۲۹ آبان ۱۳۹۲

افزایش 7 تا 8 درصدی مصرف بنزین و گازوئیل در کشور

به گزارش عیارآنلاین و به نقل از خبرگزاری شانا، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از توزیع بیش از ٦٠ میلیارد انواع فرآورده از ابتدای امسال تاکنون خبر داد. مصطفی کشکولی با بیان این که مصرف روزانه فرآورده های نفتی (بنزین، نفت گاز، نفت سفید و نفت کوره) ٢٥٠ میلیون لیتر در روز […]

۲۸ آبان ۱۳۹۲

امیدواری بخش خصوصی به افزایش قیمت خوراک گازی پتروشیمی تا 7 سنت

کمیته ای در مجلس تشکیل شده تا نرخ خوراک پتروشیمی ها در حدی منطقی تعیین شود؛ بطوریکه حتی احتمال کاهش نرخ ها نیز وجود دارد. البته هم اکنون مباحث کارشناسی در این کمیته همچنان ادامه دارد، اما امیدواریم نرخ خام در محدوده قیمتی کشورهای حوزه خلیج فارس، یعنی رقمی بین 6.5 تا 7 سنت قطعی شود.

۲۸ آبان ۱۳۹۲

سه برنامه وزارت نفت برای مدیریت و کنترل مصرف بنزین

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در خصوص آخرین وضعیت تولید بنزین در مجتمع های پتروشیمی نیز گفت: در حال حاضر معادل بنزین وارداتی یعنی حدود چهار میلیون لیتر هم به صورت روزانه بنزین در پتروشیمی ها تولید می‌شود.

۲۸ آبان ۱۳۹۲

عدم النفع ٢٨ میلیارد دلاری ناشی از مصرف سوخت مایع در نیروگاه ها

مصرف سوخت میان تقطیر به جای گاز در سال های ٨٩، ٩٠، ٩١، به ترتیب معادل ١٣ میلیارد مترمکعب، ٢١ میلیارد مترمکعب، ٢٢.٣ میلیارد مترمکعب بوده و در هفت ماه نخست امسال نیز نیروگاه ها به دلیل به بهره برداری نرسیدن به موقع فازهای پارس جنوبی معادل ٣٠ میلیارد مترمکعب گاز سوخت مایع مصرف کرده اند.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

زنگنه 15 اختیار خود را به قائم مقام وزارت نفت واگذار کرد

در کنار واگذاری بخشی از اختیارات وزیر نفت در حوزه ستاد و منابع انسانی، مهمترین اختیارات اجرایی واگذاری شده به وزیری هامانه پیگیری امور سرمایه گذاری برای توسعه ظرفیت پالایش نفت با تاکید بر پالایشگاه‌های ستاره خلیج فارس، آبادان، آناهیتا، هرمز و پارس از جایگاه وزیر نفت است.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

ابلاغ آیین نامه اجرایی رابطه مالی‌ دولت و وزارت نفت

مازاد منابع ارزی ناشی از افزایش قیمت و مقدار صادرات نفت خام و میعانات گازی نسبت به مبانی محاسباتی موضوع بند(٣) قانون بودجه، پس از کسر سهم صندوق توسعه ملی در سقف ۷ میلیارد دلار در سال ١٣٩٢صرفاً برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های نفت و گاز با اولویت میادین مشترک در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار ‌گیرد.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

منشور فعالیت اتاق گفتگوی پتروشیمی و بورس امضا شد

ماموریت این اتاق گفتگو، افزایش تعامل فیمابین شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سازمان بورس و اوراق بهادار و انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی (بعنوان متولیان صنعت پتروشیمی و بازار سرمایه کشور) به منظور توسعه صنعت پتروشیمی و حضور فعال این صنعت در بازار سرمایه در چارچوب قوانین و مقررات کشور اعلام شده است.

۲۷ آبان ۱۳۹۲

وزارت نیرو از طرح‌های انرژی خورشیدی در شهرک‌های صنعتی حمایت می‌کند

مدیرعامل شرکت توزیع برق شمال کرمان گفت: احداث ایستگاه های انرژی خورشیدی در شهرک های صنعتی مورد حمایت مالی وزارت نیرو قرار می گیرند.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

رستم قاسمی: راه با مقابله با تحریم توجه به توان داخلی و داخلی‌سازی است

وزیر سابق نفت: راه با مقابله با تحریم توجه به توان داخلی و داخلی‌سازی است و باید تاکید کنم که کشور توانمندی فوق‌العاده‌ای دارد که نباید نادیده گرفته شود.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

آغاز تولید گاز از فاز 12 پارس جنوبی از اوایل زمستان

نخستين سكوي فاز 12 پارس جنوبي آبان ماه سال گذشته در آب های خلیج فارس بارگيري و نصب شد و پیش بینی می‌شود این سکو تا زمستان سالجاری آماده تولید گاز شود.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

جزئیات برنامه جدید معماری مالی شرکت گاز

حمیدرضا عراقی ضمن تائید ورشکستگی مالی شرکت ملی گاز ایران، گفت: در حال حاضر یکی از مهمترین چالش‌های پیش روی توسعه صنعت گاز کشور کسری منابع مالی و اعتباری است.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

پذیرش نفت خام و میعانات گازی در بورس انرژی

در آخرین جلسه کمیته عرضه بورس انرژی، دو کالای نفت خام سبک شرکت ملی نفت ایران و میعانات گازی دو پالایشگاه گاز خانگیران و ایلام مورد پذیرش قرار گرفت.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

زنگنه: حذف تحريم ميدان مشترک ايران و انگليس تنها نشانه خوبي است

اين ميدان، ذخاير کمي داشته و ميدان کوچکي است ولي برداشته شدن تحريم آن فقط علامت خوبي بوده ولي نمي‌توان خيلي روي علامت‌ها حساب باز کرد، بايد صبر کرد و ديد بعدا چه اتفاقي مي‌افتد.

۲۶ آبان ۱۳۹۲
هیات دولت تصویب کرد:

واحدهای صنعتی ملزم به رعایت استانداردهای فنی و انرژی شدند

با تصویب دولت، واحدهای صنعتی ملزم به ارائه گزارش سالیانه رعایت معیارها و مشخصات فنی و استاندار اجباری مصرف انرژی به وزارتخانه های نیرو و نفت شدند.

۲۶ آبان ۱۳۹۲

توجه به وضعیت نیروی انسانی نفت، بسیار مهم ولی فعلا بدون اولویت

مسالي همچون مشخص شدن تکليف پالايشگاه‌هاي ستاره خليج فارس، آبادان، پروژه ايران ال ان جي ، بودجه و مسائلي از اين دست را مي توان جزء اضطرارها دانست که مقوله نيروي انساني پس از آنها حتما مورد بررسي قرار خواهد گرفت.