۳ آذر ۱۳۹۲

استقبال شرکت ملی صنایع پتروشیمی از لغو تحریم ها

هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی از لغو تحریم های اعمال شده علیه این صنعت استقبال کرده و اعلام کرد که آماده توسعه روابط خود با دیگر کشورها است.

۲ آذر ۱۳۹۲

راهکار وزیر نفت برای کاهش مصرف بنزین از طریق ارتقاء خودروهای داخلی

زنگنه در این باره که وعده افزایش کیفیت خوردوها محقق نمی شود، گفت: اگر با تعرفه واردات خودرو بازی شود قطعا در آینده شاهد ارتقاء کیفی خودروهای تولیدی خواهیم بود.

۲ آذر ۱۳۹۲

تاکید مجدد وزارت نفت بر فلج شدن پروژه ها برای پرداخت یارانه ها

از دیدگاه برخی کارشناسان، این اظهارات زمینه سازی برای هدایت منابع مالی ایجاد شده از هدفمندی یارانه ها به وزارت نفت در سال اتی است و این در حالی است که این موضوع، برخلاف قانون هدفمند کردن یارانه ها بوده و موجب توقف پرداخت یارانه های نقدی و غیرنقدی به مردم خواهد شد.

۲ آذر ۱۳۹۲

بورس انرژی از سوم آذر میزبان معاملات میعانات گازی است

علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی از آغاز معاملات میعانات گازی از فردا (یکشنبه ٣ آذر) در تالار این بورس خبر داد و گفت: قرار است از این روز ٣ هزار و ٥٠٠ بشکه میعانات گازی به صورت روزانه در بورس انرژی معامله شود.

۲ آذر ۱۳۹۲

تغییر در ترکیب سهم سهامداران پالایشگاه ستاره خلیج فارس

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران، پیشرفت کنونی پروژه ستاره خلیج فارس را ٦٥ درصد اعلام کرد و افزود: زمان دقیق بهره برداری از فاز اول این پروژه به زودی اعلام می شود.

۱ آذر ۱۳۹۲
شرکت ملی نفت ایران همچنان در رده سوم

فهرست ۲۰ شرکت بزرگ نفتی جهان در سال ۲۰۱۳

چهار شرکتی که در سال ۲۰۰۳ در راس این فهرست بودند همچنان با اقتدار بر کرسی های خود تکیه زده است . شرکت سعودی آرامکو ، گازپروم روسیه ، شرکت ملی نفت ایران و شرکت اکسون موبیل به ترتیب در جایگاه یکم تا چهارم این فهرست قرار گرفته اند.

۳۰ آبان ۱۳۹۲

عرضه نفت خام در بورس انرژی از نیمه آذر

در دیدار با وزیر نفت توافقنامه بین بورس انرژی و وزارت نفت در خصوص عرضه روزانه 5 هزار بشکه نفت نهایی شده و از نیمه آذرماه نسبت به عرضه نفت خام در بورس انرژی اقدام خواهد شد.

۳۰ آبان ۱۳۹۲

برداشت روزانه 285 میلیون مترمکعب گاز از پارس جنوبی

از این رقم حدود 80 میلیون متر مکعب برای فرآورش در پالایشگاه‌های فجر جم و بید بلند و تزریق به چاه‌های نفت ارسال و 200 میلیون متر مکعب گاز تصفیه شده نیز برای مصارف صنعتی و خانگی به شبکه سراسری تزریق می‌شود.

۳۰ آبان ۱۳۹۲

60 میلیارد دلار صرفه جویی ارزی با اجرای طرح سهمیه بندی بنزین

اگر سهمیه‌بندی بنزین اجرا نمی‌شد، سالانه ١٠ درصد رشد مصرف بنزین داشتیم، بر این اساس طبق آمار در سال ١٣٩١ باید روزانه ١٣٢ میلیون لیتر بنزین توزیع می‌شد، در حالی که با اجرای این طرح این رقم به کمتر از ٦٤ میلیون لیتر در روز کاهش یافته است.

۳۰ آبان ۱۳۹۲

عدم تغییر قیمت بنزین و میزان سهمیه خودروها تا پایان سال

شفيعي با اعلام اینکه در حال حاضر هيچ برنامه‌اي برای تغيير در قيمت بنزین خودروها نداريم، در خصوص احتمال تغییر سهمیه‌های بنزین هم توضیح داد: فعلا تغییری سهمیه های بنزین خودروها اعمال نخواهد شد.

۲۹ آبان ۱۳۹۲

مخالفت زنگنه با خصوصی سازی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران

زنگنه با بیان این که داشتن ذخایر استراتژیک به منظور تنظیم بازار برای شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران حیاتی است، گفت: در دست داشتن ذخایر برای این شرکت و وزارت نفت به عنوان مسئول نهایی تنظیم بازار مهم است و برای همین بایستی برنامه ریزی و سرمایه گذاری مناسبی در این بخش انجام شود.

۲۹ آبان ۱۳۹۲

ایران سالیانه 100 میلیارد دلار نفت و گاز می‌سوزاند

مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به ضرورت صرفه جويي در مصرف گاز طبيعي، یادآور شد: در حال حاضر ارزش نفت و گاز مصرف شده در داخل کشور حدود 100 میلیارد دلار برآورد می شود.

۲۹ آبان ۱۳۹۲

افزایش 7 تا 8 درصدی مصرف بنزین و گازوئیل در کشور

به گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری شانا، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از توزیع بیش از ٦٠ میلیارد انواع فرآورده از ابتدای امسال تاکنون خبر داد. مصطفی کشکولی با بیان این که مصرف روزانه فرآورده های نفتی (بنزین، نفت گاز، نفت سفید و نفت کوره) ٢٥٠ میلیون لیتر در روز […]

۲۸ آبان ۱۳۹۲

امیدواری بخش خصوصی به افزایش قیمت خوراک گازی پتروشیمی تا 7 سنت

کمیته ای در مجلس تشکیل شده تا نرخ خوراک پتروشیمی ها در حدی منطقی تعیین شود؛ بطوریکه حتی احتمال کاهش نرخ ها نیز وجود دارد. البته هم اکنون مباحث کارشناسی در این کمیته همچنان ادامه دارد، اما امیدواریم نرخ خام در محدوده قیمتی کشورهای حوزه خلیج فارس، یعنی رقمی بین 6.5 تا 7 سنت قطعی شود.

۲۸ آبان ۱۳۹۲

سه برنامه وزارت نفت برای مدیریت و کنترل مصرف بنزین

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص آخرین وضعیت تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی نیز گفت: در حال حاضر معادل بنزین وارداتی یعنی حدود چهار میلیون لیتر هم به صورت روزانه بنزین در پتروشیمی ها تولید می‌شود.