۲۵ بهمن ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

استراتژی بیمه سلامت مدیریت هزینه‌ها بدون فشار به اقشار آسیب‌پذیر است

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به کمبود منابع مالی، مدیریت هزینه ها را شرط اصلی برای برون رفت از مشکلات موجود بیان کرد و افزود: تشکیل کمیته های تنظیم و مدیریت هزینه ها در دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان ها، نیازی جدی است و لازم است به طور فعال در زمینه کاهش هزینه ها در این کمیته ها تلاش شود.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
رأی هیئت عمومی دیوان عدالت:

ابطال دستورالعمل محروم کردن پزشکان از امتیازات قانون ارتقاءِ بهره‌وری کارکنان بالینی

هیأت عمومی دیوان عدالت اداری دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که متضمن محروم کردن پزشکان از امتیازات قانون ارتقاءِ بهره‌وری کارکنان بالینی نظام سلامت بود را ابطال کرد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
معاون توسعه مدیریت وزارت بهداشت:

وزارت بهداشت ۱۳۰ هزار میلیارد ریال از بیمه‌ها طلب دارد

معاون توسعه منابع و مدیریت وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: مطالبات معوقه دانشگاه های علوم پزشکی از سازمان های بیمه گر حدود ۱۳۰هزار میلیارد ریال است که این عدد در نوع خود بی سابقه است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
مدیرعامل بیمه سلامت کشور:

مشکل طرح تحول همپوشانی بیمه‌ها و توزیع ناعادلانه است

طاهر موهبتی: بیمه سلامت برای افراد بی‌بضاعت و اقشار آسیب‌پذیر است و متأسفانه مشکلی که ما در این زمینه با آن مواجه هستیم این است که حتی کسانی که دارای تمکن مالی هستند نیز زیرپوشش بیمه سلامت قرار گرفته‌اند و این عادلانه نیست. یکی دیگر از مشکلات حوزه سلامت هم‌پوشانی هم‌زمان بیمه تأمین اجتماعی و بیمه سلامت برای بعضی از افراد است ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سراسر کشور تحت پوشش بیمه سلامت و بیمه تأمین اجتماعی هستند.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
مدیرعامل بیمه سلامت کشور:

۴۱ میلیون ایرانی زیرپوشش بیمه سلامت هستند

طاهر موهبتی: ۴۱ میلیون نفر در سراسر کشور تحت پوشش این بیمه هستند. بیشترین حجم زیان انباشته در بیمه سلامت مربوط به سال ۹۵ است و در این حوزه باید آسیب‌شناسی شده و به آن توجه شود.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
مدیرکل دفتر طب سنتی ایرانی:

سازمان غذا و دارو موظف به اضافه کردن گیاهان دارویی به داروهای رسمی شد

مدیرکل دفتر طب سنتی ایرانی گفت: در ماده ۷۲ قانون برنامه ششم توسعه، سازمان غذا و دارو موظف بر اضافه کردن گیاهان دارویی در میان داروهای رسمی شده است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:

کمیسیون تلفیق مجلس، کمک ۷۵۰۰ میلیارد تومان به طرح تحول را تصویب کرد

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت که با موافقت کمیسیون تلفیق مجلس، هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان علاوه بر بودجه بیمه سلامت به این سازمان اختصاص داده شده است تا برای پرداخت بدهی‌هایش هزینه کند.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
رئیس مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور:

کلینیک‌های کاهش طلاق افزایش می‌یابد

فاطمه عباسی: استراتژی بهزیستی در حوزه پیشگیری از طلاق، راه‌اندازی مراکز مشاوره و روان‌شناختی، گسترش کلینیک‌های مددکاری اجتماعی برای کاهش طلاق و ارائه خدمات آموزشی، مشاوره تلفنی، اینترنتی و حضوری است. آموزش‌های خانواده پس از ازدواج نیز از آن جهت اهمیت دارند چراکه بیشترین آمار طلاق در پنج سال اول زندگی اتفاق می‌افتد؛ این ازدواج‌ها هم‌اکنون در مراکز مشاوره بهزیستی ارائه می‌شود و هدف آن، افزایش رضایت‌مندی و پایداری خانواده است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
رئیس مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور:

کلینیک‌های کاهش طلاق افزایش می‌یابد

رئیس مرکز توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت: استراتژی بهزیستی در حوزه پیشگیری از طلاق ، راه‌اندازی مراکز مشاوره و روانشناختی، گسترش کلینیک‌های مددکاری اجتماعی برای کاهش طلاق و ارائه خدمات آموزشی ، مشاوره تلفنی، اینترنتی و حضوری است.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
مسئول جمعیت امام علی:

آسیب‌های ازدواج زیر ۱۸ سال محدود به شخص نمی‌شود و در جامعه تکثیر می‌شود

زهرا رحیمی: فقط در سال ۹۴، ۱۲۰۰ کودک زیر ۱۴ سال به جمع زنان مطلقه کشور اضافه شدند. کسانی که ازدواج را یک تصمیم شخصی می‌دانند، باید بدانند آسیب‌های آن محدود به شخص نمی‌شود و در جامعه تکثیر می‌شود. قانونگذار باید در کنار جنبه فقهی، جنبه اجتماعی و عمومی این ازدواج‌ها را هم در نظر بگیرد. نمایندگان قانونی را تصویب کنند که همان‌طور که در دادگاه طلاق، مشاور هست، در زمان ازدواج هم مشاور وجود داشته باشد. قوه قضائیه نیز باید درگیر ثبت ازدواج دختران و پسران زیر سن ۱۳ سال شود

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
عضو فراکسیون زنان مجلس:

حداقل سن ازدواج با حداقل سن دیگر قوانین، همچون قوانین مالی در تعارض است

طیبه سیاوشی: در شورای عالی انقلاب فرهنگی، مخالفان افزایش سن ازدواج به ۱۸ سال از متخصص زنی دعوت کرده بودند که بگوید ازدواج زیر ۱۸ سال خوب است. آنچه مخالفان افزایش سن قانونی نمی‌دانند این است که بیشتر ازدواج کودکان در محله‌های حاشیه اتفاق می‌افتد. کسانی که اعتقاد دارند تعداد کسانی که در کودکی ازدواج می‌کنند کم است بدانند ما داریم درباره انسان حرف می‌زنیم نه شی‌ء که تعدادش مهم باشد. بیشتر زنان مبتلا به سرطان در ایران، زیر ۱۵ سال ازدواج کرده‌اند. چطور وقتی کسی تا ۱۸ سالگی نمی‌تواند یک حساب بانکی باز کند اما درباره مهم‌ترین تصمیم زندگی‌اش این حق را دارد و می‌تواند زیر ۱۸ سال ازدواج کند؟

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
دبیر کنگره چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی:

برای درمان ناباروری نیازی به اعزام بیمار به خارج نداریم

ساغر صالح‌پور: اختلال در تخمک‌گذاری، مشکل در لوله رحمی و خود رحم همچنین آندومتریوز از دلایل عمده نازایی در زنان و مشکلات اسپرم شایع‌ترین دلیل ناباروری در مردان به شمار می‌رود. حدود ۱۲ تا ۱۵ درصد زوج‌ها در کشور دچار ناباروری هستند که خوشبختانه مشابه کشورهای خارجی پیشرفته می‌توان درمان‌های لازم را برای آن‌ها انجام داد.

۲۵ بهمن ۱۳۹۶
دبیر کنگره چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی:

برای درمان ناباروری نیازی به اعزام بیمار به خارج نداریم

دبیر اجرایی دومین کنگره بین المللی چالش‌های بالینی در مامایی، زنان و نازایی با اشاره به شایع‌ترین دلیل ناباروری مردان و زنان، گفت: ۱۲ تا ۱۵ درصد زوج‌های ایرانی دچار ناباروری هستند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

همکاری با ژاپن در حوزه تجهیزات پزشکی، ارائه خدمات را آسان‌تر می‌کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه مراکز درمانی حق استفاده از تجهیزات فرسوده را ندارند، گفت:‌ همکاری ژاپن با ایران در حل مشکلات تجهیزات پزشکی، ارایه خدمات درمانی به بیماران را آسان ترمی کند.

۲۴ بهمن ۱۳۹۶
مجری طرح ملی گیاهان دارویی:

رونمایی از سامانه جامع الکترونیک گیاهان دارویی روز ۲۶ بهمن‌ماه انجام می‌شود

مجری طرح ملی گیاهان دارویی با بیان اینکه نخستین همایش و پویش ملی گیاهان دارویی در روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۷ بهمن برگزار می‌شود، گفت: رونمایی از سامانه جامع الکترونیک گیاهان دارویی روز ۲۶ بهمن‌ماه انجام می‌شود.