۱۱ تیر ۱۳۹۲

وزیر انرژی آمریکا: کاهش نفت ایران اثری بر بازار نفت ندارد

به گزارش عیار آنلاینارنست مونیز روز گذشته در گفتگویی با خبرگزاری رویترز تاکید کرد که بازار جهانی نفت از کاهش بیشتر عرضه نفت ایران دچار مشکل نخواهد شد. وی معتقد است که عرضه نفت عراق افزایش یافته و ایران دیگر بازیگر مهمی در بازار نفت جهان نیست. بر این اساس مونیز بیان داشت که می‌توان […]

۵ تیر ۱۳۹۲

قصه‌ی نان شب و دلالان دکل حفاری

“ساخت دکل حفاری از نان شب واجب‌تر است” جمله‌ای که سرآغاز مطرح شدن دوباره مساله حمایت از ساخت داخل در صنعت نفت شد. اکبر ترکان با بیان این جمله انتقاد و نگرانی خود را از موضوع خرید دکل‌های چینی ابراز کرد. بعد از این صحبت خبرگزاری فارس در مصاحبه‌ای تفصیلی با هدایت‌الله خادمی مدیر عامل حفاری شمال به بررسی دلایل خرید از خارج و عدم خرید از تولید کننده داخلی پرداخت.

۴ تیر ۱۳۹۲
تاملی بر یک خبر

صادرات نفت کوره، خوب یا بد؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد که نفت کوره کم ارزش‌ترین فراورده‌ی حاصل از نفت خام است. به طوری‌که ارزش آن یک سوم قیمت نفت خام بوده و در مقایسه با فراورده‌ای همچون بنزین تنها یک پنجم ارزش را داراست.

۴ تیر ۱۳۹۲

ایران برای پاکستان پالایشگاه می‌سازد

به گزارش عیار به نقل از خبرگزاری تسنیم قرار است در حاشیه یک کنفرانس نفتی در دبی، طرف پاکستانی و ایرانی پیرامون ساخت یک پالایشگاه با ظرفیت پالایش روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت مذاکره کنند. توافقات اولیه این قرارداد در گذشته صورت گرفته است.

۲ تیر ۱۳۹۲

سهم ناچیز منابع تجدیدپذیر در سبد تولید برق کشور

سجاد حسین نیا اظهار داشت: با کاهش قیمت تمام شده فناوری های مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر، کشورهای وارد کننده انرژی که متوجه محدودیت و هزینه اقتصادی استفاده از منابع فسیلی جهت تولید برق هستند، اولویت بالایی برای استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی قایل شده اند و با تکیه بر این فناوری وابستگی خود را […]