۲۴ شهریور ۱۳۹۲

رشد 2.8 درصدی ولادت در پنج ماهه نخست سال نسبت به سال قبل

در پنج ماهه اول سال 1392 تعداد 604 هزار و 47 واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.8 درصد افزایش داشته است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲
وزیر بهداشت

از بیمه‌ها برای پرداخت مابه‌التفاوت قیمت داروها استفاده می‌کنیم

برای توزیع پولی که قرار است به این منظور از سوی دولت در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد از بیمه‌ها که کارشناسان خبره‌ای دارند، استفاده می‌کنیم و لازم است مطمئن شویم که پول به دست مصرف‌ کننده می‌رسد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

تلاش برای بهره‌برداری از 15 دارو با فناوری بالا/18 دارو در مرحله کسب دانش فنی

در حال حاضر 15 داروی با فناوری بالا در زمینه های مختلف از جمله آنتی بادی ها و ضد سرطانها دانش فنی لازم را کسب کرده اند و نیاز به صنعتی شدن دارند که با تشکیل جلسه ای با صنعت امکان بهره برداری آنها تا پایان دوره دولت یازدهم وجود دارد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

متناسب با تحریمها برنامه‌ریزی نکردیم/ بازگشت انحصار به عرصه دارو‌، واقعیتی تلخ است

در 7 ماه اخیر در سیاست دارویی کشور بازنگری و برای حل این معضلات اقدام ‌شد اما واقعیت تلخ، بازگشت انحصار به عرصه دارو و تکیه صرف به ارگان‌های دولتی و شبه‌دولتی برای حل این مشکلات است.

۲۰ شهریور ۱۳۹۲

نوشت‌افزار ایرانی-اسلامی «ایام» رونمایی شد

در این مراسم از دفاتری با تصاویر بازیکنان تیم ملی والیبال، رویانا ( بره شبیه سازی موسسه رویان)، شهید احمدی روشن، جلال آل احمد، شهید آوینی رونمایی کردند.

۲۰ شهریور ۱۳۹۲

45هزار بخاری برقی تابشی برای مدارس خریداری شد/عدم تخصیص 200میلیارد مصوب مجلس

توزیع بخاری‌های برقی تابشی بر اساس اولویت‌بندی با استانهای سردسیر کشور است، مدارس روستایی و همچنین مدارس استان آذربایجان‌شرقی و دیگر مناطق سردسیر کشور در اولویت اختصاص بخاری‌های برقی تابشی هستند.

۲۰ شهریور ۱۳۹۲

اظهار‌نظر جالب وزیر بهداشت در انتخاب معاونش از دولت نهم

دکتر لنکرانی از وزرای بسیار خوب بهداشت و درمان بودند که در دوره خودشان کارهای ارزنده‌ای کردند که ما موظف به استفاده از تجریبات آنها هستیم. در دوره‌ای که دکتر دیناروند معاون غذا و دارو بود در دولت نهم، تا آنجایی که من اطلاع دارم ما کمترین مشکل را داشتیم.

۱۸ شهریور ۱۳۹۲

«طرح بیمه اجتماعی فراگیر (همگانی)» زیر تیغ کارشناسی مرکز پژوهشها

ایجاد بیمه اجتماعی فراگیر در قالب یک صندوق جدا و تخصصی ضروری است و اجرای آن می‌تواند ضمن کاهش فشارهای وارده بر نظام اقتصادی کشور، از وقوع مشکلات اجتماعی آتی نیز جلوگیری کند. نقطه ضعف اصلی طرح اولاً غیرمطمئن بودن منبع لحاظ شده از قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و ثانیاً داشتن بار مالی است

۱۸ شهریور ۱۳۹۲

سید کاظم اکرمی به عنوان مشاور عالی وزارت آموزش و پرورش منصوب شد

علی اصغر فانی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش در حکمی «دکتر سید کاظم اکرمی» را به عنوان مشاور عالی این وزارتخانه معرفی و منصوب کرد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۲

سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید از پایه اول شروع می‌شد

بنده اعتقاد دارم اجرای این نظام که آن را کاملا بر حق می‌دانم باید از پایه اول ابتدایی آغاز می‌شد و این موضوع را در شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز بیان کردم زیرا هدف گذاری در بازه 5 پایه در یک دوره تحصیلی با هدف گذاری در یک بازه6 پایه تفاوت دارد و سوار کردن یک پایه در بین کار در بخش‌های مختلف آن از جمله تالیف محتوای کتب درسی و… اثرات نامطلوبی برجای می‌گذارد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۲

بهسازی نیروی انسانی و بهبود مدیریت آموزشگاهی مهمترین اولویتهای دوره ابتدایی است

بهسازی نیروی انسانی را مهم‌ترین اولویت این دوره تحصیلی است. باید به سمتی برویم که روح معلم را در اختیار داشته باشیم لازمه این کار افزایش انگیزه معلمان با راهکارهای مناسب و گام به گام امکان‌پذیر است، بهبود مدیریت آموزشگاهی با رویکرد مدرسه محوری دومین اولویت دوره ابتدایی است.

۱۸ شهریور ۱۳۹۲

سازمان جهانی بهداشت از ایران در برابر تحریم‌ها حمایت می‌کند

مدیرمنطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت گفت: بدون شک سازمان جهانی بهداشت هر گونه همکاری لازم را با جمهوری اسلامی ایران خواهد داشت و ما از هیچ گونه حمایتی دریغ نخواهیم کرد.

۱۸ شهریور ۱۳۹۲

طرح «مدرک بومی» برای جبران کمبود پزشک در مناطق محروم

ممکن است افراد بومی نتوانند با افراد کل کشور در رشته‌های پزشکی رقابت کنند که می‌توان آنها را با ورودی متفاوت در نظر بگیریم و برای دانشجویان مدرک مخصوص آن استان بومی در نظر گرفت که این موضوع باید در قالب طرح و لایحه بررسی شود که نیاز به زمان دارد.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

تشکیل کمیته‌ای برای ساماندهی وضعیت استخدامی معلمان

کمیته‌ای با عنوان بهسازی نیروی انسانی در دوره ابتدایی تشکیل شده است تا وضعیت استخدامی نیروی انسانی در این کمیته بررسی شده و به جمع بندی نهایی در این باره برسیم.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

برای پرداخت مابه‌التفاوت هزینه داروی بیماران صعب‌العلاج تصمیم‌گیری می‌شود

در جلسه ای درباره مابه التفاوت ارقامی که باید به بیماران صعب العلاج بابت افزایش قیمت دارو پرداخت شود، تصمیم گیری می شود. درباره نحوه پرداخت مابه التفاوت ارقامی که باید به بیماران صعب العلاج بابت افزایش قیمت دارو پرداخت شود، آیین نامه سراسری می نویسیم.