۲۳ بهمن ۱۳۹۵

قانون جدید مدارس غیر دولتی فرصت طلایی در جهت ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس غیر دولتی

گرد، رئیس سازمان مدارس غیردولتی: استفاده از ظرفیت های قانون جدید مدارس غیر دولتی فرصت طلایی در جهت ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس غیر دولتی است. مسئولیت و وظایف موسسان نسبت به قبل بیشتر شده است که این امر در کاهش مشکلات مدارس غیر دولتی نسبت به گذشته، بسیار موثر خواهد بود. با هدف افزایش کارایی مدارس غیر دولتی باید نظارت تخصصی را افزایش دهیم. اعضای شورای هماهنگی موسسان گروه های تیمی را جهت نظارت از مدارس غیر دولتی تشکیل دهند تا با بازدیدهای فصلی در جهت رفع مشکلات احتمالی مدارس اهتمام نمایند. در راستای توسعه عدالت آموزشی پوشش تحصیلی دانش آموزان در مناطق محروم از طریق خرید خدمات آموزشی از سال آینده افزایش می یابد.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

انتقال بیمه سلامت به وزارت بهداشت خطای سیاستی بود

ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه انتقال سازمان بیمه سلامت به وزارت بهداشت خطایی سیاستی بود: با این حال هر چه قانون تصمیم بگیرد تبعیت می‌کنیم.

۲۳ بهمن ۱۳۹۵

۷۰ ساعت آموزش، متوسط دوره‌های ضمن خدمت برای هر معلم در سال آینده

چهاربند، رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات: امسال سقف حضور فرهنگیان در دوره‌های ضمن خدمت ۲۶ میلیون نفر ساعت بود. با توجه به اینکه در سال جاری ضرورت داشت دوره‌های بیشتری برای معلمان برگزار شود، لذا تاکنون ۴۵ میلیون نفر ساعت دوره ضمن خدمت برگزار کرده‌ایم که نشان می‌دهد ۱۹ میلیون نفر ساعت بیشتر از آن چیزی که باید برگزار می‌شد، انجام دادیم. امیدواریم تا در سال آینده زمان آموزش ضمن خدمت فرهنگیان را به ۷۵ میلیون نفر ساعت برسانیم تا هر معلم به طور متوسط بتواند ۷۰ ساعت از آموزش ضمن خدمت بهره‌مند شود.

۲۲ بهمن ۱۳۹۵

منع توسعه کمی دانشگاه فرهنگیان به منظور تاکید بر اهمیت کیفیت با توجه به برنامه راهبردی مصوب

مهرمحمدی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان: دانشگاه فرهنگیان اگر ماموریت خود را به درستی ایفا کند میتوان آن را از علل دوام، تداوم و استمرار انقلاب برشمرد. با توجه به تصویب برنامه راهبردی دانشگاه فرهنگیان و تبیین راه های توسعه دانشگاه توسعه کمی دانشگاه فرهنگیان به منظور تاکید بر اهمیت کیفیت ممنوع اعلام شده است. اگر به دنبال کیفیت هستیم توسعه کمی اتفاق مناسبی در تربیت معلم نیست. تدوین نقشه جامع آموزش به رغم زحمت جابجایی فیزیکی برای دانشجو معلمان می تواند مدیریت دانشگاه را در رسیدن به هدف تعالی و ارتقاء کیفیت کمک کند. برای دانشگاه فرهنگیان مهم است که اطمینان یابد دانشجو معلم به اجتهاد اولیه در حرفه معلمی رسیده است. از نمایندگان مجلس می خواهیم تا در این راه ما را یاری کنند تا کسانی که صلاحیت آنان تایید نشده اجازه حضور در کلاس درس داده نشود.

۲۲ بهمن ۱۳۹۵
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

وزارت بهداشت در ماجرای بیمه شدگان جدید بد قولی کرد

کبیر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران: ما از سال ۹۴ هشدار دادیم که اگر قرار است بیمه شدگان جدید اضافه شوند راهی جز اجرای نظام ارجاع نداریم.

۲۲ بهمن ۱۳۹۵

سه اقدام مهم طب سنتی در ایران اعلام شد

خدادوست مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب سنتی ایرانی- اسلامی وزارت بهداشت: طب سنتی در فرهنگ مردم ریشه دارد و مردم اعتقاد و اعتماد زیادی به آن دارند اما گسترش آن باید به صورت علمی انجام شود.

۲۲ بهمن ۱۳۹۵
رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور:

نیاز به ساخت مدارسی با عمر ۲۰۰ سال در کشور داریم

نظرپور، رئیس سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور: باید مدارسی در کشور ساخته شود که عمر مفید آنها ۲۰۰ سال باشد تا مجبور نباشیم به طور دائم در این زمینه هزینه کنیم. پس از پیروزی انقلاب اسلامی ۲۸ هزار نفر درکار مدرسه‌سازی شرکت داشتند که از این تعداد ۸۲ درصدآقایان و ۱۸ درصد خانم‌ها هستند. تاکنون ۱۸ جشنواره خیرین مدرسه ساز برگزار شده که در آن خیرین ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان کمک کرده‌اند و سه هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن محقق شده است. بعداز پیروزی انقلاب اسلامی، ۱۹ هزار پروژه مدرسه سازی به بهره برداری رسیده است که در آن ۱۰۶ هزار کلاس احداث شده است. هم اکنون دو هزار و ۲۶۶ پروژه نیمه تمام داریم که کار تکمیل ۴۲ درصد این پروژه‌ها را خیرین مدرسه‌ساز برعهده گرفته‌اند.

۲۲ بهمن ۱۳۹۵

نماینده مجلس: وضع سرانه مدارس به شدت آشفته است

سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: وضع سرانه مدارس به شدت آشفته است و مدیران مدارس با این موضوع به شدت درگیر هستند. هیچ مدرسه‌ای وجود ندارد که ما به آنجا برویم و از وضعیت سرانه راضی باشند و این نشان می‌دهد که آموزش و پرورش باید فکری در این خصوص کند. شهریه بعضی از مدارس نیز عجیب و غریب است؛ اخیراً فردی پیش بنده آمده بود که نزدیک به ۱۷ میلیون تومان در یک دبیرستان غیردولتی از وی شهریه گرفته بودند.

۲۲ بهمن ۱۳۹۵
معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش:

بودجه دانشگاه فرهنگیان حدود ۱۰ برابر افزایش یافته است

معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش گفت: از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید بودجه دانشگاه فرهنگیان حدود ۱۰ برابر افزایش یافته و این امر نشانگر توجه ویژه دولت و مجلس شورای اسلامی به این مرکز علمی است.

۲۲ بهمن ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس؛

تربیت پرستار در بیمارستان آسیب زاست

مره صدق عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: پرستارانی که در بیمارستان تربیت می شوند نمی توانند جای پرستار را بگیرند چون تخصص و مهارت کافی را ندارند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۵

طرح تحول سلامت به دلیل ناتوانی بیمه ها با چالش جدی مواجه است

روسای دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کشور، با صدور بیانیه ای اعلام کردند؛ طرح تحول سلامت، به دلیل ناتوانی بیمه ها در انجام تعهداتشان، با چالش جدی مواجه است.

۲۱ بهمن ۱۳۹۵
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

پرداخت ۱۰ هزارمیلیارد تومان از مطالبات موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت

کبیر مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان از مطالبات موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت در سال ۹۵ خبر داد.

۲۱ بهمن ۱۳۹۵

عملیات ساخت بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی الوند قزوین آغاز شد

کلنگ احداث بیمارستان ۱۲۰ تختخوابی الوند با حضور جمشید انصاری معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور روز پنجشنبه به زمین زده شد.

۲۱ بهمن ۱۳۹۵

تکمیل بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی بندرعباس در انتظار تامین اعتبار

آقاجانی معاون درمان وزارت بهداشت: امیدواریم که با کمک سازمان برنامه و بودجه، اعتبار مورد نیاز برای تکمیل بیمارستان ۲۲۰ تختخوابی بندرعباس تامین شود؛ چراکه شاخص تخت به ازای هر هزار نفر در این استان، بسیار پایین است.

۲۱ بهمن ۱۳۹۵
وزیر راه‌ و شهرسازی:

بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه پاییز ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد

عباس آخوندی وزیر راه‌ و شهرسازی از افتتاح بیمارستان ۵۴۰ تختخوابی کرمانشاه در پاییز سال آینده خبر داد.