۱۷ اسفند ۱۳۹۲

شعری مقدم: تعدیل نرخ خوراک، گام نخست برقراری رقابت سالم در صنعت پتروشیمی بود

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی نرخ تعیین شده جدید خوراک را برای واحدهای پتروشیمی گازی منطقی دانست و گفت: قیمت در بازار باید با مکانیسم عرضه و تقاضا هماهنگ شود و از این‌رو تعدیل نرخ خوراک گام نخست سالم سازی عرضه رقابتی محصولات پتروشیمی بود.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

سناریوی احتمالی قیمت و سهمیه های بنزین در سال 93

به احتمال زیاد برای سال آینده بهای هر لیتر بنزین نیمه یارانه‌ای از 400 تومان به 700 تومان و قیمت هر لیتر بنزین آزاد به بیش از یکهزار تومان افزایش می یابد./ هر چند در طول هفته گذشته بیژن زنگنه وزیر نفت و منصور معظمی معاون برنامه ریزی وزیر نفت از آمادگی وزارت نفت برای عرضه بنزین تک نرخی خبر داده بودند اما برای سال آینده عرضه بنزین تک نرخی منتفی شده است.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

الزامات اقتصاد مقاومتی/ اینفوگرافیک

به گزارش عیارآنلاین به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، «مسئله اقتصاد مسئله اصلى كشور است». رهبر انقلاب در حرم امام رحمه‌الله این نكته را فرمودند. ایشان همچنین در دیدار كارگران در تبیین شاخص‌های اصلح برای انتخابات گفتند رئیس‌جمهور آینده باید در حوزه‌ی اقتصاد، دارای برنامه‌ی اقتصاد مقاومتی باشد.در این اینفوگرافیک الزامات […]

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

توقف تولید بنزین پتروشیمی‌ها به شرط عدم نیاز در کشور

عباس شعری مقدم، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: هنوز زمان دقیقی برای توقف تولید بنزین پتروشیمی ها گرفته نشده است اما هر زمان که کشور نیازی به بنزین مجتمع های پتروشیمی نداشته باشد قطعا دیگر اقدام به تولید بنزین نخواهیم کرد.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲

اولین دوره آموزشی اقتصادمقاومتی در شبکه تحلیلگران فناوری برگزار شد

اولین دوره آموزی اقتصاد مقاومتی ویژه فعالین و تشکل‌های دانشجویی، در شبکه تحلیل‌گران ایتان برگزار شد. در این دوره به مفاهیم اصلی اقتصاد مقاومتی با محوریت اندیشه مقام معظم رهبری، بررسی تحریم‌های اقتصادی، آسیب شناسی ساختار اقتصاد و راهبردها و اقدامات اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی پرداخته شد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۲

تاکید بر عدم کاهش قیمت گاز صادراتی به ترکیه در چارچوب قرارداد موجود

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران موضوع قیمت گاز وادراتی ترکیه از ایران را از موارد مورد شکایت این کشور خواند و افزود: ترکیه خواستار کاهش قیمت گاز وارداتی از ایران بوده و معتقد است بهای گاز جهانی کاهش یافته و ایران نیز باید قیمت گاز را کاهش دهد، این درحالی است که ایران بهای گاز صادراتی به ترکیه را در قالب قرارداد موجود کاهش نمی دهد.

۱۶ اسفند ۱۳۹۲
وزیر نیرو خبر داد

استفاده از زغال سنگ برای تولید برق در دستور کار وزارت نیرو قرار گرفت

وزیر نیرو از توسعه نیروگاه‌های زغال‌سنگ‌سوز در کشور خبر داد و گفت: با توجه به وجود معادن غنی زغال‌سنگ در کشور، منطق حکم می‌کند برای تولید برق از زغال‌سنگ استفاده شود.

۱۶ اسفند ۱۳۹۲
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

لزوم شکسته شدن انحصار شرکت ملی نفت ایران در فروش نفت

هزینه‌های واسطه بخش خصوصی خیلی ناچیز تر از آنچیزی است که بابت عدم فروش و عدم بهره‌برداری از ذخایر نفتی می‌دهیم./ به نظر می‌رسد شرکت ملی نفت حاضر نیست انحصارش را بشکند، به قیمت اینکه هزینه کشور را ده برابر کند و این جفا به کشور است.

۱۶ اسفند ۱۳۹۲
پس از پیوندی، شعری مقدم هم طرفدار خوراک 13 سنتی شد!

نرخ جدید خوراک پتروشیمی، معقول و مناسب است

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: این برداشت اشتباه که سودآور بودن پتروشیمی های گازی به دلیل نرخ خوراک بوده درست نیست بلکه تغییر نرخ ارز تاثیرگذار بوده است./قیمت جدید گاز برای خوراک مجتمعهای پتروشیمی گازی در حال حاضر رقمی معقول است و هیچ کجای دنیا سوخت را چنین ارزان نمی فروشند.

۱۵ اسفند ۱۳۹۲

تک نرخی شدن بنزین بهتر است یا واقعی کردن قیمت بنزین آزاد؟

بی شک افزایش دفعی و یکباره قیمت سوخت می تواند بار تورمی سنگینی در شرایط کنونی داشته باشد و این تصمیم منطقی نخواهد بود. در مقابل اینکه قیمت ها را در نرخ های فعلی نگه داریم نیز یعنی ادامه روند هزینه زایی برای کشور.

۱۵ اسفند ۱۳۹۲

مساعد شدن وضعیت صنعت پتروشیمی با خوراک 13 سنتی/تاثیر شدید رسانه ها در کاهش شاخص بورس

محمدحسن پیوندی، معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت: در حال حاضر که خوراک گازی را 13 سنت کرده ایم با در نظر گرفتن شرایط صادراتی و دریافت سوخت گاز ارزانتر از خوراک گازی وضعیت صنعت در این بخش کاملاً مساعد خواهد بود و در ضمن از بروز ویژه خواری که در این مورد تعریف «سود بردن غیرمتعارف است» جلوگیری خواهد شد.

۱۵ اسفند ۱۳۹۲

13 سنتی شدن خوراک چه تاثیری بر سود سهام پتروشیمی ها گذاشت؟

برپایه اعلام سازمان بورس و اوراق بهادار به غیر از پتروشیمی شیراز که EPS ٩٣ بدون تغییر نسبت به سال ٩٢ مانده است، پتروشیمی پردیس با کاهش ١٢ درصدی، پتروشیمی خراسان با کاهش ١٦ درصدی، صنایع پتروشیمی کرمانشاه با کاهش ١٧ درصدی، پتروشیمی زاگرس با کاهش ٢٨ درصدی و پتروشیمی شفن با کاهش ٣٠ درصدی در مقایسه با سال گذشته مواجه شده اند.

۱۵ اسفند ۱۳۹۲

زنگنه: مگر می‌شود کشور را با یک میلیون بشکه صادرات نفت اداره کرد!

مگر می‌شود کشور را با یک میلیون بشکه صادرات نفت و یا ۱۶۰ میلیون مترمکعب کمبود گازی اداره کرد. در این مدت شبکه با بدبختی و شب‌نخوابی‌های افراد اداره و سعی شد که به اولویت‌های یک توجه شود به عنوان نمونه ما در حال حاضر باید به این پروژه فکر کنیم که از آذر سال ۹۳ مجددا کمبود گاز داریم.

۱۵ اسفند ۱۳۹۲

3 برابر شدن واردات بنزین، اولین دستاورد قطع تولید بنزین پتروشیمی!

مصطفی کشکولی مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با تاکید بر اینکه با خروج بنزین پتروشیمی‌ها حجم واردات بنزین افزایش می‌یابد، گفت: از این رو سال 1393 حجم واردات روزانه بنزین کشور به 10 تا 11 میلیون لیتر افزایش می‌یابد.

۱۴ اسفند ۱۳۹۲

حمایت قطعی وزارت نفت از تک نرخی شدن قیمت بنزین

بیژن زنگنه، وزیر نفت گفت: وزرات نفت پیشنهاد خاصی در خصوص قیمت بنزین ندارد.اما اگر امکانش فراهم شود قطعا از تک نرخی شدن قیمت بنزین حمایت می کند.