۲۴ دی ۱۳۹۳
از سوی هیأت رئیسه؛

سوالات ملی نمایندگان از وزرای آموزش و پرورش و کشور اعلام وصول شد

عضو هیأت رئیسه مجلس سوال ملی نمایندگان از وزرای آموزش و پرورش و کشور در خصوص اجرای عدالت در جامعه و عدم تعامل با نمایندگان در خصوص انتصاب استانداران و فرمانداران را اعلام وصول کرد.

۲۴ دی ۱۳۹۳

فانی خبرداد: آماده شدن زیرنظام برنامه درسی ملی

وزیر آموزش و پرورش گفت: مهم ترین و اساسی‌ترین استراتژی آموزش و پرورش ارتقای کیفیت است که اگر امروز به آن پرداخته نشود در آینده چنین فرصتی نخواهیم داشت.

۲۴ دی ۱۳۹۳

انتقاد از تبلیغات بر دیوار مدارس

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس٬ با تاکید بر اینکه مدارس مکانی برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان هستند٬ افزود: ایجاد تبلیغات در مدارس به رشد مصرف‌گرایی و دور شدن از اقتصاد مقاومتی منجر می‌شود.

۲۴ دی ۱۳۹۳
مقاله/ اسدالله اسدی گرمارودی

دانشگاه فرهنگیان و پذیرش دانشجو با کدامین الگو، مدل و رویکرد

سرپرست اسبق دانشگاه فرهنگیان و مدرس فعلی این دانشگاه در مقاله‌ای به بررسی «دانشگاه فرهنگیان و پذیرش دانشجو با کدامین الگو، مدل و رویکرد» پرداخته است.

۲۴ دی ۱۳۹۳
کوچکی‌نژاد:

بودجه ۹۴ به‌گونه‌ای تهیه می‌شود تا دیگر نتوان مدارس دولتی را خصوصی‌سازی کرد

نایب رئیس کمیسیون آموزش‌و تحقیقات مجلس گفت:‌ بودجه سال ۹۴ را به‌گونه‌ای تهیه خواهیم کرد که دیگر آموزش‌وپرورش نتواند قانون را برعکس اجرا کند و از این طریق مانع توسعه واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی خواهیم شد.

۲۳ دی ۱۳۹۳
خجسته:

نظام رتبه‌بندی معلمان باید اجرایی شود/ حضور فرهنگیان با طومار ۱۵ متری در کمیسیون شوراها

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با تاکید بر رفع مشکلات فرهنگیان بازنشسته، گفت: معلمان کشور با ارائه طومار ۱۵ متری که به امضای بیش از ۵ هزار فرهنگی رسیده بود با حضور در کمیسیون شوراها خواستار رفع مشکلات معیشتی و اجرایی شدن نظام رتبه‌بندی معلمان شدند.

۲۳ دی ۱۳۹۳

مولاوردی: گزارش مشترکی با همکاری صندوق جمعیت ملل آماده نکرده‌ایم

معاون رییس‌جمهور در امور زنان با تأکید بر این‌که ما تاکنون هیچ گزارش مشترکی را با همکاری صندوق جمعیت آماده نکرده‌ایم، گفت: گزارش‌های آماده‌شده، برای استفاده در برنامه‌های کشوری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲۳ دی ۱۳۹۳
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش:

نیمی از مدارس کشور فاقد کتابخانه هستند

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نُرم کتاب به نسبت دانش‌آموز عدد ۷ است و این نسبت به نرم جهانی زیر ۵۰ درصد است، گفت: نیمی از مدارس کشور فاقد کتابخانه هستند.

۲۳ دی ۱۳۹۳

رئیس فراکسیون زنان مجلس: سازمان ملل در کشور ریشه دوانده و دستگاه‌ها را آلوده کرده است

رهبر با بیان این‌که من با این‌که سه دوره نماینده مجلس بودم از عمق این تفاهم‌نامه اطلاعی نداشتم، گفت: زمانی که بحث زنان مطرح شد، حساس شدم و متوجه شدم از سال ۹۰، سازمان ملل در کشور ریشه دوانده و دستگاه‌های ما را آلوده کرده است.

۲۳ دی ۱۳۹۳
پیام وزیر آموزش و پرورش به یازدهمین جشنواره کتاب‌های رشد:

«تولید کتاب با توجه به اهداف دوره‌های تحصیلی» انتظار آموزش و پرورش از ناشران است

در پیام وزیر آموزش و پرورش آمده است: انتظار داریم ناشران با توجه به اهداف دوره‌های تحصیلی و به خصوص سند تحول آموزشی کشور بتوانند کتاب‌هایی منطبق بر اهداف دوره‌ها و پایه‌های مختلف تولید کنند.

۲۳ دی ۱۳۹۳

نشست بررسی سیاست‌های جمعیتی کشور در «نسیم»

مطلق: با آموزش‌های باروری «گارد» مردم در مقابل افزایش جمعیت را برداشتیم. اسحاقی: دستگاه‌ها در اجرای سیاست‌های جمعیتی حرکت متوازن ندارند. اسلامی: تا دوماه آتی ۴۰ هزار بهورز آموزش سیاست‌‌های جمعیتی می‌بینند. عینی: نرخ باروری در قشر بیسواد ۳ و تحصیلکرده ۱.۳ فرزند است.

۲۳ دی ۱۳۹۳
قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر:

۶۷ درصد دانشجویان معتاد در دبیرستان موادمخدر را تجربه کرده‌اند/ اعتیاد ۲۱ درصدی در واحدهای صنعتی

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر با بیان اینکه ۶۷ درصد دانشجویان معتاد در دبیرستان موادمخدر را تجربه کرده‌اند، گفت: نرخ شیوع اعتیاد در واحدهای صنعتی ۲۱ درصد است.

۲۳ دی ۱۳۹۳
سرپرست اسبق دانشگاه فرهنگیان:

مکاتبات منتج به نتیجه اولیه هماهنگی درباره «وضعیت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در کنکور ۹۴» منتشر شود

سرپرست اسبق دانشگاه فرهنگیان درباره پذیرش دانشجو در این دانشگاه گفت: چنانچه مکاتبه اقدامات منتج به نتیجه اولیه هماهنگی با سازمان سنجش تا تاریخ مصاحبه اینجانب از سوی وزارت صورت گرفته است، منتشر شود.

۲۳ دی ۱۳۹۳
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش:

آموزش و پرورش یک میلیون و ۳۰ هزار حقوق‌بگیر دارد

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش، تعداد کل نیروهایی که از آموزش و پرورش حقوق دریافت می‌کنند را یک میلیون و ۳۰ هزار نفر عنوان کرد.

۲۳ دی ۱۳۹۳
قاضی‌پور در تذکر آیین‌نامه‌ای:

برخی نمایندگان با دلالی کارهای وزرا را انجام می‌دهند/ میهمانی وزارت آموزش و پرورش برای وکلای ملت

نماینده ارومیه در مجلس با بیان اینکه برخی نمایندگان با دلالی کارهای وزرا را انجام می‌دهند در حالی که باید کارهای مردم انجام شود، گفت: متأسفانه هر سؤالی که به صحن مجلس می‌آید، وزرا میهمانی می‌دهند.