۱ اسفند ۱۳۹۵
رییس اتحادیه مرغداران:

۱۰ هزار تخت جدید تا پایان امسال به بیمارستان های کشور اضافه می شود

سالاریان زاده، رئیس مرکز توسعه مدیریت و تحول اداری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی گفت که تا پایان سال جاری ۱۰ هزار تخت جدید به بیمارستان های کشور اضافه می شود.

۱ اسفند ۱۳۹۵
معاون طب سنتی وزارت بهداشت مطرح کرد؛

افزودن ۲ واحد درسی «آشنایی با اصول مبانی طب سنتی»

خدادوست، معاون طب سنتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛ از آخرین اقدامات انجام شده جهت نهادینه کردن طب سنتی توسط معاونت مربوطه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خبر داد.

۱ اسفند ۱۳۹۵
دبیر انجمن رادیوتراپی آنکولوژی عنوان کرد؛

جای خالی کلینیک‌های غربالگری سرطان در نظام سلامت

دبیر انجمن رادیوتراپی آنکولوژی گفت: کلینیک‌های بیماریابی در غربالگری سرطان حائز اهمیت هستند و باید بیمارستان‌های دانشگاهی و مراکز درمانی دولتی به سمت ایجاد آنها پیش بروند.

۱ اسفند ۱۳۹۵
معاون وزیر بهداشت خبر داد؛

تعرفه گذاری ۱۴ خدمت طب انتقال خون

معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: تعرفه گذاری خدمات طب انتقال خون و اعتباربخشی این امر، دو برنامه مهم حوزه درمان برای رشد و توسعه همه جانبه این صنعت سلامت است.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

کشف زمین خواری ۱۱۲ میلیارد ریالی در مازندران

فرمانده انتظامی مازندران از کشف زمین خواری ۱۱۲ میلیارد ریالی و رفع تصرف بیش از یک هزار و ۶۰۰ مترمربع از زمین های تصرفی در شهرستان “نکا” خبر داد.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵

انباشت قوانین و مقررات مردم و مسئولان را دچار سردرگمی می سازد

ذبیح الله خدائیان با اشاره به اینکه تورم و وجود حجم انبوهی از قوانین و مقررات یکی از مشکلات جامعه است اظهار داشت: این عامل موجب شده است مردم و مسئولان دچار سردرگمی شوند و حقوق و تکالیف خود را به خوبی نشناسند.

۳۰ بهمن ۱۳۹۵
معاون وزیر بهداشت:

در ۲ سال اخیر به اندازه ۳۰ سال گذشته سرمایه گذاری در بخش بهداشت انجام شده است

سیاری،معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی: با اجرای طرح تحول سلامت در ۲ سال اخیر به اندازه ۳۰ سال گذشته سرمایه گذاری در شبکه بهداشت انجام شده و دولت یازدهم در عرصه سلامت انقلاب کرده است.

۲۹ بهمن ۱۳۹۵
فرماندار شمیرانات:

طرح تحول سلامت کمک حال اقشار ضعیف بود

خان محمدی،فرماندار شمیرانات: اجرای سامانه یکپارچه سیب در حوزه سلامت جزو خدمات ماندگار است چرا که علیرغم باور عامه در مورد منطقه یک به عنوان منطقه برخودار، اقشار متوسط وضعیف هم در این منطقه ساکن هستند که در نظام طرح تحول سلامت می توانند از خدمات رایگان بهداشتی بهره مند شوند و دغدغه ای نداشته باشند.

۲۹ بهمن ۱۳۹۵

پزشک خانواده و کیسه خالی بیمه‌ها

معضل کهنه بدهکاری بیمه‌ها همچنان برای برنامه “پزشک خانواده” دردسرساز است؛ مشکلی که زمانی باعث ریزش پزشکان خانواده از روستاها شد، اکنون نیز پزشکان خانواده شهری را به چالش کشیده است.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
سخنگوی وزارت بهداشت خبر داد؛

کسب رتبه نخست عملکردی وزارت بهداشت بین ۳۹ دستگاه دولتی در دوسال اخیر

حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت: قبل از اجرای طرح تحول رتبه عملکردی وزارت بهداشت در بین ۳۹ دستگاه دولتی ۳۲ تا ۳۷ بوده و در دو سال اخیر ، رتبه اول و دوم را کسب کرده ایم.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵

نگرانی وزیر از آمار بالای طلاق در کشور؛ مراکز مشاوره گسترش یابد

وزیر ورزش و جوانان گفت: متاسفانه آمار طلاق در برخی استان های کشور بالا رفته و این امر نگران کننده است.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
جمعی از کانون‌های عالی بازنشستگی و کارگری خواستار شدند؛

برخورد قاطعانه وزارت بهداشت با مراکزی که دفترچه تامین اجتماعی را نمی پذیرند

جمعی از روسا و نمایندگان کانون‌های عالی بازنشستگی و کارگری کشور در بیانیه‌ای از اقدام برخی دانشگاههای علوم پزشکی کشور مبنی بر عدم پذیرش دفترچه های بیمه تامین اجتماعی در مراکز درمانی انتقاد کردند.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
رئیس دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر:

۳۰۰ طرح در حوزه تحول سلامت جنوب سیستان وبلوچستان به اجرا درآمد

ضاریان، رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر: تا کنون ۳۰۰ طرح با اعتبار هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال در قالب طرح تحول نظام سلامت در حوزه زیر پوشش این دانشکده در جنوب سیستان و بلوچستان به اجرا درآمده است.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت و درمان ؛

سهم ایران از درآمد گردشگری سلامت تنها ۵۰۰ میلیون دلار است

میردهقان؛ مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت و درمان ، گردشگری سلامت را از حوزه های مهم در صنعت گردشگری دانست و گفت: سهم ایران از درآمد ۲۰۰ میلیارد دلاری سال گذشته این بخش تنها حدود ۵۰۰ میلیون دلار بوده است.

۲۸ بهمن ۱۳۹۵
قائم مقام و معاون کل وزیر بهداشت:

سازمان تامین اجتماعی ۳۰ هزار میلیارد ریال بدهی خود را طی دو هفته آتی پرداخت می‌کند

قائم مقام و معاون کل وزارت بهداشت به تاخیر سازمان های بیمه گر در پرداخت بدهی خود اشاره و اظهار کرد: به دستور رئیس جمهوری هیاتی تشکیل و مقرر شده سازمان تامین اجتماعی تا ۲ هفته آینده مبلغ ۳۰ هزار میلیارد ریال بدهی خود را پرداخت کند.