۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

زیرساخت‌های لازم برای تولید تمامی داروها در کشور فراهم شود

هاشمی:‌ با توجه به اینکه کیفیت برخی اقلام دارویی خارجی با نمونه داخلی آن قابل‌مقایسه نیست، برای برخی بیماری‌های صعب‌العلاج باید از این داروها استفاده کرد، اما به‌طورکلی در طی چند سال گذشته داروهای ایرانی باکیفیتی تولید شده که خوشبختانه بارها در روند درمان نتیجه‌بخش بودند. البته بحث درمان را نمی‌توان با مذاکره و قیاس داروهای ایرانی و خارجی مورد بررسی قرار داد، از سوی دیگر ما انتظار داریم که زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های لازم برای تولید تمامی داروها در کشور فراهم شود.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:‌

برنامه‌ریزی برای تأمین به‌موقع تجهیزات پزشکی در رأس برنامه‌های وزارت بهداشت قرار دارد

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی با بیان اینکه پروتزهای زانو و لگن افزایش قیمت نداشته اند، گفت: مراکز درمانی مانند گذشته، پروتزهای زانو را در اختیار داشته و بیماران از این لحاظ با مشکلی روبرو نیستند.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت:

پرونده الکترونیک رکن اصلی اقدامات اصلاحی نظام سلامت است

معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت پرونده الکترونیک را رکن اصلی اقدامات اصلاحی نظام سلامت دانست.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

دردسرهای دیرکرد بیمه مانع بیمه شدن ویزیت پزشکان است

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه بیماراورژانسی برای ویزیت نیازی به دفترچه ندارد،گفت: دردسرهای دیر کرد بهای ویزیت مانع تعامل برخی از پزشکان سرشناس بابیمه است.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

پزشکان تا حد ممکن داروهای داخلی تجویز کنند

هاشمی:‌ اگر در بستر زمان دارویی در داخل تولید و کیفیت خود را اثبات کرد، باید در مقایسه با داروهای خارجی به میزان بیشتری استفاده شده و پزشکان باید این دارو را برای بیماران در نسخه‌ها تجویز کنند؛ بنابراین پزشکان هیچ‌گاه به دنبال تحمیل هزینه به بیمار نبوده و تنها کسب نتیجه بهتر برای درمان مدنظر آن‌ها قرار دارد.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
معاون توسعه پیشگیری بهزیستی کشور:

مراکز مشاوره برای مطلقه‌های در آستانه ازدواج مجدد راه‌اندازی شده است

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: ۵۵۰۰ تیم سیار در قالب طرح «اجتماع‌محور» در محلات کشور مستقر شده‌اند تا پیشگیری اولیه از اعتیاد انجام شود.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تشکیل داروخانه‌های زنجیره‌ای کارشناسی شده نیست

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه تشکیل داروخانه‌های زنجیره ای کارشناسی شده نیست،گفت: ایجاد داروخانه ها بدون رعایت حد فاصل استاندارد منطقی نیست.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو شورای فرهنگی و اجتماعی زنان:

مطالبه رهبری در خصوص ستاد فراقوه‌ای زنان روی زمین مانده است

عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب برای تشکیل مرکز فراقوه‌ای زنان اظهار کرد: متاسفانه با گذشت ۵ سال از تشکیل شورای عالی زنان، دولت حتی یک جلسه هم در این خصوص تشکیل نداده است.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

جدی‌ترین مشکل زنان سرپرست خانوار اشتغال است

عزیزی: زنان سرپرست خانوار با مشکلات متنوعی مواجه هستند که جدی‌ترین آن را باید اشتغال و ضعف در کسب درآمد دانست؛ زیرا با وجود سیاست‌هایی که برای توان‌افزایی این بانوان صورت گرفته، اغلب آن‌ها برای تشکیل و تداوم اشتغال خود با مشکل مواجه‌اند، چنان‌که به دلیل نبود پشتوانه و ضامن معتبر امکان دریافت تسهیلات تعریف‌شده را ندارند درحالی‌که این تسهیلات با سودهای اندک ۴ تا ۶ درصد می‌تواند فرصت مناسبی برای ایجاد کسب‌وکار باشد. به‌هرحال برای رفع این معضل دولت و نهادهای حمایتی می‌توانند ضمانت این زنان را بر عهده بگیرند.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
وزیر ورزش و جوانان:

پرداخت تسهیلات ازدواج در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۲ رشد چهار برابری داشته است

وزیر ورزش و جوانان گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج سال گذشته در کشور پرداخت شده است که در مقاسه با سال ٩٢ رشد چهار برابری را نشان می‌دهد.

۲۶ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل اداره فرآورده‌های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو:

افزودن سبوس به نان ممنوع است

بسیاری از نانوایی‌ها از سبوس‌هایی استفاده می‌کنند که منشأ آلودگی داشته و برخی از آنها از سبوس‌هایی که مصارف دامی دارند نیز استفاده کرده‌اند.

۲۶ تیر ۱۳۹۷
رئیس هیئت‌مدیره سندیکاهای صنایع داروئی:

یکی از مشکلات واردات دارو و مواد اولیه تعرفه‌های گمرکی است

رئیس هیأت‌مدیره سندیکاهای صنایع داروئی با تاکید بر اینکه لیست وارد کنندگان دارو که ارز دولتی دریافت کردند، باید منتشر شود، گفت: در بحران قبل عده‌ای سودجو به اسم تعرفه دارو، کالاهای دیگر وارد کردند که پرونده واردات خودرو با ارز دارویی نیز هنوز مطرح است.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

۲۷ درصد زنان ۱۹ تا ۴۹ ساله در یک سال اخیر مورد خشونت قرار گرفته‌اند

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان این که ۴۱ ماده از ۹۲ ماده لایحه تامین امنیت زنان در قوه قضائیه حذف شده است، از قوه قضائیه خواست که در بررسی لایحه دیدگاه های کل جامعه زنان را مد نظر قرار دهد.

۲۶ تیر ۱۳۹۷

همکاری معاونت زنان با کشور سوئد ذیل نظارت وزارت امور خارجه و در چارچوب حوزه‌های تعیین‌شده است

در پاسخ به برخی شبهات در مورد همکاری با سوئد در حوزه زنان با تاکید بر نشست تخصصی اخیر معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده براساس تفاهم نامه فیمابین دو کشور، به منظور آگاهی افکار عمومی توضیحاتی ارائه داد.

۲۶ تیر ۱۳۹۷
کارشناس امور خانواده:

دغدغه مسئولان در زمینه ازدواج منجر به خروجی خاصی نشده است

یک کارشناس امور خانواده گفت: گرچه در زمینه ازدواج دغدغه‌مندان زیادی وجود دارد اما هنوز این علاقه‌مندی‌ها و احساس دغدغه‌ها خروجی خاصی نداشته است.