۱۷ خرد ۱۳۹۴

اعتراض پرستاران بیمارستان کامکار قم به اجرای «طرح مبتنی بر عملکرد»

پرستاران بیمارستان کامکار قم، صبح امروز (شانزدهم خرداد) در اجتماعی ۱۲۰ نفره که در مقابل درب ورودی اورژانس این بیمارستان برگزار شد به نتایج اجرای «طرح مبتنی بر عملکرد» در این بیمارستان اعتراض کردند.

۱۷ خرد ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری:

ساخت فیلم آموزشی کتاب‌های درسی کلید خورد

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری از آغاز پروژه تولید فیلم آموزش معلمان با عنوان «برفراز آسمان ۳» ویژه پایه‌های پنجم و نهم از امروز خبر داد.

۱۷ خرد ۱۳۹۴
سیاست نادیده گرفتن پزشکان عمومی در برنامه‌ی تحول را کنار بگذارید

نارضایتی شدید پزشکان عمومی از وزارت بهداشت/استمداد از نهاد های تصمیم گیرنده در حوزه سلامت

رییس شورای هماهنگی انجمن‌های پزشکان عمومی ایران با بیان این‌که مسوولان وزارت بهداشت از یک‌سو با حرف‌های نیش‌دار خود و از سوی دیگر با غیرواقعی خواندن اجرای برنامه‌ی پزشک خانواده و موکول کردن آن به ۱۰ سال آینده، پزشکان عمومی را در تحقق رسالت حرفه‌ای خود ناامید ساخته‌اند، گفت: «متاسفانه وزارت بهداشت به‌جای این‌که با ارایه‌ی برنامه‌های جذاب و اجرایی، پزشکان عمومی را به شرکت فعال‌تر در اصلاح نظام سلامت فراخواند، از ما انتظار دارد برای‌شان در نقاطی پزشک پیدا کنیم که خودشان طی ۱۰ سال نتوانسته‌اند.»

۱۷ خرد ۱۳۹۴
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

پدیده زیرمیزی «ایدز پزشکی» است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از پدیده زیرمیزی در بازار سلامت کشور به عنوان «ایدز پزشکی» یاد کرد.

۱۷ خرد ۱۳۹۴
معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش

سهمیه جذب آموزگار در استخدام آموزش‌وپرورش

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه در جذب ۵هزار نیروی انسانی در این وزارتخانه تامین معلمان دوره ابتدایی در اولویت است،‌گفت:‌در بحث تدوین شاخص‌های رتبه‌بندی،‌آموزگاران را به طور ویژه‌ای مدنظر قرار خواهیم داد.

۱۷ خرد ۱۳۹۴
معاون شورای عالی آموزش و پرورش:

توانمندسازی معلمان با اجرای طرح رتبه بندی محقق می شود

معاون دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: اجرای طرح رتبه بندی معلمان این انگیزه را در بین فرهنگیان ایجاد می کند که تلاش خود را برای توانمندسازی و بهره گیری از مزایای آن به کار گیرند.

۱۷ خرد ۱۳۹۴
معاون آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی:

۶۷ هزار دانش آموز ابتدایی در سال قبل ترک تحصیل کردند

معاون آموزشی سازمان نهضت سوادآموزی در مراسم جشنواره انتخاب دستگاههای برتر در عرصه سوادآموزی گفت: متاسفانه در سال قبل ۶۷ هزار دانش آموز پایه اول تا ششم دبستان ترک تحصیل کردند.

۱۷ خرد ۱۳۹۴
رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی عنوان کرد

توزیع کتب درسی از ۱۵ شهریور و اعلام عناوین کتب جدید التألیف

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت:‌ بخش عمده‌ای از کتب درسی چاپ و به استان‌ها ارسال شده است واز تاریخ ۱۵ شهریور توزیع کتب درسی آغاز می‌شود، همچنین در سال تحصیلی ۹۵ ــ ۹۴ در ۲۱ درس کتب جدید التألیف داریم.

۱۷ خرد ۱۳۹۴
وزيركنوني ادعا مي‌كند، وزيرسابق پاسخ مي‌دهد

تناقض‌گویی کاهش اعتماد عمومی به دستگاه تعلیم و تربیت را رقم می‌زند

این روزها افکار عمومی در شرایطی شاهد تناقض گویی‌ها و طرح کشمکش‌های مدیریتی در حوزه آموزش و پرورش میان مدیران کنونی و سابق در رسانه‌هاست که ارزیابی‌ها نشان می‌دهد در روندی بی‌سابقه طی یک قرن گذشته، میزان اعتماد عمومی به دستگاه تعلیم و تربیت و قداست فرآیند آموزش و پرورش سیر نزولی را طی می‌کند.

۱۶ خرد ۱۳۹۴
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

دانش‎آموزان نوآور و پژوهشگر ساماندهی می‎شوند

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: دانش‎آموزان خلاق، نوآور و پژوهشگر در قالب انجمن‎های علمی ساماندهی و هدایت می‎شوند.

۱۶ خرد ۱۳۹۴
عضو شورای عالی نظام پزشکی:

کشف تخلفات پزشکان بر عهده وزارت بهداشت است

عضو شورای عالی نظام پزشکی با اشاره به هجمه ای که علیه جامعه پزشکی به راه افتاده است، گفت: متاسفانه وزیر بهداشت و روسای سازمان های بیمه گر در این دوره به سازمان نظام پزشکی بی توجهی نشان داده اند.

۱۶ خرد ۱۳۹۴

جزئیات دستورالعمل شرایط ثبت‌نام دانش‌آموزان در مدارس

در دستورالعمل ثبت‌نام که توسط رئیس ستاد پروژه مهر آموزش و پرورش به سراسر کشور ابلاغ شده، آمده است:‌ ثبت‌نام دانش‌آموزان بعداز پایان امتحانات آغاز می‌شود وتا ۳۱تیر ادامه دارد. مدارس دولتی عادی برای ثبت‌نام شرط معدل وآزمون ورودی ندارند.

۱۶ خرد ۱۳۹۴
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

انجام بازنگری بر سند تحول هر پنج سال/ ادامه فعالیت سند تحول با ۳۲۰ برنامه

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: مطابق قوانین اجازه داده شده که در هر ۵ سال بازنگری بر سند تحول بنیادین آموزش و پرورش انجام شود.

۱۶ خرد ۱۳۹۴

فانی: چاره‌ای جز کاهش نیروی انسانی به ۷۵۰ هزار نفر در آموزش و پرورش نداریم

وزیرآموزش‌وپرورش گفت: من استخدام‌های کارشناسی نشده و بدون نیازسنجی را در آموزش و پرورش به دلیل بهره وری پایین نیروی انسانی،خیانت به نظام تعلیم و تربیت دانسته و راه‌حل اساسی برون رفت را کاهش نیروی انسانی به تعداد ۷۵۰ هزار نفر می‌دانم.

۱۶ خرد ۱۳۹۴

کمبود معلم مرد در پایتخت/ ۳۰۰۰ فرهنگی بازنشسته می شون

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه به شدت در بخش آموزگار و دبیر مرد با کمبود نیرو رو به رو هستیم گفت: پیش بینی می شود برای سال جاری تعداد ۳ هزار فرهنگی بازنشسته شوند.