۲۹ خرداد ۱۳۹۲

رویکرد دولت آینده در بخش سلامت و درمان باید رویکرد بهداشتی باشد

سلیمان عباسی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: یکی از اولویت‌هایی که هر نظام و دولتی برای خود و مردمش به عنوان یک حق واقعی درنظرمی‌گیرد، نظام سلامت است و اگر به این مهم توجه نشود آسیب‌های بسیار زیاد و نارضایتی‌های بسیاری را به وجود خواهد آورد. وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه رییس‌جمهور […]

۲۹ خرداد ۱۳۹۲

عدالت در توزیع امکانات بهداشتی درمانی باید اولویت اول دولت بعدی باشد

دسترسی آسان و ارزان به امکانات بهداشتی و دارویی باید برای عموم مردم فرآهم شود. اکنون تقریباً هفتاد درصد هزینه های درمانی از جیب مردم است. بحث زیر میزی ها هم باید مورد توجه قرار گیرد و با ایجاد نظارت قوی این گونه اخذ مبالغ سنگین ریشه کن شود.

۲۹ خرداد ۱۳۹۲

وزارت ارتباطات سلامت الکترونیکی را در اولویت قرار داد

در راستای تحقق چشم‌ انداز برای دستیابی به رتبه اول منطقه و همچنین نقشه جامع سلامت کشور مبنی بر ارتقای توانمندی‌های فناورانه و جهت تجاری‌سازی فناوری‌های بومی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت الکترونیک این توافقنامه امضا شد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۲

اولویت برای تحقق عدالت در سلامت، اجرای درست طرح پزشک خانواده است

وضعیت کنونی جامعه بهداشت و سلامت ما یک وضعیت متوسط رو به ضعیف است، ما شاهد این هستیم که روز به روز بیماری‌های غیر واگیر دار در حال افزایش است و نظام سلامت ما پاسخگوی خوبی به نیاز بیماران نیست. مع الاسف در چند سال گذشته رواج بیماری‌های قلبی و عروقی، اعصاب و افسردگی زمینه های بروز بیماری‌های دیگر را فراهم آورده است.

۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون پشتیبانی و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان خبر داد

درمان ناباروری در انتظار تصمیم شورای عالی بیمه/ پیشنهاد بیمه ۱۱ دارو و روش درمان نازایی

معاون پشتیبانی و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان از تهیه استاندارد هزینه‌های درمان ناباروری خبر داد و گفت: این استانداردها به وزارت بهداشت ارائه شد تا در شورای عالی بیمه مورد بررسی قرار گیرد.