۲۴ شهریور ۱۳۹۲

کره‌جنوبی بزرگترین مشتری گاز مایع صادراتی ایران

گزارش موسسات معتبر بین المللی حاکی از آن است که در ادامه تجارت پر رونق این روزهای گازی ایران – کره جنوبی، نیمه دوم شهریور ماه سالجاری یک محموله ۴۴ هزار تنی گاز مایع ایران به شرکت اس‌کی گاز کره جنوبی فروخته شده است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

افزایش ۱۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهیانه خود اعلام کرد صادرات نفت ایران در ماه آگوست (مرداد) با افزایش ۱۰۰ هزار بشکه ای نسبت به ماه قبل از آن به ۹۸۵ هزار بشکه در روز رسید.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

با وجود الزام قانونی هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت برق نگرفته‌ایم

وزیر نیرو با اشاره به قانون بودجه سال ۹۲ گفت: بر اساس این قانون از اول تیر باید به ازای هر کیلو وات ساعت ۳۰ ریال به قیمت برق افزوده می شد اما دولت قبل این کار را نکرد و در این دولت هم هنوز تصمیمی برای افزایش قیمت‌ها اتخاذ نشده است.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

افزایش قیمت خرید تضمینی برق بادی و خورشیدی به ۴۰۰ تومان

حمید چیت‌چیان: یک قیمت تشویقی برای انرژی‌های نو قائل شده‌ایم که براساس آن قیمت خرید برق تضمینی هر کیلووات‌ساعت در نیروگاه‌های تجدیدشونده به حدود ۴۰۰ تومان افزایش خواهد داشت.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

وزیر نیرو: تلاش می کنیم تابستان آینده با مشکل خاموشی روبه‌رو نباشیم

هر نیروگاه حدود ۳ سال تا تکمیل نهایی زمان می برد، حال در این میان ما ملزم هستیم ۱۵ هزار مگاوات را در دست احداث داشته باشیم تا سالانه بتوانیم ۵ هزار مگاوات تحقق پیدا کند.

۲۴ شهریور ۱۳۹۲

هشت سرمایه‌گذار، هشت پالایشگاه کوچک می‌سازند

با ساخت و بهره برداری از این هشت پالایشگاه، محصولات فرعی از جمله، میعانات گازی از جمله گازوئیل، بنزین، نفتا و قیر ٧٠-٦٠ تولید خواهد شد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

احتمال واردات بنزین در آینده‌ای نزدیک

معاون اجرایی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران با اعلام این که پیش از رسیدن به خط قرمز برای تامین بنزین باید چاره‌ای اندیشیده شود، گفت: در صورت نیاز بنزین وارد می‌کنیم.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها ۳۵ درصد افزایش یافت

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از مصرف ۱۱.۲ میلیارد لیتر سوخت مایع در بخش نیروگاهی از ابتدای امسال تا ١٨ شهریور امسال خبرداد. مصطفی کشکولی افزود: مصرف سوخت مایع (نفت گاز و نفت کوره) به دلیل محدویت در تحویل گازطبیعی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲.۹ میلیارد لیتر افزایش داشته است که از رشد ٣٥ درصدی مصرف این فرآورده ها حکایت دارد.

۲۳ شهریور ۱۳۹۲

بخش خصوصی می‌تواند توانایی صادرات نفت داشته باشد

وی با تاکید بر این که بخش خصوصی تنها بر اساس قوانین شرکت ملی نفت می تواند نفت بفروشد، در مورد این که آیا بخش خصوصی ایرانی توانایی صادارت نفت خام را دارد اظهار کرد: “می‌تواند داشته باشد.

۱۹ شهریور ۱۳۹۲

شعری مقدم، مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی شد

با حکم وزیر نفت، عباس شعری مقدم به عنوان مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران منصوب شد.

۱۷ شهریور ۱۳۹۲

شروع مذاکرات برای صادرات گاز به اروپا

از اوایل تابستان امسال مذاکراتی با یکی از کشورهای اروپایی آغاز شده است که بر اساس آن صادرات گاز ایران از طریق خاک ترکیه به آن کشور انجام شود.

۱۷ شهریور ۱۳۹۲

مشكل توسعه برق بادي، فني نيست / قیمت سوخت نیروگاههای فسیلی را واقعی کنید

اگر قرار باشد نيروگاه هايي فسیلی از سوخت ارزان استفاده كنند، توسعه نيروگاههاي بادي اقتصادي نيست، اما اگر قيمت سوخت واقعي شود، برق بادي در مقايسه با برق فسيلي ارزانتر، پاكتر و پايدارتر است.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

پیشرفت فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی به نزدیک ۹۲ درصد رسید

پیشرفت فیزیکی پروژه فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی در جدیدترین گزارش تهیه شده در مجموعه وزارت نفت در تاریخ بیست و پنجم مردادماه سال جاری به مرز ۹۲ درصدی رسیده است.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

کشورهای عربی به دنبال مسیرهای جایگزین تنگه هرمز

خط لوله شرق- غرب عربستان یا پترولاین، خط لوله عراق- ترکیه، خط لوله ابوظبی، خط لوله عراق- عربستان، خط لوله ترانس عربی یا Tapline و خط لوله عربستان – بحرین از مهمترین طرح های اعراب برای دور زدن تنگه هرمز است.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

زنگنه عراقی را مدیر شرکت ملی گاز کرد+ اسامی هیئت مدیره

زیر نفت طی حکمی حمیدرضا عراقی به عنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران منصوب کرد.