۳ ارد ۱۳۹۴

هدفگذاری وزارت بهداشت بر دو شاخص عدالت

قائم مقام وزیر بهداشت در امور دانشگاه‌ها ضمن تشریح شاخص‌های اصلی عدالت در نظام سلامت بر لزوم مدیریت منابع و هزینه‌های نظام سلامت تاکید کرد.

۳ ارد ۱۳۹۴
مدیر کل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش:

تربیت نیروی انسانی خلاق و پیش برنده، در مسیر تعالی کشور است

مدیر کل دفتر آموزش های کاردانش وزارت آموزش و پرورش گفت: در هفته معرفی مشاغل سعی بر آن است تا مشاغل مختلف و تاثیرگذار برای نسل جوان و فرهیخته جامعه معرفی شود.

۳ ارد ۱۳۹۴

ارجاع گزارش وزیر به قوه قضائیه، نتیجه استنکاف آموزش و پرورش از برگزاری آزمون استخدامی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره استنکاف وزیر آموزش و پرورش از اجرای قانون الحاق دو تبصره به ماده ۱۷ قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در این وزارتخانه را به قوه قضاییه ارجاع دادند.

۳ ارد ۱۳۹۴
طلا خبر داد:

امضای ۶۰ نفر از نمایندگان برای طرح دوفوریتی رفع مشکلات معلمان آموزش و پرورش

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس از تلاش نمایندگان برای تهیه طرح دوفوریتی رفع مشکلات معلمان آموزش و پرورش در صحن مجلس خبر داد.

۳ ارد ۱۳۹۴
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیرآموزش وپرورش :

سازوکار ارزیابی و سنجش صلاحیت معلمان در معرض قضاوت فرهنگیان قرار می گیرد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیرآموزش وپرورش گفت: سازوکار ارزیابی و سنجش صلاحیت های علمی و تخصصی معلمان بعداز طراحی در معرض قضاوت معلمان قرار می گیرد و سپس برای تصویب به مراجع ذی صلاح اعلام خواهد شد.

۳ ارد ۱۳۹۴
رئیس سازمان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش:

اخذ ودیعه و شهریه در پیش‌ ثبت‌نام مدارس، ممنوع/ با متخلفان برخورد می‌شود

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده ضمن اعلام اینکه پیش ثبت نام مدارس غیردولتی هنوز ادامه دارد، تصریح کرد: تخلفاتی صورت پذیرفته که برخورد کرده‌ایم اما مدارسی اعلام کرده‌اند که خود خانواده‌ها برای تثبیت ثبت نام فرزندشان اصرار به پرداخت وجه پیش ثبت نام دارند لذا از مردم می‌خواهیم عجله نکنند؛ مدارس باید طبق مقررات ثبت نام داشته باشند.

۳ ارد ۱۳۹۴

آخرین وضعیت برگزاری آزمون استخدامی و تدوین آئین نامه‌های رتبه بندی معلمان

مدیرکل دفتر وزارتی آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه آئین نامه اجرایی رتبه‌بندی در حال تنظیم است و پس از آن جهت اجرای مدارس و مناطق ابلاغ می‌شود، گفت: پس از اخذ مجوز کتبی از سازمان مدیریت،‌ضوابط و جزییات آزمون استخدامی اعلام خواهد شد.

۲ ارد ۱۳۹۴

تبلیغ مواد غذایی ناسالم در خلاء جرایم بازدارنده

رییس دانشگاه علوم پزشکی د گفت: مجموعه دانشگاهی علوم پزشکی به عنوان یک نهاد آکادمیک که متولی امر سلامت در جامعه است باید نسبت به نظارت و استاندارد تغذیه ای مردم نگران و حساس باشد.

۲ ارد ۱۳۹۴

شرکت ۴٫۵ میلیون دانش آموز در طرح المپیادهای درون مدرسه ای کشور

مدیرکل تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: چهار میلیون و ۵۰۰ هزار دانش آموز در طرح المپیادهای درون مدرسه ای در کشور شرکت کردند.

۲ ارد ۱۳۹۴

وزیر بهداشت:شاخص های اجتماعی سلامت در کشور ما خوب نیست

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر در بعضی موارد جرائم متخلفان حوزه غذا ۵ هزار یا ۱۰ هزار تومان است که این بیشتر شبیه شوخی است تا اعمال مجازات.

۲ ارد ۱۳۹۴

ظرفیت تولید بسته های آموزشی افزایش می یابد

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش گفت: شرکت صنایع آموزشی متعلق به این وزارتخانه با ظرفیت بالا به لحاظ تولید وسایل آموزشی و کمک آموزشی، از این توانایی برای تولید کیفی و کمی استفاده می کند.

۲ ارد ۱۳۹۴

نقایص طرح تحول نظام سلامت از زبان رئیس مجلس

لاریجانی از نظام مندتر شدن بودجه های تخصیصی حوزه بهداشت و درمان در سال ۹۴خبر داد.

۲ ارد ۱۳۹۴

مرگ ۹ نوزاد در بیمارستان امام قصور پزشکی نبود/ اپیدمی‌های عفونی گاهی رخ می‌دهد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در واکنش به خبر مرگ تعدادی از نوزادان در بیمارستان امام گفت: بررسی‌ها نشان داد در مورد مرگ این نوزادان قصور پزشکی در کار نبود.

۲ ارد ۱۳۹۴

ارتقای هتلینگ بیمارستان‌های کشور در سال ۹۴

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به ساماندهی و ارتقای وضعیت هتلینگ بیمارستان های کشور در سال ۹۴ گفت: ارتقای هتلینگ بیمارستان ها در برنامه های طرح تحول سلامت دیده نشده است.

۲ ارد ۱۳۹۴

همه نهادها باید راهبرد سلامت را سرلوحه خود قرار دهند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تاکید بر لزوم همکاری‌های بین بخشی جهت پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر، برخی از دستاوردهای دولت یازدهم در حوزه سلامت را تشریح کرد