۶ شهریور ۱۳۹۳

زیرمیزی متخصصان زنان، مانعی برای فرزندآوری

می‌گویند زایمان طبیعی در بیمارستان‌های دولتی رایگان شده است، اما هنوز تب سزارین بالاست. در این میان برخی متخصصان زنان، همچنان مادران را به سزارین تشویق می‌کنند و علاوه بر هزینه بیمارستان پول زیرمیزی می‌گیرند. مسیری که قطعاً خلاف سیاست‌های توسعه جمعیت است.

۶ شهریور ۱۳۹۳
رئیس سازمان غذا و دارو:

بیمه‌ها باید اعتبارات دارویی را ظرف یک هفته توزیع کنند

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: طبق تفاهمنامه اخیر وزارت بهداشت و بیمه‌ها، بیمه‌ها مکلف شده‌اند اعتباراتی که وزارتخانه به آنها می‌دهد را ظرف مدت یک هفته توزیع کنند.

۶ شهریور ۱۳۹۳

چه کسانی از رشد جمعیت در هراسند؟

از زمانی که رهبر معظم انقلاب بحث غلط بودن سیاست‌های کنترل جمعیت در سال‌های گذشته را مطرح کردند، رسانه‌های بیگانه به عناوین مختلف سعی دارند این سیاست‌ها را غیرکارشناسی جلوه دهند.

۶ شهریور ۱۳۹۳

گزارشی از عملکرد «ربیعی» در حوزه‌ رفاه اجتماعی

پوشش بیمه‌ای افراد فاقد بیمه، واگذاری مسکن اجتماعی به مددجویان، پرداخت مطالبات بازنشستگان، افزایش مستمری بازنشستگان تأمین اجتماعی بخشی از اقدامات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یکسال گذشته است.

۶ شهریور ۱۳۹۳
دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی استان کردستان:

جایگزینی شیر استریل در طرح توزیع شیر مدارس غیرکارشناسی است

دبیر انجمن صنایع فرآورده‌های لبنی استان کردستان با ذکر دلایلی، جایگزینی شیر استریل به جای پاستوریزه در طرح توزیع شیر مدارس را غیرکارشناسی دانست.

۶ شهریور ۱۳۹۳
معاون بهداشت وزیر بهداشت خبر داد

اجرایی شدن برنامه پزشک خانواده در شهرهای زیر 50 هزار نفر تا پایان سال

معاون بهداشت وزیر بهداشت از اجرای برنامه پزشک خانواده در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر تا پایان امسال خبر داد.

۶ شهریور ۱۳۹۳
رئیس سازمان غذا و دارو:

هر ایرانی سالی ۲۰ کیلو روغن نباتی مصرف می‌کند/ سیاست وزارت بهداشت در رابطه با روغن پالم کاهش مصرف است

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تاکنون با موردی از مصرف روغن پالم در شیر خشک برخورد نداشته‌ایم، گفت: سرانه مصرف روغن نباتی برای هر فرد به ۲۰ کیلوگرم رسیده همچنین با افزایش سرانه مصرف روغن نخل مواجهیم که باید کاهش یابد.

۶ شهریور ۱۳۹۳
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش

آموزش فنی و حرفه ای باید فرد را به سمت درآمدزایی هدایت کند

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش در جمع روسای آموزش وپرورش مناطق کشور برمفیدبودن آموزش های فنی وحرفه ای در زمینه اشتغال تاکید کرد.

۵ شهریور ۱۳۹۳

مهلت معین به آموزش و پرورش برای تعیین تکلیف مربیان پیش‌دبستانی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مهلت تعیین شده برای وزارت آموزش و پرورش برای برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی خبر داد و گفت: بر این اساس این وزارتخانه باید تا تاریخ ۱۷ مهر ۹۳ یعنی پایان مهلت زمان دوساله خود، این آزمون را برگزار کند درغیر این صورت مجلس از ابزارهایی مانند ماده ۲۳۶ آیین‌نامه داخلی مجلس استفاده خواهد کرد.

۵ شهریور ۱۳۹۳
26 مهرماه امسال

المپیاد‌های ورزشی درون مدرسه‌ای در مدارس کشور کلید می‌خورد

معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش گفت: 26 مهر ماه امسال پس از بازگشایی مدارس المپیاد‌های ورزشی درون مدرسه‌ای در تمام مدارس کشور کلید می‌خورد.

۵ شهریور ۱۳۹۳
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

آغاز الکترونیکی شدن پرونده سلامت

ربیعی با اشاره به الکترونیکی شدن سوابق بیمه‌ای و محاسبات آن برای بیمه شدگان گفت: با این اقدام می‌توانیم سالانه یک میلیون و 200 هزار بیمه شده را به این سیستم اضافه کنیم و با این اقدام 30 هزار متر مربع از ملک تأمین اجتماعی که به بایگانی پرونده‌ها اختصاص دارد، به درمان اختصاص داده می‌شود.

۵ شهریور ۱۳۹۳
هاشمی در تشریح عملکرد یکساله وزارت بهداشت عنوان کرد

سزارین در ایران کمتر می‌شود/افتتاح ماهانه یک پایگاه اورژانس هوایی در کشور

هاشمی در تشریح عملکرد یکساله وزارت بهداشت بر کاهش آمار سزارین در ایران تا پایان سال تاکید کرد و از افتتاح ماهانه یک پایگاه اورژانس هوایی در کشور خبر داد وگفت: ساده‌ترین راه افزایش جمعیت ایران حمایت از زوجین نابارور است که حمایت میکنیم.

۵ شهریور ۱۳۹۳
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگویی مطرح کرد

برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی و‌ شرکتی‌ها همچنان لاینحل

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به اینکه مهلت آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی و نیروهای شرکتی مهر به پایان می‌رسد،گفت:برگزاری آزمون استخدامی همچنان به عنوان یک مشکل حل‌نشدنی بین معاونت ریاست جمهوری و آموزش وپرورش باقی مانده است.

۵ شهریور ۱۳۹۳

وزارت بهداشت: اهرم‌های حمایتی برای افزایش نرخ باروری گسترده شود

مدیرکل دفتر سلامت خانواده و جمعیت وزارت بهداشت «طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده» را به عنوان پیشنهاد وزارت بهداشت برای افزایش نرخ باروری کلی در کشور اعلام کرد و گفت: اهرم‌های حمایتی برای افزایش نرخ باروری گسترده شود.

۵ شهریور ۱۳۹۳

ربیعی: صندوق مسکن کارگری راه‌اندازی می‌شود

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم راه‌اندازی بزرگترین شعبه تامین اجتماعی گفت: صندوق مسکن کارگری راه‌اندازی می‌شود.