۲۲ اسفند ۱۳۹۵

رشد ۱۳ برابری مراکز مشاوره در دانشگاه فرهنگیان

معاون دانشجویی دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، شاهد رشد ۱۳ برابری مراکز مشاوره برای دانشجو معلمان بودیم.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

ابراز رضایت ابتکار از تفاهم‌نامه سازمان محیط زیست با وزارت آموزش و پرورش

معصومه ابتکار در دومین روز از دومین نشست هشتمین دوره مجلس دانش آموزی با ابراز خوشحالی از حضور در جمع دانش آموزان گفت: محیط زیست متعلق به همه انسان ها ست که روی زمین زندگی می کنند خداوند نعمتهای بسیاری را مانند هوای پاک ، خاک ارزشمند ، گیاهان ، حیوانات و غیره را آفریده که در یک چرخه به هم پیوسته حیات را تشکیل می دهند و انسان هم عضوی از این چرخه است.

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

دانش آشتیانی: بهتر این است که توزیع پیک نوروزی انجام نگیرد

وزیر آموزش و پرورش گفت: توزیع پیک شادی در اختیار استان ها، مدارس و معلمان است و هیچ اجباری در آن وجود ندارد.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵

حجم بالای پرونده های حقوقی و قضایی حاصل بی اطلاعی از جایگاه وکلاست

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: حجم زیاد پرونده های حقوقی و قضایی در دادگاه ها ناشی از اطلاعات و آگاهی کم مردم نسبت به جایگاه وکلا در احقاق حقوق است.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵
دادستان تهران:

محکومیت قاضی منوط به احراز تقصیر در دادگاه است/ آمار جرم سرقت از شاخصه‌های ارزیابی امنیت عمومی است

دادستان تهران پیش بینی مسوولیت دولت یا قاضی به جبران خسارات ناشی از تصمیمات قضایی را از افتخارات نظام حقوقی ایران به ویژه از منظر حقوق تطبیقی دانست و با خاطرنشان نمودن مبنای فقهی این حکم، اظهار داشت: نظام حقوقی ایران پذیرفته است که ممکن است قاضی از جمله در اتخاذ تصمیم اشتباه کند و ضامن شناختن قاضی در صورت وقوع تقصیر، به این معنا نیست که قضات شجاعانه قلم نزنند.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵

دانش آشتیانی: برنامه‌ای برای لغو تعطیلی پنجشنبه‌‌های مدارس نداریم

وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه ای برای لغو تعطیلی پنجشنبه های مدارس نداریم و تاکنون تصمیمی برای تغییر این موضوع گرفته نشده است.

۱۹ اسفند ۱۳۹۵

لزوم بازنگری در شیوه اجرا، انتخاب منابع و اساتید دوره ضمن خدمت، از نگاه نماینده مجلس

عضو کمیسیون آموزش مجلس اعتقاد دارد آموزش ضمن خدمت آموزش و پرورش محتوایی ندارد از این رو باید در ۳ بخش شیوه اجرا، انتخاب منابع و مدرسان بازنگری انجام شود

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
پورمحمدی

دنبال افزایش جذب قاضی و کارمند هستیم

وزیر دادگستری اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه جذب قاضی و کارمند پیش بینی شده است و ما هم این برنامه را در دستور کار داریم.

۱۸ اسفند ۱۳۹۵
وزیر تعاون مطرح کرد:

سه سناریو برای تعیین تعرفه های پزشکی در سال آینده

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به اعلام مصوبات جلسه اخیر شورای عالی بیمه پرداخت و از تدوین و ابلاغ راهنماهای بالینی، افزایش سرانه پزشک خانواده، تعرفه دار شدن خدمات پرستاری در منزل و چگونگی تعیین تعرفه‌های پزشکی سال آینده خبر داد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

اجرای طرح معیشتی برای فرهنگیان در سال ۹۶/ تدوین نظام حقوقی معلمان

وزیر آموزش و پرورش گفت: یکی از حکم های برنامه ششم توسعه، آموزش و پرورش را موظف به تهیه نظام حقوقی کرده است که بر اساس آن کارگروهی در حال تدوین نظام حقوقی معلمان است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

لاریجانی: حل مشکلات معیشتی معلمان در گرو ارتقای سطح توسعه کشور است

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آن‌چه موجب رشد کشور می‌شود استفاده درست از ظرفیت‌ها، توانمندسازی مردم و تربیت نخبگان برای فعالیت در بخش‌های مختلف است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

تهیه نقشه خطر پذیری مدارس کشور بر اساس سند تحول بنیادین

معاون مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش از تهیه نقشه خطرپذیری مدارس کشور خبر داد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
انجمن صنفی پزشکان عمومی در بیانیه‌ای اعلام کرد؛

موفقیت طرح پزشک خانواده به اراده و تفکر مسئولین متکی است/ ضرورت تغییر در برنامه «پزشک خانواده و نظام ارجاع»

انجمن صنفی پزشکان عمومی در بیانیه‌ای با اشاره به ضرورت بررسی همه جانبه در اجرای برنامه «پزشک خانواده و نظام ارجاع»، اعلام کرد: موفقیت طرح پزشک خانواده به اراده و تفکر مسئولین متکی است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۵

سوال وزیر بهداشت از بیمه‌ها درباره نسخه‌های میلیاردی

وزیر بهداشت با اشاره به حاشیه‌های ایجاد شده درباره مباحث مبنی بر نسخ میلیاردی پزشکان گفت: باید از بیمه‌ها پرسید چرا بر این موضوع نظارت نکردید و در صورت مشاهده آن چرا با پزشک قطع قرارداد نکرده و حالا آن را رسانه‌ای می‌کنید؟

۱۷ اسفند ۱۳۹۵
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت:

سن ازدواج در کشور ۴ تا ۶ سال افزایش یافته است

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزایش سن ازدواج را یکی از چالش های منجر به کاهش نرخ باروری اعلام کرد و بدون اشاره به بازه زمانی گفت: براساس بررسی های انجام شده، سن ازدواج در کشور ۴ تا ۶ سال افزایش پیدا کرده است.