۳ دی ۱۳۹۲
کنسرسیوم ازدیاد برداشت عملا تاکنون کاری انجام نداده است

زرنگی نفتی‌ها در تعیین اهداف برنامه پنجم توسعه

رئیس پردیس پژوهش و فناوری صنایع بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت با اشاره به تأکید برنامه پنجم توسعه برای افزایش یک درصدی ضریب ازدیاد برداشت از مخازن تصریح کرد: تعیین یک درصد افزایش ضریب ازدیاد برداشت از مخازن نفتی در برنامه پنجم توسعه زرنگی شرکت نفتی ها بوده چرا که با پارامتری که عدم قطعیت بالا دارد در دوسال اول اعلام شد به این هدف رسیدیم.

۳ دی ۱۳۹۲

ابطال کارت سوخت خودروهای فرسوده در تهران در چند روز آینده

سید مجتبی شفیعی، رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: به منظور اجرای مصوبات قبلی دولت، ظرف چند روز آینده، کارت سوخت وسایل نقلیه فرسوده در شهر تهران ابطال خواهد شد. رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی های صورت گرفته این طرح ابتدا در شهر تهران اجرا خواهد شد و پس از آن در سایر کلان شهر های کشور نیز اجرایی می شود.

۳ دی ۱۳۹۲

مجوز دولت به وزیر نفت برای به کارگیری ۱۲ بازنشسته

بر اساس مجوز روزهای اخیر وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک که به استناد ماده ۴۱ قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مصوب شده، اشتغال به کار افراد بازنشسته مورد تقاضای وزارت نفت به مدت یک سال مجاز خواهد بود.

۲ دی ۱۳۹۲

نامه زنگنه به وزیر اقتصاد برای توقف خصوصی سازی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی

بیژن زنگنه وزیر نفت اخیرا با ارسال نامه ای به علی طیب نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی خواستار خروج نام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از لیست واگذاری ها شده است.

۲ دی ۱۳۹۲

میرکاظمی: دولت گزارش فساد کرسنت را به لاهه داد

رئیس کمیسیون انرژی مجلس افزود: امیدواریم این گزارش برخلاف منافع نظام نباشد چرا که دولت و شورای عالی امنیت ملی تعهد داده اند که منافع ملی در این پرونده حفظ شود.

۲ دی ۱۳۹۲
قیمت 7 سنت مناسب است

درخواست تعیین قیمت خوراک گاز پتروشیمی ها با بازگشت ۳۰ درصدی سرمایه!

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی در حالی خواستار تعیین قیمت خوراک گاز با نرخ ۳۰ درصدی IRR شده است که از دیدگاه کارشناسان صنعت پتروشیمی این نرخ برای واحدهای بالادستی پتروشیمی بین ۱۵ تا ۲۰ درصد می باشد.

۲ دی ۱۳۹۲

بلوکه شدن دلارهای گازی ایران از توسعه میدان رهوم

دلارهای گازی شرکت ملی نفت ایران در حالی توسط انگلیس تا اطلاع ثانوی غیر قابل دسترس و بلوکه شده است که هم اکنون ایران از شرکت انگلیسی – هلندی شل هم بیش از دو میلیارد دلار به دلیل فروش نفت طلب دارد.

۳۰ آذر ۱۳۹۲

ایجاد محدودیت شدید در گازرسانی به واحدهای پتروشیمی

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمائی پتروشیمی با اعلام اینکه تا پیش از اعمال محدودیت‌ها، به طور متوسط روزانه صنایع پتروشیمی کشور ۳۵ تا ۴۰ میلیون مترمکعب گاز طبیعی به عنوان سوخت و خوراک دریافت می‌کردند، تصریح کرد: در حال حاضر گازرسانی به مجتمع‌های پتروشیمی تولیدکننده اوره، آمونیاک و متانول توسط شرکت ملی گاز به طور کامل قطع و یا با محدودیت روبرو شده است.

۳۰ آذر ۱۳۹۲

درخواست معرفی متهمان اصلی پرونده کرسنت

در کلام آخر از شما نمایندگان محترم مجلس، خواستاریم با تحقیق و تفحص دقیقتر از وزارت نفت، متهمان اصلی این پرونده را معرفی و در صورت قرار داشتن در هر مسندی، توبیخ و استیضاح نمایید. درصورت عدم اقدام مقتضی از سوی نمایندگان ملت، دانشجویان انقلابی اقدام به شفاف سازی های بیشتر در جهت تنویر افکار عمومی خواهد نمود.

۲۸ آذر ۱۳۹۲
فرار سرمایه ها با تصویب قیمتی بالاتر از 8 سنت!

ادامه تلاش بخش خصوصی پتروشیمی برای دریافت خوراک گاز ارزان

مهدوی: سرمایه‌گذاری در صنایع پتروشیمی باید آنقدر سودآوری داشته باشد که سرمایه‌گذار بانک را ترجیح ندهد/ با پروسه سنگینی که در تولید وجود دارد تنها در صورتی می‌توانیم سرمایه‌گذار جذب کنیم که قیمت گاز منطقی باشد. تعیین نرخ خوراک بیش از ۷ یا ۸ سنت فرار سرمایه‌ها را به دنبال خواهد داشت.

۲۸ آذر ۱۳۹۲

تشکیل کارگروه پیگیری پرونده کرسنت در دولت

برای پیگیری این پرونده، کارگروهی در دولت تشکیل شده که مطالعات کافی را برای استیفای حقوق جمهوری اسلامی ایران انجام خواهد داد.

۲۶ آذر ۱۳۹۲

آیین نامه اجرایی استفاده از سیستم CHP تدوین می شود

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان اینکه با استفاده از سیستم CHP می توان با راندمان بالای ٩٠ درصد، انرژی گاز را به برق و حرارت تبدیل کرد، گفت: در این جلسه مسائل مهمی مطرح و مقرر شد در جلسات آتی آیین نامه اجرایی برای عملیاتی شدن این پروژه را تدوین و برای تصویب به هیئت دولت ارائه کنیم.

۲۶ آذر ۱۳۹۲
هشدار رئیس پژوهشگاه صنعت نفت برای اصلاح الگوی مصرف

افزایش مصرف گاز به روزانه ٢,٥ میلیارد مترمکعب در افق ١٤٠٤

رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اعلام هشدار برای اصلاح هرچه سریعتر الگوهای مصرف انرژی گفت: مصرف گاز کشور با ادامه روند فعلی در افق ١٤٠٤ به روزانه ٢,٥ میلیارد مترمکعب می رسد.

۲۶ آذر ۱۳۹۲

مصرف بالای انرژی در صورت عدم استفاده از فناوری نوین

ایران از طرفی در رده بالای مصرف انرژی و از طرفی در جایگاه پایین کیفیت مصرف انرژی در جهان قرار دارد. ایران را جزء کشورهای پرمصرف انرژی در دنیا است و در صورت عدم استفاده از فناوری‌های نوین و ادامه روند فعلی، ایران تا سال ۱۴۰۴، روزانه ۲.۵ میلیارد متر مکعب گاز مصرف خواهد کرد.

۲۶ آذر ۱۳۹۲

اعلام نگرانی از تعلل در پرونده کرسنت

بسیج دانشکده فنی تهران در بیانیه‌ای نسبت به عواقب تعلل در پیگیری پرونده کرسنت هشدار داد.