۱۵ آذر ۱۳۹۳

وزیر آموزش و پرورش: ۷۰ درصد مشاغل آینده را فناوری‌های جدید تشکیل می‌دهند

وزیر آموزش و پرورش گفت: ۷۰ درصد مشاغل آینده دنیا را فناوری‌های نوین مانند نانو، بایو و هوا فضا تشکیل می‌دهند.

۱۵ آذر ۱۳۹۳
سلطانی‌صبور:

واگذاری بسیاری مدارس دولتی به خصوصی در قالب خرید خدمات بوده است

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس٬ از بازدید کمیته متبوعش از برخی مدارس تهران برای بررسی وضعیت واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی خبر داد وگفت: بسیاری از واگذاری‌ها در قالب خرید خدمات انجام شده اما به علت ناقص بودن پرونده‌ها نمی‌توان ارزیابی دقیقی از موضوع واگذاری‌ها داشت.

۱۵ آذر ۱۳۹۳
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگویی خبر داد

پیشنهادهای مجلس برای افزایش حقوق معلمان

نایب رئیس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس بااشاره به پیشنهادهای مجلس برای افزایش حقوق فرهنگیان گفت:‌ طرح دریافت مالیات از بنگاه‌‌های اقتصادی وابسته به آستان قدس رضوی و وزارت دفاع درآمد ۳هزار میلیارد تومانی را برای آموزش‌وپرورش رقم می‌زند.

۱۵ آذر ۱۳۹۳
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد

تلفیق طرح شهاب در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: در تلاش هستیم تا طرح شهاب در پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی تلفیق شود و از مهر سال آینده با ایده‌های جدید این طرح را توسعه دهیم.

۱۵ آذر ۱۳۹۳

آمادگی مجلس برای دریافت ۵ درصد سهم آموزش و پرورش از عوارض شهرداری‌ها

عضو کمیسیون آموزش مجلس در خصوص دریافت ۵ درصد سهم آموزش و پرورش از عوارض شهرداری‌ها گفت: کمیسیون آموزش مجلس آمادگی دارد به کمک آموزش و پرورش بیاید و مطالبات آن را دریافت کند.

۱۵ آذر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون آموزش مجلس:

واگذاری مدارس دولتی خلاف اصل آموزش و پرورش رایگان است

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: واگذاری مدارس دولتی به مؤسسات غیر دولتی خلاف اصل آموزش و پرورش رایگان است و از نظر من خیانت است.

۱۵ آذر ۱۳۹۳
مدیرکل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش:

مدیرکل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش: عجله‌ای برای توسعه مدارس غیردولتی نداریم

مدیرکل امور شوراهای وزارت آموزش و پرورش گفت: عجله‌ای برای توسعه مدارس غیردولتی وجود ندارد، بلکه این کار بر مبنای آیین‌نامه‌ها و حفظ حقوق مردم صورت می‌گیرد.

۱۵ آذر ۱۳۹۳
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

مجلس از لایحه استخدام مربی بهداشت مدارس استقبال می‌کند/ بلوچستان کمبود جدی معلم دارد

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره کمبود معلم و به خصوص کمبود مربی بهداشت در مدارس گفت: دولت هر لایحه‌ای برای استخدام مربی بهداشت در مدارس بیاورد قطعاً مجلس استقبال می‌کند.

۱۵ آذر ۱۳۹۳

نامه جمعی از پزشکان به رییس جدید صداوسیما در انتقاد از برنامه ثریا

جمعی از پزشکان در نامه ای سرگشاده به محمد سرافراز رییس جدید سازمان صدا و سیما، نسبت به برنامه تلویزیونی «ثریا» انتقاد و از وی خواستند تا پزشکان را با ارائه آمار و ارقام نجومی مرفهین بی درد جلوه ندهند.

۱۵ آذر ۱۳۹۳
قربانی:

اعتبار یک درصدی حوزه سلامت از محل ارزش افزوده نباید برای حقوق و مزایا صرف شود

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره محل مصرف اختصاص اعتبار یک درصد از ارزش افزوده به حوزه سلامت، گفت: در قانون به بحث بهداشت و درمان روستاییان، عشایر، شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی اشاره شده است.

۱۴ آذر ۱۳۹۳
در همایش اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور عنوان شد

آدرس‌های غلط سلامت و برنامه‌های عدالت محور پزشکی از دیدگاه هاشمی

وزیر بهداشت در همایش اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با تشریح آدرس‌های غلط در حوره سلامت گفت: پیش از این با رفتارمان آدرس غلط می‌دادیم که پزشکی تنها به چند رشته مختص می‌شود، بنابراین نت پایان سال عدالت درون‌رشته‌ای ایجاد می‌شود.

۱۴ آذر ۱۳۹۳
وزیر بهداشت با اشاره به عدم حمایت مناسب از طرح‌های کلان ملی مطرح کرد

به جای افتخار به «مسکن مهر» و «پرداخت یارانه‌ها», می‌گوییم کاش انجام نمی‌دادیم

وزیر بهداشت گفت: البته معمولاً کارها خوب شروع می‌شود اما اواسط کار خراب از آب درمی آید. مسکن مهر و پرداخت نقدی یارانه ها نیز به سرنوشتی دچار شدند که امروز به جای اینکه به آن افتخار کنیم می‌گوییم ای کاش یارانه را پرداخت نمی‌کردیم.

۱۳ آذر ۱۳۹۳

نیم‌نگاهی به دخل و خرج رسانه ملی/ از اعتبارات ۲۰۰۰ میلیاردی تا بدهی ۴۰۰ میلیاردی

در صورت تحقق بودجه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی در هر سال، حداکثر رقمی ‌حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای تولید برنامه کل هر سال تمام شبکه‌ها باقی خواهد بود که عدد بسیار کوچکی است و اساساً منطقی نیست بخش حداقلی بودجه برای تولید برنامه بماند.

۱۲ آذر ۱۳۹۳
با موافقت نمایندگان؛

اجازه خرید خدمات آموزشی به وزارت آموزش و پرورش در مناطق فاقد مدارس دولتی از مدارس غیردولتی

وزارت آموزش و پرورش می‌تواند برای پوشش کامل تحصیل دانش‌آموزان در مناطق فاقد مدارس دولتی از مدارس غیردولتی خدمات آموزشی خریداری کند.

۱۲ آذر ۱۳۹۳

معاون وزیر: هدف وزارت آموزش و پرورش توسعه و تقویت مدارس غیردولتی است

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکتهای مردمی و خانواده گفت: هدف این وزارتخانه توسعه و تقویت مدارس غیردولتی در راستای افزایش کیفیت در امر تعلیم و تربیت است.