۲۴ تیر ۱۳۹۲

تاکنون 2900 پزشک درطرح پزشک خانواده درتهران ثبت نام کرده اند

از زمانی که تعداد پزشکان ثبت نام کننده به 3 یا 4 هزار برسد مرحله ثبت نام از مردم شروع میشود که احتمالا از شهریور ماه باشد.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

اولین همایش سراسری حفظ باروری آبان ماه در یزد برگزار می شود

اولین همایش سراسری حفظ باروری به همت پژوهشکده تولید مثل یزد 9 و 10 آبان ماه برگزار می شود.

۲۳ تیر ۱۳۹۲

آغار به کار چهارمین جشنواره ملی رسانه های سلامت با محوریت سبک زندگی

به گفته دبیر جشنواره از تفاوتهاي اين دوره از جشنواره با دوره هاي قبل، حضور كشورهاي فارسي زبان در جشنواره و هماهنگي پذيرش برگزيدگان جشنواره در مركز رشد مجازي فناوري هاي نوين جهت استفاده از تسهيلات و ظرفيت هاي شركت هاي دانش بنيان مي باشد.

۲۲ تیر ۱۳۹۲

وزیر بهداشت: تحریمهای بانکی علت اصلی کمبود دارو است

اگر چه غذا و دارو اسماً از تحریمها مستثنی شده است اما در عمل به علت محدودیتهای بانکی که از طریق تحریمها ایجاد شده است، اصولاً مسیر ورود دارو به کشور مختل شده است.

۱۹ تیر ۱۳۹۲

هیچ گزارشی از اجرای آزمایشی پزشک خانواده به مجلس نرسیده است

تاکنون هیچ گزارشی از اجرای آزمایشی طرح پزشک خانواده در استانهای کشور به دست مجلس نرسیده است. ابتدا باید نتیجه انجام آزمایشی این طرح مشخص شود سپس اجرای آن به صورت کلان در تهران و دیگر شهرها در دستور کار قرار گیرد.

۱۹ تیر ۱۳۹۲

ظرفیتهایی که فضای مجازی در خدمت سلامت قرار می دهد

پرونده سلامت الكترونيك دربرگیرنده اطلاعات مراقبت بهداشتی است که در طول حیات فرد به صورت الکترونیکی، با هدف پشتیبانی از مراقبت مستمر با کیفیت بهتر، آموزش و پژوهش ذخیره شده است؛ در واقع پرونده الکترونیک سلامت تمام عملکردهای یک پرونده سنتی را با کیفیت بهتر پوشش می دهد.

۱۹ تیر ۱۳۹۲

امکان افزایش واردات دارو از کشورهای آسیای شرقی

امکان افزایش واردات دارو از آسیای شرقی و کشورهایی مثل هند و کره تا ۱۰ یا حتی ۲۰ درصد داروهای وارداتی وجود دارد اما این کار به صورت یک دفعه انجام نمی‌شود و سیر آن کند خواهد بود. چون باید ارزیابی دقیقی در مورد کیفیت داروهای وارداتی داشته باشیم.

۱۸ تیر ۱۳۹۲

از مهرماه درس دانش خانواده و جمعیت جایگزین تنظیم خانواده میشود

به گزارش عیارآنلاین، سعید قدیمی مدیرکل شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم در گفت‌و‌گو باتسنیم، گفت: درس دانش خانواده و جمعیت از مهرماه امسال در دانشگاه‌ها تدریس می شود. این درس سرفصل بازنگری شده درس تنظیم خانواده است و جایگزین این واحددرسی شده است. از سال تحصیلی جدید در دانشگاههای کشور به عنوان 2 واحد […]

۱۸ تیر ۱۳۹۲

وزیر کار:عزم دولت برای اجرای پزشک خانواده جدی است

عزم و اراده دولت بر این است که نظام ارجاع و طرح پزشک خانواده اجرایی شود .با تامین اعتبار 20 هزار میلیارد ریالی قادر خواهیم بود طرح پزشک خانواده را در تمام استانها اجرا کنیم .

۱۷ تیر ۱۳۹۲

تلاش وزارت بهداشت برای ایجاد رشته تخصصی پزشک خانواده

ارگروهی از 5 دانشگاه علوم پزشکی تیپ یک و 3 دانشگاه علوم پزشکی تیپ دو تشکیل می شود تا پایان این نشست بتوان ضمن تصویب و ایجاد رشته تخصصی پزشک خانواده، چگونگی ارائه این تخصص در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور مورد بررسی این کارگروه قرار گیرد.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

هشدار رئیس سازمان ثبت احوال در مورد تحولات جمعیتی

آمارها نشان از افزایش سن ازدواج و صاحب فرزند شدن در دهه اخیر حکایت می کنند و این موضوع ناشی از تغییراتی است که در شیوه و سبک زندگی روز مره اقشار جامعه روی داده و اثرات آن بر تحولات جمعیتی قابل تامل است البته باید توجه داشت که این تغییرات سریع عمدتا در نقاط شهری اتفاق افتاده است.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

وزیر بهداشت: اصلاح ساختار نظام سلامت، شرط پاسخگویی بهتر

چیزی حیاتی تر و واجب تر از سلامتی برای مردم نیست. اگر تکالیف قانونی را انجام دهیم و ساختار کنونی را اصلاح کنیم بهداشت و درمان کشور به خاطر حمایت مردم و حاکمیت بهترین امکان پاسخگویی به مردم را دارد.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

وزیر بهداشت: بدون پزشک خانواده اقتصاد درمان قابل جبران نیست

بیمار محوری، عمل کردن براساس یک نظام پرداختن(سرانه) و داشتن راهنمای درمان را جزو الزامات پزشک خانواده است. پزشک خانواده باید در چارچوب سرانه مشخص شده حرکت کند و تلاش کند تا از امانت بیمار همچون سلامتش صیانت کند، لذا بدون پزشک خانواده اقتصاد درمان قابل جبران نیست.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

وزیر بهداشت: راهنمای درمان، راهنمای پزشکان برای ارائه خدمات درمانی

در پنج ماهه گذشته به كمك دانشکده ها راهنمای درمان مشخص شده است و 100 الی 80 درصد نیازها را پوشش می دهد بدین معنا که راهنمای درمان مشخص می کند که پزشک چه خدمتی را با کد کیفیت، فرایند و مشخصاتی باید ارائه دهد.

۱۷ تیر ۱۳۹۲

وزیر بهداشت:مهمترین نیاز کشور در بخش بهداشت مدیریت فرابخشی است

وقتی منابع محدود است باید در مصارف اولویت ها را قرار دهیم . اگر بخش بهداشت و درمان را به درختی تشبیه کنیم بدنه آن طب عمومی و شاخ و برگ هایش تخصص ها است و اگر درختی بدنه نداشته باشد قطعا ضعیف عمل خواهد کرد.