۸ تیر ۱۳۹۲

تامين هزينه هاي کمرشکن درمان با فروش خانه، طلا و قرض کردن

اما امروز و در آغازين روزهاي چهارمين ماه سال، بيماران در بيمارستان ها و داروخانه ها با در دست داشتن دفترچه هاي بيمه ناکارآمد،براي درمانشان هزينه هاي ميليوني مي پردازند.

۸ تیر ۱۳۹۲

اجرای پزشک خانواده با سه ویژگی جدید در تهران آغاز شد

) انجام همزمان ویزیت پایه و تشکیل پرونده الکتروینک سلامت برای بیماران و مردم
2) پرداخت ویزیت پزشکان خانواده به صورت آنلاین در سیستم الکترونیک
3) پرداخت مستقیم ویزیت های پایه توسط ستاد اجرایی برنامه کشوری پزشک خانواده به پزشکان در سیستم.

۶ تیر ۱۳۹۲

آيا‌پزشك‌خانواده در‌تهران اجرا‌ مي‌شود؟

برنامه پزشک خانواده در تهران را باید با احتیاط در نظر بگیریم چرا که اگر شروع کردیم باید با اطمینان پیش ببریم.امیدواریم در این هفته برای اجرای پزشک خانواده در تهران تصمیم قطعی بگیریم.

۶ تیر ۱۳۹۲

حمايت از شركتهاي داروسازي براي 2 تا 4 سال

تصمیم بر آن شده است که برای تولید هر دارو دو تا سه تولیدکننده دارویی مورد حمایت قرار گیرند تا هم تولید دارو سرعت بیشتری پیدا کند و هم اینکه تولید چنین داروهایی در دست یک شرکت به صورت انحصار در نیاید.

۵ تیر ۱۳۹۲

بزرگترین مشکل نظام سلامت بی عدالتی است

با وجود تمام تلاشهایی که هر سه وزیر دولتهای نهم و دهم به طور شبانه روزی کشیدند ما هنوز عدالت را در حوزه سلامت محقق نشد.ما در این چهار سال هرگز عدالت در سلامت را ندیدیم .ام‌المصائب حوزه سلامت امروز عدم عدالت در سلامت است.

۵ تیر ۱۳۹۲

وزارت بهداشت برای کاهش تخلفات پزشکان چه برنامه ای دارد؟

پزشکان در بخش خصوصی اجازه فعالیت در بیش از 2 بیمارستان را ندارند. ابلاغ به موقع تعرفه ها و جدیت در برخورد موردی با پزشکان متخلف و لغو قرارداد پزشکان متخلف به صورت یک طرفه از اقدامات در دست اقدام وزارت بهداشت است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۲

یک چهارم ارز دارو برای ۳۰ هزار بیمار خاص هزینه می‌شود

سالانه یک چهارم ارزهای دارویی برای 30 هزار بیمار خاص هزینه می‌شود در این میان بیماران دیابتی و مبتلا به فشار خون هم داریم که با صرف هزینه کم می‌توانیم طول عمرشان را افزایش دهیم.

۲۹ خرداد ۱۳۹۲

علا رغم افزایش 40 درصدی قیمت، کمبود دارو 3 رقمی شد

عملکرد ضعیف وزارت بهداشت تا یکسال گذشته در حوزه دارویی باعث شده که اکنون با کمبود و نبود ۳ رقمی دارو مواجه باشیم، قیمت رسمی داروها نیز به طور متوسط ۴۰ درصد افزایش یافته ولی بیمه‌ها زیر بار نمی‌روند که پدیده عجیبی است.

۲۹ خرداد ۱۳۹۲

رویکرد دولت آینده در بخش سلامت و درمان باید رویکرد بهداشتی باشد

سلیمان عباسی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: یکی از اولویت‌هایی که هر نظام و دولتی برای خود و مردمش به عنوان یک حق واقعی درنظرمی‌گیرد، نظام سلامت است و اگر به این مهم توجه نشود آسیب‌های بسیار زیاد و نارضایتی‌های بسیاری را به وجود خواهد آورد. وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه رییس‌جمهور […]

۲۹ خرداد ۱۳۹۲

عدالت در توزیع امکانات بهداشتی درمانی باید اولویت اول دولت بعدی باشد

دسترسی آسان و ارزان به امکانات بهداشتی و دارویی باید برای عموم مردم فرآهم شود. اکنون تقریباً هفتاد درصد هزینه های درمانی از جیب مردم است. بحث زیر میزی ها هم باید مورد توجه قرار گیرد و با ایجاد نظارت قوی این گونه اخذ مبالغ سنگین ریشه کن شود.

۲۹ خرداد ۱۳۹۲

وزارت ارتباطات سلامت الکترونیکی را در اولویت قرار داد

در راستای تحقق چشم‌ انداز برای دستیابی به رتبه اول منطقه و همچنین نقشه جامع سلامت کشور مبنی بر ارتقای توانمندی‌های فناورانه و جهت تجاری‌سازی فناوری‌های بومی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه سلامت الکترونیک این توافقنامه امضا شد.

۲۹ خرداد ۱۳۹۲

اولویت برای تحقق عدالت در سلامت، اجرای درست طرح پزشک خانواده است

وضعیت کنونی جامعه بهداشت و سلامت ما یک وضعیت متوسط رو به ضعیف است، ما شاهد این هستیم که روز به روز بیماری‌های غیر واگیر دار در حال افزایش است و نظام سلامت ما پاسخگوی خوبی به نیاز بیماران نیست. مع الاسف در چند سال گذشته رواج بیماری‌های قلبی و عروقی، اعصاب و افسردگی زمینه های بروز بیماری‌های دیگر را فراهم آورده است.

۳ فروردین ۱۳۹۶
معاون پشتیبانی و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان خبر داد

درمان ناباروری در انتظار تصمیم شورای عالی بیمه/ پیشنهاد بیمه ۱۱ دارو و روش درمان نازایی

معاون پشتیبانی و خدمات تخصصی پژوهشگاه رویان از تهیه استاندارد هزینه‌های درمان ناباروری خبر داد و گفت: این استانداردها به وزارت بهداشت ارائه شد تا در شورای عالی بیمه مورد بررسی قرار گیرد.