۸ تیر ۱۳۹۳
دکتر وطنی در استان گلستان عنوان کرد:

توسعه متوازن فعالیت های علمی و فناوری در کشور ضروری است

معاون توسعه فناوری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، توسعه متوازن فعالیت های علمی در کشور را ضروری دانست و گفت: به منظور افزایش توانمندی های علمی و فناوری در استان های مختلف، این آمادگی را داریم در تاسیس پژوهشکده هایی چون زیست فناوری، نانو فناوری و نیز سلول های بنیادین و آزمایشگاه های مرجع در استان گلستان اقدام کرده و در صورت موافقت جهاد دانشگاهی، شعبه ای از پژوهشکده رویان را در این استان راه اندازی کنیم.

۸ تیر ۱۳۹۳
قائم مقام وزیر بهداشت :

مجلس برای اجرای سیاستهای جمعیتی از مصوبات ناپخته پرهیز کند

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: مصوبات مجلس برای اجرای سیاستهای جمعیتی مقام معظم رهبری باید پخته و کارشناسی شده باشد و نباید در مقابل وضعیت تفریطی فعلی و کاهش نرخ باروری با تصمیمات افراطی و غیر کارشناسی مشکلات را بیشتر کنیم.

۷ تیر ۱۳۹۳

رفع محدودیت‌های ارائه خدمات تأمین‌اجتماعی به فرزندان چهارم به بعد بیمه‌شدگان

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی با صدور بخشنامه‌ای به واحدهای اجرایی این سازمان در سراسر کشور محدودیت‌های مربوط به ارائه خدمات تأمین‌اجتماعی به فرزند یا فرزندان چهارم به بعد بیمه‌شدگان را برطرف کرد.

۷ تیر ۱۳۹۳

کمیته تربیت معلم در شورای‌ عالی‌ انقلاب فرهنگی تشکیل شد/ جبران کمبود معلم از سال ۹۴

سرپرست دانشگاه فرهنگیان با اعلام اینکه تشکیل کمیته تربیت معلم در کمیسیون تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسیده گفت: برنامه درسی دانشگاه فرهنگیان نیازمند بازنگری و تحول جدی است. از همین رو ویراست نخست سند برنامه درسی ملی تربیت معلم ایران آماده شده که بر اساس آن حجم درس های عملی افزایش و درس‌های نظری کاهش یافته است.

۷ تیر ۱۳۹۳

مولاوردی: همچنان منتظر ابلاغ اعتبار “افزایش مرخصی زایمان” هستیم

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، درباره سرانجام اجرای قانون افزایش مرخصی زایمان به ۹ ماه گفت: برای اجرای این قانون در سازمان‌های تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی اعتبار تعیین شده، اما هنوز ابلاغ نشده است

۷ تیر ۱۳۹۳
بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران

کاهش مجموع ظرفیت دستیاری پزشکی،به نفع مناطق محروم نیست

سیاست جدید وزارت بهداشت مبنی بر کاهش ظرفیت آزمون دستیاری تخصصی با وجود کمبود شدید تعداد پزشک در کشور واکنش های گسترده ای را به خصوص در میان دانشجویان پزشکی برانگیخته است. بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیانیه ای ضمن اعتراض به این سیاست، پیشنهاد داده است که تعدادی از داوطلبان مازاد بر ظرفیت آزاد سالهای گذشته به صورت بورسیه مناطق محروم به خدمت وزارت بهداشت در بیایند.

۷ تیر ۱۳۹۳

اقدامات پیشگیرانه مقدم بر اقدامات درمانی در حوزه سلامت است

رییس هیات مدیره سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به لزوم اولویت قرار دادن پیشگیری بر درمان گفت: برای حفظ سلامت وحداقل رساندن آسیب های جسمی وروحی کارگران باید برنامه ریزی کنیم.

۷ تیر ۱۳۹۳

عضو کمیسیون بهداشت: موفقیت طرح تحول سلامت در گرو تخصیص منابع پایدار است

نعمت‌الله منوچهری افزود: طرح تحول سلامت پرداخت از جیب مردم را کاهش داده؛ اما برای موفقیت آن در درازمدت، باید پدیده زیرمیزی و ارجاع بیماران از بخش دولتی به خصوصی برچیده شود

۷ تیر ۱۳۹۳

ماجرای نامه دارویی وزیر بهداشت/ داروهای خارجی بیماران خاص گران نمی شود

معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به نامه وزیر بهداشت برای کاهش قیمت داروهای وارداتی که مشابه داخلی دارند، اظهارداشت: با توجه به اینکه ابتدای سال است و برنامه های کاهش هزینه های بیماران در حال اجراست، در مورد داروهای وارداتی که مشابه ارزانتر هم دارد، حمایت مان را یک پله افزایش دادیم برای اینکه پرداختی بیماران کم بشود.

۷ تیر ۱۳۹۳
سخنگوی ستاد بیمه سلامت همگانی:

سه میلیون و ۱۵۰ هزار دفترچه بیمه همگانی رایگان صادر شد

سخنگوی ستاد بیمه سلامت همگانی از صدور بیش از 3 میلیون و 150 هزار دفترچه بیمه همگانی رایگان برای ثبت نام کنندگان خبر داد و گفت: متقاضیان می توانند با وارد شدن به سایت سازمان بیمه سلامت و با استفاده از کد رهگیری از وضعیت پرونده خود مطلع شوند.

۷ تیر ۱۳۹۳
مدیر عامل بیمه سلامت ایران ؛

درمان ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد

سازمان بیمه سلامت از آمادگی سازمان‌های بیمه برای تحت پوشش قرار دادن درمان‌های نوین و تزریق میکرواینجکشن در صورت شیفت اعتبار از اعتبارات سیاست‌های جمعیتی خبر داد.

۵ تیر ۱۳۹۳
معاون وزیر بهداشت خبر داد :

تامین منابع طرح تحول نظام سلامت/ ارائه خدمات سلامت در بسته بیمه پایه از سال آینده

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: در حال حاضر بیش از دو هزار پزشک برای خدمت در مناطق محروم ثبت نام کرده اند و این نشان دهنده عزم طرح تحول نظام سلامت برای حمایت ویژه از این مناطق است.

۴ تیر ۱۳۹۳

استیضاح وزیر کشاورزی کلید خورد+ متن کامل استیضاح

نماینده مردم آباده در مجلس شورای اسلامی از پیگیری طرح استیضاح وزیر جهاد کشاورزی خبر داد.

۴ تیر ۱۳۹۳
ستاری تاکید کرد:

ضرورت تجاری‌سازی تولید داروها و مواد اولیه وارداتی پرمصرف در کشور

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بر ضرورت تجاری سازی تولید مواد اولیه پنی سیلین G و تکمیل زنجیره ارزش در حوزه صنایع دارویی کشور تاکید کرد.

۴ تیر ۱۳۹۳
تا ۶ ماه دیگر

هند مجوز بیمه‌های ایرانی برای پوشش مبادلات دو کشور را تمدید کرد

دولت هند مجوز شرکت های بیمه ایرانی برای پوشش بیمه ای کانتینترها، نفتکش‌ها و کشتی های بزرگی که در بنادر هند پهلو می گیرند را از روز ۲۸ ژوئن برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد.