۲۴ مرداد ۱۳۹۶
نایب رئیس کمیسیون بهداشت:

نمایندگان مجلس از ابقای وزیر بهداشت به دلیل رضایت مردم، حمایت می کنند

قربانی: اکثر نمایندگان مجلس از ابقای وزیر بهداشت به دلیل رضایت مردم، حمایت می کنند، از فضای کلی مجلس این طور به نظر می‌رسد که نمایندگان برای استمرار تحولات صورت گرفته در حوزه سلامت بازهم به وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان رای اعتماد دهند و مسیر را برای استمرار برنامه‌های او هموار کنند.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶

روحانی: همه دستگاه‌ها موظف به انتخاب مشاور، مدیرکل و معاون وزیر زن هستند

رئیس جمهور: خیلی دلم می‌خواست حداقل سه وزیر زن داشته باشیم و گزینه‌های آن نیز انتخاب شده بود اما نشد و ان‌شاالله در فرصت‌های بعد جبران خواهد شد، تمام وزیران دولت دوازدهم باید در سمت های بالا از جوانان و زنان استفاده کنند، این یکی از وظایف مدیران بالا و در رده بعد مدیران کل و استانداری ها است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مردم تبریز:

هاشمی پدیده زیرمیزی در بیمارستان‌ها را کنترل و مدیریت کرد

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی گفت: قاضی زاده هاشمی پدیده غیر اخلاقی زیرمیزی در بیمارستان ها که مردم و جامعه پزشکی از آن بسیار ناراحت بودند را کنترل و مدیریت کرد.

۲۴ مرداد ۱۳۹۶
نماینده سبزوار در مجلس:

وزیر بهداشت با اجرای طرح تحول سلامت توانست رضایتمندی را در بین مردم ایجاد کند

نماینده سبزوار در مجلس گفت: مدیریت وزیر پیشنهادی بهداشت، به لحاظ توانایی و توانمندی اثبات شده است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

در صورت حذف طلاق از شناسنامه باید انتظار داشته باشیم که طلاق افزایش پیدا کند

حذف طلاق از شناسنامه اگر موجب پنهان شدن آن از منظر دیگران شود و به معنای آن باشد که این به نفع زن یا مرد بیوه است، در این صورت باید انتظار داشته باشیم که طلاق افزایش پیدا کند، زیرا یکی از هزینه‌های مهم آن از سبد هزینه‌های طلاق حذف خواهد شد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

استفاده از زنان در کابینه مطالبه مجلس است

وکیلی: با توجه به اینکه رئیس‌جمهور وزیر زن به مجلس معرفی نکرده است، باید دید که وزرا حاضرند این کاستی کابینه را در وزارتخانه‌های خود جبران کنند یا خیر، چون به هر صورت استفاده زنان در کابینه مطالبه مجلس است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی مجلس:

باید از ظرفیت‌های وزارت رفاه در اجرای طرح تحول سلامت استفاده کرد

خضری: وزارت تعان و وزارت بهداشت باید با همکاری یکدیگر مشکلات حوزه سلامت را رفع کند، همانطور که وزیرتعاون قانون بیمه ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر که در سال ۷۳ را پس از ۲۰ سال تعیین تکلیف و اجرایی کرد، باید از ظرفیت های این وزارتخانه دررفع مشکلات بیمه ای و اجرای طرح تحول سلامت استفاده کرد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

تفاهمنامه همکاری مشترک بین معاونت های بهداشت و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت امضا شد

تفاهمنامه مشترک همکاری بین معاونت های بهداشت و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به امضای دکتر سیاری و دکتر ملک زاده رسید. این تفاهمنامه در راستای تقویت برنامه های تحقیقاتی و پژوهشی دو معاونت بهداشت و تحقیقات و فناوری و در پی تشکیل کمیته مشترک تحقیقات کاربردی در سال ۹۵ بین دو معاونت به امضا رسید.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: بیش از ۷۰ درصد مرگ‌ و میر ایرانیان ناشی از بیماری‌های غیرواگیر است

وزیر پیشنهادی بهداشت: یکی از برنامه‌هایی که باید انجام دهیم، پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر به عنوان شایع‌ترین علت مرگ ایرانیان است؛ به طوری که بالغ بر ۷۰ درصد مرگ‌ها ناشی از آن است. اجرای برنامه‌هایمان در این حوزه قطعا کمک و همراهی مردم و سازمان‌ها و مجموعه‌های اثرگذاری نظیر وزارت آموزش و پرورش، وزارت ارشاد، سازمان صدا و سیما و ائمه محترم جمعه و … را نیازمند است.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
سلحشوری:

ازدواج دختران زیر سن ۱۳ یا ۱۵ سال را ممنوع خواهیم کرد

رئیس فراکسیون زنان: در حوزه جلوگیری از ازدواج کودکان ورود جدی داشته‌ایم، متاسفانه در این بخش هنوز به نتیجه واحد نرسیدیم اما پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد و زنان مجلس از اصلاح سن ازدواج دختران ناامید نیستند، در حقیقت تلاش خواهیم کرد تا سن ازدواج افزایش و ازدواج دختران زیر سن ۱۳ یا ۱۵ سال را ممنوع خواهیم کرد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
دادستان سابق تهران:

کتمان حقیقت، نقص اساسی طرح حذف طلاق از شناسنامه زنان است

سالارکیا: در واقع طرح حذف طلاق از شناسنامه زنان به این منظور تدوین شده تا خانم هایی که به هردلیلی طلاق گرفته اند برای ادامه زندگی با مشکلی روبرو نشوند. اما یک نقص اساسی نیز وجود دارد و آن کتمان حقیقت است. زیرا با اجرای این طرح زنان مطلقه به راحتی می توانند طلاق خود را به هنگام ازدواج دوم از همسرشان پنهان کنند. لذا اگر یک خانم مطلقه چنین رفتاری از خود نشان دهد و همسرش نیز بعدها با این مسئله روبرو شود، مسلما ادامه زندگی شان با مشکل روبرو خواهد شد و دوامی نیز نخواهد یافت.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس:

در هیچ دوره‌ای مانند دولت یازدهم شاهد تحول و تغییردر حوزه نظام سلامت نبوده‌ایم

مصری: در هیچ دوره‌ای مانند دولت یازدهم ما شاهد تحول و تغییردر حوزه نظام سلامت نبوده‌ایم. هر طرح بزرگی بدون تردید اشکالاتی دارد، ولی این ایرادات موجود در طرح تحول سلامت به هیچ وجه مانع از حمایت ما از آن نخواهد شد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
دیناروند:

۹۷ درصد داروی مصرفی کشور تولید داخل است

رئیس سازمان غدا و دارو: ۹۷ درصد داروی مصرفی در ایران تولید داخل و سه درصد وارداتی است از نظر ارزش ریالی نیز ۷۰ درصد در اختیار تولید داخل است و اگر به کیفیت داروهای ایرانی بی اعتماد باشیم در امنیت روانی در احتکار دارو برای اثر گذاری در روند درمان خلل ایجاد می‌شود.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: اشتغال از مباحث اصلی است که بر حوزه سلامت تاثیر بسزایی خواهد داشت

وزیر پیشنهادی بهداشت: اشتغال یکی از مباحث اصلی است که بر حوزه سلامت نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت؛ به طوری که اگر اشتغال راه افتد، بی‌تردید مسایلی مانند اعتیاد، بیماری‌های اعصاب و روان، آسیب‌های اجتماعی و طلاق که واقعا دغدغه هر روز ماست، کاهش خواهند یافت و از سوی دیگر، بحث جمعیت و موضوع باروری و … به عنوان دغدغه‌های کل نظام، بهبود خواهند یافت. در مجموع به نظرم مشکل ما مشکل کل دولت و کل نظام است و آن هم بحث‌های اقتصادی است

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: مجلس‌های نهم و دهم همراهی بسیار خوبی با نظام سلامت داشتند

وزیر پیشنهادی بهداشت: مجلس‌های نهم و دهم همراهی بسیار خوبی با نظام سلامت داشتند. خواهشم از مجلس آن است که از سلامت مردم غافل نشود. خوشبختانه اکثریت نمایندگان مجلس اهمیت مبحث سلامت را باور دارند اما لازم است مجلس و دولت باور کنند که بخش‌هایی مانند آموزش و پرورش و سلامت هزینه نیستند و برای موفقیت در اقتصاد، مردم باید سالم باشند و سالم بودن مردم محور توسعه خواهد بود