۱ خرداد ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

جای خالی حمایت بیمه‌ای از زوج‌های نابارور در بودجه ۹۶

بهروز بنیادی: عدم حمایت بیمه‌ها از بسیاری از داروها و پرتکل‌های درمانی زوج‌های نابارور سبب بروز مشکلاتی شده که امیدواریم تا پایان سال ۹۶ ضمن برنامه‌ریزی مدون تحت پوشش بیمه قرار گیرند، در این صورت کمک بزرگی به زوج‌های نابارور می‌شود. همچنین وزارت بهداشت و درمان باید نسبت به ارائه خدمات به این گروه از افراد با هزینه کمتر می تواند گام موثری بردارد.

۱ خرداد ۱۳۹۶
دبیر اجرایی بیستمین کنگره انجمن اورولوژی ایران:

هیچ نیازی به اعزام برای درمان ناباروری به خارج از کشور نداریم

محمدعلی زرگر: درمان ناباروری در مردان در کشور به خوبی انجام می شود و در حال حاضر هیچ نیازی به اعزام برای درمان ناباروری به خارج از کشور نداریم، بطوریکه جدیدترین روش های درمانی در مراکز تولید مثل در اقصی نقاط کشورمان انجام می شود.

۱ خرداد ۱۳۹۶
گزارش//

تاکید سند ۲۰۳۰ بر تساوی جنسی و آموزش‌های جامع جنسی

گزارش// در دراهکار۴٫۷ آمده است: تدوین سیاست‌ها و برنامه‌هایی برای ترویج آموزش برای توسعه پایدار و آموزش شهروندی و ادغام آنها در آموزش‌های رسمی، غیررسمی و آزاد. انجام این کار از طریق اصلاح نظام آموزشی، آموزش معلمان اصلاح مواد درسی و حمایت های آموزشی امکان پذیر می‌شود. اجرای برنامه اقدام جهانی آموزش برای توسعه پایدار و موضوع‌هایی از قبیل حقوق بشر، تساوی جنسیتی، بهداشت، آموزش‌های جامع جنسی (تنظیم خانواده)، تغییر اقلیم، معیشت‌های پایدار و شهروندی، مسئولانه و پویا نیز مشمول مورد یاد شده می‌شود.

۱ خرداد ۱۳۹۶
گزارش//

تهیه جهیزیه برای دختران و زنان سرپرست خانواده

گزارش// کمیته امداد امام خمینی (ره) از سال ۷۰، طرحی را برای کمک به ازدواج دختران و پسران نیازمند اجرایی کرده است که علاوه بر پرداخت کمک هزینه ازدواج و جهیزیه به پسران و دختران تحت پوشش، خدماتی را نیز به زنان سرپرست خانوار جهت ازدواج مجدد ارائه می‌کند.

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
یوسفیان ملا خبر داد:

استفاده زمین خواران از اهرم های قانونی برای زمین خواری

عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه زمین خواری درطی ۳ سال گذشته متوقف شده است،گفت: برخی با راهکارهای قانونی اقدام به زمین خواری می کنند.

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۶
گزارش//

نشست تخصصی زن، صلح و ایثار، برگزار می‌شود

نشست تخصصی برگزاری نشست تخصصی زن، صلح و ایثار با همکاری دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه، کمیسیون ملی یونسکو-ایران و مجمع جهانی زنان ایثارگر دوستدار صلح در تاریخ ۱ خرداد ۱۳۹۶، ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ در دانشکده روابط بین‌الملل وزارت امور خارجه برگزار می شود.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶
برای نخستین بار در کشور

راه اندازی مرکز داوری خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی به منظور حل اختلافات صنعتکاران

مرکز داوری و میانجیگری خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی روز دوشنبه ، برای نخستین بار در کشور در مراسمی در محل این خانه با حضور مسئولان راه اندازی شد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
با اعلام معاون آموزشی دانشگاه؛

رشته‌های جدید کارشناسی ارشد در دانشگاه فرهنگیان ایجاد می‌شود

موسی‌پور، معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان: یکی از سیاست‌هایی که دانشگاه در نظر دارد بحث توسعه تحصیلات تکمیلی بوده و در مناطقی که این امکان وجود داشته باشد در جهت ایجاد رشته‌های جدید تلاش می‌کنیم. رشته مطالعات تربیت معلم در ایران سابقه‌ای ندارد و قصد داریم این دوره را برای مقطع کارشناسی ارشد طراحی کنیم، همچنین سیاست‌گذاری آموزشی، اقتصاد آموزش و پرورش از دیگر رشته‌هایی است که تاکنون در دانشگاه‌های علوم تربیتی وجود نداشته و قصد داریم در دانشگاه فرهنگیان این رشته‌ها را برای مقطع کارشناسی ارشد راه‌اندازی کنیم.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
عضو هیأت مدیره انجمن مشاوره ایران:

نظام جامع هدایت تحصیلی بدون رعایت مقدمات اجرایی شد

فولادی، عضو هیأت مدیره انجمن مشاوره ایران: سند تحول بنیادین مجموعه راهکارهایی را مطرح کرده است که در بحث هدایت تحصیلی قبل از اینکه زیرساخت‌های مطرح در سند فراهم شود این کار را آغاز کردند. چون زیرساخت‌ها بر اساس سند تحول فراهم نشد ناگهان مشاوره‌های مدارس از متوسطه دوم به متوسطه اول منتقل شدند و چالش‌های فراوانی برای آنها ایجاد شد. مشاوران نمی‌دانستند که کاری که انجام می‌دهند، نتیجه‌اش چه خواهد بود. مشاور متخصص که رشته‌اش مشاوره باشد، در دوره ۶ سال اول ابتدایی حضور ندارد در حالی که سند تحول بنیادین هدایت تحصیلی را به سابقه ۶ ساله تحصیلی منوط کرده است.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

پیش‌بینی ۵۴ میلیارد تومان ردیف تجهیزاتی برای هنرستان‌ها در بودجه ۹۶

حسینی مقدم، مدیرکل دفتر آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای وزارت آموزش و پرورش: حدود ۵۴ میلیارد تومان ‌ردیف تجهیزاتی برای هنرستان‌ها در بودجه ۹۶ پیش‌بینی شده است، همچنین یک محل اعتباری از محل دودرصد از درآمد حاصل از فروش گاز برای تجهیزات هنرستان‌ها دیده شده و یک ردیف اعتباری نیز امسال دیده شده که از محل صندوق توسعه ملی برای تجهیز هنرستان‌ها در نظر گرفته شده است. ۶۲ درصد از دانش آموزان هنرستان‌های کشور پسر و ۳۸ درصد دختر هستند.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

تشکیل پرونده الکترونیک برای دانش‌آموزان پایه‌های هفتم و هشتم از سال تحصیلی۹۷-۹۶

شکوهی، مدیر کل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش: اینکه برای مقطع ابتدایی باید مشاور داشته باشیم یا حداقل به معلمان در حوزه مشاوره آشنایی و آموزش بدهیم، از اهدافی است که تاکنون محقق نشده است. از ابتدای امسال پرونده الکترونیک برای همه دانش‌آموزان پایه نهم تشکیل شد. از سال تحصیلی ۹۷-۹۶ این پرونده برای دانش‌آموزان پایه‌های هفتم و هشتم و سال بعد از آن برای دانش‌آموزان ابتدایی تشکیل خواهد شد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

مخالفت معاون آموزش ابتدایی با نخبه پروری و جداسازی دانش آموزان

حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: با نخبه پروری وجداسازی دانش آموزان مخالفیم و در تلاش هستیم که عدالت آموزشی را برای تمامی دانش آموزان کشور فراهم کنیم. اصلاح ساختار بودجه، تخصیص تجهیزات متناسب با فعالیت مدارس ابتدایی ، افزایش سرانه و اعتبار متناسب با شرایط مدارس از اولویت های معاونت ابتدایی است.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

فعالیت ۹۰۰ هزار پیش دبستانی در مناطق محروم/رشدِ ۵۱ درصدیِ آموزش عشایر

فضلی، مدیر کل آموزش پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش: در سال تحصیلی جاری (۹۶ – ۹۵) تعداد بچه‌های تحتِ آموزشِ پیش‌دبستانیِ عشایر ۱۳ هزار و ۷۲۳ نفر بود که در مقایسه با ۹ هزار و ۸۵ نفرِ سال قبل (۹۵ – ۹۴)، شاهد رشدِ ۵۱ درصدیِ میزان آموزش هستیم، این درحالی است که در سال تحصیلی ۹۴- ۹۳ حدود ۸ هزار و در سال ۹۳ – ۹۲ تقریباً ۷ هزار نوآموزِ پیش دبستانی در مناطق عشایر داشتیم. در مناطقی که مردم غالباً ۲ زبانه هستند، مبنا و اولویت اولِ ما این است که زبان مادری و خرده فرهنگ‌ها مورد احترام قرار بگیرد.

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه تاکید کرد؛

اهمیت و نقش فارغ التحصیلان هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در تولید و اقتصاد

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش: هنرستان های فنی و حرفه ای مهد تحقق پرورش نخبگان مهارتی هستند و پنجه های کارآمد هنرجویان در کنار ذهن های خلاق آن ها، چرخه توسعه کشور را با شتاب بیشتر به حرکت در می آورد. ما چرخه آموزش، تولید و فروش را در هنرستان ها دنبال می کنیم و آنچه در چشم انداز دوم در نظر گرفته شده موضوع کارآفرینی است، در حقیقت خوداشتغالی زمانی محقق می شود که بتوانیم دانش آموز کارآفرین تربیت کنیم .

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

تصحیح الکترونیکی اوراق امتحانات نهایی از شهریور امسال

عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش: در طول سال تحصیلی، معلمان باید همواره ارزشیابی مستمر را به نحو مطلوب انجام دهند زیرا اگر چنین شود، نتایج امتحانات نهایی چنان که باید وشاید ، اثربخش نخواهد بود. تصحیح اوراق امتحانات نهایی به صورت الکترونیکی یکی از برنامه های مرکز سنجش است و برای اولین بار در شهریور سال جاری به صورت پایلوت انجام خواهد شد تا در صورت موفقیت ، کلیه اوراق امتحانات نهایی به صورت الکترونیکی تصحیح شوند