۲۸ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

بیمه رایگان به‌هیچ‌وجه حذف نخواهد شد

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور با اشاره به کمبود بودجه سال جاری در سازمان بیمه سلامت گفت: بودجه در نظر گرفته‌شده برای ما ده هزار میلیارد تومان است که حدود چهار هزار میلیارد تومان کمتر از بودجه موردنیاز سالانه ماست.

۲۸ تیر ۱۳۹۷
معاون فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت:

توافق‌نامه همکاری با وزارت بهداشت برای رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری امضا شد

معاون آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان بیمه سلامت از امضای توافق‌نامه همکاری تخصصی بین وزارت بهداشت و سازمان متبوعش برای رسیدگی الکترونیکی اسناد بستری بصورت پایلوت در استان اصفهان خبر داد.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
وزیر بهداشت:

فهرست شرکت‌هایی که برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی ارز دولتی دریافت کردند، به وزارت بهداشت اعلام شود

وزیر بهداشت در نامه ای به رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و در راستای شفاف سازی فرآیند تخصیص ارز سیستم بانکی، از وی خواست تا فهرست شرکت ها و افرادی که در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، از بانک های عامل ارز دریافت کردند را برای اعلام عمومی به این وزارتخانه اعلام کند.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل امور زنان استانداری خوزستان:

طرح تشکیل پارلمان زنان خوزستان در کارگروه زنان و خانواده تصویب شد

طرح تشکیل پارلمان زنان خوزستان در کارگروه زنان و خانواده این استان تصویب شد.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرعامل بیمه سلامت ایران:

زمینه توسعه خدمات الکترونیک مهیا شده است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: در حال حاضر بیمه سلامت بیش از ۳ هزار میلیارد تومان کسری بودجه و ۷ هزار میلیارد تومان بدهی زیان انباشته دارد که با کمک دولت باید آن را تامین کنیم.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

زیرساخت‌های لازم برای تولید تمامی داروها در کشور فراهم شود

هاشمی:‌ با توجه به اینکه کیفیت برخی اقلام دارویی خارجی با نمونه داخلی آن قابل‌مقایسه نیست، برای برخی بیماری‌های صعب‌العلاج باید از این داروها استفاده کرد، اما به‌طورکلی در طی چند سال گذشته داروهای ایرانی باکیفیتی تولید شده که خوشبختانه بارها در روند درمان نتیجه‌بخش بودند. البته بحث درمان را نمی‌توان با مذاکره و قیاس داروهای ایرانی و خارجی مورد بررسی قرار داد، از سوی دیگر ما انتظار داریم که زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های لازم برای تولید تمامی داروها در کشور فراهم شود.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت:‌

برنامه‌ریزی برای تأمین به‌موقع تجهیزات پزشکی در رأس برنامه‌های وزارت بهداشت قرار دارد

مشاور وزیر بهداشت و مدیرکل تجهیزات پزشکی با بیان اینکه پروتزهای زانو و لگن افزایش قیمت نداشته اند، گفت: مراکز درمانی مانند گذشته، پروتزهای زانو را در اختیار داشته و بیماران از این لحاظ با مشکلی روبرو نیستند.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت:

پرونده الکترونیک رکن اصلی اقدامات اصلاحی نظام سلامت است

معاون برنامه‌ریزی راهبردی و هماهنگی وزارت بهداشت پرونده الکترونیک را رکن اصلی اقدامات اصلاحی نظام سلامت دانست.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

دردسرهای دیرکرد بیمه مانع بیمه شدن ویزیت پزشکان است

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه بیماراورژانسی برای ویزیت نیازی به دفترچه ندارد،گفت: دردسرهای دیر کرد بهای ویزیت مانع تعامل برخی از پزشکان سرشناس بابیمه است.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

پزشکان تا حد ممکن داروهای داخلی تجویز کنند

هاشمی:‌ اگر در بستر زمان دارویی در داخل تولید و کیفیت خود را اثبات کرد، باید در مقایسه با داروهای خارجی به میزان بیشتری استفاده شده و پزشکان باید این دارو را برای بیماران در نسخه‌ها تجویز کنند؛ بنابراین پزشکان هیچ‌گاه به دنبال تحمیل هزینه به بیمار نبوده و تنها کسب نتیجه بهتر برای درمان مدنظر آن‌ها قرار دارد.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
معاون توسعه پیشگیری بهزیستی کشور:

مراکز مشاوره برای مطلقه‌های در آستانه ازدواج مجدد راه‌اندازی شده است

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: ۵۵۰۰ تیم سیار در قالب طرح «اجتماع‌محور» در محلات کشور مستقر شده‌اند تا پیشگیری اولیه از اعتیاد انجام شود.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تشکیل داروخانه‌های زنجیره‌ای کارشناسی شده نیست

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه تشکیل داروخانه‌های زنجیره ای کارشناسی شده نیست،گفت: ایجاد داروخانه ها بدون رعایت حد فاصل استاندارد منطقی نیست.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو شورای فرهنگی و اجتماعی زنان:

مطالبه رهبری در خصوص ستاد فراقوه‌ای زنان روی زمین مانده است

عضو شورای فرهنگی اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب برای تشکیل مرکز فراقوه‌ای زنان اظهار کرد: متاسفانه با گذشت ۵ سال از تشکیل شورای عالی زنان، دولت حتی یک جلسه هم در این خصوص تشکیل نداده است.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

جدی‌ترین مشکل زنان سرپرست خانوار اشتغال است

عزیزی: زنان سرپرست خانوار با مشکلات متنوعی مواجه هستند که جدی‌ترین آن را باید اشتغال و ضعف در کسب درآمد دانست؛ زیرا با وجود سیاست‌هایی که برای توان‌افزایی این بانوان صورت گرفته، اغلب آن‌ها برای تشکیل و تداوم اشتغال خود با مشکل مواجه‌اند، چنان‌که به دلیل نبود پشتوانه و ضامن معتبر امکان دریافت تسهیلات تعریف‌شده را ندارند درحالی‌که این تسهیلات با سودهای اندک ۴ تا ۶ درصد می‌تواند فرصت مناسبی برای ایجاد کسب‌وکار باشد. به‌هرحال برای رفع این معضل دولت و نهادهای حمایتی می‌توانند ضمانت این زنان را بر عهده بگیرند.

۲۷ تیر ۱۳۹۷
وزیر ورزش و جوانان:

پرداخت تسهیلات ازدواج در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۲ رشد چهار برابری داشته است

وزیر ورزش و جوانان گفت: ۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات ازدواج سال گذشته در کشور پرداخت شده است که در مقاسه با سال ٩٢ رشد چهار برابری را نشان می‌دهد.