۶ خرداد ۱۳۹۶
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان

درباره سند۲۰۳۰ اعتراض ما به تفکری است که دولت خیلی راحت چنین اسنادی را می‎پذیرید

مازیار نبی زاده مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان گفت: در مورد سند ۲۰۳۰ درست ترین بیان را حضرت آقا داشتند؛ متاسفانه دولت ما و کلاً دولتی ها یا نفهمیدند محتوای این اعتراض را یا به آن توجهی نکردند و یا اینکه تعمداً خود را مشغول پاسخگویی به آسیبهای جنبی این سند کردند که این امر باعث برجسته شدن اعتراضات فرعی به این سند شد.

۶ خرداد ۱۳۹۶

آن‌چه در سند ۲۰۳۰ آمده در تعارض با هویت فرهنگی کشور است/ این سند بزرگترین ظلم در حق «زنان» است

دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: آنچه که در سند ۲۰۳۰ قید شده است در بسیاری از موارد در تعارض با هویت فرهنگی کشور است و دولت ملزم است که تمام بندهای آن را اجرا کند.

۶ خرداد ۱۳۹۶
مسئول بسیج دانشجویی پردیس حکیم فردوسی البرز:

نفوذ از اهداف خفیه سند ۲۰۳۰ است

کوچکی گفت:خودفروختگی عزت و شرف برخی لیبرال‌ها که در قالب حذف فرهنگ جهاد و شهادت ، آموزش بی‌حد و مرز جنسی به کودکان ، برابری جنسیتی بین زن و مرد ، در سند آموزش ۲۰۳۰ تدوین شده است نشان از خوی غربزدگی و بی‌هویتی آنان دارد.

۶ خرداد ۱۳۹۶
معاون وزیر:

سند ۲۰۳۰ هیچ مغایرتی با مبانی اسلامی ندارد

زرافشان، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش: برای دورکردن نگرانی از جامعه در مصوبه ای که در هیات وزیران گذرانده است تاکید کرده اند که هر گونه برنامه اجرایی و نظارتی که قرار است تهیه شود باید بر اساس اسناد بالادستی و بر اساس سند تحول و نقشه جامع و سیاست های ابلاغی رهبری و سیاست های توسعه باشد که در این زمینه برای جلوگیری از هر شائبه ای محکم کاری شده است. سند ۲۰۳۰ یک برنامه و تفاهم نامه بین وزرای آموزش و پرورش جهان است و از نظر شرعی هیچ مغایرتی با مبانی اسلامی ندارد.

۶ خرداد ۱۳۹۶
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد ایلام؛

هدف سندشیطانی ۲۰۳۰ تربیت انسانهای ایرانی با فرهنگ لیبرالی غرب است/سیطره آمریکا برجهان بدون لشگرکشی و جنگ

سارائی گفت: سندشیطانی ۲۰۳۰ در تقابل با اسلام ناب است و هدف از اجرای آن تربیت انسانهای ایرانی با فرهنگ لیبرالی غرب است و سیطره کامل آمریکا برجهان بدون لشگرکشی و جنگ.

۶ خرداد ۱۳۹۶
دبیر شورای عالی آموزش و پرورش:

سند تحول بنیادین تنها سند حاکم در آموز‌ش‌وپرورش است

نوید ادهم، دبیر شورای عالی آموزش و پرورش: در چند سال آینده تعداد قابل توجهی از معلمان بازنشسته خواهند شد که ظرفیت دانشگاه فرهنگیان امکان تأمین آنها را ندارد و نیاز است به‌طریقی این کسری را جبران کنیم اما باید به کمیت و کیفیت در بحث تأمین نیرو توجه داشته باشیم. مصمم هستیم سند تحول بنیادین بیش از گذشته در دستور کار قرار بگیرد چرا که تنها سند حاکم در آموزش و پرورش است.

۶ خرداد ۱۳۹۶

برگزاری گسترده‌ترین دوره مجازی کشور توسط سازمان نهضت و جهاد دانشگاهی

باقرزاده، رئیس سازمان نهضت سواد آموزی کشور: بیش از ۵۴ هزار آموزش‌دهنده در دوره‌های توانمند‌سازی سازمان نهضت شرکت کرده اند. این فعالیت از گسترده‌ترین اقداماتی است که تاکنون در کشور انجام شده است و طبق برنامه ریزی های انجام شده مقرر است هر آموزش دهنده ۱۲۶ نفر ساعت از طریق این سامانه‌ مجازی دوره ببیند. آموزش‌دهندگان باید این دوره‌ها را گذرانده و از تیر ماه ارزشیابی شوند که با توجه به حجم مطالب می‌توان کمی زمان را تغییر داد.

۶ خرداد ۱۳۹۶
معاون آموزش ابتدایی:

به جای عدالت آموزشی به عدالت در دسترسی برابر به فرصت‌های یاددهی و یادگیری برسیم

حکیم پور، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش: جداسازی نباید به گونه ای باشد که ارتباط با بقیه را قطع کند چون نتیجه این می شود که در محیط دانشگاه زمانی که در کنار دیگران قرار می گیرند تصمیم می گیرند هویت خودشان را پنهان کنند. هدف اصلی نظام تعلیم و تربیت که یک تربیت جامع برای همه کودکان ایرانی در مدارس استاندارد برای حرکت به سمت حیات طیبه است. ما دراین راه نباید هیچ تبعیضی قائل باشیم. هدف ما این است که به جای عدالت آموزشی به عدالت در دسترسی برابر به فرصت های یاددهی و یادگیری برسیم. رفتن بسوی ورود به مدارس استعدادهای درخشان درمقاطع متوسطه با شیوه ارزشیابی کیفی – توصیفی درمقطع ابتدایی که کمتر با تست زنی کاردارد، باهم مغایرت دارد.

۶ خرداد ۱۳۹۶
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور:

شیب رشد طلاق کاهش یافته است

مسعودی فرید: شیب رشد طلاق نسبت به گذشته کم شده است.مثلاً در استان خراسان رضوی تعداد طلاق در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴، ۸٫۱ درصد کاهش یافته است که دلیل آن توسعه مراکز مشاوره بود.

۶ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس مطرح کرد؛

تنوع مدارس موجب رواج بازارتست زنی می شود

فلاحتی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: تنوع مدارس کشور به شکل کنونی در جهان منسوخ است. آموزش و پرورش کشورهای پیشرفته ای مانند آلمان سالهاست که این روش تفکیک را کنار گذاشته اند. تنوع مدارس باعث آسیب به نظام آموزشی شده است و برگزاری آزمون های ورودی برای ورود به مدارس خاص ، کنکور را از سال آخر دبیرستان به دوره ابتدایی وبه ویژه مقطع ششم منتقل کرده است. وجود مدارس تلفیقی ضرورت پیدا می کند همانطور که این تجربه چندین سال است درآلمان پیاده شده و با وجود آموزش‌ها و مهارت های گوناگون در این مدارس برای دانش آموزان با شرایط متفاوت اکنون این مدرسه جز یکی از مدارس شاخص به شمار می‌رود.

۵ خرداد ۱۳۹۶

توجه به بازار کار و نیازسنجی منطقه‌ای شرط اصلی در اجرای طرح هدایت تحصیلی

سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: درشرایط کنونی عرصه آموزش و پرورش کشورمان توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی بیش از گذشته حس می‌شود. اجرای طرح هدایت تحصیلی یکی از راه‌های توسعه متوازن رشته‌های تحصیلی تلقی می‌شود. هم اکنون طرح هدایت تحصیلی که اجرایی می‌شود شبه اجبار است، همین روند می‌تواند سبب مقاومت افراد برای ادامه تحصیل در سایر رشته‌های دیگر شود. برای هدایت دانش آموزان به منظور ادامه تحصیل در رشته‌های مختلف نیازسنجی منطقه‌ای شود. توجه به بازار کار نیز در اجرای طرح هدایت تحصیلی از اهمیت بسیار مهمی برخوردار است

۵ خرداد ۱۳۹۶
سرپرست دانشگاه فرهنگیان:

تربیت معلم با کیفیت، بنیادی ترین تعهد این دانشگاه نسبت به جامعه است

مهرمحمدی، سرپرست دانشگاه فرهنگیان: تربیت معلم با کیفیت( نسلی جدید از معلمان با توانمندی های طراز سند تحول و اقتضائات عصری) و نه پاسخگویی به کمیت معلم مورد نیاز به هر قیمت، مورد توجه است. بدون ملاحظه “بنیادی” کیفیت، تاسیس دانشگاه نه تنها به اتفاقی پوچ و بی خاصیت تبدیل می شود بلکه حتی شاید خطرناک و آسیب زننده نیز ارزیابی شود. دانشگاه فرهنگیان باید یعنی توسعه نظری تربیت معلم را به مثابه یک مساله آکادمیک مستقیما پی بگیرد و از سوی دیگر، این پیام مهم را که تربیت معلم یک قلمرو پیچیده شایسته پژوهش و نظرورزی است به جامعه نخبگان و پژوهشگران نیز برساند.

۵ خرداد ۱۳۹۶
نماینده مجلس:

به دلیل گسترش انواع مدارس، آموزشگاه‌های دولتی رها شده‌اند

عباسی، نماینده کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس: درکشورهای پیشرفته دنیا عموما مدارس دولتی و غیردولتی وجود دارد اما این مهم در حالیست در کشورمان تنوع مدارس سبب ایجاد فاصله طبقاتی می‌شود. به دلیل گسترش انواع مدارس، آموزشگاه‌های دولتی رها شده‌اند و در برخی اوقات تعداد دانش آموزان یک کلاس به بیش از ۳۰ نفر می‌رسد. این مهم در حالی رقم می‌خورد که کیفیت آموزش در سایر مدارس غیر دولتی به دلایل مختلف بیشتر است بنابراین عدالت آموزشی با افزایش تنوع مدارس رعایت نشده است.

۵ خرداد ۱۳۹۶
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران:

اجرای سند ۲۰۳۰ پس از فرمایشات رهبری متوقف شد

نصیری قیداری، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکوی کشور: بیانیه آموزش ۲۰۳۰ هیچ الزام و تعهدی را برای ایران ایجاد نمی‌کند و نظرات ایران در تدوین این بیانیه لحاظ شده است، همچنین پس از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اجرای کار متوقف شده است. در چارچوب عمل به ۲۰۳۰ به واژه‌هایی همچون شهروند جهانی و برابری جنسیتی اشاره شده است که این مباحث از سوی برخی صاحب‌نظران و کارشناسان به‌ویژه در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد نقد است و حتی برخی معتقدند که تصویب و اجرای این سند دگرگونی‌های بسیاری را در آموزش کشور ایجاد خواهد کرد.

۴ خرداد ۱۳۹۶

سند ۲۰۳۰ یک فاجعه است/ لیبرال‌ها برای حفظ قدرت به دشمنان متوسل می‌شوند

کیخا گفت: دولت ما در اوج ذلت ۲۰۳۰ را امضا کرده است؛ این سند یک فاجعه است زیرا متأثر از غرب بوده و از این جهت باید بر گلستان و ترکمنچای بارها درود فرستاد.