۲۷ آبا ۱۳۹۳
با حضور رئیس جمهوری؛

ایمن سازی نوزادان با واکسن پنج گانه آغاز شد/ تشریح جزئیات واکسن جدید

برنامه ایمن سازی نوزادان با واکسن پنج گانه (پنتاوالان)، صبح سه شنبه با حضور رئیس جمهوری، وزیر و معاونان وزارت بهداشت و سایر دست اندرکاران حوزه سلامت کشور، آغاز شد.

۲۷ آبا ۱۳۹۳

تنها خواسته پرستاران از وزارت بهداشت/وضعیت پرداختی مردم در بیمارستانهای دولتی

عضو شورای عالی نظام پرستاری، تنها خواسته پرستاران از وزارت بهداشت را، اجرای بی قید و شرط قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری عنوان کرد.

۲۷ آبا ۱۳۹۳
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

مسئولان در عمل آموزش و پرورش را نادیده می‌گیرند

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: پدیده تلخ کوچک انگاری آموزش و پرورش را شاهد هستیم و مسئولان در عمل آموزش و پرورش را نادیده می‌گیرند.

۲۷ آبا ۱۳۹۳
رئیس سازمان نظام پزشکی کشور:

۹۰ درصد مراکز درمانی خصوصی پایتخت آماده ارائه خدمات گردشگری سلامت است

رئیس سازمان نظام پزشکی ایران از آمادگی ۹۰ درصد مراکز درمانی بخش خصوصی پایتخت برای ارائه خدمات گردشگری سلامت به گردشگران خارجی خبر داد.

۲۷ آبا ۱۳۹۳

بوفه‌های مدارس ساماندهی می‌شوند

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه ممنوعیت توزیع مواد غذایی آسیب رسان و مضر به صورت فاز بندی و مرحله‌ای انجام خواهد شد گفت: یک مرتبه نمی‌توانیم بسیاری از خوراکی‌ها را ممنوع اعلام کنیم زیرا در پنجاه متری بوفه مدرسه، فروشگاه‌هایی این خوراکی‌ها را به فروش می‌رسانند.

۲۷ آبا ۱۳۹۳
معاون وزیر آموزش وپرورش اعلام کرد

فرزندان فرهنگیان در اولویت استخدام / ارائه آمار بازماندگان از تحصیل به استانها

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: فرزندان فرهنگی در استخدام آموزش و پرورش اولویت دارند.

۲۷ آبا ۱۳۹۳
مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش:

کاهش حقوق معلمان به خاطر کسری بودجه صحت ندارد/ به دنبال افزایش حقوق فرهنگیان هستیم

مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این وزارتخانه به شدت دنبال افزایش حقوق معلمان است، گفت: کم شدن حقوق معلمان به خاطر کسری بودجه صحت ندارد.

۲۷ آبا ۱۳۹۳
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

کنترل دریافت زیرمیزی در بیمارستان‌های دولتی راحت‌تر است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: کنترل دریافت زیرمیزی در بیمارستان‌های دولتی راحت‌تر است.

۲۶ آبا ۱۳۹۳

افزایش جمعیت خوب، افزایش جمعیت بد

پیاده‌سازی سیاست‌های کنترل و کاهش جمعیت اگرچه به‌عنوان یکی از محورهای دائمی از سوی نهادهای بین‌المللی در کشورهای مختلف جهان و به‌ویژه کشورهای مسلمان در دستور کار بوده است، اما نیم‌نگاهی به وضع سیاست‌گذاری‌های کلان فرهنگی در کشورهای غربی بیانگر آن است که بسیاری از این کشورها در حال حاضر، سیاستی خلاف آن‌چه تبلیغ کرده‌اند را انجام می‌دهند. رهبر انقلاب نیز سال گذشته به این موضوع اشاره کرده و فرموده بودند: «درحالی‌که امروز در [بعضی از] همین کشورهای غربی از کاهش باروری دارند زیان می‌بینند و پشیمانند، و در بعضی از کشورهای غربی مطلقاً کاهش باروری وجود ندارد؛ یعنی خانواده‌های پرجمعیت، مثلاً خانواده‌ی آمریکایی با ده دوازده بچه، چطور خانواده‌ی ایرانی [که] می‌خواهد از او تقلید کند باید حتماً یک بچه داشته باشد یا دو بچه! که این الان وجود دارد و گزارش‌ها و خبرها از این واقعیت به ما اطلاع می‌دهد.» در نوشتار زیر، ابعاد بیشتری از این موضوع مورد تبیین قرار گرفته است.

۲۶ آبا ۱۳۹۳
عضو کمیسیون برنامه و بودجه

عاقبت هدفمندی یارانه‌ها در انتظار طرح تحول سلامت/ زیرمیزی با این طرح از بین رفتنی نیست

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به فاصله بین منابع و مصارف طرح سلامت، گفت: عاقبت هدفمندی یارانه‌ها در انتظار طرح تحول سلامت است.

۲۶ آبا ۱۳۹۳

واکنش عجیب وزیر بهداشت درباره کیفیت بنزین پتروشیمی

وزیر بهداشت گفت:‌ مطالبات وزارت بهداشت از سازمان محیط زیست زیاد است. این مطالبات به این موضوع برمی‌گردد که برخی اقدامات باعث شده تا سازمان محیط زیست برای ما بیمار تولید کند.

۲۶ آبا ۱۳۹۳

مدیرعامل بیمه سلامت: برخی داروهای بیماری‌های خاص تا ۸۲ درصد پوشش بیمه‌ای دارند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینکه لیست داروهای بیماری‌های خاص که تحت پوشش بیمه‌ای قرار گرفته‌اند به طور شفاف مشخص شده است، گفت: برخی داروهای بیماری‌های خاص تا ۸۲درصد پوشش بیمه‌ای دارند.

۲۶ آبا ۱۳۹۳
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش:

۸.۵ میلیون دانش آموز به چهاردهمین پرسش مهر رئیس جمهور پاسخ دادند

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به شرکت ۸.۵ میلیون دانش‌آموز در کنگره پرسش مهر چهاردهم، گفت: ۲۲۰ نفر از دانش‌آموزان مقطع متوسط دوم به عنوان برگزیدگان مرحله کشوری امروز تقدیر می‌شوند.

۲۶ آبا ۱۳۹۳
رییس دفتر بهبود تغذیه ایران

هرم غذایی ایران تدوین شد/مهلت به صنعت برای برچسب‌گذاری موادغذایی

رییس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت ضمن تشریح اقدامات انجام شده جهت برچسب‌گذاری مواد غذایی و بازنگری استانداردها در این حوزه، از تدوین رهنمودهای غذایی ایران خبر داد.

۲۶ آبا ۱۳۹۳

گزینش مدیران و مربیان مهدهای کودک سراسر کشور آغاز شد

رئیس دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش سازمان بهزیستی کشور از آغاز بررسی صلاحیت مدیران و مربیان مهدهای کودک سراسر کشور خبر داد.