۲۳ مهر ۱۳۹۶

تفاهم‌نامه سه‌جانبه در زمینه ترویج محصولات سالم و استاندارد با مشارکت زنان روستایی و عشایری به امضا رسید

تفاهم‌نامه سه‌جانبه در زمینه ترویج محصولات سالم و استاندارد با مشارکت زنان روستایی و عشایری، بین وزارت جهاد کشاورزی، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و سازمان ملی استاندارد ایران امضا شد.

۲۰ مهر ۱۳۹۶
معاون فرهنگي اجتماعي زنان در شوراي عالي:

قوانین بین‌المللی و همچنین سند ۲۰۳۰ بین سن ازدواج و سن برقراری ارتباطات جنسی تفاوت قائل شده است

روح افزا: ظاهراً قوانین بین‌المللی و همچنین همین سند ۲۰۳۰ بین سن ازدواج و سن برقراری ارتباطات جنسی تفاوت قائل شده است. در حالی که در فرهنگ ما چنین امری موضوعیت ندارد. در حال حاضر دنیای غرب بابت چنین رویکردی با چه مشکلاتی مواجه است؟ در بسیاری از کشورهای اروپایی دختران زیر ۱۸ سال ارتباط جنسی برقرار می‌کنند و در کشور انگلستان از بچه‌های بچه‌دار حمایت می‌کنند تا از فرزندانشان مراقبت کنند

۱۹ مهر ۱۳۹۶
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان:

کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق تشکیل شده است

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده با اشاره به افزایش روزافزون آمار طلاق،‌ گفت: به منظور کاهش آمار طلاق و آسیب‌های آن کارگروه ملی کنترل و کاهش طلاق با طرح آموزش‌های حین عقد تشکیل شده است.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
معاون حقوقی قوه قضائیه:

متن دولت در لایحه«تامین امنیت زنان»،مبنا و پایه خواهد بود

معاون حقوقی قوه قضائیه در خصوص آخرین وضعیت لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت گفت: به طور قطع به متن ارسالی دولت دراین لایحه به عنوان متن مبنا و پایه نگریسته می‌شود.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی:

هم اکنون ۲۲ خانه امن ویژه زنان تحت خشونت خانگی در کشور فعال است

مدیرکل دفتر امور آسیب دیدگان اجتماعی بهزیستی کشور گفت: هم اکنون ۲۲ خانه امن ویژه زنان تحت خشونت خانگی در کشور فعال است.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل امور مجلس وزارت دادگستری:

بررسی لایحه تامین امنیت و مقابله با خشونت علیه زنان تا ۲ ماه آینده در قوه قضاییه تمام می‌شود

مدیرکل امور مجلس وزارت دادگستری با تاکید بر لزوم تصویب قانون برای مقابله با خشونت علیه زنان، گفت: بررسی لایحه تامین امنیت و مقابله با خشونت علیه زنان تا ۲ ماه آینده در قوه قضاییه تمام می‌شود.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران:

سن امید به زندگی در کشور به ۷۶ سال افزایش یافته است

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در سال های اخیر با کاهش میزان مرگ و میرهای ناشی از بیماری های واگیر، سن امید به زندگی در کشور به ۷۶ سال افزایش یافته است.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
معاون فرهنگي اجتماعي زنان در شوراي عالي:

در کشور ما سن بلوغ به طور چشمگیری کاهش یافته است

روح افزا: در حال حاضر در کشور ما اینترنت بدون کنترل در اختیار افراد زیر ۱۸ سال قرار می‌گیرد. فضای مجازی موجب شده تا محرک‌های گوناگون در جامعه افزایش یابد و سن بلوغ به طور چشمگیری کاهش یافته است. از سوی دیگر با افزایش سن ازدواج مواجهیم و سن ازدواج در کشور در مواردی به بالای ۳۰ سال و ۳۵ سال رسیده است. بدیهی است این فاصله میان سن ازدواج و سن بلوغ می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
معاون فرهنگي اجتماعي زنان در شوراي عالي:

نمایندگان مجلس با توقف روی چند مورد نادر مربوط به ازدواج‌های افراد نابالغ است، از موضوع اصلی عبور کرده‌اند

روح افزا: غیر از دخترانی که از سن نرمال ازدواجشان گذشته، بیش از ۶ میلیون دختر در کشور در سن ازدواج هستند، اما نمایندگان مجلس با توقف روی چند مورد نادر که مربوط به ازدواج‌های افراد نابالغ است، از موضوع اصلی عبور کرده‌اند. بنابراین به این نتیجه می‌رسیم نمایندگانی که به دنبال طرح چنین موضوعاتی هستند، اهداف سیاسی دارند. در واقع نیت‌شان حل مشکلات زنان نیست، بلکه این افراد به دنبال سیاسی‌کاری هستند و ترجیح می‌دهند کارهایی را انجام دهند که مورد قبول سازمان‌های بین‌المللی باشد، زیرا برای حضور یافتن و مانور در نشست‌های بین‌المللی نیاز به چنین آمارهایی دارند.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

پیش‌بینی می‌شود طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر۱۳ سال تا یک‌ماه آینده برای بررسی به صحن علنی مجلس برود

طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳سال امروز و همزمان با روز کودک قرار است در فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی آخرین مراحل رسیدگی خود را طی کند و برای بررسی نهایی به کمیسیون قضایی و حقوقی به‌عنوان کمیسیون اصلی بررسی‌کننده این طرح ارسال شود. پیش‌بینی می‌شود این طرح تا یک‌ماه آینده برای بررسی به صحن علنی مجلس برود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

شاخص «رضایت از زندگی با خانواده» در همه استان‌ها در سطح بالایی قرار دارد

رضایتمندی افراد از خود، زندگی، محل تحصیل، درآمد و … از مهم‌ترین مولفه‌ها برای پیشرفت و نقش‌پذیری آنان در جوامع است؛ موضوعی مهم که جای خالی پژوهش‌هایی درباره این امر به ویژه برای زنان از مدت‌ها قبل احساس می‌شد. معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری در چندسال گذشته تحقیقاتی در این خصوص انجام داده و شاخص‌های رضایتمندی زنان از خود و وضعیت زندگی و محیط تحصیل و اطرافشان را بدست‌ آورده است.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

ابتکار: در حال پیگیری وضعیت لایحه تامین امنیت زنان هستیم

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از بررسی لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت، در قوه قضاییه خبر داد و گفت: قوه قضاییه مشغول انجام کارهای نهایی مربوط به این لایحه است و منتظریم هرچه سریعتر این لایحه به نتیجه برسد و اجرایی شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

در لایحه تامین امنیت زنان مرز میان تهدید و فرصت برای زنان جامعه به شدت مبهم است

سعیدی: لایحه تامین امنیت زنان می تواند هم فرصت و هم تهدیدی برای جامعه زنان کشور ایجاد کند، بی تردید هر موضوعی که به قانون تبدیل شود، اگر ابعاد مختلف آن به طور دقیق بررسی نشود، ممکن است در برهه ای از زمان آسیب رسان باشد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

سلطانی فر: وزارت ورزش در موضوع انتزاع حوزه جوانان تابع نظر مجلس است

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه برخی معتقدند با احیای سازمان ملی، جوانان در شرایط بهتری قرار می‌گیرند، گفت: اگر اراده و نظر مجلس به انتزاع باشد، آن را به سرعت اجرایی خواهیم کرد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

ابتکار: معاونت امور زنان برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری خاص و جدی در حوزه حمایت از خانواده دارد

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با بیان اینکه امروز در ذهن جامعه مخاطب ما مانند جامعه حضرت زینب(س) القائات و مباحث منفی زیادی ایجاد شده گفت: باید فرصت کافی برای پرسشگری به نسل جوانان در مباحث اعتقادی و دینی ارائه دهیم.