۱۹ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: باید طول دوره‌های آموزش علوم پزشکی را کاهش دهیم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید طول دوره‌های رشته‌های پزشکی کم، و کیفیت آموزش ارتقا پیدا کند، فارغ‌التحصیل پزشکی اگر مهارت و توان کافی نداشته باشد با تجویز آزمایش و تصویربرداری‌های زیاد، هزینه اضافه به سیستم درمان کشور تحمیل می‌کند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

تنها دهک‌های یک و دو جامعه باید از خدمات رایگان بیمه سلامت بهره‌مند شوند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به لایحه بودجه ۹۷ برای برگزاری آزمون وسع به‌منظور تعیین دهک‌های دریافت‌کننده حق بیمه سلامت را اقدامی علمی و منطقی دانست.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
دبیر شورای عالی بیمه سلامت:

سازمان نظام پزشکی مسئول ویرایش کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات سلامت شد

رییس دبیرخانه و دبیر شورای عالی بیمه سلامت با اشاره به ویرایش کتاب ارزشگذاری نسبی خدمات سلامت از سوی سازمان نظام پزشکی به عنوان یکی از مصوبات جلسه شورایعالی بیمه سلامت، در عین حال از پیشنهاد تعرفه‌ای شورای عالی بیمه سلامت برای خدمات تشخیصی درمانی سال ۹۷ و ارسال آن به دولت خبر داد.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

اگر به دنبال کمک به منابع حوزه سلامت هستیم، باید همپوشانی‌های بیمه‌ای حذف شود

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، برضرورت رفع همپوشانی بیمه ای تاکید کرد و گفت:‌ سازمان بیمه سلامت با حذف پوشش بیمه ای خود برای دارندگان بیش از یک دفترچه بیمه پایه درمانی کمک بسیاری به مدیریت منابع می کند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس سازمان مدارس غیردولتی:

آمادگی آموزش‌وپرورش برای گسترش خرید خدمت آموزشی

رئیس سازمان مدارس غیردولتی از آمادگی برای تامین کمبود نیروی انسانی مورد نیاز آموزش‌وپرورش با استفاده از طرح خرید خدمات آموزشی خبر داد.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان:

نمی‌توان گفت آموزش و پرورش بدون امتحان باشد

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با اشاره به برخی انتقادات مبنی بر تعدد آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان گفت: لزوما حذف آزمون و یا تجمیع چند آزمون با یکدیگر طرح کارآیی نیست و نیاز به مطالعه همه جانبه دارد.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

آموزش‌وپرورش سازوکار لازم برای افزایش سهم معدل را فراهم نکرده است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه رشته‌های پرطرفدار مانع حذف ۱۰۰درصدی کنکور است، از آموزش‌وپرورش به دلیل فراهم نکردن سازوکار لازم برای افزایش سهم معدل در کنکور انتقاد کرد.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
قائم مقام سازمان دانش‌آموزی:

کسب مجوز برای بوفه مدارس اجباری است

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی گفت: باید ۵۰ هزار بوفه مدرسه از سازمان دانش‌آموزی مجوز می‌گرفتند اما تاکنون تنها برای ۱۸ هزار بوفه مدرسه مجوز صادر شده است و بقیه مدارس برای کسب مجوز اقدامی نکرده‌اند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس سازمان نوسازی:

۱۱٫۶ درصد مدارس نیاز به تخریب و بازسازی دارند

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه حدود ۵۷ درصد کلاس‌های درس در کشور به سیستم گرمایشی مرکزی مجهز هستند، گفت: ۸۳ هزار کلاس درس نیازمند مجهز شدن به سیستم گرمایشی حرارت مرکزی و موتورخانه هستند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش:

محیط یادگیری، محدود به کلاس درس نیست

دبیرکل شورای عالی آموزش وپرورش گفت: محیط یادگیری، محدود به کلاس درس نیست.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:

نظام آموزشی «مهارت لازم» را به دانش‌آموزان ارائه نمی‌کند

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اهمیت مهارت آموزی در دوران تحصیل به دانش‌آموزان گفت: نظام آموزشی ما نتوانسته است در مقاطع مختلف، مهارت‌های لازم را در اختیار افراد قرار دهد.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

فراخوان آموزش و پرورش برای تولید برنامه‌های آموزشی

وزارت آموزش و پرورش، تولیدکنندگان برنامه‌های آموزشی را به همکاری دعوت می‌کند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی:

به دلیل کمبود بودجه باید عده‌ای را از طرح تحول سلامت خارج کرد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به نقل از قاضی‌زاده هاشمی گفت: به دلیل کمبود منابع و بودجه باید عده‌ای از طرح تحول سلامت خارج شوند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶

هاشمی: نیازمند جذب حداقل ۱۶هزار پرسنل بیمارستانی هستیم

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: وزیر بهداشت اعلام کرد که نیازمند جذب حداقل ۱۶ هزار نفر برای پرسنل بیمارستان‌ها هستیم و اگر مجوز جذب نیرو داده نشود بیمارستان‌های جدیدالتأسیس قابل بهره‌برداری نخواهند بود.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
رییس فراکسیون نمایندگان ولایی:

سهم وزارت بهداشت از بودجه ۹۷ مناسب نیست

رییس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با تاکید بر اینکه باید برای طرح تحول سلامت نسخه جدید پیچید، گفت: این طرح بدون نسخه جدید نمی تواند به سلامت مسیر خود را طی کند.