۲۷ آبان ۱۳۹۶
قائم مقام وزارت بهداشت:

۹ دهم درصد از بیماران روان نیازمند ارائه خدمات بستری هستند

قائم مقام وزیر بهداشت بر گسترش برنامه‌های مراقبت در منزل در مراکز روانپزشکی کشور تاکید کرد.

۲۷ آبان ۱۳۹۶
سخنگوی فراکسیون خانواده:

ما با برابری حقوق زن و مرد موافق نیستیم

ساعی: ما با برابری حقوق زن و مرد موافق نیستیم؛ چرا که این، تعبیری غربی است و برای ما که مسلمان هستیم باید شاهد «عدالت جنسیتی» باشیم. براساس حقوق اسلامی در برخی موارد، حقوق خانمها مطرح شده و برخی موارد، حقوق آقایان. لذا در اسلام، حق و تکلیف با هم برابری خاصی دارند. طبق عدالت جنسیتی قصد ما دیده شدن توانمندیهای زنان و مهارتهای آنهاست.

۲۷ آبان ۱۳۹۶

همه زنان باردار ایرانی از سال آینده تست HIV می‌دهند

رئیس اداره ایدز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به طرح آزمایشی غربالگری زنان باردار برای اچ.آی.وی/ایدز از سال ۹۴ در مناطق تحت پوشش برخی دانشگاه های علوم پزشکی گفت: همه زنان باردار ایرانی از سال آینده تست HIV می دهند.

۲۵ آبان ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزارت بهداشت:

صدور شماره نظام پزشکی موقت برای دانشجویان خارجی انجام شده است

لاریجانی: بحث اعتبار بخشی بین المللی در حال انجام است و ما توجه ویژه ای به ارزشیابی دانش آموختگان اروپایی داریم؛ صدور شماره نظام پزشکی موقت برای دانشجویان خارجی انجام و دوره های مشترک با دانشگاه های دنیا برگزار شده است.

۲۵ آبان ۱۳۹۶
معاون آموزشی وزارت بهداشت:

تربیت نیروی پرستاری اصولا با دانشکده‌های پرستاری است

لاریجانی: تربیت نیروی پرستاری اصولا با دانشکده‌های پرستاری در حال پیشرفت است و بحث تربیت این نیرو ها در بیمارستان‌ها صحیح نیست.

۲۴ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

از ابتدا قرار بود که بیمه شدگان بیمه سلامت رایگان، در بیمارستان‌های دولتی خدمات دریافت کنند

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: تنها آن دسته از بیمه شدگان بیمه سلامت که دفترچه‌های رایگان دریافت کرده‌اند می‌توانند از خدمات دولتی بیمارستان‌ها و مراکز بخش دولتی استفاده کنند.

۲۴ آبان ۱۳۹۶
سرپرست اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت:

حدود ۱۰ هزار نفر در سال جاری از طریق برگزاری آزمون به صورت پیمانی جذب دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی می‌شوند

سرپرست اداره کل منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ثبت نام از طریق درگاه آزمون های استخدامی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org از فردا، ۲۵ آبان ماه ۹۶ آغاز خواهد شد و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

۲۴ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات:

در این شرایط خیلی ضرورتی به ادغام آموزش پزشکی در وزارت علوم وجود ندارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با طرح ادغام آموزش پزشکی زیر نظر وزارت علوم مخالفت کرد و گفت: در این شرایط خیلی ضرورتی به ادغام آموزش پزشکی در وزارت علوم وجود ندارد.

۲۴ آبان ۱۳۹۶
یک مسئول در سازمان غذا و دارو:

سازمان بهداشت جهانی از مقاومت دارویی در برابر آنتی بیوتیک‌ها به عنوان یک تهدید بزرگ جهانی نام برده است

مدیرکل دفتر ارزیابی و کنترل تجویز و مصرف کالاهای سلامت سازمان غذا و دارو با انتقاد از تجویز بیش از اندازه آنتی بیوتیک ها در ایران گفت: در حال حاضر دنیا به سمت دوره ای میرود که عفونت های ساده ای که در سالیان طولانی قابل درمان بودند، کشنده می شوند.

۲۴ آبان ۱۳۹۶
عضو کمیسیون بهداشت:

طرح تحول سلامت امر لازمی برای اصلاح زیرساخت‌های نظام سلامت بود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: طرح تحول سلامت لازم برای اصلاح زیرساخت‌های نظام سلامت کشور بود.

۲۴ آبان ۱۳۹۶
مشاور وزیر بهداشت:

مشکل کمبود منابع مهم‌ترین مانع در مسیر اجرای صحیح طرح تحول سلامت است

مشاور وزیر بهداشت کمبود منابع را مهم‌ترین عامل ایجاد اختلال در روند اجرای طرح تحول سلامت دانست و از مسئولان خواست تا بجای سیاسی‌کردن حوزه سلامت برای رفع مشکلات موجود راهکار ارائه دهند.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
سخنگوی وزارت بهداشت:

افرادی که قادر به پرداخت حق بیمه خود هستند نباید به صورت رایگان بیمه شوند

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آزاد شدن هزینه خدمات بهداشتی در مراکز خصوصی برای بیمه‌شدگان رایگان سبب صرفه جویی اقتصادی می‌شود.

۲۳ آبان ۱۳۹۶

مسئولین با ارائه آمار غلط و بدون بررسی کارشناسی تلاش می‌کنند تا طرح «افزایش حداقل سن ازدواج» که می‌تواند آسیب‌زا باشد، تصویب شود

مسئولین با ارائه آمار غلط و بدون بررسی کارشناسی تلاش می‌کنند تا طرحی که می‌تواند آسیب‌زا باشد، تصویب شود. طرح «افزایش حداقل سن ازدواج» نیز از جمله اقدامات آسیب‌زایی است که بدون پشتوانه علمی و تحقیقاتی آماده شده است. لازم است تصمیم‌گیرانی که خود را نماینده مردم می‌دانند، زمان کمی را در میان مردم بگذرانند تا تفاوت‌های فرهنگی، قومی و جغرافیایی را بشناسند و دیگر تصورات خود را به آمار تبدیل و به مردم ارائه نکنند.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
عضو کمسیون بهداشت:

مردم خودشان اجازه دهند پول یارانه در حوزه بهداشت و درمان هزینه شود

حمزه: طرح تحول سلامت یارانه بزرگی برای مردم محسوب می شود، با توجه به اینکه پرداخت یارانه نقدی سالیانه ۴۶ هزار میلیارد تومان به بودجه کشور تحمیل می کند، امیدواریم مردم خودشان به جای اینکه بخواهند یارانه ۴۵ هزار تومانی دریافت کنند اجازه دهند این پول در حوزه بهداشت و درمان هزینه شده و یارانه ها در قالب خدمات سلامت به مردم ارائه شود.

۲۳ آبان ۱۳۹۶
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش:

ازدواج زودهنگام یکی از عوامل ترک تحصیل دختران در مناطق محروم است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، ازدواج زودهنگام دختران را یکی از عوامل ترک تحصیل در مناطق محروم دانست.