۹ شهریور ۱۳۹۲

دستور کار مجلس در هفته جاری/ وزرا به مجلس می‌روند

کمیسیون عمران مجلس در روز سه شنبه وضعیت پروژه های عمرانی کشور را با حضور محمد باقر نوبخت معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و علی طیب نیا وزیر اقتصاد و دارایی بررسی می کند.

۹ شهریور ۱۳۹۲

جزئیات تازه از تفاهمنامه گازی ایران‌ با عمان

بر اساس تفاهم صورت گرفته قرار است به مدت 25 سال گاز ایران به عمان از طریق دریا صادر شود. ارزش مجموع گاز صادراتی در این مدت 65 میلیارد دلار خواهد بود.

۷ شهریور ۱۳۹۲

ظرفیت تولید برق کشور به 75 هزارمگاوات خواهد رسید

اولین واحد بخش بخار نیروگاه آبادان با ظرفیت 160 مگاوات شهریور ماه سالجاری رسما به شبکه برق کشور متصل شد و پیش بینی می شود تا پایان اسفند ماه سالجاری ظرفیت تولید برق ایران به 75 هزار مگاوات افزایش یابد.

۶ شهریور ۱۳۹۲

دستور زنگنه برای تخصیص منابع به فازهای قدیمی پارس جنوبی

تمرکز سرمایه گذاری و تخصیص تجهیزات به طرح های دارای اولویت از سوی وزیر نفت از این رو که می تواند سبب سرعت بخشیدن به توسعه و بهره برداری از میادین گازی گردد اقدامی هوشمندانه محسوب می شود

۵ شهریور ۱۳۹۲

کیومرث حیدری نماینده تام الاختیار وزیر نیرو در اجرای اصل ٤٤ شد

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، چیت‌چیان وزیر نیرو”کیومرث حیدری” مدیرکل دفتر بررسی های اقتصادی و امور مجامع وزارت نیرو را با حفظ سمت به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر نیرو در اجرای سیاست های اصل ٤٤ در صنعت آب و برق منصوب کرد. در متن حکم صادر شده توسط وزیر نیرو، بهبود فضای کسب […]

۵ شهریور ۱۳۹۲

زنگنه: در بازاریابی و فروش نفت از تمامی ظرفیت‌های داخلی و خارجی استفاده می‌کنیم

در نظر داریم تمامی امور مربوط به بازاریابی و فروش نفت در امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران متمرکز شود اما در بازاریابی و فروش از تمامی ظرفیت‌های ملی چه در داخل کشور و چه در خارج از کشور استفاده می‌کنیم.

۴ شهریور ۱۳۹۲

یک چهارم برق ايالات متحده از منابع تجديدپذير تامین می‌شود

انرژی تولید شده از منابع تجدیدپذیر در نیمه اول سال 2013 در امریکا از انرژی تولیدی توسط زغال سنگ، نفت و انرژی هسته ای سبقت گرفت.

۲ شهریور ۱۳۹۲

زنگنه تاسیس سازمان ویژه فروش نفت را تکذیب کرد

چندی پیش در رسانه‌ها به نقل از سید حمید حسینی یکی از اعضای اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی، گاز و پتروشیمی، عنوان شده بود که وزیر نفت طرحی به منظور تشکیل سازمان ویژه برای فروش نفت دارد که به زودی اجرایی خواهد شد.

۲ شهریور ۱۳۹۲

شکایت وکیل پاکستانی از دولت برای تکمیل خط لوله صلح

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، با شکایت یک وکیل پاکستانی از دولت پروژه خط لوله صلح به دادگاه رفت. هدف از این شکایت تحت فشار قرار دادن دولت فدرال برای تکمیل سریعتر این پروژه است. درصورت تکمیل نشدن این خط لوله در موعد مقرر، پاکستان باید به ایران ضرر و زیان پرداخت کند. احمد […]

۲ شهریور ۱۳۹۲

پاکستان خواهان حل بحران انرژی خود با افزایش واردات برق از ایران است

به گزارش عیارآنلاین به نقل از تسنیم، وزیر آب و برق پاکستان در بیانیه کتبی گفت، چند پروژه شامل دو پروژه واردات 1174 مگاوات برق از ایران در حال بررسی هستند. در این بیانیه آمده است، وزیر آب و برق پاکستان در 8 آوریل 2007، یک یادداشت تفاهم با وزیر انرژی ایران در تهران برای تامین […]

۲ شهریور ۱۳۹۲

کره جنوبی 83.3 میلیون بشکه نفت در ماه جولای از ایران وارد کرد

واردات نفت کره جنوبی در ماه جولای نسبت به سال گذشته 7.1 درصد رشد داشته و به 83.3 میلیون بشکه رسیده است. این در حالیست که کره جنوبی به آمریکا وعده داده است تا واردات نفت از ایران را در 6 ماه منتهی به نوامبر نسبت به دوره دسامبر 2012 تا می 2013، 15 درصد کاهش دهد.

۲ شهریور ۱۳۹۲

وزیر نفت: باید روند توسعه پارس جنوبی شتاب بیشتری بگیرد

تمام نیازهای مالی باید بر طبق پیمان‌ها پیگیری و مرتفع شوند و باید کاری کنیم که روند توسعه پارس جنوبی شتاب بیشتری به خود بگیرد.

۳۱ مرداد ۱۳۹۲

سوری مدیر عامل سابق شركت ملي نفتكش مشاور وزیر نفت شد

محمد سوری مدیر عامل سابق شرکت ملی نفتکش به مشاور وزیر نفت منصوب شد. وی بیش از دو دهه در سمت مدیر عاملی شرکت ملی نفتکش فعالیت داشته و در دولت احمدی‌نژاد از این سمت برکنار شد. سوری قرار است در شورایی که به منظور مقابله با تحریم در وزارت نفت تشکیل می‌شود، شرکت کند.

۳۰ مرداد ۱۳۹۲

صادرات نفت ایران به هند از سر گرفته شد

شرکت مانگالور هند پس از آنکه مسایل مربوط به بیمه کشتی‌های نفت‌کش را مرتفع کرد، امر واردات نفت از ایران را از سر گرفت. بر این اساس شرکت مانگالور یک محموله 850 هزار تنی از ایران خرید کرده و سه محموله دیگر نیز سفارش داده است.

۲۴ مرداد ۱۳۹۲
تکرار: بازخوانی نظرات چیت‌چیان

دغدغه وزیر پیشنهادی نیرو برای توسعه انرژیهای نو+ فیلم

سرگذشت انرژي‌هاي تجديد پذير درکشور ما اسفناک است. سازمان برنامه يکي از اصلي ترين مخالف ها براي توسعه اين نوع از انرژي بود. در وزارت نيرو نيز مخالفت هاي جدي وجود داشت و هنوز هم وجود دارد.