۷ مرد ۱۳۹۲

بخش بخار ۵ نیروگاه گازی کشور تکمیل می‌شود

وزارت نیرو و شرکت مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران‌(گروه مپنا) به منظور تامین مالی پروژه‌های تکمیل بخش بخار پنج نیروگاه متعلق به مپنا تفاهمنامه همکاری مشترک امضا کردند.

۳ مرد ۱۳۹۲

۳۰۰ شهرک جدید پتروشیمی در ایران احداث می‌شود

مسئولان شرکت ملی صنایع پتروشیمی از ساخت و راه اندازی ۳۰۰ شهرک جدید پتروشیمی در ایران تا ۴ سال آینده به منظور کاهش صادرات خام محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری خبر می دهند.

۲۲ تیر ۱۳۹۲

دستورالعمل جدید خرید دکل حفاری از خارج

به گزارش عیارآنلاین، خبرگزاری فارس خبری مبنی بر دستورالعمل جدید برای واردات دکل حفاری مخابره کرده است.  بر اساس خبر منتشر شده طبق دستور العمل جدید و مصوبه شرکت ملی نفت ایران که تایید ارگان های نظارتی را نیز به همراه دارد،‌همه پیمانکاران نفتی باید قبل از ورود دکل جدید از خارج اطلاعاتی از قبیل تعداد […]

۱۷ تیر ۱۳۹۲

۷۰ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق داریم

بهزاد با تاکید بر این که در تامین برق از لحاظ جهانی در منطقه خاورمیانه جایگاه اول و در کل جهان رتبه چهاردهم را دارا هستیم، گفت: اقدامات خوبی در صنعت برق انجام شده و از لحاظ فناوری و علم رشد خوبی داشتیم؛ در بخش برق ساخت داخل را صددرصد کردیم و در مهندسی توزیع برق نیز کارشناسان ایرانی در کنفرانس مهم جهان رتبه اول را از آن خود کردند.

۱۶ تیر ۱۳۹۲

قرارداد صادرات گاز ایران به عراق/ روزانه ۲۵ میلیون متر مکعب

بر اساس این قرارداد ایران یک خط لوله در عراق احداث می‌کند که از میدان گازی منصوریه در نزدیکی مرز ایران در استان دیاله عراق عبور خواهد کرد و سوخت مورد نیاز یک نیروگاه تولید برق در شهر صدر و یک نیروگاه دیگر در حوالی شمال بغداد را تامین خواهد کرد. این خط لوله ظرف ١٨ ماه تکمیل خواهد شد.

۱۱ تیر ۱۳۹۲

بیش از ۵۰ درصد خام فروشی در صنایع پتروشیمی

به گزارش عیارآنلاین به نقل از خبرگزاری ایسنا معاون وزیر نفت از خام فروشی موجود در صنایع پتروشیمی انتقاد کرد و خواستار توسعه صنایع تکمیلی در این حوزه شد. وی تاکید کرد: “در بسیاری از بخش‌های صنعت گرفتار خام‌فروشی هستیم؛ راهکار خروج از خام‌فروشی این است که در همه بخش‌های کشور به ویژه در حوزه […]

۱۱ تیر ۱۳۹۲

وزیر انرژی آمریکا: کاهش نفت ایران اثری بر بازار نفت ندارد

به گزارش عیار آنلاینارنست مونیز روز گذشته در گفتگویی با خبرگزاری رویترز تاکید کرد که بازار جهانی نفت از کاهش بیشتر عرضه نفت ایران دچار مشکل نخواهد شد. وی معتقد است که عرضه نفت عراق افزایش یافته و ایران دیگر بازیگر مهمی در بازار نفت جهان نیست. بر این اساس مونیز بیان داشت که می‌توان […]

۵ تیر ۱۳۹۲

قصه‌ی نان شب و دلالان دکل حفاری

“ساخت دکل حفاری از نان شب واجب‌تر است” جمله‌ای که سرآغاز مطرح شدن دوباره مساله حمایت از ساخت داخل در صنعت نفت شد. اکبر ترکان با بیان این جمله انتقاد و نگرانی خود را از موضوع خرید دکل‌های چینی ابراز کرد. بعد از این صحبت خبرگزاری فارس در مصاحبه‌ای تفصیلی با هدایت‌الله خادمی مدیر عامل حفاری شمال به بررسی دلایل خرید از خارج و عدم خرید از تولید کننده داخلی پرداخت.

۴ تیر ۱۳۹۲
تاملی بر یک خبر

صادرات نفت کوره، خوب یا بد؟

بررسی‌ها نشان می‌دهد که نفت کوره کم ارزش‌ترین فراورده‌ی حاصل از نفت خام است. به طوری‌که ارزش آن یک سوم قیمت نفت خام بوده و در مقایسه با فراورده‌ای همچون بنزین تنها یک پنجم ارزش را داراست.

۴ تیر ۱۳۹۲

ایران برای پاکستان پالایشگاه می‌سازد

به گزارش عیار به نقل از خبرگزاری تسنیم قرار است در حاشیه یک کنفرانس نفتی در دبی، طرف پاکستانی و ایرانی پیرامون ساخت یک پالایشگاه با ظرفیت پالایش روزانه ۴۰۰ هزار بشکه نفت مذاکره کنند. توافقات اولیه این قرارداد در گذشته صورت گرفته است.

۲ تیر ۱۳۹۲

سهم ناچیز منابع تجدیدپذیر در سبد تولید برق کشور

سجاد حسین نیا اظهار داشت: با کاهش قیمت تمام شده فناوری های مرتبط با انرژی های تجدیدپذیر، کشورهای وارد کننده انرژی که متوجه محدودیت و هزینه اقتصادی استفاده از منابع فسیلی جهت تولید برق هستند، اولویت بالایی برای استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی قایل شده اند و با تکیه بر این فناوری وابستگی خود را […]