۶ اسفند ۱۳۹۳
نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

مصوبه ۲۰۰ میلیاردی مجلس برای پرداخت هزینه‌‌های آب، برق و گاز مدارس

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از مصوبه مجلس برای اختصاص اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی به منظور پرداخت هزینه‌های آب، برق و گاز مدارس خبر داد.

۶ اسفند ۱۳۹۳
بطحائی:

تا پایان دی ماه ۱۰۰ درصد اعتبارات ۹۳ ما تخصیص پیدا کرد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از شروع پرداخت مطالبات فرهنگیان خبر داد و گفت: در مجموع، بخش های مختلف آموزش و پرورش چیزی حدود ۲۲۰۰ میلیارد تومان طلب دارند که عمده ترین این طلب مربوط به پاداش بازنشستگان است.

۶ اسفند ۱۳۹۳
مهرمحمدی مطرح کرد؛

ایجاد ۵۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در دومین کنفرانس ملی آموزش و توسعه سرمایه انسانی گفت: ۵۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد ایجاد می شود.

۶ اسفند ۱۳۹۳
نقوی حسینی:

اراده لازم در مدیران آموزش و پرورش برای حل مشکلات اقتصادی این وزارتخانه وجود ندارد

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه کمک‌های مردمی به مدارس باید داوطلبانه باشد، گفت: دریافت اجباری کمک‌های مردمی از دانش آموزان در مدارس دولتی خلاف قانون است.

۶ اسفند ۱۳۹۳

کنکور یک مانع اساسی برای تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش است

تب کنکور سال‌هاست دامن دانش آموزان و خانواده‌های ایرانی را گرفته و ورود به دانشگاه به یکی از جدی‌ترین دغدغه‌های جوانان ایرانی بدل شده است به گونه‌ای که بسیاری از آنها را وادار می‌کند تا از ابتدای دوره دبیرستان و حتی پیش‌تر از آن با تمرین شیوه‌های تست زنی و حضور در آموزشگاه‌های آزاد، خود را برای کنکور آماده کنند.

۵ اسفند ۱۳۹۳

شکایت سازمان نظام پزشکی از پزشک ایرانی مقیم آلمان

رئیس کل سازمان نظام پزشکی، از پزشک ایرانی دانشگاه مونستر آلمان شکایت کرد.

۵ اسفند ۱۳۹۳
دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش:

تیزهوشان در مدارس سمپاد و استعدادهای برتر در مدارس عادی تحصیل خواهند کرد

دبیرکل شورای عالی آموزش‌وپرورش گفت:‌ انتقال تمام دانش‌آموزان تیزهوش به مدارس عادی سیاست جدید آموزش‌وپرورش نیست بلکه دانش‌آموزان دارای استعداد برتر در کنار دانش‌آموزان عادی تحصیل خواهند کرد.

۵ اسفند ۱۳۹۳
مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران در همایش تقدیر از برگزیدگان تربیت اسلامی:

جریان قدرتمند «تربیت غیررسمی»، «تربیت رسمی» را تحت‌الشعاع قرار داده است

مدیر کل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: تربیت غیررسمی به عنوان یک رقیب قدرتمند در بحث شکل‌گیری هویت جمعی نقش‌آفرینی می‌کند و با گستردگی روزافزون خود نفس‌های جریان تربیت رسمی را به شماره انداخته و آن را تحت‌الشعاع قراره داده است.

۵ اسفند ۱۳۹۳
نایب رئیس کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس:

افزایش ۴هزار میلیاردی بودجه آموزش‌وپرورش با مصوبات کمیسیون تلفیق

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بودجه ۲۳ هزار میلیارد تومانی آموزش‌‌وپرورش در سال لایحه بودجه گفت:‌ با مصوبات کمیسیون تلفیق افزایش اعتبار ۴ هزار میلیاردی را برای بودجه آموزش‌وپرورش شاهد هستیم.

۵ اسفند ۱۳۹۳
دومین نشست از سلسله هم اندیشی‌های «پــُرسا»

نقد و بررسی کتاب‌های درسی «تفکر و پژوهش»

دومین نشست از سلسله هم اندیشی های پرسا با موضوع نقد و بررسی کتاب تفکر و پژوهش با همکاری اندیشکده تعلیم و تربیت دال و بسیج دانشجویی برگزار می گردد.

۵ اسفند ۱۳۹۳
عضو کمیسیون تلفیق مجلس:

افزایش بودجه آموزش و پرورش در کمیسیون تلفیق/ بودجه آموزش و پرورش بیش از ۲۸ هزار میلیارد شد

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی بودجه آموزش و پرورش در کمیسیون تلفیق مجلس، گفت: بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۴ به بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

۵ اسفند ۱۳۹۳
قربانی:

وزارت بهداشت از کمبود نیروی انسانی رنج می‌برد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه وزارت بهداشت از کمبود نیروی انسانی رنج می برد، گفت: بدون شک لازم است اقدام ضربتی برای تامین نیروی انسانی و اخذ مجوز جذب نیرو در این وزارتخانه صورت گیرد.

۵ اسفند ۱۳۹۳
افزایش صادرات دارو و تجهیزات پزشکی به عراق از ١٠ به ٢٠٠میلیون‌دلار

ایران به دنبال تصاحب بازار بهداشت و درمان عراق

شرکت‌هایی که به دلیل سیاست‌های نادرست در دولت‌های نهم و دهم، از شرکت‌های واردکننده جا ماندند و تضعیف شدند، حالا می‌توانند علاوه‌بر رفع نیاز‌های داخلی، به فکر صادرات محصولات خود نیز باشند.

۵ اسفند ۱۳۹۳

طرح تحول سلامت به حمایت بیمه‌ای بیشتری نیاز دارد

میرگلوبیات گفت: ادامه طرح تحول سلامت نیازمند حمایت بیمه‌ای بیشتری است که بتواند در تحقق اهداف این طرح کمک کننده باشد.

۵ اسفند ۱۳۹۳

فقر کلینیک‌های دولتی در شهرهای محروم

صف بیماران منتظر به حدی زیاد است که حتی جای نشستن هم برای بیماران وجود ندارد. در دست بیماران، شماره‌هایی است که نشان می‌دهد چند نفر زودتر از آنها نوبت گرفته‌اند. دکمه دستگاه را می‌زنم و عدد ۵۳۴ را به من نشان می‌دهد. این عدد به وضوح به این معنی است که حداقل ۵۰۰ نفر قبل از ساعت هشت صبح، اینجا حضور داشته‌اند.