۲۷ فرو ۱۳۹۳

ضرورت اصلاح الگوی مصرف انرژی کشور برای جلوگیری از واردات گاز

وزیر نفت با اعلام این که در صورت ادامه روند افزایشی مصرف گاز طبیعی در کشور، واردات گاز افزایش خواهد یافت، از تعویض ۲۰ میلیون بخاری گازی در کشور خبر داد.

۲۷ فرو ۱۳۹۳
در گفتگو با کارشناس اقتصادی مطرح شد

تأکید بر عرضه دو نرخی بنزین در فاز دوم هدفمندی

نایب رئیس اتاق بازرگانی با بیان اینکه ایران یکی از ارزان ترین بنزینهای دنیا را در اختیار مصرف کنندگان قرار می‌دهد، افزود: بهتر است دولت در فاز دوم هدفمندی کف ١٤٠٠ تومان را برای بنزین آزاد در نظر بگیرد.

۲۷ فرو ۱۳۹۳

افزایش تولید نفت ایران به سه میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز

براساس گزارش اوپک از منابع اولیه، تولید نفت خام ایران در ماه مارس نسبت به فوریه روزانه ۴۰ هزار بشکه افزایش یافته است.

۲۷ فرو ۱۳۹۳

تععین تکلیف شکایت گازی ترکیه از ایران، تا دو ماه دیگر

با گذشت دو ماه از طرح شکایت گازی ترکها علیه ایران قرار است تا خرداد ماه جاری کارشناسان مورد اطمینان ایران و ترکیه که از دو کشور انگلیس و ترکیه هستند، نظر نهایی خود را در مورد روند صادرات گاز ایران به ترکیه در دادگاه اعلام کنند.

۲۷ فرو ۱۳۹۳

رد درخواست تحقیق و تفحص از پالایشگاه ها در کمیسیون انرژی

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: با توجه به تصمیم وزارت نفت برای واردات بنزین، رد درخواست تحقیق و تفحص در کمیسیون انرژی برای ما سوال شده است که چرا اعضای آن با این تحقیق و تفحص مخالفت کردند؟

۲۷ فرو ۱۳۹۳

زنگنه: به احتمال زیاد، ایران برنده داوری لاهه درباره شکایت ترکیه است

شکایت ترکها از ایران درباره گران بوده قیمت گاز روال عادی را طی می کند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

۲۷ فرو ۱۳۹۳

راهکار عملیاتی کاهش قاچاق گازوئیل/ اختلاف ۴ میلیارد لیتری مصرف با ارقام ثبت‌شده

ظرفیت‌هایی وجود دارد که بتوانیم افزایش قیمت گازوئیل را با یک ساز و کار هوشمند هدفمند دنبال کنیم تا سوخت ارزان تبدیل به ارزش افزوده واقعی شود و از قاچاق فرآورده جلوگیری به عمل آید.

۲۶ فرو ۱۳۹۳

تغییر ۱۸۰ درجه‌ای نظر وزیر نفت در مورد بنزین پتروشیمی‌ در کمتر از دو ماه

زنگنه در تشریح سیاست‌های بنزینی وزارتخانه خود به موضوع پاک بودن بنزین تولید شده در واحدهای پتروشیمی اشاره کرده بود. با گذشت کمتر از دو ماه، وی مهمان اعضای شورای شهر تهران شد و با یک چرخش ۱۸۰ درجه ای، این‌بار بنزین پتروشیمی را آلاینده و خارج از استاندارد اعلام کرد و گفت: در سال ۱۳۹۳ بنزین وارداتی جایگزین بنزین پتروشیمی می‌شود.

۲۶ فرو ۱۳۹۳
نامه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به زنگنه و ابتکار

نسبت دادن آلودگی هوا به بنزین پتروشیمی یک فرضیه نادرست است

بسیاری از کارشناسان صنعت نفت اعلام کرده‌اند که بنزین پتروشیمی‌ کیفیت خیلی بالاتری از بنزین تولیدی در بسیاری از پالایشگاه‌های قدیمی موجود در کشور دارد. / بنزین پتروشیمی در همان شهرهای جنوب کشور مصرف شده است.

۲۶ فرو ۱۳۹۳
واکنش بسیج دانشجویی علم و صنعت به توقف تولید بنزین پتروشیمی

مسئولین دولتی اسناد آلایندگی بنزین پتروشیمی را ارائه کنند

مرکز مطالعات اقتصادی بسیج دانشجویی دانشگاه علم و صنعت با صدور بیانیه ای تأکید کرد: انتظار می رود مسئولین دولتی تا پیش از انجام بررسی های لازم درباره آلایندگی بنزین پتروشیمی ها و ارائه اسناد مرتبط به نمایندگان مردم از توقف تولید این بنزین خودداری کنند و از تشدید واردات بنزین بپرهیزند.

۲۶ فرو ۱۳۹۳

پرداخت بیش از ۸۰ میلیارد دلار یارانه انرژی در سال ۹۲

زنگنه با تاکید براینکه اعمال سیاست های قیمتی به تنهایی نمی تواند شدت مصرف انرژی را کاهش دهد، گفت: به این منظور باید از مجموعه متعادلی از سیاست های قیمتی، غیرقیمتی و روش های بهینه سازی مصرف انرژی استفاده کرد.

۲۶ فرو ۱۳۹۳

عضو کمیسیون انرژی مجلس: میزان آلایندگی بنزین پتروشیمی در حدی نیست که بخواهد تولید را در این واحدها متوقف کند

عضو کميسيون انرژي مجلس با بيان اين که در ابتداي تغيير فرآيند کاربري واحدهاي پتروشيمي، بنزين توليدي اين واحد ها به لحاظ کيفي با مشکلاتي روبرو بود که به مرور برطرف شد و کيفيت آن افزايش يافت، واردات بنزين را بي توجهي به سياست هاي مقاومتي دانست و گفت: دولت براي واردات بنزين نياز به مجوز مجلس دارد.

۲۵ فرو ۱۳۹۳

متصدی از مصوبه دولت برای حذف بنزین پتروشیمی از چرخه سوخت خبر داد

متصدی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه راهکارها و برنامه اجرایی مدون برای کاهش آلودگی هوا در هشت محور به تصویب دولت رسیده است، گفت: از جمله فعالیت های محور «سوخت»، حذف افزودن حلال های صنعتی که از پتروشیمی تولید می شوند و به عنوان بنزین، اکتابنزین یا اکتان افزا به چرخه سوخت کشور وارد می‌شوند، است.

۲۵ فرو ۱۳۹۳

فروش بخشی از ششمین محموله نفت در بورس انرژی

ششمین عرضه نفت خام در بورس انرژی، با فروش ۴۳۸ بشکه از مجموع ۲۹۲۰ بشکه از این محصول به پایان رسید.

۲۵ فرو ۱۳۹۳

اعلام جزئیات افزایش قیمت گاز در فاز دوم هدفمندی یارانه ها

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به شیب ملایم تغییر در قیمت گازبها از تاریخ اول فروردین امسال، طبق قانون هدفمندی یارانه ها گفت: بر اساس قانون بودجه سال ٩٣، مقرر شده است برای مصارف خانگی به میزان ٢٠ درصد و برای مصارف عمومی (دولتی، کسب و خدمات) به میزان ٣٠ درصد افزایش قیمت صورت گیرد.