۱۲ دی ۱۳۹۲

احتمال کاهش نرخ خوراک گاز پتروشیمی ها به 13 سنت

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: گفته می شود میزان صادرات پتروشیمی ها بیش از 90 درصد است؛ لذا اگر این میزان بالا باشد قیمت خوراک گاز این شرکت ها همان 18 سنت است اما اگر مصرف داخلی محصولات پتروشیمی بیشتر از صادرات باشد احتمال دارد قیمت خوراک پتروشیمی ها به حدود 13 سنت کاهش یابد.

۱۱ دی ۱۳۹۲

آیا هزینه رسوا نشدن رشوه خواران کرسنت را مردم باید بپردازند؟

سوال ما از وزیر محترم این است که پاسخ این همه هزینه های بار شده بر کشور را چه کسی باید بپردازد و کشور تا کی باید درگیر پرونده ای باشد که در زمان خود ایشان آغاز شده است؟ با این وجود دلیل تعلل دولت در پیگیری این پرونده در دادگاه لاهه به منظور جلوگیری از تحمیل غرامت به کشور چست؟

۱۱ دی ۱۳۹۲

۵ فاز دارای اولویت دوم پارس جنوبی اعلام شد

فازهای ١٣، ١٤،١٩، ٢٠ و ٢١ میدان مشترک پارس جنوبی به عنوان ۵ فاز دارای اولویت دوم این میدان گازی اعلام شد و مدیرعامل شرکت ملی نفت در بازدیدی از این فازها بر تامین منابع مالی این فازها متناسب با پیشرفت پروژه تاکید کرد.

۱۱ دی ۱۳۹۲

پرداخت 3.1 میلیارد دلار از درآمد صادرات نفت ایران توسط ترکیه

وزیر انرژی ترکیه گفت: 4.5 میلیارد دلار پول گاز و 3.1 میلیارد دلار پول نفت خریداری شده از ایران در سال 2013 به حساب این کشور در هالک بانک واریز شده است.

۱۱ دی ۱۳۹۲

تشکیل ستاد نفت،گاز و زغال سنگ در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

عضو شورای راهبری توسعه فناوری های انرژی کارآمد، تجدیدپذیر و محیط زیست صنعت نفت از تشکیل ستاد نفت، گاز و زغال سنگ در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تا پایان امسال خبر داد.

۱۱ دی ۱۳۹۲

درخواست 400 میلیون دلاری هند/ مشکل نفت‌کش‌ها حل شده است

ورود کشتی های ایرانی به هند تا 6 ماه آینده بلامانع است، با توجه به پی اند ای بیمه‌‌های ایرانی برای شناورهای نفتی در هند درخواست مقامات هندی برای ضمانت 370 میلیون دلاری به هیچ وجه قابل قبول نبود. از همین روز در پی نامه‌نگاری‌ها طرف هندی از درخواست خود صرفنظر کرد.

۹ دی ۱۳۹۲

کاهش ۲۱۰ واحدی شاخص بورس با تأثیر منفی پتروشیمی‌ها

بر همین اساس گسترش نفت و گاز پارسیان تا لحظه تنظیم این گزارش 118 واحد، هلدینگ نفت‌، گاز و پتروشیمی تأمین 105 واحد، هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس 21 واحد، سرمایه‌گذاری غدیر 92 واحد، پتروشیمی شیراز 18 واحد، پتروشیمی خارک و پتروشیمی پردیس هر کدام 9 واحد تأثیر منفی بر شاخص امروز بورس گذاشتند.

۹ دی ۱۳۹۲

عدم افزایش قیمت محصولات پتروشیمی های گازی با افزایش قیمت خوراک

یک مقام آگاه در شرکت ملی صنایع پتروشیمی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، اظهار داشت: پتروشیمی‌های گازی در صورت افزایش نرخ خوراک به 13 سنت نمی‌توانند قیمت محصولات خود را افزایش دهند.

۹ دی ۱۳۹۲

شمارش معکوس برای تولید گاز از فاز ١٢ پارس جنوبی

هم اکنون سکوی A و خط لوله دریایی ٣٢ اینچ فاز ١٢ پارس جنوبی آماده بهره برداری بوده و پیش بینی ها حاکی از آن است که تا اوایل یا اواسط هفته آینده گاز ترش از دریا به بخش خشکی ارسال خواهد شد.

۸ دی ۱۳۹۲

معاملات نفت خام در بورس انرژی پس از آماده‌سازی پالایشگاه‌ها

حسینی در مورد زمان معاملاتی شدن نفت خام در بورس انرژی تاکید کرد: پس از آماده‌سازی پالایشگاه‌ها، شاهد معاملات نفت خام در بورس انرژی خواهیم بود.

۸ دی ۱۳۹۲

اگر در پرونده کرسنت محکوم شویم، ۳.۵ برابر توافق ژنو ضرر می‌کنیم

بذرپاش همچنین تصریح کرد: به نظرم پرونده کرسنت با ابعاد بالای تخلف و رشوه نباید با پیگیری و بخشنامه وزارت ارشاد از پیگیری رسانه‌ها مغفول بماند، چرا که اگر ما در پرونده کرسنت محکوم شویم، 3.5 برابر کل منابع توافق ژنو را از دست می‌دهیم.

۸ دی ۱۳۹۲

امضای تفاهم نامه صادرات خدمات پژوهش و فناوری پتروشیمی به عراق

مهمترین محور های همکاری در زمینه انتقال فناوری شامل: خدمات مشاوره به منظور توسعه نقشه راه فناوری، طراحی و تحویل پایلوت پلنت ها توسط شرکت پژوهش وفناوری پتروشیمی به درخواست مرکز تحقیق و توسعه وزارت نفت عراق، فناوری خوراک آمین، انتقال فناوری بر روی پایلوت ارزیابی کاتالیست، انتقال فناوری بر روی ساخت کاتالیست، انتقال فناوری بر روی واحدهای پلیمریزاسیون، ساخت و افزایش مقیاس است.

۸ دی ۱۳۹۲

صادرات محصولات پتروشیمی به بیش از 8 میلیارد دلار رسید

براساس آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران، صادرات محصولات پتروشیمی در 9 ماه نخست امسال به 8 میلیارد و 116 میلیون دلار رسید.

۷ دی ۱۳۹۲

برگزاری هم اندیشی نظام جدید قراردادهای صنعت نفت ایران در اسفندماه

به گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری شانا، نخستین هم اندیشی نظام جدید قراردادهای صنعت نفت ایران با هدف تبیین چارچوب های وزارت نفت و توسعه تعامل با شرکت های معتبر داخلی و بین المللی، سوم و چهارم اسفند امسال در تهران برگزار می شود. رییس کمیته بازنگری قراردادهای نفتی وزرات نفت و رییس […]

۷ دی ۱۳۹۲

وزارت نفت مستندی از پرونده کرسنت را به مجلس نداد

نماینده مردم اهواز در مجلس نهم در پاسخ به اینکه آیا وزارت نفت مستنداتی از آخرین اقدامات خود در پرونده کرسنت به کمیسیون انرژی ارائه کرده است، گفت: تاکنون هیچ مستنداتی از سوی وزارت نفت ارائه نشده اما اخبار مکاتبات و مسائل مختلف این پرونده را منتقل کرده اند.