۴ تیر ۱۳۹۳
وزیر نفت:

شرکتهای دانش بنیان برای جلوگیری از هدر رفت انرژی راهکار ارائه دهند

وزیر نفت با اشاره به مصرف بیش از 90 میلیارد دلار سوخت در کشور گفت: شرکتهای دانش بنیان باید برای جلوگیری از هدر رفت انرژی، راهکارهای مناسب ارائه دهند.

۴ تیر ۱۳۹۳
متصدی:

بنزین پتروشیمی عامل تشدید آلودگی هوا در شهرهاست

بنزین پتروشیمی گاهی تا ۵۰ درصد حاوی بنزن بود، و برای دور زدن تحریمها بنزن را به خورد مردم دادند، ماده‌ای که در سرطانزا بودن آن تردیدی وجود ندارد.

۴ تیر ۱۳۹۳

واردات بنزین آلوده به بهای سرکوب افتخار ملی

فرض سوم این بود که بنزین وارداتی دارای استاندارد یورو چهار است. با تقابل رسانه ای برنامه ریزی شده میان دو هدف خودکفایی و بهره‌مندی مردم از محصولات با استاندارد بهتر و تضعیف همزمان بنزین تولید داخل، کل پروسه کیفی سازی بنزین در داخل کشور تا اطلاع ثانوی ملغی اعلام شد.

۳ تیر ۱۳۹۳
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام کرد:

صرفه جویی ۱۵۰ میلیون دلاری با قطع دریافت ریفورمیت از پتروشیمی ها و انجام واردات بنزین یورو ۴

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با بیان اینکه قطع دریافت ریفورمیت از پتروشیمی ها و انجام واردات، مزیت زیست محیطی و اقتصادی دارد، گفت: کشتی های حامل بنزین عیراستاندارد از بنادر بازگردانده می شود.

۳ تیر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون انرژی مجلس:

استفاده کنندگان از صفحات خورشیدی تسهیلات بانکی دریافت می کنند

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: برای استفاده کنندگان از صفحات خورشیدی تسهیلات بانکی 20 تا 30 میلیون ریالی در بودجه امسال پیش بینی شده است که به متقاضیان ارائه می شود.

۳ تیر ۱۳۹۳

توزیع بنزین با استاندارد یورو ۴ در تبریز آغاز شد

توزیع بنزین با استاندارد یورو ۴ در تبریز از یکم تیرماه بمنظور حفاظت و صیانت از محیط زیست و کاهش آلایندگی هوا، در جایگاه های عرضه سوخت این کلانشهر آغاز شد.

۳ تیر ۱۳۹۳
رئیس کمیته پتروشیمی مجلس:

زنگنه درباره اخذ مطالبات وزارت نفت از پتروشیمی‌ها به مجلس گزارش می دهد

رئیس کمیته پتروشیمی کمیسیون صنایع مجلس گفت: بر اساس گزارشی که وزیر نفت به مجلس ارائه داده، بخش قابل توجهی از مطالبات چند هزار میلیارد تومانی وزارت نفت از پتروشیمی‌ها اخذ شده است.

۳ تیر ۱۳۹۳

فسخ قرارداد توسعه ۱۵ میدان مستقل و ۴ میدان مشترک نفت و گاز

اگرچه اعلام شد،‌ طبق درستور وزیر نفت قرارداد توسعه میدانهای نفت و گازِ مستقل، منعقده شده در دولت دهم، لغو شده است اما شواهد حاکیست، قرارداد توسعه میدانهای مشترک نیز فسخ شده است.

۳ تیر ۱۳۹۳
مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس :

پالایشگاه بیدبلنددو خوراک پتروشیمی گچساران را تامین می کند/زمان و هزینه احداث این پروژه مشخص نیست

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس گفت: تاکنون برآورد زمانی و ریالی در مورد احداث پالایشگاه بیدبلند 2 انجام نشده زیرا باید تشریفات لازم برای واگذاری این طرح به هلدینگ صورت پذیرد اما این پروژه با توسعه پتروشیمی گچساران پیش خواهد رفت.

۳ تیر ۱۳۹۳
آغاز بررسی اساسنامه شرکت ملی نفت در کمیسیون انرژی؛

تکلیف 21 بند اساسنامه شرکت نفت مشخص شد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از آغاز بررسی اساسنامه شرکت ملی نفت در این کمیسیون خبرداد و گفت:‌ این اساسنامه در قالب طرح ارایه شده 88 ماده دارد.

۳ تیر ۱۳۹۳
صادرات نفت در آن سالها تحریم نبود

دلیل کاهش تولید، صادرات و سوآپ نفت ایران در سالهای 1386 تا 1390 چه بود؟

چرا تولید، صادرات و سوآپ نفت ایران در حالی که در طی سالهای 1380 تا 1386 با روندی صعودی روبرو بود از سال 1386 به بعد به یکباره و بدون موانع بین المللی فروش، روند نزولی به خود گرفت؟

۳ تیر ۱۳۹۳
مدیر پیگیری پروژه های پترو پارس :

گاز تولیدی واحد دوم بزرگترین فاز پارس جنوبی تیر ماه وارد شبکه سراسری می شود

مدیر پیگیری پروژه های پترو پارس با بیان اینکه واحد دوم فاز 12 پارس جنوبی در مرحله پیش راه اندازی قرار دارد، گفت: گاز تولیدی واحد دوم بزرگترین فاز پارس جنوبی تیر ماه وارد شبکه سراسری می شود.

۳ تیر ۱۳۹۳
معاون وزیر نفت:

سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث پالایشگاه های کوچک ال ان جی

معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: با وجود داشتن دانش فنی در کشور، هم اکنون سرمایه گذاران بیشتری برای احداث مینی ال ان جی(MINILNG) ها اعلام آمادگی کرده اند که پیش بینی می شود برای ساخت این پالایشگاه های کوچک حدود 100 میلیون دلار سرمایه گذاری نیاز باشد.

۲ تیر ۱۳۹۳
عضو کمیسیون انرژی:

بخش خصوصی برای ساخت پالایشگاه‌های کوچک وارد عمل شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه توسعه صنعت نفت به معنای افزایش خام فروشی نیست،گفت: حال که قرار است سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرا شود، باید بخش خصوصی برای ساخت پالایشگاه‌های کوچک دست به کار شود.

۲ تیر ۱۳۹۳
در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مشخص شد

حتی یک لیتر بنزین یورو 4 وارد کشور نشده است!

قربانی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: قرار بر این بود که از اول فروردین 1392 بنزین‌های یورو 4 در کشور توزیع شود، ولی متأسفانه تا به امروز، حتی از بنزین‌های وارداتی یک لیتر بنزین یورو 4 وارد کشور نشده است.