۱۷ آذر ۱۳۹۲

تلاش بخش خصوصی برای عدم تصویب قیمت بالاتر از 7 سنت برای خوراک گاز پتروشیمی ها

احمد مهدوي، دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی در گفت‌وگو با روزنامه دنياي اقتصاد قيمت 5/5 تا 7 سنت را قيمتي مناسب برای خوراک گاز پتروشیمی ها ذكر كرد و گفت: در صورتي كه قيمت از اين رقم بالاتر تعيين شود، سرمايه‌گذاري خارجي در ايران محدود شده يا از بين مي‌رود.

۱۷ آذر ۱۳۹۲

بودجه وزارت نفت 0.03 درصد بودجه شرکت ملی نفت است

بودجه وزارت نفت حدود 124 میلیارد و 586 میلیون و 600 هزار تومان است و این در حالی است که بودجه شرکت ملی نفت ایران در این لایحه به میزان 315 هزار و 239 میلیاردو 550 میلیون و 200 هزار تومان است.

۱۷ آذر ۱۳۹۲

ترکان: بازگشت به قراردادهای امتیازی و مشارکت در تولید سبب سرشکستگی صنعت نفت ایران می شود

بازگشت صنعت نفت به قراردادهای امتیازی و مشارکت در تولید سبب سرشکستگی صنعت نفت ایران می شود، از این رو بایستی به دنبال یگ گام جلوتر از قراردادهای بیع متقابل باشیم تا بتوانیم توسعه و مدیریت میدان های نفت و گاز را خود انجام دهیم و از تولید ثانویه در میدان های قدیمی غافل نشویم.

۱۶ آذر ۱۳۹۲

فعالیت های جدید شرکت انی در ایران به لغو تحریم‌ها بستگی دارد

رییس اجرایی شرکت اِنی گفت: ما در حال مذاکره درباره‌ احتمال فعالیت‌های جدید انی در ایران هستیم که البته تمام اینها به لغو تحریم‌ها بستگی دارد و این یک مساله‌ کلیدی است.

۱۶ آذر ۱۳۹۲

تشکیل کمیته حل پرونده کرسنت در شورای عالی امنیت ملی

به گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر، موسی احمدی، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تشکیل کارگروه از سوی شورای عالی امنیت ملی برای مذاکره، مصالحه و پیگیری پرونده کرسنت در دیوان لاهه خبر داد.  عضو غیرثابت کمیسیون اصل ۹۰ تصریح کرد: کارگروهی از سوی شورای عالی امنیت ملی با حضور رستم […]

۱۶ آذر ۱۳۹۲

افزایش ظرفیت تولید نفت خام به ٤ میلیون بشکه در روز در آینده نزدیک

رکن الدین جوادی، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: ظرفیت تولید نفت ایران در آینده نزدیک به سطح روزانه چهار میلیون بشکه می رسد.

۱۵ آذر ۱۳۹۲

دیدار مدیران شرکت های شل، انی، ویتول و او ام وی با زنگنه

وی درباره محتوای مذاکرات با مدیران شرکت های شل، انی، ویتول و او ام وی اظهار کرد: با این شرکت ها درباره موضوع های مختلفی گفت و گو کردیم همچنین در مذاکره با شرکت شل موضوع دریافت طلب های نفتی ایران از این شرکت مطرح شد.

۱۵ آذر ۱۳۹۲

تهیه گزارشی پیرامون ابهامات قرارداد کرسنت توسط کمیسیون انرژی مجلس

مسعود میرکاظمی، رییس کمیسیون انرژی مجلس از تهیه گزارشی در این کمیسیون در مورد قرارداد کرسنت و همچنین تحقیق و تفحص از شرکت نیکو در مورد بابک زنجانی خبر داد.

۱۵ آذر ۱۳۹۲
ما در اولین فرصت به بازار باز می گردیم

تاکید وزیر نفت بر استقبال اعضای اوپک از بازگشت نفت ایران به بازارهای جهانی

در عالی ترین سطوح در اوپک از برگشت ما استقبال شد، من نیز چنین انتظاری داشتم، سابقه تاریخی اوپک هم نشان می دهد که وقتی عضوی به دلیل مشکلاتی از بازار خارج شده و دوباره باز می گردد، کشورهای عضو نهایت همراهی و همکاری را برای به دست آوردن سهم بازار آن عضو داشته اند.

۱۳ آذر ۱۳۹۲
وقت آن است که برای بشکه های ایران جا باز کنند

وزیر نفت: می توانیم ظرفیت تولید خود را به سطح چهار میلیون بشکه بازگردانیم

اصل چارچوب قراردادهای جدید این است که می توانیم برای بلندمدت (نزدیک به بیست سال) با شرکتهای نفتی بین المللی همکاری کنیم.

۱۲ آذر ۱۳۹۲

تاکید زنگنه بر آمادگی ایران برای افزایش میزان تولید نفت به 4 میلیون بشکه

بیژن زنگنه که در جمع خبرنگاران در وین سخن می گفت افزود: ما بلافاصله می توانیم تولید نفت خود را به ظرفیت کامل ۴ میلیون بشکه در روز برسانیم.

۱۲ آذر ۱۳۹۲

دخالت سازمان حمایت در قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی‌ در بورس کالا

به گزارش عیارآنلاین، در پی درج گزارش «جولان دلالان محصولات پتروشیمی خارج از بورس/ سازمان حمایت چاره کند» که در آن بر دخالت سازمان حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان در قیمت‌گذاری محصولات پتروشیمی در بورس کالا و تاثیر آن بر افزایش دلالی این محصولات خارج از بورس تاکید شده بود، سازمان حمایت جوابیه‌ای ارسال کرده […]

۱۲ آذر ۱۳۹۲

واکنش وزیر نفت عربستان به احتمال لغو تحریم ایران

النعیمی در پاسخ به سؤالی در خصوص اینکه اگر تحریم‌های ایران برداشته شوند، آیا عربستان مجبور به کاهش صادرات نفت خود خواهد شد، گفت: «شما مرتب اگر اگر می‌کنید… وارد سناریوهای (احتمالی) نشوید».

۱۲ آذر ۱۳۹۲

لزوم تسریع در راه اندازی واحد گوگردزدایی پالایشگاه فازهای 15 و 16

در واقع در اولین راه‌اندازی واحد شیرین سازی این دو فاز شرکت ملی گاز ایران هم کیفیت گاز شیرین سازی شده توسط اولین ترین پالایشگاه فاز 15 و16 جنوبی را در مردادماه تایید نکرده و با تزریق آن به خط لوله سراسری مخالفت کرده بود اما انگار نگرانی از تامین گاز زمستانی مسوولان نفتی را مجبور به راه‌اندازی دوباره کرد.

۱۱ آذر ۱۳۹۲

بعد از 50 روز، تکلیف مدیریت شرکت بهینه سازی مصرف سوخت مشخص شد!

پیش از صدور این حکم انتصاب، عباس کاظمی مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت بود که حدود 50 روز قبل به عنوان مدیرعامل جدید شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی منصوب شده بود.