۲۷ مهر ۱۳۹۲
معاون امور بین‌الملل وزارت نفت:

اقتصاد بدون نفت از اقتصاد نفتی می گذرد!

ماجدی با تاکید بر افزایش تولید و ظرفیت تولید نفت در کشور گفت: به منظور کاهش سهم نفت در بودجه، باید منابع جایگزین ایجاد شود و منابع درآمدی جایگزین، خود نفت خواهد بود چراکه اقتصاد بدون نفت از اقتصاد نفتی می گذرد.

۲۷ مهر ۱۳۹۲

دیزل سبز وارد سبد سوخت سواری‌ها می‌شود

خودروهای دیزلی به نسبت خودروهای بنزینی در پیمایش مساوی 30 درصد کمتر سوخت مصرف می‌کنند، آلودگی زیست محیطی کمتری تولید می‌کنند و با متنوع کردن سبد سوخت به تأمین امنیت انرژی کمک می‌کنند.

۲۵ مهر ۱۳۹۲

حمایت سئوال برانگیز از خروج محصولات پتروشیمی از بورس

در حالی مسئولان از پیشنهاد مدیران شرکت ملی صنایع پتروشیمی حمایت می کند که این به معنای بازگشت به شیوه قدیمی و منسوخ شده فروش حواله‌ای است که محل اصلی رانت در فروش محصولات پتروشیمی در گذشته بوده است

۲۳ مهر ۱۳۹۲

دو معاون جدید زنگنه

وزیر نفت با صدور حکمی سیدعماد حسینی را به عنوان معاون خود در امور مهندسی منصوب کرد. وی پیش از این معاون پژوهشی موسسه مطالعات بین‌المللی انرژی بود.

۲۲ مهر ۱۳۹۲

ارتباط مستقیم میان وزارت نفت و خارجه

معاون امور بین‌الملل و بازرگانی وزیر نفت با تشریح برنامه های وزارت نفت برای پیشبرد دیپلماسی نفتی گفت: همکاری وزارتخانه های نفت و امور خارجه در چارچوب دیپلماسی اقتصادی «مستقیم» می‌شود.

۲۲ مهر ۱۳۹۲

جزئیات مصوبه مربوط به افزایش قیمت گاز پتروشیمی‌ها

از محل اصلاح قیمت خوراک گاز پتروشیمی‌ها لااقل 2 میلیارد دلار برای کشور و دولت که با مساله کسری بودجه به جد دست و پنجه نرم می‌کند ایجاد می‌شود و جلوی ارزان فروشی منابع ملی به نفع عده‌ای خاص گرفته می‌شود.

۲۲ مهر ۱۳۹۲

خروج محصولات پتروشیمی از بورس فضای رانتی ایجاد می‌کند

در حالی مدیران شرکت ملی پتروشیمی از لزوم خروج عرضه محصولات پتروشیمی از بورس کالا صحبت می‌کنند که جایگزین این شیوه فروش همان شیوه قدیمی حواله‌ای-رانتی است و در عین حال مشکلات فعلی بازار نیز از مداخلات قیمتی وزارت صنعت ناشی می‌شود.

۲۲ مهر ۱۳۹۲

اسقاط خودروهای فرسوده به مرز توقف رسید!

در شش‌ماهه نخست امسال و پس از تغییرات مدیریتی که در اواخر دولت دهم در ستاد سوخت انجام گرفت، روند اسقاط خودروهای فرسوده دچار رکود شد به‌گونه‌ای که طی شش ماه فروردین تا شهریور 92 تنها 16 هزار دستگاه خودروی فرسوده اسقاط شده است.

۲۲ مهر ۱۳۹۲

حمایت عضو کمیسیون انرژی مجلس از سهمیه بنزینی خانوارها

بحثی که ما در کمیسیون داشتیم این بود که بنزین سهمیه ای حدود همان 400 تومان باقی بماند و مقداری نیز سهمیه ها را افزایش دهیم که یکی از اعدادی که مطرح شد 80 لیتر به جای 60 لیتر بود، اما در کنار آن قیمت بنزین آزاد را افزایش دهیم.

۲۲ مهر ۱۳۹۲
مدیر هلدینگ پتروشیمی غدیر:

تصمیم افزایش قیمت خوراک پتروشیمی تیرماه ابلاغ شده اما اجرا نشده!

همانطور که در متن آن عنوان شده، این تصمیم از سوی ستاد تدابیر اقتصادی دولت قبل ابلاغ شد. حال آنکه در واقع خبر مذکور در تیر ماه سال جاری از سوی معاون اول رییس جمهور و به منظور حل بحران مالی در پوشش وجوه نقد مورد نیاز برای پرداخت یارانه ها اعلام شده بود

۲۱ مهر ۱۳۹۲

انتصابات جدید زنگنه در وزارت نفت

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت با صدور احکام جداگانه ای معاون جدید امور بین‌الملل و بازرگانی، برنامه‌ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت و قائم مقام معاونت برنامه ریزی وزارت نفت را منصوب کرد

۲۱ مهر ۱۳۹۲

پیشنهادی محیط زیستی برای سهمیه‌بندی بنزین

اگر دولت نمی‌خواهد بنزین را گران کند می‌تواند در شهرهای بزرگ بنزین سهمیه‌ای را حذف کند و این نوع بنزین تنها در شهرهای کوچک قابل استفاده باشد

۲۱ مهر ۱۳۹۲

افزایش سه برابری هزینه تعمیرات با استفاده از سوخت مایع در نیروگاه‌ها

استفاده از گازوئیل مازوت به عنوان سوخت در نیروگاه‌های حرارتی هزینه تعمیرات را تا سه برابر نسبت به زمانی که از سوخت گاز استفاده می‌شود، افزایش می‌دهد.

۲۱ مهر ۱۳۹۲

افزایش 180 هزار بشکه ای صادرات نفت ایران در ماه گذشته

بر اساس این گزارش صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر به 1.17 میلیون بشکه در روز رسیده است. افزایش خرید نفت چین و هند از ایران علت رشد قابل توجه صادرات نفت ایران در این ماه اعلام شده است.

۲۱ مهر ۱۳۹۲

ستاد تدابیر ویژه قیمت خوراک پتروشیمی‌های گازی را ۳۲۵ تومان کرد

در حالی که انتقادات جدی به قیمت ۷ سنتی خوراک پتروشیمی‌های گازی مطرح بود، یک مقام آگاه خبر داد: قیمت خوراک گاز پتروشیمی‌‌ها به ۱۳ سنت و به عبارتی ۳۲۵ تومان افزایش یافته است.