۱۳ مهر ۱۳۹۲

ایران 8.2 میلیارد دلار میعانات گازی و محصولات پتروشیمی صادر کرد

در شش ماهه اول امسال، بیش از چهار میلیارد و 841 میلیون دلار انواع محصولات پتروشیمی و فرآورده‌های پلیمری از ایران به بیش از 60 کشور جهان صادر شده است.

۱۳ مهر ۱۳۹۲

نصف پتروشیمی ایران، خام صادر می‌شود

رئیس کمیته پتروشیمی مجلس با بیان اینکه در حال حاضر نصف صادرات پتروشیمی ایران به صورت خام انجام می‌شود خواستار توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی به‌منظور کاهش خام فروشی شد.

۱۰ مهر ۱۳۹۲

زنگنه: مشکل در پارس جنوبی پول نیست، مدیریت است

هیچ محدودیتی برای تأمین و پرداخت منابع، با توجه خوبی که مجلس شورای اسلامی به این طرح ها داشته است، نداریم. باید منابع، درست، به جای خود و به وقت، هزینه شود و اگر این کار نشود نه فقط اثر مثبت نمی گذارد که ممکن است اثر منفی هم بگذارد.

۱۰ مهر ۱۳۹۲

تأخیر در تدوین سند ملی راهبرد انرژی کشور دو ساله شد

در حالی که طبق تأکید برنامه پنجم توسعه باید دو سال پیش سندجامع انرژی کشور تدوین و ابلاغ می شد هنوز بررسی مفاد این سند در مجلس ادامه دارد.

۱۰ مهر ۱۳۹۲

رحیمی رئیس جدید هیئت رئیسه صندوق های بازنشستگی صنعت نفت شد

وزیر نفت با صدور حکمی، نصرت رحیمی را به عنوان عضو اصلی و رئیس هیئت رئیسه صندوق های بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت منصوب کرد.

۹ مهر ۱۳۹۲

آیا قراردادهای نفتی جذاب می‌شوند

بستر ایجاد جذابیت برای قراردادهای نفتی قانون‌های اصلی کشور است و سقف جذاب کردن قراردادهای نفتی قانون اساسی است. به عبارت بهتر تنها زیر سقفی که قانون اساسی درباره انفال تعیین کرده است امکان بازی با کارت جذابیت قراردادهای نفتی وجود دارد.

۹ مهر ۱۳۹۲

هیچ محدودیتی در تامین منابع مالی فازهای اولویت‌دار پارس جنوبی وجود ندارد

با توجه خوبی که مجلس شورای اسلامی برای تامین منابع مالی بهره برداری از فازهای پارس جنوبی داشته، هیچ محدودیتی در تامین منابع مالی این طرح ها وجود ندارد ولی منبع مالی باید در زمان مناسب در اختیار پیمانکاران قرار گیرد

۸ مهر ۱۳۹۲
دکتر غلامحسین حسن تاش:

هر چه غربی‌ها می‌گویند را به سادگی نپذیریم

سوال من این است که اگر بیع متقابل جذاب نبود، چرا خارجی‌ها آن را می‌پذیرفتند؟ بنابراین حرف من همیشه این بوده است که هر چه غربی‌ها می‌گویند را به سادگی نپذیریم و برخورد نقاد با آن داشته باشیم.

۸ مهر ۱۳۹۲

سرمایه شرکت ملی نفت 9 هزار برابر شد

با ابلاغ مصوبه جدید دولت از سوی معاون اول رئیس جمهور، سرمایه شرکت ملی نفت ایران از محل اندوخته سرمایه‌ای، به مبلغ هشتصد و نود و چهار هزار و پانصد و شصت و دو میلیارد و ششصد و بیست میلیون شد.

۸ مهر ۱۳۹۲

راهبردهای وزیر نفت برای اصلاح قراردادهای نفتی

در چارچوب قراردادهای جدید نیازهای حقوقی ایران و همچنین تعادل میان سود دو طرف باید رعایت شود که این شرایط می تواند سبب تشویق شرکت های نفتی بین المللی به ارائه خدمات در پروژه های اکتشاف و توسعه میدان های نفت و گاز شرکت ملی نفت ایران شود.

۸ مهر ۱۳۹۲

تعیین اعضای کارگروه اصلاح قراردادهای نفتی توسط زنگنه

یکی از مهمترین ویژگی‌های نسل جدید قراردادهای نفتی ایران افزایش جذابیت اقتصادی قراردادهای بیع متقابل است به طوری که در این قراردادها به ازای هر بشکه افزایش تولید نفت و گاز طبیعی یک پاداش در نظر گرفته شده است.

۷ مهر ۱۳۹۲

نماینده ایران در اوپک تعیین شد

حسین کاظم‌پور اردبیلی به عنوان نماینده ایران در هیئت عامل کشورهای صادرکننده نفت (اوپک ) منصوب شد.

۷ مهر ۱۳۹۲

زنگنه: باید تولید نفت کشور به 4 میلیون بشکه در روز برسد

وقتی تولید نفت کشور به ٤ میلیون بشکه در روز افزایش یابد و دیگر در جایی نیاز نداشته باشیم به جای گاز فرآورده مایع بسوزانیم و خام فروشی کم شود و بتوانیم ظرفیت تولید پتروشیمی را دو برابر کنیم آن موقع وزارت نفت هتلی می شود برای دیگرانی که می آیند.

۶ مهر ۱۳۹۲

راه‌اندازی بزرگترین طرح بنزین‌سازی در شمال غرب ایران

در حال حاضر مراحل ساختمان و نصب، راه اندازی و پیش راه اندازی نیروگاه، واحدهای فرآیندی و پروزه های جانبی طرح بنزین سازی پالایشگاه نفت تبریز به طور کامل به پایان رسیده است.

۶ مهر ۱۳۹۲

درآمدهای نفتی شش ماهه امسال محقق شده است

بر اساس گزارش آقای زنگنه در جلسه میزان درآمدهای نفتی در 6 ماه نخست امسال مطابق با میزانی است که در بودجه سال جاری پیش‌بینی شده بود و در واقع درآمدهای پیش‌بینی شده در این بخش تحقق یافته است.