۱۷ اسفند ۱۳۹۵
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت:

سن ازدواج در کشور ۴ تا ۶ سال افزایش یافته است

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزایش سن ازدواج را یکی از چالش های منجر به کاهش نرخ باروری اعلام کرد و بدون اشاره به بازه زمانی گفت: براساس بررسی های انجام شده، سن ازدواج در کشور ۴ تا ۶ سال افزایش پیدا کرده است.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵

نگرانی وزیر از آمار بالای طلاق در کشور؛ مراکز مشاوره گسترش یابد

وزیر ورزش و جوانان گفت: متاسفانه آمار طلاق در برخی استان های کشور بالا رفته و این امر نگران کننده است.

۲۷ بهمن ۱۳۹۵
سخنگوی کمیسیون فرهنگی عنوان کرد؛

افزایش سن ازدواج در کشور/کم کاری بانک ها در پرداخت وام ازدواج

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با هشدار نسبت به افزایش سن ازدواج بر لزوم اجرای قوانین مصوب در زمینه تسهیل ازدواج جوانان تاکید کرد.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

مجمع تشخیص مصلحت نظام با بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار مخالفت کرد

مجمع تشخیص مصلحت نظام با مصوبه مجلس شورای اسلامی مربوط به لایحه برنامه ششم توسعه، مبنی بر بازنشستگی زنان با ۲۰ سال سابقه کار ، مخالفت کرد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۵
یک استاد دانشگاه گفت:

نمایندگان مجلس علاوه بر بازنشستگی زنان برای افزایش مرخصی زایمان هم چاره‌اندیشی کنند

سهیلا کوشا استاد دانشگاه با بیان اینکه بازنشستگی پیش از موعد زنان گام مهمی در جهت تحکیم بنیان خانواده است، گفت: نمایندگان مجلس در کنار بازنشستگی پیش از موعد زنان بهتر است به افزایش مرخصی زایمان زنان نیز به عنوان مکمل این مصوبه توجه داشته باشند.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد:

افزایش وام ازدواج به ۱۰ میلیون تومان/ همه ثبت نام کنندگان وام می گیرند

محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: دولت با وجود کسری بودجه، در سال جاری وام ازدواج را از سه به ۱۰ میلیون تومان افزایش داد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵
وزیر ورزش و جوانان:

ثبت سند ازدواج باید منوط به دریافت خدمات مشاوره‌ای شود

مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان گفت: دریافت تاییدیه از مراکز مشاوره ازدواج و خانواده در کنار برخی مجوزهای صوری، باید در ثبت ازدواج الزامی شود.

۱۹ بهمن ۱۳۹۵

مولاوردی:اجرای طرح بیمه مشاور خانواده در دستور کار دولت است

مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: اجرای طرح بیمه مشاور خانواده در دستور کار دولت قرار گرفته و این امر با جدیت در کشور دنبال می شود.

۱۶ بهمن ۱۳۹۵

تضاد ماده ۱۱۶ برنامه ششم توسعه با قانون اساسی در بخش عدالت جنسیتی

بسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا(س) در نامه به اعضای شورای نگهبان اعلام کرد: متنی که با نام برنامه ششم توسعه از سوی مجلس تصویب شده در موارد متعددی دارای تضادهایی آشکار با قانون اساسی و اسناد بالادستی نظام است.

۲۲ دی ۱۳۹۵

آقای رئیس! این از عجایب نیست

روز یکشنبه ۹۵/۱۰/۱۹ و در جریان بررسی مواد برنامه ششم توسعه در مجلس شورای اسلامی، ماده واحده مربوط به مرخصی زایمان مورد بررسی قرار گرفت. در این ماده آمده بود: کلیه مردان شاغل که صاحب فرزند می‌شوند، از دو هفته مرخصی اجباری برخوردار می‌شوند. پس از قرائت این ماده، آقای علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، پیشنهاد حذف این ماده را داد و اظهار داشت: “خانم‌ها وضع حمل می‌کنند، آقایان مرخصی بگیرند؟ (خنده نمایندگان)… این از عجایب است”.

۲۰ دی ۱۳۹۵

مساله ازدواج جوانان نیازمند آسیب‌شناسی است

مدیکل دفتر ازدواج با اشاره به کاهش آمار ازدواج در بین جوانان گفت: از اهداف اصلی کمیسیون ازدواج و تعالی خانواده آسیب شناسی موضوع ازدواج جوانان با همکاری دستگاه‌های مرتبط است.

۱۹ دی ۱۳۹۵

تکلیف برنامه ششم به دولت برای کاهش میانگین سن ازدواج و افزایش نرخ باروری

نمایندگان مردم در خانه ملت دولت را موظف به زمینه سازی در جهت کاهش میانگین سن ازدواج و افزایش نرخ باروری کردند.

۱۵ دی ۱۳۹۵

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران: باید با پروژه قانع کردن زنان کارتن خواب، عقیم‌سازی صورت گیرد

مدیر کل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: باید با پروژه قانع کردن زنان کارتن خواب، عقیم‌سازی صورت گیرد تا جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی گرفته شود.

۸ دی ۱۳۹۵

انتشار کتاب «جمعیت، مفاهیم و موضوعات»

کتاب «جمعیت، مفاهیم و موضوعات» یکی از معتبرترین کتاب‌های جمعیت شناسی است که توسط پروفسور جان ویکس به رشته تحریر درآمده و توسط سرکار خانم دکتر الهه میرزایی ترجمه شده است. ارائه قانونمند موضوعات، تسلسل منطقی مطالب، روانی مسائل مطرح شده، برقراری ارتباط مستقیم با خواننده، جامع بودن مطالب، انجام تحقیقات گسترده در مورد هر موضوع، و بالاخره دوری گزیدن از حاشیه‌روی از ویژگی‌های عمده این کتاب ارزشمند است. از آن‌جا که تغییرات جمعیتی در کلیه مسائل اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، و فرهنگی یک جامعه تأثیر می‏گذارد شناخت مبانی، ساختار، ویژگی‌ها، روندها، منابع اطلاعاتی، و فرایندهای جمعیتی نه تنها برای دانشجویان این رشته، بلکه همه متخصصان و مسئولانی که به‌نوعی با مسائل جمعیتی سر و کار دارند ضروری است.

۸ دی ۱۳۹۵

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران:ماده ٧۵ قانون کار، علیه زنان نیست

مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ گفت: ماده ٧۵ قانون کار نه تنها علیه زنان نیست بلکه به نفع آنهاست و با اجرای درست و علمی آن، زنان از حاشیه امنیت روحی، روانی و جسمی بیشتری برخوردار خواهند شد.