۵ مرداد ۱۳۹۲

نماینده مجلس: در حوزه نظارت بر وزارت بهداشت ضعیف عمل کردیم

متاسفانه در حوزه سلامت مشکلاتی عدیده‌ای از جمله عدم اجرای پزشک خانواده، عدم افزایش سرانه و نپرداختن 6 هزار میلیارد تومان از درآمد هدفمندسازی یارانه‌ها به حوزه سلامت را مواجه بوده‌ایم و دولت آنطور که باید و شاید با ما در این زمینه همکاری نکرده است هرچند ما هم در حوزه نظارت بر وزارت بهداشت ضعیف عمل کردیم.

۵ مرداد ۱۳۹۲

چهره ماندگار پزشکی: وزیر بهداشت آینده باید دوره مدیریت دیده باشد

ما باید آدمهای مدیر و برنامه‌ریز برای نظام سلامت تربیت کنیم، وزیر بهداشت حتماً باید دوره مدیریت دیده باشد، معاونان وزیر بهداشت هم باید دوره مدیریت دیده باشند، حرف اول را امروز در دنیا مدیریت علمی می‌زند. نه اینکه عده‌ای می‌گویند ما ژنتیکی مدیریت بلدیم.

۵ مرداد ۱۳۹۲

متصدی آژانس مسافرتی: توجه به توریسم درمانی ارزش اقتصادی زیادی دارد

اگر توریست درمان وارد کشور شود، ماندگاری آن 15 تا 45 روز است، در حالی که یک توریست فرهنگی و طبیعت‌گرد اگر بخواهد وارد کشور شود ماندگاری آن حداکثر 3 روز است.

۳ مرداد ۱۳۹۲

گسترش پزشک‌خانواده در کنار کم‌توجهی به پرونده سلامت الکترونیک

برنامه پزشک خانواده در استان تهران فعلا در مرحله ثبت نام پزشکان است. اقدامات اجرای برنامه در تهران از اواسط تیر ماه آغاز شده و ممکن است یک تا 1.5 ماه به طول انجامد.تشکیل پرونده سلامت در فارس و مازندران پیشرفت خوبی داشته است.

۳۱ تیر ۱۳۹۲

نماینده مجلس: وزارت بهداشت 77 میلیون ایرانی را یکسان نمی‌بیند

وزارت بهداشت 77 میلیون ایرانی را یکسان نمی‌بیند. فقط تعدادی که مریض می‌شوند از نظر وزارت بهداشت دیده می‌شود.
این وزارتخانه آن قدر درگیر کارهای اجرایی و روزمره می‌شود که همه ایرانیان را نمی‌بیند در حالی که همه باید طبق قانون از خدمات سلامت بهره‌مند شوند و سلامت محوری به جای درمان‌محوری قرار گیرد.

۳۱ تیر ۱۳۹۲

دولت 1400میلیارد‌ریال برای حمایت از فرزندآوری اختصاص داده‌است

مبلغ 1400 میلیارد تومان از سوی دولت به وزارت بهداشت اختصاص داده شده تا با کمک سایر دستگاه‌ها حمایت‌های مالی را از خانواده‌ها در زمینه فرزند آوری داشته باشند.

۳۱ تیر ۱۳۹۲

دود لابی‌گری برای انتخاب وزیر بهداشت به چشم مردم می‌رود

ین را هم قبول نداریم که افرادی به نام کمیسیون بهداشت و درمان بروند با افرادی ساخت و پاخت کنند تا فرد مورد نظرشان رأی بیاورد، همه چیز باید آشکار و در کمیسیون بهداشت و درمان و جلوی چشم باشد، در غیر این صورت دود این لابی‌گری‌ها و باند بازی ها به چشم مردم می رود.

۳۰ تیر ۱۳۹۲

بیانیه سازمان نظام پزشکی در مورد طرح پزشک خانواده

به گزارش عیارآنلاین دربیانیه مشترک منتخبین جدید شورایعالی و هیئت رئیسه مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی درباره طرح پزشک خانواده شهری آمده است : طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع به‌ منظور ارتقای شاخص‌ها و عادلانه کردن سلامت از شعارهای دیرینه سازمان نظام پزشکی و کلیه شاغلین متعهد حوزه سلامت کشور بوده است. این طرح […]

۲۹ تیر ۱۳۹۲

وزیر‌بهداشت:اجرای پزشک‌خانواده به شرط تربیت متخصص 60 سال طول می‌کشد

اگر بخواهیم اجرای برنامه پزشک خانواده را مشروط به تربیت متخصصان پزشک خانواده کنیم، چون هر سال حداکثر چند صد نفر را می‌توانیم آموزش دهیم. در کل کشور به حدود 40 هزار پزشک خانواده نیاز داریم، اجرای این برنامه به 50 تا 60 سال زمان نیاز پیدا می‌کند‌.

۲۹ تیر ۱۳۹۲

برنامه پزشک خانواده منابع بودجه مستقل و پایدار می‌خواهد

اجرای این گونه برنامه پزشک خانواده باید متوقف شده و از اساس تغییر کند چرا که حقوق پزشکان و بیماران به درستی در این برنامه دیده نشده است.

۲۵ تیر ۱۳۹۲
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

هیچیک از‌سیاستهای افزایش جمعیت قانونی نشده است

تنها مصوبه ای که اجرایی شد مصوبه افزایش زایمان بود که البته این مصوبه برای اجرا نیاز به قانون نداشت و هیات دولت آن را مصوب کرده است.

۲۵ تیر ۱۳۹۲

بی‌توجهی بیمه‌ها به آیین‌نامه ادغام سازمان بیمه‌سلامت

اما متاسفانه طی این مدت سازمانها پاسخی به نامه ارسالی نداند و ما همچنان منتظر جواب آنان هستیم.برخی از این سازمانها در جلسات شرکت کردند. در صورت عدم همکاری سازمانهای بیمه گر دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کشور به این موضوع رسیدگی می کند.

۲۴ تیر ۱۳۹۲

تاکنون 2900 پزشک درطرح پزشک خانواده درتهران ثبت نام کرده اند

از زمانی که تعداد پزشکان ثبت نام کننده به 3 یا 4 هزار برسد مرحله ثبت نام از مردم شروع میشود که احتمالا از شهریور ماه باشد.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

اولین همایش سراسری حفظ باروری آبان ماه در یزد برگزار می شود

اولین همایش سراسری حفظ باروری به همت پژوهشکده تولید مثل یزد 9 و 10 آبان ماه برگزار می شود.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

آغار به کار چهارمین جشنواره ملی رسانه های سلامت با محوریت سبک زندگی

به گفته دبیر جشنواره از تفاوتهاي اين دوره از جشنواره با دوره هاي قبل، حضور كشورهاي فارسي زبان در جشنواره و هماهنگي پذيرش برگزيدگان جشنواره در مركز رشد مجازي فناوري هاي نوين جهت استفاده از تسهيلات و ظرفيت هاي شركت هاي دانش بنيان مي باشد.