۲۷ شهریور ۱۳۹۲

دولت: مردم نیروگاه خانگی بسازند، برق و گاز طبیعی را رایگان یا با حداقل قیمت تحویل بگیرند

همزمان با افزایش قیمت گاز و برق با گنجاندن بندی به نام “عوارض” در قبوض و افزایش دستکم ۱۰ هزار تومانی بار مالی مجموع قبوض گاز و برق، وزارت نیرو طرح جدید به نام “ساخت نیروگاه‌های خانگی” به‌منظور صفر شدن مبلغ قبوض برق و حتی گاز به مشترکان پیشنهاد کرده است.

۲۶ شهریور ۱۳۹۲

جزئیات بیشتر از واردات بنزین و تهاتر با هند

زنگنه با بیان این که تا وقتی که مصرف سی.ان.جی در کشور توسعه یابد و طرح های پالایشگاهی همچون ستاره خلیج فارس به بهره برداری برسد، نیاز داریم روزانه چند میلیون لیتر بنزین واردات کنیم، گفت: هم اکنون چون میزان مصرف بنزین نسبت به تولید آن اختلاف چند میلیون لیتری دارد ما اقدام به واردات کرده ایم.

۲۶ شهریور ۱۳۹۲

وزیر نیرو: برنامه‌ای برای اعمال تعرفه‌های متنوع در بخش آب و برق داریم

حمید چیت‌چیان گفت: تعرفه‌ها به گونه‌ای اصلاح خواهد شد که ممکن است برای بخشی از مشترکان افزایش قیمت صورت نگیرد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۲

ظرفیت سازی برای پالایش روزانه ٥٠٠ هزار بشکه میعانات گازی در عسلویه

برای ساخت پالایشگاه ١٠ هزار بشکه ای به حدود ١٠٥ میلیارد تومان و برای ساخت پالایشگاه ١٥٠ هزار بشکه ای به حدود ١٥٠٠ میلیارد تومان سرمایه نیاز است و سرمایه گذاران برای دریافت تسهیلات صندوق توسعه ملی به بانک توسعه معرفی می شوند و با توجه به قوانین می توانند از تسهیلات این صندوق استفاده کنند.

۲۶ شهریور ۱۳۹۲

تعیین تکلیف قیمت خوراک و یوتیلیتی واحدهای پتروشیمی در دو ماه آینده

زنگنه طی دو ماه آینده قیمت خوراک و یوتیلیتی واحدهای پتروشیمی مشخص خواهد شد.

۲۶ شهریور ۱۳۹۲

اگر سهمیه‌بندی اجرا نمی‌شد، مصرف بنزین ۱۳۲ میلیون لیتر در روز بود

قبل از اجرای سهمیه‌بندی بنزین، رشد مصرف این فرآورده ۱۰ درصد بود که اگر با همان میزان رشد ۱۰درصدی ادامه می‌یافت، در سال ۱۳۹۱ می‌بایست روزانه بیش از ۱۳۲ میلیون لیتر بنزین در کشور عرضه می‌کردیم که علاوه بر رشد مصرف بی‌رویه، برای حمل آن نیز دچار مشکل می‌شدیم.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

کره‌جنوبی بزرگترین مشتری گاز مایع صادراتی ایران

گزارش موسسات معتبر بین المللی حاکی از آن است که در ادامه تجارت پر رونق این روزهای گازی ایران – کره جنوبی، نیمه دوم شهریور ماه سالجاری یک محموله ۴۴ هزار تنی گاز مایع ایران به شرکت اس‌کی گاز کره جنوبی فروخته شده است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهیانه خود اعلام کرد صادرات نفت ایران در ماه آگوست (مرداد) با افزایش ۱۰۰ هزار بشکه ای نسبت به ماه قبل از آن به ۹۸۵ هزار بشکه در روز رسید.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

با وجود الزام قانونی هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت برق نگرفته‌ایم

وزیر نیرو با اشاره به قانون بودجه سال ۹۲ گفت: بر اساس این قانون از اول تیر باید به ازای هر کیلو وات ساعت ۳۰ ریال به قیمت برق افزوده می شد اما دولت قبل این کار را نکرد و در این دولت هم هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت‌ها اتخاذ نشده است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

افزایش قیمت خرید تضمینی برق بادی و خورشیدی به ۴۰۰ تومان

حمید چیت‌چیان: یک قیمت تشویقی برای انرژی‌های نو قائل شده‌ایم که براساس آن قیمت خرید برق تضمینی هر کیلووات‌ساعت در نیروگاه‌های تجدیدشونده به حدود ۴۰۰ تومان افزایش خواهد داشت.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

وزیر نیرو: تلاش می کنیم تابستان آینده با مشکل خاموشی روبه‌رو نباشیم

هر نیروگاه حدود ۳ سال تا تکمیل نهایی زمان می برد، حال در این میان ما ملزم هستیم ۱۵ هزار مگاوات را در دست احداث داشته باشیم تا سالانه بتوانیم ۵ هزار مگاوات تحقق پیدا کند.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

هشت سرمایه‌گذار، هشت پالایشگاه کوچک می‌سازند

با ساخت و بهره برداری از این هشت پالایشگاه، محصولات فرعی از جمله، میعانات گازی از جمله گازوئیل، بنزین، نفتا و قیر ٧٠-٦٠ تولید خواهد شد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

احتمال واردات بنزین در آینده‌ای نزدیک

معاون اجرایی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام این که پیش از رسیدن به خط قرمز برای تامین بنزین باید چاره‌ای اندیشیده شود، گفت: در صورت نیاز بنزین وارد می‌کنیم.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها ۳۵ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از مصرف ۱۱.۲ میلیارد لیتر سوخت مایع در بخش نیروگاهی از ابتدای امسال تا ١٨ شهریور امسال خبرداد. مصطفی کشکولی افزود: مصرف سوخت مایع (نفت گاز و نفت کوره) به دلیل محدویت در تحویل گازطبیعی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲.۹ میلیارد لیتر افزایش داشته است که از رشد ٣٥ درصدی مصرف این فرآورده ها حکایت دارد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

بخش خصوصی می‌تواند توانایی صادرات نفت داشته باشد

وی با تاکید بر این که بخش خصوصی تنها بر اساس قوانین شرکت ملی نفت می تواند نفت بفروشد، در مورد این که آیا بخش خصوصی ایرانی توانایی صادارت نفت خام را دارد اظهار کرد: “می‌تواند داشته باشد.