۱ فروردین ۱۳۹۳

عدم تهیه سند ملی راهبرد انرژی کشور در سال ۹۲

با توجه به متن ماده 125 برنامه پنجم توسعه، تصویب طرح جامع انرژی کشور در گرو تصویب سند ملی راهبرد انرژی کشور است. اما سال 90، 91 و 92 نیز تمام شد و این تأکید قانونی با اهمال کاری دولت و مجلس هنوز محقق نشده است.

۲۹ اسفند ۱۳۹۲

زنگنه: نفت نیازی به ملی شدن دوباره ندارد

وزیر نفت در آستانه سالروز ملی شدن صنعت نفت در روز ٢٩ اسفندماه گفت: اتفاقاتی که در ٨ سال گذشته در صنعت نفت افتاده هیچ ارتباطی با ملی شدن نفت ندارد و به مسائل دیگر ارتباط دارد.

۲۸ اسفند ۱۳۹۲

آغاز عرضه نفت خام در بورس انرژی از ١٧ فروردین ٩٣

حسینی: با پیگیری‌های انجام شده و تأکید وزیر نفت 17 فروردین ماه 3 هزار بشکه از نفت خام در بورس انرژی عرضه خواهد شد./قمصری: فروش نفت خام در بورس از طریق پالایشگاه تبریز برای استفاده در پالایشگاه های کوچک صورت می گیرد.

۲۸ اسفند ۱۳۹۲

افزایش صادرات نفت ایران به آسیا به بیش از ۱ میلیون بشکه در روز

آمارهای بارگیری نفتکش ها نشان می دهد که میزان صادرات نفت ایران در ماه فوریه، برای چهارمین ماه متوالی بیشتر از میزان مجاز بر اساس تحریم های غرب بوده است. این بدان معناست که مشتریان اصلی نفت ایران بار دیگر روزانه بیش از یک میلیون بشکه نفت از این کشور خریداری کرده اند.

۲۸ اسفند ۱۳۹۲

زمان واریز سهمیه‌های بنزین در فروردین 93

سید مجتبی شفیعی، رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: برای فروردین ماه سال آینده هیچگونه تغییری در قیمت و سهمیه های بنزین خودروهای شخصی، عمومی و خدماتی اعمال نشده است.

۲۸ اسفند ۱۳۹۲

کاهش ٩ درصدی مصرف گاز در فاز اول هدفمندی یارانه ها

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: با پذیرش حدود ٣ میلیون مشترک جدید خانگی در سالهای ٩٠ تا ٩٢، حجم مصرف گاز امسال معادل سال ٩٠ بود، به عبارت دیگر با توجه به افزایش تعداد مشترکان بخش خانگی، در سال ٩١ حدود ٩ درصد مصرف گاز نسبت به سال پیش از آن کاهش داشته است.

۲۸ اسفند ۱۳۹۲

تهدیدبه‌تعطیلی؛راهکاربرخی جایگاه‌داران سوخت‌برای‌فرار از پیگیری‌قضایی

مدیران و مالکان برخی جایگاه‌های منسوب به مسئولین این تشکل به دلیل سوء استفاده های چندین میلیارد تومانی تحت پیگرد قضایی قراردارند.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲
ورود گاز فاز 12 به شبکه سراسری

آغاز رسمی تولید زودهنگام گاز از بزرگترین فاز پارس‌جنوبی

با بهره‌برداری و تولید آزمایشی از ردیف نخست شیرین‌سازی گاز طرح مذکور، تزریق روزانه بیش از ١٢ میلیون مترمکعب گاز طبیعی به شبکه سراسری همراه با برداشت و ذخیره‌سازی ١٦ هزار بشکه میعانات گازی در روز آغاز شده است.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲

ادامه تلاش های وزارت نفت برای احیای سوآپ نفت خام

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت درباره سیاستهای جدید ایران برای سوآپ گفت: ما به دنبال احیای سوآپ هستیم و از مذاکره با شرکتهایی که مایل به کار در این زمینه هستند دعوت می کنیم.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲

وزیر نفت: تحریم نفت روسیه توسط آمریکا غیر ممکن است

بیژن زنگنه، وزیر نفت درباره احتمال تحریم نفت روسیه از سوی آمریکا گفت: غیر ممکن است چنین اتفاقی بیفتد چون بازار نمی تواند حذف نفت روسیه را تحمل کند.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲

افزایش صادرات نفت ایران پس از توافق ژنو

معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت گفت: میانگین صادرات مواد هیدروکربوری ایران در ماه فوریه، یک میلیون و ٦٠٠ هزار بشکه در روز بود که یک میلیون و ٣٠٠ هزار بشکه آن نفت خام و بقیه صادرات میعانات گازی بوده است.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲

کنار گذاشته شدن عمان از طرح پتروشیمی هرمز

پس از گذشت بیش از سه سال از امضای این قرارداد، شرکت نفت عمان هیچگاه به تعهدات قراردادی خود در قبال ساخت مجتمع پتروشیمی هرمز پایبند نبود و در نهایت روز گذشته رسما این شرکت نفتی عربی از این طرح پتروشیمیایی ایران کنار گذاشته شد.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲

احتمال مشارکت ایران در کارخانه ال ان جی عمان

علیرضا کاملی، مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران گفت: گزینه «مشارکت ایران در کارخانه ال ان جی عمان» و «بازاریابی محموله های ال ان جی» با همکاری این کشور همسایه در حال بررسی است.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲

افزایش تولید نفت ایران به بالاترین سطح 1.5 سال اخیر

تولید نفت خام ایران در ماه فوریه به‌طور میانگین با افزایش روزانه 50 هزار بشکه نسبت به ماه ژانویه، به روزانه دو میلیون و 802 هزار بشکه رسیده است.

۲۷ اسفند ۱۳۹۲

حمایت برخی از نمایندگان مجلس از تک نرخی شدن بنزین

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، تک نرخی شدن بنزین را راهکاری برای کاهش مصرف بنزین دانست و عنوان کرد: با اجرای مناسب فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها و افزایش معقولانه قیمت حاملهای انرژی و تک نرخی کردن بنزین با نرخی سنجیده، می‌توان به کاهش مصرف بنزین و دیگر حاملهای انرژی در کشور امیدوار بود.