۱۸ آبا ۱۳۹۲

قیمت خوراک پتروشیمی حساب شده تغییر کند

اگر با شفاف سازی ساز و کار صنعت پتروشیمی و درنظر گرفتن منافع ملی، لزوم تغییر در نرخ خوراک واحدهای پتروشیمی نهایی شد، باید این تغییر در قیمت ها به صورت حساب شده اعمال شود.

۱۸ آبا ۱۳۹۲
هزینه های بی توجهی به اصلاح الگوی مصرف انرژی و محیط زیست

رقابت امروز کشورها بر سر کاهش مصرف انرژی است؛ نه تولید انرژی

از سال ۲۰۲۰، کشورهایی که بیش از سهمیه خود کربن تولید کرده اند، موظف به پرداخت مالیات هستند و این امر، ضرورت اصلاح نحوه مصرف انرژی را بیش از پیش آشکار می سازد. در آینده، پرونده های تخلفات زیست محیطی از پرونده هایی مانند پرونده های هسته ای خطرناکتر خواهد بود.

۱۷ آبا ۱۳۹۲
سازمان حمایت چاره اندیشی کند

جولان دلالان محصولات پتروشیمی‌ خارج از بورس کالا

یکی از مهم‌ترین راهکارهای حل مسئله پتروشیمی‌ها مکلف کردن آنان برای عرضه تمام فروش داخلی خود در بورس کالا است، تا هیچ مجتمعی اجازه فروش خارج از بورس نداشته باشد و در عین حال سازوکار بورس رعایت شده و محصولات به قیمت واقعی عرضه شود؛ در این صورت نه کمبود عرضه در بورس به وجود می‌آید، تا قیمت به صورت غیر واقعی بالا برود و نه دلالی رونق خواهد کرد.

۱۷ آبا ۱۳۹۲

صدور مجوز ساخت ۳ پترو پالایشگاه خصوصی در عسلویه

مدیر توسعه اقتصادی و جذب سرمایه منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از صدور مجوز ساخت سه پتروپالایشگاه و پالایشگاه توسط بخش خصوصی در عسلویه خبر داد.

۱۵ آبا ۱۳۹۲

توسعه صادرات همچنان مهمترین اولویت زنگنه برای گاز

زنگنه اولویت دوم توسعه صنعت گاز را پس از تامین مصرف داخلی، جذب سرمایه و تکنولوژی، صادرات این سوخت پاک اعلام و تصریح کرد: هم اکنون در منطقه خلیج فارس به جز ایران و قطر، دیگر کشورها گاز مازاد برای صادرات ندارند و کمبودهای زیادی در تامین گاز موردنیاز خود دارند که این موقعیت بازار خوبی را برای صادرات گاز از ایران فراهم می کند.

۱۵ آبا ۱۳۹۲

احتمال بروز جنگ قیمت در اوپک با لغو تحریم نفتی ایران

برداشته شدن تحریم های ایران در اوایل سال آینده میلادی، زمینه را برای بازگشت صادرات نفت این کشور به بازار فراهم می کند و می تواند موجب جنگ قیمت در درون اوپک شود. زیرا تولیدکنندگان رقیب تلاش می کنند با نفت ایران که همراه با تخفیف زیاد عرضه می شود رقابت کنند.

۱۵ آبا ۱۳۹۲

ساخت ۱۴ دکل‌ حفاری در داخل در هاله‌ای از ابهام

قرار بود ۱۴ دکل حفاری نفت توسط جهاد دانشگاهی انجام شود که متاسفانه این قرار داد به ۶ دکل کاهش تبدیل شد اما متاسفانه با تغییر دولت این قرار داد در بلاتکلیفی باقی مانده است.

۱۵ آبا ۱۳۹۲

حذف ممنوعیت صادرات محصولات پتروشیمی در سال آینده

مدیرکل مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه و تجارت ادامه داد: از سال آینده تمام صادرات پتروشیمی آزاد شده و محدودیت‌های این بخش به کلی حذف خواهد شد.

۱۵ آبا ۱۳۹۲

نمایشگاه آب و برق آغاز به کار کرد

سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق و نهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب ایران با حضور رئیس دفتر رئیس‌جمهور، وزیر نیرو، وزیر انرژی ارمنستان، وزیر برق سوریه و برخی دیگر از مقامات ایرانی و خارجی آغاز به کار کرد.

۱۴ آبا ۱۳۹۲

گام اول برای پایان دوران ارائه خوراک ارزان به پتروشیمی‌ها

به نظر می‌رسد شرکت ملی پتروشیمی به دنبال منطقی کردن قیمت ارزان خوراک گاز پتروشیمی ها بوده و پتروشیمی های گازی باید در انتظار اجرای مصوبه ۳۲۵ تومانی شدن قیمت خوراک گازی در سال جاری و یا افزایش قیمت خوراک گاز از ۲.۵ سنت به ۱۰ سنت هر متر مکعب در سال آینده باشند.

۱۴ آبا ۱۳۹۲

هدررفت بیش از ۷ میلیارد دلار گاز همراه ایران در سال ۲۰۱۱

بانک جهانی اعلام کرد: در سال ۲۰۱۱ میلادی هفت میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار از گازهای همراه ایران سوخت شده است.

۱۴ آبا ۱۳۹۲

آلمان چگونه سهم سوخت‌های فسیلی در سبد انرژی را کاهش داد؟

اگر چه در گذشته استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر برای تولید برق، گران و غیراقتصادی بود اما بررسی بازار فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر در سطح دنیا حاکی از وقوع تحولاتی اساسی در این عرصه است.

۱۴ آبا ۱۳۹۲

یک گام دیگر برای عرضه ریالی نفت در بورس انرژی

براساس دستور وزیر نفت قرار است روزانه ۱۰ هزار بشکه میعانات گازی و ۵۰۰۰ بشکه نفت خام در رینگ داخلی بورس انرژی عرضه شود که در صورت وجود تقاضا و تمایل مصرف‌کنندگان، حجم عرضه‌ها از سوی شرکت ملی نفت ایران بیشتر خواهد شد.

۱۴ آبا ۱۳۹۲

تلاش بخش خصوصی برای به دست گرفتن اختیار تعیین قیمت خوراک پتروشیمی

در حالی بخش خصوصی از اجرای مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی برای افزایش قیمت خوراک گازی پتروشیمی ها خودداری کرده که این مصوبه در سال گذشته تصویب شده و لازم الاجرا بوده است. از طرفی تعیین تعرفه یکی از اختیارات و ابزارهای حاکمیتی است که نمی‌توان آن را به بخش خصوصی واگذار کرد.

۱۴ آبا ۱۳۹۲

مدیرعامل توانیر: تلاش می‌کنیم قیمت برق را افزایش دهیم

مدیر عامل توانیر با بیان اینکه تلاش می کنیم قیمت برق افزایش یابد گفت:قیمت هر کیلوات ساعت برق بطور متوسط ۴۳ تومان است که پیشنهاد هر کیلو وات ساعت به ۶۸ تومان ارائه شده است.