۸ مهر ۱۳۹۲

راهبردهای وزیر نفت برای اصلاح قراردادهای نفتی

در چارچوب قراردادهای جدید نیازهای حقوقی ایران و همچنین تعادل میان سود دو طرف باید رعایت شود که این شرایط می تواند سبب تشویق شرکت های نفتی بین المللی به ارائه خدمات در پروژه های اکتشاف و توسعه میدان های نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران شود.

۸ مهر ۱۳۹۲

تعیین اعضای کارگروه اصلاح قراردادهای نفتی توسط زنگنه

یکی از مهمترین ویژگی‌های نسل جدید قراردادهای نفتی ایران افزایش جذابیت اقتصادی قراردادهای بیع متقابل است به طوری که در این قراردادها به ازای هر بشکه افزایش تولید نفت و گاز طبیعی یک پاداش در نظر گرفته شده است.

۷ مهر ۱۳۹۲

نماینده ایران در اوپک تعیین شد

حسین کاظم‌پور اردبیلی به عنوان نماینده ایران در هیئت عامل کشورهای صادرکننده نفت (اوپک ) منصوب شد.

۷ مهر ۱۳۹۲

زنگنه: باید تولید نفت کشور به ۴ میلیون بشکه در روز برسد

وقتی تولید نفت کشور به ٤ میلیون بشکه در روز افزایش یابد و دیگر در جایی نیاز نداشته باشیم به جای گاز فرآورده مایع بسوزانیم و خام فروشی کم شود و بتوانیم ظرفیت تولید پتروشیمی را دو برابر کنیم آن موقع وزارت نفت هتلی می شود برای دیگرانی که می آیند.

۶ مهر ۱۳۹۲

راه‌اندازی بزرگترین طرح بنزین‌سازی در شمال غرب ایران

در حال حاضر مراحل ساختمان و نصب، راه اندازی و پیش راه اندازی نیروگاه، واحدهای فرآیندی و پروزه های جانبی طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت تبریز به طور کامل به پایان رسیده است.

۶ مهر ۱۳۹۲

درآمدهای نفتی شش ماهه امسال محقق شده است

بر اساس گزارش آقای زنگنه در جلسه میزان درآمدهای نفتی در ۶ ماه نخست امسال مطابق با میزانی است که در بودجه سال جاری پیش‌بینی شده بود و در واقع درآمدهای پیش‌بینی شده در این بخش تحقق یافته است.

۶ مهر ۱۳۹۲

۸۰۰ میلیون دلار درآمد ارزی از صادرات برق / قیمت‌ها باید بازنگری شود

مدیرعامل توانیر با اشاره به صادرات ۸ میلیارد کیلووات ساعتی برق در طول سال گفت: قیمت هر کیلووات ساعت برق صادراتی ایران حدود ۱۰ سنت است که این قیمت باید مورد بازنگری قرار گیرد.

۳ مهر ۱۳۹۲

تحقیق و تفحص از شرکت ملی نفت/ ناکافی بودن توضیحات

توضیحات مسئولین شرکت ملی نفت در خصوص موارد مطرح شده از تحقیق و تفحص برای اعضا قانع‌کننده نبود که قرار شد آن‌ها مستنداتی از توضیحاتشان به اعضای کمیته تحقیق و تفحص ارائه کنند.

۲ مهر ۱۳۹۲

آیا شرکت ملی نفت زیر ذره بین مجلس می‌رود؟

امروز سه‌شنبه قرار است موضوع تحقیق و تفحص از شرکت ملی نفت در کمیسیون طرح و به رای گذاشته شود. سوالی که مطرح است این است که آیا این طرح تصویب می‌شود؟

۲ مهر ۱۳۹۲

ستاری رئیس پژوهشگاه صنعت نفت شد

بیژن نامدار زنگنه در حکمی سورنا ستاری را به ریاست پژوهشگاه صنعت نفت برگزید. پیش از این محمدعلی عمادی عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران موقتا سرپرستی پژوهشگاه صنعت نفت را بر عهده داشته است.

۱ مهر ۱۳۹۲

ارزش اقتصادی گازهای همراه با توسعه میادین مشترک هم‌تراز است

ارزش اقتصادی گازهای همراه نفت هم تراز با موضوع بهره برداری از میدان های مشترک است چرا که با جمع آوری و بهره وری از این گازها علاوه بر نگهداشت محیط زیست، مانع از هدر رفتن انرژی با ارزش گاز می شویم.

۱ مهر ۱۳۹۲

سرانجام پیش نویس طرح جامع انرژی به کمیسیون انرژی مجلس رسید

بررسی سند ملی راهبرد انرژی کشور و پیش‌نویس طرح جامع انرژی کشور موضوع بند (ب) ماده (١٢٥) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران را با حضور کارشناسان وزارت های نیرو، نفت و مرکز پژوهشهای مجلس را در دستور کار نشست روز دوشنبه – یک مهر – خواهد داشت.

۱ مهر ۱۳۹۲
دکتر غلامحسین حسن تاش:

بحران بهره‌وری در صنعت نفت و گاز مصداق اسراف‌ و تبذیر

براستی ما را چه شده است؟ آیا مصداق اسراف و تبذیر كه در دین ما و قرآن ما آنقدر مزمت شده است همین شیوه و روش ما و لطمه‌ای كه به محیط زیست می‌زنیم نیست؟

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

پالایشگاه‌های نفتی و پتروشیمی‌ها عوارض آلایندگی پرداخت می‌کنند

نمایندگان مجلس در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) به یک فوریت طرح استفساریه‌ای رای دادند که در صورت تصویب نهایی آن، پالایشگاه‌های نفت و واحدهای پتروشیمی فارغ از آلاینده بودن یا نبودن‌شان مکلف به پرداخت عوارض آلایندگی می‌شوند.

۳۱ شهریور ۱۳۹۲

رفع مهمترین مانع افزایش واردات نفت هند از ایران

پالایشگاه های هندی استفاده کننده از نفت ایران، از ماه آینده میلادی تحت پوشش بیمه ای قرار خواهند گرفت