۷ مهر ۱۳۹۲

سيد محمد هادي موسوي مشاور وزير بهداشت در امور شاهد و ايثارگران شد

وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در حكمي سيد محمد هادي موسوي را به عنوان مشاور وزير در امور شاهد و ايثارگران منصوب كرد.

۷ مهر ۱۳۹۲

تولید 2 داروی نانویی جدید/ حجم اقتصاد نانو در کشور 100 میلیارد تومان است

حجم اقتصاد نانو در کشور را حدود صد میلیارد تومان است. البته به صورت مستقیم می‌توان این میزان را هزار میلیارد تومان برآورد کرد. ما در حوزه نانو در زمینه تولید علم جایگاه هشتم را دارا هستیم، بیشترین محصولات حوزه نانو نیز مربوط به تجهیزات و مواد است.

۷ مهر ۱۳۹۲

شیوع پدیده تعطیلی مطب‌های پزشکان به بهانه عدم رعایت تعرفه‌های پزشکی

رئیس انجمن جامعه متخصصان داخلی ایران در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به تعطیلی مطب‌های پزشکان در کشور اظهار داشت: متاسفانه با پدیده تعطیلی مطب های پزشکان در کشور مواجه هستیم و یکی از مهمترین دلایل آن عدم رعایت تعرفه‌های پزشکی است که به هیچ وجه در کشور لحاظ نمی‌شود.

۶ مهر ۱۳۹۲

احمد میدری به معاونت رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی منصوب شد

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طی حکمی احمد میدری را به عنوان معاون رفاه اجتماعی منصوب کرد.

۶ مهر ۱۳۹۲

رایگان شدن داروی بیماران صعب‌العلاج ادعای وزارت بهداشت نبوده است

وزارت بهداشت هیچ وقت ادعای عرضه رایگان شدن داروها را نکرده است؛ زیرا منابع این وزارتخانه تنها برای پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز دارو کفایت می کند.

۶ مهر ۱۳۹۲
با حكم وزير بهداشت:

محمود جباروند به عضویت كميته انتصابات وزارت بهداشت منصوب شد

دكتر محمود جباروند رئيس بيمارستان فارابي و مدير گروه چشم پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران، با حكم وزير بهداشت به عنوان عضو كميته انتصابات وزارت بهداشت منصوب شد.

۴ مهر ۱۳۹۲

پرداخت یارانه دارو از طریق بیمه ها به سال آینده موکول شد

امسال یارانه دارو به روال قبلی یعنی پرداخت مابه‌التفاوت هزینه های دارویی به حساب بیماران، پرداخت می شود و پرداخت یارانه دارو از طریق بیمه ها به سال آینده موکول شد.

۴ مهر ۱۳۹۲

اعتبار 200 میلیاردی تجهیز سیستم گرمایش مدارس پرداخت نشده است/برخی مدارس همچنان با بخاری گرم می‌شوند

“تا استاندارد سازی کامل سیستم گرمایشی مدارس مجبور هستیم تا بخشی از کلاس‌های درس را با بخاری نفتی استاندارد گرم کنیم”. هم‌اکنون در حال پیگیری تخصیص اعتبار 200 میلیاردی مصوب مجلس هستیم و امیدواریم دست اندرکاران کشور به این نیاز فوری آموزش و پرورش توجه خاصی داشته باشند.

۴ مهر ۱۳۹۲

داوود دانش جعفری مشاور عالی وزیر در تهیه برنامه تحول در نظام سلامت شد

طی حکمی از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر داوود دانش جعفری مشاور عالی وزیر در تهیه برنامه تحول در نظام سلامت شد

۲ مهر ۱۳۹۲

بنیاد برکت در مناطق محروم کهکیلویه‌وبویر‌احمد 7مدرسه ساخت

مدرسه سازان بی نام بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکنون هفت مدرسه شامل 30 کلاس درس در مناطق کمتر توسعه یافته این استان ساخته اند. شمار مدارس بنیاد برکت در مناطق محروم و دورافتاده این استان به 10 مدرسه شامل 42 کلاس درس خواهد رسید.

۱ مهر ۱۳۹۲

حل مشکلات داروهای بیهوشی با اولویت دادن ترخیص دارو از گمرک

از زمانی که داروهای بیهوشی را در اولویت ترخیص دارو از گمرک قرار دادند مشکلات هم حل شد چرا که این داروهای بیهوشی در گمرک مانده بود و ترخیص نمی شد.

۱ مهر ۱۳۹۲
پرسش مهر رئیس‌جمهور از دانش‌آموزان:

توصیه شما برای ایجاد اعتدال و میانه‌روی در زندگی اجتماعی چیست؟

سئوال من از دانش آموزان این است که اگر پدرشان رئیس جمهور باشد چه اقدامی را برای اعتدال و میانه روی در زندگی اجتماعی جامعه ایران توصیه می کنند؟

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

از اول‌مهر تمامی هزینه‌های بیماران خاص رایگان می‌شود/برگشت قیمت داروها به سال 91

در گذشته سازمان تأمین اجتماعی تنها 60درصد از هزینه های بیماران خاص را پرداخت می کرد که از اول مهر پوشش 100 در‌صدی داده می شود. ردیف بودجه این اقدام نیز از بودجه سال 92 تأمین شده است و این گام بزرگی در راستای حمایت از قشر آسیب پذیر جامعه است.

۳۰ شهریور ۱۳۹۲
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد

بدهی ۵۰۰ میلیارد تومانی سازمان‌های مختلف به بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به بدهی ۵۰۰ میلیارد تومانی سازمان‌ها به بیمه سلامت گفت: آموزش و پرورش، بهزیستی و بنیاد شهید بیشترین بدهی را به بیمه سلامت دارند.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲
معاون وزیر بهداشت:

افزایش 5 یا 6برابری قیمت تجهیزات پزشکی قابل قبول نیست

البته بسیاری از کالاهای پزشکی اکنون با ارز آزاد وارد می‌شوند و در مورد اینها افزایش 200 درصدی یا 3 برابری قیمت نیز قابل قبول است اما بلبشویی که اکنون در بازار می‌بینیم افزایش 5 تا 6 برابری قیمت برخی تجهیزات پزشکی طی یکسال گذشته است که به هیچ وجه قابل قبول نیست.