۲۹ فروردین ۱۳۹۶

تاکید بر خلاقیت و ابتکار مدیران با ارسال بخشنامه‌های کمتر به مدارس

حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش: تلاش شده تا وزارت بخشنامه‌های کمتری به مدارس ارسال و بر خلاقیت، نوآوری و ابتکار مدیران مدارس تاکید کند. با تعامل سایر دستگاه‌ها برنامه‌های مختلفی در دست اجراست و نوع تعامل مثبت دستگاه تعلیم و تربیت در پیشبرد اهداف غیر قابل انکار است. تشکل‌های دانش آموزی ظرفیت بالقوه‌ای برای توسعه ورزش در مدارس هستند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
در دیدار کمیسیون برنامه مجلس با وزیر بهداشت مطرح شد:

ضرورت پیش‌بینی منابع پایدار برای تداوم طرح تحول سلامت

کاظمی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی از دیدار جمعی از اعضای این کمیسیون با وزیر و معاونین وزارت بهداشت خبر داد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
معاون درمان وزارت بهداشت اعلام کرد؛

حفاظت مالی از ۲۳ میلیون بیمار بستری از ابتدای طرح تحول سلامت

آقاجانی، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: ۲۳ میلیون بیمار در حوزه بستری از ابتدای اجرای طرح تحول سلامت تا پایان سال گذشته، مورد حفاظت مالی قرار گرفتند و بیش از یک و نیم میلیون زایمان طبیعی رایگان در کشور انجام شد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
در برنامه «مناظره شبکه یک» مطرح شد

تجمیع بیمه‌ها به نفع کارگران کشور نیست

در برنامه مناظره‌ شبکه یک سیما، قاضی پور نائب رئیس فراکسیون کارگری مجلس به عنوان مخالف تجمیع بیمه‌ها و قربانی نائب رئیس فراکسیون مجلس بعنوان موافق تجمیع به مناظره پرداختند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
در نشست سخنگوی وزارت بهداشت مطرح شد؛

بدهی ۹ هزار میلیارد تومانی دولت به نظام سلامت

حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت گفت: برای سازمان تأمین اجتماعی ۵۷۳۸ میلیارد تومان اسناد ارسال کردیم که یک هزار و ۶۰۷ میلیارد تومان آن را دریافت کردیم و ۴۱۳۰ میلیارد را دریافت نکرده‌ایم که به طور کلی از مجموع اسناد ارائه شده به ۴ سازمان بیمه‌گر اصلی ۵۰۱۷ میلیارد تومان گرفته‌ایم و ۹۰۹۱ میلیارد تومان را دریافت نکرده‌ایم.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
نایب رئیس کمیسیون بهداشت؛

تجمیع بیمه ها به نفع کارگران بود

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: تجمیع بیمه ها می توانست به نفع کارگران باشد تا بدانند پولی که بابت درمان هر ماه از جیب پرداخت می کنند، کجا هزینه می شود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
قائم مقام وزیر بهداشت:

ایران در ۹۸ قلم کالای پزشکی خودکفا شد

حریرچی، قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران در ۹۸ قلم کالای پزشکی مانند مانیتور و صافی دیالیز خودکفا شده است.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

بررسی نواقص طرح رتبه‌بندی فرهنگیان در مجلس/ اجرای نظام هماهنگ پرداخت برای معلمان در آینده‌ای نزدیک

بیرانوندی، رییس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس: موضوع مطالبه فرهنگیان در خصوص بهبود وضعیت معیشتی و حقوقی به صورت متناوب در سال‌های گذشته مطرح شده بود که در این راستا وزارت آموزش و پرورش در سال گذشته اقدام به اجرای فاز اول طرح رتبه‌بندی معلمان کرده است تا برخی از مشکلات برطرف شود. در آینده‌ای نزدیک وزارت آموزش و پرورش باید نسبت به اجرای فاز دوم در قالب نظام هماهنگ پرداخت اقدام کند. در جلسه‌ای مشترک بین اعضای کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس با کارشناسان وزارت آموزش و پرورش این مهم بررسی خواهد شد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

تعدد قوانین درخصوص نحوه پرداخت حقوق معلمان زمینه‌ساز رفتار سلیقه‌ای مسئولان

کوچکی نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: تعدد قوانین درخصوص نحوه پرداخت حقوق معلمان، سبب رفتار سلیقه‌ای مسئولان و مدیران شده درحالی که در قانون برنامه ششم حکمی تحت عنوان اینکه “تمامی فعالیت‌های آموزش و پرورش باید در قالب سند تحول تعریف شوند”، آمده است که براساس آن مدیران از این رفتار سلیقه‌ای منع می‌شوند لذا برنامه ششم مسیرهای منتهی به رفتار سلیقه‌ای را بسته است. معتقدم تاکنون برای رتبه‌بندی معلمان حتی یک قدم برداشته نشده است درحالی که دولت همان طور که در برنامه توسعه نیز آمده، موظف بود “لایحه نظام رتبه بندی معلمان” را به مجلس ارائه دهد اما از این کار سر باز زده‌اند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
دبیر شورای عالی آموزش و پرورش:

نبود ثبات مدیریت و منابع مالی باعث عدم اجرای کامل سند تحول است

نوید ادهم، دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش: با توجه به زیر نظام فضا و تجهیزات که سازمان نوسازی مدارس ارائه داد، ساخت مدارس بر مبنای مدارس کوچک نیست و مدارس متوسط و بزرگ ساخته می‌شود، ضمن اینکه بنا به اقتضا، مدارس کوچک با یکدیگر ادغام می‌شوند. عدم ثبات مدیریت در آموزش و پرورش یکی از علل این موضوع بود زیرا تغییر وزرای آموزش و پرورش، معاونان وزارتخانه و مدیران کل از علل دیگر تحقق نیافتن کامل سند تحول بود. در یک برهه‌ای ۹۷ یا ۹۸ درصد بودجه آموزش و پرورش صرف هزینه‌های پرسنلی شد و باعث عدم تحقق اجرای کامل سند بود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون آموزش مجلس:

سند آموزشی ۲۰۳۰ از نظر مجلس بی‌اعتبار است/ مجاری قانونی برای پذیرش سند طی نشد

زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: این سند در ایران هیچ کدام از مجاری قانونی را طی نکرده؛ درحالی که اسناد بالادستی آموزشی متعددی همچون سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، نقشه جامع علمی کشور، سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها و… در ایران تعریف شده‌اند، لذا کشور فاقد و نیازمند سند آموزشی نیست. مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی مرجع تصمیم‌گیری برای پذیرش و اجرای این نوع اسناد محسوب می‌شوند اما هیچ یک از این‌ دو نهاد در جریان مراحل طی کرده این سند در کشور نیستند؛ لذا آقایان حق دور زدن این دو نهاد مرتبط را نداشتند.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
عضو هیات رئیسه مجلس:

استیضاح دانش‌آشتیانی تعیین تکلیف نشده است

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه هیات رئیسه با اشاره به اینکه هنوز زمان اعلام وصول استیضاح دانش‌آشتیانی مشخص نیست، تصریح کرد:استیضاح در شرایط فعلی سیاسی تلقی می‌شود.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن دانش‌آموزی با حضور ۳۳ کشور

فیض، معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش: تعداد ۶ میلیون نفر از دانش آموزان را توانسته ایم جذب فعالیت های قرآنی به صورت داوطلبانه کنیم که ایده آل ما شرکت تمامی ۱۳ میلیون دانش آموز است. پنجمین دوره مسابقات بین المللی حفظ و قرائت قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام با همکاری سازمان اوقاف از ۳۰ فروردین برگزار می شود. برای برگزاری این مسابقات با ۷۰ کشور رایزنی کرده ایم که ۳۳ کشور نمایندگان خود راا اعزام می کنند. در مجموع ۶۰ دانش آموز در دو گروه دختران و پسران شرکت خواهند کرد.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

انتقاد مجلس به طرح تحول سلامت منصفانه است

تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، گفت: طرح تحول سلامت برای این کمیسیون بسیار مهم است و به عملکرد آن همانند عملکرد بودجه توجه می کنیم از طرفی از اجرای این طرح خوشحال هستیم.

۲۸ فروردین ۱۳۹۶

تعیین شاخص‌های عدالت جنسیتی در شورای فرهنگی اجتماعی زنان

تعیین شاخص‌های عدالت جنسیتی در دستور کار شورای فرهنگی اجتماعی زنان قرار گرفت.