۲۳ مرداد ۱۳۹۶
سلحشوری:

ازدواج دختران زیر سن ۱۳ یا ۱۵ سال را ممنوع خواهیم کرد

رئیس فراکسیون زنان: در حوزه جلوگیری از ازدواج کودکان ورود جدی داشته‌ایم، متاسفانه در این بخش هنوز به نتیجه واحد نرسیدیم اما پیگیری‌ها همچنان ادامه دارد و زنان مجلس از اصلاح سن ازدواج دختران ناامید نیستند، در حقیقت تلاش خواهیم کرد تا سن ازدواج افزایش و ازدواج دختران زیر سن ۱۳ یا ۱۵ سال را ممنوع خواهیم کرد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
دادستان سابق تهران:

کتمان حقیقت، نقص اساسی طرح حذف طلاق از شناسنامه زنان است

سالارکیا: در واقع طرح حذف طلاق از شناسنامه زنان به این منظور تدوین شده تا خانم هایی که به هردلیلی طلاق گرفته اند برای ادامه زندگی با مشکلی روبرو نشوند. اما یک نقص اساسی نیز وجود دارد و آن کتمان حقیقت است. زیرا با اجرای این طرح زنان مطلقه به راحتی می توانند طلاق خود را به هنگام ازدواج دوم از همسرشان پنهان کنند. لذا اگر یک خانم مطلقه چنین رفتاری از خود نشان دهد و همسرش نیز بعدها با این مسئله روبرو شود، مسلما ادامه زندگی شان با مشکل روبرو خواهد شد و دوامی نیز نخواهد یافت.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس:

در هیچ دوره‌ای مانند دولت یازدهم شاهد تحول و تغییردر حوزه نظام سلامت نبوده‌ایم

مصری: در هیچ دوره‌ای مانند دولت یازدهم ما شاهد تحول و تغییردر حوزه نظام سلامت نبوده‌ایم. هر طرح بزرگی بدون تردید اشکالاتی دارد، ولی این ایرادات موجود در طرح تحول سلامت به هیچ وجه مانع از حمایت ما از آن نخواهد شد.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶
دیناروند:

۹۷ درصد داروی مصرفی کشور تولید داخل است

رئیس سازمان غدا و دارو: ۹۷ درصد داروی مصرفی در ایران تولید داخل و سه درصد وارداتی است از نظر ارزش ریالی نیز ۷۰ درصد در اختیار تولید داخل است و اگر به کیفیت داروهای ایرانی بی اعتماد باشیم در امنیت روانی در احتکار دارو برای اثر گذاری در روند درمان خلل ایجاد می‌شود.

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: اشتغال از مباحث اصلی است که بر حوزه سلامت تاثیر بسزایی خواهد داشت

وزیر پیشنهادی بهداشت: اشتغال یکی از مباحث اصلی است که بر حوزه سلامت نیز تاثیر بسزایی خواهد داشت؛ به طوری که اگر اشتغال راه افتد، بی‌تردید مسایلی مانند اعتیاد، بیماری‌های اعصاب و روان، آسیب‌های اجتماعی و طلاق که واقعا دغدغه هر روز ماست، کاهش خواهند یافت و از سوی دیگر، بحث جمعیت و موضوع باروری و … به عنوان دغدغه‌های کل نظام، بهبود خواهند یافت. در مجموع به نظرم مشکل ما مشکل کل دولت و کل نظام است و آن هم بحث‌های اقتصادی است

۲۳ مرداد ۱۳۹۶

هاشمی: مجلس‌های نهم و دهم همراهی بسیار خوبی با نظام سلامت داشتند

وزیر پیشنهادی بهداشت: مجلس‌های نهم و دهم همراهی بسیار خوبی با نظام سلامت داشتند. خواهشم از مجلس آن است که از سلامت مردم غافل نشود. خوشبختانه اکثریت نمایندگان مجلس اهمیت مبحث سلامت را باور دارند اما لازم است مجلس و دولت باور کنند که بخش‌هایی مانند آموزش و پرورش و سلامت هزینه نیستند و برای موفقیت در اقتصاد، مردم باید سالم باشند و سالم بودن مردم محور توسعه خواهد بود

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
هاشمی:

تداوم طرح تحول سلامت از جمله اولویت‌های وزارت بهداشت است

وزیر بهداشت: به دنبال آن هستیم، تا ۶ اولویت را به عنوان اصول اصلی در دستور کار قرار دهیم که از جمله آنها تداوم و ارتقا و نهادینه کردن طرح تحول سلامت، استقرار نظام ارجاع و اجرای نوآوری ها در زمینه آموزش و پژوهش، همچنین تامین منابع مالی پایدار و متعادل کردن هزینه ها و درآمدها از جمله اهداف این وزارتخانه در دولت دوازدهم خواهد بود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
عضو هیات علمی دانشگاه علامه:

در ایران ۱۷ درصد از دختران قبل از رسیدن به سن ۱۸ سالگی ازدواج می‌کنند

احمدنیا: بالاترین آمار ازدواج کودکان در کشورهای نیجر، بنگلادس، موزامبیک و هند است. در ایران نیز ۱۷ درصد از دختران قبل از رسیدن به سن ۱۸ سالگی ازدواج می‌کنند. ازدواج کودکان تبعات و تأثیرات فردی و اجتماعی دارد که از میان این تأثیرات می‌توان به محرومیت از ادامه تحصیل، محرومیت از دستیابی به پایگاه اجتماعی و اقتصادی بالاتر، محرومیت از اشتغال و حمایت‌های ناشی از کار و کاهش اعتماد به نفس اشاره کرد. در جامعه ما غایت موفقیت و خوشبختی یک زن را مادر شدن می‌دانند اما این مسأله با توجه به شرایط روز نیاز به بازنگری دارد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
یک مردم شناس:

در قوانین بین‌المللی ۱۸ سال را سن جوانی و بلوغ در نظر می‌گیرند

احمدی: آمارهای رسمی ثبت‌احوال نشان می‌دهد شمار زیادی از کودکان و نوجوانان قبل از رسیدن به سن ۱۸ سال ازدواج می‌کنند. این درحالی است که قوانین بین‌المللی ۱۸ سال را سن جوانی و بلوغ در نظر می‌گیرند و در این سن شخص بالغ است و می‌تواند همسرش را آزادانه انتخاب کند. البته، سن شروع رابطه جنسی را در برخی کشورها ۱۴ سال و در برخی دیگر ۱۶ سال برآورد کرده‌اند.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
یک استاد دانشگاه:

مرگ و میر مادران زیر ۲۰ سال ۴ تا ۵ برابر بیشتر از سایر مادران است

شمشیری: مرگ و میر مادران زیر ۲۰ سال، ۴ تا ۵ برابر بیشتر از سایر مادران است و ازدواج زودهنگام به این معناست که بچه‌ها را به سمت مرگ می‌بریم.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی:

۹۷ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تولید و تامین می‌شود

کبریایی زاده: ۹۷ درصد نیاز دارویی کشور در داخل تولید و تامین می شود و کل ارزبری آن در حدود ۸۰۰ میلیون دلار است. در حالی که برای سه درصد داروهای وارداتی، بیش از ۱.۱ میلیارد دلار ارز اختصاص می یابد که نشان می دهد صنایع دارویی کشور حداقل وابستگی را به خارج دارد.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
رئیس سازمان انرژی اتمی:

طی ۳-۴ سال آینده ایران بزگترین تولید کننده رادیو دارو در غرب آسیا خواهد بود

صالحی: کار تولید رادیوداروهای جدید با سرمایه گذاری عظیم ۶۰میلیون یورو سرمایه گذاری شروع می شود و ظرف سه چهار سال آینده بزگترین تولید کننده رادیو دارو در غرب آسیا خواهیم بود که به کل کشورها صادرات خواهیم داشت.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶

فضای مجازی عامل شتاب‌دهنده در گرایش به طلاق است

یادداشت// چند سالی است که فضای مجازی به عنوان یک عامل شتاب‌دهنده در گرایش به طلاق در جامعه اثرگذار شده و افزایش فردگرایی به واسطه حضور شبکه‌های اجتماعی در کشور، افزایش روابط ناهنجار و خارج از شرع با نامحرم و تسهیل آن، قبح‌زدایی از روابط با نامحرم، افزایش مصرف‌گرایی و تجمل‌گرایی و همچنین رواج سبک زندگی غیرایرانی و غیراسلامی، افزایش گرایش به اعتیاد و غیره ارمغانی بوده است که فضای مجازی برای خانواده ایرانی در پی داشته که در بسیاری از موارد زوجین را به نقطه طلاق رسانده است.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
نماینده مردم خلخال در مجلس:

طرح تحول سلامت در راستای برنامه ششم گام برداشت

خالقی: در برنامه ششم به مسئله پرداختی از جیب مردم، ایجاد پرونده الکترونیک و همکاری انجمن های پزشکی صریحا اشاره شده است که طرح تحول سلامت در همین راستا گام برداشت و انتظار داریم که در رفع نقاط ضعف نیز قدم بردارند. مصوباتی برای ایجاد منابع پایدار در حوزه سلامت به تصویب رسیده است ولی درعین حال از بیمه های سلامت و تامین اجتماعی انتظار می رود که همکاری شایانی با این طرح داشته باشند تا از بی نظمی در حوزه درمان جلوگیری شود.

۲۲ مرداد ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی:

وزارت رفاه باید بیش از گذشته وزیر بهداشت را در مسیر نظام سلامت یاری کند

وحدتی: طرح تحول سلامت، حوزه بهداشت و درمان را متحول کرد، برای ارتقای نظام سلامت و پیشبرد اهداف طرح تحول سلامت، وزارت رفاه باید بیش از گذشته وزیر بهداشت را یاری کند تا خللی در مسیر نظام سلامت ایجاد نشود.