۲۰ خرد ۱۳۹۷
معاون برنامه‌ریزی معاونت امور زنان و خانواده:

امسال نقشه راه ملی تاب‌آوری اجتماعی همه استان‌ها در کنار هم ایجاد می‌شود

نژادی: ابلاغ اعتبار طرح تاب‌آوری اجتماعی در اواخر سال ۹۶ صورت گرفت اما مشکلاتی به وجود آمد و بودجه به‌موقع تخصیص نیافت، منتظریم استان‌ها برنامه‌های خود را تکمیل کنند و برای معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ارسال کنند؛ زیرا امسال قرار است نقشه راه ملی تاب‌آوری اجتماعی همه استان‌ها در کنار هم ایجاد شود. با تهیه این نقشه مشخص می‌شود که هر استان چه نقشه راه تاب‌آوری دارد و چگونه می‌خواهد از نظر اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تاب‌آوری بیشتری ایجاد کند و مردم چه پیشنهادهایی داده‌اند که مسئله راحت‌تر حل شود.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
معاون برنامه‌ریزی معاونت امور زنان و خانواده:

تاب‌آوری اجتماعی دغدغه‌ی اصلی ماست

وقتی بحث تاب‌آوری مطرح می‌شود، می‌تواند این موضوع فردی یا اجتماعی باشد؛ در تاب‌آوری فردی در حوزه مهارت‌های آموزشی، روانشناسان آموزش تاب‌آوری در برابر مسائل و مشکلات را ارائه می‌دهند. بااین‌حال دغدغه اصلی ما تاب‌آوری اجتماعی است که موضوع جدیدی است و تاب‌آوری اجتماعی در همه عرصه‌ها کمک می‌کند به اینکه ما به‌عنوان واحدهای اجتماعی تحمل، صبوری و آرامش بیشتری داشته باشیم تا بتوانیم از شرایط سخت گذر کنیم.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل بیمه سلامت استان تهران:

برای حذف دفترچه‌های بیمه باید نسخه‌نویسی الکترونیک جایگزین فرآیندها شود

مدیر کل بیمه سلامت استان تهران ضمن اعلام راهکارهای در نظر گرفته شده برای کنترل هزینه‌ها در سال جاری، در عین حال فرآیند حذف دفترچه بیمه سلامت در بیمارستان‌های تهران را تشریح کرد.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
معاون هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونت امور زنان و خانواده:

خانواده نقش قابل‌توجهی در افزایش تاب‌آوری اجتماعی دارد

نژادی: این معاونت، طرح تاب‌آوری اجتماعی را در سال ۱۳۹۶ به‌صورت ملی در همه استان‌ها آغاز کرده است و یقین داریم که با همکاری همه بخش‌ها از خانواده‌ها تا دستگاه‌های اجرایی، یکی از طرح‌های موفق و تأثیرگذار اجتماعی خواهد بود. در بحث تاب‌آوری اجتماعی، کوچک‌ترین واحد اجتماعی مؤثر خانواده‌ها هستند که با نقش‌آفرینی صحیح، می‌توانند سهم قابل‌توجهی در افزایش صبر و بردباری در جامعه داشته باشند. اگر از منظر تاب‌آوری اجتماعی انسان‌های قوی‌تری داشته باشیم، در مقابل آسیب‌هایی مانند بلایای طبیعی با تعامل بیشتر هم نظام خانواده‌ها و طوایف حفظ می‌شود و هم جوامع محلی بهتر همدیگر را پوشش می‌دهند و می‌توانند با آرامش، تحمل و بردباری بیشتری با یکدیگر کنار بیایند.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری:

از بستر مساجد به منظور ترویج بسته‌های آموزشی خانواده بهره خواهیم برد

ابتکار: معاونت زنان و امور خانواده ریاست جمهوری در تلاش است از سازمان‌های مردمی برای این آموزش‌ها استفاده کند. نشستی در همین رابطه در شورای فرهنگ عمومی در خصوص استفاده از ظرفیت این‌گونه نهادهای مردمی برگزار شد، برنامه‌ای را نیز داریم، بحث‌هایی چون برنامه‌های زندگی، حقوق، مقابله با خشونت در یک بسته آموزشی برای خانواده‌ها اجرا شود از بستر مساجد نیز برای توسعه و ترویج این بسته آموزشی استفاده خواهیم کرد.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

اعمال سهمیه بر آزمون دستیاری پزشکی تبعیضی ناعادلانه است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، اعمال سهمیه‌ها به آزمون دستیاری پزشکی را تبعیضی ناعادلانه و خلاف قانون اساسی دانست.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل بیمه سلامت استان فارس:

نظام ارجاع و پزشک خانواده در صندوق روستایی موفق اجرا شده است

مدیر کل بیمه سلامت استان فارس گفت: استان فارس دومین استان کشور به لحاظ میزان جمعیت بیمه شده روستایی است که در این زمینه توانسته است نظام ارجاع و پزشک خانواده را بصورت موفق پیاده سازی واجرایی نماید.

۲۰ خرد ۱۳۹۷

هر ایرانی سالانه ۲۶۷ هزار تومان حق بیمه پرداخت می‌کند

هر ایرانی در سال ۹۵ مبلغ ٢٦٧ هزار تومان به طور سرانه، حق بیمه برای انواع بیمه‌ها پرداخت کرده است.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

توانمندی بیمه‌ها مستلزم بهبود اقتصاد کشور است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر لزوم توانمندتر شدن بیمه‌ها گفت: اگر بخواهیم تمام بار سلامت کشور را بر روی دوش بیمه‌ها بگذاریم در نهایت با مشکل مواجه می‌شویم.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
سخنگوی سازمان غذا و دارو:

میانگین تغییر قیمت دارو در سال ۹۷، افزایش ۹ درصدی است

سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به برنامه این سازمان برای واقعی کردن قیمت دارو در سال ۹۷، گفت: در این زمینه سه برنامه اجرایی وجود دارد که بر اساس آن شاهد تغییرات قیمت برخی اقلام دارویی تا سقف ۹ درصد خواهیم بود.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:

تخلفات موضوع تجهیزات پزشکی کاملاً رصد می‌شود

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تخلفات مربوط به حوزه تجهیزات پزشکی آن طور که به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده است، کاملاً رصد می شود و متخلفان به تعزیرات معرفی می شوند.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

در ۲۵ سال آینده با بحران نیروی انسانی مواجه خواهیم شد

خدادادی: جمعیت کشور به‌صورت غیرمنطقی در حال پیشروی به سمت پیری است؛ در ۲۵ سال آینده با بحران نیروی انسانی مواجه خواهیم شد این در حالی است که در اروپا طی صد سال به این بحران می‌رسد. فاصله فرزندآوری که در گذشته ۳ تا ۵ سال بود در حال حاضر در حال افزایش به ۷ سال است و این زنگ خطری جدی است زیرا شاخص‌های توسعه‌یافتگی دنیا بر اساس منابع انسانی صورت می‌گیرد و به‌طورقطع اگر ما به این سمت‌وسو پیش برویم کشور با چالش‌های اساسی روبرو می‌شود. متأسفانه تشویق به زندگی مجردی و تنهازیستی در میان خانواده‌های متدین و مذهبی نیز دیده می‌شود.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
نماینده شبستر در مجلس:

ازدواج کودکان نوعی کودک‌آزاری است

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ازدواج کودکان نوعی کودک آزاری است.

۱۹ خرد ۱۳۹۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:

پزشک خانواده اجباری، دستاورد مثبتی به همراه ندارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: پزشک خانواده اجباری، دستاورد مثبتی به همراه ندارد و خدمت در عرصه سلامت مردم باید با انگیزه همراه باشد.

۱۹ خرد ۱۳۹۷

نشست‌های منطقه‌ای با هدف ارائه برنامه‌های آموزشی برای سمن‌های حوزه زنان و خانواده برگزار می‌شود

در سال جاری، معاونت امور زنان و خانواده در نظر دارد برنامه‌های آموزشی هدفمندی را بر اساس نتایج حاصل از تجربه‌های ارزشمند همکاری با سازمان‌های مردم‌نهاد زنان و خانواده طی سال‌های گذشته برگزار نماید. به منظور تلاش در جهت اثربخشی بیشتر برنامه‌های توان‌افزایی، مقرر شده است نمایندگان سازمان‌های غیردولتی داوطلب برای حضور در این دوره‌ها که از طریق پرتال معاونت و یا پرتال استانداری‌ها، اخبار این برنامه‌ها را دنبال خواهند کرد، جهت شرکت در دوره‌ها با معیارهای سنجش امکان حضور در دوره‌ها آشنا شوند. اطلاع‌رسانی‌های بعدی از طریق همین پرتال و یا پرتال استانداری‌ها انجام خواهد شد.