۱۸ ارد ۱۳۹۳

کاظمی: درباره کیفیت بنزین وارداتی باید سخت‌گیری کنیم

عباس کاظمی، مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه اکتان ریفورمیت پتروشیمی‌ها پالاست، اما در عین حال بنزن و آروماتیک نیز دارد، گفت: درباره بنزین وارداتی باید سخت‌گیری کنیم که با استاندارد یورو ۴ باشد که بنزن آن کمتر از ۸ دهم درصد باشد.

۱۸ ارد ۱۳۹۳

حذف بنزین پتروشیمی از سبد بنزین کشور، اقدامی مثبت برای کاهش آلودگی هوا

کاظمی، مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با اظهار امیدواری به بی نیازی از واردات بنزین تا نیمه دوم سال ۹۴ با بهره برداری از نخستین واحد پالایشگاه ستاره خلیج فارس، گفت: حذف بنزین پتروشیمی از سبد بنزین کشور و واردات بنزین یورو ۵ به جای آن، اقدام مثبت دیگری می‌باشد که برای کاهش آلاینده‌های هوا نیاز است انجام شود.

۱۷ ارد ۱۳۹۳

ابتکار: بنزین آلوده یکی از مهمترین عوامل افزایش آلودگی هواست

معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه بنزین آلوده یکی از مهم ترین عوامل افزایش آلودگی هواست، گفت: رویکرد دولت یازدهم شفاف سازی در مورد موضوع و حل بحران آلودگی هوا از طریق برنامه مدون عملیاتی و حذف بنزین آلوده پتروشیمی است.

۱۷ ارد ۱۳۹۳

جذابیت های سرمایه گذاری در طرح های پالایشگاه کوچک عسلویه

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، زمان بازگشت سرمایه در این طرح ها را سه سال با برگشت سرمایه داخلی بالاتر از ٢۵ درصد اعلام کرد

۱۷ ارد ۱۳۹۳

برنامه ریزی برای افزایش تولید محصولات پتروشیمی به بیش از ۵۱ میلیون تن

حسین شهریاری، معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه امسال، تولید محصولات پتروشیمی به ٥١ میلیون تن خواهد رسید، گفت: ارزش تولید، امسال طبق برآوردهای اولیه حدود ٣٥ میلیارد دلار است و صادرات محصولات پتروشیمی به حدود ١٤ میلیارد دلار خواهد رسید.

۱۷ ارد ۱۳۹۳
با آگاهی از بنزن بالای موجود در بنزین پتروشیمی

زنگنه: یک روز هم با تولید بنزین توسط پتروشیمی ها موافقت نکردم

زنگنه در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: در مورد تولید بنزین پتروشیمی ها، آن زمان یک شرایط اضطراری پیش امده بود، اما الان در شرایط اضطراری نیستیم و می توانیم بنزین وارد کنیم، در نتیجه لزومی به استفاده ار بنزین پتروشیمی که گرانتر از بنزین وارداتی است، نیست.

۱۷ ارد ۱۳۹۳

زنگنه: وزارت نفت با تمام وجود از سازندگان و صنعتگران داخلی حمایت می کند

وزیر نفت با بیان اینکه وزارت نفت با تمام وجود از سازندگان و صنعتگران داخلی و ارتقاء فناوری ملی حمایت می کند، گفت: بر آن هستیم ١٧ فاز ناتمام پارس جنوبی، ظرف ٣ تا ٣,٥ سال آینده تکمیل شود، ضمن اینکه از این میان، ٧ فاز طی دو سال آینده تکمیل می شود.

۱۷ ارد ۱۳۹۳

سنجش کیفیت و آلایندگی بنزین وارداتی با استاندارد یورو ۲

در حالی مسئولان صنعت نفت از انجام آزمون بنزین‌های وارداتی و مطابقت با کتابچه استاندارد شرکت ملی پالایش و پخش خبر می دهند که باید گفت این کتابچه با استاندارد بنزین یورو ۲ طراحی شده است.

۱۷ ارد ۱۳۹۳

شرکت کنترل کیفیت هوا: اندازه‌گیری دقیق در خصوص بنزین وارداتی صورت نگرفته است

حشمت‌الله بسطامی، سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوا گفت: تا امروز، اندازه‌گیری دقیق در خصوص بنزین وارداتی صورت نگرفته است و نمونه‌هایی که دریافت کردیم، نمونه‌هایی است که در سطح شهر به دست آمده است که مشخص نیست بنزین وارداتی است یا بنزین داخلی.

۱۷ ارد ۱۳۹۳
ادامه تعطیلی دفاتر شرکت های نفتی اریانی در آمریکای جنوبی

دفتر شرکت پتروپارس در ونزوئلا تعطیل شد

محمدجواد شمس، مدیرعامل شرکت پتروپارس درباره آخرین وضعیت مذاکرات طولانی مدت انجام گرفته بین شرکت پتروپارس ایران و شرکت ملی نفت ونزوئلا «PDVSA» گفت: در نهایت، این مذاکرات منجر به آغاز همکاری های مشترک بین دو طرف به منظور توسعه میادین نفتی این کشور نشد.

۱۶ ارد ۱۳۹۳

اسناد رد ادعای سازمان محیط زیست درباره آلایندگی بنزین پتروشیمی

سازمان محیط زیست در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ماه امسال اطلاعیه‌ای منتشر کرد که طی آن بنزین تولید پتروشیمی‌ها را با استناد به نمونه‌های آنالیز بنزین جایگاه‌های کلان‌شهر تهران که توسط آزمایشگاهASG آلمان انجام شده است، متهم به «سرطان‌زایی» کرد. نتایج آنالیز آزمایشگاه آلمانی نشان می‌دهد که اطلاعیه سازمان محیط زیست برخلاف واقعیت است.

۱۶ ارد ۱۳۹۳

ابلاغ مصوبه تخفیف پلکانی خوراک گاز پتروشیمی توسط جهانگیری

با تصویب هیأت دولت، واحدهای پتروشیمی که نسبت به سرمایه گذاری در صنایع تکمیلی و پایین دستی اقدام کنند، از تخفیف بهای گاز مصرفی برخوردار می شوند.

۱۶ ارد ۱۳۹۳

اطلاعیه شرکت ملی پالایش و پخش در واکنش به آلاینده خواندن بنزین وارداتی

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در پی واکنش های اخیر نسبت به گزارش های منتشر شده در خصوص کیفیت بنزین وارداتی به کشور و ارائه مستنداتی در این خصوص از سوی رسانه ها، اطلاعیه ای صادر کرد.

۱۶ ارد ۱۳۹۳

کارت انرژی تنها راه برون‌رفت از مصرف بی حد انرژی

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران معتقد است یارانه نقدی طی سه سال گذشته نه تنها در کاهش مصرف انرژی تاثیر نداشته بلکه ۱۳۱ هزار میلیارد تومان پول که می‌توانست صرف بهینه‌سازی مصرف انرژی شود، یک درصد هم در کاهش مصرف تاثیر نگذاشته است. راه برون‌رفت از این وضعیت نیز، کارت انرژی است.

۱۶ ارد ۱۳۹۳

جزئیات جدید طرح مطالعاتی کارت اعتباری انرژی «سهمیا»

طرح مطالعاتی «کارت اعتباری انرژی» هم‌اکنون در شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت کشور در حال بررسی و تکمیل است تا به‌عنوان راهکاری جامع برای مدیریت مصرف سوخت کشور و ساماندهی یارانه‌های دولت در بخش انرژی در صورت تصویب در مراجع بالاتر اجرایی شود