۳۱ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

از ابتدای مرداد تمام بیمه شدگان همگانی خدمات خود را صرفا از مراکز دولتی دریافت می‌کنند

کبیر: از ابتدای مرداد ماه امسال بر اساس مصوبه دولت، تمام بیمه شدگان همگانی خدمات خود را اعم از مراقبت‌های اولیه، پزشکی عمومی، خدمات سرپایی و بستری را صرفا از مراکز دولتی دریافت می‌کنند. در پایگاه‌های بهداشتی درمانی کشور، مراقبان سلامت خدمات اولیه مراقبتی را انجام می‌دهند و بعد در صورت لزوم به پزشک عمومی ارجاع می‌شوند. پزشکان عمومی نیز در صورت نیاز افراد را به متخصصان و مراکز درمانی ارجاع می‌دهند، این مصوبه آغازی بر شکل گیری پزشک خانواده و نظام ارجاع در کشور است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

در سال ۹۵ نزدیک به ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تا ۳ هزار میلیارد تومان مطالبه پرداخت نشده داریم

کبیر: مجموعا در سال ۹۵ نزدیک به ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تا ۳ هزار میلیارد تومان مطالبه پرداخت نشده داریم. درسال ۹۶ هم براساس برآورد ما ماهانه هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به موسسات طرف قراردادمان که بیش از ۴۳ هزار موسسه هستند پرداخت می‌کنیم، حدود ۶۶ درصد این موسسات مربوط به بخش دولتی است که باید پرداخت شود.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

دولت اعتباری معادل ۳۰۰۰ تا ۳۱۰۰ میلیارد تومان را برای بیمه‌شدگان همگانی اعتبار پیش‌بینی کرد

کبیر: دولت در سال‌های گذشته برای بیمه همگانی سالیانه ۵۵۰ میلیارد تومان منابع اختصاص می‌داد اما امسال آن را ترمیم کرد و اعتباری معادل ۳۰۰۰ تا ۳۱۰۰ میلیارد تومان را برای بیمه شدگان همگانی اعتبار پیش بینی کرد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت و درمان:

اقدامات وزارت بهداشت سبب شده تمایل و شیب استفاده از داروی قاچاق در کشور فاقد صرفه اقتصادی شود

امینی فرد: خوشبختانه اقدامات وزارت بهداشت سبب شده تمایل و شیب استفاده از داروی قاچاق در کشور فاقد صرفه اقتصادی شود، اما مسئله دیگر ورود دارو از خارج به داخل کشور می باشد که ارایه هرنوع دارو و کالای سلامت محور طبق تاکیدات برنامه ششم به طورحتم باید دارای شناسه بهداشتی باشد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶

سلطانی فر: لایحه احیای سازمان ملی جوانان به مجلس تقدیم شده است

وزیر ورزش و جوانان: احیای سازمان ملی جوانان در دولت تصویب شده و این لایحه به مجلس تقدیم شده است که امیدواریم تا قبل از تشکیل کابینه دولت دوازدهم، تفکیک سازمان ملی جوانان انجام شود و اگر این تفکیک به تصویب مجلس برسد، دولت دوازدهم با جدیت بیشتری به مسایل و مشکلات جوانان رسیدگی خواهد کرد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

وزارت بهداشت هفته آینده نظام ارجاع الکترونیک را شروع می‌کند

کبیر: وزارت بهداشت هفته آینده هفتم مرداد ماه در استان گلستان برنامه نظام ارجاع الکترونیک را برای جمعیت روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر شروع می‌کند. ما نیز با سرعت آن را به سایر استان‌ها تعمیم می‌دهیم. این سیستم سرآغازی برای کنترل تقاضا در نظام ارائه خدمت است. در سال‌های گذشته منابعی که پیش بینی شده بود محقق نشد. چون از محل درآمدهای عمومی دولت مانند نفت بود.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:

باید بسته بیمه پایه ما تقویت شود تا بیمه تکمیلی به حداقل برسد و جنبه مکمل داشته باشد

کبیر: بیمه تکمیلی بیمه مازاد است و خود فرد آن را انتخاب می‌کند و از سطح بندی‌های مختلف برخوردار است، بنابراین براساس حق بیمه‌ای که پرداخت می‌کند سطح متفاوتی از پوشش بیمه تکمیلی را برخوردار می‌شود. من به شخصه معتقدم باید بسته بیمه پایه ما تقویت شود تا بیمه تکمیلی ما به حداقل برسد و جنبه مکمل داشته باشد. خشی از بازار نامناسبی که امروز در نظام سلامت به بیمه‌های نامناسب پایه برمی‌گردد که نمی‌توانند پاسخ مناسبی داشته باشد و موجب تقویت بیمه‌های تکمیلی شده است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
وزیر بهداشت:

اجرای طرح تحول سلامت یک ضرورت بود که دولت یازدهم به درستی آن را شناخت

هاشمی: اجرای طرح تحول سلامت یک ضرورت بود که دولت یازدهم به درستی آن را شناخت و مسیر خوبی را دنبال کرد و البته مشکلاتی در این مسیر داشت که یکی از آنها پیش‌بینی نشدن سرانه بیمه ۱۱ میلیون بیمه‌شده جدید بود که این نقص با همکاری دولت و مجلس شورای اسلامی در بودجه ۹۶ پیش‌بینی و برطرف شده است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
مشاور وزیر کار:

صندوق‌های بیمه‌ قوانین منعطف با شرایط زنان را ندارند

نگین: با مشاهده آمار ۲۲ میلیونی اشتغال کشور و عدم پوشش بیمه اجتماعی در حدود ۶ میلیون نفر از آنها که عمدتا زنان هستند درمیابیم که کلید رفع بسیاری از چالش های صندوق های بیمه ای، به عنوان یکی از سه چالش عمده کشور در کنار محیط زیست و آب، از گذر پوشش بیمه ای زنان می گذرد. اگرچه در سال های اخیر سهم بیمه شدگان زن به ۱۸ درصد کل بیمه شدگان ارتقاء یافته اما هنوز صندوق های بیمه ای قوانین منعطف با شرایط زنان را ندارند

۳۱ تیر ۱۳۹۶
عضو کمسیون اجتماعی مجلس:

میزان قاچاق ۸۰ تا ۹۰ درصد کاهش پیدا کرده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید برکاهش میزان قاچاق دارو به کشور، گفت: مبادی ورود دارو به کشور تحت نظارت و کنترل شدید سازمان غذا و دارو و سازمان بازرسی کل کشور است.

۳۱ تیر ۱۳۹۶

دیناروند: قاچاق تجهیزات پزشکی در بیمارستان‌های دولتی بعد از اجرای طرح تحول سلامت به حداقل رسیده است

رئیس سازمان غذا و دارو گفت : ارزیابی ها نشان می دهد که قاچاق در حوزه تجهیزات پزشکی بیشتر از میزان قاچاق در حوزه دارو است و میزان آن به ۱۰ درصد می رسد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
معاون وزیر بهداشت:

۳۳ درصد مشمولان از طریق سامانه پرونده الکترونیک سلامت خدمات دریافت کرده‌اند

سیاری: با اجرای برنامه تحول نظام سلامت در گام بهداشتی، ۸۳ درصد مردم کشور در سامانه وزارت بهداشت صاحب پرونده الکترونیک سلامت شدند که این مهم بستر توسعه خودمراقبتی و پیشگیری از بیماری ها را به صورت اصولی بسط داده است.آمارها بیانگر آن است که تاکنون ۳۳ درصد مشمولان پرونده الکترونیک سلامت از طریق پایگاه ها و مراکز بهداشتی از طریق این سامانه خدمات دریافت کرده اند.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
رئیس هیات نظارت بر انتخابات نظام پزشکی:

اخبار مبنی بر ابطال انتخابات نظام پزشکی به هیچ عنوان صحیح نیست

قربانی: طرح برخی اخبار مبنی بر ابطال انتخابات این دوره به هیچ عنوان صحیح نیست و به هیچ عنوان به سمت ابطال انتخابات حرکت نمی کنیم؛ ضمن اینکه مشارکت درابن دوره نسبت به سال گذشته نیز بهتربود.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
مدیر کل دفتر کنترل و ارزیابی سازمان غذا و دارو:

واحد اداره دارو و سموم در داروخانه‌های بیمارستانی راه اندازی می‌شود

خیراندیش: در بیمارستان‌های بالای ۲۰۰ تخت و همچنین بیمارستان‌هایی که دارای بخش‌های مراقبت ویژه هستند قسمتی تحت عنوان مراقبت‌های دارو و ملزومات پزشکی در نظر گرفته شده است تا پاسخگوی مشکلات و مسائل گوناگونی در حوزه دارو و دیگر تجهیزات پزشکی به بیماران باشد.

۳۱ تیر ۱۳۹۶
استاد دانشگاه تهران:

طلاق آسیب اجتماعی مستقل نیست، بلکه میوه دیگر آسیب‌های اجتماعی است

کوشکی: به نظرم طلاق خودش آسیب اجتماعی مستقل نیست بلکه پیامد آسیبها و انحرافات دیگر است مانند تخلفات جنسی، مواد مخدر و عدم پایبندی به شرع و قانون؛ طلاق خودش میوه اینگونه آسیبهاست، مواد مخدر می‌تواند صدها پیامد داشته باشد که یکی از آنها طلاق است؛ یکی دیگر نیز بالا رفتن سن ازدواج است.