۲۳ بهم ۱۳۹۳
مصری تاکید کرد؛

اعتبار در نظر گرفته برای آموزش و پرورش ایده آل نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه خواسته نمایندگان توجه ویژه به مطالبات بازنشستگان آموزش و پرورش در لایحه بودجه ۹۴ است، گفت: افزایش ۱۴۰۰ میلیارد تومانی اعتبارات آموزش و پرورش رقم قابل قبولی نیست و این وزارتخانه به دلیل گستردگی نیازمند بودجه بیشتری است.

۲۲ بهم ۱۳۹۳

ضریب اشغال تخت با اجرای طرح تحول سلامت به ۹۴ درصد رسید

رئیس بیمارستان امام حسین گفت: با اجرای طرح تحول سلامت ضریب اشغال تخت از ۸۴ درصد به ۹۴ درصد رسیده خدمات اورژانس ۱۵ درصد، جراحی ۲۰ درصد، درمانگاه ۳۰ درصد و بیماران بستری ۱۰ درصد افزایش یافته است.

۲۲ بهم ۱۳۹۳

اعلام برنامه‌های وزارت بهداشت در حوزه درمان برای سال ۹۴

آقاجانی، گفت: وزارت بهداشت در ۵ حوزه اورژانس بیمارستانی، مراقبتهای ویژه ای سی یو برای بزرگسالان، کودکان و نوزادان کلینیک‌های ویژه و مراقبت بیماران سرطانی را در سال ۹۴ اجرایی می‌کند.

۲۲ بهم ۱۳۹۳
وزیر بهداشت عنوان کرد؛

جلوی فقیر شدن مردم به دلیل هزینه های سنگین درمان را گرفته ایم

وزیر بهداشت با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت، تاکید کرد: با اجرای این طرح توانسته ایم تا ۵۰ درصد جلوی فقیر شدن مردم به دلیل سنگینی هزینه های درمان را بگیریم.

۲۲ بهم ۱۳۹۳

خطرات ادغام صندوق بیمه روستاییان و عشایر

چنانچه در طرح پوشش بیمه فراگیر قرار باشد این جمعیت چندمیلیونی که البته سازمان تامین‌اجتماعی به علت ریسک بالایی که دارد از خود جدا کند و به صندوق بیمه فراگیر ملحق کند بلافاصله در صورت ادغام با صندوق بیمه روستاییان و عشایر، اندک سرمایه باقی مانده این صندوق جوان را نیز خواهد بلعید.

۲۲ بهم ۱۳۹۳

تعرفه‌های پرستاری ۷ سال بر زمین ماند

احمد نجاتیان، گفت: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری مدت ۷ سال بدون اجرایی شدن، معطل ماند که در حال حاضر با اراده وزیر محترم بهداشت و درمان وارد فاز اجرایی شدن می‌شود.

۲۱ بهم ۱۳۹۳

فعالیت ۲ هزار و ۷۱۳ روحانی شاغل در مدارس کشور

مشاور وزیر و رییس کمیته همکاری حوزه علمیه وآموزش وپرورش در جلسه ی شورای معاونین آموزش وپرورش استان کرمان گفت: اشاعه و فرهنگسازی، نخستین وظیفه کمیته همکاری حوزه های علمیه و آموزش و پرورش است.

۲۱ بهم ۱۳۹۳

ضرورت بازنگری جدی در وضعیت تخت و تجهیزات بیمارستانی در استان تهران

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: لازم است که بازنگری جدی در آرایش تخت‌ها و تجهیزات لازم در استان تهران انجام شود چرا که به خصوص در شرق تهران خلاء شدیدی احساس می‌شود.

۲۱ بهم ۱۳۹۳

جدول/سهم «بهداشت و درمان» در سبد هزینه خانوار کارگری چقدر است

قدرت واقعی یک خانوار کارگری برای هزینه‌هایقدرت واقعی یک خانوار کارگری برای هزینه‌های بهداشتی و درمانی چقدر است؟ پاسخ دقیق به این پرسش در مذاکرات تعیین مزد ۹۴ که اینک در جریان است می‌تواند به عنوان یکی از مبانی اساسی که مرتبط با سلامت تک تک افراد جامعه است تاثیر گذار باشد.

۲۱ بهم ۱۳۹۳
نباید دستاوردهای پزشک خانواده را در فارس نادیده گرفت

به جای صرف منابع در سطوح تخصصی، در برنامه‌ی پزشک خانواده سرمایه‌گذاری کنید

رییس انجمن پزشکان عمومی شیراز گفت: «مسوولان وزارت بهداشت به بهانه‌ی کم بودن پزشک عمومی و فراهم نبودن منابع مالی و زیرساخت‌ها می‌خواهند طرح‌های دیگری را جایگزین برنامه‌ی پزشک خانواده کنند.»

۲۱ بهم ۱۳۹۳
تامینی لیچایی با یادآوری واردات دارو از هند به جای بدهی نفتی‌اش به ایران:

نبود نظارت، زمینه‌ساز واردات داروهای هندی بی‌کیفیت

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه واردات غذا و دارو از هند در صورت نظارت جدی مسئولان شدنی است، گفت: با توجه به اینکه مباحث مربوط به غذا و دارو با جان مردم سر و کار دارد لذا واردات این محصولات به کشور نظارت بیشتری را طلب می‌کند.

۲۱ بهم ۱۳۹۳
فانی در معارفه مدیر کل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش و پرورش

گزینش گران به مهارت های حرفه ای معلمان توجه کنند

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فرآیند گزینش معلمان در آموزش وپرورش گفت: گزینش گران علاوه بر بررسی صلاحیت های عمومی باید به مهارت های حرفه ای معلمان توجه کنند.

۲۱ بهم ۱۳۹۳
مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش وپرورش:

۳۴ هزار نوآموز مناطق محروم جذب مراکز پیش دبستانی شدند

مدیر کل دفتر آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به افزایش ۱۳ درصدی پوشش تحصیلی نوآموزان پیش دبستانی گفت: در سال تحصیلی جاری حدود ۳۴ هزار نوآموز در مناطق محروم جذب مراکز پیش دبستانی شده اند.

۲۱ بهم ۱۳۹۳
عضو کمیسیون تلفیق مجلس:

۱۴۰۰میلیارد به بودجه پیشنهادی دولت برای آموزش و پرورش اضافه گردید

عضو کمیسیون تلفیق مجلس به جزئیات افزایش بودجه ۹۴ آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: در کمیسیون تلفیق بیش از ۱۴۰۰میلیارد تومان به بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۴ اضافه شد.

۲۰ بهم ۱۳۹۳
رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش:

بنیاد ملی رشد به طراحی مواد آموزشی جدید دانش آموزان کمک می کند

رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: درصورت تبدیل شبکه ملی رشد به بنیاد ملی این وزارتخانه قادر خواهد بود مواد آموزشی، بازی ها و مسابقه های رایانه ای از سنین کودکی تا دانشگاه را طراحی و تولید کند.