۱۳ تیر ۱۳۹۸

چشم اميد بيماران به افزايش تعداد چشم پزشكان

به گفته سخنگوی وزير بهداشت به ازاي هر۱۰۰۰نفر ۴/۸ پزشک متخصص داريم. در بين تخصص های مختلف، چشم پزشكی يكی از رشته هايی است كه كمبود آن شديدتر از بقيه رشته هاست.

۱۰ تیر ۱۳۹۸

راهکار جلوگیری از فرار مالیاتی پزشکان چیست؟

میزان فرار مالیاتی پزشکان ایرانی بیش از ۶۰۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده؛ در این زمینه مسئولان حوزه سلامت، توپ را به زمین سازمان مالیاتی می‌اندازند و اجرا نکردن قوانین مالیاتی از سوی مسئولان مالیاتی کشور را عامل اصلی فرار مالیاتی پزشکان می‌دانند.

۵ تیر ۱۳۹۸
طرحی ۱۰ ساله که همچنان پشت در وزارت بهداشت معطل مانده است

از بودجه ۸۰ میلیاردی برای تهیه دفترچه تا ناخوانا بودن خط پزشکان!

پرونده الکترونیک سلامت از حدود ده سال پیش در وزارت بهداشت مطرح شده اما تاکنون اجرایی نشده است. به اعتقاد کارشناسان این طرح می‌تواند تا۳۰ درصد از هزینه‌های سلامت کشور را کاهش دهد. همچنین با اجرایی شدن این طرح جامع الکترونیک می‌توان مانع تعدادی از فساد‌های بخش سلامت کشور شد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۷

پزشکانی که سوگند خود را فراموش کرده‌اند

ارزشمند‌ترین سرمایه پزشکان، اعتماد و اطمینان مردم به آن‌هاست. اما برخی پزشکان با فراموش کردن اخلاق حرفه ای و انجام تخلفاتی نظیر زیرمیزی، دوشغله بودن و فرار مالیاتی، در حال تخریب این سرمایه هستند.

۱۵ مرداد ۱۳۹۷
معاون پژوهشی سازمان نظام پزشکی تهران:

الکترونیکی شدن پرونده‌های سلامت بیشتر در حد حرف است

معاون پژوهشی سازمان نظام پزشکی تهران پیرامون پرونده‌های الکترونیک سلامت، گفت: امروزه الکترونیکی شدن پرونده‌های سلامت بیشتر در حد حرف است و باید زیرساخت‌ها، آموزش و از همه مهمتر فرهنگ استفاده از این سیستم در کشور ایجاد شود.

۳۰ تیر ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

در ثبت‌نام گسترده از متقاضیان بیمه سلامت تخلف قانونی رخ داده است

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان بیمه سلامت به دلیل این که بتواند از محل هدفمندی یارانه‌ها سهم بیشتری بگیرد، تعداد بیمه‌شده‌ها را بدون حساب و کتاب بالا برد.

۳۰ تیر ۱۳۹۷
معاون دفتر مدیریت بیماری‌های غیر واگیر وزارت بهداشت:

سرمایه‌گذاری در حوزه پیشگیری سبب کاهش هزینه‌های حوزه سلامت می‌شود

معاون اجرایی بیماری‌های غیر واگیر معاونت بهداشت گفت: مداخله موثر در حوزه بهداشت و پیشگیری سبب کاهش هزینه‌های سلامت می‌شود.

۳۰ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

باید سهم بهداشت و درمان را از GDP افزایش دهیم

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر ضرورت تحت پوشش بیمه قرار دادن خدمات دندانپزشکی در جهت رفع مشکل محرومان، تحقق این مهم را در گرو افزایش سهم بهداشت و درمان از GDP دانست.

۲۹ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

فرار مالیاتی پزشکان بسیار محدود و به‌ندرت رخ می‌دهد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: پرونده الکترونیک به بیمار کمک می‌کند تا در هر نقطه‌ای از کشور که بخواهد به پزشک مراجعه کند اطلاعات کلینیکی و پاراکلینیکی کامل و صحیح در اختیار داشته باشد.

۲۹ تیر ۱۳۹۷
دبیر انجمن تجهیزات پزشکی:

آمار دقیقی از میزان مصرف تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی نداریم

انجمن تجهیزات پزشکی آمار میزان مصرف بیمارستان‌ها را ندارد/پیگیری سه ساله اخذ میزان مصرف تجهیزات پزشکی به وسیله مراکز درمانیقاسمی گفت: پس از سه سال پیگیری، انجمن آمار دقیقی از میزان مصرف تجهیزات پزشکی در مراکز درمانی ندارد.

۲۹ تیر ۱۳۹۷
معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی:

حذف دفترچه‌های بیمه طرف قرارداد تا سه ماه آینده انجام خواهد شد

زدا: حذف دفترچه در مراکز ملکی به‌صورت صددرصدی انجام و در هفت استان برای طرف‌های قرارداد به‌صورت پایلوت انجام شده است و به‌سرعت عمومی خواهد شد. در اجرای برنامه حذف دفترچه تمامی پزشکان و مراکز درمانی ۶۰ درصد هزینه‌هایشان را آنلاین دریافت خواهند کرد.

۲۹ تیر ۱۳۹۷
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

الکترونیکی کردن پرونده‌ها تا آخر سال تکمیل و کاملاً اجرایی می‌شود

عابدی: پرونده الکترونیک به‌عنوان کلید دروازه ورودی به طرح تحول سلامت است و زمان اجرای آن در پایان سال دوم این برنامه مقرر شده است و از وزارت بهداشت قول گرفته‌ایم که تا آخر سال تکمیل و اجرا شود. با توجه به گزارش‌های وزارت بهداشت الکترونیکی کردن پرونده‌ها تا آخر سال تکمیل و کاملاً اجرایی می‌شود، اگر پرونده سلامت بیمار الکترونیکی به مرحله اجرا برسد قطعاً بسیاری از مشکلات در زمینه مدیریت هزینه‌ها، تهیه دارو، کنترل بازار سیاه دارو و رساندن دارو به دست نیازمند میسرتر می‌شود.

۲۹ تیر ۱۳۹۷
نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی:

آشفتگی کنونی در بازار دارو ناشی از نحوه مدیریت روند تولید یا واردات دارو است

نایب رئیس مجلس گفت: اعمال تحریم‌ها به‌طور مستقیم بازار دارو و تجهیزات پزشکی را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

۲۸ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، نظام سلامت را کارآمد می‌کند

وزیر بهداشت با تاکید بر لزوم تعهد مسئولان ارشد دانشگاهها در اجرای دقیق برنامه های کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، گفت: هنر ما در این است که مردم را توانمند کنیم و آموزش بدهیم و از این مسیر باعث کاهش بار بیماری‌ها شویم.

۲۸ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

بیمه رایگان به‌هیچ‌وجه حذف نخواهد شد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با اشاره به کمبود بودجه سال جاری در سازمان بیمه سلامت گفت: بودجه در نظر گرفته‌شده برای ما ده هزار میلیارد تومان است که حدود چهار هزار میلیارد تومان کمتر از بودجه موردنیاز سالانه ماست.