری منطقی است و بعضی نیز آن را نقد و نکوهش می کنند.

۸ اسفند ۱۳۹۵
مدیرکل بازرسی سازمان حمایت:

نظارت بر بازار شب عید آغاز شد

در حالی که بازار رنگ و بوی شب عید به خود گرفته است، مدیر کل بازرسی و امور قاچاق سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از اجرای طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۳۹۶ در سراسر کشور خبر داد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵
نماینده مجلس:

حذف واردات نیازمند ایجاد فضای رقابتی میان کشاورزان است

عضوکمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس گفت: مردم پرتقال های بی کیفیت را خریداری نمی کنند ،محصولات ذخیره شده در انبارها علاوه برکیفی بودن باید نیاز بازار مصرفی شب عید را نیز تضمبن کنند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵
رئیس انجمن برنج ایران:

برنج با کیفیت مازندران در تهران با ناخالصی فروخته می‌شود/ تفاوت مسئله‌دار قیمت از مبدا تا مقصد

رئیس انجمن برنج ایران گفت: در شرایط افزایش تقاضا هستیم و این مساله موجب شوک به بازار می‌شود؛ اما موضوع اصلی تفاوت قیمت مسئله‌دار در تهران و مازندران است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۵

وزارت صنعت با هماهنگی وزارت جهاد کشاورزی مکلف به برقراری نمایشگاه‌های بهاره شد

رئیس ستاد تنظیم بازار گفت: شکر در بسته‌های کم‌هزینه ( پلاستیکی) ۱، ۳ و ۵ کیلویی با قیمت بسته‌بندی ۹۰۰ و ۱۰۰۰ گرمی به ترتیب ۲۹۵۰ و ۳۲۰۰ تومان بدون سود عمده و خرده‌فروشی در شبکه‌های توزیع و فروشگاههای زنجیره‌ای عرضه شود.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی:

سازمان حمایت با گرانفروشان برخورد کند/ نگرانی مبنی بر عرضه گوشت شب عید وجود ندارد

رئیس مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهاد کشاورزی گفت:با توجه به عرضه مستقیم دام از سوی شورای تامین کنندگان دام زنده و حذف واسطه ها،نگرانی مبنی بر بازار شب عید وجود ندارد .

۲۷ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر صنعت:

اصلاحات ساختاری، سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضروری است

معاون وزیر صنعت گفت: مکرر از مقامات مربوط خواستار بازنگری و اصلاح اساسنامه سازمان حمایت شدیم اما با وجود تاکید و موافقت مجمع عمومی ، این اقدام تاکنون صورت نگرفته است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵
رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی:

بازار پرتقال شب عید با واردات رسمی تنظیم می‌شود

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با تاکید بر اینکه بازار پرتقال شب عید با واردات رسمی تنظیم می شود، افزود: وزارت جهادکشاورزی برای تنظیم بازار پرتقال تصمیم های اساسی دارد و اجازه نمی دهد پرتقال در شب عید با افزایش قیمت مواجه شود.

۲۶ بهمن ۱۳۹۵
وزارت جهاد اعلام کرد؛

نیازی به واردات نیست/ از واردات پرتقال مصری بی‌خبریم

در حالی که منابع مصری از صادرات ۲۰هزارتن پرتقال به ایران خبر داده اند، یک مقام مسئول در وزارت جهاد پرتقال موجود در کشور را برای عید کافی دانست واز واردات این محصول ازمصر اظهار بی اطلاعی کرد.