۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس کل بیمه مرکزی:

اجرای ۳ وظیفه حمایتی، هدایتی و نظارتی اولویت اصلی بیمه مرکزی است

همتی: ما باید شرایط را به سمتی ببریم که هر سه بعد وظایف حاکمیتی یعنی حمایت، هدایت و نظارت را اجرا کنیم چرا که من به آینده صنعت بیمه اعتماد دارم و با مدیران خوبی که دارد ایمان دارم در کوتاهترین زمان ممکن به وضعیت مطلوب میرسد کما اینکه پرداخت خسارت حوادث متعدد اخیر خود نشانگر توانایی صنعت بیمه بود.

۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

مصرف خمیر مرغ در سوسیس و کالباس نیازمند ارائه دلائل مسئولان است

کیان‌پور: تناقض در مصرف خمیر مرغ در سوسیس و کالباس شهروندان را نگران کرده است، نباید به بهانه‌های همچون کاهش هزینه تولید مواد بی‌کیفیت غذایی را روانه بازارکرد. اگر مقرر است که خمیر مرغ در سوسیس و کالباس ممنوعیت نداشته باشد، پس الزامی است، مسئولان ذی ربط دلایل منطقی، بهداشتی و محکمه پسندی در این راستا ارائه دهند.

۱ تیر ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

تصویب مراقبت‌های پرستاری در منزل گامی جدی در اشتغالزایی پرستاران محسوب می شود

امینی فرد: تصویب مراقبت های پرستاری در منزل از سوی هیات دولت از لحاظ اقتصادی برای بیماران و کشور مقرون به صرفه بوده و از سویی مسائل فرهنگی و عاطفی را پوشش و به اشتغال زایی قشر پرستاری کمک می کند؛ در واقع مردم، قشر پرستاران و ارائه کنندگان خدمات بهداشتی و درمانی از مزایای این مصوبه بهره مند می شوند.

۱ تیر ۱۳۹۶
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

جلوگیری از فرسودگی تجهیزات پزشکی به مدیریت منابع درحوزه سلامت می‌انجامد

همتی: برای جلوگیری از کاهش اعتبارات و منابع حوزه سلامت و صرفه جویی در آن باید از فرسودگی تجهیزات پزشکی جلوگیری کرد، متاسفانه فرسودگی و از کارافتادگی تجهیزات پزشکی منابع حوزه سلامت را کاهش داده و آن طور که باید و شاید نمی توان ازمنابع در روند درمانی بیماران استفاده کرد، بنابراین باید اقداماتی را درجهت بهینه کردن کارکرد دستگاه ها و تجهیزات پزشکی درصرفه جویی منابع حوزه سلامت انجام داد.

۱ تیر ۱۳۹۶

تشکیل پرونده فنی الکترونیک بیمه‌شدگان از توفیقات سازمان تامین اجتماعی در دولت یازدهم است

تشکیل پرونده فنی الکترونیک بیمه‌شدگان از توفیقات سازمان تامین اجتماعی در دولت یازدهم است که بر این اساس با توجه به افزایش چشمگیر تعداد بیمه‌شدگان و تنوع خدمات قابل ارائه به آنان و لزوم تسریع و تسهیل در ارائه خدمت به مخاطبین، صرفه‌جویی در هزینه‌ها، حفظ امنیت اطلاعات و اطمینان از نحوه نگهداری مدارک و اسناد دریافتی، تشکیل پرونده فنی الکترونیک بیمه‌شدگان، با جدیت در دستور کار این سازمان قرارگرفت.

۱ تیر ۱۳۹۶
سرپرست دفتر بیمه‌های سلامت وزارت تعاون:

صاحبان دفترچه بیمه سلامت همگانی مشمول پرداخت حق بیمه مشخص شدند

میکاییلی: برقراری بیمه برای آحاد افراد فاقد بیمه یکی از بسته های طرح تحول سلامت بود که سه سال گذشته اجرایی شد و بر اساس آن هرشخصی درخواست بیمه داشت می‌توانست بدون پرداخت هیچگونه هزینه‌ای، دفترچه بیمه دریافت کند و بررسی در زمینه برخورداری و تمکن مالی افراد صورت نمی‌گرفت و در واقع حق بیمه مردم را دولت تقبل می‌کرد.

۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس شورای عالی سازمان نظام پرستاری:

از طریق تاسیس مراکز ارائه خدمات پرستاری در منزل خدمت موثر به مردم تداوم می‌یابد

زاهد:تاسیس مراکز مشاوره و ارائه خدمات پرستاری در منزل به این معنی است که ارائه خدمات درمانی و مراقبتی توسط افرادی آگاه به علم مراقبت و با سلاح مهارت با توجه به نیاز و مطالبه مردم و حل مشکلات فردی و اجتماعی به آنان ارائه شود.

۱ تیر ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

«دریافت وجه» هنگام ثبت‌نام از دانش‌آموزان برخلاف «قانون اساسی» است

عبادی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی: برابر قانون اساسی، آموزش و پرورش در کشور رایگان است؛ یعنی دولت مؤظف است به صورت رایگان آموزش و پرورش را در اختیار مردم قرار دهد. دریافت هرگونه وجه در مدارس دولتی از دانش‌آموزان برخلاف قانون اساسی است؛مگر کسی به صورت اختیاری قصد کمک به مجلس را داشته باشد، اما هیچ کس اجازه ندارد از مردم به خاطر ثبت‌نام، وجهی دریافت کند. متأسفانه به دلیل اینکه نظارت خوبی در این خصوص وجود ندارد، هر ساله هنگام ثبت‌نام در مدارس، گرفتار موضوع دریافت وجه از اولیای دانش‌آموزان هستیم

۱ تیر ۱۳۹۶

برگزاری هدایت تحصیلی به صورت اینترنتی

فیض، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: آزمون رغبت و استعداد اغلب دانش آموزان انجام شده همچنین نظر خانواده ها و معلمان در حال اتمام است که پس از پایان اجرای سایر مراحل را در دستور کار قرار خواهیم داد. امسال برای اولین بار طرح هدایت تحصیلی اینترنتی انجام می شود که امکان دارد با مشکلاتی مواجه شود اما جهت رفع آن تلاش می کنیم.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

«علیرضا کمرئی» ، «سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات» شد

طی حکمی از سوی وزیر آموزش و پرورش ، «علیرضا کمرئی» به عنوان «سرپرست اداره کل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات» منصوب شد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶
با حکم وزیر آموزش‌وپرورش؛

مدیرکل آموزش‌ و پرورش تهران تغییر کرد

با حکم صادر شده از سوی فخرالدین دانش آشتیانی وزیر آموزش‌وپرورش، عباسعلی باقری مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران شد.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶

ربیعی: تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی پنج درصد افزایش یافت

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی: صویب پنج درصد رشد تعرفه با توجه به بودجه پیش بینی شده در سال ۱۳۹۶ ، باعث کاهش پرداخت از جیب مردم، افزایش دسترسی بیمه شدگان به خدمات سلامت می شود. با این مصوبه تحمل هزینه های ناشی از رشد تعرفه ها بعهده سازمان های بیمه گر پایه خواهد بود.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶
دبیر انجمن داروسازان ایران:

داروخانه محل تشویق مردم به خرید و مصرف دارو نیست

سجادی: داروخانه محل تشویق مردم به افزایش خرید و مصرف دارو نیست که بخواهیم نگاه رقابتی به آن داشته باشیم. همه دنیا مشوق‌های ایجاد رقابت ناسالم در حوزه دارو را کاهش می‌دهند. چرا که معتقدند تشدید رقابت، به تحمیل رقابت ناسالم در فضای داروخانه‌ها منجر می‌شود. آن وقت در کشور ما، شورای رقابت به فکر رقابت‌پذیر کردن تاسیس و راه‌اندازی داروخانه‌ها است.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶
یک مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

کسری منابع طرح تحول سلامت علت اصلی افزایش فرانشیز خدمات بستری در بیمارستان‌ها است

میکاییلی: افزایش فرانشیز و میزان پرداختی از جیب مردم در بخش بستری پیشنهادی است که از سوی وزارت بهداشت به هیئت دولت ارسال شده بود و علت اصلی آن کسری منابع طرح تحول سلامت و نبود منابع برای تامین منابع مالی، کاهش چهار درصد و دو درصدی فرانشیز بود که در گذشته رخ داده بود.

۳۱ خرداد ۱۳۹۶
رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران:

عدم تعادل بین هزینه‌ها و درآمد پزشکان، باعث شده تا گاهی اوقات، عطای کار طبابت را به لقایش ببخشند و سراغ کار دیگری بروند

خسرونیا: در حالی که مالیات پزشکان در طول دو سه سال اخیر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ درصد افزایش یافته است، رشد ۵ درصدی تعرفه آن هم برای برخی رشته های پزشکی، نمی تواند منصفانه باشد. در حال حاضر متخصصین داخلی، پزشکان عمومی، پزشکان اطفال و برخی حرف پزشکی، از تعرفه های پایینی برخوردارند که حتی مخارج مطب را هم تامین نمی کند. عدم تعادل بین هزینه ها و درآمد پزشکان، باعث شده تا گاهی اوقات، عطای کار طبابت را به لقایش ببخشند و سراغ کار دیگری بروند.