۳۱ خرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان بهزیستی:

۱۶۰۰ متقاضی فرزندخواندگی در کشور وجود دارد

بندپی: در برابر ۱۶۰۰ متقاضی فرزندخواندگی، ۹۰۰ شیرخوار در کل کشور داریم، از این میزان بر اساس آمار ما، ۲۰ تا ۲۵ درصد این کودکان فاقد سرپرست هستند که ما برایشان شناسنامه می‌گیریم و زمینه واگذاری شان را فراهم می کنیم و مابقی باید به صورت «امین موقت» به خانواده ها سپرده شوند. سیاست ما این است که در اسرع وقت کودکان رابه خانواده‌ها واگذار کنیم و برای واگذاری فرزند به زنان مجرد هم اجازه صادر شده است.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

از اساسی‌ترین اقدامات مولاوردی مطرح‌کردن لزوم احقاق بیمه زنان خانه دار، بیمه‌های خاص زنان سالخورده و زنان خودسرپرست بود

زنان سرپرست خانوار و بدسرپرست از دید مولاوردی پنهان نماندند و بیش از رساندن پول و یارانه برای توانمندسازی آنها تلاش کرد و توانست از صندوق کارآفرینی امید برای توسعه فعالیت زنان تسهیلات دریافت کند. شاید یکی از اساسی‌ترین اقدامات او مطرح‌کردن لزوم احقاق بیمه زنان خانوار، بیمه‌های خاص زنان سالخورده و زنان خودسرپرست بود. با وجود تلاش‌هایی که مولاوردی داشته هنوز این طرح‌ به جایی نرسیده است.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

پوتین رئیس جمهوری روسیه در قالب طرح کلان ملی، دستور داد تا در عرض سه سال جمعیت این کشور یک میلیون نفر افزایش یابد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در قالب طرح کلان ملی، دستور برنامه ریزی جامع و فراگیری را داد تا در عرض سه سال جمعیت این کشور یک میلیون نفر افزایش یابد. برپایه دستورهای صادر شده، از جمله طرح های دولت روسیه این است که تا سال ۲۰۲۰ جمعیت این کشور یک میلیون بیشتر و شانس زندگی نیز ۷۴ سال شود که براساس برخی آمارها اکنون ۷۱ سال است.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶
سخنگوی قوه قضائیه:

کاهش پرونده طلاق توافقی نسبت به سال ۹۴

محسنی اژه‌ای: یکی از مسائل بسیار مورد اهتمام در سال ۹۵ موضوع پیشگیری از وقوع جرم بوده. معاونت پیشگیری در قوه قضائیه در سال ۹۵، ۱۸۶ برنامه ملی و ۱۳۲۹ برنامه استانی داشته که بحمدالله در موضوعات مختلف موقعیت‌های خوبی ایجاد شده است. از جمله نتایج اقدامات پیشگیرانه می‌توان به این موارد اشاره کرد:
کاهش ۹% ورودی پرونده‌های دعاوی خانواده در سال ۹۵ نسبت به سال۹۴
توقف نرخ رشد طلاق توافقی و کاهش ۱% پرونده‌های طلاق توافقی نسبت به سال۹۴کاهش ۵۷درصدی دادخواست مطالبه نفقه نسبت به سال۹۴

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

مولاوردی:سیاست برای توانمندسازی زنان این است که برنامه‌ها صرفا حمایتی نباشند

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: سیاست برای توانمندسازی زنان این است که برنامه‌ها صرفا حمایتی نباشند. اکنون برنامه دیگری که در دستورکار دولت قرار دارد نظام بیمه چندلایه است. لایه اول، لایه مساعدت است ولی در لایه های بعدی سمت و سوی توانمندسازی مدنظر است و فاز های بعدی به کارآفرینی‌می‌رسد. تلاش می کنیم یک شبکه‌ای از همکاری ها را داشته باشیم.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس:

حاشیه‌نشینی زنان با در نظر گرفتن سهمیه برای آن‌ها در انبوه‌سازی‌های تهران حل می‌شود

جلودارزاده: شورای شهر می‌تواند برای تامین مسکن زنان حاشیه نشین از شهرداری در انبوه سازی‌هایش، سهمیه دریافت کنند تا آن‌ها مجبور به حاشینه‌نشینی نشوند و مسئله مسکن را برای انها حل کرد. کمبود امکانات تفریحی و ورزشی در مناطق محروم برای دختران جوان تاسیس باشگاه‌های ویژه بانوان در شیفت‌های صبح، عصر و شب را ضروری کرده است ضمن آنکه هزینه این باشگاه‌ها ارزان‌تر از مشابه مردانه آن‌ها باشد.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶
مدیر جامعه ‌الزهرا(س) :

اسلام باعث ورود زنان به میدان های علم‌آموزی، اقتصاد و اجتماع شد

مدنی: دین مبین اسلام، حقوق، ظرفیت‌ها، فعالیت‌ها، زمینه‌ها و بسترهایی برای ابراز شخصیت زن به وجود آورد که برخی از این حقوق بعد از هزار و ۲۰۰ سال در اروپا به رسمیت شناخته شدند. موضوع «حق مالکیت» که زن می‌تواند مالک باشد و وارد عقود و تجارت و امثال اینها شود و این که زن می‌تواند شخصیت اقتصادی داشته باشد، حدود ۲۵۰ سال قبل در اروپا به رسمیت شناخته شد. بر اساس دین مبین اسلام، زن می‌تواند وارد میدان‌های تجاری، اقتصادی و سیاسی شود؛ اسلام، زن را به میدان‌های جنگ و اموری که می‌توانند تأثیرگذار باشند، وارد کرد؛ با ظهور اسلام، زنان توانستند وارد میدان‌های علم‌آموزی شوند.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶
آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

نظام سلطه با ترویج شعار فرزند کمتر سر مسلمین کلاه گذاشت

مرجع تقلید شیعیان: در دنیای امروز، غلبه روحیه مادی گری و رفاه طلبی دست به دست یکدیگر داد تا افراد تمایل کمتری به فرزندآوری داشته باشند. نظام سلطه هم از این فرصت برای کاهش جمعیت مسلمانان استفاده کرد و شعار «فرزند کمتر، زندگی بهتر» را در میان مسلمانان سردادند و در گام های تدریجی، اقدامات خود را عملی کردند تا افراد بعد از تولد یک فرزند، خود را عقیم کنند و نتوانند فرزندی در آینده بیاورند و ما به این ترتیب به سوی کاهش جمعیت مسلمین رفتیم. نظام سلطه این کلاه را بر سر مسلمانان و جمعیت های تحت سلطه خود گذارد در حالی که این مسئله برخلاف تعلیمات قرآن، اسلام و روایات اسلامی است.

۳۰ خرداد ۱۳۹۶

مولاوردی: براساس سرشماری سال ۹۰، شمار زنان سرپرست خانوار ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بود

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: طبق برآورد سرشماری عمومی در سال ۹۰، شمار زنان سرپرست خانوار ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بود که حتما افزایش پیدا کرده است. شاید اکنون حدود سه میلیون و پانصد هزار نفر باشد. البته در حال دریافت اطلاعات و آمارهای جدید هستیم.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

تامین بودجه مشکل اصلی بیمه مشاوره ازدواج است

علی‌رغم لحاظ شدن بیمه خدمات مشاوره در قانون برنامه ششم توسعه، با توجه به رویه همیشگی سازمان‌های بیمه‌گر که همواره سعی دارند زیر بار هزینه‌های این خدمات نروند، باید دید در زمان اجرای این قانون، این سازمان‌ها، تا چه حد به تعهدات خود پایبند خواهند بود و چه درصدی از این خدمات، مشمول بیمه می‌شود.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس:

جمعیت بسیار زنان خانه‌دار و وضعیت مالی بد صندوق‌های بیمه‌ای سبب کم توجهی دولت به این موضوع است

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از سیاست‌های یک بام و دو هوای دولت در اجرای بیمه زنان خانه‌دار، گفت: جمعیت بسیار زنان خانه‌دار و وضعیت مالی بد صندوق‌های بیمه‌ای سبب کم توجهی دولت به این موضوع است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
نماینده سابق مجلس:

بیمه زنان خانه‌دار در دولت یازدهم بر زمین ماند

افتخاری: موضوع بیمه زنان خانه‌دار در برنامه پنج توسعه دیده شده بود و در سال ۹۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید. بیمه زنان خانه دار لایحه گره‌گشایی برای زنان و خانواده بود که در دولت یازدهم به آن توجهی نشد. معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری وعده داده بود که لایحه‌ای برای اجرای بیمه زنان خانه‌دار ارائه می‌دهد و ما همچنان منتظر ارائه لایحه بیمه زنان خانه‌دار از سوی دولت هستیم.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

حکمیت و داوری بخش مغفول مانده فرآیند رسیدگی به پرونده‌های طلاق است

ملکشاهی: متأسفانه در فرآیند رسیدگی به پرونده های خانوادگی و طلاق، مسئله حکمیت و داوری مغفول مانده است که این مسئله بر افزایش آمار طلاق در کشور اثر گذاشته است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۶

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: کاهش ازدواج و افزایش طلاق نشان‌دهنده زندگی غیرقرآنی است

مرجع تقلید شیعیان: ازدواج از جمله مسائلی است که اسلام به آن اهمیت بسیاری داده است؛ متاسفانه ما در زمانی زندگی می کنیم که ناظر کاهش ازدواج و افزایش طلاق هستیم و این یک زندگی غیرطبیعی و غیرفرآنی است.

۲۸ خرداد ۱۳۹۶
رئیس اداره سلامت جمعیت خانواده و مدارس وزارت بهداشت:

سال گذشته حدود ۳ میلیون زوج نابارور در کشور وجود داشت

مطلق: سال گذشته حدود سه میلیون زوج نابارور در کشور وجود داشت، اما بررسی‌های جدید از افزایش این رقم در سال ۹۶ خبر می‌دهد. از سوی دیگر طبق سرشماری سال گذشته، از میان ۱۵ میلیون خانوار، ۲۰ درصد این خانواده‌ها نابارور هستند.