۱۱ دی ۱۳۹۲

۵ فاز دارای اولویت دوم پارس جنوبی اعلام شد

فازهای ١٣، ١٤،١٩، ٢٠ و ٢١ میدان مشترک پارس جنوبی به عنوان ۵ فاز دارای اولویت دوم این میدان گازی اعلام شد و مدیرعامل شرکت ملی نفت در بازدیدی از این فازها بر تامین منابع مالی این فازها متناسب با پیشرفت پروژه تاکید کرد.

۱۱ دی ۱۳۹۲

پرداخت ۳.۱ میلیارد دلار از درآمد صادرات نفت ایران توسط ترکیه

وزیر انرژی ترکیه گفت: ۴.۵ میلیارد دلار پول گاز و ۳.۱ میلیارد دلار پول نفت خریداری شده از ایران در سال ۲۰۱۳ به حساب این کشور در هالک بانک واریز شده است.

۱۱ دی ۱۳۹۲

تشکیل ستاد نفت،گاز و زغال سنگ در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

عضو شورای راهبری توسعه فناوری های انرژی کارآمد، تجدیدپذیر و محیط زیست صنعت نفت از تشکیل ستاد نفت، گاز و زغال سنگ در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا پایان امسال خبر داد.

۱۱ دی ۱۳۹۲

درخواست ۴۰۰ میلیون دلاری هند/ مشکل نفت‌کش‌ها حل شده است

ورود کشتی های ایرانی به هند تا ۶ ماه آینده بلامانع است، با توجه به پی اند ای بیمه‌‌های ایرانی برای شناورهای نفتی در هند درخواست مقامات هندی برای ضمانت ۳۷۰ میلیون دلاری به هیچ وجه قابل قبول نبود. از همین روز در پی نامه‌نگاری‌ها طرف هندی از درخواست خود صرفنظر کرد.

۹ دی ۱۳۹۲

کاهش ۲۱۰ واحدی شاخص بورس با تأثیر منفی پتروشیمی‌ها

بر همین اساس گسترش نفت و گاز پارسیان تا لحظه تنظیم این گزارش ۱۱۸ واحد، هلدینگ نفت‌، گاز و پتروشیمی تأمین ۱۰۵ واحد، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس ۲۱ واحد، سرمایه‌گذاری غدیر ۹۲ واحد، پتروشیمی شیراز ۱۸ واحد، پتروشیمی خارک و پتروشیمی پردیس هر کدام ۹ واحد تأثیر منفی بر شاخص امروز بورس گذاشتند.

۹ دی ۱۳۹۲

عدم افزایش قیمت محصولات پتروشیمی های گازی با افزایش قیمت خوراک

یک مقام آگاه در شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: پتروشیمی‌های گازی در صورت افزایش نرخ خوراک به ۱۳ سنت نمی‌توانند قیمت محصولات خود را افزایش دهند.

۹ دی ۱۳۹۲

شمارش معکوس برای تولید گاز از فاز ١٢ پارس جنوبی

هم اکنون سکوی A و خط لوله دریایی ٣٢ اینچ فاز ١٢ پارس جنوبی آماده بهره برداری بوده و پیش بینی ها حاکی از آن است که تا اوایل یا اواسط هفته آینده گاز ترش از دریا به بخش خشکی ارسال خواهد شد.

۸ دی ۱۳۹۲

معاملات نفت خام در بورس انرژی پس از آماده‌سازی پالایشگاه‌ها

حسینی در مورد زمان معاملاتی شدن نفت خام در بورس انرژی تاکید کرد: پس از آماده‌سازی پالایشگاه‌ها، شاهد معاملات نفت خام در بورس انرژی خواهیم بود.

۸ دی ۱۳۹۲

اگر در پرونده کرسنت محکوم شویم، ۳.۵ برابر توافق ژنو ضرر می‌کنیم

بذرپاش همچنین تصریح کرد: به نظرم پرونده کرسنت با ابعاد بالای تخلف و رشوه نباید با پیگیری و بخشنامه وزارت ارشاد از پیگیری رسانه‌ها مغفول بماند، چرا که اگر ما در پرونده کرسنت محکوم شویم، ۳.۵ برابر کل منابع توافق ژنو را از دست می‌دهیم.

۸ دی ۱۳۹۲

امضای تفاهم نامه صادرات خدمات پژوهش و فناوری پتروشیمی به عراق

مهمترین محور های همکاری در زمینه انتقال فناوری شامل: خدمات مشاوره به منظور توسعه نقشه راه فناوری، طراحی و تحویل پایلوت پلنت ها توسط شرکت پژوهش وفناوری پتروشیمی به درخواست مرکز تحقیق و توسعه وزارت نفت عراق، فناوری خوراک آمین، انتقال فناوری بر روی پایلوت ارزیابی کاتالیست، انتقال فناوری بر روی ساخت کاتالیست، انتقال فناوری بر روی واحدهای پلیمریزاسیون، ساخت و افزایش مقیاس است.

۸ دی ۱۳۹۲

صادرات محصولات پتروشیمی به بیش از ۸ میلیارد دلار رسید

براساس آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات محصولات پتروشیمی در ۹ ماه نخست امسال به ۸ میلیارد و ۱۱۶ میلیون دلار رسید.

۷ دی ۱۳۹۲

برگزاری هم اندیشی نظام جدید قراردادهای صنعت نفت ایران در اسفندماه

به گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری شانا، نخستین هم اندیشی نظام جدید قراردادهای صنعت نفت ایران با هدف تبیین چارچوب های وزارت نفت و توسعه تعامل با شرکت های معتبر داخلی و بین المللی، سوم و چهارم اسفند امسال در تهران برگزار می شود. رییس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی وزرات نفت و رییس […]

۷ دی ۱۳۹۲

وزارت نفت مستندی از پرونده کرسنت را به مجلس نداد

نماینده مردم اهواز در مجلس نهم در پاسخ به اینکه آیا وزارت نفت مستنداتی از آخرین اقدامات خود در پرونده کرسنت به کمیسیون انرژی ارائه کرده است، گفت: تاکنون هیچ مستنداتی از سوی وزارت نفت ارائه نشده اما اخبار مکاتبات و مسائل مختلف این پرونده را منتقل کرده اند.

۶ دی ۱۳۹۲

صدور مجوز تولید ٨ هزار مگاوات برق از انرژی های تجدید پذیر

آرمودلی با بیان این که مجوز تولید ٨ هزار مگاوات برق از انرژی های تجدید پذیر صادر شده است؛ اظهار کرد: بخش خصوصی باید بتواند از وام بانکها برای توسعه نیروگاه های تجدید پذیر استفاده کند. پیش از این مشکلات زیادی در این زمینه وجود داشت که امید است با کمک دولت بتوان این مشکلات را حل کرد.

۵ دی ۱۳۹۲

قیمت جدید خوراک گاز پتروشیمی‌ها هنوز تعیین نشده است

موید حسینی صدر، رئیس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان این که می‌بایست از ابتدای سال جاری قیمت ۱۲ سنت برای خوراک پتروشیمی‌ها اعمال می‌شد، افزود: احتمال می‌رود نرخ ۱۳ سنت برای اجرا در سال ۹۳ به دولت پیشنهاد داده شود.