۴ خرداد ۱۳۹۳

اولویتهای معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان/تدوین شناسنامه سلامت برای دانشجو معلمان

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان: براین اساس شناسنامه سلامت به زودی در سامانه و مراکز اطلاع رسانی ارائه خواهد شد تا بتوانند به مرور این اطلاعات را کامل کنند، این در حالی است که ما حریم شخصی افراد را نیز رعایت می کنیم و اطلاعاتی که دریافت می شود خاص همان فرد است.

۳ خرداد ۱۳۹۳

دستور 15گانه ربیعی در راستای اجرای سیاست‌های جمعیتی

در راستای بند 1 سیاست‌های جمعیتی، سازمان تامین اجتماعی موظف است در ارتباط با افزایش نرخ باروری به بیش از سطح جانشینی، تسهیلات لازم را در ارتباط با موانع بیمه ای فرزند سوم به بعد فراهم نماید.

۱ خرداد ۱۳۹۳

تمدید مهلت ثبت‌نام بیمه سلامت پایه و تکمیلی نخبگان تا 15 خرداد

در راستای ارائه تسهیلات هدفمند و اجرای تفاهم نامه منعقد شده بین بنیاد ملی نخبگان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تمامی نخبگان و استعدادهای برتر مشمول حمایت های بنیاد از بیمه سلامت پایه و تکمیلی (خدمات بیمارستانی و کلینیک و پاراکلینیکی) از طریق سازمان بیمه سلامت ایرانیان برخوردار می‌شوند.

۱ خرداد ۱۳۹۳

رایگان کردن زایمان طبیعی در رشد جمعیت بی‌تاثیر است

هزینه زایمان طبیعی، قبل از به اجرا در آوردن این طرح در بیمارستان های دولتی هزینه بالایی نبود و نمی توان گفت که اگر این طرح اجرا شود در افزایش روند جمعیت تاثیر خواهد گذاشت.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
هیئت وزیران تصویب کرد

اعلام تعرفه‌های خدمات تشخیصی و درمانی بخش خصوصی در سال 93

بر اساس مصوبه هیات وزیران، تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی در بخش خصوصی در سال 1393 اعلام شد.

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳
مزایا و معایب طرح تحول نظام سلامت به روایت رئیس بیمارستان امیراعلم

هجوم مردم به سيستم ما بيشتر خواهد شد

تا قبل از اجراي اين طرح كه ظرفيت نداشتيم حال با اجراي اين طرح هجوم مردم به سيستم ما بيشتر خواهد شد و نوبت دهي به بيماران مقداري طولاني تر خواهد شد و صف طولاني تري در پشت در بيمارستان و اتاق عمل خواهيم داشت، براي نوبت جراحي بايد براي 2 الي 3 ماه آينده نوبت دهيم و حتي براي ويزيت.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

اینفوگرافیک سیاستهای کلی سلامت

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل 110 قانون اساسی سیاست‌های کلی «سلامت» را در 14 بند که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده بود را در تاریخ 18 فروردین امسال، ابلاغ کردند. در اینجا اینفوگرافیکی از این سیاستها […]

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳

زدو بندهای مالی در بازار سلامت/ پزشکانی که آدرس آزمایشگاه و رادیولوژی می‌دهند

به گزارش عیارآنلاین به نقل از مهر، بارها شده که با برگه آزمایش و عکس رادیولوژی به مطب پزشک رفته ای اما او عنوان کرده که این آزمایش و عکس را قبول ندارد و باید به آزمایشگاه و یا مرکز تصویربرداری بروی که او آدرس می دهد. چنین برخوردهایی از سوی برخی پزشکان در سطح […]

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

آمار دقیقی از تولید، واردات و قاچاق تجهیزات پزشکی نداریم

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: بحث قاچاق کالا در بخش تجهیزات پزشکی بسیار جدی است. یکی از چالشهای اساسی حوزه تجهیزات پزشکی، دقیق نبودن آمار و اطلاعات مربوط به سهم تولید، واردات و قاچاق این تجهیزات است.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳
انتقاد پزشکیان از طرح نظام سلامت

طرح نظام سلامت تقاضای القایی ایجاد می‌کند

پزشکیان با اشاره به اینکه با اجرای این طرح با سیاست‌های فعلی الآن در این سیستم تقاضای القایی شکل می‌گیرد و مصارف بالا می‌رود، تصریح کرد: به مردم می‌گوییم هزینه کنید و 90 درصد را دولت پرداخت می‌کند ولی مشخص نکرده‌ایم این 90 درصد پرداختی دولت شامل چه مواردی خواهد شد.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

اجرای طرح تحول بهداشت از اواسط خرداد ماه

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ضمن تشریح برنامه‌های طرح تحول بهداشت، گفت: انتظار آن است که حداکثر از اواسط خرداد ماه طرح تحول بهداشت نیز رسما آغاز و اجرایی شود. مهم‌ترین اقدام در طرح تحول بهداشت را بازسازی، بهسازی و تکمیل شبکه بهداشت روستایی، شهرهای زیر 20 هزار نفر و عشایر است.

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

تلاش برای افزایش ۲۰ درصدی حقوق فرهنگیان

علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پروش در حاشیه شانزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی حقوق فرهنگیان گفت: تلاشمان این است که ۲۰ درصد از حقوق فرهنگیان را افزایش دهیم، اما درخصوص پنج درصد اضافه شده، تا کنون چنین چیزی را نشنیده‌ام.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

نسخه جدید پزشک خانواده برای فارس و مازندران پیچیده شد

معاون وزیر بهداشت از اجرای شبکه جامع همگانی سلامت در استانهای مازندران و فارس در قالب نسخه جدید پزشک خانواده خبر داد و گفت: همزمان برنامه پزشک خانواده روستایی که در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر برای حدود 23 میلیون نفر جمعیت اجرایی می‌شود نیز بازنگری و اجرا می‌شود.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

رشد ۴۴درصدی تعرفه‌های درمانی دولتی/افزایش قیمت متوجه مردم نخواهد بود

وزیر بهداشت گفت: تعرفه‌ها در بخش دولتی حدود ۴۴ درصد و در بخش خصوصی ۲۵ درصد رشد داشته‌اند اما توجه داشته باشیم که ۴۴ درصد افزایش در بخش دولتی از طرف بیمه‌ها پرداخت می‌شود و این افزایش قیمت متوجه مردم نخواهد شد.

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳

برگزاری نخستین هم‌اندیشی «تربیت معلم در ایران: الگوهای پذیرش دانشجو معلم»

در این هم‌اندیشی، نخست دکتر محمود مهرمحمدی (سرپرست دانشگاه فرهنگیان)، حجه الاسلام علی ذوعلم (رئیس پژوهشکده فرهنگ و مطالعات اجتماعی) و اسداله اسدی گرمارودی (رئیس اسبق دانشگاه فرهنگیان) به ارائه الگوی پیشنهادی خود برای پذیرش دانشجو معلمان می‌پردازند. سپس در میزگردی با حضور صاحبنظران ایده‌های مطرح شده مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.