۲ تیر ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون عمران مجلس:

لاریجانی و روحانی باتفکیک مسکن از راه و ادغام باشهرداری ها موافقند

رئیس کمیسیون عمران مجلس از تشکیل کمیته تفکیک وزارت راه و شهرسازی در هیئت رئیسه مجلس و موافقت رؤسای قوای مجریه و مقننه با این طرح خبر داد.

۱ خرداد ۱۳۹۶

معاون آخوندی: پیمانکاران ۱۰هزار میلیارد تومان از دولت طلبکار هستند

معاون وزیر راه با بیان اینکه هم اینک رقم طلب پیمانکاران از دولت ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است، گفت: ۱۵ هزار نفر در پروژه‌های آزادراهی شاغل هستند.

۳۰ دی ۱۳۹۵
مدیرعامل شرکت عمران پردی مطرح کرد:

وام ۴۰ میلیون تومانی مسکن مهر از هفته آینده به پروژه‌ها تزریق می‌شود

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی مسکن مهر در حال حاضر توسط تیمی متشکل از وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید و بانک مسکن در حال بررسی است و از هفته آینده پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیون تومانی مسکن مهر آغاز می شود.

۱۹ دی ۱۳۹۵

تبلیغ مدل زیرزمینی برای بانک مسکن!

یک مدل زیرزمینی که از فیس بوک و اینستاگرام به شهرت رسید و البته حواشی بسیاری دارد، در صفحه شخصی خود چند عکس تبلیغاتی برای بانک مسکن گذاشت.

۱۵ دی ۱۳۹۵

طرح استیضاح وزیر راه به کجا رسید؟

عضو کمیسیون عمران مجلس درباره بررسی طرح استیضاح عباس آخوندی در کمیسیون متبوعش اظهارکرد: نمایندگانی که طرح استیضاح وزیر راه، مسکن و شهرسازی را مطرح کردند از کمیسیون‌های مختلف مجلس بوده و تعدادشان بسیار زیاد است.

۲۸ آذر ۱۳۹۵

مجلس و دستگاه های نظارتی حقوق مردم را از وزیر راه و شهرسازی مطالبه کنند

سید مهدی هاشمی افزود: من فکر نمی کنم که اصلا آقای آخوندی برنامه اجرایی خاصی داده باشند و حرفهایی هم که در ارتباط با بحث مسکن و حمل و نقل زدند تقریبا می توانیم بگوییم یا اصلا اجرا نشده و یا عمده آن اجرا نشده است.

۱۶ آذر ۱۳۹۵

تکذیب رایزنی آخوندی با نمایندگان مجلس

عضو کمیسیون شوراهای مجلس با تاکید بر این‌که محور اصلی استیضاح وزیر راه و شهرسازی رها کردن طرح مسکن مهر است، گفت: وزیر راه و شهرسازی هیچ رایزنی درباره طرح استیضاح با بنده نداشته است.

۱۵ آذر ۱۳۹۵

سهم ناچیز مسکن از بودجه وزارت راه‌و‌شهرسازی

سهم سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط با حوزه مسکن و ساختمان از کل بودجه جاری وزارت راه و شهرسازی ۸۱۴ میلیارد و ۲۲۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که کمتر از ۱۰ درصد کل بودجه وزارتخانه را شامل می‌شود.

۱۳ آذر ۱۳۹۵

دستگیری ۲ کارمند بنیاد مسکن قزوین

دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین از دستگیری ۲ نفر از کارمندان اداره‌کل بنیاد مسکن استان قزوین به اتهام اختلاس و تصرف غیرقانونی در اموال دولتی خبر داد.

۱ آذر ۱۳۹۵

قیمت تمام شده مسکن مهر پردیس اعلام شد+جدول قیمت

شرکت عمران پردیس در اطلاعیه‌ای قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر سه فاز این شهر را اعلام کرد که بر اساس آن سهم آورده متقاضیان فاز ۹ جدید و ۵ بین ۴۱ تا ۴۳ میلیون تومان و واحدهای فاز ۸ نیز حداقل ۵۶ و حداکثر ۶۷ میلیون تومان اعلام شده است.

۲۲ آبان ۱۳۹۵

۴۵۰ شغل مرتبط با مسکن در رکودند و ۲ میلیون شاغل بیکار

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس نهم با ضمن بیان ۱۰ پیشنهاد برای مقاوم سازی اقتصاد، گفت: در حوزه مسکن اقدام قابل توجهی انجام نشده است که باعث شده ۴۵۰ رشته شغل در رکود باشند و ۲ میلیون شاغل بیکار شوند.

۱۹ آبان ۱۳۹۵

نتوانستیم برای نیازمندان مسکن تهیه کنیم

معاون وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه در ۳ سال اخیر سهم مسکن از تسهیلات اعطایی بانک‌ها به ۱۰ تا ۱۲ درصد رسیده و بانک مرکزی تنها نقش ۲۵ درصدی مسکن را برای اقتصاد قائل است گفت:سهم مسکن از بودجه خانوار به عدد نامطلوب ۳۳ درصد رسیده است.

۱۵ آبان ۱۳۹۵

«شلختگی» وزارت راه در ساخت تونل سلام پردیس

به گزارش عیارآنلاین، ساکنان مسکن مهر پردیس در حالی از تونل «سلام» رفت‌وآمد می‌کنند که این مسیر ارتباطی ، زودتر از موعد و بدون تجهیزات روشنایی، تهویه، تابلوهای راهنمایی و ایمنی به افتتاح رسیده است. مسکن مهر پردیس آخرین پروژه از طرح کلان ساخت بیش از دو میلیون واحد مسکونی در کشور است که بیشترین […]

۱۱ آبان ۱۳۹۵

همایشهای وزارت مسکن، بدون هیچ دست آوردی

بررسی عملکرد سه سال وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد که همایش‌ها و کنفرانس‌های متعددی در حوزه‌های شهرسازی، مسکن، حمل‌ونقل، بنادر و… برگزار شده بی آن‌که این برنامه‌ها سودی به حال مردم داشته باشد و در همه این بخش‌ها نابسامانی موج می‌زند.

۱۱ آبان ۱۳۹۵

محاکمه متهم دوتابعیتی پرونده مسکن پردیس

متهم ایرانی ارمنستانی پرونده کلاهبرداری پروژه مسکن افق در شهرستان پردیس، ۲۳ آبان ماه جاری محاکمه می‌شود. ۲۱ فروردین امسال بود که حیدر فتاحی دادستان شهرستان پردیس از دستگیری و بازداشت دو متهم اصلی پرونده پروژه مسکن افق شرق تهران خبر داد و گفت: متهمان این پرونده با توسل به اسناد مجعول و سوء استفاده…