۲۱ بهمن ۱۳۹۲

افزایش قیمت خوراک تاثیری در تغییر قیمت محصولات پتروشیمی ندارد

رئیس دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی درباره تاثیر آثار افزایش قیمت خوراک گاز بر قیمت و نحوه عرضه فرآورده‌های پلیمری در بازارهای داخلی، گفت: نرخ خوراک گاز و قیمت محصولات پتروشیمی ارتباطی با یکدیگر ندارند.

۲۱ بهمن ۱۳۹۲

پيوندي: تابع تصمیم اتخاذ شده درباره قيمت خوراك گاز هستیم

محمدحسن پیوندی، معاون مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي در مورد تعیین نرخ 15 سنت برای هر متر مکعب خوراک گاز گفت: تابع تصمیم اتخاذ شده هستیم.

۲۱ بهمن ۱۳۹۲

مهلت سه ماهه دولت براي تصويب آيين نامه مربوط به تخفيف پلكاني خوراك گاز

آیین نامه اجرایی تخفیف پلکانی بر اساس شاخص های ترکیبی فوق ظرف سه‌ماه پس از تصویب این قانون توسط وزارت نفت تهیه می‌شود و به تصویب هیئت وزیران می رسد.

۲۰ بهمن ۱۳۹۲

احتمال قطع واردات بنزین از بهار 93

در صورت تکمیل تنها طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت اصفهان و تولید 12 میلیون لیتر بنزین احتمال توقف واردات این فرآورده استراتژیک نفتی از بهار سال 1393 قوت گرفته است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۲
تهدید دولت توسط بخش خصوصی

قطع تخفیف فروش اوره کشاورزی با ۱۵ سنتی شدن خوراک گاز

احمد مهدوی، دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی: صنعت پتروشیمی زیر مجموعه وزارت صنعت است./در صورت عملیاتی شدن نرخ 15 سنتی، دیگر به دولت سوبسید نخواهیم داد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۲

توقف دسته‌جمعی نماد معاملاتی پتروشیمی‌ها در بورس و فرابورس

نماد معاملاتی پتروشیمی ها با توجه به بررسی اثر افزایش نرخ خوراک طبق قانون بودجه سال 1393 و شفاف سازی و اطلاع رسانی به بازار، متوقف شدند./معاون نظارت بر بازارها و بورس های سازمان بورس درباره علت توقف نمادهای پتروشیمی گفت: واکنش سریع و عجولانه بازار به افزایش نرخ خوراک پتروشیمی ها، دلیل اصلی توقف نمادهای پتروشیمی بود.

۱۹ بهمن ۱۳۹۲

دخل و خرج هدفمندی در شش ماهه اول 92/کسری درآمد برای پرداخت یارانه نقدی فقط 500 میلیارد تومان!

براساس این آمارها کسری دولت برای پرداخت یارانه های نقدی در شش ماهه اول سال صرفاً حدود 500 میلیارد تومان بوده است و این در حالی است که برخی از مقامات دولت یازدهم در ماه های مهر و آبان تاکید داشتند که دولت برای پرداخت یارانه های نقدی با کسری 14 هزار میلیارد تومانی مواجه است!

۱۹ بهمن ۱۳۹۲

لغو تحریم گاز ایران توسط فرانسه

شرکت ملی صادرات گاز ایران با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: دور جدید مذاکرات گازی ایران با نمایندگان شرکت های فرانسوی به منظور صادرات گاز طبیعی آغاز شده است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۲

مهدوی: رای نمایندگان به خوراک 15 سنتی نتیجه جوسازی برخی افراد بود!

دبیر انجمن کارفرمایی صنعت پتروشیمی گفت: اغلب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در حالی از اطلاعات و دانش کافی در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی برخوردار نیستند که به نظر می رسد جوسازی برخی افراد در خصوص تحقق سودهای بیش از 400 درصدی توسط شرکت های پتروشیمی در نهایت موجب تصویب این لایحه توسط نمایندگان خانه ملت شده است.

۱۹ بهمن ۱۳۹۲

ادعای خسارت ۲میلیارد دلاری ترکیه از ایران روی میز دادگاه بین‌المللی

روزنامه حریت ترکیه روز سه‌شنبه 16 بهمن ماه از قول تاثیر ییلدیز وزیر انرژی و منابع طبیعی ترکیه گزارش داده بود که وی 99 درصد «یقین» دارد که رای دادگاه به نفع ترکیه خواهد بود و آنکارا دو میلیارد دلار از ایران پس خواهد گرفت.

۱۹ بهمن ۱۳۹۲

عدم تاثیرگذاری افزایش نرخ خوراک پتروشیمی ها بر نرخ محصولات آنها

مدیر برنامه‌ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع ملی پتروشیمی گفت: نرخ محصولات پتروشیمی بر اساس نرخ بین‌المللی و فوب خلیج فارس تعیین می‌شود و تابع قیمت گاز ایران نیست یعنی افزایش یا کاهش نرخ خوراک بر نرخ محصولات تاثیر گذار نیست. /سرمایه گذاران به سمت کشورهایی با نرخ خوراک کمتر سوق پیدا می‌کنند.

۱۸ بهمن ۱۳۹۲

ورود عربستان به جنگ قیمتی نفت علیه ایران و عراق

تصمیم عربستان به کاهش قیمت نفت ماه مارس خود برای مشتریان آسیایی به‌میزان بیش از پیش‌بینی شده، ظاهراً اقدامی است که حکایت از تلاش ریاض برای حفظ سهم خود از بازار دارد.

۱۸ بهمن ۱۳۹۲

رونمایی از مدل جدید قراردادهای نفتی ایران در اسفند ماه

علی ماجدی، معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت گفت: قراردادهای جدید نفت و گاز، اسفند ماه در سمیناری در تهران ارائه خواهد شد و بعد از آن در معرض قضاوت کارشناسان و مسئولان قرار می گیرد.

۱۸ بهمن ۱۳۹۲

ایجاد صندوق اعطای وام های کم بهره به شرکت های دانش بنیان خصوصی صنعت نفت

مدیر پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران گفت: شرکت ملی نفت ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای ایجاد صندوق اعطای وام های کم بهره به شرکت های دانش بنیان خصوصی فعال در صنعت نفت توافق کردند.بر اساس این توافق قرار است دو طرف به این صندوق بیش از ١٠ میلیارد تومان بودجه اختصاص دهند.

۱۸ بهمن ۱۳۹۲

فتحی پور: مصوبه مجلس برای خوراک پتروشیمی ها نامعقول بود

رئيس كميسيون اقتصادي مجلس شورای اسلامی گفت: به اعتقاد من با اين مصوبه مجلس، سمت و سوي بازار سرمايه تغيير پيدا مي‌كند و سرمايه‌ها از بورس به سمت رانت‌ و ويژه‌خواري حركت خواهند كرد و متعاقب آن تورم ايجاد مي‌شود.