۳۰ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

حمایت‌ها از زوجین نابارور به دلیل هزینه‌بر بودن درمان باید افزایش یابد

جمالی: حمایت ها باید از زوجین نابارور افزایش یابد زیرا درمان ناباروری بسیار هزینه بر است. درمان ناباروری بسیار هزینه بر است و از سویی بیمه ها به علت بدهی زیادی که به مراکز درمانی دارند امکان حمایت از زوجین نابارور را ندارند؛ نیاز است ناباروری جزو فهرست بیماری های خاص قرار گیرد.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی:

ارتقای هتلینگ بیمارستان‌های تامین اجتماعی تا پایان سال ۹۶ تکمیل می‌شود

درخشان: ارتقای هتلینگ (خدمات اقامت بیمار) از سال ۹۴ در دستورکار این سازمان قرار گرفت و تا پایان سال به منظور کنترل عفونت های بیمارستانی در تمام بیمارستان های این سازمان تکمیل خواهد شد. حدود ۸۰ بیمارستان از سوی سازمان تامین اجتماعی اداره می شود و بیمه شدگان تامین اجتماعی از خدمات این بیمارستان ها به صورت رایگان بهره مند می شوند.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶

حریرچی: برای کنترل هزینه‌های طرح تحول چاره‌ای جز صرفه جویی در بخش اعتبارات هزینه شده نداریم

قائم مقام وزارت بهداشت: اعتباراتی که به طرح تحول سلامت اختصاص داده شده، نسبت به کل بودجه های بهداشتی و درمانی دولتی و عمومی و کل هزینه های نظام سلامت رقم چندان چشمگیری نبوده و اعتبارات داده شده زیر ۱۰ درصد هزینه های کل سلامت کشور است و برای کنترل هزینه ها چاره ای جز صرفه جویی در بخش اعتبارات هزینه شده نداریم.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده:

بهترین زمان ازدواج،اوایل و یا اواسط دهه سوم زندگی است

صبحی: به لحاظ سن تقویمی،بهترین زمان ازدواج،اوایل و یا اواسط دهه سوم زندگی است،فاصله سنی ایده آل برای بستن پیوند زناشویی را ۳ تا ۷ سال است. در خصوص بهترین سن برای فرزند آوری زنان ۲۰ تا ۳۰ سال مطرح است.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده:

زنان بیشترین نقش و اثرگذاری را در مدیریت خانواده و همسرداری برعهده دارند

صبحی: بر اساس نتایج تحقیقات و پژوهش ها، زنان بیشترین نقش و اثرگذاری را در مدیریت خانواده و همسرداری برعهده دارند.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر سلامت خانواده وزارت بهداشت:

سیاست‌های کلی جمعیت دربند شماره ۱۰ طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت اجرا شد

مطلق: سیاست های کلی جمعیت تحت عنوان جمعیت، سلامت باروری و فرزندآوری است دربند شماره ۱۰ طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت اجرا شد و شامل سلامت نوزادان، سلامت کودکان، سلامت نوجوانان، سلامت جوانان، سلامت مادران، سلامت میانسالان، سلامت سالمندان و ژنتیک اجتماعی است.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: حضور زنان درعرصه‌های مدیریتی وزارتخانه‌های علوم و بهداشت بسیار کم است

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده: متاسفانه با وجود حضور۲۷ درصدی زنان در اعضای هیات علمی دو وزارتخانه علوم و بهداشت، حضور آنها درعرصه مدیریتی بسیار کم است

۳۰ مرداد ۱۳۹۶

حریرچی: طبق مصوبه مجلس، دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه برای بیمه سلامت در نظر گرفته شد

قائم مقام وزارت بهداشت: روز گذشته و طبق مصوبه مجلس، سازمان برنامه و بودجه، دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه برای بیمه سلامت در نظر گرفت تا بخشی از مشکلات مرتفع شود، در حالی که کل اعتبارات در نظرگرفته شده برای بیمه سلامت ۱۰ هزار میلیارد تومان است. در خصوص سازمان تامین اجتماعی نیز دستور شخص رئیس جمهور این است که ۹ بیست و هفتم حق بیمه کارگران به بخش سلامت اختصاص پیدا کند.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: در قالب طرح تحول سلامت، زیر ساخت‌های سلامت ارتقاء یافت

وزیر بهداشت: یکی از اولویت های دولت سلامت مردم است و در قالب طرح تحول سلامت، زیر ساخت های سلامت ارتقاء یافت، دسترسی ها ساده تر شد و بنا دارم در دولت دوازدهم طرح تحول سلامت با کیفیت بهتر و نواقص کمتر ادامه خواهد یافت.

۳۰ مرداد ۱۳۹۶
یک مسئول در هلال احمر:

میزان ناباروری در بین زوج های ایرانی ۲۰ درصد است

چوبینه: میانگین ناباروری در سایر کشورها ۱۰ تا ۱۵ درصد است، این میزان در بین زوج های ایرانی ۲۰ درصد است. افزایش سن ازدواج به ویژه در زنان و تمایل به فرزنددار نشدن در ابتدای ازدواج از جمله موضوعاتی بوده که به ناباروری در جامعه دامن زده است که خوشبختانه با توجه به فرامین رهبرمعظم انقلاب و توجه بیمه‌ها به این مسأله درمان ناباروری با موفقیت ها و آمار زیادی درایران درحال انجام است. حدود ۲٫۵ تا ۳٫۵ میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد،و هرسال به این تعداد افراد ناباور افزوده می‌شود و این مسأله به معنی ایجاد مشکل برای بسیاری از خانواده‌ها است.

۲۹ مرداد ۱۳۹۶

مولاوردی: قوانین حقوقی برای افزایش جمعیت پیر در ایران آماده نیست

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: جمعیت پیر ایران رو به افزایش است؛ این در حالی است که قوانین حقوقی هنوز برای این افزایش جمعیت و مسائل حقوقی حول این موضوع آماده نیست.

۲۹ مرداد ۱۳۹۶
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی:

نبود یا کمبود مهارت ارتباط موثر بین زوجین شایع ترین علل طلاق زوج ها است

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: نبود یا کمبود مهارت ارتباط موثر بین زوجین و عدم مهارت حل تعارض بین آنان، شایع ترین علل طلاق زوج ها است.

۲۹ مرداد ۱۳۹۶

ابتکار: تامل و توجه به بحث خانواده شکوفا یکی از اولویت‌های معاونت زنان خواهد بود

معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در اولین روز کاری‌اش تکمیل بانک اطلاعات پژوهشی را از برنامه های این معاونت اعلام کردند و گفت: نگاه ما فرا جناحی، فرا قومیتی، فرا مذهبی و فرا جنسیتی است.

۲۹ مرداد ۱۳۹۶

دیناروند: قیمت داروهای زیان ده اصلاح می‌شود

معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، در مورد تشکیل کمیسیون قیمت گذاری دارو توضیحاتی ارائه داد و گفت: قیمت داروهای زیان ده اصلاح می‌شود.

۲۸ مرداد ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تامین اجتماعی:

سامانه نوبت دهی مراکز درمانی تامین اجتماعی از طریق اینترنت و موبایل راه‌اندازی شده است

مدیرکل دفتر راهبری سیستم‌های سازمان تامین اجتماعی گفت: این سازمان به منظور تسریع و تسهیل دسترسی مخاطبان خود به خدمات درمانی سرپایی مراکز درمانی ملکی، اقدام به راه‌اندازی سامانه نوبت دهی از طریق اینترنت و موبایل کرده است.