۵ آذر ۱۳۹۳
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش‌وپرورش در گفت‌وگویی عنوان کرد

سال آینده؛ ورود پایه نهم به نظام آموزشی و راهکاری تامین معلم مورد نیاز

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول با اشاره به اینکه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان سال آینده در پایان پایه نهم انجام خواهد شد، گفت:‌ باید معلمان مقطع متوسطه اول را که در سایر مقاطع مانند مقطع ابتدایی ساماندهی شده‌اند به پایه نهم بازگردانیم.

۵ آذر ۱۳۹۳
معاون وزیر بهداشت خبر داد

آغاز خدمات بهداشتی پایگاه‌های سلامت به ١٠ میلیون حاشیه نشین‌ از فردا

معاون وزیر بهداشت با اشاره به ساماندهی سکونت‌های غیر رسمی در حاشیه شهرها؛ از آغاز خدمات بهداشتی پایگاه‌های سلامت به ١٠ میلیون حاشیه نشین‌ شهرها از فردا خبر داد.

۴ آذر ۱۳۹۳
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان در افتتاحیه ی همایش "رویش":

معلم شایسته معلمی نیست که تک رو باشد؛ بلکه معلمی است که رهبری یک جمع را بر عهده بگیرد

در این دانشگاه قرار است شخصیت معلمان ساخته و پرداخته شود و در نتیجه باید از تمامی ظرفیت های موجود که یکی از آن ها “فعالیت های فرهنگی و اجتماعی” است، استفاده شود.

۴ آذر ۱۳۹۳
خودمراقبتی فقط در حد شعار ماند

طرح تحول نظام سلامت،برای کمتر از۱۰ درصد جامعه

موضوع سلامت مردم در دولت های نهم و دهم جزو حداقل بیست برنامه ی با اولویت دولت در آن زمان نبود و متاسفانه این عدم توجه بحران هایی را نیز در این حوزه بوجود آورد ، از طرفی اما با رویکرد جناب آقای دکتر روحانی که در دوران کاندیداتوری نسبت به حوزه سلامت مردم ایران داشت و این موضوع را بار ها و بارها جزو اولویت های اول خود اعلام کرد و پس از انتخاب شایسته مردم نیز الحق و الانصاف با پای فشاری روی موضوعات سلامت و محیط زیست تعهد خود به وعده های پیش از انتخابات را نشان دادند

۴ آذر ۱۳۹۳
خضری هشدار داد:

وجود روغن پالم در بستنی/ شیوع سرطان با ادامه روند استفاده از روغن پالم در تولید محصولات

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از وجود روغن پالم در تولید بستنی‌ها خبر داد وگفت: این روغن دارای اسید چرب اشباع شده است و اسانس آن باعث گرفتگی عروق قلبی و مغزی شده و زمینه را برای سکته افزایش می‌دهد.

۴ آذر ۱۳۹۳

پیشروی کتاب تعرفه های پزشکی تا حذف کامل دریافتی های غیر قانونی

معاون درمان وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی ،گفت:کتاب ارزش های نسبی خدمات پزشکی با نظارت بر عملکرد گروه های ارایه کننده خدمت، تا حذف کامل دریافتی های غیر قانونی توسط پزشکان و موسسات پیش خواهد رفت.

۴ آذر ۱۳۹۳
در نامه دبیر کل کانون تربیت اسلامی به ریاست جدید صدا و سیما عنوان شد :

ضرورت هماهنگی تربیتی بین مدرسه و رادیو تلویزیون

فردی که در مدرسه به عنوان دانش‌آموز و دررادیو و تلویزیون شنونده و بیننده محسوب می‌شود در هر دو موقعیت در حال شکل دهی هویت خود می‌باشد و نتایج عدم هماهنگی این دو نوع تربیت، بی اعتمادی مخاطب چه بسا هم، دو هویتی یا بی هویتی را در پی دارد.

۴ آذر ۱۳۹۳
با تصویب شورای عالی آموزش‌وپرورش

توسعه مدارس تیزهوشان و جداسازی دانش‌آموزان مستعد از مدارس دولتی ممنوع شد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به تصویب طرح تربیت استعدادهای برتر گفت:‌ این طرح بر عدم جداسازی دانش‌آموزان با استعدادهای برتر، حمایت از دانش‌آموزان مستعد در مناطق محروم و جلوگیری از گسترش بی‌رویه مدارس تیزهوشان تاکید دارد.

۴ آذر ۱۳۹۳
نوروزی:

استفاده دوباره از روغن پالم در صنایع لبنی/پیگیری موضوع با حضور وزیربهداشت

عضو کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با یادآوری خسارات ناشی از استفاده از روغن پالم در صنایع لبنی، گفت: با توجه به انتشار اخباری مبنی بر استفاده مجدد از روغن پالم در برخی از صنایع لبنی موضوع را با حضور وزیر بهداشت و درمان در مجلس پیگیری خواهیم کرد.

۳ آذر ۱۳۹۳

برگزاری دومین جلسه کمیته آموزش و پرورش شورای عالی برنامه­ ریزی آموزش عالی

در این جلسه که موضوع اصلی آن بررسی «طراحی کلان (معماری) برنامه درسی تربیت معلم جمهوری اسلامی» بود، هر یک از اعضا به اعلام نظر در باره کلیات برنامه مذکور پرداخته و ریاست کمیته با ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه، گفت: «اجتماع ارزشمندی که در اینجا جمع شده ­ است، نماد زنده شدن تربیت معلم در این کشور است».

۳ آذر ۱۳۹۳

حضور رییس دانشگاه فرهنگیان در پردیس های استان سمنان

در راستای ایجاد تحول در برنامه درسی دانشگاه فرهنگیان « سند برنامه درسی ملی تربیت معلم» تدوین شده است و امیدواریم برنامه درسی اصلاح شده پس از تصویب از بهمن ماه جاری به مرحله اجرا درآید.

۳ آذر ۱۳۹۳

جوابیه وزارت بهداشت: انتقادات غیرمستند، بی انصافی و سیاهنمایی است

یکی از بدیهی ترین و اولین شرایط نقد این است که اگر ما رفتاری را قرار است نقد کنیم باید خوب و بدقت مطالعه کنیم و تبعات آن را بسنجیم چرا که اگر فاصله بین نقد ،تخریب و توهین مشخص نباشد، تبعات منفی آن بسیار گسترده خواهد شد.

۳ آذر ۱۳۹۳
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خبر داد

آغاز تحولات در مقطع متوسطه از دو سال آینده

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در جلسه‌ای با وزیر، پیشنهاد همکاری بیشتر آموزش و پرورش، نوسازی، دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی برای توسعه هنرستان‌ها به دلیل آغاز تحولات در مقطع متوسطه از دو سال آینده ارائه خواهد شد.

۳ آذر ۱۳۹۳

تاسیس مدارس جدید فرهنگ و معارف تکذیب شد

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تاسیس مدارس جدید «فرهنگ و معارف اسلامی» در کشور را رد کرد.

۳ آذر ۱۳۹۳
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگویی خبر داد

پرداخت ۲هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی در سال جاری

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از پرداخت ۲ هزار میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به تأمین اجتماعی در ۸ ماهه سال ۹۳ خبر داد.