۱۹ مهر ۱۳۹۶
رئیس گروه تفکر و مهارت‌های زندگی:

دانش‌آموزان روزانه ۱۲۴ دقیقه تلویزیون و ماهواره تماشا می‌کنند

رئیس گروه تفکر و آداب و مهارت‌های زندگی دفتر تألیف کتب درسی گفت: نتایج پژوهش بر روی ۳۸۶ دانش‌آموز ورودی پایه دهم در خصوص تألیف کتاب تفکر و سواد رسانه‌ای نشان داد دانش‌آموزان روزانه ۱۲۴٫۷۵ دقیقه تلویزیون و ماهواره تماشا می‌کنند.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول در سازمان بیمه سلامت :

نظام ارجاع در کشور نیازمند فرهنگ سازی است

حاج محمودی: نظام ارجاع در کشور نیازمند فرهنگ سازی در بین مردم است؛ در این طرح لازم است که حتما پزشک خانواده از بازخورد ارجاعش به پزشک متخصص مطلع شود. مهم ترین زیر ساخت نظام ارجاع بخش IT (فناوری اطلاعات ) است که اکنون در استان گلستان در حال آزمایش است. در نظام ارجاع پیش نیازهای زیادی لازم است و عملا این مساله در پایلوت برخی استان ها از جمله مازندران و فارس ملموس بود که نمی توان نظام ارجاع را یک شبه همگانی کرد.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
مدیرکل امور مجلس وزارت دادگستری:

بررسی لایحه تامین امنیت و مقابله با خشونت علیه زنان تا ۲ ماه آینده در قوه قضاییه تمام می‌شود

مدیرکل امور مجلس وزارت دادگستری با تاکید بر لزوم تصویب قانون برای مقابله با خشونت علیه زنان، گفت: بررسی لایحه تامین امنیت و مقابله با خشونت علیه زنان تا ۲ ماه آینده در قوه قضاییه تمام می‌شود.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

بطحایی: هیچ کلاسی از ابتدای هفته بدون معلم نمانده است

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد:از ابتدای هفته هیچ کلاسی در کشور بدون معلم نمانده است.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
یک مقام مسئول در سازمان بیمه سلامت :

طرح تحول سلامت باعث افزایش هزینه‌ها شد

حاج محمودی: طرح تحول سلامت اگر چه باعث افزایش هزینه ها شد، لیکن تاثیر بسیار زیادی در کاهش پرداخت از جیب بیماران داشته است. بخش اعظمی از رشد هزینه ها در بیمه سلامت مربوط به بازنگری کتاب ارزش نسبی و نظام پرداختFeefor service است. همزمان ماندگاری پزشکان در بخش دولتی هم اضافه شد و تا سه و نیم برابر هزینه هایمان در بخش بستری افزایش یافت.

۱۹ مهر ۱۳۹۶

با حکم وزیر بهداشت سید محمدهادی ایازی به عنوان دبیر مجمع ملی سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر سید محمدهادی ایازی را به عنوان دبیر مجمع ملی سلامت جمهوری اسلامی ایران منصوب کرد.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران:

سن امید به زندگی در کشور به ۷۶ سال افزایش یافته است

رئیس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در سال های اخیر با کاهش میزان مرگ و میرهای ناشی از بیماری های واگیر، سن امید به زندگی در کشور به ۷۶ سال افزایش یافته است.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
معاون فرهنگي اجتماعي زنان در شوراي عالي:

در کشور ما سن بلوغ به طور چشمگیری کاهش یافته است

روح افزا: در حال حاضر در کشور ما اینترنت بدون کنترل در اختیار افراد زیر ۱۸ سال قرار می‌گیرد. فضای مجازی موجب شده تا محرک‌های گوناگون در جامعه افزایش یابد و سن بلوغ به طور چشمگیری کاهش یافته است. از سوی دیگر با افزایش سن ازدواج مواجهیم و سن ازدواج در کشور در مواردی به بالای ۳۰ سال و ۳۵ سال رسیده است. بدیهی است این فاصله میان سن ازدواج و سن بلوغ می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.

۱۹ مهر ۱۳۹۶
معاون بهداشت وزیر بهداشت:

۷۰درصد مرگ نوزادان بر اثر کم وزنی و تولد زودهنگام رخ می دهد

معاون بهداشت وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: میزان مرگ های نوزادی در کشور کاهش یافته است اما کم وزنی و تولد زودهنگام همچنان دو علت اصلی مرگ نوزادان است که ۷۰ درصد این مرگ ها را رقم می زنند.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان:

رقم نهایی تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان ۱۵ هزار میلیارد تومان است

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: ۱۳ هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان تخلف بانک سرمایه نهایی شد و تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان در حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان است که مجموعاً حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان می‌شود.

۱۸ مهر ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر بهداشت:

هر ایرانی سالانه ۱۰٫۳ بار به سیستم بهداشت و درمان مراجعه سرپایی دارد

قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هر ایرانی به طور متوسط در سال ۱۰٫۳ بار مراجعه سرپایی به سیستم بهداشتی درمانی از قبیل مراجعه به پزشک عمومی، متخصص، بهورز، آزمایشگاه و دیگر موارد دارد.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطحایی: ظرف دو سه هفته آینده مشکل سرپرستی دانشگاه فرهنگیان حل خواهد شد

وزیر آموزش و پرورش از حل مشکل سرپرستی دانشگاه فرهنگیان تا ۳ هفته آینده خبر داد.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

هاشمی: دولت جمهوری اسلامی ایران برای تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای بیماران یک استراتژی ۵ ساله تبیین کرده است

شصت و چهارمین نشست کمیته منطقه ای مدیترانه شرقی سازمان جهانی بهداشت با حضور وزرای بهداشت و نمایندگانی از ۲۲ کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد پایتخت پاکستان برگزار شد.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

ایران و عمان، تفاهم نامه بهداشتی، درمانی و دارویی امضاء کردند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان با «دکتر احمد محمد بن السعیدی» وزیر بهداشت کشور عمان تفاهمنامه بهداشتی، درمانی و دارویی امضاء کردند.

۱۸ مهر ۱۳۹۶

بطحایی: رویکرد ما استقبال از بخش غیردولتی است

وزیر آموزش و پرورش: اگر زمانی استفاده از بخش غیردولتی، یک انتخاب بود امروز دیگر یک انتخاب نیست و اگر ما نتوانیم این بخش را ترغیب به مشارکت کنیم، نمی‌توانیم به اهداف خود برسیم. ما باید مسیر و بستر بخش غیردولتی را هموار کنیم و رویکرد ما استقبال از بخش غیردولتی است و امیدواریم نرخ مشارکت غیردولتی در بخش مهارتی را افزایش دهیم.