۲۴ اسفند ۱۳۹۶
رئیس مجلس خبرگان رهبری:

مسئولان برای امر تولید و اشتغال جوانان اهمیت قائل شوند

آیت‌الله جنتی: مسئولان برای امر تولید و اشتغال جوانان اهمیت قائل شوند. هیچ مسلمانی راضی نیست که افرادی بیکار و گرسنه باشند. اکنون شب عید است و خانه‌های آن‌ها خالی از میوه و شیرینی بوده و عده‌ای هم پرخوری کرده و از اموال افراد بیچاره مال بیاندوزند.

۲۳ اسفند ۱۳۹۶
رئیس انجمن جنین‌شناسی و بیولوژی:

وزارت بهداشت نظارت جدی بر فعالیت مراکز درمان ناباروری ندارد

آخوندی: با کارشناسی‌هایی که در این رابطه انجام شده نشان می‌دهد وزارت بهداشت در این رابطه نظارت جدی بر فعالیت مراکز درمان ناباروری نداشته و در ارتباط به بحث انجام درمان اهدا نقش خوبی را ایفا نکرده است و به دلیل عدم حمایت بیمه‌ای در مراکز درمان ناباروری، باعث شده درمان از مراکز پیش‌بینی‌شده ناباروری خارج از مراکز و به سمت دلال‌ها و واسطه‌ها پیش رود.

۲۳ اسفند ۱۳۹۶
یک روانشناس:

کودکان با «طلاق عاطفی» والدینشان احساس گناه می‌کنند

یک روانشناس با بیان اینکه کودکان در حالت طلاق عاطفی والدین، خشم و احساس گناه زیادی را تجربه می‌کنند، گفت: در این حالت بسیاری از والدین اعلام می‌کنند به خاطر فرزندان زندگی زناشویی توأم با بی‌مهری را تحمل می‌کنند و به همین دلیل این فرزندان خود را مسئول بودن والدین کنار هم می‌دانند.

۲۲ اسفند ۱۳۹۶

سلحشوری با حضور در سازمان ملل متحد، به تشریح دستاوردهای ایران در حمایت از زنان و دختران روستایی پرداخت

نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور در سازمان ملل متحد به تشریح دستاوردهای ایران در حمایت از زنان و دختران روستایی پرداخت.

۲۲ اسفند ۱۳۹۶
معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده:

الگوی اشتغال تغییر کرده و با الگوهای سنتی نمی‌توان بیکاری را حل کرد

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: خانواده گسترده و سنتها فواید زیادی دارند اما اگر خانواده نتواند به نیازهای جوانان و مطالبات آنها پاسخ دهد کارکرد خود را از دست می دهد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶

کنفرانس اقدامات پیشرفته در درمان ناباروری ۱۷ اسفند برگزار می‌شود

پژوهشگاه ابن سینا، کنفرانس علمی آشنایی با اقدامات پیشرفته در درمان ناباروری و درمان عوارض احتمالی آن را برگزارمی کند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

طرح افزایش حداقل سن ازدواج با ۶۷ امضای نمایندگان تقدیم هیئت‌رئیسه مجلس شد

رئیس فراکسیون زنان مجلس از ارائه طرح افزایش حداقل سن ازدواج به هیات رئیسه مجلس خبر داد

۱۶ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

تصویب نهایی طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال به سال ۹۷ موکول شد

لوایح تأمین امنیت زنان در برابر خشونت، حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان و طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال سه موضوع مربوط به حوزه زنان و خانواده است که مدت‌هاست در نوبت بررسی در مجلس مانده است و تصویب نهایی آنها به سال ۹۷ موکول شد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶

مرجع تقلید: در امر ازدواج به آسان‌گیری روی بیاورید

آیت‌الله مکارم‌شیرازی: سخت‌گیری در مسئله ازدواج نباید وجود داشته باشد این‌گونه ازدواج سخت می‌شود. بسیاری از طلاق‌ها، جنایات و قتل‌ها ناشی از سخت‌گیری است. این سخت‌گیری‌ها مشکلی را حل نمی‌کند به‌جز اینکه مشکلات را افزایش می‌دهد بنابراین در مسائل فردی، اجتماعی و خانواده نباید سخت گرفت.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

در حوزه عدالت جنسیتی جایگاه خوبی نداریم

ساعی: در جلسه ستاد ملی زن و خانواده چند مصوبه بسیار خوب داشتیم. یکی از موضوعات مهمی که مورد بحث قرار گرفت، موضوع عدالت جنسیتی بود که در ماده ۱۰۱ برنامه ششم توسعه هم به آن اشاره شده است. در این حوزه پنج مورد در دنیا مورد توجه قرار می‌گیرد، بهداشت، آموزش، اشتغال، تعداد نمایندگان مجلس و تعداد وزرای زن. در دو مورد اول یعنی بهداشت و آموزش ایران وضعیت خوبی دارد اما در حوزه اشتغال آمار روشنی در دست نداریم، تعداد نمایندگان زن ما کم است و وزیر زن هم نداریم که این عوامل سبب افت جایگاه ما در موضوع عدالت جنسیتی در جهان می‌شوند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶

در حال جمع‌آوری امضا برای جلو افتادن نوبت بررسی لایحه حمایت از حقوق کودکان هستیم

لوایح تأمین امنیت زنان در برابر خشونت، حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان و طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳ سال سه موضوع مربوط به حوزه زنان و خانواده است که مدت‌هاست در نوبت بررسی در مجلس مانده است و تصویب نهایی آنها به سال ۹۷ موکول شد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶
نائب رئیس فراکسیون خانواده:

در سال ۹۵ نرخ اشتغال زنان ایرانی ۱.۶ درصد افزایش یافت

نایب رئیس فراکسیون خانواده مجلس با بیان اینکه مشارکت و موفقیت زنان در حوزه علمی، کارآفرینی، خدمات و… بسیار بالاست، از افزایش ۱.۶ درصدی نرخ مشارکت زنان ایرانی در سال ۹۵ خبر داد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

به‌کارگیری زنان در سمت‌های مدیریتی رشد خوبی داشته است

ساعی: بنا بر مصوبه رئیس‌جمهور تا پایان دولت دوازدهم باید ۳۰ درصد از مسئولیت‌ها و پست‌های دولتی در اختیار بانوان قرار بگیرد و به همین دلیل به‌کارگیری زنان در سمت‌های مدیریتی به‌خصوص در سمت معاون وزیر و مدیرکل رشد خوبی داشته است.۷ معاون و ۴۶ مدیرکل زن آمار خوبی است اما کافی نیست و تأکید ما در جلسه ستاد ملی زن و خانواده بر تلاش برای بالا بردن این آمار بود و رئیس‌جمهور از وزیرانی که معاون زن ندارند خواست که هرچه زودتر این موضوع را در دستور کار قرار دهند.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶
در جلسه ستاد ملی زن و خانواده با حضور رئیس‌جمهوری:

شاخص‌های اصلی عدالت جنسیتی تصویب شد

جلسه ستاد ملی زن و خانواده روز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

هرگونه رویکرد تبعیض‌آمیز در ارائه خدمات و تسهیلات بانکی به زنان اصلاح می‌شود

یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت که به پیشنهاد وی و دستور رییس‌جمهور،‌ هرگونه رویکرد تبعیض‌آمیز در ارائه خدمات و تسهیلات بانکی به زنان اصلاح می‌شود.