۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

پیش بینی افزایش گرایش مردم به استفاده از سی ان جی

اردشیر دادرس، رئیس اتحادیه جایگاهداران سی ان جی کشور، با ابراز رضایت از قیمت کنونی سی ان جی، گفت: مردم نیز با آگاهی از تفاوت زیاد قیمت سی ان جی و بنزین، بیشتر از گذشته به مصرف این حامل انرژی رغبت نشان خواهند داد.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

علت کاهش فروش نفت در بورس انرژی

یاسر فلاح ، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس انرژی، علت عرضه ها و تقاضاهای محدود در این بازار را ارزیابی طرفین از این بازار جدید دانست و گفت: به نظر می رسد خریداران نفت در حال بررسی این بازار و آشنایی با سبک معامله در آن هستند.

۶ اردیبهشت ۱۳۹۳

فاصله زیاد قیمت بنزین آزاد با قیمت هدفگذاری شده در قانون هدفمندی

با افزایش قیمت بنزین آزاد به 1000 تومان در هر لیتر، دولت تا کنون به 41 درصدی قیمت تعیین شده در قانون هدفمندکردن یارانه‌ها رسیده است؛ زیرا براساس قانون هدفمند کردن یارانه ها باید قیمت بنزین در ایران به 2385 تومان در هر لیتر برسد.

۵ اردیبهشت ۱۳۹۳

قیمت جدید بنزین: سهمیه ای 700، آزاد 1000

شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با انتشار اطلاعیه ای، نرخ های جدید فرآورده های نفتی را اعلام کرد. بر این اساس، هر لیتر بنزین سهمیه ای 700 تومان و بنزین آزاد 1000 تومان عرضه می شود.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

تأکید وزیر نفت پاکستان بر عدم توقف پروژه خط لوله صلح

وزیر نفت پاکستان با بیان اینکه به سبب تحریم‌های غرب علیه ایران، پروژه واردات گاز از این کشور به حالت تعلیق درآمده، تأکید کرد: اما این موضوع هرگز به معنای توقف این پروژه نیست. / باید در مواردی مانند پرداخت جریمه و تأمین هزینه اجرای پروژه با ایران مذاکره کنیم.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

ادعای عجیب معاون سازمان محیط زیست درباره رابطه بنزین پتروشیمی و بنزن!

سعید متصدی، معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت از محیط زیست، با رد کردن تولید خطرناک بنزین در پتروشیمی ها، گفت: بنزن، حلالی شیمیایی است که قابلیت احتراق دارد و برای جبران کمبود بنزین مورد نیاز داخل کشور، در دولت گذشته توسط پتروشیمی ها به سوخت اضافه می‌شد.

۴ اردیبهشت ۱۳۹۳

تصویب اساسنامه شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در هیأت دولت

جلسه هیأت وزیران به ریاست دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور و با حضور اعضای دولت تشکیل شد و در خصوص موضوعات گوناگون کشور بحث و تصمیم‌گیری شد. در این جلسه، اساسنامه شرکت‌های زیر مجموعه شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت را تصویب شد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

اظهار نگرانی زنگنه از صادرات برق به جای گاز

زنگنه، وزیر نفت با حضور در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، برنامه های صنعت نفت در زمینه سیاست های اقتصاد مقاومتی را تشریح کرد. زنگنه بر لزوم توجه به صادرات گاز تاکید و تصریح کرد: نباید کاری کنیم که با صادرات برق، رقیب خودمان شویم.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

دفاع شرکت ملی پالایش و پخش از کیفیت بنزین وارداتی

شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی با تشریح آخرین وضعیت کیفی تامین و توزیع بنزین در کشور، خواستار توقف روند تامین بنزین از پتروشیمی ها شد./ شرکت ملی صنایع پتروشیمی از این اطلاعیه استقبال کرد.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

پایان بررسی قراردادهای جدید نفتی در کمیته بازنگری

سید مهدی حسینی، رییس کمیته بازنگری قرار‌دادهای نفتی با بیان اینکه هم اکنون مدل قراردادهای جدید نفتی از نظر کارشناسی نهایی شده است، گفت: تغییرات جزئی با توجه به نظرهای کارشناسی که در حاشیه همایش و در میزگردهای تخصصی ارائه شد، در قراردادهای جدید اعمال شده است.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

زنگنه: قطعا بنزین تک نرخی نمی شود

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت درباره آخرین وضعیت قیمت حامل های انرژی گفت: هنوز این قیمت ها، قیمت نهایی نشده است، اما قطعا بنزین تک نرخی نمی شود.

۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

مشکل افزایش قیمت بنزین به بیش از 999 تومان!

بیژن حاج محمدرضا، رئیس انجمن جایگاهداران سوخت سراسر کشور با اشاره به افزایش میزان تراکم و فروش بنزین در جایگاه های سوخت حاشیه کلانشهرهای کشور، به ویژه تهران، گفت: یکی از مشکلات، آن است که در صورتی که بنزین به بیش از 999 تومان افزایش یابد، امکان نمایش قیمت های جدید در تلمبه وجود ندارد.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

برنامه‌ریزی برای ساخت پالایشگاه کوچک میعانات گازی

حمیدرضا کاتوزیان، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت با اعلام برنامه پژوهشگاه برای ساخت پالایشگاه گفت: منظور از پالایشگاه‌های یاد شده، پالایشگاه کوچک میعانات گازی و با ظرفیت زیر ۱۰ هزار بشکه است که تمامی دانش فنی و یونیت‌ها برای طراحی این نوع از پالایشگاه فراهم است.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

قیمت پایه نفت عرضه شده در بورس، معادل متوسط قیمت صادراتی در ماه گذشته

آیین نامه اجرایی تبصره 2 ماده واحده قانون بودجه سال 93 ابلاغ شد. در ماده 3 این آیین نامه آمده است: قیمت پایه نفت عرضه شده در بورس در هر ماه معادل متوسط قیمت صادراتی نفت از مبادی اولیه در ماه شمسی قبل می‌باشد. قیمت نفت تحویلی به پالایشگاههای داخلی و مجتمع‌های پتروشیمی اعم از دولتی و خصوصی نود و پنج درصد (95%) متوسط بهای محموله‌های صادراتی نفت مشابه در هر ماه شمسی است.

۲ اردیبهشت ۱۳۹۳

در معاملات روزانه بورس انرژی، محموله نفت خام عرضه شده فروش نرفت

معاملات ٣٠ میلیارد ریالی در بازار های مختلف بورس انرژی در نخستین روز از دومین ماه سال به ثبت رسید. طبق روال روزانه ٢٩٨٠ بشکه نفت خام هم از سوی شرکت ملی نفت ایران عرضه شد که توافقی بین خریداران و فروشنده حاصل نشد.