۵ بهمن ۱۳۹۲

زنگنه: مدل جدید قراردادهای نفتی تا یک ماه دیگر آماده می شود

زنگنه با بیان این که مذاکره با شرکت های بین المللی زمان بر است، گفت: پروژه های صنعت نفت با بهبود بیشتر فضای سیاسی شتاب می گیرد.

۵ بهمن ۱۳۹۲

عضو کمیسیون انرژی مجلس: نرخ خوراک بیشتر از 7سنت نباشد

جلیل جعفری، با تاکید بر اینکه برای تشویق سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی حتی لازم است گاز ورودی به پالایشگاه ها رایگان شود، افزود: اعضای کمیسیون تلفیق باید توجه کنند نرخ بالای خوراک گاز پتروشیمی ها باعث می شود هیچ سرمایه گذاری به فعالیت در حوزه پتروشمی ترغیب نشده و پتروشیمی ها تعطیل شوند.

۵ بهمن ۱۳۹۲

استقبال پیوندی از پیشنهاد گازی رئیس جمهور در داووس

معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به تاکید رییس جمهور برای ارائه تسهیلات و مزایا به سرمایه گذارانی که زودتر در صنعت پتروشیمی ایران سرمایه گذاری کنند، خاطرنشان کرد: مشوق ها در حوزه خوراک در اختیار دولت است و به شرایط قراردادهای آینده بستگی خواهد داشت.

۵ بهمن ۱۳۹۲

حسینی صدر: قانع نشوم، سوال از زنگنه در صحن مطرح می‌ شود

موید حسینی صدر، رئیس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در صورتی که از پاسخ وزیر نفت درباره قیمت خوارک پتروشیمی ها قانع نشوم سوال از وزیر در صحن علنی مطرح می شود.

۵ بهمن ۱۳۹۲

صدور حکم دادگاه لاهه درباره پرونده کرسنت در اوایل سال 93

حسین نجابت، نماینده مردم تهران در مجلس گفت: فکر می‌کنم حکم دادگاه لاهه در خصوص پرونده کرسنت، در ماه آوریل میلادی یعنی در اوایل سال 93 صادر شود.

۵ بهمن ۱۳۹۲

اعلام آمار تولید نفت و گاز از ميادین مشترک توسط مدیرعامل شرکت ملی نفت

توسعه پرشتاب تر و تولید بیشتر از میدان های مشترک نفت و گاز، مهمترین اولویت شرکت ملی نفت ایران است و همه امکانات و ظرفیت های شرکت ملی نفت ایران برای حداکثر تولید از میدان های مشترک نفت و گاز هدایت شده است.

۵ بهمن ۱۳۹۲

قیمت ١٥ سنت برای خوراک پتروشیمی ها کارشناسانه است

سید محمد بیاتیان، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نرخ ١٥ سنت با کار کارشناسی کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع و معادن تعیین شده است و مخالفت هایی که فعالان این بخش برای تعیین این نرخ می کنند به دلیل کاهش سود عده معدودی از سودجویان است؛ ضمن اینکه حتی با تعیین نرخ ١٥ سنت سود دلالان پتروشیمی قطع نمی شود و تنها کاهش می یابد؛ لذا این نرخ واقعی به نظر می رسد.

۵ بهمن ۱۳۹۲

پیشنهاد 40 میدان جدید نفتی ایران به دنیا در داووس

رئیس جمهور در جریان حضور خود در سوئیس از به صفر رسیدن رشد اقتصادی کشور تا پایان امسال، پیشنهاد ۴۰ میدان نفتی جدید به شرکت های خارجی، و برنامه ریزی برای فعال شدن شرکت ملی نفت ایران در خارج کشور خبر داد.

۴ بهمن ۱۳۹۲

انتقاد شدید رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از احتمال افزایش قیمت خوراک پتروشیمی

باید از خود بپرسیم که چه چیزی داریم که به سرمایه گذار خارجی انگیزه ورود به ایران را بدهد؟، تسهیلات که نداریم، معافیت مالیاتی هم که نباید به سرمایه گذار خارجی داد، تنها می ماند گاز فراوان، که می توانیم با ارزان فروختن آن، سرمایه گذار خارجی را تطمیع کنیم. اگر این مزیت هم از بین برود هیچ دلیلی برای ورود سرمایه گذار خارجی به بازار پر مخاطره ایران وجود ندارد.

۳ بهمن ۱۳۹۲

پیش‌بینی افزایش ۸۵ درصدی متوسط قیمت حامل های انرژی در سال ۹۳

جعفر قادری، عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: دولت در این تبصره 51900 میلیارد تومان درآمد از محل افزایش قیمت حاملهای انرژی پیش بینی کرده است که این رقم در مقایسه با درآمد 28 هزار میلیارد تومانی سال قبل، بیش از 85 درصد افزایش نشان می دهد.

۲ بهمن ۱۳۹۲

قوت گرفتن احتمال عرضه بنزین آزاد ۱۱۰۰ تومانی در سال آینده

دولت در این لایحه قیمت حامل‌های انرژی را تعیین نکرده است اما نمایندگان مجلس از جمله جعفر قادری می‌گویند درآمدهای مندرج در این لایحه از محل اصلاح قیمت حامل های انرژی مستلزم افزایش 70 تا 80 درصدی بهای این حامل‌ها است.

۲ بهمن ۱۳۹۲

تعویق کنفرانس معرفی قراردادهای جدید نفتی در لندن به تابستان 93

سیدمهدی حسینی، رئیس کمیته تدوین قراردادهای جدید نفتی ایران با بیان این که ایران برنامه ای برای به تاخیر انداختن بلند مدت زمان برگزاری کنفرانس معرفی قراردادهای نفتی در لندن ندارد، گفت: به دلایل مختلف زمان برگزاری این کنفرانس با کمی تغییر از ماه آوریل به ماه جولای تغییر کرده است.

۲ بهمن ۱۳۹۲

جزئیات کاهش سهمیه های ویژه بنزینی به 60 لیتر در ماه

در این مرحله سهمیه های ویژه بنزین 400 تومانی که بین 400 تا 120 لیتر در ماه بود به سهمیه بنزین خودروهای شخصی یعنی ماهانه 60 لیتر کاهش یافت.

۲ بهمن ۱۳۹۲

عراق و افغانستان مشتریان تولیدات پالايشگاه‌هاي كوچك هستند

رئيس اتحاديه صادركنندگان فرآورده های نفت، گاز، پتروشيمي با بيان اينكه هم اكنون از اين تعداد، ٧ پالايشگاه با ظرفيت ٢ تا ٥ هزار بشكه در روز فعال است، تصريح كرد: اين پالايشگاه‌ها در شهرهاي تبريز، قم، يزد، خراسان، اهواز و… قرار دارد.

۲ بهمن ۱۳۹۲

گروه مپنا نخستین توربین بادی 2.5 مگاواتی کشور را نصب کرد

مدیرعامل شرکت پروژه تولید انرژیهای تجدید پذیر مپنا گفت:‌ اولین توربین ۲.۵ مگاواتی کشور در یکی از بهترین تونل های بادی کشور نصب شده و تا پایان خرداد ۹۳ با نصب هفت توربین دیگر این میزان به ۲۰ مگاوات خواهد رسید.