۴ مهر ۱۳۹۲

اعتبار 200 میلیاردی تجهیز سیستم گرمایش مدارس پرداخت نشده است/برخی مدارس همچنان با بخاری گرم می‌شوند

“تا استاندارد سازی کامل سیستم گرمایشی مدارس مجبور هستیم تا بخشی از کلاس‌های درس را با بخاری نفتی استاندارد گرم کنیم”. هم‌اکنون در حال پیگیری تخصیص اعتبار 200 میلیاردی مصوب مجلس هستیم و امیدواریم دست اندرکاران کشور به این نیاز فوری آموزش و پرورش توجه خاصی داشته باشند.

۴ مهر ۱۳۹۲

داوود دانش جعفری مشاور عالی وزیر در تهیه برنامه تحول در نظام سلامت شد

طی حکمی از سوی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دکتر داوود دانش جعفری مشاور عالی وزیر در تهیه برنامه تحول در نظام سلامت شد

۲ مهر ۱۳۹۲

بنیاد برکت در مناطق محروم کهکیلویه‌وبویر‌احمد 7مدرسه ساخت

مدرسه سازان بی نام بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) تاکنون هفت مدرسه شامل 30 کلاس درس در مناطق کمتر توسعه یافته این استان ساخته اند. شمار مدارس بنیاد برکت در مناطق محروم و دورافتاده این استان به 10 مدرسه شامل 42 کلاس درس خواهد رسید.

۱ مهر ۱۳۹۲

حل مشکلات داروهای بیهوشی با اولویت دادن ترخیص دارو از گمرک

از زمانی که داروهای بیهوشی را در اولویت ترخیص دارو از گمرک قرار دادند مشکلات هم حل شد چرا که این داروهای بیهوشی در گمرک مانده بود و ترخیص نمی شد.

۱ مهر ۱۳۹۲
پرسش مهر رئیس‌جمهور از دانش‌آموزان:

توصیه شما برای ایجاد اعتدال و میانه‌روی در زندگی اجتماعی چیست؟

سئوال من از دانش آموزان این است که اگر پدرشان رئیس جمهور باشد چه اقدامی را برای اعتدال و میانه روی در زندگی اجتماعی جامعه ایران توصیه می کنند؟

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

از اول‌مهر تمامی هزینه‌های بیماران خاص رایگان می‌شود/برگشت قیمت داروها به سال 91

در گذشته سازمان تأمین اجتماعی تنها 60درصد از هزینه های بیماران خاص را پرداخت می کرد که از اول مهر پوشش 100 در‌صدی داده می شود. ردیف بودجه این اقدام نیز از بودجه سال 92 تأمین شده است و این گام بزرگی در راستای حمایت از قشر آسیب پذیر جامعه است.

۳۰ شهریور ۱۳۹۲
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد

بدهی ۵۰۰ میلیارد تومانی سازمان‌های مختلف به بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به بدهی ۵۰۰ میلیارد تومانی سازمان‌ها به بیمه سلامت گفت: آموزش و پرورش، بهزیستی و بنیاد شهید بیشترین بدهی را به بیمه سلامت دارند.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲
معاون وزیر بهداشت:

افزایش 5 یا 6برابری قیمت تجهیزات پزشکی قابل قبول نیست

البته بسیاری از کالاهای پزشکی اکنون با ارز آزاد وارد می‌شوند و در مورد اینها افزایش 200 درصدی یا 3 برابری قیمت نیز قابل قبول است اما بلبشویی که اکنون در بازار می‌بینیم افزایش 5 تا 6 برابری قیمت برخی تجهیزات پزشکی طی یکسال گذشته است که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

۲۵ شهریور ۱۳۹۲
وزیر بهداشت:

تاکنون 19درصد از بودجه وزارت‌بهداشت تحقق یافته‌است/پرداخت مابه‌التفاوت قیمت دارو ازطریق بیمه‌ها

وزارت بهداشت اعتباراتی را در اختیار بیمه‌ها قرار می دهد. بیمه‌ها باید قول دهند با پرداخت این رقم از سوی وزارت بهداشت مبلغ داروهای صعب‌العلاج به قیمت سال گذشته برگردد و در حال محاسبه این موضوع هستیم.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

رشد 2.8 درصدی ولادت در پنج ماهه نخست سال نسبت به سال قبل

در پنج ماهه اول سال 1392 تعداد 604 هزار و 47 واقعه ولادت به ثبت رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2.8 درصد افزایش داشته است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲
وزیر بهداشت

از بیمه‌ها برای پرداخت مابه‌التفاوت قیمت داروها استفاده می‌کنیم

برای توزیع پولی که قرار است به این منظور از سوی دولت در اختیار وزارت بهداشت قرار گیرد از بیمه‌ها که کارشناسان خبره‌ای دارند، استفاده می‌کنیم و لازم است مطمئن شویم که پول به دست مصرف‌ کننده می‌رسد.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

تلاش برای بهره‌برداری از 15 دارو با فناوری بالا/18 دارو در مرحله کسب دانش فنی

در حال حاضر 15 داروی با فناوری بالا در زمینه های مختلف از جمله آنتی بادی ها و ضد سرطانها دانش فنی لازم را کسب کرده اند و نیاز به صنعتی شدن دارند که با تشکیل جلسه ای با صنعت امکان بهره برداری آنها تا پایان دوره دولت یازدهم وجود دارد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

متناسب با تحریمها برنامه‌ریزی نکردیم/ بازگشت انحصار به عرصه دارو‌، واقعیتی تلخ است

در 7 ماه اخیر در سیاست دارویی کشور بازنگری و برای حل این معضلات اقدام ‌شد اما واقعیت تلخ، بازگشت انحصار به عرصه دارو و تکیه صرف به ارگان‌های دولتی و شبه‌دولتی برای حل این مشکلات است.

۲۰ شهریور ۱۳۹۲

نوشت‌افزار ایرانی-اسلامی «ایام» رونمایی شد

در این مراسم از دفاتری با تصاویر بازیکنان تیم ملی والیبال، رویانا ( بره شبیه سازی موسسه رویان)، شهید احمدی روشن، جلال آل احمد، شهید آوینی رونمایی کردند.

۲۰ شهریور ۱۳۹۲

45هزار بخاری برقی تابشی برای مدارس خریداری شد/عدم تخصیص 200میلیارد مصوب مجلس

توزیع بخاری‌های برقی تابشی بر اساس اولویت‌بندی با استانهای سردسیر کشور است، مدارس روستایی و همچنین مدارس استان آذربایجان‌شرقی و دیگر مناطق سردسیر کشور در اولویت اختصاص بخاری‌های برقی تابشی هستند.