۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطحایی: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت دوازدهم تقویت مهارت در دانش‌آموزان است

وزیر آموزش و پرورش: درک مشترک در سطوح بالای مدیریتی از گزاره نبود مهارت‌های لازم در دانش‌آموزان وجود دارد و مقام معظم رهبری به کرات مصادیق عینی این موضوع را مطرح کردند و این گزاره، سلیقه یک جبهه خاص نیست. یکی از مهم‌ترین اولویت‌های دولت دوازدهم را تقویت مهارت در دانش‌آموزان قرار دادم. در ۳ زمینه تقویت مهارت‌ها را هدف گذاری کردیم، عنوان کرد: زمینه اول، مهارت‌هایی است که مختصات سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی را تقویت می‌کند که به عنوان مهارت‌های زندگی از آن نام می‌بریم. محور دوم را تقویت مهارت‌های پایه‌ای است. تقویت مهارت‌هایی که دانش‌آموزان را به کارآفرینی علاقه‌مند کند محور سوم برنامه‌های ماست.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

تمدید سه‌ماهه تحقیق از صندوق فرهنگیان تقاضا شد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به درخواست برای تمدید زمان تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره به مدت سه ماه گفت:افراد اگر گزارش تخلف دارند به ما اطلاع دهند.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
معاون فرهنگي اجتماعي زنان در شوراي عالي:

نمایندگان مجلس با توقف روی چند مورد نادر مربوط به ازدواج‌های افراد نابالغ است، از موضوع اصلی عبور کرده‌اند

روح افزا: غیر از دخترانی که از سن نرمال ازدواجشان گذشته، بیش از ۶ میلیون دختر در کشور در سن ازدواج هستند، اما نمایندگان مجلس با توقف روی چند مورد نادر که مربوط به ازدواج‌های افراد نابالغ است، از موضوع اصلی عبور کرده‌اند. بنابراین به این نتیجه می‌رسیم نمایندگانی که به دنبال طرح چنین موضوعاتی هستند، اهداف سیاسی دارند. در واقع نیت‌شان حل مشکلات زنان نیست، بلکه این افراد به دنبال سیاسی‌کاری هستند و ترجیح می‌دهند کارهایی را انجام دهند که مورد قبول سازمان‌های بین‌المللی باشد، زیرا برای حضور یافتن و مانور در نشست‌های بین‌المللی نیاز به چنین آمارهایی دارند.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش:

کار‌آفرینی به ۳ میلیون دانش‌آموز دوره متوسطه آموزش داده می‌شود

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه بیش از ۳ میلیون فارغ‌التحصیل دانشگاهی فاقد شغل هستند، گفت: بیش از ۳ میلیون دانش‌آموز تحت پوشش آموزش‌های کارآفرینی قرار گرفته‌اند.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطحایی: بخشی از سرانه مدارس در آینده نزدیک پرداخت می‌شود

وزیر آموزش و پرورش: اعتباری که از سازمان برنامه بودجه گرفته‌ایم به خزانه رفته و بخشی برای حق‌التدریس و مطالبات پرسنلی بوده و بخشی دیگر برای سرانه مدارس اختصاص پیدا می‌کند که امیدواریم این روزها با گشایش در خزانه، این تخصیص صورت گیرد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

از نیروهای بازنشسته و حق‌التدریسی برای خالی نماندن کلاس‌های درس از معلم استفاده شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس استفاده از نیروهای بازنشسته و حق‌التدریسی را راهکار عاجل برای خالی نماندن کلاس‌ها از معلم دانست.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
مرکز اطلاع‌‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش:

فراخوان «زنگ رویش» برای ایجاد تحول در محتوای برنامه‌های درسی داده است

مرکز اطلاع‌‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش یک فراخوان عمومی با عنوان «زنگ رویش ۱؛ فراخوان عمومی برای یک موضوع مهم» را برگزار می‌کند.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

شورای عالی آموزش و پرورش بر صلاحیت حرفه ای نیروی‌های جدیدالورود تأکید دارد

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: در صورت تصویب نهایی طرح الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی توسط نمایندگان مجلس و ابلاغ طرح به عنوان قانون در آموزش و پرورش لازم الاجرا است و این شورا درعین حال بر دارا بودن صلاحیت های حرفه ای معلمان برای استخدام تاکید دارد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت بهداشت:

تعرفه مکانیسم مشخصی دارد و تعیین آن توسط دبیرخانه شورای عالی بیمه کارشناسی می‌شود

دکتر حریرچی با تاکید بر این که سلامت مردم و اخلال در درمان در مراکز مختلف درمانی به بهانه کاهش درآمد با اخلاق پزشکی و تعهد جامعه پزشکی مغایر است،گفت: تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی در مورد اخلال در درمان مردم در مراکز دولتی که پناهگاه مردم محروم و اقشار آسیب پذیر جامعه است حساس هستند و در این زمینه مماشات نخواهد شد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶
کارشناس آموزش و پرورش:

طرح «تعیین تکلیف معلمان حق‌التدریس» با نگاه اشتغال‌زایی تهیه شده است

کارشناس مسائل آموزش و پرورش گفت: تهیه‌کنندگان طرح تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس، بیش از اینکه وزارت آموزش و پرورش را از زاویه تعلیم و تربیت مورد توجه قرار دهند، از منظر یک بنگاه اشتغال‌زایی و کاریابی به آن نگاه کرده‌اند.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منظور شرکت در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی به منظور شرکت در شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت که با موضوع پیشرفتها و چالش های بهداشتی منطقه و اقدامات پیش رو ، برگزار می شود ، وارد اسلام آباد پایتخت پاکستان شد و مورد استقبال مقامات این کشور قرار گرفت.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وزارت آموزش و پرورش درباره آمار کمبود معلم آمارهای متناقض به مجلس می‌دهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از نبود معلم در برخی از مدارس حاشیه شهرهای بزرگ، تصریح کرد: وزارت آموزش و پرورش درباره آمار کمبود معلم آمارهای متناقض به مجلس می‌دهد.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

بطحایی: مشکلات دانش‌آموزان اهل تسنن در آموزش و پرورش بررسی می‌شود

وزیر آموزش و پرورش گفت: مشکلاتی که دانش آموزان اهل تسنن در کتاب های درسی، روش تدریس و نیروی انسانی دارند در کارگروه اهل تسنن بررسی می‌شود.

۱۷ مهر ۱۳۹۶

رییس سازمان نهضت سوادآموزی جزییات برگزاری آزمون توانمندسازی آموزش‌دهندگان نهضت سوادآموزی را تشریح کرد

رییس سازمان نهضت سوادآموزی جزییات برگزاری آزمون توانمندسازی آموزش دهندگان نهضت سوادآموزی را تشریح کرد.

۱۶ مهر ۱۳۹۶
رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی:

باید ۲۵ هزار نیروی انسانی تا سال ۱۴۰۰ تربیت کنیم

رئیس دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی با اشاره به ضرورت جذب ۶۵۰۰ نیروی مورد نیاز در هنرستان‌ها، گفت: باید ۲۵ هزار نیروی انسانی تا سال ۱۴۰۰ تربیت کنیم.