۷ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

وزارت بهداشت گزارش اجرای پرونده الکترونیک سلامت را به مجلس ارائه کند

عضو کمیسیون بهداشت مجلس خواستار ارائه گزارش نحوه اجرای پرونده الکترونیک سلامت به مجلس شد و افزود: برای قانونمند شدن سیستم ارائه خدمات، راهی جز اجرای پزشک خانواده وجود ندارد.

۷ اسفند ۱۳۹۶

ابتکار: نیم درصد بودجه جاری استانداری‌ها به اداره کل زنان و بانوان اختصاص یافت

تدوین طرح توسعه زنان و خانواده هر استان در حال پیگیری است که به همه استان‌ها ابلاغ و موافقت‌نامه‌هایی به استاندارها امضا کرده‌ایم و اطلس اطلاعاتی دقیق و آماری مربوط به زنان را با سرشماری سال ۹۵ تطبیق داده و آن را به‌عنوان پایه کار به مدیران تمام استان‌ها می‌دهیم تا برنامه‌ای را مطابق با استان، منطقه و دهستان خود در خصوص زنان ارائه دهند چراکه هر منطقه شرایط خاص خود را دارد. این نیم درصد باید در جهت اجرا، رصد و پایش این برنامه‌ها خرج شود ضمن آنکه چارچوب نظارتی برای اجرای تکالیف ابلاغ‌شده به استان‌ها ایجاد و دنبال می‌شود و جلسات تخصصی و موضوعی بسیاری برگزار شده است.

۷ اسفند ۱۳۹۶

ابتکار: در ۵ ماه اخیر ۴۲ مدیر زن در پست‌های مدیریتی به کار گرفته شده‌اند

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: طبق آخرین آمار سازمان اداری – استخدامی در ۵ ماه اخیر ۴۲ مدیر زن در پست‌های مدیریتی به کار گرفته شده‌اند که ۱۹ نفر از آن‌ها در سطح عالی مشغول به کار شده‌اند.

۷ اسفند ۱۳۹۶

ابتکار:‌۳۰ درصد پست‌های مدیریتی در استان‌ها باید به زنان برسد

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: معرفی سیاست‌های دولت برای تمامی مقامات دولتی ازجمله بحث تفویض اختیار پست‌های مدیریتی به زنان تا ۳۰ درصد و رصد کم و کیف اجرای این سیاست در استان‌ها از دیگر اهداف سفرهای استانی است؛ درواقع در دو سطح ملی و استانی این موضوع با همکاری سازمان اداری – استخدامی رصد و نظارت می‌شود. هدف اصلی توان‌افزایی مدیران زن است که بتوانند با شایستگی کامل این ۳۰ درصد سهم خود از پست‌های مدیریتی را دریافت و وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهند. سهم زنان در مجلس شورای اسلامی نیز باید به ۳۰ درصد افزایش یابد.

۷ اسفند ۱۳۹۶

ابتکار: عدالت جنسیتی و خانواده به‌عنوان دو مسئله مهم در قانون برنامه ششم پیگیری می‌شود

معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده: اقدامات و برنامه‌های آقای روحانی در دولت یازدهم در حوزه زنان به‌خوبی مشهود بود. ضمن آنکه تکالیف قانونی برنامه ششم را در مواد ۱۰۱، ۱۰۲ و ۸۰ این برنامه در خصوص عدالت جنسیتی و خانواده پیش رو داریم که باید اجرای و دنبال شوند. ستاد زنان و خانواده ستادی فرابخشی و قوه‌ای است لذا حضور اعضای فراکسیون زنان مجلس در آن بسیار اهمیت دارد که در این ستاد تکالیف مواد ۱۰۱ و ۱۰۲ و شاخص‌های دیگر برای حرکت در مسیر توسعه را تعریف، مشخص و کمی خواهیم کرد.

۷ اسفند ۱۳۹۶

قاضی‌زاده هاشمی: بیمه سلامت شرکت‌های خود را واگذار کند

وزیر بهداشت با اشاره به خلاء وجود سازمان رفاه اجتماعی در کشور و لزوم ارایه تعریف دقیقی از فقر و فقیر جهت حمایت‌های عادلانه بیمه‌ای و درمانی از آنها، در عین حال بر لزوم قرار گرفتن سازمان بیمه سلامت در جایگاه واقعی خود تاکید کرد.

۷ اسفند ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

باید مالیات از اطباء به‌صورت عادلانه اخذ شود

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه ما با فرار مالیاتی پزشکان ۱۰۰ درصد مخالف هستیم، گفت: البته در این میان باید به صورت عادلانه مالیات این صنف اخذ شود.

۷ اسفند ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت بهداشت:

پرسش از ضرورت تجویز، عوارض، هزینه و روش‌های کم‌خطرتر و ارزان‌تر آن از حقوق بیمار است

سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: مطابق استانداردهای بین المللی هر فردی که به پزشک مراجعه می کند حق دارد پنج پرسش را بپرسد و پزشک وظیفه دارد به این پرسش های ضروری پاسخ دهد.

۷ اسفند ۱۳۹۶

ثبت‌نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی با همکاری همراه اول، جیرینگ، بیمه آسماری و بیمه ملت امکان‌پذیر شد

فناوری اطلاعات و ارتباطات – در راستای طرح «همراه ملت»، ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی با همکاری همراه اول، جیرینگ، بیمه آسماری(SOS) و بیمه ملت امکان پذیر شد.

۷ اسفند ۱۳۹۶
قائم‌مقام مرکز پژوهش‌های مجلس:

بخشی از نمایندگان از پیگیری طرح مربوط به ازدواج منصرف شده‌اند

ایروان مسعودی اصل گفت: بخشی از نمایندگان پس از استماع نتایج گزارش اولیه مرکز پژوهش‌ها از پیگیری طرح مربوط به ازدواج منصرف شده‌اند.

۷ اسفند ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت بهداشت:

استحقاق سنجی بیمه‌ها بر اساس آزمون وسع است

حریرچی: استحقاق سنجی بیمه‌ها بر اساس آزمون وسع است و پوشش بیمه برای همه آحاد مردم اجباری است؛ باید در مقابل افرادی که دو دفترچه دارند ایستاد. از این موضوع جلوگیری شود. بودجه مصوب شده کمتر از عملکرد سال ۹۶ است و اگر تعرفه هیچ تغییری نکند و بیمه‌شدگان زیاد نشود، هزینه سازمان‌های بیمه‌گر به دلیل سالمند شدن تحت پوشش به دلیل افزایش تعداد خانوار و یا ازدواج فرزندان افزایش پیدا می‌کند.

۷ اسفند ۱۳۹۶

قاضی‌زاده هاشمی: در اجرای برنامه پزشک خانواده باید مدل کشوری ملاک عمل باشد

وزیر بهداشت: در اجرای برنامه پزشک خانواده باید مدل کشوری ملاک عمل باشد و آنچه به‌صورت آزمایشی در مازندران و فارس و استان‌های دیگر اجرا شد، با مدل کشوری اصلاح شود و در اجرای برنامه‌ها و افق‌ها حتماً بر اساس میزان اعتبارات و منابع تصمیم‌گیری شود و گام‌ها حساب‌شده باشد.

۷ اسفند ۱۳۹۶

قاضی‌زاده هاشمی: نظام ارجاع را نه به‌صورت نمایشی و با تمام وجود می‌خواهیم

وزیر بهداشت: از ابتدای سال تقریباً تکلیف ما روشن است و می‌دانیم چه می‌خواهیم و نظام ارجاع را با تمام وجود می‌خواهیم، اما نه به‌صورت نمایشی. می‌دانیم که نظام ارجاع باید ایجاد شود و بازه زمانی ۱۵ ساله را در نظر داشتیم که در حال حاضر ۵ سال گذشته و ۱۰ سال دیگر باقی مانده است، اما هرسال باید نشان دهیم که بالاخره روی تردمیل حرکت می‌کنیم یا اینکه واقعاً روی زمین درحرکت هستیم و با سال قبل تفاوت داریم و پسرفت نداشته‌ایم.

۷ اسفند ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت بهداشت:

تأمین کامل هزینه‌های درمان ناباروری بعد از ابلاغ بودجه سال ۹۷ مشخص می‌شود

سخنگوی وزارت بهداشت درخصوص تامین هزینه های کامل درمان ناباروری در سال آینده گفت: این موضوع بعد از ابلاغ بودجه سال ۹۷ مشخص می شود.

۶ اسفند ۱۳۹۶
معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت:

تداوم برنامه تحول نظام سلامت با راهبردهای کیفی و زیربنایی همراه است

معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برنامه تحول نظام سلامت اقدامی ماندگار از دولت تدبیر و امید است که تداوم آن با راهبردهای کیفی و زیربنایی خواهد بود.