۲۲ ارد ۱۳۹۳

تصویب یک فوریت طرح اساسنامه شرکت ملی نفت ایران در مجلس / متن اساسنامه

نمایندگان مجلس با ۱۲۵ رأی موافق با یک فوریت طرح اساسنامه شرکت ملی نفت ایران موافقت کردند. در مقدمه این طرح آمده است: به موجب تبصره ماده(۴) قانون نفت مصوب ۱۳۶۶ وزارت نفت مکلف شده بود اساسنامه‌های شرکتهای نفت، گاز و پتروشیمی را ظرف یک سال پس از تاریخ تصویب قانون مذکور، جهت ‌تصویب به مجلس شورای اسلامی تقدیم نماید. متأسفانه تاکنون و با گذشت بیش از بیست و شش‌ سال از تصویب قانون مذکور این تکلیف قانونی کماکان انجام نشده است.

۲۲ ارد ۱۳۹۳

روحانی در دیدار نواز شریف: ایران سرمایه گذاری عظیمی در خط لوله صلح کرده است

رئیس‌ جمهور در دیدار نخست وزیر پاکستان با بیان این مطلب که ایران در خط لوله گاز میان دو کشور سرمایه گذاری عظیمی کرده و تمام تعهدات خود را به خوبی انجام داده است، گفت: تهران علاقمند است تا با اجرای تعهدات متقابل سطح روابط با کشورهای همسایه به ویژه پاکستان را به سطح عالی ارتقاء دهد.

۲۲ ارد ۱۳۹۳

امضای قرارداد تجاری سازی دانش ایرانی تولید آمونیاک

لیسانس بومی واحد تولید آمونیاک با ظرفیت ۲۰۵۰ تن در روز توسط شرکت پژوهش و فناوری پتروشیمی و شرکت مهندسی و طراحی همپا انرژی به شرکت شیمیایی لاوان اعطا شد.

۲۲ ارد ۱۳۹۳

اعلام وضعیت فورس ماژور توسط دولت پاکستان در رابطه با خط لوله صلح

دولت پاکستان به‌عنوان اقدامی احتیاطی جهت ممانعت از محکوم شدن به پرداخت جریمه، یک اعلامیه بروز وضعیت فورس ماژور را در رابطه با خط لوله انتقال گاز ایران به پاکستان منتشر کرده و اعلام کرده است که این پروژه به‌دلیل خودداری آمریکا از معاف کردن خط لوله مذکور از تحریم‌ها، نمی‌تواند تکمیل شود.

۲۲ ارد ۱۳۹۳

سنجش بنزین وارداتی با استاندارد ۱۵ سال پیش

از سال ۷۸ تا امروز ۸ استاندارد برای بنزین تدوین شده و بنزین‌های وارداتی بر این اساس سنجیده می‌شود. این در حالی است که تنها استاندارد ۴۹۰۴ که در سال ۹۱ ابلاغ شد به عنوان استاندارد اجباری بنزین یورو۴ شناخته می‌شود.

۲۲ ارد ۱۳۹۳

طیبی:استراتژی توسعه صنعتی و سند توسعه فناوری صنعت نفت هر چه سریع‌تر تدوین شوند

رییس جهاد دانشگاهی ضمن تاکید بر تدوین هرچه‌ سریع‌تر استراتژی توسعه صنعتی و سند توسعه فناوری صنعت نفت،‌ به تشریح برخی از مشکلات پیش روی سازندگان داخلی در فرایند ساخت و تامین تجهیزات مورد نیاز صنعت کشور پرداخت.

۲۲ ارد ۱۳۹۳
در نوزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی صورت گرفت:

توافقات ستاد توسعه فناوری نانو با شرکت‌های نفتی

در روزهای برگزاری این نمایشگاه چندین توافق در راستای بکارگیری فناوری نانو در صنعت نفت حاصل شد از آن جمله مقرر شد کاهنده‌های سوخت مبتنی بر فناوری نانو بر روی دکل یکی از شرکت‌های حفاری نصب شود و در صورت کسب نتایج موفقیت‌آمیز، این سیستم بر روی تمامی دکل‌های این شرکت ‏نصب شود.‏ همچنین یکی از شرکت‌های نفتی آمادگی خود را برای نصب این کاهنده‌ها بر روی ژنراتورهای برق خود اعلام داشت.

۲۱ ارد ۱۳۹۳

افزایش تولید بنزین پاک کشور به ۴۰ میلیون لیتر تا پایان امسال

کاظمی، مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران از افزایش ظرفیت تولید بنزین پاک کشور به ۴۰ میلبیون لیتر تا پایان امسال خبر داد. در این صورت ٦٢,٥ درصد بنزین توزیعی کشور یورو ٤ می شود.

۲۱ ارد ۱۳۹۳

افزایش واردات بنزین به ۵.۵ میلیون لیتر در روز

عباس کاظمی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: در سال گذشته متوسط میزان واردات بنزین ایران ۳.۵ میلیون لیتر در روز بود که این رقم از ابتدای امسال تاکنون به طور متوسط به ۵.۵ میلیون لیتر در روز رسیده است.

۲۱ ارد ۱۳۹۳

مکانی بهتر از بورس کالا برای فروش محصولات پتروشیمی وجود ندارد

سید عبدالکریم هاشمی نخل ابراهیمی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن مخالفت با خروج پتروشیمی ها از بورس کالا گفت: بازگشت به معاملات و توزیع حواله ای به معنای بازگشت رانت های عظیم در بازار پتروشیمی است.

۲۱ ارد ۱۳۹۳

رشیدی: بنزین وارداتی منطبق بر استانداردهای یورو است

یوسف رشیدی، رئیس مرکز ملی هوا و اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست با آلاینده خواندن بنزین پتروشیمی، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست با نمونه برداری از برخی جایگاه‌های بنزین در تهران به این نتیجه رسید که بنزین‌های وارداتی با استانداردهای یورو منطبق بوده و آلوده بودن آنها صحت ندارد.

۲۱ ارد ۱۳۹۳

تکمیل طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی با خرید کشتی از مالزی

همزمان با صفر ماندن تولید نفت ایران در لایه نفتی پارس جنوبی و برداشت ۷۰۰ هزار بشکه‌ای قطر از این میدان مشترک، شرکت ملی نفت ایران برای آغاز تولید طلای سیاه و خرید کشتی ویژه استخراج، ذخیره سازی و فرآورش نفت (FPSO) مذاکراتی با یک شرکت مالزیایی در تهران آغاز کرد.

۲۱ ارد ۱۳۹۳

در کشور ما، پالایشگاه کوچک توجیه اقتصادی ندارد

غلامحسین حسن تاش، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن اقتصاد انرژی ایران گفت: در کشور نفت‌خیزی مانند کشور ما، پالایشگاه‌های با اسکیل خیلی کوچک نمی‌تواند توجیه اقتصادی داشته باشد. / ما غیر از پالایشگاه ستاره خلیج فارس، در حال حاضر هیچ اولویت پالایشی دیگری نداریم و نباید منابع کشور را تلف کنیم.

۲۱ ارد ۱۳۹۳

شرکت پخش مأمور به صادرات روزانه بیش از ۴۰ میلیون لیتر سوخت مایع شد

اسداله احمدی نژاد، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: حسب دستور وزیر نفت، صادرات روزانه ١١ میلیون و ٥٠٠ هزار لیتر نفت گاز و ٣٥ میلیون لیتر نفت کوره به عهده شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گذاشته شده است.

۲۱ ارد ۱۳۹۳

بررسی قریب الوقوع قراردادهای جدید نفتی در دولت

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه باید توسعه میادین مشترک به کشور سومی سپرده شود تا آنها منابع را بطور مساوی بین دو کشور تقسیم کنند، گفت: قراردادهای جدید نفتی به زودی به دولت ارسال و پس از بررسی برای اجرا ابلاغ می‌شود.