۲۸ مرداد ۱۳۹۶

برنامه «زنان، خانواده و توسعه پایدار» در دولت دوازدهم منتشر شد

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برنامه «زنان، خانواده و توسعه پایدار» در دولت دوازدهم از سال ۱۳۹۶ تا ۱۴۰۰ را منتشر کرد. براساس این گزارش، برای دستیابی به این مهم، برنامه ها باید در ظرفیت سازی و ایجاد نظام کاآمد و خلاقانه ای برای فعال سازی پتانسیل های نیمی از منابع انسانی جامعه یعنی زنان استوار شود.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶
دبیر علمی همایش ملی روز داروسازی:

بازنگری در الزامات اشتغالزایی داروسازان جوان امری ضروری است

دبیر علمی همایش ملی روز داروسازی بر لزوم تنظیم نقشه راه اشتغال داروسازان و استفاده از تجربیات کشورهای دیگر در این راستا، تاکید کرد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
مدیر کل پیشگیری‌های مردمی قوه قضائیه:

در سال ۹۵، طلاق توافقی کاهش یافت

رفاهی: در بحث طلاق، قبلاً این طور بود که دادخواست طلاق توافقی می‌آمد و قاضی هم رأی می داد اما الان دیگر این طور نیست و علت شناسی و راهکاریابی می‌شود. بر همین اساس در بسیاری استان ها در کنار دادگاه‌های خانواده، مراکز مشاوره راه اندازی شده است. در نتیجه این اقدامات، برای اولین بار در سال ۹۵، رشد طلاق توافقی نه تنها متوقف شد بلکه یک مقدار هم کاهش یافت

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
مدیر کل پیشگیری‌های مردمی قوه قضائیه:

در حال حاضر ۱۱ و نیم میلیون دختر و پسر در سن ازدواج قرار دارند

رفاهی: در حال حاضر ۱۱ و نیم میلیون دختر و پسر در سن ازدواج قرار دارند که برای تشکیل زندگی مشترک باید ۱۰ مهارت را بیاموزند اما متأسفانه خانواده‌ها و زوج‌ها به همه چیز توجه دارند به غیر از یادگیری این ۱۰ مهارت و در نهایت هم فشار ناشی از اختلافات زوجین به سیستم قضایی در دادگاه‌های خانواده وارد می‌شود.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

بدهی نظام سلامت امروز نزدیک به ۱۳ هزار میلیارد تومان است

امیرآبادی گفت: نظام سلامت امروز نزدیک به ۱۳ هزار میلیارد تومان بدهکار است که از بدهی آموزش‌وپرورش هم بیشتر است.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت مجلس:

دولت استراتژی و سیاست رفع همپوشانی بیمه‌ای را با جدیت پیگیری کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: شرایط نامناسب صندوق های بیمه ای مشکلات حوزه سلامت را در سالیان آینده افزایش می دهد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

تجمیع منابع بیمه‌ای نیازمند تصویب قانون درمجلس نیست

عضو هیات رییسه مجلس با تاکید براینکه نیازی به تصویب قانون جدید با هدف تجمیع منابع بیمه ای وجود ندارد،گفت: دولت طبق سیاست های ابلاغی حوزه سلامت تجمیع منابع بیمه ها را دردستور کار قرار دهد.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان ثبت احوال:

در حال حاضر امکان حذف واژه طلاق تنها از شناسنامه زنانی که دوشیزه هستند وجود دارد

درخشان نیا: در زمینه حذف عنوان طلاق از شناسنامه محدودیت قانونی وجود دارد و ما برای رفع آن پیشنهاداتی را به مجلس ارایه داده‌ایم. این طرح یک‌بار در گذشته در مجلس مطرح شد که از سوی نمایندگان با رأی منفی مواجه شد. در حال حاضر امکان حذف واژه طلاق تنها از شناسنامه زنانی وجود دارد که دوشیزه هستند، ولی در صورت تصویب این طرح در مجلس این امکان برای سایر زنان مطلقه نیز فراهم می‌شود.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

پزشکیان: راه دیگری برای ارائه خدمت مطلوب جز تجمیع منابع وجود ندارد

نایب رئیس مجلس: راه دیگری برای ارائه خدمت مطلوب جز تجمیع منابع وجود ندارد. ما باید منابع را جمع کنیم و بر اساس منابع سرویس خدمت تعریف کنیم . هر انسانی که هزینه درست کند اما از پول جیبش خبر نداشته باشد و نداند چقدر باید خرج کند، طرف مقابل را که پرداخت کننده است، به ورشکستگی می کشاند. در نتیجه کسی که می خواهد هزینه تعریف کند، اول باید بداند چه مقدار پول دارد و چه خدماتی را می تواند بخرد.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

تعداد مردان دارای همسر از زنان متاهل در سرشماری ۹۵ فزونی گرفته است

در سرشماری ۹۵ تعداد مردان دارای همسر ۲۱ میلیون و ۲۵۹ هزار و ۲۶۹ نفر اعلام شده است در حالی که زنان دارای همسر ۲۱ میلیون و ۱۴۰ هزار و ۵۲۳ نفر سرشماری شده اند. از آنجا که در شرایط فرهنگی و اعتقادی ایرانیان امکان چند همسری از سوی زنان وجود ندارد، جای سوال این است که چگونه زنان دارای همسر حدود ۱۱۸ هزار نفر کمتر از مردان هستند؟

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: نگاه ما به حوزه زنان و خانواده ملی خواهد بود

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده: ائتلاف ملی برای ارتقای جایگاه خانواده، پیشبرد وضعیت بانوی ایرانی و رسیدگی به نقاط ضعف در ابعاد حقوقی، انسانی و مسائلی که ناشی از آسیب های اجتماعی می باشد، مدنظر است. نگاه ما به حوزه زنان و خانواده ملی خواهد بود و از همه دیدگاهها استفاده خواهد شد تا به یک اجماع در سیاست های کلان دست یابیم.

۲۶ مرداد ۱۳۹۶

مولاوردی: زنان و دختران ما امروز دنبال به دست آوردن سهم خود در بازار کار هستند

معاون سابق رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: ارتقای سطح مشارکت زنان در عرصه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی در نتیجه مجموعه اقدامات دولت یازدهم در حوزه زنان و خانواده محقق شد. زنان در ۴۰ سال گذشته سهم خود را در دانشگاه ها محقق کرده اند، زنان و دختران ما امروز به دنبال به دست آوردن سهم خود در بازار کار هستند. باید توانایی زنان را در چارچوب قانون به رسمیت بشناسیم، این مساله امروز نه یک انتخاب بلکه الزام و اجبار است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مردم مشکین شهر در مجلس:

وزارت بهداشت با رفتار سلیقه‌ای از اجرای کامل نظام ارجاع سر باز زد

ملکی: برای جلوگیری از سرگردانی بیماران و عدم تحمل قانون نظام ارجاع به تصویب رسیده است اما وزارت بهداشت با رفتار سلیقه‌ای از اجرای کامل آن سر باز زد و از این طریق ضمن هدررفت وقت و عمر بیماران و همراهان سبب تحمیل هزینه‌های فراوان به کشور شده است.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: میزان پرداخت مستقیم مردم ۱۶ درصد طی کمتر از ۳ سال کاهش داشته است

وزیر پیشنهادی بهداشت: هنگامی که دولت یازدهم کار خود را آغاز کرد پرداخت بیش از ۵۶ درصد هزینه های سلامت از جیب مردم کشور را در زمره ۴۰ کشور دنیا قرار داد در حالی که این شاخص در ۲ برنامه چهارم و پنجم توسعه مورد حمایت قانونگذار قرار گرفته و بهبود آن را تا ۳۰ درصد به دولت های وقت تکلیف کرده بودند. اینک به استناد بررسی های مرکز آمار ایران مفتخریم این رقم به کمتر از ۳۹ درصد کاهش یافته است لذا کاهش ۱۶ درصدی از میزان پرداخت مستقیم مردم طی کمتر از ۳ سال در هیچ جای دنیا سابقه ندارد به ویژه زمانی که متوجه شویم برای کاهش هر یک درصد ۷۹۰ میلیارد تومان باید هزینه شود که این دولت توانست با کمتر از یک سوم به این توفیق دست یابد.

۲۵ مرداد ۱۳۹۶
استاد دانشگاه تهران:

در بین اقلام اصلی هزینه‌ی خانوارها بالاترین نرخ رشد به هزینه‌های بهداشت و درمان مربوط می‌شود

یک اقتصاددان در خصوص تامین منابع پایدار در حوزه سلامت گفت: این منابع باید از منابع عمومی مانند مالیات ها تامین شود اما متاسفانه در کشور ما نظام مالیاتی کار نمی کند.