۱۴ مهر ۱۳۹۴
معاون بررسی‌های راهبردی معاونت زنان خبر داد

برگزاری جلسات ماهانه کمیسیون تخصصی ستاد ملی زن و خانواده

معاون بررسی‌های راهبردی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری و مسئول دبیرخانه ستاد ملی زن و خانواده گفت: قرار است جلسات کمیسیون تخصصی ستاد ملی زن و خانواده به صورت ماهانه برپا شود و در آن دستگاه‌ها گزارشهای خود را در زمینه میزان تحقق اجرای مصوبات ستاد ملی زن و خانواده ارائه دهند.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

علت مشترک نیمی از طلاق ها در کشور

رئیس سازمان بهزیستی کشور از طلاق ۵۰ درصد خانواده‌ها به خاطر اعتیاد همسر خبر داد و گفت: ۳۵ درصد از جرائمی که با آن در کشور روبه‌رو هستیم به اعتیاد افراد بر می‌گردد.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

بیمه ها با پول مردم کاسبی می کنند

عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران با انتقاد از عملکرد بیمه‌ ها در پوشش خدمات درمانی، گفت: بیمه‌ها با پول مردم کاسبی می‌کنند.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

محسن قرائتی: کشور نیازمند تشکیل ستاد ازدواج آسان برای جوانان است

رییس ستاد اقامه نماز کشور گفت: با توجه به شرایط جوانان کشور و افزایش سن ازدواج، نیازمند راه اندازی ستادی برای ازدواج آسان جوانان هستیم.

۱۴ مهر ۱۳۹۴
معاون پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش

اعلام شرایط جدید رتبه‌بندی معلمان/ صدور بخشنامه برای رتبه‌بندی نیروهای مازاد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش با اعلام شرایط جدید رتبه‌بندی برای معلمان دارای کسر ساعت موظف، گفت: صدور حکم رتبه‌بندی برای کسانی که ابلاغ تمام‌وقت آنها صادر نشده و کسر ساعت موظف حداکثر تا ۴ ساعت دارند، بلامانع است.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

دو ساختی شدن جامعه عامل اصلی طلاق است/ ۱۰ میلیون جوان در آستانه ازدواج

جامعه شناس و آسیب شناس ایران با بیان اینکه گذر از سنت و حرکت به سمت مدرنیته جامعه را با آسیب هایی روبرو کرده است، اظهار داشت: دو ساختی شدن جامعه عامل اصلی طلاق است.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

افزایش جمعیت؛ از حرف تا عمل

روزنامه ابتکار در صفحه درنگ نوشت: کارشناسان پیش بینی کرده اند تا سال ۱۴۰۰ جمعیت ایران به حدود ۸۴ میلیون نفر برسد و پس از آن جمعیت روند حرکت به سمت پیری را آغاز کند. چراکه در دهه ۶۰ حدود ۲۰ میلیون تولد داشتیم. در دهه های ۵۰ و ۶۰ که هنوز تنظیم خانواده آغاز نشده بود.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

چرا برخی ازدواج های دانشجویی منجر به طلاق می شود؟

ازدواج های دانشجویی یکی از راه های تشویق افراد به ازدواج است چرا که در این مسیر دانشگاه و نهادهای مرتبط به دانشجو کمک می کنند تا زندگی مشترک خود را آغاز کند اما آنچه این روزها نگران کننده شده است این است که آمارها به طور رسمی نشان از افزایش طلاق در این ازدواج ها به ما گوشزد می کند سال های گذشته این آمار بر روی ۰٫۷ درصد و در حال حاضر این آمار رسمی نشان از عدد ۳٫۵ درصد را دارد.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

اعلام آمادگی وزارت بهداشت برای همکاری با انجمن‌های علمی گروه پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت آمادگی همکاری با انجمن‌های علمی گروه پزشکی را در راستای اجرای برنامه‌های تحول آموزش علوم پزشکی کشور اعلام کرد.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

اصلاح قانون مجازات حبس پزشکان در کمیسیون قضائی مجلس

معاون برنامه‌ریزی، هماهنگی و امور حقوقی وزارت بهداشت، طرح اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی در کمیته تخصصی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس را، گامی رو به جلو دانست.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

افزایش مطالبات مردم در حوزه سلامت باعث افتخار است

وزیر بهداشت، افزایش مطالبات مردم در حوزه سلامت را باعث افتخار عنوان کرد و گفت: افزایش مطالبات مردم باعث می شود مسئولین نتوانند به عقب برگردند.

۱۴ مهر ۱۳۹۴

جوایز ۱۳۵ و ۶۷۰ هزار تومانی برای باسواد شدن/ اعلام استان‌های دارای سطح سواد خوب

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اعلام استان‌های دارای سطح سواد خوب گفت: هر فردی که باسواد شود به حسابش مبلغ ۱۳۵ هزار تومان واریز می‌شود.

۱۳ مهر ۱۳۹۴
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

پیشنهادهای مجلس به آموزش‌ و پرورش برای جذب بیشتر نیروهای حق‌التدریس

نایب رئیس کمیسیون آموزش‌ و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی مشکل نیروهای حق‌التدریس سال‌های ۸۸ و ۸۹ گفت: آموزش و پرورش می‌تواند کمبود نیروی خود در بخش مشاوره، مربی بهداشت و ورزش را با استفاده از نیروهای حق‌التدریس جبران کند.

۱۳ مهر ۱۳۹۴
معاون پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش

نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش اواخر مهر اعلام می‌شود/ استخدام پذیرفته‌شدگان از مهر ۹۵

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، زمان اعلام نتایج آزمون استخدامی آموزش و پرورش را اواخر مهر ماه سال جاری اعلام کرد.

۱۳ مهر ۱۳۹۴

ارزشیابی در دوره ابتدایی از اهمیتی مضاعف برخوردار است

معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش یکی از عناصر مهم و اساسی برنامه‌های درسی همه دوره‌های تحصیلی را ارزشیابی دانست و بر این‌ نکته که این مهم در دوره ابتدایی از اهمیتی مضاعف برخوردار است٬ تأکید کرد.