۲۵ فروردین ۱۳۹۶

پرداخت حقوق تمام معلمان به صورت همزمان/ پایان یافتن مشکل تاخیر در پرداخت‌ها

مجاوری، مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش‌وپرورش: برای پرداخت هماهنگ حقوق تمام نیروهای آموزش وپرورش کارهای مقدماتی را انجام داده‌ایم و هم‌اکنون منتظر ابلاغ ضریب حقوقی هستیم. با اجرای این طرح دیگر شاهد تاخیر در پرداخت حقوق معلمان حق‌التدریس، سرباز معلمان و نیروهای قراردادی نخواهیم بود. با اجرای طرح نظام پرداخت هماهنگ حقوق از فروردین یا اردیبهشت ۹۶، نیروهای قراردادی و معلمان حق‌التدریس نیز به صورت هماهنگ و مانند نیروهای رسمی در هر ماه حقوق خود را دریافت خواهند کرد.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶

تحصیل ۵۰ درصدی دانش آموزان در طول برنامه ششم، نیازمند ایفای نقش دانشگاه شهید رجایی

دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش: طبق برنامه ششم توسعه باید ۵۰ درصد دانش آموزان در رشته های فنی و حرفه ای تحصیل کنند که اجرایی کردن این موضوع نیازمند ایفای نقش کلیدی دانشگاه شهید رجایی در تربیت دبیران فنی است . آموزشی تاثیرگذار است که موضوعات کاربردی و ملموس ارائه کند، زیرا در بحث های نظری، یادگیری به شکل عمیق صورت نمی گیرد .

۲۵ فروردین ۱۳۹۶

پژوهش در خصوص «ادامه روند تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس» در اولویت برنامه‌های پژوهشگاه مطالعات

رئیس پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با بیان اینکه پژوهش در خصوص «ادامه روند تعطیلی مدارس در روز پنج‌شنبه» در حال انجام است، گفت: تا زمانی که جواب درستی نگرفته‌ایم، روند فعلی ادامه دارد.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶
مدیرکل نظارت بر نشر مواد آموزشی:

چاپ کتب‌ درسی سال تحصیلی آینده در حال اتمام است

مدیر کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه چاپ کتب‌ درسی سال تحصیلی آینده در حال اتمام است، گفت: کتاب‌های درسی دبستانی‌ها،‌ دوره متوسطه اول، پایه یازدهم و پیش دانشگاهی ۱۰۰ درصد تولید و چاپ شده است.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶
وزیربهداشت:

بحران دارویی کشور در دولت یازدهم برطرف شد

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: بحران دارویی کشور در زمان فعالیت دولت تدبیر و امید برطرف شد و امروز دسترسی به دارو در کشور آسان شده است.

۲۵ فروردین ۱۳۹۶

افزایش تنوع روش‌های جذب نیروی تربیت معلم/ پذیرش از دیپلم به شیوه مشارکتی‌ با سایر دانشگاه‌ها

موسی پور، معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان: بر اساس تصمیم هیأت امنا‌ سه روش برای جذب نیروی تربیت معلم تدارک دیده شده است؛: پذیرش از دیپلم برای کارشناسی، پذیرش فارغ‌التحصیلان کارشناسی برای اعطای گواهی صلاحیت معلمی و پذیرش از دیپلم به شیوه مشارکتی‌ با سایر دانشگاه‌ها موارد در نظر گرفته شده هستند. امیدواریم برای پذیرش دانشجویان در سال ۹۶ بتوان این طرح را عملیاتی کرد. برای تدوین مقدمات این کار باید شیوه مشارکت، برنامه‌ریزی درسی و تعیین تکلیف برای صدور مدرک انجام شود و پس از طی این مراحل این طرح اجرایی می‌شود. بخشی از متعهد‌ین خدمت در آموزش و پرورش ذیل ماده ۲ می‌توانند با روش مشار‌کتی تحت آموزش قرار گیرند و بر این مبنا این طرح را مورد توجه قرار دادیم.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

۶۵۰۰ طرح درمانی در کشور در حال ساخت است

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با رد همه صحبت‌ها در خصوص چالش های مالی طرح “تحول سلامت” گفت: این طرح هیچ مشکل مالی ندارد و در حال اجراست و جای هیچ نگرانی نیست.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

دولت مشکلی برای ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت ندارد

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه دولت و وزارت بهداشت مشکلی برای ادامه اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور ندارد، گفت: دولت این طرح را با تمام توان ادامه می دهد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶
قاضی زاده هاشمی:

طرح تحول نظام سلامت وزارت بهداشت را رو سفید کرد

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: اجرای طرح تحول نظام سلامت در دوران فعالیت دولت تدبیر و امید، وزارت بهداشت را در پیشگاه مردم رو سفید کرد.

۲۴ فروردین ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

کرمانشاه موقعیت ممتازی به لحاظ توریسم درمانی دارد

هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان کرمانشاه موقعیت ممتازی به لحاظ توسعه توریسم درمانی دارد.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
قائم‌مقام وزیر بهداشت:

ایران اولین کشوری است که در یک‌سال بیش‌از ۱۰ درصد هزینه‌های خانواده‌ها در حوزه سلامت را کاست

حریرچی، قائم‌مقام و سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افتخار می‌کنیم که اولین کشوری هستیم که در یک سال بیش از ۱۰ درصد هزینه‌های خانواده‌ها در حوزه سلامت را کاهش داده‌ایم.

۲۳ فروردین ۱۳۹۶
وزیر آموزش و پرورش:

آموزش و پرورش باکیفیت، نیازمند دانش‌آموزان سالم و بانشاط است

دانش آشتیانی، وزیر آموزش و پرورش: اگر انسان شاد نداشته باشیم، نمی‌توانیم آموزش با کیفیت داشته باشیم. بهداشت جسمی دانش آموزان دارای اهمیت بسیاری است که باید به آن توجه کنیم و اولیای دانش آموزان باید همان اندازه که به آموزش فرزندان خود توجه دارند به سلامت آنان نیز توجه داشته باشند. اگر دانش آموزان ما سلامت روحی، جسمی و نشاط نداشته باشند نمی‌توانیم آموزش با کیفیت داشته باشیم.

۲۲ فروردین ۱۳۹۶

تدوین نظام حقوقی معلمان راهکاری برای رفع بی‌عدالتی موجود میان معلمان و استادان دانشگاه

میرزاده، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: پیگیری و تدوین طرح قانون نظام حقوقی معلمان برای معلمان لازم است چراکه در نظام رتبه‌بندی به معیشت معلمان به درستی پرداخته نشده است ضمن آنکه باید مشخص شود معلم کارمند است یا فردی علمی همچون استادان دانشگاه. باید برای شخصیت علمی معلمان جایگاه خاصی قائل بود و این اجازه را که بتواند خارج از مدرسه فعالیت علمی کرده به آن‌ها داد و برای این تلاش علمی ارزش مالی و معنوی قائل شد. اگرچه نظام رتبه‌بندی معلمان نیز برای رسیدگی به وضعیت معلمان شکل گرفته است اما لایحه مدنظر دولت می‌تواند این نظام را که بیشتر بر رتبه‌بندی علمی معلمان تمرکز دارد تکمیل کند.

۲۱ فروردین ۱۳۹۶
مدیر عامل کانون حمایت از بیماران کلیوی عنوان کرد؛

توقف طرح تحول سلامت یعنی درماندگی بیماران کلیوی

قاسمی، مدیرعامل کانون حمایت از بیماران کلیوی: توقف طرح تحول سلامت یعنی چند برابری هزینه‌های دارو؛ و بیماران نمی‌توانند با این هزینه‌ درمان کنار بیایند زیرا بیماران کلیوی وسع مالی مطلوبی نداشته و در صورت توقف این طرح با مشکل دسترسی به دارو مواجه می‌شوند.

۲۱ فروردین ۱۳۹۶

اعتراض دانش‌آموختگان مراکز تربیت معلم نسبت به «برون سپاری» آموزش‌های دانشجو معلمان

گزارش// جمعی از معلمان و فرهنگیان دانش‌آموخته مراکز تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان کشور در بیانیه‌ای نسبت به «برون سپاری» فعالیت‌ها و آموزش‌های دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در سال جاری اعتراض کردند. اخیرا سرپرست دانشگاه فرهنگیان آقای محمود مهرمحمدی گفته است از سال ۹۶ حدود نیمی از ظرفیت آموزش معلم را برون سپاری می‌شود.