۱۵ اسفند ۱۳۹۶
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت آماده تصویب است

ابتکار: لایحه تأمین امنیت زنان در برابر خشونت در آخرین مراحل خود برای نهایی شدن است که این لایحه جامع است و ابعاد مختلف این خشونت را در برمی‌گیرد و می‌تواند موجب تحول در جامعه شود. لایحه دیگر که در مجلس است لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان است که امیدواریم کانون وکلا از همه ظرفیت اجتماعی، حقوقی، سیاسی خود استفاده کرده و برای تصویب آن استفاده کند تا قوانین کارآمد، پیشرو و روزآمد در جامعه جاری شود.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶
مشاور وزیر کشاورزی در امور زنان و خانواده:

تعادل‌بخشی بین نقش‌ها و بهره‌مندی زنان از فرصت‌های برابر ضرورت دارد

همایش بزرگ بانوان وزارت جهاد کشاورزی به مناسبت سالروز میلاد خجسته حضرت زهرا (س) و بزرگداشت روز زن روز یکشنبه ۱۴ اسفندماه جاری با حضور جمع کثیری از بانوان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی برگزار شد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۶
دبیر انجمن تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی:

بدهی دولت به بخش تجهیزات پزشکی به ۳ هزار میلیارد تومان رسید

قاسمی گفت:عدم پرداخت مطالبات تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از سوی دولت در ۲ سال گذشته، سبب شده میزان این مطالبات به ۳ هزار میلیارد تومان برسد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶
موسسه ملی تحقیقات سلامت:

میزان رخداد هزینه‌های فقرزای سلامت در سطح ملی تقریباً ثابت بوده است

پرداخت مستقیم از جیب بابت هزینه‌های سلامت در صورتی که از توان پرداخت خانوار بالاتر باشد، می‌تواند منجر به رخداد هزینه‌های کمرشکن شده و در مواردی افراد را با هزینه‌های فقرزا نیز مواجه کند.

۱۴ اسفند ۱۳۹۶
مدیرعامل بیمه سلامت:

۳۴ میلیون نفر از بیمه‌شدگان سازمان بیمه سلامت ایران، تحت پوشش بیمه رایگان هستند

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان اینکه در حال حاضر ۴۱ میلیون نفر از جمعیت ایران تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران قرار دارند، گفت: ۳۴ میلیون نفر از جمعیت بیمه‌شدگان این سازمان، تحت پوشش بیمه رایگان قرار دارند.

۹ اسفند ۱۳۹۶
رئیس بازرسی اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

در زمینه تجهیزات پزشکی هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد

رئیس بازرسی اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت گفت: در زمینه تجهیزات پزشکی هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد و در بهره مندی از امکانات پزشکی با کیفیت، در رده بالایی در بین کشورها قرار داریم.

۹ اسفند ۱۳۹۶
مدیرعامل بیمه سلامت:

در راستای کاهش تصدی‌گری سازمان‌های بیمه‌گر در حوزه سلامت، واگذاری شرکت‌های تابعه بیمه سلامت دنبال می‌شود

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به مباحثی مبنی بر ضرورت کاهش تصدی‌گری سازمان‌های بیمه‌گر در حوزه سلامت، از برنامه سازمان بیمه سلامت برای واگذاری شرکت‌های تابعه گفت و یادآور شد: حتما بحث‌های مربوط به واگذاری تصدی‌گری را دنبال می‌کنیم.

۹ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیمه سلامت باید تصدی‌گری و بنگاه‌داری را رها کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: هیأت امنای ارزی نزدیک به هزار میلیارد تومان واردات دارو تجهیزات پزشکی دارد که لازم است دراین بخش واگذاری‌هایی به بخش خصوصی انجام شود.

۹ اسفند ۱۳۹۶

افزایش بیش‌ازحد تعرفه‌های پزشکی باعث انتقال بحران‌ها و نارضایتی‌ها به سایر بخش‌های دولت مختلف می‌شود

نظام حقوق و دستمزد کارکنان دولت یک کل منسجم است و دست‌کاری جزیره‌ای این نظام باعث انتقال بحران‌ها و نارضایتی‌ها و احساس تبعیض به سایر بخش‌های پرسنلی و ذینفعان مختلف می‌شود؛ بنابراین نارضایتی پرسنلی در جامعه پزشکی، پرستاری و بیمارستانی جزء لاینفک طرح تحول سلامت شده است. عدم اتخاذ تدابیر اقتصادی کافی برای جلوگیری از تقاضای القائی، فقدان طراحی و اجرای راهنماهای بالینی، استفاده از داروهای وارداتی و گران‌قیمت، استفاده نابجا از پروتزها و لوازم مصرفی جراحی در طرح تحول سلامت بخش‌های دیگری از انتقادات به این طرح را تشکیل می‌دهد که البته با سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری درست و انجام اصلاحات لازم در این طرح قابل انجام است

۹ اسفند ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

بیمه‌ها سهم درمانی بیمه شخص ثالث را به حساب وزارت بهداشت نمی‌ریزند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر ضرورت ایجاد تحول درسیستم بیمه‌ای کشور گفت: رشد قارچ گونه و فعالیت انتفاعی برخی سازمانهای بیمه‌گر در روند درمانی اختلال ایجاد می‌کند.

۹ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

تغییر عرف جامعه دلیلی بر لزوم تغییر قانون سن ازدواج است

در جامعه شاهد افزایش سن ازدواج هستیم. از سوی دیگر همچنان قانون حداقل سن ازدواج بدون تغییر مانده است. تمایل زنان به ازدواج با مردان کوچک‌تر بیش‌تر شده است و این آمار بیانگر فاصله‌ای است که قانون با عرف در زمینه حداقل سن ازدواج دارد. نتیجه تلاش فراکسیون زنان برای رفع این خلأ طرح افزایش حداقل سن ازدواج به ۱۵ سال است. تنها در سال ۹۴ بالغ بر ۳۷ هزار دختر زیر ۱۵ سال ازدواج کرده‌اند که این نشان می‌دهد، ازدواج‌های زیر ۱۳ سال نیز در کشور رقم قابل‌ملاحظه‌ای دارد.

۹ اسفند ۱۳۹۶
مدیرکل اسناد هویتی سازمان ثبت‌احوال کشور:

نسبت ازدواج به طلاق شهر تهران در سال ۹۶ ۲.۵ بوده است

مدیرکل اداره ثبت احوال استان تهران گفت: یک واحد سیار مستقر به منظور ثبت نام کارت ملی هوشمند برای معلولان و جانبازان فراهم شده است که در صورت تماس آنها مسئولان برای ثبت نام آنها در منزل اعزام خواهند شد.

۹ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

لایحه تأمین امنیت زنان به‌زودی به مجلس ارائه شده و بررسی خواهد شد

عضو هیات رئیسه فراکسیون زنان مجلس، از اتمام بررسی لایحه امنیت زنان در کمیسیون قضایی دولت خبر داد و گفت: این لایحه به زودی به مجلس تقدیم شده و در صحن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

۹ اسفند ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

زنان باید فرصت‌های برابر برای کسب پست‌های مدیریتی داشته باشند

ساعی: آقای روحانی برای دولت دوازدهم قول داده بودند که از زنان توانمند کشور بیشتر استفاده شود. ایشان قول دادند در سطح معاونان حتماً از زنان استفاده کنند. بعداً هم که پیگیری کردیم قرار بر این شد وزرا یک معاون جوان و یک معاون زن انتخاب کنند. در برخی وزارتخانه‌ها این اتفاق افتاده است. خانم‌ها باید بتوانند فرصت‌های برابر را تجربه کنند. اگر می‌خواهیم بگوییم که توسعه‌یافته هستیم با حذف زنان به‌عنوان نیمی از پیکره جامعه، از فرآیند توسعه دور می‌مانیم. نگاه مردسالارانه‌ای که در جامعه وجود دارد باید به‌مرور کمرنگ شود. عدم اعتمادی که به زنان وجود دارد موانعی را ایجاد می‌کند که به راحتی اجازه نمی‌دهد زنان در جایگاهی مثل وزیر انتخاب شوند.

۷ اسفند ۱۳۹۶
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور:

برای تولید گیاهان دارویی، تسهیلات با کارمزد ۶ درصد پرداخت می‌شود

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با تاکید بر توان و فرصت موجود در کشور برای تولید گیاهان دارویی، گفت: گیاهان دارویی ثروت بزرگی هستند که باید به پول و سرمایه تبدیل شوند.