۳۱ شهر ۱۳۹۴

مهرمحمدی: شخصیت دانشگاه فرهنگیان با کمک استانداران محقق می شود

صبح امروز در گردهمایی استانداران سراسر کشور رئیس دانشگاه فرهنگیان مسائل و مشکلات دانشگاه فرهنگیان را برای استانداران سراسر کشور تشریح کرد.

۳۱ شهر ۱۳۹۴
وزیر بهداشت عنوان کرد؛

دوره پساتحریم بهترین فرصت برای ارتقای کیفیت خدمات دارویی و پزشکی

وزیر بهداشت بر ضرورت سرمایه گذاری مشترک شرکت های داخلی با تولیدکنندگان بین المللی تاکید کرد.

۳۱ شهر ۱۳۹۴
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش عنوان کرد

تشریح کارکرد‌های تک کارت فرهنگیان/ «تک کارت» در مرحله اول کارت شناسایی فرهنگیان است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش گفت: تک کارت فرهنگیان در مرحله نخست به عنوان کارت شناسایی خواهد بود و در مراحل بعد در حوزه بیمه تکمیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۳۱ شهر ۱۳۹۴
مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌و پرورشخبر داد

زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مدیرکل امور اداری وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه نتایج آزمون استخدامی ۳۰ مهر یا اول آبان توسط سازمان سنجش اعلام می‌شود، گفت: هفته نخست آبان نیز کار گزینش و مصاحبه تخصصی توسط آموزش و پرورش انجام می‌شود.

۳۱ شهر ۱۳۹۴

لرستان، گیلان و آذربایجان شرقی کمترین، هرمزگان، یزد، قم بیشترین میزان موالید

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال کشور گفت: استان های لرستان، گیلان و آذربایجان شرقی کمترین میزان موالید را در ۶ ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل دارند.

۳۱ شهر ۱۳۹۴
فیاضی:

طرحی که وزارت آموزش‌وپرورش اجرا می‌کند، براساس نظام رتبه‌بندی معلمان نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است طرحی که وزارت آموزش و پرورش قرار است اجرا کند در واقع رتبه بندی نیست و فقط طرحی جهت افزایش حقوق بر اساس برخی ملاک ها و معیارهاست.

۳۱ شهر ۱۳۹۴
معاون شورای عالی آموزش و پرورش:

طرح تعطیلی ۵ شنبه های مدارس مثل سال قبل اجرا می شود

معاون شورای عالی آموزش و پرورش گفت: طرح یک روز بدون کیف و کتاب دانش آموزان در مدرسه همچون سال گذشته و بدون هیچ تغییری در سال جدید در روزهای ۵ شنبه اجرا می شود.

۳۱ شهر ۱۳۹۴

شهریور امسال هیچ دانش آموزی در امتحانات نهایی مردود نشد

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: امسال در امتحانات شهریورماه دانش آموزان، هیچ مردودی وجود نداشت و تمام آن ها توانستند نمره قبولی را کسب کنند.

۳۱ شهر ۱۳۹۴

بیمه ها دوست دارند پزشکان را استثمار کنند/ دستکاری تعرفه ها

رئیس انجمن بیهوشی و مراقبت های ویژه با انتقاد از عملکرد بیمه ها، گفت: طرح گلوبال منجر به بروز اشکال در عدالت بین رشته ای شده که باید هرچه زودتر اصلاح شود.

۳۱ شهر ۱۳۹۴

پاسخگوی ۱۴۰ میلیون دندان پوسیده ایرانی کیست؟

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از شورای عالی سلامت دهان و دندان درباره عدم تعرفه‌گذاری دندانپزشکی گفت: هم اکنون به طور میانگین ۱۴۰ میلیون دندان پوسیده در دهان ایرانیان وجود دارد و جای تعجب است چرا هنوز خدمات دندانپزشکی تعرفه ندارند!

۳۱ شهر ۱۳۹۴

هر ساعت ۱۷۷ ایرانی متولد می شوند

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد ۵ میلیون نفر در کشور کارت و شماره ملی ندارند که تا اول دی مهلت دارند برای دریافت آن اقدام کنند.

۳۱ شهر ۱۳۹۴

نقش پیوند خانواده و آموزش‌و‌پرورش در امر تربیت صحیح دانش‌آموزان

مطابق پژوهش های صورت گرفته دانش آموزان حدود ۶۵ درصد از زمان مفید خود را در مدرسه و پشت نیمکت کلاس درس و یا مراکز آموزشی به سر می برند و طبعا والدین نیز در این چرخه سهم بسزایی داشته و می توانند در آموزش‌های ارائه شده به فرزندانشان نقش موثری داشته باشند، این امر نشانگر اهمیت پیوند اولیا و مربیان در تربیت صحیح دانش آموزان است.

۳۱ شهر ۱۳۹۴
وزیر بهداشت:

محتوا و طول دوره رشته پزشکی در حال بازنگری است

وزیر بهداشت از بازنگری محتوا و طول دوره رشته پزشکی خبر داد و گفت: تغییرات در ۲ دانشگاه کشور به صورت آزمایشی اجرا شده است.

۳۱ شهر ۱۳۹۴
معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد

چه تعداد فضای آموزشی در کشور داریم؟

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آمار جدید مدارس کشور در آستانه بازگشایی مدارس، گفت: اکنون ۹۶ هزار مدرسه و ۵۳۸ هزار کلاس درس در کشور وجود دارد.

۳۰ شهر ۱۳۹۴
معاون آموزش سازمان نهضت سوادآموزی اعلام کرد

بی‌سوادی مطلق ۶۰۰ هزار نفر از والدین زیر۵۰ سال دانش‌آموزان

معاون آموزش سازمان نهضت سوادآموزی کشور گفت: شش استان کشور دارای بیشترین آمار بی سوادی بوده که استان کردستان نیز یکی از آنهاست.