۱ خرداد ۱۳۹۶

پژوهش‌نامه اسلامی زنان و خانواده منتشر شد

شانزدهمین شماره فصلنامه علمی – پژوهشی «پژوهش‌نامه اسلامی زنان و خانواده» در جامعه المصطفی(ص) العالمیه منتشر شد.

۱ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

۲۰ درصد زوج‌های ایرانی نابارورند

عباسعلی پوربافرانی: ۲۰ درصد زوج‌های ایرانی نابارورند که متاسفانه هزینه بسیار درمان ناباروری زنان و مردان، عدم پوشش بیمه‌ای، کمبود مراکز تخصصی دولتی برای درمان این افراد در شرایطی که هزینه‌های درمان در بخش خصوصی هم بسیار است، ضرورت ورود وزارت بهداشت و درمان را بیش از پیش کرده است.

۱ خرداد ۱۳۹۶
رئیس موسسه ملی مطالعات و مدیریت جامع و تخصصی جمعیت:

کاهش نرخ رشد جمعیت از ۳/۹ به ۱/۲۴

محمد جلال عباسی شوازی: رشد جمعیت در دهه‌های اخیر روند کاهشی داشته است و از ۳/۹ درصد در دهه انقلاب به ۱/۲۴ درصد رسیدیم. یکی از مولفه های موثر بر این کاهش رشد جمعیت، میزان باروری کل یا تعداد فرزندانی که هر زن باید به دنیا می آورده است که از ۷ به ۲ فرزند رسیده است(یعنی ۱/۹ درصد) و بطور طبیعی این تحول رشد باعث تحول ساختار سنی جمعیت شده است.

۱ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

جای خالی حمایت بیمه‌ای از زوج‌های نابارور در بودجه ۹۶

بهروز بنیادی: عدم حمایت بیمه‌ها از بسیاری از داروها و پرتکل‌های درمانی زوج‌های نابارور سبب بروز مشکلاتی شده که امیدواریم تا پایان سال ۹۶ ضمن برنامه‌ریزی مدون تحت پوشش بیمه قرار گیرند، در این صورت کمک بزرگی به زوج‌های نابارور می‌شود. همچنین وزارت بهداشت و درمان باید نسبت به ارائه خدمات به این گروه از افراد با هزینه کمتر می تواند گام موثری بردارد.

۱ خرداد ۱۳۹۶
دبیر اجرایی بیستمین کنگره انجمن اورولوژی ایران:

هیچ نیازی به اعزام برای درمان ناباروری به خارج از کشور نداریم

محمدعلی زرگر: درمان ناباروری در مردان در کشور به خوبی انجام می شود و در حال حاضر هیچ نیازی به اعزام برای درمان ناباروری به خارج از کشور نداریم، بطوریکه جدیدترین روش های درمانی در مراکز تولید مثل در اقصی نقاط کشورمان انجام می شود.

۱ خرداد ۱۳۹۶
گزارش//

تاکید سند ۲۰۳۰ بر تساوی جنسی و آموزش‌های جامع جنسی

گزارش// در دراهکار۴٫۷ آمده است: تدوین سیاست‌ها و برنامه‌هایی برای ترویج آموزش برای توسعه پایدار و آموزش شهروندی و ادغام آنها در آموزش‌های رسمی، غیررسمی و آزاد. انجام این کار از طریق اصلاح نظام آموزشی، آموزش معلمان اصلاح مواد درسی و حمایت های آموزشی امکان پذیر می‌شود. اجرای برنامه اقدام جهانی آموزش برای توسعه پایدار و موضوع‌هایی از قبیل حقوق بشر، تساوی جنسیتی، بهداشت، آموزش‌های جامع جنسی (تنظیم خانواده)، تغییر اقلیم، معیشت‌های پایدار و شهروندی، مسئولانه و پویا نیز مشمول مورد یاد شده می‌شود.

۱ خرداد ۱۳۹۶
گزارش//

تهیه جهیزیه برای دختران و زنان سرپرست خانواده

گزارش// کمیته امداد امام خمینی (ره) از سال ۷۰، طرحی را برای کمک به ازدواج دختران و پسران نیازمند اجرایی کرده است که علاوه بر پرداخت کمک هزینه ازدواج و جهیزیه به پسران و دختران تحت پوشش، خدماتی را نیز به زنان سرپرست خانوار جهت ازدواج مجدد ارائه می‌کند.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
گزارش//

نشست تخصصی زن، صلح و ایثار، برگزار می‌شود

نشست تخصصی برگزاری نشست تخصصی زن، صلح و ایثار با همکاری دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه، کمیسیون ملی یونسکو-ایران و مجمع جهانی زنان ایثارگر دوستدار صلح در تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۶، ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ در دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه برگزار می شود.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد

اجرایی شدن مرخصی دوره مراقبت برای مادران دارای فرزندخوانده زیر ۳ سال

نفریه، مدیرکل امور کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور از اجرایی شدن مرخصی دوره مراقبت برای مادران دارای فرزندخوانده زیر ۳ سال -که از سازمان بهزیستی کشور پذیرفته اند-، خبر داد.

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶

«تاب‌آوری اجتماعی» به فاز دوم رسید

مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه فاز اول طرح تاب‌آوری اجتماعی در ۱۳ استان اجرا شده است، گفت: فاز دوم این طرح نیز در سال جاری در این استان‌ها در جهت توانمندسازی خانواده‌ها به منظور مدیریت مشکلات اجرا می‌شود.

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶
آخرین آمار ناباروری در ایران اعلام شد؛

از هر ۵ زوج ایرانی یک زوج با مشکل ناباروری درگیر است

رئیس انجمن جنین‌شناسی ایران به تشریح آمار ناباروری در کشور پرداخت.

۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

مولاوردی: جایگاه زنان در دولت تدبیر و امید ارتقا یافته است

مولاوردی، معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده گفت: براساس تلاشهای صورت گرفته از ابتدای استقرار دولت تدبیر و امید جایگاه زنان در این دولت نسبت به گذشته ارتقا یافته است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خبر داد؛

افزایش مرخصی زایمان از ۶ به ۹ ماه در انتظار رای دیوان عدالت و تامین منابع

نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه میزان مستمری برای ثبت حداقل حقوق و دستمزد همانطور که قبلا اعلام شده بود ۱۴٫۵ درصد در سال جاری افزایش می‌یابد، گفت: پیشنهاد سازمان تامین اجتماعی برای افزایش حقوق سایر سطوح مستمری‌بگیران تا هفته آینده به هیات دولت ارائه می‌شود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

تعیین شاخص‌های عدالت جنسیتی در شورای فرهنگی اجتماعی زنان

تعیین شاخص‌های عدالت جنسیتی در دستور کار شورای فرهنگی اجتماعی زنان قرار گرفت.

۲۶ فروردین ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

وجود سه میلیون زوج نابارور در کشور

شیویاری، یک نماینده مجلس با بیان این‌که ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد گفت: درمان ناباروری بسیار هزینه بر است و هر چند اقداماتی در جهت بیمه تکمیلی و همچنین آزمایش های این قشر انجام شده اما باید برای آنها اقدام اساسی و ویژه ای انجام شود.