۱۶ شهریور ۱۳۹۲

پیشرفت فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی به نزدیک 92 درصد رسید

پیشرفت فیزیکی پروژه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی در جدیدترین گزارش تهیه شده در مجموعه وزارت نفت در تاریخ بیست و پنجم مردادماه سال جاری به مرز 92 درصدی رسیده است.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

کشورهای عربی به دنبال مسیرهای جایگزین تنگه هرمز

خط لوله شرق- غرب عربستان یا پترولاین، خط لوله عراق- ترکیه، خط لوله ابوظبی، خط لوله عراق- عربستان، خط لوله ترانس عربی یا Tapline و خط لوله عربستان – بحرین از مهمترین طرح های اعراب برای دور زدن تنگه هرمز است.

۱۶ شهریور ۱۳۹۲

زنگنه عراقی را مدیر شرکت ملی گاز کرد+ اسامی هیئت مدیره

زیر نفت طی حکمی حمیدرضا عراقی به عنوان معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران منصوب کرد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۲

زنگنه: اصلاح قراردادهای بیع متقابل بهترین کار است/از تجربه عراق استفاده می‌کنیم

رای ما اصلاح قراردادهای بیع‌متقابل به خصوص با توجه به تجربه میادینی که در حال بهره‌برداری هستند، بهترین کار است و می‌توانیم از تجربه موفق عراق هم در این زمینه استفاده کنیم.

۱۲ شهریور ۱۳۹۲
همزمان با توليد توربين بادي ارتقاء يافته 710 کيلوواتي مطرح شد:

اصلاح قيمت برق نيروگاه‌ هاي بادي ضروري است

چنانچه قيمت برق نيروگاه‌ هاي بادي اصلاح نشود بخش خصوصي از سرمايه‌ گذاري در نيروگاه‌هاي بادي منصرف خواهد شد.

۱۲ شهریور ۱۳۹۲

گزارش تصویری: ساخت اولين توربين بادي ارتقاء يافته 710 کيلوواتي

عکس از علیرضا سلطانی- خبرگزاری موج

۱۰ شهریور ۱۳۹۲

پیشنهاد وزیر نفت هند: هند با افزایش خرید نفت ایران صرفه‌جویی ارزی کند

وزیر نفت هند در نامه‌ای به نخست وزیر این کشور، پیشنهاد کرد برای مدیریت بازار ارز هند و کاهش تقاضای ارز خارجی، واردات نفت از ایران را افزایش دهد چرا که ایران پول نفت را نه به دلار بلکه با روپیه دریافت می‌کند.

۱۰ شهریور ۱۳۹۲

آغاز بازنگری در ساختار قراردادهای نفتی

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران در گفتگو با نسیم از آغاز بازنگری در ساختار قراردادهای نفتی خبر داد و گفت که این کار با تاکید وزیر نفت آغاز شده و کارگروهی کارشناسی برای آن شکل گرفته است.

۹ شهریور ۱۳۹۲

پیشنهادهای سازمان حمایت برای حل مشکلات پتروشیمی / لزوم تناسب در قیمت خوراک‌

برنامه ریزی صحیح در تامین خوراک مورد نیاز واحدها و ایجاد تناسب در قیمت خوراکهای مایع و گازی مورد مصرف مجتمع ها به منظور جلوگیری از زیان برخی واحدها و سوددهی غیرمنطقی مجتمع هایی که خوراک آنها گاز می باشد.

۹ شهریور ۱۳۹۲

دستور کار مجلس در هفته جاری/ وزرا به مجلس می‌روند

کمیسیون عمران مجلس در روز سه شنبه وضعیت پروژه های عمرانی کشور را با حضور محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی بررسی می کند.

۹ شهریور ۱۳۹۲

جزئیات تازه از تفاهمنامه گازی ایران‌ با عمان

بر اساس تفاهم صورت گرفته قرار است به مدت 25 سال گاز ایران به عمان از طریق دریا صادر شود. ارزش مجموع گاز صادراتی در این مدت 65 میلیارد دلار خواهد بود.

۷ شهریور ۱۳۹۲

ظرفیت تولید برق کشور به 75 هزارمگاوات خواهد رسید

اولین واحد بخش بخار نیروگاه آبادان با ظرفیت 160 مگاوات شهریور ماه سالجاری رسما به شبکه برق کشور متصل شد و پیش بینی می شود تا پایان اسفند ماه سالجاری ظرفیت تولید برق ایران به 75 هزار مگاوات افزایش یابد.

۶ شهریور ۱۳۹۲

دستور زنگنه برای تخصیص منابع به فازهای قدیمی پارس جنوبی

تمرکز سرمایه گذاری و تخصیص تجهیزات به طرح های دارای اولویت از سوی وزیر نفت از این رو که می تواند سبب سرعت بخشیدن به توسعه و بهره برداری از میادین گازی گردد اقدامی هوشمندانه محسوب می شود

۵ شهریور ۱۳۹۲

کیومرث حیدری نماینده تام الاختیار وزیر نیرو در اجرای اصل ٤٤ شد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، چیت‌چیان وزیر نیرو”کیومرث حیدری” مدیرکل دفتر بررسی های اقتصادی و امور مجامع وزارت نیرو را با حفظ سمت به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر نیرو در اجرای سیاست های اصل ٤٤ در صنعت آب و برق منصوب کرد. در متن حکم صادر شده توسط وزیر نیرو، بهبود فضای کسب […]

۵ شهریور ۱۳۹۲

زنگنه: در بازاریابی و فروش نفت از تمامی ظرفیت‌های داخلی و خارجی استفاده می‌کنیم

در نظر داریم تمامی امور مربوط به بازاریابی و فروش نفت در امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران متمرکز شود اما در بازاریابی و فروش از تمامی ظرفیت‌های ملی چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور استفاده می‌کنیم.