۲۰ آذر ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

خرید کتاب‌های کمک درسی در مقطع ابتدایی ممنوع است

حکیم‌زاده: مجبور کردن خانواده‌ها به خرید کتاب های کمک‌ درسی غیرقانونی است؛ این مسأله به اطلاع مدارس رسیده است و ما بیشترین مشکل را در این زمینه در شهر تهران داریم و سایر شهرستان‌ها همکاری خوبی هم در خصوص کتاب‌های کمک آموزشی و هم امتحانات تستی با ما داشته‌اند. آزمون‌های تستی و چند گزینه‌ای تحت هر عنوانی در مدارس دوره ابتدایی به دلیل تناقض با ارزشیابی کیفی ـ توصیفی ممنوع است و ما از مدارس و خانواده‌ها می‌خواهیم برای جا انداختن این فرهنگ به ما کمک کنند.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران:

آمار دقیقی از مدارس خالی نداریم

مدیرکل نوسازی مدارس استان تهران با بیان اینکه منکر مشکلات مدارس فرسوده سطح تهران نیستیم گفت: مشکلات این مدارس از طریق مرمت و تعمیر رفع می‌شود و اگر زمانی به شرایط بحرانی برسند قطعا به آموزش و پرورش اجازه نمی‌دهیم از این فضاها برای پذیرش دانش‌آموزان استفاده کند.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش:

تراکم بالای کلاس‌ها یکی از عوامل مشق شب زیاد است

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: معلم باید به تکالیف تمام دانش‌آموزان رسیدگی کند و بتواند زمانی برای رسیدگی فرد به فرد اختصاص بدهد اما تراکم بالای کلاس‌های درس مانع انجام این فعالیت‌هاست.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
دبیر کمیسیون آموزش مجلس:

عدم تحرک آموزش و پرورش در صدور مجوز کتب کمک آموزشی صدها میلیارد تومان سود نصیب ناشران می‌کند

دبیر کمیسیون آموزش مجلس گفت: باید مجوزها برای فعالیت کتب کمک آموزشی توسط آموزش و پرورش صادر شود اما این عدم تحرک لازم باعث ایجاد مافیا شده و سالانه صدها میلیارد تومان سود به این بنگاه‌های اقتصادی وارد می‌شود.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزیر آموزش و پرورش:

شورای عالی پیگیر رتبه‌بندی معلمان است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش از تشکیل کمیته شیر خبر داد و گفت: با جدیت تمام پیگیر مسئله شیر مدارس هستیم تا در اسرع وقت این مهم عملیاتی شود، ‌چرا که تجربه نشان می‌دهد توزیع شیر به ویژه در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اثرات بسیار مثبتی را در پی داشته است.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزیر آموزش و پرورش:

ساختار آموزش‌ و پرورش چابک نیست

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: ساختار آموزش‌ و پرورش سنگین است؛ هیچ منطقی وجود ندارد که ۷۳۰ منطقه آموزشی را تجهیز کنیم.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
عضو کمسیون فرهنگی:

ستاد ملی زن و خانواده باید تشکیل شود تا شاخص‌های مدنظر در ماده ۱۰۱ برنامه ششم توسعه عملی شود

باوجود وعده‌های مکرر معاونت زنان و خانواده از سال ۹۲ تاکنون در خصوص برگزاری جلسات ستاد ملی زن و خانواده، هنوز جلسات این ستاد تشکیل نشده است، به همین منظور جمعی از نمایندگان مجلس پیگیری این موضوع را از رئیس‌جمهور خواستار شدند.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
سخنگوی سازمان ثبت احوال:

زنان ایرانی برای ازدواج با اتباع خارجی باید مجوز بگیرند

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت :همه زنان ایرانی که با اتباع خارجی ازدواج می کنند ،حتما باید از استانداری ها مجوز یا پروانه ازدواج با اتباع خارجی را بگیرند .

۲۰ آذر ۱۳۹۶

در لایحه بودجه سال ۹۷ وام ازدواج ۱۰ میلیون تومان پیشنهاد شد

دولت در لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور سقف وام ازدواج برای هریک از زوجین را همان ۱۰میلیون تومان فعلی پیشنهاد کرده است.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت:

باید بخش غیردولتی را در ساخت، تجهیز و اداره بیمارستان‌ها به کار گرفت

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: باید بخش خصوصی را در ساخت و تجهیز و اداره بیمارستان ها به کار گرفت، زیرا منابع دولتی کافی نیستند.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس:

باید به اجرای سیاست‌هایی رو بیاوریم که به‌صرفه‌جویی منجر می‌شود

درحالی‌که به نظر می‌رسد وزارت بهداشت برای ادامه اجرای طرح تحول سلامت به اعتبار نیاز دارد، نماینده‌های مجلس از عدم افزایش بودجه بخش بهداشت و درمان می‌گویند.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
معاون درمان وزارت بهداشت:

۸۰ درصد از بودجه سلامت در بیمارستان‌ها صرف می‌شود

جان بابایى از هزینه شدن ٨٠ درصد از منابع سلامت در بیمارستان‌ها خبر داد.

۲۰ آذر ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

مشکلات طرح تحول، نبود منابع پایدار است

وزیر بهداشت در جلسه مشترکی با نماینگان مجلس از آنان خواست در مورد اعتبارات طرح تحول سلامت و پایداری منابع آن تصمیم مناسبی را اتخاذ کنند و گفت: برخی مسئولان تنها وضعیت کلان شهرها را می‌بینند این در حالی است که در روستاها و مناطق مرزی مشکلات زیاد است.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت:

طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت از دستور کار کمیسیون بهداشت خارج شد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: با رای نمایندگان دو طرح تامین اجتماعی همگانی و افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور حذف شدند.

۱۹ آذر ۱۳۹۶
سخنگوی کمسیون بهداشت:

طرح تامین اجتماعی همگانی از دستور کار کمسیون بهداشت خارج شد

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان گفت: با رای نمایندگان دو طرح تامین اجتماعی همگانی و افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور در نشست امروز کمیسیون حذف شدند.