۱۲ آذر ۱۳۹۲

تاکید زنگنه بر آمادگی ایران برای افزایش میزان تولید نفت به ۴ میلیون بشکه

بیژن زنگنه که در جمع خبرنگاران در وین سخن می گفت افزود: ما بلافاصله می توانیم تولید نفت خود را به ظرفیت کامل ۴ میلیون بشکه در روز برسانیم.

۱۲ آذر ۱۳۹۲

دخالت سازمان حمایت در قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی‌ در بورس کالا

به گزارش عیارآنلاین، در پی درج گزارش «جولان دلالان محصولات پتروشیمی خارج از بورس/ سازمان حمایت چاره کند» که در آن بر دخالت سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان در قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در بورس کالا و تاثیر آن بر افزایش دلالی این محصولات خارج از بورس تاکید شده بود، سازمان حمایت جوابیه‌ای ارسال کرده […]

۱۲ آذر ۱۳۹۲

واکنش وزیر نفت عربستان به احتمال لغو تحریم ایران

النعیمی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه اگر تحریم‌های ایران برداشته شوند، آیا عربستان مجبور به کاهش صادرات نفت خود خواهد شد، گفت: «شما مرتب اگر اگر می‌کنید… وارد سناریوهای (احتمالی) نشوید».

۱۲ آذر ۱۳۹۲

لزوم تسریع در راه اندازی واحد گوگردزدایی پالایشگاه فازهای ۱۵ و ۱۶

در واقع در اولین راه‌اندازی واحد شیرین سازی این دو فاز شرکت ملی گاز ایران هم کیفیت گاز شیرین سازی شده توسط اولین ترین پالایشگاه فاز ۱۵ و۱۶ جنوبی را در مردادماه تایید نکرده و با تزریق آن به خط لوله سراسری مخالفت کرده بود اما انگار نگرانی از تامین گاز زمستانی مسوولان نفتی را مجبور به راه‌اندازی دوباره کرد.

۱۱ آذر ۱۳۹۲

بعد از ۵۰ روز، تکلیف مدیریت شرکت بهینه سازی مصرف سوخت مشخص شد!

پیش از صدور این حکم انتصاب، عباس کاظمی مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت بود که حدود ۵۰ روز قبل به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی منصوب شده بود.

۱۱ آذر ۱۳۹۲
ادعای خبرگزاری وزارت نفت:

افزایش ۴۰۰ هزار بشکه ای ظرفیت تولید نفت خام در صد روز نخست دولت

با توجه به اقدام های انجام شده از شهریور امسال تا کنون، ظرفیت تولید نفت کشور تا پایان آبان امسال به روزانه حدود سه میلیون و ٥٠٠ هزار بشکه و با انجام سرمایه گذاری ها و اقدام های لازم این ظرفیت تا پایان سال ٩٢ به روزانه سه میلیون و ٨٥٠ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

۱۱ آذر ۱۳۹۲

عرضه نفت خام در بورس انرژی برای بخش خصوصی و پالایشگاههای کوچک

نفت خام فقط برای عرضه در داخل کشور معامله خواهد شد و بخش خصوصی و پالایشگاه های کوچک اقدام به خرید می کنند و معامله برای صادرات و معامله های بین المللی در بورس انرژی انجام نمی شود.

۱۱ آذر ۱۳۹۲

تغییرات مدیریتی در شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران

به گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر، عباس کاظمی معاون وزیر نفت با صدور حکمی جليل سالاري معاون سابق مدیرعامل و مدیرعامل سابق شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی را برکنار کرد. مدیرعامل شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران همچنین با صدور حکم دیگری شاهرخ خسرواني مديرعامل سابق شركت پالايش نفت […]

۱۱ آذر ۱۳۹۲

جلوگیری از سوزاندن ۲۵ میلیون فوت مکعب گاز همراه در میدان ابوذر

با نصب یک سکوی گازی در میدان ابوذر، عملیات جمع آوری ۲۵ میلیون فوت مکعب گاز همراه نفت در بزرگترین مجتمع تولید نفت دریایی ایران آغاز شده و به جای ارسال این حجم گاز به فلرها، روزانه این مقدار گاز به پتروشیمی خارگ ارسال خواهد شد.

۱۰ آذر ۱۳۹۲

احتمال ایجاد تغییرات فراوان مدیریتی در وزارت نفت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی دوفوریت طرح ممنوعیت اشتغال بازنشستگان در مشاغل اجرایی را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی آن تمام بازنشستگانی که از ابتدای دولت یازدهم به کارگیری شده اند باید از سمت خود استعفا دهند وگرنه عزل خواهند شد.

۱۰ آذر ۱۳۹۲

شرط افزایش قیمت بنزین از دید وزیر نفت

در صورتی با افزایش قیمت بنزین موافقم که زمینه افزایش کیفیت مصرف سوخت خودرو هم اقدامات خوبی انجام گیرد و مصرف سوخت خودروها کاهش یابد.

۱۰ آذر ۱۳۹۲

رئیس جمهور: بهره‌برداری از منطقه پارس جنوبی را با بهره‌برداری همسایگان برابر می‌کنیم

امروز با تلاش متخصصان و تلاشگران کشور می‌توانیم به ملت ایران قول دهیم که دولت در پایان چهار سال خود، نه تنها بهره‌برداری از این حوزه را برابر با بهره‌برداری همسایگان می‌کند، بلکه آن را افزایش نیز خواهد داد تا بواسطه آن در راه توسعه کشور، گام‌های بلند و مهمی برداشته شود.

۱۰ آذر ۱۳۹۲
تهیه اولین اساس نامه شرکت نفت توسط مرکز پژوهش های مجلس

طرح جامع انرژی، جزو اولویتهای مرکز پژوهشهای مجلس است

در مرکز پژوهش‌های مجلس بعد از ۳۴ سال از ابتدای انقلاب اسلامی برای اولین بار پیش نویس اساسنامه شرکت ملی نفت ایران را تهیه کردیم که این به کمیته تخصصی کمیسیون انرژی تحویل داده شده و در حال بررسی است.

۹ آذر ۱۳۹۲
خبرگزاری وزارت نفت خبر داد:

عملیاتی شدن ٥ فاز اولویت دار پارس جنوبی تا قبل از زمستان سال آینده

وزیر نفت در سفر اخیر خود به پارس جنوبی با بررسی مسائل و مشکلات طرح های اولویت دار، با اتخاذ تدابیر ویژه زمان بهره برداری از این فازها را حداکثر تا قبل از زمستان ۱۳۹۳ تعیین کرد.

۹ آذر ۱۳۹۲
به رغم تعلل ۲۶ ساله

ارائه نکردن اساسنامه شرکت ملی نفت به مجلس، فقط گریبان احمدی‌نژاد را گرفت!

با وجود تعلل تمام دولت‌های قبلی برای تدوین و ارائه اساسنامه شرکت ملی نفت به مجلس شورای اسلامی (از سال ۱۳۶۶ تاکنون)، این تأخیر غیرقانونی فقط گریبان رئیس‌جمهور سابق را گرفته است!