۱۷ اسفند ۱۳۹۵

طرح تحول و بدهی‌های دولت کمر بیمارستان‌ها را شکست

در حالی جراحی‌های غیراورژانس در برخی از بیمارستان‌های کشور به دلیل نبود تجهیزات و مشکلات مالی متوقف شده است که وزارت بهداشت از سال‌ها قبل یکی از سهام داران بزرگ پالایشگاه نفت اصفهان بوده ولی تاکنون یک ریال از این سهام را برای رفع مشکلات واگذار نکرده است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
نماینده مجلس مطرح کرد:

سنگ‌اندازی موسسات کنکور به کیفی‌سازی دانش‌آموزان

عضو کمیسیون آموزش و پرورش مجلس اعتقاد دارد برخی موسسات آموزشی کنکور به دلیل کسب درآمدهای کلان موافق با حذف این آزمون نیستند و نسبت به قانون اعمال معدل در کنکور سنگ اندازی می‌کنند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

بیمه درمان کارگری جدا نشود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به دستور صریح رئیس جمهور و مصوبه اخیر مجلس در خصوص نشان دار شدن سهم درمان کارگری تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی مکلف است سهم درمان کارگری را جدا کند، اما اگر بیمه درمان کارگری جدا نشود، مجازات در انتظار قانون شکنان خواهد بود.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

طرح تحول سلامت حجم و فشار کاری پزشکان را افزایش داده است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ناگفته نماند که بروز خطای پزشکی در کشور نمی‌تواند دور از ذهن باشد چراکه با آغاز طرح تحول سلامت حجم و فشار کاری پزشکان نیز افزایش یافته است که همین امر سبب شده تا ضریب خطاها افزایش یابد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
رئيس كميسيون بهداشت و درمان مجلس‌ مطرح کرد؛

اشتباه استراتژیکی که بر طرح تحول سلامت سایه انداخت

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس‌ با بیان اینکه:«اگر از من بپرسید به‌عنوان کارشناس طرح تحول سلامت کدام قسمت این طرح به کشور لطمه زده، یکی به چالش‌هایی که اعتماد بین پزشک و بیمار را مخدوش کرده اشاره می‌کنم و موضوع دیگر را سامانه ۱۶۹۰می‌دانم که مردم را تشویق کند ‌از اطبا شکایت کنند» گفت:« پزشک امین مردم است. باید کاری کنیم مریض به دکتر اعتماد کند. همه به‌هم بدبین شده‌اند.»

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
انجمن علمی دانشگاه الزهرا (س) برگزار می کند:

نشست بررسی جامعه شناختی و حقوقی حادثه پلاسکو

انجمن علمی دانشجویی حقوق و علوم اجتماعی با همکاری گروه علوم اجتماعی و حقوق دانشگاه ازهرا (س) سومین نشست از سری نشست های تازه های حقوق با موضوع «بررسی جامعه شناختی و حقوقی حادثه پلاسکو» رابرگزار می کند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

وزارت بهداشت با منتقدان طرح تحول سلامت برخورد بدی کرد

وزیر سابق بهداشت گفت: افرادی بودند که سابقه کار در وزارت بهداشت داشتند و می‌توانستند درباره طرح تحول سلامت کمک فکری کنند اما از آنها استقبالی نشد و در حقیقت رانده شدند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
رییس سازمان نوسازی مدارس:

اختصاص پنج درصد عوارض شهرداری‌ها برای بازسازی مدارس کافی نیست

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: دریافت تنها پنج درصد عوارض شهری در سطح کشور، با هزینه های جاری، بازسازی و تعمیرات مدارس و فضاهای آموزشی به هیچ وجه همخوانی ندارد و کافی نیست.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

انعطاف آموزش و پرورش در برابر پیشنهادات محیط زیست برای اصلاح تقویم آموزشی

«مرتضی رحمانی‌موحد» از انعطاف وزارت آموزش و پرورش نسبت به تعطیلات زمستانی خبر داد و تثبیت و یکسان‌سازی ۴ روز تعطیلی در نوروز مطابق تقویم رسمی کشور را پیشنهاد کرد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

حل مشکل تخصیص سرانه مدارس در گرو دخل و خرج صحیح آموزش و پرورش

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش مجلس حل مشکل سرانه مدارس را منوط به مدیریت منابع دانست و گفت: ضرروی است دیوان محاسبات نحوه دخل و خرج بودجه‌های آموزش و پرورش را بررسی کند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

تداوم طرح رتبه‌بندی معلمان برای سال‌های آینده

مدیر کل امور اداری و تسهیلات وزارت آموزش و پرورش از تداوم در رتبه‌بندی معلمان برای سال‌های آینده خبر داد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

منطقه‌ای شدن اهداف درسی در راستای بوجود آمدن تلاش دانش آموزان برای توسعه محیط زندگی خود

وزیر آموزش و پرورش گفت: برای رفاه معلمان برنامه‌هایی داریم که زمانی که به نتیجه رسید همه را از آن مطلع خواهیم کرد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

انتقاد رئیس سازمان مدارس غیر دولتی از دیدگاه نادرست برخی والدین در انتخاب رشته دانش آموزان

رئیس سازمان مدارس غیردولتی با تاکید به آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش از دیدگاه نادرست برخی والدین نسبت به این امر انتقاد کرد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵
سرپرست دانشگاه فرهنگیان:

ساختار جدید مدیریت‌های استانی بدون تفویض احتیار تبدیل به رخدادی پوچ و بی اثر خواهد شد

دکتر مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در نشست آموزشی و تخصصی مسئولان طرح و برنامه، امور مالی و مسئولان منابع انسانی و امور عمومی پردیس ها و مراکز سراسر کشور ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع همکاران معاونت طرح و برنامه و توسعه منابع نگاه به مسائل از دو جنبه قوت ها و ضعف ها را نیاز اعتلا و پیشرفت سازمان دانست و گفت: این نگاه متوازن همکاران در طرح دیدگاه هایشان نشان از پختگی در برخورد با مسائل دارد که در بررسی ها نیمه پر و خالی لیوان را توامان می بینند.

۱۶ اسفند ۱۳۹۵

احداث بیش از ۶ هزار پروژه آموزشی و پرورشی با ۳۴ هزار کلاس درس در سال‌های اخیر

رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گفت: ۳۴ هزار و ۶۷۵ کلاس درس درقالب ۶ هزار و ۲۴۱ پروژه در دولت یازدهم احداث و تحویل وزارت آموزش وپرورش شده است.