۲۱ خرد ۱۳۹۷
مدیرکل دفتر توسعه اجتماعی وزارت ورزش:

مشکلات خانوادگی علت مراجعه ۶۰ درصد زوجین به مراکز مشاوره است

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان ضمن تشریح عملکرد مراکز تخصصی مشاوره ازدواج زیر نظر وزارت ورزش و جوانان، از مراجعه ۲۳ هزار و ۱۱۱ نفر به این مراکز در سال ۹۶ خبر داد.

۲۱ خرد ۱۳۹۷
مشاور خانواده:

دخالت خانواده‌ها یکی از علل اصلی طلاق است

امینی‌خو: ازدواج یک امر شاد و خوشایند است، اما در عین حال یکی از پر استرس ترین رویدادهای زندگی هر فرد است. سال اول ازدواج می‌تواند یکی از مهم‌ترین سال‌های زندگی باشد که خانواده تنها همراه و حامی زوجین در این سال است. از آن جایی که دخالت خانواده‌ها یکی از علل اصلی طلاق است، خانواده باید به جای اضافه کردن بار زندگی زوجین همراه آن‌ها باشند تا بنای خانواده مستحکم شود. هر پدر و مادری قبل از آموزش دادن مهارت‌های اجتماعی به فرزندان خود باید آن را در زندگی زناشویی خود عملی کنند، پدر و مادر قوی می‌توانند فرزند قوی داشته باشند. سلامت روانی پدر و مادر در درجه اول از اهمیت بالایی برخوردار است.

۲۱ خرد ۱۳۹۷
کارشناس مسائل فرهنگی و اجتماعی:

یکی از مهارت‌هایی کاهش طلاق مهارت گفتگو کردن است

دارستانی:‌ ازدواج تنها به زندگی مشترک ختم نمی‌شود و قبل از ازدواج (دوران مجردی) و بعد از آن (دوران عقد و پس از آن) در زندگی مشترک باید مهارت‌های خاص هر مرحله به زوجین آموزش داده شود. یکی از مهارت‌هایی که می‌تواند باعث جلوگیری از طلاق شود، مهارت گفتگو کردن است. زوجین باید توانایی خود را در این زمینه بالا ببرند. دومین مهارتی که موجب کاهش طلاق می‌شود، مدیریت مسائل زندگی و تعهد در زندگی است. تعهد را باید از زمان مدرسه و دانشگاه به فرزندان خود آموزش دهیم تا بتوانند در زندگی مشترک و فضای کار از آن استفاده کنند.

۲۱ خرد ۱۳۹۷
معاون درمان وزیر بهداشت:

۱۰ استان در کشور آمادگی اجرای نظام ارجاع را دارند

معاون درمان وزیر بهداشت با اشاره به مهم‌ترین برنامه‌های درمانی کشور، گفت: یکی ازبرنامه‌های بسیار مهم وزارت بهداشت و معاونت درمان، اجرای کامل سطح‌بندی خدمت و نظام ارجاع است و امیدواریم بتوانیم نظام ارجاع را در برخی استان‌ها تا پایان سال به‌طور کامل اجرا کنیم.

۲۱ خرد ۱۳۹۷
سخنگوی وزارت بهداشت:

آمادگی داریم برای ۱۰ استان نظام ارجاع را گسترش دهیم

حریرچی: در زیرساخت‌های سامانه سیب در حال حاضر اشکال داریم که با همکاری وزارت ارتباطات جهت ارتقای آن اقدام می‌کنیم و برخی از مسائل نیز با توجه به زمان‌بندی از پیش تعیین‌شده به‌تدریج گسترش می‌یابد. آمادگی داریم برای ۱۰ استان نظام ارجاع را گسترش دهیم و اقدامات لازم در این زمینه صورت گیرد.

۲۱ خرد ۱۳۹۷
سرپرست روابط عمومی سازمان بیمه سلامت:

نظام ارجاع و پزشک خانواده، درگاه خدمت‌رسانی به روستائیان است

سرپرست اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت ایران اعلام کرد: نظام ارجاع و پزشک خانواده، درگاه خدمت رسانی به روستائیان است؛ زیرا بیمه شدگان صندوق روستائیان و عشایر این سازمان، در قالب نظام ارجاع و پزشک خانواده می توانند خدمات درمانی مورد نیاز خود را دریافت کنند.

۲۱ خرد ۱۳۹۷
سخنگوی وزارت بهداشت:

خبر استعفای وزیر بهداشت صد درصد شایعه و ۱۵۰ درصد بی‌اساس است

حریرچی: خبر استعفای وزیر بهداشت صد درصد شایعه و ۱۵۰ درصد بی‌اساس است. هاشمی قوی‌تر از گذشته به فعالیت مشغول بوده و از صبح زود روز گذشته تا ۳ بامداد مشغول بازدید از بیمارستان‌ها بود و ۸ صبح امروز نیز در شورای معاونین وزارتخانه حاضر شد. رئیس‌جمهور و وزیر بهداشت رابطه آن‌ها در سطح عالی و در بالاترین رتبه در ۵ سال گذشته بوده ولی برخی وقت آزاد دارند و از این شرایط برای شایعه‌پراکنی استفاده می‌کنند.

۲۱ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت کشور:‌

پایگاه جمعیت درمان بیمه‌شدگان تشکیل‌شده است

مدیرعامل بیمه سلامت ایران با اشاره به تشکیل پایگاه جمعیت درمان بیمه شدگان گفت: بارگذاری اطلاعات و ارتباط بر خط با سازمان های تامین اجتماعی و نیروهای مسلح طی دو ماه آینده انجام می شود.

۲۱ خرد ۱۳۹۷

ابلاغ دستورالعمل پذیرش دوره اول استعدادهای درخشان به استان ها

دستورالعمل جدید سنجش و پذیرش دانش آموزان دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان از سوی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش به استان ها ابلاغ شد.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
رئیس مجتمع رسیدگی به تخلفات پزشکی سازمان تعزیرات حکومتی:

عمده‌ترین تخلفات بخش تجهیزات پزشکی قاچاق، تقلب و گران‌فروشی است

رئیس مجتمع رسیدگی به تخلفات پزشکی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: عمده ترین تخلفات در بخش تجهیزات پزشکی شامل قاچاق، تقلب و گران فروشی است.

۲۰ خرد ۱۳۹۷

مشکل نظام درمانی ما در بازگشت به اصول اقتصاد سلامت ختم می‌شود

دیروز شایعه ی استعفای وزیر بهداشت و قبول آن از سوی رئیس جمهور و معرفی آقای دکتر پیوندی به عنوان وزیر بهداشت بر سر زبان ها افتاده است. برای کارشناسان اقتصاد سلامت تغییر افراد بدون ارزیابی رویکرد علمی؛ نمی تواند مبنای اعلام خرسندی یا ناخرسندی واقع شود.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
پژوهشگر حوزه کودک:

خانواده حلقه گمشده امنیت جنسی کودکان است

احمدی: در آموزش برای پیشگیری از سوءاستفاده جنسی کودکان دو منبع اصلی وجود دارد: یکی والدین و خانواده و دیگری منبع مدرسه است. منبع والدین و خانواده مهم‌ترین نهاد آموزشی برای کودک در این حوزه است و دلیلش رابطه نزدیکی است که با کودک دارند. آموزش در این حوزه باید مستمر باشد و آگاه‌سازی کودک پروسه‌ای طولانی است. در ابتدا ما به‌عنوان والدین باید یاد بگیریم چگونه با کودکانمان رابطه مؤثر داشته باشیم. محور دوم آموزش برای والدین، آموزش تشخیص علائم و نشانه‌هایی است که کودک بعد از اینکه مورد آزار و اذیت قرار گرفت از خود نشان می‌دهد و این بسیار مهم است که والدین یاد بگیرند چگونه نسبت به این مسائل واکنش نشان دهند.

۲۰ خرد ۱۳۹۷
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی:

زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان بیمه می‌شوند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر گفت: زنان فاقد درآمد و خانواده زندانیان در صورت انجام کار تولیدی یا مشاغل خانگی، خانواده‌های بدون سرپرست و خانواده‌هایی که سرپرست آنها سرباز است می‌توانند بیمه شوند.

۲۰ خرد ۱۳۹۷

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با رئیس مجمع جهانی رهبران سیاسی زن ملاقات کرد

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با رئیس مجمع جهانی رهبران سیاسی زن ملاقات کرد. ابتکار با اشاره به حضور زنان در احزاب و نقش مهم آنان در جامعه مدنی گفت: زنان در عرصه سیاست ایران سابقه طولانی دارند و علاوه بر این در حوزه‌های محیط‌زیست، فقرزدایی، آموزش و حمایت‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند. دیگر ملاقات معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده در لیتوانی با خانم دلفین او- عضو کمیته سیاست خارجی پارلمان فرانسه، خانم کمرالدین وزیر امور اجتماعی و محلی مالزی، خانم تولا هاتینن معاون پارلمان فنلاند و خانم آنا ماریا آندرس وزیر گفتگوهای بین‌المللی لهستان بود.

۲۰ خرد ۱۳۹۷

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری با رؤسای جمهور لیتوانی و مالتا دیدار و گفتگو کرد

معاون رئیس‌جمهور در ملاقات با خانم دالیا باسکیاته رئیس‌جمهور لیتوانی بر ضرورت حمایت از صلح و نیز توافق‌نامه برجام به عنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای گفتگو و مذاکره برای حل مناقشات و بحران‌های منطقه‌ای اشاره کرد. معاون رئیس‌جمهور همچنین در ملاقات با خانم ماری لوئیس پریکا رئیس‌جمهور مالتا بر ضرورت توجه به نقش‌آفرینی زنان در صلح و حفظ همبستگی و انسجام کشورها تأکید و ضمن برشمردن توانمندی‌های زنان ایرانی و دستاوردهای زنان در زمینه آموزش، ورزش و مشارکت اجتماعی و حضور در جامعه مدنی، به اقدامات خاص دولت در حوزه توانمندسازی خانواده و زنان اشاره کرد.