۲۳ دی ۱۳۹۲

رسانه ای کردن پرونده کرسنت، دلیل اصلی توقیف «یالثارات» بود

حجت‌الاسلام سالک درباره تخلفات این ۳ جریده خاطرنشان کرد: مهم‌ترین تخلف این ۳ نشریه بی‌توجهی به بخش‌نامه‌ای بود که درباره پرونده کرسنت ارسال شده بود که نباید وارد این موضوع شده و این پرونده را رسانه‌ای می‌کردند.

۲۳ دی ۱۳۹۲

عضو کمیسیون تلفیق مجلس: نرخ پایین گاز پتروشیمی‌ها عده‌ای را یک شبه پولدار کرد

نرخ خوراک مواد اولیه پتروشیمی در حال حاضر واقعی نیست و این موضوع باعث شده است تا عده ای، سود کلانی را در این زمینه از آن خود کنند./ دولت به دنبال کسب درآمد و سود از جیب خصوصی ها نیست. با افزایش نرخ خوراک، قیمتها به سمت واقعی شدن پیش می رود و نیز عده ای یک شبه پولدار نمی شوند.

۲۳ دی ۱۳۹۲

ارائه پیشنهاد کاهش تولید به اوپک درصورت افت شدید قیمت نفت

وزیر نفت گفت: ایران نیز به عنوان یکی از موسسان سازمان اوپک می تواند در زمان کاهش شدید قیمت نفت راهکارهای مختلفی مانند، پیشنهاد کاهش تولید را به اعضای این سازمان اقتصادی ارائه کند.

۲۳ دی ۱۳۹۲

استقرار دانشکده فناوری صنعت نفت در استان بوشهر

استاندار بوشهر گفت: ‌با انعقاد تفاهمنامه بین دانشگاه‌های تهران و خلیج فارس بوشهر زمینه برای استقرار دانشکده فناوری صنعت نفت در استان بوشهر فراهم می‌شود.

۲۳ دی ۱۳۹۲

دولت مکلف به فروش نفت به پالایشگاه ها به قیمت فوب خلیج فارس شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس یادآور شد: براین اساس دولت مکلف شد طبق قانون هدفمندی یارانه ها، قیمت نفت را به میزان ۹۵ درصد فوب (قیمت پایه) خلیج فارس محاسبه کند و به پالایشگاه های داخلی بفروشد.

۲۲ دی ۱۳۹۲

زنگنه: با ترک تشریفات مناقصه در اجرای پروژه ها مخالفم

وزیر نفت با اعلام اینکه در سال های اخیر قیمت اجرای پروژه ها بالا رفته و تا سه برابر رشد داشته است، این امر را منطقی ندانست و افزود: قیمت اجرای پروژه ها باید به سطح واقعی برگردد.قیمت هایی که هم اکنون برای اجرای پروژه ها پیشنهاد شده و در حال انجام است، با شرایط کنونی کشور(وجود تورم و تحریم ها) منطبق نبوده و بسیار بالا است.

۲۲ دی ۱۳۹۲

امیدوارم ۱۵ سنت تصویب شود

نادر قاضی پور، عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: امیدوارم نرخ ۱۵ سنتی در صحن علنی مجلس مورد تصویب قرار گیرد تا از این طریق درآمد خوبی از آن خزانه جمهوری اسلامی شده و صاحبان صنایع پتروشیمی در صحنه‌های پایین دستی نیز سرمایه‌گذاری کنند.

۲۲ دی ۱۳۹۲

«کرسنت» اولین دستور کار ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی وزارت نفت می‌شود؟

تشکیل این ستاد که به دستور مستقیم زنگنه صورت گرفته فرصت مناسبی است تا این ستاد پشتوانه حقوق مردم در پرونده پرابهام کرسنت باشد و گزارش های ماهانه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی به صورت شفاف برای اطلاع عموم مردم منتشر شود.

۲۲ دی ۱۳۹۲
گزارشی از پنل انرژی سومین کنفرانس مدیریت فن‌آوری:

سازنده تجهیزات صنعت نفت باید نیاز ۱۰ سال آینده کشور را بداند

شرکت‌کنندگان در پنل انرژی سومین کنفرانس مدیریت فن‌آوری با اشاره به اینکه دست‌آوردهای حوزه فن‌آوری کشور به صنعت نفت منتقل نشده است، تاکید کردند: صنعت نفت در حال رقابت با همسایگان در میادین مشترک و نان‌آور کشور است و نمی‌تواند دغدغه فن‌آوری داشته باشد.

۲۱ دی ۱۳۹۲

قیمت خوراک گاز ارزانتر از قیمت آن در کشورهای واردکننده انرژی باشد

احمد مهدوی، دبيرکل انجمن صنفي کارفرمايي صنعت پتروشيمي گفت: نرخ خوراک گازی صنعت پتروشیمی‌ها باید منطقی و با درنظر گرفتن توان رقابتی شرکت‌های پتروشیمی داخلی تعیین شود تا امکان رقابت کشورمان با دیگر کشورهای صاحب صنعت پتروشیمی در منطقه خاورمیانه از بین نرود.

۲۱ دی ۱۳۹۲

تاکید بر لزوم رقابت پذیر بودن نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها

در نشست مشترک مدیران صنعت پتروشیمی و جمعی از اقتصاد دانان کشور بر رقابت پذیری و منطقی بودن نرخ خوراک پتروشیمی ها تاکید شد./شرایط به گونه ای فراهم شود که بخش خصوصی مشتاق به سرمایه گذاری و توسعه صنعت پتروشیمی باشد.

۲۱ دی ۱۳۹۲

تکذیب امضای توافقنامه معامله پایاپای نفت بین ایران و روسیه

اکبر نعمت اللهی، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت، عقد هرگونه قرارداد و توافقنامه میان ایران و روسیه برای معامله پایاپای نفت و کالا را تکذیب کرد.

۲۱ دی ۱۳۹۲

تاکید وزیر نفت بر وجود زد و بندهایی در حاشیه قرارداد کرسنت

حسین نجابت، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ارسال لایحه سوم وزارت نفت به دادگاه لاهه، گفت: در این لایحه زنگنه آورده است از حسن اعتماد ما عده ای سوء استفاده کردند، نه در قرارداد بلکه در حاشیه قرارداد زد و بندهایی بوده است.

۲۱ دی ۱۳۹۲

رشد ٧,٦ درصدی مصرف بنزین/افزایش ٥٨ درصدی مصرف نفت گاز در نیروگاه ها

کشکولی درباره مصرف بنزین نیز اظهار کرد: میانگین مصرف این فرآورده ٦٨ میلیون لیتر در روز است که از رشد ٧,٦ درصدی آن در قیاس با مدت مشابه سال قبل حکایت دارد.

۲۱ دی ۱۳۹۲

تعطیلی برخی مجتمع های پتروشیمی بخاطر کمبود خوراک گاز

گاز تحویلی به مجتمع های پتروشیمی به یک سوم کاهش یافته و درحالی که برخی از مجتمع ها تعطیل شده اند سایر پتروشیمی های گازی با حداقل ظرفیت در حال تولید هستند.