۲۸ فروردین ۱۳۹۳

اخراج یک سوم زنان پس از بازگشت از مرخصی زایمان

معاون فنی درآمد سازمان تامین اجتماعی: در طی مدت 18 ماه بررسی هایی که انجام شد مشخص گردید که از میان 145 هزار زنی که از مرخصی 6 ماهه زایمان استفاده کرده‌اند پس از بازگشت به کار 47 هزار نفر آنان از سوی کارفرمایان خود اخراج شده اند به همین دلیل پیش بینی می‌شود با افزایش 9 ماه مرخصی زایمان این ریزش زنان در محیط‌های کار به صورت تصاعدی بالا برود.

۲۷ فروردین ۱۳۹۳
4 برابر میانگین جهانی دارو مصرف می کنیم

در مصرف دارو، بعد از چین دوم آسیا هستیم !

بسیاری از هزینه های وارده به سیستم سلامت کشور، به موضوع دارو باز میگردد. آمارهای جالبی در این حوزه وجود دارد …

۲۷ فروردین ۱۳۹۳
یک مقام مسئول در حوزه سلامت وزارت بهداشت :

تضمینی برای نبود زیر میزی وجود ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اذعان به این موضوع که زیر میزی غالبا در بخش خصوصی وجود دارد گفت : تضمینی برای نبودن زیر میزی وجود ندارد …

۲۴ فروردین ۱۳۹۳
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

کشور ما ظرفیت گنجایش جمعیت 300 میلیون نفر را دارد

طبق بررسی کارشناسان کشور ما ظرفیت گنجایش 300 میلیون نفر را دارد اما متأسفانه در حال حاضر جمعیت ایران نسبت به این عدد بسیار کم است بنابراین باید شرایط مناسبی را برای ایجاد زمینه‌های ازدواج و فرزندآوری فراهم کرد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۳
معاون نظارت سازمان غذا و دارو گفت:

قیمت 3‌گروه اصلی تجهیزات پزشکی 30درصد کاهش خواهد داشت

در سال گذشته با تفاهم نامه ای که با وزارت رفاه داشتیم تقریبا تمامی داروهایی که مشمول بیمه هم نبودند به صورت 50 درصد پوشش داده شدند که خوشبختانه در سال جاری و با توجه به منابع حاصل از هدفمندی، پوشش بیمه ای گسترده‌تر و بهتر خواهد شد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۳

آغاز عملیات ثبت‌نام افراد فاقد دفترچه بیمه‌درمان از اول اردیبهشت ماه

بر اساس قانون باید افرادی که در حاشیه شهر زندگی می‌کنند، درآمدی ندارند، بیکارند و از توانایی پرداخت حداقلی حق بیمه و دریافت دفترچه برخوردار نیستند، صاحب دفترچه شوند و سازمان بیمه سلامت ایرانیان مکلف است نسبت به بیمه کردن همه افراد فاقد دفترچه بیمه اقدام کند.

۲۳ فروردین ۱۳۹۳

اگر بیمه پایه تقویت شود، به عدالت نزدیک می‌شویم

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه پوشش بیمه‌ای کاملی در کشور وجود ندارد و آن‌هایی هم که دارای پوشش بیمه‌ای هستند تعریف مشخصی ندارند در حالی که بیمه پایه باید تقویت شود، در نتیجه اگر این اتفاق بیافتد به عدالت نزدیک می‌شویم.

۲۰ فروردین ۱۳۹۳

از امروز همه ایرانیان بیمه می‌شوند

ربیعی گفت: کسانی که بیمه نیستند می توانند از امروز به دفاتر پیشخوان دولت برای بیمه سلامت ایرانیان مراجعه و اقدامات لازم را برای بیمه شدن انجام دهند.

۱۹ فروردین ۱۳۹۳

باید هرچه سریع‌تر بیمه همگانی سلامت ایرانیان اجرایی شود

توازنی بین پوشش بیمه‌ای افراد وجود ندارد به گونه‌ای که برخی از بیمه طلایی برخوردارند و برخی دیگر حتی از ساده‌ترین پوشش بیمه‌ای نیز بی‌بهره‌اند.

۱۹ فروردین ۱۳۹۳

طرح دوفوریتی مجلس در راستای تحقق سیاست‌های افزایش جمعیت

آلیا گفت: ما در این طرح مطرح کردیم که کلیه اقدامات مربوط به سقط جنین یا عقیم سازی یا هر نوع تبلیغات در مورد تحدید موالید و کاهش فرزند آوری ممنوع است و کسانیکه به آن توجه نکنند مجازات می‌شوند.

۱۹ فروردین ۱۳۹۳

بودجه‌های درمانی به کدام سمت جریان دارد؟

با شروع سال جدید و توجه ویژه رئیس جمهور و وزیر بهداشت به مقوله درمان، این قول به مردم داده شد تا تعرفه های درمانی برای آنان تا ۱۰ درصد کاهش یابد؛ هزینه‌ای که پیش از این پرداخت ۶۵ تا ۸۰ درصدش برعهده بیمار بود و سازمان‌های بیمه‌گر کمتر راضی می‌شدند تا در این زمینه زیر بال و پر بیماران را بگیرند.

۱۹ فروردین ۱۳۹۳

ویروس کشنده «کاهش جمعیت» به جان «لوفت هانزا» افتاد!

اعتصاب گسترده خلبانان شرکت لوفت هانزا در آلمان که طی آن 3800 پرواز این شرکت لغو شد به دلیل افزایش سن بازنشستگی به 65 سال که ناشی از کمبود نیروی کار در اروپا است، صورت گرفت. این اتفاق یکی از اثرات سیاستهای غلط جمعیتی در اروپا بوده است.

۱۷ فروردین ۱۳۹۳

پیشگیری و بهداشت وظیفه عمده وزارت بهداشت است/حمایت رئیس‌جمهور از حوزه سلامت

وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که بیشترین حمایت از حوزه سلامت را رئیس جمهور داشته اند، به مردم وعده داد که در دو سه ماه آینده شاهد اتفاقات خوشایندی در حوزه سلامت خواهند بود.

۱۶ فروردین ۱۳۹۳

ارتقاء کیفی، مهمترین نیاز آموزش‌های پزشکی است

پیوندی با اشاره به اینکه برون‌ده دانشگاه‌های علوم پزشکی افرادی هستند با مردم تماس پیدا می‌کند و در واقع وظایف درمانی را در کشور انجام می‌دهند، افزود: بنابراین افزایش کارایی و بهبود کیفیت آموزش‌های پزشکی مهمترین دغدغه‌ای است که دانشگاه‌ها به دنبال حق آنها هستند.

۱۶ فروردین ۱۳۹۳
روحانی در بیمارستان امام خمینی(ره)

باید هزینه پرداختی مردم و دولت برای درمان را معکوس کنیم

10 درصد کاهش هزینه‌های درمان برای مردم جهت رسیدن به شرایط مطلوب کافی نیست اما در دولت یازدهم در این زمینه گام به گام کار را پیش خواهیم برد تا به شرایط مطلوبی که در سطح جهان وجود دارد برسیم.