۱۶ مهر ۱۳۹۶

بطحایی: یک‌چهارم دانش‌آموزان در مدارس روستایی و عشایری تحصیل می‌کنند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود ۳۶ درصد از جمعیت کشور در روستاها زندگی می‌کنند، گفت: یک چهارم دانش‌آموزان در مدارس روستایی و عشایری مشغول به تحصیل هستند.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

می‌توان کارگاه‌ها و امکاناتی که بین دو بخش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش وجود دارد را تجمیع کرد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه در آموزش و پرورش بین آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش موازی‌کاری وجود دارد، گفت: امکانات و کارگاه‌هایی در این دو بخش است که می‌توان آنها را تجمیع کرد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی:

رویکرد آموزش وپرورش تقویت طرح خرید خدمات آموزشی است

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت : نقش معلم در فرایند تحول و توسعه کشور و تربیت نیروی انسانی نقش اصلی را ایفا می کنند.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

بطحایی: آموزش ‌و پرورش فقط با اتکا به منابع دولتی به سرانجام خوشی نخواهد رسید

وزیر آموزش‌وپرورش درجلسه مشترک با رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: آموزش‌وپرورش فقط با اتکا به منابع دولتی به سرانجام خوشی نخواهد رسید. مشارکت بخش غیردولتی و خرید خدمات از روش‌های جدید و جایگزین است.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

گزارش تفحص از «صندوق ذخیره فرهنگیان» اوایل آبان ماه در صحن مجلس قرائت می‌شود

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: پس از به پایان رسیدن ارائه گزارش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، قرائت آن در نوبت صحن قرار می‌گیرد که با توجه به تعطیلی یک هفته‌ای مجلس، اوایل آبان ماه ارائه خواهد شد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

محمد میرزابیگی به عنوان مشاور وزیر بهداشت و دبیر ستاد امور کارآفرینی و اشتغال وزارت بهداشت منصوب شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی محمد میرزابیگی را به سمت مشاور وزیر و دبیر ستاد امور کارآفرینی و اشتغال منصوب کرد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور:

بهیاری یک ساله، بدعت معاونت پرستاری وزارت بهداشت است

قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، گفت: تفاوتی بین کمک بهیار و کمک پرستار وجود ندارد و بهیاری یک ساله، بدعت معاونت پرستاری وزارت بهداشت است.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزارت علوم:

باید تدبیری بیاندیشیم تا مجددا آموزش پزشکی و غیر پزشکی کشور یکپارچه شود

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: باید تدبیری بیاندیشیم و طرحی نو در اندازیم تا مجددا آموزش پزشکی و غیر پزشکی کشور یکپارچه شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش:

جذب ۱۲ هزار نفر دیگر در آموزش و پرورش محتمل است

رئیس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به پیشنهاد این وزارت خانه برای جذب ۱۲ هزار نیروی جدید، گفت: در حال رایزنی برای تحقق این موضوع هستیم.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

پیش‌بینی می‌شود طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر۱۳ سال تا یک‌ماه آینده برای بررسی به صحن علنی مجلس برود

طرح ممنوعیت ازدواج دختران زیر ۱۳سال امروز و همزمان با روز کودک قرار است در فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی آخرین مراحل رسیدگی خود را طی کند و برای بررسی نهایی به کمیسیون قضایی و حقوقی به‌عنوان کمیسیون اصلی بررسی‌کننده این طرح ارسال شود. پیش‌بینی می‌شود این طرح تا یک‌ماه آینده برای بررسی به صحن علنی مجلس برود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

شاخص «رضایت از زندگی با خانواده» در همه استان‌ها در سطح بالایی قرار دارد

رضایتمندی افراد از خود، زندگی، محل تحصیل، درآمد و … از مهم‌ترین مولفه‌ها برای پیشرفت و نقش‌پذیری آنان در جوامع است؛ موضوعی مهم که جای خالی پژوهش‌هایی درباره این امر به ویژه برای زنان از مدت‌ها قبل احساس می‌شد. معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری در چندسال گذشته تحقیقاتی در این خصوص انجام داده و شاخص‌های رضایتمندی زنان از خود و وضعیت زندگی و محیط تحصیل و اطرافشان را بدست‌ آورده است.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر راهبری سازمان تامین اجتماعی:

پرونده بیمه‌ای ۵ بیماری خاص به صورت الکترونیکی در ١٠ استان کشور در حال انجام است

مدیرکل دفتر راهبری سازمان تامین اجتماعی گفت: هم اکنون پرونده بیمه‌ای ۵ بیماری خاص به صورت الکترونیکی در ١٠ استان کشور در حال انجام است و تا آخر سال در کل کشور این اقدام صورت می‌گیرد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران:

انتقال سازمان بیمه سلامت ایران به وزارت بهداشت باعث مدیریت هزینه‌های سلامت شد

موهبتی: انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باعث تمرکز منابع و سیاستگذاری در یک دستگاه و مدیریت هزینه های سلامت شد و این بر خلاف تصور برخی از افراد بود که فکر می کردند این انتقال باعث افزایش هزینه ها می شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶

ابتکار: در حال پیگیری وضعیت لایحه تامین امنیت زنان هستیم

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور از بررسی لایحه جامع تامین امنیت زنان در برابر خشونت، در قوه قضاییه خبر داد و گفت: قوه قضاییه مشغول انجام کارهای نهایی مربوط به این لایحه است و منتظریم هرچه سریعتر این لایحه به نتیجه برسد و اجرایی شود.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان:

در لایحه تامین امنیت زنان مرز میان تهدید و فرصت برای زنان جامعه به شدت مبهم است

سعیدی: لایحه تامین امنیت زنان می تواند هم فرصت و هم تهدیدی برای جامعه زنان کشور ایجاد کند، بی تردید هر موضوعی که به قانون تبدیل شود، اگر ابعاد مختلف آن به طور دقیق بررسی نشود، ممکن است در برهه ای از زمان آسیب رسان باشد.