۱۲ مرد ۱۳۹۳

هاشمی : خانواده‌های تک‌فرزند خیلی ریسک می‌کنند/ فکر نمی‌کردم یک فرزندم را از دست بدهم

وزیر بهداشت گفت: خانواده‌هایی که تک‌فرزند هستند، خیلی ریسک می‌کنند، بزرگترین سرمایه هر انسان فرزند اوست و باعث تأسف است که کسی از این نظر کم‌تو‌ان و کم‌سرمایه باشد، من هم فکر نمی‌کردم یک فرزندم را از دست بدهم.

۱۱ مرد ۱۳۹۳
مدیر اجرایی نمایشگاه لوازم‌التحربر:

۹۰ درصد بازار لوازم التحریر در انحصار چین/حمایت دولت تنها در حد صدور مجوز برپایی نمایشگاه است

مدیر اجرایی اولین نمایشگاه تخصصی لوازم‌التحریر و نوشت‌افزار و مهندسی با بیان اینکه حمایت دولت از تولید لوازم التحریر در هشت سال گذشته به صدور مجوز برگزاری این نمایشگاه در سال جاری خلاصه شده گفت: ۹۰ درصد بازار نوشت افزار در دست واردکنندگان چینی است و ما فعلا توان رقابتی زیادی با آنها نداریم.

۱۱ مرد ۱۳۹۳

ضرورت همکاری دستگاه‌ها برای تداوم اجرای طرح تحول نظام سلامت

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه اجرای طرح تحول نظام سلامت نشان از جدیت و پشتکار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارد، گفت: البته اکنون بیم آن وجود دارد که این طرح در نیمه راه با مشکلات مالی مواجه شود که امید است دولت اعتبارات لازم را برای ادامه راه در نظر بگیرد.

۱۱ مرد ۱۳۹۳

نماینده مجلس: خوددرمانی موجب افزایش مصرف دارو بدون نسخه پزشک شده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: تجویز بی رویه دارو توسط پزشکان، ارائه بدون نسخه از سوی داروخانه ها و خوددرمانی موجب افزایش مصرف دارو در کشور شده است.

۱۱ مرد ۱۳۹۳

ورود بیمه‌ها به سیاست‌های جدید جمعیتی/ راهکار تازه افزایش جمعیت ارائه شد

گروه اقتصادی: برنامه‌های حمایتی بیمه مرکزی و صنعت بیمه برای حل معضل کاهش نرخ رشد جمعیت از طریق ارائه خدمات بیمه‌های ناباروری با توجه به بالا رفتن میزان شیوع ناباروری در کشور و هزینه‌های سنگین درمان، راهکار مناسبی برای اعمال سیاست‌های جدید جمعیتی دولت در کشور است.

۹ مرد ۱۳۹۳

ندیمی از طلب ۱۶۰ هزار میلیارد تومانی بانک‌ها از مردم در کشور خبر داد

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس از ۸۰ هزار میلیارد تومان طلب معوق و ۸۰ هزار میلیارد تومان استمهال بدهی بانک‌ها از بدهکاران در کشور خبر داد.

۹ مرد ۱۳۹۳

صرفه جویی ۷۵ میلیون دلاری برای کشور با تولید واکسن دامی در داخل

تولیدات بخش تحقیق و تولید واکسن‌های بی هوازی دامی در موسسه تحقیقات واکسن و سرم‌سازی رازی در سال ۹۳ موجب ۷۵ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی در کشور می‌شود.

۶ مرد ۱۳۹۳
عضو کمیسیون عمران مجلس:

هنوز برنامه مشخصی در زمینه مسکن نداریم

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از بخش مسکن گفت: با اینکه تامین مسکن از مهم ترین وظایف هر دولتی به شمار می رود اما متاسفانه هنوز برنامه مشخصی در این زمینه نداریم و برنامه ها بیشتر کاغذی است تا عملی.

۵ مرد ۱۳۹۳
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

دولت و آموزش‌وپرورش برای برگزاری آزمون مربیان پیش‌دبستانی به توافق نرسیده‌اند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌دولت و آموزش و پرورش هنوز برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی به توافق نرسیده‌اند. آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است و بر این اساس مجوز جذب ۴۴ هزار نیرو را از دولت طلب دارد.

۵ مرد ۱۳۹۳

بازرسی دقیق از ۱۴۰ بیمارستان مشمول طرح تحول سلامت

دبیر ستاد کشوری طرح تحول نظام سلامت گفت: تاکنون ۱۱ تیم بازرسی دبیرخانه اجرایی ستاد کشوری طرح تحول نظام سلامت، از ۱۴۰ بیمارستان مشمول طرح بازدیدهای دقیقی به عمل آورده اند.

۵ مرد ۱۳۹۳
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

دولت و آموزش‌وپرورش برای برگزاری آزمون مربیان پیش‌دبستانی به توافق نرسیده‌اند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:‌دولت و آموزش و پرورش هنوز برای برگزاری آزمون مربیان پیش دبستانی به توافق نرسیده‌اند. آموزش و پرورش یک نهاد حاکمیتی است و بر این اساس مجوز جذب ۴۴ هزار نیرو را از دولت طلب دارد.

۵ مرد ۱۳۹۳

مشکلات نیروی انسانی آموزش و پرورش در چه سالی مرتفع خواهد شد

نخستین ورودی دانشگاه فرهنگیان در دوره جدید فعالیت، در سال ۱۳۹۶ وارد دوره ابتدایی خواهد شد.

۵ مرد ۱۳۹۳
دانشجویان در دیدار با امام خامنه ای

چنارانی: بازخوردهای مناسبی در بین مسئولان برای رفع مساله جمعیت وجود ندارد

عضو شورای مرکزی جنبش عدالتخواه گفت: بازخوردهای مناسبی در بین مسئولین درباره مساله جمعیت وجود نداشته است.

۵ مرد ۱۳۹۳
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش:

جزییات برنامه آموزش و پرورش برای اجباری شدن مراکز پیش دبستانی

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش از توسعه کمی و کیفی مراکز پیش دبستانی خبر داد و گفت: در حال حاضر به دلیل شرایط مختلف کشور و امکانات آموزش و پرورش این دوره اجباری نبوده اما با گستردگی امکانات آموزش و پرورش و فراهم آوردن زیرساختهای لازم، دوره پیش دبستانی را تا چند سال آینده اجباری می کنیم.

۴ مرد ۱۳۹۳

تاثیر پارازیت ها بر سلامت افراد در مجلس بررسی می شود

رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس٬ از بررسی موضوع پارازیت ها در این فراکسیون پس از تعطیلات دو هفته ای مجلس خبر داد و گفت:با توجه به تاثیر پارازیت ها بر سلامت انسان، بررسی این موضوع در اولویت کار فراکسیون محیط زیست قرار دارد.