۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران:

برای حذف دفترچه‌های بیمه باید نسخه‌نویسی الکترونیک جایگزین فرآیندها شود

مدیر کل بیمه سلامت استان تهران ضمن اعلام راهکارهای در نظر گرفته شده برای کنترل هزینه‌ها در سال جاری، در عین حال فرآیند حذف دفترچه بیمه سلامت در بیمارستان‌های تهران را تشریح کرد.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اعمال سهمیه بر آزمون دستیاری پزشکی تبعیضی ناعادلانه است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اعمال سهمیه‌ها به آزمون دستیاری پزشکی را تبعیضی ناعادلانه و خلاف قانون اساسی دانست.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل بیمه سلامت استان فارس:

نظام ارجاع و پزشک خانواده در صندوق روستایی موفق اجرا شده است

مدیر کل بیمه سلامت استان فارس گفت: استان فارس دومین استان کشور به لحاظ میزان جمعیت بیمه شده روستایی است که در این زمینه توانسته است نظام ارجاع و پزشک خانواده را بصورت موفق پیاده سازی واجرایی نماید.

۲۰ خرد ۱۳۹۷

هر ایرانی سالانه ۲۶۷ هزار تومان حق بیمه پرداخت می‌کند

هر ایرانی در سال ۹۵ مبلغ ٢٦٧ هزار تومان به طور سرانه، حق بیمه برای انواع بیمه‌ها پرداخت کرده است.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

توانمندی بیمه‌ها مستلزم بهبود اقتصاد کشور است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر لزوم توانمندتر شدن بیمه‌ها گفت: اگر بخواهیم تمام بار سلامت کشور را بر روی دوش بیمه‌ها بگذاریم در نهایت با مشکل مواجه می‌شویم.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
سخنگوی سازمان غذا و دارو:

میانگین تغییر قیمت دارو در سال ۹۷، افزایش ۹ درصدی است

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه این سازمان برای واقعی کردن قیمت دارو در سال ۹۷، گفت: در این زمینه سه برنامه اجرایی وجود دارد که بر اساس آن شاهد تغییرات قیمت برخی اقلام دارویی تا سقف ۹ درصد خواهیم بود.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

تخلفات موضوع تجهیزات پزشکی کاملاً رصد می‌شود

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تخلفات مربوط به حوزه تجهیزات پزشکی آن طور که به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است، کاملاً رصد می شود و متخلفان به تعزیرات معرفی می شوند.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

پزشک خانواده اجباری، دستاورد مثبتی به همراه ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پزشک خانواده اجباری، دستاورد مثبتی به همراه ندارد و خدمت در عرصه سلامت مردم باید با انگیزه همراه باشد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷

پزشکان خانواده هسته اصلی تحول در سلامت ترکیه هستند

پروژه کشوری تحول در سلامت که در اجرای آن پزشکان خانواده هسته اصلی تحول در سلامت بودند؛ درسال ۲۰۰۵ برای ارائه مراقبت اولیه بیماران توسط پزشکان خانواده در ترکیه آغاز شد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
سخنگوی سازمان غذا و دارو:

سیاست محدودیت واردات دارو هم‌زمان با ارتقای کیفیت و کاهش قیمت داروی داخلی ادامه می‌یابد

سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: براساس سیاست های این سازمان از این به بعد به واردات برند خاص از یک دارو اصرار نداریم و انحصار در این زمینه شکسته می شود.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

در بودجه ۹۷ ردیفی برای تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پیش‌بینی نشده است

امینی فرد: در قانون بودجه ۹۷ ردیفی برای قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری پیش بینی نشده است. آنچه مسلم است حوزه سلامت از نظر تأمین منابع به شدت تحت فشار است، بنابراین ما باید تلاش کنیم که در این زمینه قانون را گام‌به‌گام اجرا کنیم. امسال هم در کمیسیون تلفیق بودجه و هم سازمان برنامه و بودجه این عزم وجود دارد که موضوع قانون تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به‌طورجدی پیگیری شود تا از طریق برنامه‌ریزی بتوان این قانون را به‌صورت مرحله‌ای اجرا کرد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

کمبود درآمد در بخش پیراپزشکی به نحوه ارائه خدمات لطمه می‌زند

مره صدق: متأسفانه در بخش درمان کشور به دلیل حاکمیتی که به‌عنوان پزشک سالاری وجود دارد به حقوق بقیه حرفه پزشکی و پیراپزشکی توجه نشده است و حتی در مورد پزشکان هم اگر تعداد محدودی که در رشته‌های فوق تخصص جراحی فعالیت می‌کنند را کنار بگذاریم، سایر پزشکان از درآمد رضایت‌بخشی برخوردار نیستند. کمبود درآمد در بخش پیراپزشکی به نحوه ارائه خدمات لطمه می‌زند و علاقه پرستاران را برای فعالیت در این حرفه کاهش می‌دهد و می‌تواند یکی از عواملی باشد که پرستاران برای یافتن شرایط کاری بهتر مهاجرت کنند.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اجرای تعرفه پرستاری به نفع وزارت بهداشت است

امینی فرد: مشکلی که در تعرفه‌گذاری جامعه پرستاری وجود دارد این است که برای باید منابع آن نیز دیده شود. باید اعتبارات لازم را برای اجرای آن ببینیم که بخشی از آن حاصل از درآمدهای اختصاصی بوده و بخشی هم از منابع عمومی تأمین می‌شود. با توجه به اینکه بیش از ۷۰ درصد خدمات در بخش دولتی ارائه می‌شود قطعاً تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری به نفع وزارت بهداشت هم بوده، چراکه درصدی از این تعرفه‌ها در بخش دولتی هزینه می‌شود، بنابراین تنها دلیل معوق ماندن آن مربوط به عدم تأمین اعتبار است.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

مراکز غیردولتی با کمبود پرستار روبرو هستند

مره صدق: در میان بخش‌های مختلف پیراپزشکی یکی از مشاغلی که به‌راحتی بازار کار داشته و نیروهای متقاضی آن به‌خوبی جذب می‌شوند پرستاری است. هم‌اکنون تقریباً تمام مراکز غیردولتی با کمبود پرستار روبرو هستند. به‌ویژه در چند سال اخیر که دریافتی پرستاران در بخش دولتی افزایش قابل‌توجهی داشته است بخش خصوصی برای جذب پرستار با مشکل مواجه شده است. در تمام بیمارستان‌ها برای جذب پرستارانی که از تجربه لازم در کار برخوردار هستند و تعهدات قانونی خود را انجام داده‌اند، رقابت وجود دارد؛ بنابراین هیچ مشکلی در رابطه با نبود کار برای پرستاران در کشور وجود ندارد.

۱۸ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

پرداخت مابه‌التفاوت نرخ ارز دارو به واردکنندگان درست نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: دولت باید برای پرداخت یارانه به واردکنندگان سیستم محاسبه ای مشخص تعریف کند.