۱۱ بهمن ۱۳۹۲

زمان تشکیل جلسه ‌فوق‌العاده تلفیق برای تعیین نرخ خوراک پتروشیمی

حسین‌علی حاجی دلیگانی، عضو کمیسیون تلفیق مجلس گفت: اختلاف نظر نمایندگان مجلس در صحن علنی در مورد دو مصوبه مربوط به قیمت مواد اولیه پتروشیمی ها بود که کمیسیون تلفیق برای بررسی و اصلاح این دو بند، فردا (شنبه) تشکیل جلسه می دهد.

۱۱ بهمن ۱۳۹۲
توجیه عجیب برای ارزان فروشی خوراک گاز!

به جای افزایش قیمت خوراک پتروشیمی ها، از سوزانده شده گازهای همراه جلوگیری کنید!

مرتضی عزیزی، مدیرعامل هلدینگ نفت و گاز پارسیان گفت: مابه‌التفاوت خوراک 7 تا 13 سنتی به اعتقاد وزارت نفت کمک 302 میلیون دلار را عاید صنعت پتروشیمی می‌کند، درحالیکه سالانه 5 برابر این میزان گاز در مسجد سلیمان و خارک بدون مالیات، درآمد و ارزش افزوده سوخته می‌شود.

۱۰ بهمن ۱۳۹۲
مارژیک، نماینده شرکت نفت توتال فرانسه:

قراردادهاي نفتي ايران براي غرب خیلی سودآورتر از قبل خواهد شد

مارژیک نماینده شرکت نفت توتال فرانسه گفت: از این به بعد قراردادهای نفت وگاز ایران برای شرکت های غربی خیلی سودآور تر از قبل خواهد شد.

۱۰ بهمن ۱۳۹۲

عده ای در مجلس و دولت صاحب منافعی از قیمت ارزان خوراک پتروشیمی هستند

موید حسینی صدر گفت: البته کمیسیون تلفیق فرمولی پیشنهاد کرده که بر اساس آن، قیمت خوراک پتروشیمی 15ونیم سنت می شود منتها نگرانیم که این فرمول را در بیرون دستکاری و تفسیر کنند و جوری محاسبه کنند که ارقام پایین تری مثل 10 سنت و12 سنت ارائه شود.

۱۰ بهمن ۱۳۹۲

عمده قاچاق گازوئیل است/دولت و مجلس فقط روی گرانی بنزین تمرکز نکنند

عضو اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان اینکه پیشنهاد مشخصی برای افزایش نرخ حامل های انرژی ندارم، تصریح کرد: نباید فقط روی افزایش قیمت بنزین تمرکز شود، باید با دید درست به شرایط فعلی اقتصاد کشور، تمامی فرآورده های نفتی به طور مناسب مورد تعدیل قیمت قرار بگیرند.

۱۰ بهمن ۱۳۹۲

دیدار برخی از نمایندگان مجلس با کمیته پیگیری پرونده کرسنت در شورای عالی امنیت ملی

علیرضا زاکانی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت نفت در این دفاعیه اعلام کرده است که فساد در این قرارداد کاملاً مشخص است اما در این قرارداد سر وزارت نفت کلاه گذاشته شده است. اشاره وزارت نفت نیز به طرف اماراتی دراین دفاعیه بوده است که وزارت نفت را فریب داده است.

۱۰ بهمن ۱۳۹۲

درخواست لاریجانی از تلفیق برای تصمیم‌گیری درباره قیمت خوراک گاز

حسینی صدر: زنگنه معتقد بود 18 سنت بهترین قیمت برای خوراک پتروشیمی هاست/تاج گردون: نباید دست دولت در تعیین قیمت خوراک پتروشیمی ها باز گذاشته شود.

۱۰ بهمن ۱۳۹۲

90 درصد از صنعت پتروشیمی کشور خام فروشی است

کمال خانزاده، مدیرعامل کارگزاری رضوی گفت: کلیت فرمول مناسب است اما از آنجایی که نرخ ارز و بهره در محصولات پتروشیمی (اوره و متانول …) با هم فرق دارد محاسبه IRR باید طرح به طرح انجام شود. این فرمول بعد از کار کارشناسی و پس از روشن شدن ابعاد آن می تواند در یک بازه دو تا سه ساله انجام گیرد.

۹ بهمن ۱۳۹۲

چالش قیمت پتروشیمی‌های گازی، امشب در برنامه تلویزیونی ثریا

در این برنامه، ثريا به مسائلِ حوزه صنعت پتروشيمي مي‌پردازد، تعيين قيمت خوراک گاز پتروشيمي­‌ها از جمله محورهاي اين برنامه خواهد بود و طي آن وضعيت توسعه صنعت پتروشيمي، ميزان سوددهي و مزيت­‌هاي سرمايه­‌گذاري­ اين صنعت در منطقه مورد تحليل واقع خواهد شد.

۹ بهمن ۱۳۹۲

زنگنه: وزارت نفت تعیین کننده قیمت خوراک گاز پتروشیمی ها نیست!

وزیر نفت با حضور در کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوال حسینی صدر درباره علت قیمت پایین خوراک گازی پتروشیمی‌ها گفت: «وزارت نفت تعیین کننده قیمت نیست و هر قیمتی که دستگاه قانون گذاری تعیین کند، وزارت نفت اعمال خواهد کرد.»

۹ بهمن ۱۳۹۲

کاهش 13 میلیونی مصرف بنزین با حذف سهمیه های ویژه

حسین هاشمی، معاون صنایع و انرژی ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت کشور گفت: در صورت ساماندهی میزان مصرف بنزین این خودروها و باطل کردن کارت های سوخت خوروهایی که ترددی در جاده ها ندارند، حدود 13 میلیون لیتر مصرف بنزین کشور کاهش خواهد یافت.

۹ بهمن ۱۳۹۲

متن کامل مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس درباره قیمت خوراک پتروشیمی ها

متن دقیق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس درباره خوراک گاز پتروشیمی ها عبارتست از: قیمت پایه خوراک گاز واحدهای پتروشیمی در چارچوب قانون هدفمند کردن یارانه ها به گونه ای تعیین می گردد که نرخ بازدهی داخلی ارزی سرمایه گذار (IRRE) این واحدها بیست و پنج درصد (25%) باشد.

۹ بهمن ۱۳۹۲

دولت بازار بنزین آزاد را سکه کرد/برنامه دولت برای ساماندهی سهمیه‌های بنزین

برآوردهای انجام گرفته نشان می‌دهد که ابطال کارت های بنزین دارای سهمیه‌های بنزین 400 تومانی خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده و ساماندهی سهمیه ویژه انواع خودروهای عمومی مصرف بنزین آزاد را به شدت در جایگاه‌ها افزایش دهد.

۹ بهمن ۱۳۹۲

اعضای اوپک خود را با افزایش تولید نفت ایران وفق می‌دهند

عبدالله البدری، دبیرکل اوپک گفت: زمانی‌که بر سر 30 میلیون بشکه در روز توافق کردیم، هرکس می‌داند سهمش چه میزان است. از اینرو، زمانی‌که لیبی و ایران بازگردند، هر کس می‌داند که چه میزان سهم تولید دارد.

۹ بهمن ۱۳۹۲

شنیدیم که تحریم‌ پتروشیمی را برداشتند ولی اثرش را ندیدیم

مدیرعامل پتروشیمی بندر امام با بیان اینکه در یکی دو روز گذشته تغییر خاصی در بازارهای پتروشیمی به وجود نیامده، گفت: تازه اعلام کرده اند که تحریم ها لغو شده، باید بگذاریم یک ماه بگذرد تا نتایج لغو تحریم را ببینیم.